Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-08-2008, 10:09   #81
OdWczorayMamNeostrade
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Nawet jeśli to DOSTAJE. A ty kupując pirata/ściągając z sieci okradasz go z tych 5 złotych.
Ale chodzi o to, że można kupować mp3 w sklepach internetowych i czekam na odpowiednik polskiego itunes - ja prawie nie kupuje płyt bo wolę ściągać z netu (i płacić oczywiście). Czemu mam kupować całą płytę skoro mi się podoba kilka utworów? Tylko mi nie mówcie, że są sklepy bo jak zawsze coś chcę kupić to tego nie ma, kilka samych artystów przyznało się w mtv, że piracą bo w Polsce płyty wychodzą za późno, a jak już wyjdą to kupują (czyli też testują tylko muzykę, bo wątpię aby kupować badziewną płytę).

Druga sprawa po co firmy tworzą zabezpieczenia na które wydają kilka milionów $ i każą nam za to płacić skoro w kilka dni po premierze wszystkie zabezpieczenia są złamane, piraty chodzą z dysku, a gry lagalne nie ;x - są takie zabezpieczenia że nawet emulowanie cd nie udaje się, więc pytanie czemu pirat może grać nie używając cd romu po instalacji, a jako legalny użytkownik nie? Chyba producent powinien iść nam na rękę czyli tym którzy płącą ale tak nie jest. Pamiętacie DRM? Właśnie Microsoft i Sony chcieli po cichu uciec od tego syfu który współtworzyli.

Odnośnie gier - Płacę wymagam, już nie raz w życiu kilka lat temu gdy nie miałem internetu kupowałem gry w ciemno i nie raz się zawiodłem - kupować cd action po to by przeczytać recenzję to dodatkowe koszty. Wydawca nic nie traci przeze mnie, jeśli nie będzie można w przyszłości ściągać to trudno ale jak sobie pierw nie pogram to nie będę kupował gier. Jak to kiedyś powiedział pewien pan z wytwórni gier - gdyby nie udostępniano w internecie to sprzedaż by znacząca zmalała, piractwo jest po części dobre ale zawsze będą mówić, że złe żeby tylko wyłudzić pieniądze od organizacji antypirackich. A ostatnio śmieszna sprawa, pewni artyści muzyczni sami udostępnili jako pierwsi swojąpłytę na torentach, a potem zaskarżyli sprawę do sądu, po IP doszło do managera grupy

Cytuj:
Proste - nie kupuje gier, które mi nie pójdą. Wiesz co to wymagania sprzętowe podawane dużo wcześniej?
Co do sprzętu to nie chodzi mi o wymagania tylko konflitky, które rzadko ale się zdarzają, ae jednak - na przykład były problemy z kartami ATI na niektórych grach tak samo z konkurencyjnymi NVIDIA. Oczywiście na opakowaniach nikt takich rzeczy nie pisze ale już na swoich internetowych po jakimś czasi piszą.

Cytuj:
A wiec życze ci pracy, która przez społeczeństwo będzie uważana za syf i żeby ci twój pracodawca z tego powodu nie płacił.
Fajnie ale jak sobie dorabiałem w wakację to liczyła się dobrze wykonana praca. Gdybym miał firmę komputerową i nie liczyła się jakość gry to robiłbym jak najszybciej żeby tylko skończyć i nie patrzył czy gra ma błędy tylko jak najszybciej wydał na rynek i tworzył kolejną.


I nie mówmy, że to jest kradzież bo jest to owszem nie autoryzowane kopiowanie, ale kradnąc samochód kogoś go pozbawiamy, a kopiując myzukę nikogo niczego nie pozbawiamy bo nie koniecznie byśmy ją kupili. A tak apropos to myzukę i filmy można ściągać według naszego prawa (nie można rozpowszechniać), minister kultury jużnad tym pracuje, zobaczymy co znów wymyślą.

Dla pocieszenia Bloodwin powiem Ci, że wyrosłem z gier i prawie w ogóle nie gram, może czasem w tibię <lol>, a gta kupię bo grałem na xboxie i mi się podoba zwłaszcza polskie akcenty

Ostatnio edytowany przez OdWczorayMamNeostrade - 11-08-2008 o 10:38.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-08-2008, 10:40   #82
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

moze i posiadam duzo piratow lecz pamietam ze gdy dostalem wiedzmina pirackiego to z samego sentymentu ze polaki zrobili taka dobra gre polecialem do sklepu i kupilem orginala za 90 zl ...
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 11:20   #83
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
I nie mówmy, że to jest kradzież bo jest to owszem nie autoryzowane kopiowanie, ale kradnąc samochód kogoś go pozbawiamy, a kopiując myzukę nikogo niczego nie pozbawiamy bo nie koniecznie byśmy ją kupili.
Człowieku weź ty pomyśl! Jak niczego nie pozbawiamy? Pozbawiamy dochodów z tej muzyki. Człowieku ty naprawdę uważasz, że kradziez muzyki to nie kradzież? Błagam pomyśl troszke dłużej nim mi znowu odpiszesz.

