Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-06-2006, 16:06   #1
Grigor
Użytkownik Forum
 
Grigor's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2006
Lokacja: .......\HELL/.......

Posty: 73
Stan: Na emeryturze
Domyślny Technikum czy Liceum oto jest pytanie?

Jak myślicie co jest lepsze Technikum czy Liceum??


Inni mówią, że liceum iż lepiej ludzie są przygotowani do matury, a w technikum moim zdaniem tez jest dobrze ponieważ, oprócz zdania matury, zdajemy jeszcze egzamin zawodowy, który daje nam możliwosc późniejszego podjęcia pracy po ukonczeniu szkoły no nic piszcie tu swoje komentarze
__________________
Pierwszy raz grałem trzeźwy, kiedy po prostu zapomniałem się napić. "Cholera" - pomyślałem. "Gram lepiej!"
Grigor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-06-2006, 16:17   #2
Pani K.
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Liczysz, że podejmiejmy za Ciebie decyzję, gdzie iść po gimnazjum?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 16:21   #3
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

@up
Rotfl, jasne, o niczym innym nie marzy, masz racje. Tylko nas mecza i kaza za siebie podejmowac decyzje, co za nooby >.< On chce poznac opinie innych, czytaj ze zrozumieniem.

Taki temat bylby dobry pare miesiecy temu ale kij Wg mnie lepsze jest dobre technikum niz beznadziejny liceum. Ja wybralem liceum gdyz wole raczej kierunek humanistyczny Wiedze 'zawodowa', ktora zdobedzie sie w technikum mozna nadrobic w rok-dwa. Wszystko zalezy od upodoban i uzdolnien, jesli ktos interesuje sie gastronomia to technikum gastronomiczne bedzie dla niego dobra szkola, tak samo ktos interesujacy sie np. motoryzacja moze sie dobrze rozwinac w technikum mechanicznym.
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 26-06-2006 o 16:23.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 16:21   #4
Rinnaroc
Użytkownik Forum
 
Rinnaroc's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2005
Wiek: 32

Posty: 233
Stan: Na emeryturze
Rinnaroc ma numer GG 4143112
Domyślny

Mam ten sam problem. Osobiście chcę iść do technikum, ale moja mama chce mnie wysłać do liceum do miasta oddalonego o 30 km Niby rok w d**e ale co tam. Jakby to nie wypaliło zawsze zostaje mi zawodówa hehehe
__________________
Rinnaroc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 16:22   #5
Grigor
Użytkownik Forum
 
Grigor's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2006
Lokacja: .......\HELL/.......

Posty: 73
Stan: Na emeryturze
LOL ...

Nie Ja tylko chcialem, abyście jakoś komentowali co wg was jest lepsze lub + i - szkół wymienionych powyżej..
__________________
Pierwszy raz grałem trzeźwy, kiedy po prostu zapomniałem się napić. "Cholera" - pomyślałem. "Gram lepiej!"
Grigor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 16:54   #6
Tehshiat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 03 2006
Lokacja: wlkp

Posty: 40
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 124
Skille: 21/27
Poziom mag.: 69
Tehshiat ma numer GG 4357520
Domyślny

@up
No ale zawsze po zawodowce mature i tak mozna zrobic...

Wlasnie tez jestem w rozterce, co byloby lepszym rozwiazaniem. Gdybym szedl do liceum, wybralbym zdecydowanie biol-chem, ale wiem ze niepodolam chemii, tak wiec pozostaje ang-gegra/human. Technikum, niby to rok w plecy, ale zawsze sie ma juz jakis zawod.
Tehshiat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 17:33   #7
Smetana
Użytkownik Forum
 
Smetana's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 33

Posty: 540
Imię: nie wiem
Domyślny

Eeee a nie za późno na zastanawianie się? Termin wyboru minął juz ponad tydzień temu . Chyba że u was jest inaczej.
__________________
...
Smetana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 17:34   #8
hoomik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 11 2003

