Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-09-2007, 19:06   #1
Qashutia
Użytkownik forum
 
Qashutia's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2007
Lokacja: Wrocław

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Azura
Domyślny Czy jestem noobem bo chodzę bez bohów?

Witam. Może niektórzy z Was, pamiętają jeszczę te stare czasy. Gdzie gracze nie byli postrzegani pod względem levela i eq. Gdzie ludzię nie kwalifikowali innych "20 lvl, no to noob". Teraz mnóstwo ludzi tak robi, ocenia ludzi pod względem lvla i eq czy skilli, a nie charakteru, i głownych cech człowieka... Chociaż większa większość z tych którzy tak oceniają, sami są noobami. Nie wymienie tutaj konkretnych nicków, bo zrobiła by się kompletna furora w topicu... Czy gdyby była taka możliwość (ale jej niema ;/) to chcielibyścię wrócić do tamtych czasów?

Ten temat ma w zamiarzę, zmobilizować wyżej wymienionego gatunku, aby zmienili swoję postępowanie... Może chodź 1 osoba zrozumie
Qashutia jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-09-2007, 19:07   #2
Str4t0s
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Gdzies tam no niewiem gdzie
Wpisy bloga: 1

Posty: 855
Profesja: Elite Knight
Świat: Bubel i caherer
Poziom: Lol
Skille: 9999/99
Poziom mag.: -1
Domyślny

A jaki masz level?
@down : A co to znaczy ytanie?
__________________
Pwning noobs since '04.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przetłumaczenie przez google szóstego teasera
...Wisps rozwijać od wyrobów spirytusowych w tych biednych stypendystów, że zmarł w bagnach. Oni nie są złe z natury, lecz działa jak sleepwalkers nieświadomi swoich działań. Niemniej jednak, ich dotykać kanalizacji życia życie żywych stworzeń, które czyni je perilous wrogów.

Ostatnio edytowany przez Str4t0s - 28-09-2007 o 00:11.
Str4t0s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 19:13   #3
Qashutia
Użytkownik forum
 
Qashutia's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2007
Lokacja: Wrocław

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Azura
Domyślny

No Comment. Czy to było ytanie tematu?
Casami przydaje się czytać treść tematu...

Ostatnio edytowany przez Qashutia - 27-09-2007 o 19:16.
Qashutia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 19:32   #4
Champus
Użytkownik Forum
 
Champus's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 98
Domyślny

@up
bo jak masz 20 level to jestesss n00bek !
Champus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 19:32   #5
Elivak
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 09 2007
Lokacja: Koszalin

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Elivak
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Domyślny

Kiedyś jak zaczynałem grać w tibię było rzeczywiście inaczej niż teraz. Zawsze znalazła się osoba która pomagała i odpowiadała na twoje pytania. Teraz najlepszym sposobem zobaczenia zmian jest zrobienie nowego chara. Gdy teraz na nowej postaci mam 12 lvl to ludzie już nie liczą się z człowiekiem. Odrazu ustawiają cię na spalonej pozycji. Nie pomagają, bo uważają, że jesteś noobem.
Na pewno wpływ na to ma zwiększenie liczny ludzi na serverach. Rzadko albo w ogóle nie ma społeczności bez problemów. Problemem społeczności tibijskiej jest brak wzajemnego szacunku.
Elivak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 19:32   #6
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

Może MDW jest noobem bo ma za duży LvL??
Stare czasy nigdy nie wrócą
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 20:33
Tlenofon
Ta wiadomość została usunięta przez Aversin. Powód: Keylogger
stary 27-09-2007, 21:01   #7
Qashutia
Użytkownik forum
 
Qashutia's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2007
Lokacja: Wrocław

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Azura
Domyślny

Niestety, ale najgorsze jest to, że niektórzy ustawiają na takiej "spalonej pozycji" bo jesteśmy polakami... Owszem, w naszym narodzie jest najwięcej noobów, thiefów, pg, i ludzi zamanjaczonych po uszy bez życia, ale przecież nie wszyscy są tacy... Poprostu ludzie nie umieją doceniać zalet inych personalii. Takie są fakty, no niestety Moim zdaniem kiedyś było inaczej, ponieważ poziom inteligencji był poprostu wyższy. Komputery nie były tak powszechne, nie było tyle gier i strzelanek które tak przerwacają w mózgach i ludzię dzięki temu nie schizowali. Ale niestety - moje pokolenia (10-14 lat) już weszło w tę fazę i większa większość taka właśnie jest Aż żal się przyznać A sam mam 13 lat jakby ktoś był ciekaw...