Jakiś gość spędził miesiące w studiu, okradli go i co nie pozbawiłeś go niczego? Pozbawiłeś go kilku miesięcy wyjętych z życia, gdy pracował na swoje życie i rodzine.

Cytuj:
Gdybym miał firmę komputerową i nie liczyła się jakość gry to robiłbym jak najszybciej żeby tylko skończyć i nie patrzył czy gra ma błędy tylko jak najszybciej wydał na rynek i tworzył kolejną.
I miałbyś takie prawo. Ale powtarzam - to dalej byłaby praca, za która mają ludzie prawo pobierać opłate. Nie ważne jaka jest jakośc. Gdy stworzyli coś swojego mają PEŁNE prawo pobierać za to kase. Nie ma czegoś takiego, że za gniot nie wolno pobierać opłaty.

Cytuj:
Wydawca nic nie traci przeze mnie, jeśli nie będzie można w przyszłości ściągać to trudno ale jak sobie pierw nie pogram to nie będę kupował gier.
O ja *****. Jak nic nie traci? A jak sobie pograsz i gra okaże się głupia to nie kupisz. Ale w grę pograłeś. Fajnie nie?

Cytuj:
więc pytanie czemu pirat może grać nie używając cd romu po instalacji, a jako legalny użytkownik nie
Bo płyta w napędzie jest sprawdzana przez komputer i jeśli jest to gra oryginalna to wtedy gra odpala. Proste.

Cytuj:
a jak już wyjdą to kupują
Typowy argument pirata. Przy okazji najgłupszy.

Cytuj:
kilka samych artystów przyznało się w mtv, że piracą bo w Polsce płyty wychodzą za późno
Nazwiska prosze.

Cytuj:
czyli też testują tylko muzykę, bo wątpię aby kupować badziewną płytę
"Kupie pirata, jak będzie badziewna to nie kupie oryginała" tak? Ale każdy głupi wie, że tego pirata sobie zatrzymasz.

Cytuj:
Odnośnie gier - Płacę wymagam, już nie raz w życiu kilka lat temu gdy nie miałem internetu kupowałem gry w ciemno i nie raz się zawiodłem - kupować cd action po to by przeczytać recenzję to dodatkowe koszty
Na pewno mniejszy niż wydatek na badziewną gre. Poza tym ja po kilku latach gry potrafie grę ocenić po samym pudełku, screenach, opisach z tyłu itp.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 11:50   #84
OdWczorayMamNeostrade
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Dobra nie chcę się kłócić i postaram się aby to był mój ostatni post w tym temacie bo jak wiadomo każdy ma swoje poglądy i ani ja nie zmienię waszych ani wy moich. I dobrze, że są różni ludzie, a nie jedni i ci sami.

Cytuj:
Człowieku weź ty pomyśl! Jak niczego nie pozbawiamy? Pozbawiamy dochodów z tej muzyki. Człowieku ty naprawdę uważasz, że kradziez muzyki to nie kradzież? Błagam pomyśl troszke dłużej nim mi znowu odpiszesz.

Jakiś gość spędził miesiące w studiu, okradli go i co nie pozbawiłeś go niczego? Pozbawiłeś go kilku miesięcy wyjętych z życia, gdy pracował na swoje życie i rodzine.
Podam przykład bedniejszych rodzin bo mimo iż mieszkam w dośc dużym mieście i tutaj jest ten problem. Dzieci które nie dostaną pieniędzy od rodziców bo ich nie mają nie kradną gier bo i tak by ich nie kupili - inna kwestia jeśli ktoś ma pieniądze i nie kupuje oryginałów.

Cytuj:
Bo płyta w napędzie jest sprawdzana przez komputer i jeśli jest to gra oryginalna to wtedy gra odpala. Proste.
Nie wiesz co mówisz - chodzi mi o to, że często aby grać oryginalna płyta musi być w napędzie cd, nie patrząc wtedy na większy pobór prądu to mój laptop na akumulatorze dużo szybciej pada gdy cd rom działa. Gry pirackie są pozbawione zabezpieczeń i można grać z twardego dysku nie używając płyt. Są programy do tworzenia wirtualnych cd drive'ów ale to jest już łamanie zabezpieczeń.

