Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-09-2007, 14:45   #1
Ptakuba
Zbanowany
 
Data dołączenia: 03 06 2007
Wpisy bloga: 4

Posty: 239
Domyślny Dwie (chyba) ciekawe propozycje

1. Specjalna umiejętność klasowa
Każda klasa miałaby specjalną umiejętność, skilowaną jak każda inna. Oto one:
Knight - Kowalstwo (blacksmithing) - pozwalałaby knightowi w odpowiednich miejscach z narzędziami i materiałami wykuwać broń. Im wyższy poziom blacksmithingu a także lvl tym lepsze bronie może robić i częściej mu się udaje.

Paladyn - Płatnerstwo (nie wiem jak po angielsku) - podobnie jak w przypadku knighta ale robi pancerze.

Druid - Warzenie mikstur - z odpowiednich ziół, posiadając fiolkę (vial) może tworzyć mikstury m.in. mana i life fluidy ale można by dodać też jakieś nowe. Podobnie jak w przypadku knighta i pala.

Sorcerer - Zaklinanie - Pozwala zaklinać broń w lepszą, umagicznioną. Np. Sword w fire sword itp.

2. Wyrównanie broni paladyna
Chodzi mi o to by wybór broni był zależny od gustu. Przedstawię to tak:
0 - do kitu, 1 - bardzo dobre
z - zasięg c - celność m - moc s - szybkostrzelność

krótkie łuki:
z - 0.25 c - 0.35 m - 0.40 s - 1 = 2

długie łuki:
z - 1 c - 0.50 m - 35 s - 15 = 2

Kusze:
z - 0.85 c - 1 m - 15 s - 0 (czyli strzela już straszliwie wolno) = 2

Włócznie:
z - 0.15 c - 0.30 m - 1 s - 0.55 = 2

Co o tym sądzicie?
Ptakuba jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-09-2007, 16:11   #2
Gore.spell
Użytkownik Forum
 
Gore.spell's Avatar
 
Data dołączenia: 26 05 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 29

Posty: 92
Gore.spell ma numer GG 2780851 Gore.spell ma login Tlenu gorespell@tlen.pl
Domyślny

Moim zdaniem jest dobrze tak jak jest Blackmisthing? Wystarczy że jest to już w wielu grach onlinerpg typu Lineage2....
Płatnerstwo? Patrz up
Alchemia, up, the elder scrolls, gothic wszędzie to jest - dlatego właśnie nei ma w tibi Zaklinaine? Lineage (enchantowanie) the elder scrolls (zaklinanie) gdzie jeszczę? Wyobraż sobię, takiego napakowanego 100 eka, który poza hitami po 350 z avengera w dragi, bije jeszczę + 50 obrażeń od energii. OtS?
__________________
~~*>www.pajacyk.pl<*~~
~
~!~*>www.polskieserce.pl<*~!~


Cytuj:
14:51 Syhur [7]: napisz 14:51 Syhur [7]: szybko14:51 Syhur [7]: bo trzymam srake 14:52 Syhur [7]: juz 3h
Gore.spell jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2007, 16:14   #3
Yoda_
Użytkownik Forum
 
Yoda_'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2007
Lokacja: Valinor
Wiek: 32

Posty: 89
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Mythera
Skille: 93/94
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ptakuba Pokaż post
Paladyn - Płatnerstwo (nie wiem jak po angielsku) - podobnie jak w przypadku knighta ale robi pancerze.
Dodać jeszcze można by było że te zbroje miałyby niecodzienną właściwość- a mianowicie były by lekkie.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ptakuba Pokaż post
Druid - Warzenie mikstur - z odpowiednich ziół, posiadając fiolkę (vial) może tworzyć mikstury m.in. mana i life fluidy ale można by dodać też jakieś nowe. Podobnie jak w przypadku knighta i pala.
Ale co podobnie jak w przypadku knighta i palla ? Nowyszch lepiej nie wymyślać, jeżeli nie chcesz zamienić Tibii w APO, czy innego OTS'a z tzw. ' SUPER MANAS'ami '.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ptakuba Pokaż post
Sorcerer - Zaklinanie - Pozwala zaklinać broń w lepszą, umagicznioną. Np. Sword w fire sword itp.
Zbyt duży przeskok, wtedy robiono by sorców jako tzw. 'weapon makerów'. Ja proponowałbym przeskok takich broni od najgorszej do najlepszej i każda wyżej zabierałaby więcej many, odpowiednio od wagi przydatności i ataku/def np:

Short Sword [30 many]
Sabre [35 many]
[...]
Longswrord [130many]
Scimitar [160 many]

I tak dalej .. Oczywiście przeskoki nie zwiększają się tylko o 10-20-30 MP, ale wyżej o 100, 200, a czasami, jeżeli chodzi o lepszą broń, nawet o 600-700. Naturalnie powinna być pewna blokada, wytwór jakiejś broni np. SoV byłby już niemożliwy.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ptakuba Pokaż post
szybkostrzelność
To że niby pall ma mieć zróżnicowaną szybkośc strzałów ? Chcesz grać na OTS'ie z FA, nikt Ci nie broni, ale proszę, bez takich pomysłów w ' rl ' tibii.