@UP
Na następny raz pis bardziej "po polskiemu" Bo wiele ludzi (tak jak ja) czytając Twój post musi wziąść do łapy słownik ortograficzny

Ostatnio edytowany przez Qashutia - 27-09-2007 o 21:04. Powód: sruuuuuuu!!!! I mam nowy kompleks :(
Qashutia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 21:06   #8
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

Możesz mieć 1lvl, logować się pierwszy raz w tibii, a jednak być normalnym. Nobb to osoba, która uważa się za lepszego od innych kiedy tak nie jest, nie dąży do poprawy i "sluha siebie i sfoih koleguf" nie słucha rad doświadczonych graczy, szuka łatwego zysku okradając innych, a czasami nabierając się na oferty typu daj mi swoje passy a dam ci 3k oraz spamując po depo free itams pls.

Więc noobem może być każdy.
Nie jesteś noobem jeżeli pomagasz innym, nie okradasz nikogo, nie wywyższasz się, zachowujesz honor i przymykasz się kiedy trzeba, nie szukasz łatwego zysku, to że czasami zrobisz jakiś wybryk dedniesz na jakimś potworku, poprosisz kolegę o pożyczkę, znajdziesz jakieś eq i wiesz do kogo ono należało nie oznacza że jesteś noobem.
Alanus Lutinum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 21:08   #9
Ivanomen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 10 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 83
Stan: Niegrający
Imię: Druid Ivan
Profesja: Druid
Świat: Guardia
Domyślny

Nie wszyscy myślą, że 20lvl to noob. Co to znaczy w ogóle noob? Dlaczego ludzie postrzegają <20lvl jako noobów. Według mnie noobem jest osoba, która nie tyle co nie umie grać (czyt. początkujący) tylko osoba, która nagina zasady gry, czyli taka, która np. cheatuje. Ale to także zależy od mentalności człowieka. Jeden sobie ubzdura, że 20lvl to noobki (bo nie umieją grać [?]) i tak będzie (dla niego). Myślę, że trochę też zależy od kultury człowieka. Niestety tak było, jest i będzie i myślę, że ludzie i tak nie nauczą się szacunku dla innych. ; )
__________________
Best solo: Banshee/giant spider itp.
Best team: Demon

L O S T
Ivanomen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 21:13   #10
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Nie jesteś. Ja też nie mam bohów a niby miec już by wypadało. Mam dupne skille i mnie to wali. Mnie wali to co mówia inni o mojej postaci. Jak ktoś mnie ocenia po skillach, lvlu itp to nie mam z nim nic do gadania.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 21:32   #11
Qashutia
Użytkownik forum
 
Qashutia's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2007
Lokacja: Wrocław

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Azura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Nie jesteś. Ja też nie mam bohów a niby miec już by wypadało. Mam dupne skille i mnie to wali. Mnie wali to co mówia inni o mojej postaci. Jak ktoś mnie ocenia po skillach, lvlu itp to nie mam z nim nic do gadania.
Dziękuję, ale przecytałbyś mój pierwszy post...

Cytuj:
Możesz mieć 1lvl, logować się pierwszy raz w tibii, a jednak być normalnym. Nobb to osoba, która uważa się za lepszego od innych kiedy tak nie jest, nie dąży do poprawy i "sluha siebie i sfoih koleguf" nie słucha rad doświadczonych graczy, szuka łatwego zysku okradając innych, a czasami nabierając się na oferty typu daj mi swoje passy a dam ci 3k oraz spamując po depo free itams pls.

Więc noobem może być każdy.
Nie jesteś noobem jeżeli pomagasz innym, nie okradasz nikogo, nie wywyższasz się, zachowujesz honor i przymykasz się kiedy trzeba, nie szukasz łatwego zysku, to że czasami zrobisz jakiś wybryk dedniesz na jakimś potworku, poprosisz kolegę o pożyczkę, znajdziesz jakieś eq i wiesz do kogo ono należało nie oznacza że jesteś noobem.
Dzięki za piękną definicję nooba, ale nie do tego zmieżał temat
Qashutia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 21:36   #12
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Qashutia Pokaż post
Niestety, ale najgorsze jest to, że niektórzy ustawiają na takiej "spalonej pozycji" bo jesteśmy polakami...
dlatego ja nigdy sie nie przyznaje, po prostu nie odpowiadam jak ktos sie mnie pyta o narodowosc, przykre, ale trzeba sobie jakos radzic