Przykład miałem kiedyś grę xxx (legalną), ale grałem w piracką dlatego bo nie musiała być w napędzie cd.

Cytuj:
Jakiś gość spędził miesiące w studiu, okradli go i co nie pozbawiłeś go niczego? Pozbawiłeś go kilku miesięcy wyjętych z życia, gdy pracował na swoje życie i rodzine.
Gdy lekarz operowałby kogoś z twojej rodziny i spierdolił bardzo łatwy zabieg to zapłaciłbyś? Oczywiście Ci tego nie życzę.

Gdy mechanik któremu dałeś samochód do naprawy, powiedzmy miał pomalować samochód i zrobił to źle to czy zapłaciłbyśmu za wykonaną pracę skoro on pracował i zarabiał na rodzinę?

Cytuj:
Nazwiska prosze.
Między innymi Tede, resztę nie pamiętam bo poprostu są mniej znani i nie utkwiły mi w pamięci ich nazwiska.

Życie idzie do przodu i jeśli firmy nie będą działać nam na korzyść (m.in. zabezpieczenia itp.) to będą na tym tracić.

I w stosunku do cen i zarobków innych krajów te firmy zdzierają z nas pieniądze bo produkty nie są dostosowane do zarobków. Zobacz dlaczego w USA/Niemczech/Anglii/Francji/Szwecji/Szwajcarii itp. nie ma prawie w ogóle piractwa - po ile są gry i jakie zarobki. Piractwo jest tam gdzie jest biedniejszy kraj i twórcy nie potrafią dostosować odpowiednich cen. Wcale się nie dziwię niektórym, że piracą i nie nazywam ich złodziejami bo jest to nie w porządku w stosunku gdy na przykład dzieci pewnych ludzi których nie stać na gry, a pracują w państwowych firmach i są potrzebni w tym kraju. I popatrz ile zarabiają tacy programiści/graficy/i reszta w dobrych firmach gier albo nawet nasi artyści. Zarabiają bardzo dobrze, a gdy zaczynali karierę nikt im nie mówił, że będą milionerami, a piractwo brali pod uwagę bo ono było zawsze.

Firmy antypirackie są po to aby pchać do własnych kieszeni pieniądze, a nie pomagać biednym artystom w dochodzeniu praw. Ostatnio próbują narazie w stanach wprowadzić takie prawo, że będą Cię ścigać po samym IP, nie będziesz musiał mieć na dysku i tak zapłacisz kilka tysięcy $ - fajnie, nie? Zwłaszcza jak ktoś ma wspólne IP i jakiś dzieciak ściągnie, a ty zapłacisz. Druga kwestia pozywano nawet drukarki które mają własne IP w sieci lub ludzi starszych którzy nigdy nie mieli komputera - firmy losują sobie IP i jak Cię zaskarżą to nie wygrasz no bo jakie masz dowody, że nie ściągałeś? Żadnych. Szkoda tylko, że sądy uginają się lobbystom, ale niestety takie życie - za pieniądze kupisz (prawie) każdego. Myślisz, że jak w tamtym kraju coś takiego wprowadzą to nie przywędruje ono do Polski?

Jeszce kilka linków jakby ktoś chciał sobie poczytać:
http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,92..._sukcesu_.html
http://www.cdrinfo.pl/news/12810
http://webhosting.pl/MPAA.nie.potrze...karzac.piratow
http://webhosting.pl/The.Pirate.Bay....onograficznego
http://di.com.pl/news/18101,Kanada_p..._piractwo.html

Polecam też http://www.youtube.com/watch?v=j-uulRB1OmY

Ostatnio edytowany przez OdWczorayMamNeostrade - 11-08-2008 o 12:40.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 12:45   #85
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Podam przykład bedniejszych rodzin bo mimo iż mieszkam w dośc dużym mieście i tutaj jest ten problem. Dzieci które nie dostaną pieniędzy od rodziców bo ich nie mają nie kradną gier bo i tak by ich nie kupili - inna kwestia jeśli ktoś ma pieniądze i nie kupuje oryginałów.
<łapie krzesło i bije się po głowie>

Właśnie palnąłeś taką głupote, że myślałem, że gorzej już być nie może. Jak się nie ma kasy to się nie kupuje czegoś się nie ma. Masz racje. Ale to nie znaczy, że WOLNO KRAŚĆ. LOL. Jak ja mimo, że biedny nie jestem to mam prawo ukraść dajmy na to najnowsze Ferrari, bo i tak bym go nie kupił? OMG.

