Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-09-2005, 18:48   #1
Markx
Użytkownik Forum
 
Markx's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2004
Wiek: 32

Posty: 163
Stan: Na emeryturze
Markx ma numer GG 6019343
Domyślny Gothic III vs TES VI Oblivion ?

Hmmm, tak wiec według zapowiedzi obie gry mają wyjść pod koniec 2005 roku, niby wymagania szokują ale każdy fan TES'ów ( Arena, Daggerfall, Morrowind ) oraz Gothic'ow z pewnością czeka na te gry.

Wymagania Gothica III

Cytuj:
Minimalne:
# 2 GHz Pentium 4/AMD 2000+
# 1024 MB Ram
# Karta graficzna 64 MB
# Windows 2000, ME, XP, Vista
# DVD-Rom
# Karta graficzna kontabilna z DirectX 8.0

Zalecane:
# 3 GHz Pentium 4/AMD 3000+
# 1024 MB Ram (Dual-Channel)
# Karta graficzna 128 MB
# Windows 2000, ME, XP, Vista
# DVD-Rom
# Karta kontabilna z DirectX 9.0c
( pobrane z http://www.gothic.g4ce.pl/ )

oraz Obliviona

Cytuj:
zakładam że do gry w Obliviona takie swoiste MINIMUM... hy... to będzie chyba Pentium 4 3GHz/Athlon 3200+, pamięci 512MB/1GB (raczej więcej), grafika klasy wspomnianego tam GeForce 6800... może wystarczy ATI Radeon 9800... a może ATI Radeon X800 (PCI-Express), karta dzwiękowa teoretycznie dowolna, ale lepiej conajmniej SB Live! 5.1/SB Audigy/SB Audigy2, gra będzie na DVD i instalka będzie zajmowała minimum 3-4GB
( Adamantytowa Wieża < http://www.elderscrolls.phx.pl >cytat MoOnRiDeR'a )


Dla porównania 2 screeny z gier


TES IV Oblivion



( Więcej ssów http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm )


Oraz Gothic III



( Wiecej ss'ów http://www.worldofgothic.de/gothic3/...ns&dir=gothic3 )

Jak wy myślicie która gra będzie lepsza? : >


Wg. mnie gothic rlz

Jedynie ze względu na moją cienką karte graficzna ( GF 4 ; < )
Gdybym miał cos na wzór radeona 9800 to ladnie bym nadawał nocami w Obliviona
<Jesli taki temat był, przepraszam bardzo - szukałem lecz nie znalazłem : > >
__________________
PHP Kod:
OLD MCDONALD HAD A FARMI-E-I-E-O, AND IN THAT FARM THERE WAS A BR,BR-BR-OWITH A "SIM SIM" HEREWITH A"CRAW CRAW"THERE,HERE A "SIM" THERE A "CRAW" EVERYONE "FREE ITENS!" OLD MCDONALD HAD A FARMI-E-I-E-

Ostatnio edytowany przez Markx - 18-09-2005 o 20:47.
Markx jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-09-2005, 12:24   #2
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Bez wątpienia,Gothic III.Szkoda,że nie pójdzie na moim GeForce 4 MX,który śmie (!) nie obsługiwać pixel shaderów...
btw:
Mogłeś dodać sonde...
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2005, 13:00   #3
Caer
Użytkownik Forum
 
Caer's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2005
Lokacja: Łódź

Posty: 967
Caer ma numer GG 6319946
Domyślny

Po ką cholere rozmawiać o tym, która gra lepsza, jeśli obydwie jeszcze nie wyszły? -.-' Ocenianie gry na podstawie grafiki lub zapowiedzi twórców jest bezsensem ;p
__________________
Follower of the Flying Spaghetti Monster.
Proud Pastafari.
Caer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2005, 14:25   #4
NinJa
Użytkownik Forum
 
NinJa's Avatar
 
Data dołączenia: 06 07 2005

Posty: 277
Domyślny

Kurde a ja mam radeona 9200 se i nawet nie mam co marzyć o tych gierkach! Takie gierki na każdym nawet super sprzęcie będą sie cieły! Prawda jest taka że dopiero za 2-3 lata takie gierki będą popularne ponieważ wtedy być może będą już kompy "4ghz" jako standart!
NinJa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2005, 15:08   #5
Ra'Virr
Użytkownik Forum
 
