Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 04-03-2008, 19:48   #1
stanikczki2
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 03 2008
Lokacja: poznań

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: titania
Poziom: 30
Skille: 80/80
Domyślny Co zrobić gdy dostaniesz hunta? -podejscie psychologiczne

nie wiem czy ktos juz na ten temat sie na forum wypowiadal. pragne go podjac ,bo hunt od gracza to rzecz calkowicie na miejscu i czesto spotykana w tibii P
z wlasnego doswiadczenia ,ktore jest niemale w tej kwestii ;D, opisze Wam kroki ,ktore powinno sie podjac ,gdy pewnego pieknego dnia , podczas expienia dosaniecie wiedomosc od jkaiegos wyzszego lvl typu :"pay or hunted". i co robic?!
1. pierwsza rzecza jaka wogole jest warto zrobic to ,wszystkich tym zaskocze, - POMYSLEĆ!! i odpowiedziec sobie na kilka pytan:
- dlaczego Was koles hunci? jaki reason. pytanie najistotniejsze, poniewaz kazdy gracz tibii jest pod pewnym wzgledem taki sam - o pewnych nieistotnych sprawach sie zapomina. jezeli np. Wasze wykroczenie wzgledem niego bylo slabe (np. zabraliscie kolesiowi pare "k" loota ale bylo tego malo np. 3k -to czy duzo czy malo zalezy od lvla czesto )
- jak bardzo jest zdeterminowany by Was zabic (to wynika z poprzedniego pytania) ( jaka jest Wasza roznica lvl- istotne poniewaz, zadko zdarza sie zeby np. 100+ lvl jakos specjalnie palily sie do zabijania 20-40 lvl nawet noob charami, przynajmnie ja nie hunce zbyt niskich lvli bo loot z nich jest zazwyczaj nędzny )
2. jezeli wywiaze sie konwersacja typu
Evul PK[666]: u r HUNTEED!!
Wy [1]: why? please dont kill me!!!!1111 oh no! plx plx plizzz
Evul PK[666]: u r hunted. masz ignora. bb
albo.
Evul Ownzor[56]: u die u f**king nAAB !!!! pay or HUNTED!!
Wy[10]: oh no plx no!! no!! no!!
Evul Ownzor[56]: send me 100k or u die!!11!!!!!oneone
------------
w takiej sytuacji jasnym jest ze se nie pogadacie. gdy dostaniecie tego typu wiadomosc NIC KOLESIOWI NIE ODPOWIADAC! dlaczego? :
poniewaz gdy zaczniecie skamlec jak zalosny pies to koles sam zacznie sie nakrecac i dogadanie sie z nim nawet w banalnej kwestii typu kradziez loota- bedzie niemozliwa. dlatego przede wszystkim:
- opanujcie nerwy (postąpcie wg. punktu 1)
- poczekajcie az koles sam sie wygada i na razie o nic nie pytajcie
tylko spokojnie wejdzcie na oficjalna strone tibii zorintujcie sie do jakiej nalezy gildii (czy jest w stanie wojny- istotne) ew. zazwyczaj info ukryte ile ma postaci i jakie lvle.
- spokojnie rzuccie czar exiva "Evul zŁo złO" (ile mu zajmie dotarcie do Was) i zastanowcie sie czy Wasze zasoby lecznicze (health potiony, manafluidy, tudziez uhy, ihy) starcza Wam by schronic sie w pz.
- jezeli koles wlasnie skonczyl nawijac, spokojnie zapytajcie o reason (powod hunta, gdy do konca nie wiecie o co chodzi - POD ZADNYM WZGLEDEM NIE PERSWADOWAC MU ZE NIE MA RACJI!,NIE UZYWAC ZADNYCH WULGARYZMOW i zbyt duzo nie gadac, po prostu zorientowac sie co mu lezy na sercu )
3. gdy uda juz sie Wam schronic w depo. jezeli Wasze przewinienie (lub jego brak) wobec Evul PK bylo male , i niewiele z nim rozmawialiscie to istnieje duze prawdopodobienstwo ze o Was po prostu zapomni. dajcie sobi looz z Tibi na kilka dni , nie odchodzie bez zapasu srodkow leczniczych daleko od depo. "czas leczy rany" . a gdy huncicie miejcie kolesia i jego noob chary w liscie vip, na ktora od czasu do czasu spoglajcie i w razie czego rzucajcie exive i w ostatecznosci log out
4. jezeli przewinienie bylo duze (zabicie kumpla z rl, kradziez Avengera, trapniecie klienta gdy wial przed wrogą gildia) - podobnie jak wczesniej. spokoj. jezeli koles karze Wam zaplacic i da czas do namyslu - mozecie bulic , oczywicie w granicach normalnosci- czasem lepiej po prostu kupic wiecej srodkow leczacych niz placic paymenta ( oreintowac sie czy tylko on Was hunci , czy ma duzo kumpli)
5. gdy nie uda sie Wam dotrzec do pz a gdy odrodzicie sie w temple koles nadal mowi "ur hunted".- najgorsza sytuacja- znaczy to ze kolesiowi MEGA podpadliscie. mozecie w tej sytuacji probowac pertraktacjii pienieznych, lub dac sobie luz z ta postacia na jakis czas, tudziez zrobic nowa (zalezy na jakim lvlu jest Wasza postac).