Cytuj:
Nie wiesz co mówisz - chodzi mi o to, że często aby grać oryginalna płyta musi być w napędzie cd, nie patrząc wtedy na większy pobór prądu to mój laptop na akumulatorze dużo szybciej pada gdy cd rom działa. Gry pirackie są pozbawione zabezpieczeń i można grać z twardego dysku nie używając płyt. Są programy do tworzenia wirtualnych cd drive'ów ale to jest już łamanie zabezpieczeń.

Przykład miałem kiedyś grę xxx (legalną), ale grałem w piracką dlatego bo nie musiała być w napędzie cd.
No i co w związku z tym? Oryginał wymaga płyty i już. Kolejne zabezpieczenie. Tak ci przeskadza to, że musisz tam trzymać płyte i z tego powodu kupujesz piraty? Głupota imo.

Cytuj:
Gdy lekarz operowałby kogoś z twojej rodziny i spierdolił bardzo łatwy zabieg to zapłaciłbyś? Oczywiście Ci tego nie życzę.

Gdy mechanik któremu dałeś samochód do naprawy, powiedzmy miał pomalować samochód i zrobił to źle to czy zapłaciłbyśmu za wykonaną pracę skoro on pracował i zarabiał na rodzinę?
Gdy idziesz na operacje nie masz z reguły wyboru. Gdy dajesz auto do naprawy nie masz wyboru. WTEDY jak nie masz już ŻADNEGO wyboru masz prawo nie zapłacić i podać do sądu.

Nie porównuj czegoś na co nie masz wpływu, bo nie masz wyboru do kupowania gier czy muzyki bo wtedy masz wybór i jak kupisz gniot to na własną odpowiedzialność.

Cytuj:
Wcale się nie dziwię niektórym, że piracą i nie nazywam ich złodziejami bo jest to nie w porządku w stosunku gdy na przykład dzieci pewnych ludzi których nie stać na gry, a pracują w państwowych firmach i są potrzebni w tym kraju.
Hej słyszałeś o takich pismach jak Click, CD-A, ŚGK? Tam za małą kase masz gry. Stać prawie każdego (Click nawet 10 zł ne kosztuje). Jak kogoś nie stać na nowości to ich nie kupuje. Aty uważasz, że jak kogoś nie stać to lepiej ukraść. Głuuuupota imo.

Cytuj:
I popatrz ile zarabiają tacy programiści/graficy/i reszta w dobrych firmach gier albo nawet nasi artyści.
Szeregowi, mali programiści wcale nie zbijają kokosów. Tak jak osoby, które pracują przy budowie samochodów takich drogich marek jak Ferrari.

Cytuj:
Ostatnio próbują narazie w stanach wprowadzić takie prawo, że będą Cię ścigać po samym IP, nie będziesz musiał mieć na dysku i tak zapłacisz kilka tysięcy $ - fajnie, nie?
Witam w kraju gdzie obowiązuje jakieś prawo. Żyjąc w tym kraju mam nakaz jego przestrzegania.

Cytuj:
jak Cię zaskarżą to nie wygrasz no bo jakie masz dowody, że nie ściągałeś?
Bez dowodów na moim dysku mogą mnie pocałować.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 12:55   #86
OdWczorayMamNeostrade
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
<łapie krzesło i bije się po głowie>

Właśnie palnąłeś taką głupote, że myślałem, że gorzej już być nie może. Jak się nie ma kasy to się nie kupuje czegoś się nie ma. Masz racje. Ale to nie znaczy, że WOLNO KRAŚĆ. LOL. Jak ja mimo, że biedny nie jestem to mam prawo ukraść dajmy na to najnowsze Ferrari, bo i tak bym go nie kupił? OMG.
Tu to ja mogę napisać OMG bo porównujesz do skopiowania czegoś ukradnięcie Ferrari, o dzieciach napisałem dlatego bo im w tym wieku nie wytłumaczysz, a nie chcą się różnić od rówieśników i róznie takie rzeczy mogą wpłynąć na ich psychikę.

Cytuj:
No i co w związku z tym? Oryginał wymaga płyty i już. Kolejne zabezpieczenie. Tak ci przeskadza to, że musisz tam trzymać płyte i z tego powodu kupujesz piraty? Głupota imo.
Przeszkadza i to bardzo, dawniej były głośne napędy i taki szum przeszkadza, po drugie, napęd się zużywa bo ma określoną ilość żywotności liczoną w godzinach. Z czasem płyty się rysują i potem nie da sie grać po będzie cięło.

