Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 11-03-2010, 19:03   #1
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny Nadchodzi wiosna!

Tegoroczna wiosenna łatka zbliża się wielkimi krokami, zatem CipSoft postanowił uchylić nieco rąbka tajemnicy w tym oto newsie.

Raportowanie imion postaci

Jak zostało już wcześniej wspomniane w ostatnim artykule wraz z wiosenną łatką gracze będą mogli zgłaszać nazwy postaci bezpośrednio do pracowników Customer Support. Jeżeli gracz będzie chciał zgłosić nick nowa, wewnątrz gry funkcja poprowadzi go przez cały proces krok po kroku. Na stronie konta wszystkie raporty, jakie gracz wysłał przez ostatnie 30 dni będzie można podejrzeć. Raport będzie w fazie przetwarzania dopóki nie zajmie się nim członek Customer Support. Po tym na stronie internetowej pojawi się komunikat czy raport został zaakceptowany czy odrzucony.
W celu uniknięcia spamu raportów będą obowiązywały 2 reguły:
• Gracz będzie mógł mieć tylko 2 raporty w fazie przetwarzania;.
• Przez 30 ostatnich dni suma raportów w fazie przetwarzania i tych odrzuconych nie może przekroczyć czterech.
Jeśli gracz przekroczy któryś z w/w limitów będzie musiał zaczekać póki nie będą one więcej potrzebne. CipSoft jeszcze raz przypomina, że gracze powinni zgłaszać tylko te imiona, które szczególnie im przeszkadzają i których są pewni, że łamią Tibia Rules. W innym wypadku nie należy czuć się zobligowanym do zgłaszania ich.

Ulepszenie automatycznego systemu wykrywania botów

Wraz z wiosenną łatką zostaną wprowadzone kolejne zmiany w systemie wykrywania oszustów. Należy jednak pamiętać, że zmiany nie zostaną ujawnione za wyjątkiem jednej: gracze, którzy dostaną bana zostaną natychmiast wyrzuceni z gry.

Niski poziom staminy, brak loota

Oprócz automatycznego systemu wykrywania botów zostanie dodane inne urządzenie. Jak gracze zapewne wiedzą stamina jest to coś, co liczy czas, jaki pozostaje zanim postać będzie zmyt zmęczona na polowanie. Wraz z wiosenną łatką zostanie wprowadzone narzędzie specjalnie zaprojektowane dla graczy używających nielegalnego oprogramowania. Jeśli gracz ma mniej niż 14 godzin staminy i nadal uzyskuje większą część doświadczenia przedmioty z potwora będą zniszczone.

Przedłużenie extra godziny

Obecnie gracze z kontami premium otrzymują 50% więcej doświadczenia za każdego zabitego potwora przez pierwszą godzinę polowania. Ten bonus pozwala na szybkie zdobycia doświadczenia osobom, które nie mają dużo czasu na grę. CipSoft postanowił ulepszyć tę funkcję i przedłużyć ją do 2 pierwszych godzin. Dodatkowo zostanie przyspieszona regeneracja tych dwóch godzin: za każde 10 min bycia wylogowanym gracz otrzyma 1 minutę extra godziny

Skrót do Pits of Inferno

Obecnie skrót pomiędzy PoH a pokojem pod teleportami do sal PoI był dostępny tylko po wyjściu z pokoju z nagrodami i ukończeniu questy. Jednakże dotarcie do tego pokoju nie jest łatwe, dlatego CipSoft chciałby nagrodzić odważnych podróżników, którzy próbują dostać się do sal PoI. Od teraz wystarczy zdobyć dostęp do jednej z sal.

Dodatkowo nowy skrót będzie dostępny dla graczy, którzy rozwiązali łamigłówkę z dźwigniami. Będzie istniała możliwość przejścia za ognie bez udziału wszystkich czterech profesji przez specjalne drzwi. Należy jednak pamiętać, że postacie, które skończyły łamigłówkę przed łatką będą musiały wykonać ją ponownie jeżeli będą chciały używać drzwi.

Różności


Oprócz tego zostanie wprowadzonych kilka mniejszych usprawnień:

Jeśli postać otrzyma namelocka gracz będzie miał 3 możliwości zmiany go na inny. Jeżeli wszystkie trzy propozycje zostanąc odrzucone imię postaci zostanie wybrane losowo przez automat.