Są to moje prywatne spostrzezenia, mozna z nimi sie nie zgadzac, poniewaz kazdy na slowa i czyny reaguje inaczej. ten temat mozna spokojnie rozwiac, pragne ,by kazdy wplotl w niego troche swoich przemyslen i doswiadczen. w temacie nie rozwijalem problemu hunta w h-lvl (mysle tu o 80+) poniewaz tacy ludzie juz wiedza co robic w sytuacji hunta (zazwyczaj, bo tez nie zawsze)
stanikczki2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-03-2008, 20:12   #2
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

A jeżeli ktoś opieprzy dużo ludzi z ich cennych przedmiotów, będzie wyzywał, kłamał, żebrał, wbijał się na expowiska i w ogóle byłby chamem do kwadratu to czy nie zasługuje na złe traktowanie?

Z resztą jeżeli ktoś jest przyjacielem, pomaga, umie rozmawiać ma dużo mocnych kumpli to nie będzie miał problemów (no chyba, że no reason). Ale to zależy od typu człowieka...
Alanus Lutinum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-03-2008, 21:00   #3
Cery
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 03 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 536
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Arcania
Wyślij wiadomość przez ICQ do Cery Cery ma numer GG nie mam gg Adres Jabbera do Cery Send a message via Skype™ to Cery
Domyślny

Mi się podoba. Aczkolwiek każdy rozgarnięty człowiek czy tu też Tibijczyk pomyśli i sam wszystko w swej głowie poukłada.

Gdyby był by bardziej estetyczny i bez błędów nadawał by się jako poradnik dla newbie.

Pozdrawiam
Cery.
Cery jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-03-2008, 22:00   #4
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Kurde, psycholog się znalazł. Tekst prócz nagannej formy i masy błędów jest jeszcze sprzeczny z innymi aspektami prowadzenia postaci. Ogólnie rzecz biorąc, każdy by mógł takie coś napisać, a tu chyba nie o to chodzi.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2008, 00:38   #5
Andrew
Użytkownik Forum
 
Andrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2004
Wiek: 34

Posty: 469
Stan: Na Emeryturze
Andrew ma numer GG 6485757
Domyślny

Dla mnie hunty wyglądają inaczej, po prostu przyoł bym podział:

-za coś konkretnego- jeżeli zabijemy komuś drugą postać, kolegę z rl, bądź jego, bądź oszukamy go na durzą kwotę.
Znam taki przykład- 2,5 roku temu na moim serwerze było modne kupowanie pacc za gp, szansa na zakup pacc wynosiła 95%, oszustów praktycznie nie było. Koleś wziął kasę od 40+ osób, gdy dowiedziano się, że na allegro wystawił 500x10K i swoją postać, akcja była krótka, został dorwany gdzieś w terenie, po zalogowaniu w temple wychodząc z niej przeszedł tylko kilka kratek, oczywiście kasy nie oddał, ale z 70lvl zrobił mu się 50.
Przy tego rodzaju huncie nie zaznasz spokoju.