Ra'Virr's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: Oblivion
Wiek: 34

Posty: 72
Stan: Początkujący
Imię: Aluve
Profesja: Knight
Świat: Chimera
Poziom: 12
Skille: 41/40
Poziom mag.: 2
Ra'Virr ma numer GG 1093071
Smutny

Obydwie gry będą super i napewno staną się hitami tak jak ich poprzedniczki. Screenów z Gothica 3 wcześniej nie widziałem (jako fan Morrowinda śledze wydarzenia o Oblivionie na bierząco więc wszstkie screeny już widziałem ) więc teraz tak patrząc to teraz walka o najlepszego cRPG'a toczyć się będzie raczej głównie o grafikę. Mam nadzieje, że ciągłe prace nad grafą nie popsują fabuł obydwóch gier i będą równie super (albo nawet lepsze) niż ich poprzedniczki. Tylko te wymagania troche przerażają. Heh na moim kompie Morrowind i Gothic 2 ledwo co chodzily, a kasy jest mało więc raczej sobie nie pogram
Ra'Virr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2005, 15:36   #6
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez NinJa
Kurde a ja mam radeona 9200 se i nawet nie mam co marzyć o tych gierkach! Takie gierki na każdym nawet super sprzęcie będą sie cieły! Prawda jest taka że dopiero za 2-3 lata takie gierki będą popularne ponieważ wtedy być może będą już kompy "4ghz" jako standart!
Nie chrzań, z łaski swojej. Na długo przed premierą HL2 i DooMa III wszyscy pieprzyli, że trzeba będzie mieć niesamowity sprzęt z NASA - a obydwie gry świetnie się skalują i doskonale wyglądają nawet w niskich detalach.

Co do Gothica i Oblivion... Morrowind nudził mnie ślimaczym tempem gry, a Gothic I i II irytował mnóstwem pomniejszych bugów. Która gra zasłuży na miano wiekopomnej - czas pokaże...
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2005, 17:43   #7
Pramus
Tupac Legacy
 
Pramus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2004
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 32

Posty: 817
Stan: Na Emeryturze
Imię: Midurion
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Pramus ma numer GG 4183891
Domyślny

Myślę, że jeszcze jest za wcześnie, aby porównywać obie gry. Ale jeśli już to ja zawsze byłem fanem Gothica (przeszedlem kazda czesc) i nie zamierzam przestawac nim byc
__________________
"I'm not saying I'm gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world."

Tupac Amaru Shakur


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ujo
To by była akopalipsa czy jak to jej
Pramus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2005, 22:15   #8
Taliboy
Użytkownik Forum
 
Taliboy's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2004

Posty: 166
Domyślny

Tha... obie gry prezentują niezwykłą grafikę...
i uważam że jeśli G3 będzie lepszy od G2 tak jak G2 od G1 to dluuuugo bedziemy o nim słyszeć
mam nadzieje poznac obie gry gdyż w czerwcu stary kupuje mi kompa mniej wiencej takiego samego lub ciut lepszego od wymagan TES IV XD
Taliboy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2005, 10:48   #9
Karrith
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 10 2004
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 29

Posty: 349
Profesja: Rookstayer
Domyślny

osobiscie wole Gothica, ze wzgledu na nieliniowa fabule(pare innych plusow tez jest ) chociaz Morrowind tez byl fajny (moze troche zbyt monotonny).
na szczescie na wiose kupuje nowego kompa i bede mial w co grac po nocac xD
__________________
kichakichakicha
Karrith jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2005, 12:40   #10
Wilkq
Użytkownik Forum
 
Wilkq's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2005
Lokacja: Warszawa-Wesoła

Posty: 83
Stan: Aktywny gracz
Imię: Redes
Profesja: Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 18
Skille: 20/20
Poziom mag.: 19
Wilkq ma numer GG 3723015
Domyślny