Branoc.
__________________
Yoda_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2007, 16:22   #4
Ptakuba
Zbanowany
 
Data dołączenia: 03 06 2007
Wpisy bloga: 4

Posty: 239
Domyślny

1. Nigdy nie grałem na OTSach, ledwo wiem co to jest i nie mam pojęcia jak się na to dostać.
2. Nigdy nie grałem w żadne Lineage.
3. Pomysły nie były znikąd ściągnięte, a co do szybkostrzelności to chodzi o to żeby łuki też miały rację bytu. Żeby gracz też miał jakiś wybór a nie że po prostu każdy gracz na danym poziomie w danej profesji ma to samo uzbrojenie.
Ptakuba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2007, 16:22   #5
orromiss
Użytkownik Forum
 
orromiss's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2007

Posty: 97
Imię: Orromiss
Profesja: Druid
Świat: Refugia
Poziom: 31
Poziom mag.: 33
Domyślny

Pomysl nie taki zły ale,

Knight - pomysl nawet niezły ale,lepiej by było gdyby np. bronie się zużywały i robiły się tępe i tylko knight umiałby je naostrzyć(mówie tylko o club,axe i sword)
broń by się kończyła i np. można by było zmienić, że nie broń od levelu tylko naprawianie jej jest od levelu.

Przykład:

Fire sword tępi się po 1000 uderzeniach wymagany level do naprawy 30 i by mozna bylo zlikwidowac ze bron od levela.

Druid - spox te mikstury

sorcerer - moze byc ale np. tylko tarcz ze moze dodac 1 lub 2 defa do tarczy Przykład: dwarven shield 26 def po zaczarowaniu 27 def.

paladyn - Pomysl fajny ale moze tak ze moze zrobic ze np p armor moze wzmocnic ze np. 25 procent mniejsze obrażenia od trucizny.

Przykład : jestes zatruty i trucizna zabiera ci 10 hp ale jak masz wzmocniony armor to ci tylko 7 zabiera.

P.S Spox, mi sie to podoba
orromiss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 10:27   #6
Progmaniak
Użytkownik Forum
 
Progmaniak's Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2006
Lokacja: /home/prog/

Posty: 341
Stan: Na Emeryturze
Świat: Solera
Domyślny

moze i juz jest te craftowanie i enchantowanie w l2, ale w tibii by nie zaszkodzilo! ja bym chcial

a na atk speed mozna by bylo jakies pontionki zrobic Xd

Ostatnio edytowany przez Progmaniak - 28-09-2007 o 10:28.
Progmaniak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 14:13   #7
Avallach
Użytkownik Forum
 
Avallach's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2007

Posty: 946
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 95+
Skille: 80/75
Poziom mag.: 7
Domyślny

jak wam sie tibia nie podoba to grajcie w inne gry, teraz to nie ma sensu, kazdy by sobie na manasach fire swordy robil a ceny bylyby ponizej przecietnej
__________________
...Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie...
...Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie...


To wroga sugestia, pożera cię jak bestia,
Mów do serca bitu, bo tam jest amnestia.
Paktofonika [Pfk Company]
Avallach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 15:15   #8
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

No właśnie tym sie różni tibia od innych gierek że tego nie ma. Kto grał/gra w runescape? Tam od podstaw praktycznie można sobie zrobić eq. Jakby taki system wpłynął na tibie? Ceny pewnie poszły by jeszcze w dół co kompletnie zdołowało by gre. A nie można przecież wprowadzić tego na drogich i nowych servach.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 19:10   #9
Ptakuba
Zbanowany
 
Data dołączenia: 03 06 2007
Wpisy bloga: 4

Posty: 239
Domyślny

A drugi pomysł? Chyba by trochę pomógł, nie?