Przedmioty wspieranych stron: TibioPedia.pl (Ferumbras Doll), TibiaSpy.com (Orc's Jaw Shredder) oraz Tibia-Wiki.net (Bag of Oriental Spices) zostaną dodane do gry.


Wraz z wiosenną łatką strona stwarzania postaci przejdzie przemianę. Zostanie dodany filtr pozwalający wybrać światy na podstawie typu PvP bądź lokacji. Zostaną dodane także dodatkowe informacje o transferze postaci na stronie pojawiającej się przed inicjacją transferu.
__________________
Voniek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-03-2010, 19:24   #2
adeekk1989
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2009
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 41
Profesja: Paladin
Gildia: Lex
Świat: Secura
Poziom: 75
Skille: 95/80
Poziom mag.: 17
Domyślny

1) Przedłużenie extra staminy jak najbardziej na plus. Dla mnie bardzo fajna zmiana
2) Brak loota - W KOŃCU ! STOP BOTTEROM !
3) Skrót do PoI też jak najbardziej na plus. Przyda się łatwiejsza i krótsza droga.

No przyznam, że doczekać się już nie mogę
Pozdrawiam.
__________________
11:17 Mela Ti [22]: NEED POLISH PLAYERS TO NEW GUILD "ALKOCHOLICY" 30 LVL +

Nie dość, że nie umie pisać to jeszcze pisze po angielsku do Polaków... Co za łoś...
adeekk1989 jest offline  
stary 11-03-2010, 19:49   #3
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

nie wiem czy to taki dobry pomysl z ta wieksza prem stama. Chociaz w sumie zawsze to szybciej sie wbije ten level.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline  
stary 11-03-2010, 21:06   #4
Eqecutter
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Nawet mi sie to podoba ciekawe czy będą nowe outfity a jeżeli tak to jakie.Ale mam nadzieje ze CS udostępni nam więcej informacji
 
stary 12-03-2010, 00:26   #5
Rossoneri90
Użytkownik forum
 
Rossoneri90's Avatar
 
Data dołączenia: 10 03 2010
Lokacja: Płock
Wiek: 34

Posty: 6
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Lunara
Poziom: 105
Skille: 90/70
Poziom mag.: 20
Domyślny

Noo... Z tym niszczeniem loota i staminą to fajna opcja


"Jeśli postać otrzyma namelocka gracz będzie miał 3 możliwości zmiany go na inny. Jeżeli wszystkie trzy propozycje zostanąc odrzucone imię postaci zostanie wybrane losowo przez automat."

No i tu widać, że CipSoft w jakiś sposób stara się zarobić na pomysłach dodanych z tym kupnem nazwy postaci itp.
Ktoś dostanie namelocka i nie będzie zdecydowany no to bęc... Jeśli nowa nazwa mu się nie spodoba, to z aktu desperacji wykupi sobie zmiane za kase
Ale co tam. Teraz każdy się sie zastanowi dwa razy zanim palnie jakiś dziwny nick
Rossoneri90 jest offline  
stary 12-03-2010, 09:37   #6
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Trzy słowa:

Ja podziękuję, dobranoc.
Gonzo jest offline  
stary 12-03-2010, 10:08   #7
AnArAki
Użytkownik Forum
 
AnArAki's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2006
Lokacja: Peterborough
Wiek: 31

Posty: 189
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
AnArAki ma numer GG 3532964
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
Trzy słowa:

Ja podziękuję, dobranoc.
a why ? (jedna opcja mi przychodzi do glowy ale nie bede sie klucil ;p)
__________________
AnArAki jest offline  
stary 12-03-2010, 11:51   #8
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez AnArAki Pokaż post
a why ? (jedna opcja mi przychodzi do glowy ale nie bede sie klucil ;p)
- Brak tutorów (Zawsze byłem tutorem, albo senior tutorem. Teraz jest nim każdy.)
- EXTRA EXP DLA PACC! 2 GODZINY ZWIĘKSZONEGO EXPA!!!!11o1neone (PACC mam cały czas od 2006 roku, i tak, przeszkadzają mi te godziny zwiększonego expa. Nie powinno tego być. Dlaczego? Bo nie.)
- Skrót do POI (nie i jeszcze raz nie - i tak za łatwo było zdobyć dostęp do tego skrótu, na ten skrót powinien być jakiś quest)