Cytuj:
Gdy idziesz na operacje nie masz z reguły wyboru. Gdy dajesz auto do naprawy nie masz wyboru. WTEDY jak nie masz już ŻADNEGO wyboru masz prawo nie zapłacić i podać do sądu.
nie mam wyboru lepszego lekarza? niekompetentnym nie powinno się płacić - niech się uczą i poprawią w swoim zawodzie

Cytuj:
Witam w kraju gdzie obowiązuje jakieś prawo. Żyjąc w tym kraju mam nakaz jego przestrzegania.
Muzykę i filmy możemy ściągać wg naszego prawa. Nie możemy jej rozpowszechniać. Witaj!

Cytuj:
Bez dowodów na moim dysku mogą mnie pocałować.
I właśnie do tego te firmy dążą i jestem temu przeciwny, firma nie będzie mieć dowodu, a ty i tak zapłacisz - to nie są żarty, a sądy i politycy za pieniądze się uginają. http://webhosting.pl/MPAA.nie.potrze...karzac.piratow


Aha i jeszcze proponuję zamykać takich ludzi co piracą razem z tymi co kradną samochody, gwałcą, zabijają i kazać im płacić tyle że do końca życia się nie wypłacą. W imię dobroci biednych artystów którzy nie mają co do gęby włożyć rotfl

Po co policja ma zwalczać przestępczość? Niech zwalczają piratów będę się czuł bezpieczniej na ulicach, wiedząc że taki pirat mnie nie zabije i nie okradnie.

Mamy inne poglądy i tym postem kończę duskusję.

Ostatnio edytowany przez OdWczorayMamNeostrade - 11-08-2008 o 13:09.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 13:01   #87
Regoor
Użytkownik Forum
 
Regoor's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2006
Lokacja: Opole

Posty: 134
Stan: Początkujący
Imię: Myalitth
Profesja: Rookstayer
Świat: Candia
Poziom: 70
Regoor ma numer GG 1682441
Domyślny

Cieszę się, że GTA IV ma być na PC. Już czekam z niecierpliwością i myślę, że sobie sprawię oryginała (jak nie od razu, to trochę po premierze). Jednak dziwią mnie niektóre informacje dot. nowej odsłony GTA. Ostatnio CD-Action pisało coś, że niby newsy o GTA IV na PC są źle odczytane i nie ma się ta gra ukazać w ogóle na "blaszaki", przynajmniej na razie. Już sam nie wiem, co mam sądzić.
__________________
Prawdopodobnie osoba z największą ilością notek w historii forum tibia.pl.
Regoor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 13:06   #88
9-NINE
Użytkownik Forum
 
9-NINE's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2006
Lokacja: Warschau

Posty: 337
9-NINE ma numer GG 3344964
Domyślny

http://www.staszewski.art.pl/artykuly/index.php?id=list
http://www.staszewski.art.pl/artykul...php?id=tr92_02
__________________
9-NINE jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 13:07   #89
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
W imię dobroci biednych artystów którzy nie mają co do gęby włożyć rotfl
Bo według Ciebie wszyscy artyści mają miliardy na koncie tak?

Cytuj:
Muzykę i filmy możemy ściągać wg naszego prawa. Nie możemy jej rozpowszechniać. Witaj!
Musisz ją usunąć po 24h. A jak nie to pokaż mi to w kodeskie karnym.

Cytuj:
nie mam wyboru lepszego lekarza?
Wyobraź sobie, że czasami nie. Wyobraź sobie, że jak masz wypadek i jesteś nieprzytomny to cię nikt nie spyta czy ci lekarz odpowiada.

Cytuj:
róznie takie rzeczy mogą wpłynąć na ich psychikę.
No jak od dzieciństwa będą kradły to pewnie, że wpłynie im to na psyche.

Cytuj:
Tu to ja mogę napisać OMG bo porównujesz do skopiowania czegoś ukradnięcie Ferrari,
OMG 2. Jedno kradzież, drugie kradzież. Nie ma "gorszej kradzieży" i "mniejszej kradzieży".

Cytuj:
bo im w tym wieku nie wytłumaczysz
Ty, to mam dziwnych rodziców.

Cytuj:
Po co policja ma zwalczać przestępczość? Niech zwalczają piratów będę się czuł bezpieczniej na ulicach, wiedząc że taki pirat mnie nie zabije i nie okradnie.
Tak!. Wyobraź sobie, że chce by ich zamykano. Może kiedyś będę spiewał lub tworzył gry, programy czy coś innego. Nie mam zamiaru być okradany.

Ostatnio edytowany przez Erhion - 11-08-2008 o 13:09.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 13:17   #90
OdWczorayMamNeostrade
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Ściągnięcie pliku z muzyką czy filmem to nic innego, jak korzystanie z utworu już rozpowszechnionego. A na to pozwala ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Co więcej, art. 23 tej ustawy nie wspomina o tym, czy utwór jest rozpowszechniony legalnie czy też nie. Jeśli jest rozpowszechniony, można z niego korzystać bez zgody twórcy.