@topic: uzyles zlego slowa, w wielu przypadkach ludzie raczej po prostu nie chca za bardzo gadac z NEWBIE, chocby wcale nie byl byl glupi itp, bo takie nianczenie i tlumacznie wszystkiego jest meczace
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 21:39   #13
Qashutia
Użytkownik forum
 
Qashutia's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2007
Lokacja: Wrocław

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Azura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
dlatego ja nigdy sie nie przyznaje, po prostu nie odpowiadam jak ktos sie mnie pyta o narodowosc, przykre, ale trzeba sobie jakos radzic

@topic: uzyles zlego slowa, w wielu przypadkach ludzie raczej po prostu nie chca za bardzo gadac z NEWBIE, chocby wcale nie byl byl glupi itp, bo takie nianczenie i tlumacznie wszystkiego jest meczace
Wiem że jest męczące itp, bo sam tak robię. Ale wolę pomagać newbie, niż ich wyzywać... Wkońcu każdy przez to przechodził
Qashutia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2007, 21:54   #14
zoliax
Użytkownik Forum
 
zoliax's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 830
zoliax ma numer GG 6035236 Adres Jabbera do zoliax
Domyślny

Cóż, nigdy wiele nie grałem, więc nie wiem jak dokładnie było kiedyś. Wiem jednak, że teraz społeczność najlepszą nie jest... Większość ludzi to <wstaw określenie>... A w każdym razie na takich głównie się zwraca uwagę...
Faktycznie, gdy ktoś ma niższy poziom jest uważany za gorszego... Przykładowo stoję sobie na 20 lvlu w banku, już wklepuję ile kasy chcę pobrać, a tu nagle wbija jakiś 50lvl i zaczyna odpychać mnie, niby nooba czy co tam... Świat non-pvp, więc nie ustąpię, byłem pierwszy... jedną ręką przepycham gościa z dala od lady , palcami drugiej sam do niej podchodzę, a łokciem kończę wpisywanie "withdraw 100"... Koniec końców dokonuję transakcji, grzecznie mówię "bye" i odchodzę... A 50lvl wykonuje interes poźniej, niżby to zrobił grzecznie czekając w kolejce... Tak to z tym szacunkiem dla graczy o poziomie >20... Albo "leeve noob, me exp hera!", bo przecież te 5 poziomów niżej oznacza, że ktoś jest noobem, i nie ma prawa wstępu na expowisko... Bo nie da się dzielić expem. :/
Oczywiście jest wielu bardzo fajnych graczy, polecam odwiedzanie Game Chata... Jednak, tak czy tak, są oni w zdecydowanej mniejszości. :/
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tlenofon Pokaż post
(...)
natomiast większość to są permanentni debile i imbecyle... niestety, tak jest.
i czasem ja, na 20 lvlu zjadę psychicznie 150++ bo ta osoba jest po prostu ograniczona intelektualnie
(...)
pozostaje się wstydzić za ludzi o powalonym kwasie deoksyrybonukleinowym, bądź dziwnych nieprawidłowościach w nim []
Panie, nie szpanuj intelektem...
__________________
A tak na marginesie.... umrzyj.

Ostatnio edytowany przez zoliax - 27-09-2007 o 21:55.
zoliax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 00:02   #15
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Dziękuję, ale przecytałbyś mój pierwszy post...
W sumie nie chciałbym powrotu. Dla mnie fajne jest to, że się gra rozwija. A to, że czasami na gorsze to cóż. Nie można mieć wszystkiego.

A moja odpowiedź była odpowiedzią na pytanie z tematu.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 00:14   #16
szpindel
Użytkownik Forum
 