Primo : NIE TES VI a TES IV

Secundo :
-Gothic III będzie miał dobry klimat - FAKT
-Gothic III będzie miał GORSZĄ grafikę od TES IV - FAKT
-Gothic (saga) ma u mnie ŚREDNI SZACZUNEK - FAKT
-...
-TES IV ma NAJLEPSZĄ grafikę w historii gier - FAKT
-TES IV też ma BARDZO DOBRY klimat - FAKT
-TES IV będzie BARDZO ZŁOŻONY - FAKT
-TES IV (jak TES I i II i III) ma NIEZWYKLE złożoną historię świata gry (książki , NPC , historia) - FAKT

TES IV : OBLIVION będzie dużo lepszy. Grze dodatkowo żywotność zapewnią Plugin-y z CS'a , czego o gothicu nie powiem. Sam świat gry jest dużo ciekawszy niż w Gothicu (gdzie nie ma żadnej prawdziwej historii).

Gothic po prostu lubię , ale nie szaleję za nim.

To tyle.

Takie są fakty
__________________
Litania Przeciw Trwodze z rytuału Bene Gesserrit :
"Nie mogę się lękać. Strach zabija umysł. Strach jest małą śmiercią, która niesie ze sobą całkowite unicestwienie. Stawię mu czoło. Pozwolę aby zalał mnie i przelał się przeze mnie, a kiedy odpłynie, odwrócę oko swej jaĄni i spojrzę na jego drogę. Tam gdzie przeszedł strach, nie będzie już nic. Zostanę tylko ja."
Frank Herbert , Diuna

Guild Wars - The best!!!

Ostatnio edytowany przez Wilkq - 23-09-2005 o 14:23.
Wilkq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2005, 13:01   #11
Taki siaki mag
Zbanowany
 
Taki siaki mag's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 32

Posty: 145
Domyślny

- Blużnierco!!!, jak Śmiesz prównywać takie dzieło jak... jak GOTHIC |||, do czegoś takiego jak TES Oblivon. To skandal!!!, to oburzające!!! (zaksztusza sie, po czym z wielkim trudem łapie oddech ).
- Ale, ...eee... ale...
- MILCZ!!!,... powiadam ci milcz. Za coś takiego... (unosi sie, jest wkurzony), za coś takiego powinienem ci uciąć kut..................................
(Koleś unosi sie tak bardzo, że wybucha jego głowa)



Tak zginął kolejny fan Gothica, ktury nie zniósł tego, że ktoś ośmielił porównywać Gothica ||| do TES Oblivon.




A tak na poważnie Gothic żądzi. TES Morowind terz jest fajne ale mi nie przypadło do góstu.
Taki siaki mag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2005, 20:28   #12
Leszczyq
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

hmm powiem jedno jestem wielkim fanem gothica i jak narazie zostaje przynim ale tes oblovion tez moze byc dobra

gothic 3:
+niezla grafa
+fabuła
+pare zakonczeń
+dluga

-ostatnia czesc Gothica

oblivion
+grafa
+fabula

-spore wymagania

to na tyle gorhic Rlz
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2005, 21:30   #13
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Ktoś tu mówił, że Gothic ma być bardzo nieliniowy, i to jest +. Heh, chyba nie grały te osoby w morrowinda. A Oblivion ma być znacznie bardziej jeszcze nieliniowy.
Po za tym, jesli autorzy zgodnie z zapowiedziami wyeliminują nudne łażenie od miasta do miasta, które w Morrowindzie zajmowało zbyt wiele czasu, a resztę gry zostawią tylko na poziomie TES III, to szykuje się hit wszechczasów.

Gothic jakoś nigdy nie przypadł mi do gustu. Jedynki nie byłem w stanie przyswoić sobie ze względu na sterowanie, a obu części za... w sumie nie wiem, ale jakoś nie podobały mi się, jak dla mnie nie miały tego czegoś, co by mnie przykuło na kolejne godziny.

Morrowinda przechodziłem wiele razy, wraz z masą różnych dodatków i zawsze mnie to pasjonowało. Jako fan TES zdecydowanie bardziej czekam na Obliviona.