Szkopuł w tym, że osoby korzystające z programów do wymiany plików często nie zdają sobie sprawy, iż nie tylko ściągają, ale jednocześnie rozpowszechniają utwory. Niektóre z tych programów w sposób automatyczny udostępniają bowiem aktualnie pobierane pliki. A to oznacza, że internauta popełnia przestępstwo, za które może nawet trafić do więzienia. Grozi mu też odpowiedzialność cywilna i konieczność zapłacenia potrójnego wynagrodzenia. Przy udostępnianiu plików liczonych w tysiącach może to być szczególnie dotkliwe i oznaczać niebagatelne kwoty.
Czyli używając p2p łamiesz prawo ale ściągając z ftp np rapidshare nie łamiesz, a o tych 24 godzinach to usłyszałeś chyba w tv jak masz ustawę to zacytuj, a uwierzę.


Jeśli w empiku można sobie pograć przed zakupem jakiśch tam gier to czemu nie mogę ściągnąć i sprawdzić w domu?

Cytuj:
Tak!. Wyobraź sobie, że chce by ich zamykano. Może kiedyś będę spiewał lub tworzył gry, programy czy coś innego. Nie mam zamiaru być okradany.
Tylko ciekawe jak skoro zaszyfrowanych ukrytych woluminów nikt nie otworzy bez dobrego hasła i w takim wypadku może zostać wprowadzone prawo ala skazywanie za sam Ip bez dowodów. Ściganie przez policję piratów którzy handlują piratami owszem ale ludzi w domach nie bo to strata pieniędzy które idą z podatków. Do zwalczania pozostaje wiele przestępstw a piractwo to błoahostki którymi policja nie powinna się zajmować.

Jeszcze jeden link http://prawo.vagla.pl/node/8036

Ostatnio edytowany przez OdWczorayMamNeostrade - 11-08-2008 o 13:22.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 13:24   #91
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Jeśli w empiku można sobie pograć przed zakupem jakiśch tam gier to czemu nie mogę ściągnąć i sprawdzić w domu?


Bo Empik najwyraźniej podpisuje umowę z twórcą gry na to, że mogą ją pokazywać publicznie, dają w nią grać ALE TA GRA NIE STAJE SIĘ TWOJĄ WŁASNOŚCIĄ.

A ściągająć grę na swój dysk tak się dzieje. Tylko, że ją wtedy kradniesz.

Cytuj:
Do zwalczania pozostaje wiele przestępstw a piractwo to błoahostki którymi policja nie powinna się zajmować.
Lol? Każde łamanie prawa powinno być zwalczane. Lol.

A tu co nieco:

Cytuj:
Osoba, która nabyła oryginalną płytę z muzyką w ramach obowiązującego tzw. dozwolonego użytku osobistego może sobie ją przerobić na mp3, wgrać utwory do odtwarzacza mp3, zrobić kopię zapasową płyty jak również pożyczyć osobom bliskim pozostających w stosunkach towarzyskich (rodzina, przyjaciele). Dozwolony użytek nie dotyczy plików, których ściągnięcie w jakiś sposób spowodowało naruszenie prawa autorskiego. Uwaga - pod dozwolony użytek można też podciągnąć ściąganie plików mp3 z Internetu. Obecnie nie ma przepisu który odmiennie traktowałby Internet niż inne media, a więc jeśli coś jest w Internecie, możemy teoretycznie z niego korzystać podobnie jak z innych mediów. Część prawników dąży jednak do zmiany tej sytuacji uznając, obowiązujące przepisy za archaiczne i nie nadążające za zmianą czasu i sytuacji. Do czasu takiej zmiany wolno nam więc ściągać pliki z Internetu w ramach dozwolonego użytku osobistego. Pamiętać trzeba jednak by były to utwory uprzednio już rozpowszechnione (udostępnione publicznie za zezwoleniem twórcy).[/
ZA ZEZWOLENIEM TWÓRCY. Prawie nikt na to nie zezwala.

http://www.hackers.com.pl/Artykuly-A...low_kilka.html

Poczytaj sobie. Zwłaszcza o programach komputerowych.

Ostatnio edytowany przez Erhion - 11-08-2008 o 13:27.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 13:27   #92
OdWczorayMamNeostrade
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post


Bo Empik najwyraźniej podpisuje umowę z twórcą gry na to, że mogą ją pokazywać publicznie, dają w nią grać ALE TA GRA NIE STAJE SIĘ TWOJĄ WŁASNOŚCIĄ.