szpindel's Avatar
 
Data dołączenia: 03 04 2005
Lokacja: 53.91, 14.24
Wiek: 31

Posty: 35
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Paputto
Profesja: Elite Knight
Gildia: Mercenarys
Świat: Antica
Poziom: 57
Skille: Jakies
Poziom mag.: 5
szpindel ma numer GG 6335474
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
W sumie nie chciałbym powrotu. Dla mnie fajne jest to, że się gra rozwija. A to, że czasami na gorsze to cóż. Nie można mieć wszystkiego.
"czasami na gorsze"?. Hmmm moim zdaniem jest w miare dobrych rzeczy (grafika, dzwiek []), sama gra, ale wiekszosc schodzi na psy, przykladowo pomaganie graczom wbudowanym lighthackiem, nowe hotkeye (co to za sztuka jak sorc bije SD-kami uciekajacego knighta jak nie musi celowac - max olewania wciskam F1). No i tez sa inne "poprawki" co odebraly przyjemnosc gry, ale juz sie nie bede rozpisywal
Yours
Paputto
btw. Przepraszam za brak polskich krzakow ale siedze na schwabskiej klawiaturze.
Over!
__________________
Paputto
Elite Knight
Antica
Lvl: 57
Proud Numag Of the Mercenarys

My blood to your blood, your blood to mine. Our unity over all, until the end of time.
My life for the family, my sword for the victory. HAIL to the Mercs, forever and in eternity!
szpindel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 16:07   #17
Wux
Użytkownik Forum
 
Wux's Avatar
 
Data dołączenia: 20 12 2006

Posty: 118
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Galana
Poziom: 63
Poziom mag.: 55
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Champus Pokaż post
@up
bo jak masz 20 level to jestesss n00bek !
tym komentarzem to mnie rozbawiłeś... to że ktoś ma 20lvl nie oznacza że jest n00bem, oznacza to tylko tyle że prawdopodobieństwo że jesteś n00bem jest większe. Np: jeśli miałem postać na 70lvl do którego doszedłem sam, ale z jakiś przyczyn straciłem postać i zaczynam grać od nowa mając 8lvl to nie oznacza że jestem n00bem bo umiem grać w tibie i znam się na tym lepiej niż większość 40 lvli, a na przykład typ który kupił postać z 70lvlem na allego, a samodzielnie nie przekroczył 15lvla, jest n00bem bo pomimo wysokiego lvla nie ma pojęcia o tibi.
__________________
Wux jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 16:14   #18
Van'Dante
Użytkownik Forum
 
Van'Dante's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2007
Lokacja: Poznań

Posty: 87
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Nargan
Profesja: Knight
Gildia: Rat Busters
Świat: Nerana
Poziom: 42
Skille: 74/68
Poziom mag.: 5
Van'Dante ma numer GG 9017213
Domyślny

Szczerze... nie znam tej starej Tibii, gram dopiero od 6.8... Ale przyznam, że bardzo chciałbym nie być postrzegany jako noob przez niższy lvl...
W życiu nie traktowałem niskich lvli jak noobów, szanowałem ich tak samo jak h lvls. Różnica była tylko taka, że przy h lvls pilnowałem, żeby nie palnąć głupoty...

Ocenianie wg. charakteru?
Jestem za
Van'Dante jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 18:58   #19
Tibia6669
Użytkownik Forum
 
Tibia6669's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2007

Posty: 201
Domyślny

I właśnie dlatego wole lineage od tibi. Nooby nie wiedza jak się w to gra i mam święty spokój
Tibia6669 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2007, 20:12   #20
Falcon Wings
Użytkownik Forum
 
Falcon Wings's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2005
Lokacja: Deutschland
Wiek: 31

Posty: 148
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Avecander
Profesja: Paladin
Gildia: Fenix Squad
Świat: Arcania
Wyślij wiadomość przez ICQ do Falcon Wings Falcon Wings ma numer GG 4269381
Domyślny

Moje osobiste zdanie nie wnosi nic innego.. Wolalbym grac w Tibie 7.1 niz grac w 8.0 nie respektowany przez h lvli. Jestem rookstayerem, i czesto rowniez noobem, bo zostalem na rooku. A zostalem tam zeby pomagac nowym, nie dlatego ze nie umiem wyjsc z rooka -.- Wiec korzystajac z okazji, jezeli chcesz napisac jakiemus rookstayerowi ze jest noobem bo zostaje na rooku, to zastanow sie czy warto bylo kupowac na allegro swojego chara i pasc na nim 5 razy w pierwsz dzien.
Z powazaniem.
__________________

W sprawiedliwosc nie wierze
Dopoki sam jej nie wymierze
Jak dzikie zwierze w penerze
Wymierze, uderze
Dopoki nie leze, dopoki dycham, poki nie zdycham

Falcon Wings jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2007, 22:08
Ascaron
Ta wiadomość została usunięta przez Gremlin. Powód: Nie przeklinaj
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:01.


Powered by vBulletin 3