Bo z pierwszym to rozumiem że się nie podoba bo gdzieś indziej tak jest (nie uznałbym tego za dobry argument ale dobra. Nie wiem czemu wy uważacie że każda zmiana w Tibii wyjdzie na złe...)
Ptakuba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 21:06   #10
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Nie wiem czemu wy uważacie że każda zmiana w Tibii wyjdzie na złe...
Mój drogi, tibia jest już tak zniszczona że z każdą zmianą, każdym update'm będzie sie coraz bardziej rozpadać. Ot prawda.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 21:09   #11
Qashutia
Użytkownik forum
 
Qashutia's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2007
Lokacja: Wrocław

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Azura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Progmaniak Pokaż post
moze i juz jest te craftowanie i enchantowanie w l2, ale w tibii by nie zaszkodzilo! ja bym chcial

a na atk speed mozna by bylo jakies pontionki zrobic Xd
Za dużo osób gra w L2 Magic Haste Potion? Albo jeszczę, żeby druid mógł robić hiper es deki, które walą po 1000 z góry + twój level*10. Nie wystarczą wam napakowanych herosów w innych grach?
Qashutia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 21:23   #12
Technick
Użytkownik Forum
 
Technick's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2006

Posty: 164
Domyślny

Cytuj:
Fire sword tępi się po 1000 uderzeniach wymagany level do naprawy 30 i by mozna bylo zlikwidowac ze bron od levela.
Czyż to nie byłoby piękne? Expisz sobie na Dragach a tu nagle puff twój Avenger się stępił i padasz.
Technick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 22:30   #13
Ptakuba
Zbanowany
 
Data dołączenia: 03 06 2007
Wpisy bloga: 4

Posty: 239
Domyślny

@Voon Arculin (sorry, jeśli przestawiłem coś):
Więc uważasz że skoro dotychczas były zmiany na gorsze to teraz już każda taka będzie? O rany... Nie chcesz żadnych zmian i się tego boisz a nawet nie wiesz do czego doprowadzi, z góry zakładasz że grę pogorszy.

@Quashutia: Te specjalne skille nie mają być przepakowane, np. druid 30 lvl i 30 warzenie mikstur: Może już robić life fluidy ale potrzebuje do tego składniki a w dodatku ma tylko 50% szans że się uda, jeśli nie to skladniki traci...
A z tym tępieniem broni to nie ja wymyśliłem
Ptakuba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2007, 16:50   #14
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny :s

Cytuj:
@Voon Arculin (sorry, jeśli przestawiłem coś):
Więc uważasz że skoro dotychczas były zmiany na gorsze to teraz już każda taka będzie? O rany... Nie chcesz żadnych zmian i się tego boisz a nawet nie wiesz do czego doprowadzi, z góry zakładasz że grę pogorszy.
Nie, nie przestawiłeś niczego
Zrób sobie bilans ostatnich up'ków, zauważ że zawsze (od m/w. 7.5) na plus były albo postacie magiczne albo melee'owcy (to ma być balansacja? :s)
Praktycznie co roku postacie lecą w dół (tak jak i ceny...)
Czy chce i czy sie boje zmian? Nie bo jeśli tak by było to już bym dawno nie grał...
Co do twoich propozycji to sie troche rozpisze:

~~ Specjalne umiejętności ~~

Cytuj:
Knight - Kowalstwo (blacksmithing) - pozwalałaby knightowi w odpowiednich miejscach z narzędziami i materiałami wykuwać broń. Im wyższy poziom blacksmithingu a także lvl tym lepsze bronie może robić i częściej mu się udaje.
Cóż ale knighci już mają wystarczająco dużo loot'a do wynoszenia z expowisk a tu wyskakuje im jeszcze next źródło zarobku. A pozatym ceny poleciały by na łeb - co by robiły inne profesje z broniami skoro rycerze sami robili by sobie broń?

Cytuj:
Paladyn - Płatnerstwo (nie wiem jak po angielsku) - podobnie jak w przypadku knighta ale robi pancerze.
Ok, ale dlaczego tylko paladyni mieli by robić pancerze? Knight, sorcerer i druid też potrzebują uzbrojenia...

Cytuj:
Druid - Warzenie mikstur - z odpowiednich ziół, posiadając fiolkę (vial) może tworzyć mikstury m.in. mana i life fluidy ale można by dodać też jakieś nowe. Podobnie jak w przypadku knighta i pala.
Ok, druid zarabiał by dużo bo mf'y szybko schodzą ale co to by mu dało? Sam zrobił by sobie miksturki i ma 0 waste bo dodatkowo skacze mu skill zielarstwa

Cytuj:
Sorcerer - Zaklinanie - Pozwala zaklinać broń w lepszą, umagicznioną. Np. Sword w fire sword itp.
Super, extra gicior. Daj mi bp longswordów a będe najbogatszy z tym czarem -.- . Może i ten czar by pomógł ale więcej by zaszkodził. Nie pytaj dlaczego tylko sam pomyśl. Napewno to ci nie zaszkodzi .