Zwisają mi te updejty bo i tak już nie gram, ale po prostu żal patrzeć jak dobra gra została skopana przez samych twórców.
Gonzo jest offline  
stary 12-03-2010, 12:54   #9
Pandabear
Użytkownik Forum
 
Pandabear's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2009
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 312
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jaza Bijac
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: 69
Świat: Berylia
Poziom: 24
Poziom mag.: 28
Pandabear ma numer GG 6300646
Domyślny

Stamina- cos pieknego. Sam expie max 2h, wiec teraz pgowanie na grimach bedzie cudem miodem i orzeszkami
__________________
Nie podoba się, podbij.
Pandabear jest offline  
stary 12-03-2010, 15:51   #10
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

No cóż, mogę powiedzieć tylko dwa (no, właściwie trzy) słowa: Brawo Cip Soft.
Wszystko pięknie: ulepszony system wykrywania botów, skrót do PoI, poprawka do staminy itd.
Tylko trochę nie rozumiem sprawy z tutorami, ale jak mówi stare polskie przysłowie: "Nie ma miejsca gdzie wszystko byłoby zaj..."

Szkoda, że chęci i czasu nie ma tyle co kiedyś, bo może by się wróciło do gry...
Wylansowany jest offline  
stary 12-03-2010, 16:43   #11
adeekk1989
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2009
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 41
Profesja: Paladin
Gildia: Lex
Świat: Secura
Poziom: 75
Skille: 95/80
Poziom mag.: 17
Domyślny

Dobrze, że rozprawiono się z tutorami.
CipSoft jak każda firma idzie w stronę profesjonalizmu i dobrze, że powstał jakiś odpowiedni zespół fachowców. Przynajmniej nie trąci amatorszczyzną.

Co do argumentów Gonzo:
Fajnie, że wypowiedziałeś swoje zdanie jako osoba niegrająca. Przynajmniej trochę z innej perspektywy oceniasz ale...
Po pierwsze:
Cip'y chcą zarobić po mass banach więc dlatego dodają godzinę staminy ( i dobrze, będą mieli pieniądze to będą mogli poprawić grę)
Po drugie:
Skrót do PoI jak najbardziej na miejscu moim zdaniem. Masz swoje zdanie ja mam swoje i na tym skończmy.
Po trzecie:
Coś czuję, że odebrali Ci kawałeczek władzy i czujesz się tym oburzony, dlatego też tak negatywnie reagujesz na ich zmiany.

Dziękuję za uwagę.
__________________
11:17 Mela Ti [22]: NEED POLISH PLAYERS TO NEW GUILD "ALKOCHOLICY" 30 LVL +

Nie dość, że nie umie pisać to jeszcze pisze po angielsku do Polaków... Co za łoś...
adeekk1989 jest offline  
stary 12-03-2010, 17:34   #12
Azatar90
Użytkownik Forum
 
Azatar90's Avatar
 
Data dołączenia: 20 11 2006
Lokacja: Łódż
Wiek: 34

Posty: 172
Stan: Na Emeryturze
Poziom: 348
Domyślny

Moze wroce do gry ta łatka to cos dla mnie
__________________

Azatar90 jest offline  
stary 12-03-2010, 21:41   #13
Pirate Cutthroats
Użytkownik Forum
 
Pirate Cutthroats's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006
Wiek: 34

Posty: 386
Stan: Niegrający
Świat: Real life
Domyślny

Przedłużenie ekstra staminy to najlepsza a zarazem najgorsza ze zmian. Owszem, mamy aż 2 h 150% expa, ale przez te 2h można naprawdę dużo wyexpić, więc jest to krok w stronę OTSów...niedługo PACCe będą miały 150% exp na stałe...sam potrafiłem zrobić ponad 20% ponad 120 EK w ciągu tej godziny. Więc teraz będzie można bez problemu zrobić lvl w ciągu jednego dnia. Rano się logujemy wbijamy 40% na extra stamie, wieczorem znowu na 2h i już jest 80%, zostaje tylko 20% do wbicia...
__________________
Cytuj:
Gugo Blood [47]: twoja stara pije wode po pierogach
Cytuj:
Coconut Almighty [20]: this game is for young old and prehistoricals
Pirate Cutthroats jest offline  
stary 13-03-2010, 08:19   #14
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

lol? ja 147 msem wale 35 % na premium stamie. wiec teraz 70 % w 2 h ;D



Jedna rzecz mnie doprowadza do nerwicy w tych updatach , te J...bane freezy! zostalo mi 3 dni pacc a mam do wbicia jeszcze 2,5 levela... A az strach expic bo wszedzie te freezy! czy oni nie moga sie za to wziasc? to robia jakies pierdoly. Tibia to tylko gra 2D tu nie powinno byc najmniejszych lagow....
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline  
stary 13-03-2010, 09:09   #15
unkownX2
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2008