Czekam także na Neverwinter Nights 2, choć ta gra akurat będzie zapewne znacznie uboższa graficznie. Czemu NwN? Pewnie dla tego, że uwielbiam D&D, ale chyba nie tylko, bo jakoś Temple of Elemental Evil nie przypadł mi do gustu.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2005, 22:55   #14
Huherko
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 08 2005

Posty: 12
Evul

Ja zdecydowanie bardziej czekam na Gothic'a III niz na Oblivion'a
powód- cala seria gothic mnie wciągneła do tego stopnia ze przeszedłem jej dotychczasowe 2 części (+dodatek) po 6+ razy kazda ;]
ale moim zdaniem niepowinno się porównywać tych 2 niewątpliwie WIELKICH gier poniewaz kazda jest na swój sposób genialna i orginalna a zarazem są od siebie dość różne
Jeżeli chodzi o sukces marketingowy na skalę światową to oczywiście Oblivion odniesie większy niz gothic który popularny jest w europie (głównie w polsce i niemczech) a serie TES kochają gracze na wszystkich kontynentach
Huherko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2005, 07:30   #15
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

Nigdy nie lubiłem serii The Elder Scrolls. Już Arena i Buggerfall zdrowo przynudzały, a Morrowind był kompletną klapą. Dlatego też boję się, co Bethesda zrobi z Fallem 3...
Natomiast co do Gothica 3, to fakt, powala graficznie. Pytanie, czy Jowood nie skupi się za bardzo na oprawie....
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2005, 14:31   #16
Opuszczony
Użytkownik Forum
 
Opuszczony's Avatar
 
Data dołączenia: 16 07 2005
Lokacja: OlShTyN
Wiek: 21

Posty: 239
Stan: Na emeryturze
Imię: Khunda
Profesja: Sorcerer
Świat: Vinera
Poziom: 15
Skille: 16/18
Poziom mag.: 28
Opuszczony ma numer GG 1856851 Opuszczony ma login Tlenu cream_21@tlen.pl
Domyślny

Bardzo ładna grafika w Gothic3... Jestem pod wrażeniem... Z porównaniem, z ostatnimi częściami wygląda kólowo ;^) Gothic III górą!
__________________
(\_/)
(O.o)
(>.<) Zapanujemy nad światem! Tak, tak dopisałem kropeczkę, ale tak ładniej wygląda :^P Czyż to nie bunny boy xD?
Opuszczony jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2005, 14:44   #17
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MatKus
Ktoś tu mówił, że Gothic ma być bardzo nieliniowy, i to jest +. Heh, chyba nie grały te osoby w morrowinda. A Oblivion ma być znacznie bardziej jeszcze nieliniowy.
Po za tym, jesli autorzy zgodnie z zapowiedziami wyeliminują nudne łażenie od miasta do miasta, które w Morrowindzie zajmowało zbyt wiele czasu, a resztę gry zostawią tylko na poziomie TES III, to szykuje się hit wszechczasów.
Morrowind był nudny właśnie przez swoją ZBYT DUŻĄ wolność wyboru. Tak naprawdę, wykonywanie misji było żmudne, a gra "na własną rękę" nudziła się po godzinie... Przy Morrku jakiś czas trzymały mnie tylko modyfikacje... Jeśli taki sam ma być Fallout 3, to sam będę bojkotował tą grę pod siedzibą Bethesdy.
Oblivion zapowiada się niesamowicie rozbudowany - i to IMO może być gwóźdź do trumny tej gry - Bethesda nie może zrobić z TES IV eintopfa (to takie typowo niemieckie danie - wszystko w jednym), bo po prostu nie przypadnie nikomu do gustu. Ja sam przeraziłem się wiadomością o tym, że na przykład kradzież i sama zabawa w złodzieja będzie podobna do tej z Thiefa - wszystko wskazuje na to, że ta część rozgrywki będzie tylko uproszczonym klonem GENIALNEGO Dark Project, świetnego Metal Age i dobrego Deadly Shadows...