-"huntowanie" z byle powodu- ktoś pisze, że masz hunta, bo zabiłeś kogoś, kto Cię zaatakował, bądź kogoś kogo wogóle on nie zna, a zobaczy ciało/statystyki, albo będzie próbował wmówić Ci, że zabrałeś mu loota, którego nie było.
Np: ostatnio napisał do mnie ziomek, że mam hunta bo zabiłem jego 3 kolegów z gildii, a zabiłem ich bo pekowali z jakimiś ludźmi co mnie napadli- raz napisał do mnie pay 25k i po sprawie (śmieszna suma).
Najczęściej 1 do kilku dni.

-huntowanie za nic- częsta metoda na zarobek h-lvli mających hunta, najczęściej pod Venore. 100+ lvl atakuje Cię i mówi, że musisz mu oddać armor, tarcze, broń, bo hunted.
Np: w ciągu 2 dni zdarzyło mi się 2 razy- raz 150+ MS, a dtugi raz 160+ EK, oczywiście uciekłem, bo kretyni atakowali osoby idące na PoH (na logikę, Ci co wracają mają loot/kasę i nie mają potionów/run).
Po ucieczce takiemu agresorowi zagrożenie znika.


Jak walczyć z tym?
Co do pierwszych huntów jak kolega mówił, grzecznie pytamy o co chodzi- pamiętajmy, że nie są za nic i jeżeli jest możliwość to warto zapłacić, bądź nie grać kilka miesięcy.

Co do drugiego rodzaju, to ja wyśmiewam agresorów i mówię jak było na prawdę, ostatecznie mówię o tym znajomym, którzy potwierdzają moją wersję (jestem niewinny).

Co do huntów za nic, po prostu uciekamy
__________________

Najlepsze ogólno-tematyczne forum pod słońcem - sprawdź czy jesteś hardkorem!
Andrew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2008, 00:40   #6
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrew Pokaż post
Dla mnie hunty wyglądają inaczej, po prostu przyoł bym podział:

-za coś konkretnego- jeżeli zabijemy komuś drugą postać, kolegę z rl, bądź jego, bądź oszukamy go na durzą kwotę. (...)
Do tego miejsca czytałem. Ty masz 17 lat!?
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 05-03-2008 o 00:42.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2008, 09:36   #7
Raziel4ever
Użytkownik Forum
 
Raziel4ever's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Łódź
Wiek: 34

Posty: 162
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Castus
Świat: Titania
Poziom: 99
Skille: =/=
Poziom mag.: 66
Raziel4ever ma numer GG 3979069
Domyślny

Ja dostałem hunta za pg i znajomości. I co zrobiłem? Doszedłem do wojny
__________________
It's the one that I've tried to write over and over again.
Raziel4ever jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2008, 09:44   #8
Bezwolakinho
Użytkownik Forum
 
Bezwolakinho's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2007
Wiek: 33

Posty: 41
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Tytuł tego tematu powinien się nazywać: "Co zrobić gdy shunci nas 20 lvl. Porady dla graczy z 10 lvlami." Mam na myśli tych gości z 10 lvlami, co ciągle latają po Carlin i się tłuką...
__________________
Bezwolakinho jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2008, 11:02   #9
Andrew
Użytkownik Forum
 
Andrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2004
Wiek: 34

Posty: 469
Stan: Na Emeryturze
Andrew ma numer GG 6485757
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Do tego miejsca czytałem. Ty masz 17 lat!?
Nawet 18
__________________

Najlepsze ogólno-tematyczne forum pod słońcem - sprawdź czy jesteś hardkorem!
Andrew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2008, 11:39   #10
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrew Pokaż post
Nawet 18
durzo.....
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:29.


Powered by vBulletin 3