A ściągająć grę na swój dysk tak się dzieje. Tylko, że ją wtedy kradniesz.

A tu co nieco:


ZA ZEZWOLENIEM TWÓRCY. Prawie nikt na to nie zezwala.

http://www.hackers.com.pl/Artykuly-A...low_kilka.html

Poczytaj sobie. Zwłaszcza o programach komputerowych.
LOL czy ty nie rozumiesz, że mówiłem o płytach audio i filmach

do oprogramowania i gier tyczy się inne prawo OMG zboczyłeś z gier do muzyki a teraz mi wielkie czcionki dajesz? nie jestem ślepy

Jeśli tak przestrzegasz prawa to mam pytanie czy byłeś może w tym roku na wakacjach ponad 3 dni?

Jeśli tak i nie zgłosiłeś tego w urzędzie meldunkowym to złamałeś prawo i grozi Ci do roku więzienia. Prawo z prl które dalej istnieje i politycy się głowią aby je usunąć. Absurdalne prawo też należy przestrzegać wg Ciebie?

Nie patrz na takie artykuły bo co inna strona to inny artykuł. Do prawa zaglądaj.

Cytuj:
Lol? Każde łamanie prawa powinno być zwalczane. Lol.
Tu Ci przyznam rację niech policja goni stare babcie i kara za kupy psów na chodnikach, a ulicę dalej niech dresy koszą nożami za telefony komórkowe. GZ!

Ostatnio edytowany przez OdWczorayMamNeostrade - 11-08-2008 o 13:34.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 13:41   #93
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Regoor Pokaż post
Ostatnio CD-Action pisało coś, że niby newsy o GTA IV na PC są źle odczytane i nie ma się ta gra ukazać w ogóle na "blaszaki", przynajmniej na razie. Już sam nie wiem, co mam sądzić.
Gdzieś to wyczytał?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CDA Pokaż post
Koniec niepewności - Rockstar ogłosił, że pecetowa wersja genialnego GTA IV ukaże się już w listopadzie!


Dokładniej zaś 18 listopada w USA i 21 listopada w Europie. Twórcy obiecują, że pecetowcy dostaną lepszy niż na konsolach tryb multiplayerowy.

"Cała ekipa poświęciła się przeniesieniu na PC niesamowitych doznań. Ga wygląda na PC pięknie, gra się w nią fantastycznie i nie możemy się doczekać, aż ludzie w nią zagrają.", zapewnia Sam Houser, założyciel Rockstar Games. Możemy zapewnić pana Housera, że my też nie możemy się doczekać.
Ave
Duke Dran jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 13:52   #94
OdWczorayMamNeostrade
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

W Tajlandii już sobie pograli:

5 sierpnia bieżącego roku w stolicy Tajlandii Bangkoku 18-letni licealista sprawdzał realizm gry Grand Theft Auto IV. Próbował ukraść taksówkę, jednak 54-letni kierowca stawiał opór. Nastolatek zaatakował taksówkarza nożem, mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Nastolatek przyznał, że bezpośrednią inspiracją była gra GTA IV.


Nastolatek przyznał się do winy. Jak sam twierdzi chciał sprawdzić czy w prawdziwym świecie też tak łatwo można ukraść taksówkę. Chłopak zamierzał zdobyć pieniądze na gry i sprzęt komputerowy, ponieważ pochodził z biednej rodziny, która nie mogła mu dać dostatecznie dużo.

Rząd Królestwa Tajlandii podjął już decyzję o natychmiastowym wycofaniu gry Grand Theft Auto IV z rynku. Produkt ma zniknąć z półek sklepowych w ciągu kilku najbliższych dni.

Oskarżonemu o morderstwo pierwszego stopnia nastolatkowi grozi kara śmierci. O jego dalszym losie zadecyduje sąd podczas procesu.

Źródło: http://osnews.pl/gta-iv-zakazana-w-tajlandii/

Ostatnio edytowany przez OdWczorayMamNeostrade - 11-08-2008 o 13:54.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 15:53   #95
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Tu Ci przyznam rację niech policja goni stare babcie i kara za kupy psów na chodnikach, a ulicę dalej niech dresy koszą nożami za telefony komórkowe. GZ!
Tak niech goni te babcie. Łamie prawo.

Jak się nie podoba jedź do Afryki. Tam jest bezprawie.

Cytuj:
Jeśli tak przestrzegasz prawa to mam pytanie czy byłeś może w tym roku na wakacjach ponad 3 dni?

Jeśli tak i nie zgłosiłeś tego w urzędzie meldunkowym to złamałeś prawo i grozi Ci do roku więzienia.
O LOL. Straciłeś dobre argumenty to zaczynasz wymyślać mi prawa jakie łamie?

