Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-07-2007, 14:52   #241
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

@up to mamba

Nigdy nie mialem takiego snu. ;] Ciekawe jak to jest.

Ja natomiast mam najdziwniejsze sny ...
Jakims cudem poprzez sen "przewidzialem" moja trojke z sprawdzianu o potegach/pierwiastkach. Co dziwne kilka dni po tym snie zaczelismy pisac sprawdzian, z ktorego dostalem 3. ;/

Wczesniej juz takie mialem, ale nie tak szczegolowe jak ten. 0.O

Coraz bardziej wierze w paranormalne zjawiska.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-07-2007, 15:03   #242
Vansider
Zbanowany
 
Vansider's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2006

Posty: 458
Domyślny

@Up mi tak samo sie snilo kiedy mialem 5 lat widzialem jakis wiazd do garazu na 3 sec i tyle.rok temu na wakacjach bylyismy we wloszech i zauwazylem ten sam wiazd i mi sie ten sen przypomnial
Vansider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 15:10   #243
Ancient900
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 06 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32
Wpisy bloga: 3

Posty: 941
Stan: Początkujący
Imię: ancient~
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Poziom: 90+
Domyślny

@up
Kiedy miałem 11 lat śniło mi się że jadę w zielonym wózku w pieski (taki dziecinny). Po przebudzeniu od razu pytam rodziców jaki miałem wózek w dzieciństwie... No oczywiście że zielony ;d Często też śni mi się nieznana osoba, którą potem widzę na ulicy... ;<
Ancient900 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 15:11   #244
Gallar
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2005

Posty: 594
Gallar ma numer GG 4524829 Gallar ma login Tlenu gallstayer@o2.pl Adres Jabbera do Gallar Send a message via Skype™ to Gallar
Domyślny

ja miałem fajny sen hehe.
riplej z ostatniej soboty hehe.
ten z cyklu 16 + więc nvm.
lubie takie.
w ogóle kurwa, od ~niedzieli odkąd mi dziewoja wyjechała, to śpie po 8-12h, a wczesniej spałem po cztery:<
nie lubie tak długo:<
Gallar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 15:14   #245
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Generalnie, nie możliwe jest, żeby nic nam się nie śniło. Śni się nam coś ZAWSZE, jedynie często snów tych nie pamiętamy, właśnie te sny to tzw. Deja Vu. Człowiek ma prorocze sny - potrafi przewidywać przyszłość, ale najczęściej ich nie pamięta.
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 15:35   #246
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
Śni się nam coś ZAWSZE
PRAWIE zawsze

Jeżeli jesteś super wyczerpany, zmęczony i idziesz spać na 2h + zażywałeś jakieś narkotyki (np. alkohol), które skutecznie skracają fazę REM, w której są sny, to mała szansa, że jakiekolwiek będziesz miał. Tak samo działa większość narkotyków (LSD, marihuana, heroina, tytoń). Czujesz ulgę i oderwanie od świata, bo tracisz kontakt ze swoim mózgiem (lol, przypomniała mi się scena z "Poranku kojota" - jeden koleś mówi - "Tak, że na niby mam kontakt z bazą! - odpowiedź - "Ale ze swoim mózgiem to już chyba nie!!") i nie uda Ci się zrobić OoBE czy LD, bo do tego trzeba silnej koncentracji a nie rozproszenia uwagi.

@ z cyklu krótkie 'półsny'

Też czasem mam tak, że np. leżę sobie, już podsypiam i nagle czuje, jakbym dostał patelnią w pysk i otwieram oczy, a uczucie bardzo szybko mija.

W dzień łatwiej o LD, bo odrazu zaczyna się sen w alfie. Wkurzające jest rozdwojenie świadomości w takich płytkich snach, jak słyszysz świat. Równocześnie masz sen i nie jest on niczym przerwany + słyszysz wszystko wokół i czujesz, że leżysz na łóżku i widzisz tylko ciemność.
Najgłupsze w tym jest to, że czujesz 2 świadomości oddzielnie, ale nie możesz ich złączyć tzn. można to porównać do współpracy dwóch komputerów, które nie są połączone w żaden sposób. Nijak nie przeniesiesz bezpośrednio czegokolwiek z jednego do drugiego. I tu jest problem, bo z jednej strony myślę o tym, żeby zrobić ze zwykłych obrazów LD, a z drugiej strony plączą mi się myśli i żadnej nie mogę dokończyć podczas projekcji jakichś bezsensownych obrazów i w ten sposób mam tylko płytki sen autorstwa podświadomości, a nie mojego.
DRoN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 16:18   #247
Krizz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 08 2005

Posty: 805
Domyślny

- czyścimy.