Posty: 77
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: Brak
Świat: Aldora
Poziom: LOW
Skille: 22/22
Poziom mag.: 1
unkownX2 ma numer GG 7561057
Domyślny

Cipy rąbią tą grę z każdym kolejnym upem...
2h expa na 50% większym doświadczeniu? i jeszcze szybsza regeneracja tego?
Co to ma być? I kolejne zapewnienie że botów będzie mniej? Jasne! Teraz to zobaczą dopiero boty hasające na podwójnym expie i jak zwykle nic z tym nie zrobią. Oni sami na siebie spuszczają tą plagę i pozwalają jej się swobodnie mnożyć. Ale jak dla mnie oni mają te wszystkie skargi na boty i inne duperele w dupie bo ważne że teraz więcej osób skuszonych OTS-owym expieniem na rl tibi kupi pacca, a pieniądze się posypią prosto do cipowej kieszeni.
unkownX2 jest offline  
stary 13-03-2010, 10:05   #16
Robert Lublin
Użytkownik Forum
 
Robert Lublin's Avatar
 
Data dołączenia: 29 03 2005
Lokacja: A Jak Myślisz? -.-
Wiek: 33

Posty: 598
Profesja: Royal Paladin
Świat: Inferna
Poziom: 135
Domyślny

wszystko oka, ale kurde nie rozumiem po co ta dodatkowa godzina staminy, ja tam osobiście nie mam duzo czasu na gre ale wcale mi się to nie podoba, że bd otrzymywał exp jak na ots'sie, ofc większości to się pewnie spodoba, bo cóż oni by w ogole chcieli exp 10x weekendy i softy z rotów...
Robert Lublin jest offline  
stary 13-03-2010, 17:58   #17
Karon16
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny ;]

Zgadzam się z przedmuówcą Adkiem
 
stary 13-03-2010, 20:49   #18
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adeekk1989 Pokaż post
Po pierwsze:
Cip'y chcą zarobić po mass banach więc dlatego dodają godzinę staminy ( i dobrze, będą mieli pieniądze to będą mogli poprawić grę)
Możliwe. Czekam jeszcze na SMS Shopa!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adeekk1989 Pokaż post
Po drugie:
(...) Masz swoje zdanie ja mam swoje i na tym skończmy.
Dokładnie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adeekk1989 Pokaż post
Po trzecie:
Coś czuję, że odebrali Ci kawałeczek władzy i czujesz się tym oburzony, dlatego też tak negatywnie reagujesz na ich zmiany.

Dziękuję za uwagę.
Dokładnie jest tak, jak mówisz.
Gonzo jest offline  
stary 14-03-2010, 04:10   #19
Maver
Użytkownik Forum
 
Maver's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 150
Imię: Mavetrix
Maver ma numer GG 670240
Domyślny

doją hajs puki się da... czyżby wyznawcy 2012?
Maver jest offline  
stary 14-03-2010, 14:02   #20
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Najśmieszniejsze jest to, że wy nadal myślicie kategoriami AD 2006.

Najwyższy aktualnie level - 460 czy coś w tych okolicach. Ilość expa - ponad 1,6 miliarda. Jest to 100 razy więcej niż potrzeba na ~100 level. Ergo - jeśli macie 100-150 level jesteście wg dzisiejszych standardów low levelem, i nabicie 1 levela w 2-3 godziny jest tak samo spektakularne jak zrobienie tego postacia 35-40 levelową za czasów 7.6.

Zrozumcie, że gra się tak rozlazła jeśli chodzi o system leveli, że trzeba radykalnych zmian aby wogóle podtrzymać sens dalszej gry u graczy z czołówki highscores których się jeszcze nie zbanowało. A że gra w oryginalnym zamyśle nie oferuje niczego takiego - to chociaż pozwólmy im w miarę komfortowo expić.

Oczywiście jest to niedorzeczne, ale jak widać Cipsoft lubi niedorzeczne rozwiązania i konsekwentnie się ich trzyma przez ostatnie parę lat.
__________________
Vil jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:06.


Powered by vBulletin 3