Posty: 2,117
Domyślny

to moze ja sie wypowiem, jako uczen juz - jakby nie patrzec - trzeciej klasy technikum elektronicznego...
Cytuj:
Wiedze 'zawodowa', ktora zdobedzie sie w technikum mozna nadrobic w rok-dwa.
zapomnij. Z litosci nie powiem, jak wielka glupote palnales. Przez 4 lata technikum przedmiotow zawodowych jest od cholery, i jeszcze troche - ze wspomne tylko o ukladach cyfrowych, ukladach analogowych, podstawach elektroniki i elektrotechniki, technologii/materialoznastwa, pracowniach elektrycznych i elektronicznych, no i bonusowo zajeciach praktycznych - a sa to przedmioty wylacznie z pierwszej i drugiej klasy. Wiem, ze pozniej dojdzie mi na pewno cos takiego jak uklady pomiarowe i uklady mikroprocesorowy, poza tymi dwoma jeszcze jakies, ale na ta chwile nie potrafie powiedziec jakie. Jak myslisz ze cala ta wiedze zdobedziesz i opanujesz w ciagu roku-dwoch, to coz... hf`n`gl, ale to mission impossible
Cytuj:
+ i - szkół wymienionych powyżej..
+ za ogolniakiem - lepsze przygotowanie do matury z przedmiotow humanistycznych w ogolniaku human.; brak przedmiotow zawodowych ;p ; mimo wszystko sa to tylko 3 lata (niektorzy twierdza ze technikum ma lepiej, bo ma 4 lata na przygotowanie sie do matury... otoz gowno prawda, 4 klasa sa to niemal wylacznie przedmioty zawodowe i przygotowanie do egzaminu na uzyskanie dyplomu technika... poza standardowym przygotowaniem sie do matury trzeba wykonac rowniez cos pokroju "pracy dyplomowej" wlasnie do ww. egzaminu)
+ za technikum - rozwijasz swoje zainteresowania glownie techniczne; jak dobrze zdasz egzamin to znalezienie roboty w wyuczonym zawodzie to pikus (przynajmniej w moim regionie); nadal otwarte drzwi na wszystkie kierunki studiow jakie sobie wymyslisz, jednak po technikum raczej nie ma co zdawac na medycyne )
hoomik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 18:14   #9
styku
Użytkownik Forum
 
styku's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2005

Posty: 375
Domyślny

Cytuj:
Jak myslisz ze cala ta wiedze zdobedziesz i opanujesz w ciagu roku-dwoch, to coz... hf`n`gl, ale to mission impossible
Jezeli ktos jest maniakiem i ma zaciecie - szanse powodzenia sa calkem spore.

Cytuj:
+ za ogolniakiem - lepsze przygotowanie do matury z przedmiotow humanistycznych w ogolniaku human.; brak przedmiotow zawodowych ;p ; mimo wszystko sa to tylko 3 lata (niektorzy twierdza ze technikum ma lepiej, bo ma 4 lata na przygotowanie sie do matury... otoz gowno prawda, 4 klasa sa to niemal wylacznie przedmioty zawodowe i przygotowanie do egzaminu na uzyskanie dyplomu technika... poza standardowym przygotowaniem sie do matury trzeba wykonac rowniez cos pokroju "pracy dyplomowej" wlasnie do ww. egzaminu)
+ za technikum - rozwijasz swoje zainteresowania glownie techniczne; jak dobrze zdasz egzamin to znalezienie roboty w wyuczonym zawodzie to pikus (przynajmniej w moim regionie); nadal otwarte drzwi na wszystkie kierunki studiow jakie sobie wymyslisz, jednak po technikum raczej nie ma co zdawac na medycyne
Generalnie sie zgadzam - ogolniak, jak sama nazwa wskazuje, przygotuje Cie ogolnie pod wieloma wzgledami, a zawodowka przygotuje Cie do wykonywania konkretnego zawodu.
Jezeli wiesz co chcesz robic - mozesz wybrac zawodowke, jezeli nie, liceum bedzie najlepsze.
styku jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 18:52   #10
]v[ichal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004
Lokacja: Bydgoszcz, 4don
Wiek: 34

Posty: 619
Imię: Odin Raven
]v[ichal ma numer GG Nie podaje...
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pani K.
Liczysz, że podejmiejmy za Ciebie decyzję, gdzie iść po gimnazjum?
Wyjdz.

@topic
Złożyłem podanie do technikum, i wydaje mi sie, że zrobiłem słusznie. Wolę techinkum z powodu toku nauczania, który umożliwia kształcenie pod zawód. I tak jest szansa, że mi sie odwidzi i zostane np. farmaceutą, ale bynajmniej bede mial większe pojęcie, a rok nauki dłużej to nie tak wiele. Pozostają jeszcze Licea profilowane, będące dobrą alternatywą dla niezdecydowanych. Do jednych z nich złożyłem podanie ( zarządzanie informacją - profil). Po jego ukończeniu decydujesz czy chcesz maturkę, czy 1 roczne technikum uzupełniające, po którym masz papierek jak po technikum. Ciekawe jak to wyglada od wewnątrz.
Pozdro
__________________
.hail Metal Militia.
]v[ichal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 18:52   #11
Szpicel
Użytkownik Forum
 
Szpicel's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2005
Lokacja: Kołobrzeg
Wiek: 38

Posty: 76
Domyślny

Technikum jest lepszym rozwiazaniem, poniewaz w dzisiejszych czasach liczy sie papierek z tytulem. Ja przykladowo konczylem Technikum ekonomiczne, posiadlem wiedze w tej dziedzinie, ale niezamierzam tego kontynuowac (za duza konkurencja na rynku pracy). Obecnie studiuje budownictwo i bardzo ciesze sie, ze wybralem technikum. Jak skoncze studia bede mogl sie starac o zatrudnienie w tych 2 dziedzinach. Jezeli chodzi o przygotowanie do matury to i tak ja zdasz, wiec tlumaczenie, ze w liceum masz lepsze przygotowanie jest slabym argumentem (no chyba ze zalezy tobie na dostaniu sie do Uczelni z pierwszych miejsc).
__________________
In the name of what?
Szpicel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 18:53   #12
Kele
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja bede dopiero szedł za ~2 lata do szkoły pogimnazjalnej, ale dołączam się do tematu. W tych sprawach jestem zupełnie zielony, chciałbym iść na informatykę i nie wiem też do jakiej szkoły sie powinno isc. Jesli ktos bylby chetny, byl na informatyce prosilbym o doradzenie.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 19:28   #13
hoomik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 11 2003