Ostatnio edytowany przez Krizz - 27-04-2011 o 21:15.
Krizz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 16:20   #248
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Str4t0s Pokaż post
Czasami mam takie mini-sny. Leżę na łóżku , leżę i leżę i nagle czuję się jak bym się potykał o coś i się wtedy budzę. Nie lubię tego bo to mi się dość często zdarza.
Też mi się to zdarza. Już sobie leżę, nie śpię, ale już zmysły mam przytępione, coś tam śnię, że się o coś potykam... i dostaję skurczu w nodze, jakbym coś kopnął. Dziwna sprawa.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 16:38   #249
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DRoN Pokaż post
PRAWIE zawsze

Jeżeli jesteś super wyczerpany, zmęczony i idziesz spać na 2h + zażywałeś jakieś narkotyki (np. alkohol), które skutecznie skracają fazę REM, w której są sny, to mała szansa, że jakiekolwiek będziesz miał. Tak samo działa większość narkotyków (LSD, marihuana, heroina, tytoń). Czujesz ulgę i oderwanie od świata, bo tracisz kontakt ze swoim mózgiem (lol, przypomniała mi się scena z "Poranku kojota" - jeden koleś mówi - "Tak, że na niby mam kontakt z bazą! - odpowiedź - "Ale ze swoim mózgiem to już chyba nie!!") i nie uda Ci się zrobić OoBE czy LD, bo do tego trzeba silnej koncentracji a nie rozproszenia uwagi.

@ z cyklu krótkie 'półsny'

Też czasem mam tak, że np. leżę sobie, już podsypiam i nagle czuje, jakbym dostał patelnią w pysk i otwieram oczy, a uczucie bardzo szybko mija.

W dzień łatwiej o LD, bo odrazu zaczyna się sen w alfie. Wkurzające jest rozdwojenie świadomości w takich płytkich snach, jak słyszysz świat. Równocześnie masz sen i nie jest on niczym przerwany + słyszysz wszystko wokół i czujesz, że leżysz na łóżku i widzisz tylko ciemność.
Najgłupsze w tym jest to, że czujesz 2 świadomości oddzielnie, ale nie możesz ich złączyć tzn. można to porównać do współpracy dwóch komputerów, które nie są połączone w żaden sposób. Nijak nie przeniesiesz bezpośrednio czegokolwiek z jednego do drugiego. I tu jest problem, bo z jednej strony myślę o tym, żeby zrobić ze zwykłych obrazów LD, a z drugiej strony plączą mi się myśli i żadnej nie mogę dokończyć podczas projekcji jakichś bezsensownych obrazów i w ten sposób mam tylko płytki sen autorstwa podświadomości, a nie mojego.
Jeszcze raz piszę, NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI, ŻEBY NIC CI SIĘ NIE PRZYŚNIŁO!
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 16:44   #250
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gogar Pokaż post
Jeszcze raz piszę, NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI, ŻEBY NIC CI SIĘ NIE PRZYŚNIŁO!
W sumie to nie mam jakichś konkretnych argumentów. Twoje zdanie jest przytaczane na większości tekstów dotyczących LD, jednak są substancje, które skracają fazę REM. Podobno można ją nawet wykluczyć ze snu.
Opierając się na takich informacjach twierdzę, że jeśli wypiłbys 1l wódki + wyjarał 5gr zioła + zjadł jakieś grzybki i nie zwymiotował, to po utracie przytomności nie miałbyś snów
DRoN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 17:23   #251
Vinion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 04 2007

Posty: 35
Dumny

Mi sie raz snilo ze mnie goniły MUMINKI wokół szkoły


strach sie bac
Vinion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 17:28   #252
Dark Sven
Użytkownik Forum
 
Dark Sven's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2005
Lokacja: Śrem

Posty: 2,539
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vansider Pokaż post
@Up mi tak samo sie snilo kiedy mialem 5 lat widzialem jakis wiazd do garazu na 3 sec i tyle.rok temu na wakacjach bylyismy we wloszech i zauwazylem ten sam wiazd i mi sie ten sen przypomnial
Nie wiem jak to się pisze po francusku, więc napisze po polsku- De ża vi

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
@up to mamba

Nigdy nie mialem takiego snu. ;] Ciekawe jak to jest.

Ja natomiast mam najdziwniejsze sny ...
Jakims cudem poprzez sen "przewidzialem" moja trojke z sprawdzianu o potegach/pierwiastkach. Co dziwne kilka dni po tym snie zaczelismy pisac sprawdzian, z ktorego dostalem 3. ;/

Wczesniej juz takie mialem, ale nie tak szczegolowe jak ten. 0.O

Coraz bardziej wierze w paranormalne zjawiska.
Może było się pouczyć? ; p
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ancient900 Pokaż post
@up
Kiedy miałem 11 lat śniło mi się że jadę w zielonym wózku w pieski (taki dziecinny). Po przebudzeniu od razu pytam rodziców jaki miałem wózek w dzieciństwie... No oczywiście że zielony ;d Często też śni mi się nieznana osoba, którą potem widzę na ulicy... ;<
Wspomnienia/ de ża wi