Cytuj:
Czekam także na Neverwinter Nights 2, choć ta gra akurat będzie zapewne znacznie uboższa graficznie. Czemu NwN? Pewnie dla tego, że uwielbiam D&D, ale chyba nie tylko, bo jakoś Temple of Elemental Evil nie przypadł mi do gustu.
Jeśli NWN będzie tak samo nudny w single'u bez dodatków, to ja podziękuję.
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2005, 14:57   #18
NORMALY OBYWATEL RP
Użytkownik Forum
 
NORMALY OBYWATEL RP's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2004

Posty: 432
Domyślny

Obydwie gry będa zapewne cudowne. Szykuję juz kasiorke na nowe czeci do kompa 1500-2000 zl chyba bedzie potrzebne. Tak btw. Gothic 3 wedlug najnowsych rokowan niestety ma wyjsc na poczatku 2006r. tak slyszalem Wiecie moze czy w TES-ie IV bedzie mozna jezdzic koniem?
Ale ogolnie to chyba G3 bedzie lepszy, mam do tej serii wiekszy respekt.
btw. Ja podobnie jak Matkus czekam na NWN 2, ale jescze bardziej ciekawy jestem BG3... niestety Grafika 3D:/ Zobaczymy jak im wyjda te gry.
__________________

http://www.pajacyk.pl <--- Kliknij...
NORMALY OBYWATEL RP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2005, 15:30   #19
ogorek
Użytkownik Forum
 
ogorek's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: BUCKETHEADLand

Posty: 251
Stan: Na emeryturze
Domyślny

lol! nie bede tu pisal co uwazam za lepsze ale powiem wam jedno:
zakladajac ze ss z gothica sa prawdziwe to moge wam obiecac ze jak bedziecie mieli 1024 ramu to gowno sobie zobaczycie! same tekstury zajma conajmniej 1/2 tej pamieci!
"Karta graficzna kontabilna z DirectX 8.0" <wow> bardzo chetnie zobacze gothica na DirectX 8.0.

co do obliviona i wymagan to wiadomo ze jeden z programistow testuje go na kompie ktrory ma radeona 9800 czyli wywnioskowac moza z tego za na takiej grafice gra bedzie dzialac na co najmniej srednich ustawieniach. ale tak naprawde o procku, pamieci itp to nic nie wiadomo! wiec ja bede sie martwil i ocenial dopiero po premierze obydwu gier.

a narazie gorrraco zaprzaszam wszystkich do grania w tibie =
__________________
Ja tylko na chwilę... [mam nadzieję]
ogorek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2005, 20:03   #20
Markx
Użytkownik Forum
 
Markx's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2004
Wiek: 32

Posty: 163
Stan: Na emeryturze
Markx ma numer GG 6019343
Domyślny

W morrowindzie te "żmudne zadania" są idealnie dobrane, wystarczy sprawdzic Tribunala, lub Bloodmoona.


Tam zadania są wypasione ataki wilkołaków, piękny fort zmienia sie w ruinę, stary nord sprzedaje cukier wystarczy posłuchać jak ładnie śpiewa, bardowie śpiewający na twoją cześć, możliwość stania sie wilkołakiem, vampirem.

A co do tribunala, pojedynek z Almexi'ą, wysadzanie ścian


TES, będzie hitem, lecz wymagania sprawią ze większość graczy wskoczy na Gothica.

Poza tym, fajnie się jeździło konikiem w bugerfallu




Co do Gothica, to raczej osoby nie zaznajomione w I oraz II nie maja tutaj czego szukac.

Gothic I - niby shit, ale fabuła znakomita! Przeszłeś go to naprawde zachciewa ci sie II.




Mozna rowniez zauwazyć iż w Morrowindzie jest liniowość [dobro rlz] a w Gothicu co? częste porażki ludzi w walce z orkami, orkowie w stolicy?

Oraz to iz orkowie wygrali wojne.
__________________
PHP Kod:
OLD MCDONALD HAD A FARMI-E-I-E-O, AND IN THAT FARM THERE WAS A BR,BR-BR-OWITH A "SIM SIM" HEREWITH A"CRAW CRAW"THERE,HERE A "SIM" THERE A "CRAW" EVERYONE "FREE ITENS!" OLD MCDONALD HAD A FARMI-E-I-E-
Markx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:45.


Powered by vBulletin 3