Może i przedstawione przec ciebie sytuacje byłyby "fajne" bo łączyły by profesje i zmuszały by je do wspólnej pracy ale uwierz mi: to jest tibia - mission impossible...

P.S. drugiej części nie opisuje bo to chyba łatwo zgadnąć dlaczego...

Ostatnio edytowany przez Voon - 29-09-2007 o 16:51. Powód: literkopołykacz...
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2007, 19:35   #15
Andiego
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 09 2007

Posty: 5
Domyślny Pytanie

JAK ZOSTAJE SIE RYCERZEM LUB PALADYNEM :con fused:
Andiego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2007, 20:23   #16
Pulaski
Użytkownik Forum
 
Pulaski's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2006
Lokacja: Za granica

Posty: 98
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Arculin Pokaż post
Mój drogi, tibia jest już tak zniszczona że z każdą zmianą, każdym update'm będzie sie coraz bardziej rozpadać. Ot prawda.
Synku tibia wcale nie jest zniszczona. Ciągle zwiększa się liczba graczy. I na pewno nie są to jak większość uważa maminsynki co mają 12 lat.

Moim zdaniem pomysły dobre. Brakuje takich rzeczy w tibii. Nie pierdolcie mi "to zagraj se w wowa" tibia jest za darmo to w nią gram. W wow'ie to 60 zl na miesiąc idzie. Na Guild wars zaś trzeba jakieś 300 zl wydać by mieć wszystkie dodatki itp. Ale tibia za darmo jest a jak sie płaci to mniej niż w pozostałych grach.
Pulaski jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2007, 20:23   #17
Rohas
Użytkownik Forum
 
Rohas's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2006
Lokacja: Osaka
Wiek: 32

Posty: 619
Stan: Na Emeryturze
Rohas ma numer GG 3027418
Domyślny

*Andiego
Rotfl'a takiego jak teraz nie zaliczylem chyba z dobre 6 miesiecy
Idziesz 'miszczu' do wyroczni na rook'u i po przeprowadzonym z nia dialogu wychodzisz na main
Cytuj:
a jak sie płaci to mniej niż w pozostałych grach
Ale tibia to marniutka gra 2d, wiec nie porowbuj jej do takich hitow jak GW czy WoW

Ostatnio edytowany przez Rohas - 29-09-2007 o 20:29.
Rohas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2007, 21:51   #18
Ptakuba
Zbanowany
 
Data dołączenia: 03 06 2007
Wpisy bloga: 4

Posty: 239
Domyślny

@Voon Arculin:
Czemu nie wypowiesz się na temat drugiej propozycji?
I mówisz że to by zbyt ułatwiło. To wcale nie byłoby takie łatwe że z bp longswordów robisz\ bp magiclongswordów!
Mogłaby być szansa na zniszczenie materiałów na przykład.
Albo że przez przypadek się zranisz. Poza tym trzeba by rzeczywiście mieć duży lvl i skill by cokolwiek zrobić.
Ptakuba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2007, 22:17   #19
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

zastrzezenia:

- nie ma zadnego fundamentu na ktorym moznaby te zxmiany wprowadzic
- system sprzedazy przedmiotow pozwalalby na praktycznie nieograniczony zarobek, bo brakuje w tej grze takiej fajnej opcji, ktora np w WoW zabezpiecza przed sprzedawaniem itemow zrobionych z uzyciem magii.
- niszczenie broni to skrajny idiotyzm, jesliby to ustawic na 1000 hitow to co 30 min trzebaby wracac do miasta zeby naprawic bron, jesli na 20000 - nie mialoby to zadnego efektu.
- generalnie wszystkie pomysly to pobozne zyczenia, robione na zasadzie " chcialbym zebym w tibii mogl sobie wykuc pancerz, no to wio z proposalem", bez przemyslenia w jakimkolwiek stopniu realnosci pomyslu, efektu jaki wywrze na gre, oplacalnosci i ogolnie sensownosci.

jedyne co z tego wszystkiego ma sens to alchemia, tyle ze niekoniecznie w takim ksztalcie jak zaproponowany.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2007, 22:31   #20
Draxin
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Takie coś by było fajne ale pod warunkiem że np Crown armor da się zrobić tylko 2 razy a golden armor tylko raz itp...
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:21.


Powered by vBulletin 3