Co do osób uskarżających się na kopnięcia itp.
Cóż nie jest to naukowe twierdzenie, ale tak na chłopsko rozum. Moim zdaniem jest to niepełne przejście w stan snu. Letarg to się bodajrze nazywa. Gdy mózg posiada jeszcze kontrole nad ciałem, dostaje informacje ze snu np. Mamy kogoś kopnąć, więc mózg nie rozrózniając jawy od świata snu, wysyła sygnał do mieśni. Potem już tylko uderzenie, płacz, krew i zgrzytanie zębów. Bzdura...
__________________
Cytuj:
- Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. – Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.
Dark Sven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 19:34   #253
LolnY
Użytkownik Forum
 
LolnY's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2005
Lokacja: Przemyśl
Wiek: 30

Posty: 993
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 22
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
LolnY ma numer GG 9277178
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mad-Sin Pokaż post
A ja mam dziwny sposób snu...

Włączam muzykę i usypiam, wstaję dokładnie wtedy, gdy się wyłączy/wyładuje bateria w mp3. Podczas snu słyszę dokładnie słowa, dźwięki, a także rozmowy domowników co jest dziwnym uczuciem o_O
LOL! Jakieś 2 miesiące temu (nie mam pojęcia dokładnie) mówiłem Maxowi121 (czyli Heidarowi !UWAGA! mogłem to też mówić komuś innemu z tego forum, ale nie pamiętam) o tym, że zasypiam tak samo. I też czasami się budzę w nocy (zawsze około minuty przed rozładowaniem się sprzętu grającego).



@Down

I ciekawe czy wtedy byś śnił...

Ostatnio edytowany przez LolnY - 12-07-2007 o 20:05.
LolnY jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 19:51   #254
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DRoN Pokaż post
W sumie to nie mam jakichś konkretnych argumentów. Twoje zdanie jest przytaczane na większości tekstów dotyczących LD, jednak są substancje, które skracają fazę REM. Podobno można ją nawet wykluczyć ze snu.
Opierając się na takich informacjach twierdzę, że jeśli wypiłbys 1l wódki + wyjarał 5gr zioła + zjadł jakieś grzybki i nie zwymiotował, to po utracie przytomności nie miałbyś snów
Gdybym tyle wypił i wziął nastąpił by zgon najprawdopodobniej.
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 20:17   #255
Ancient900
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 06 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32
Wpisy bloga: 3

Posty: 941
Stan: Początkujący
Imię: ancient~
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Poziom: 90+
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DRoN Pokaż post
wypiłbys 1l wódki + wyjarał 5gr zioła + zjadł jakieś grzybki i nie zwymiotował, t
hła hła
impossible ;d
Ancient900 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 21:21   #256
Vansider
Zbanowany
 
Vansider's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2006

Posty: 458
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gogar Pokaż post
Jeszcze raz piszę, NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI, ŻEBY NIC CI SIĘ NIE PRZYŚNIŁO!
i masz wała bo wczoraj nic mi nie sniło

Ostatnio edytowany przez Vansider - 12-07-2007 o 21:24.
Vansider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 21:28   #257
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vansider Pokaż post
i masz wała bo wczoraj nic mi nie sniło
Ja P***** najpierw przeczytaj to, co napisałem wcześniej, jak masz z takim czymś wyskakiwać. Skoro nie przeczytałeś ani zdania z moich poprzednich postów to nawet się nie odzywaj.
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 21:31   #258
Krizz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 08 2005

Posty: 805
Domyślny

- czyścimy.

Ostatnio edytowany przez Krizz - 27-04-2011 o 21:14.
Krizz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 23:03   #259
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

A ja mam ciekawą teorię na temat snów, niestety sprawdziła się tylko w stosunku do mnie Brzmi ona mianowicie tak, że gdy czegoś nie przeżyłem jeszcze w życiu, analogicznie nie doświadcze tego we śnie. Śniło mi się kiedyś, że miałem uprawiać seks z jakąś kobietą, już miałem w nią wejść ale sie budziłem (miałem tak kilka razy) - dlaczego nigdy nie było tego kroku dalej? Tak samo nigdy mi się nie śniło, żebym np. prowadził samochód czy coś. Czyli nie śnie o rzeczach, których nie robiłem.
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2007, 23:23   #260
Str4t0s
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Gdzies tam no niewiem gdzie
Wpisy bloga: 1

Posty: 855
Profesja: Elite Knight
Świat: Bubel i caherer
Poziom: Lol
Skille: 9999/99
Poziom mag.: -1
Domyślny

Osobiście polecam sny kiedy z minigunem rozwalasz nazistów
__________________
Pwning noobs since '04.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przetłumaczenie przez google szóstego teasera
...Wisps rozwijać od wyrobów spirytusowych w tych biednych stypendystów, że zmarł w bagnach. Oni nie są złe z natury, lecz działa jak sleepwalkers nieświadomi swoich działań. Niemniej jednak, ich dotykać kanalizacji życia życie żywych stworzeń, które czyni je perilous wrogów.
Str4t0s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:01.


Powered by vBulletin 3