Cytuj:
LOL czy ty nie rozumiesz, że mówiłem o płytach audio i filmach
LOL czy ty nie rozumiesz, że obojętnie o czym mówimy to dalej pozostaje kradzieżą?

Ostatnio edytowany przez Erhion - 11-08-2008 o 15:56.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 16:59   #96
OdWczorayMamNeostrade
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Tak niech goni te babcie. Łamie prawo.

Jak się nie podoba jedź do Afryki. Tam jest bezprawie.



O LOL. Straciłeś dobre argumenty to zaczynasz wymyślać mi prawa jakie łamie?



LOL czy ty nie rozumiesz, że obojętnie o czym mówimy to dalej pozostaje kradzieżą?
No wiem jestem głupi, jak dasz mi bilet do Afryki to pojadę i oswoję się w dżungli gdzie będę siedział na bambusie z laptopem i ściągał do woli ile wlezie chyba że mnie kanibale dorwą. Jak już wspomniałeś straciłem argumenty i jestem zerem. Skopiować mp3 to tak jak Ci ukraść samochód z garażu, zgadzam się, a używać programy do łamania zabezpieczeń na płytach w celu grania bez płyty w napędzie to tak jak rozwalić stacyjkę w Lamborghini :/

Chciałbym być "mondry" tak jak ty ale jestem zerem może w następnym życiu mi się powiedzie, chyba, że siły wyższe znów mnie skarają i się urodzę patafianem.

Wiesz, że ta rozmowa nie ma sensu, aczkolwiek zastanawiam się czy za ściągnięcie gry z internetu nie wznowić kary śmierci. Trzeba karać złodziei którzy narażają ludzi na straty. Jak możemy żyć w społeczeństwie niebezpiecznych złodziejaszków i czuć się niebezpiecznie na ulicach oglądając się co minutę za siebie czy nas pirat nie goni z łomem czyhającym na nasze empetrzy. Cofnijmy technologię do płyt winylowych i nikt przynajmniej nie będzie ich kopiował. Nowy Windows 7 na takie płytce nawet bez zabezpieczeń byłby trudny do skopiowania. Może znajdzie się jakiś polityk który spełni nasze marzenia.

btw: youtube został pozwany do sądu przez artystów o umieszczanie ich utworów, może upadnie ten szatański serwis bo jak narazie google dopłacało do interesu przez brak zysków :/

Aha jak ukradnę samochód to go nie masz, jak skopiuję mp3 to też jej nie masz :/ Okrutne.

I trzeba zmienić słowo ściągać/pobierać na KRAŚĆ A na płytkach powinien być napis - skopiowanie tej płytki grozi dożywociem lub przy dobrym humorze sędziego 40 latami prac na Syberii.

@down
ty też się popisałeś zwrotem towaru do 10 dni, jakbym tam mieszkał to miałbym wypożyczalnię filmów i gier za free

Ostatnio edytowany przez OdWczorayMamNeostrade - 11-08-2008 o 17:13.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 17:11   #97
hoomik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 11 2003

Posty: 2,117
Domyślny

kur*a mac. Rozmawiajcie sobie o tym na pw. Albo w innym topicu. /Care. Byle nie tutaj.

Cytuj:
ty też się popisałeś zwrotem towaru do 10 dni
so? To ze sie pomylilem nie daje ci automatycznego prawa do spamu. W/e.

Ostatnio edytowany przez hoomik - 11-08-2008 o 17:15.
hoomik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 17:15   #98
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hoomik Pokaż post
kur*a mac. Rozmawiajcie sobie o tym na pw. Albo w innym topicu. /Care. Byle nie tutaj.
Racja, racja! Bo Wieszoka zawołam!!111eineineineineinjeden.
Duke Dran jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 19:07   #99
ZbanowanyDoNigdy
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duke Dran Pokaż post
Racja, racja! Bo Wieszoka zawołam!!111eineineineineinjeden.
Ach Duke te twoje znajomości ;D

Cytuj:
Nie masz uprawnień, by dostać się do forum, ponieważ zostałeś zbanowany do Nigdy
Powód bana :
Ban z powodu przekroczenia liczby punktów ostrzeżeń
30 punktów za nick oczywiście od Wieszoka
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-08-2008, 09:29   #100
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Hehe w końcu napisałeś bardzo mądry post OdWczorayMamNeostrade czy może już "ZbanowanyDoNigdy"?

Gratuluje.

Do tematu gry wracamy:

Mam nadzieje, że cena będzie do 200 złotych. Bo tyle tylko mam.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.


Powered by vBulletin 3