Posty: 2,117
Domyślny

Cytuj:
Generalnie sie zgadzam - ogolniak, jak sama nazwa wskazuje, przygotuje Cie ogolnie pod wieloma wzgledami, a zawodowka przygotuje Cie do wykonywania konkretnego zawodu.
Jezeli wiesz co chcesz robic - mozesz wybrac zawodowke, jezeli nie, liceum bedzie najlepsze.
jak nie widzisz roznicy miedzy technikum a zawodowka to krzyz na droge... hierarcha wyglada tak: technikum > ogolniak > zawodowka . Takie sa fakty.
hoomik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 19:44   #14
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Jezeli po szkole sredniej masz zamiar ksztalcic sie na uniwerku - ogolniak, po technikum ludzie maja bardzo ciezko.

Jezeli po szkole sredniej masz zamiar ksztalcic sie na polibudzie - technikum, po ogolniaku ludzie maja bardzo ciezko

Jezeli po szkole sredniej nie masz zamiaru sie ksztalcic, badz chcesz zaczac od razu kariere w wojsku - technikum, bo bedziesz jako-tako przygotowany do pracy a w wojsku ostatnio maja tendencje do wylapywania ludzi z technikow (ale to tylko WKU Giżycko)
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 20:00   #15
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek
Jezeli po szkole sredniej nie masz zamiaru sie ksztalcic, badz chcesz zaczac od razu kariere w wojsku - technikum, bo bedziesz jako-tako przygotowany do pracy a w wojsku ostatnio maja tendencje do wylapywania ludzi z technikow (ale to tylko WKU Giżycko)
No wiesz, jesli chcesz byc zwyklym szeregowym, to tak Ja chce isc na szkole oficerska, a do tego bez ogolniaka cie nie przyjma.

@hoomik : nie masz calkowicie racji - po technikum nie wszedzie cie przyjma, po ogolniaku przynajmniej tak.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 20:06   #16
Lord von Shadow
Użytkownik Forum
 
Lord von Shadow's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2006
Lokacja: daleko...

Posty: 29
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Isara
Poziom: 45
Poziom mag.: 5
Lord von Shadow ma numer GG 5929955
Domyślny

Ja ide teraz do 2 klasy technikum i za nic w życiu nie poszedł bym do liceum. Kumple którzy są w liceum teraz narzekaja i chcieli by sie przepisać do mnie do klasy

Edit:
@up
do liceum idą ludzie którzy nie wiedzą co chcą robić w życiu, a do technikum Ci którzy maja już sprecyzowane zainteresowania

@Kele:
jeżeli naprawde chcesz być informatykiem - technikum informatyczne (tu masz różne przedmioty zawodowe np SO, UTK, Programowanie, TI itd.) jeżeli pojdziesz do ogulniaka na kierunek matematyczno-informatyczny (zazwyczaj tak on sie nazywa) to bedziesz miał dużo zabawy w wordzie i paintcie ^^
__________________

Ostatnio edytowany przez Lord von Shadow - 26-06-2006 o 20:15.
Lord von Shadow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 20:35   #17
OnlyM(PL)
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord von Shadow
Do liceum idą ludzie którzy nie wiedzą co chcą robić w życiu, a do technikum Ci którzy maja już sprecyzowane zainteresowania
Haha XD j/k?

@ Wiesz, ja wiem co chce robic w zyciu i raczej Technikum mi w tym nie pomoze ;o

Ostatnio edytowany przez OnlyM(PL) - 26-06-2006 o 20:42.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 20:37   #18
Lord von Shadow
Użytkownik Forum
 
Lord von Shadow's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2006
Lokacja: daleko...

Posty: 29
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Isara
Poziom: 45
Poziom mag.: 5
Lord von Shadow ma numer GG 5929955
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OnlyM(PL)
Haha XD j/k?
czemu miałbym żartować? taka prawda
__________________
Lord von Shadow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 20:53   #19
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord von Shadow
@up
do liceum idą ludzie którzy nie wiedzą co chcą robić w życiu, a do technikum Ci którzy maja już sprecyzowane zainteresowania
Bullshit, do liceum ida rozwniez osoby zdecydowane, bo jesli ktos chce byc dziennikarzem/historykiem/lekarzem to co, ma isc do technikum?? Wsrod moich kumpli zauwazylem wrecz odwrotna tendencje - nie ma sprecyzowanych zainteresowan to idzie do technikum.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 21:03   #20
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

@spider~
po technikum też możesz być lekarzem np. po chemicznym do którego ja należe
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:13.


Powered by vBulletin 3