Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-09-2006, 20:21   #1
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny Jak zdobyć nowy "Recovery Key"?

Nowy "recovery key" może być otrzymany w razie utraty poprzedniego. Należy jednak pamiętać, że usługa ta będzie kosztowała Cię 5 euro.
Aby otrzymać nowy „rec key” należy otworzyć Lost account interface.


Wprowadz imię swojej postaci, następnie potwierdź.

Określ tam swój problem i podążaj zgodnie z instrukcjami.

Zaznacz, że chcesz uzyskać nowy "recovery key", a następnie potwierdź.


Zaznacz "chcę uzyskać nowy "rec key" i jestem gotów zapłacić 5 euro", potwierdź.


Potwierdź, potem musisz wypełnić indywidualny formularz swoimi danymi.

Zostaniesz przekierowany do formularza zapłaty, gdzie wprowadzisz odpowiednie, znane tylko tobie informacje. Formularz ten jest napisany w języku polskim, zatem wypełnienie go jest bardzo proste.


Pola, które zostawiłem puste, nie muszą być wypełniane, jednak dodatkowe informacje adresowe muszą być podane, jeżeli zachodzi taka potrzeba, a telefon posłuży do skontaktowania się z tobą, w razie braku odpowiedzi na mail'e.

Oto dostępne formy płatności:

Wybierz odpowiadającą Ci opcję.

Opis każdej z czterech form płatności:


- Karta Kredytowa
  • Akceprowane są karty kredytowe Visa, MasterCard, American Express, Diners Club oraz JBC.
  • Przy dokonaniu płatności kartą kredytową zamówienie jest przetwarzane od razu. W normalnych przypadkach wysyłkę produktu w formie materialnej zostanie zlecona od razu, natomiast produkty wysyłane drogą elektroniczną są z reguły dostępne natychmiast lub najpóźniej w ciągu 48 godzin od zamówienia.Przelew
  • Dla uniknięcia dodatkowych opłat za przelewy zagraniczne oferowana jest możliwość dokonania przelewu na rachunki bankowe w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii, Finlandii oraz Japonii.
  • Dane banku przesyłane są pocztą elektroniczną po przetworzeniu zamówienia.
  • Wysyłka produktu nastąpi po wpływie płatności.
- Czek
  • Akceptowane są wszystkie czeki, również czeki gotówkowe i czeki Cashier's Checks. Należy mieć na uwadze, że sprawdzenie pokrycia czeków może potrwać do 10 dni roboczych.
  • Akceptowane są również polecenia płatności banków z USA wystawione przez bank amerykański. Te polecenia płatności należy przesłać na następujący adres:
element 5 Inc.
9625 West 76th Street, Suite 150
Eden Prairie, MN 55344, USA
  • Dokładne informacje zostaną przesłane pocztą elektroniczną po przetworzeniu zamówienia.
  • Wysyłka produktu nastąpi po wpływie płatności.
- Płatność gotówkowa
  • Naturalnie można również zapłacić gotówką za pośrednictwem poczty. Adres pocztowy zostanie przesłany pocztą elektroniczną po przetworzeniu zamówienia.
  • Wysyłka produktu nastąpi po wpływie płatności.Formularz końcowy.
7.3 - upewnij się, że wprowadziłeś poprawne dane!

Upewnij się co do poprawności danych, oraz przeczytaj Ogólne Warunki Sprzedaży i Dostaw oraz Oświadczenie o ochronie danych osobowych.
Kliknij "Zamówienie", aby całość potwierdzić.


Gdy tylko opłata wpłynie do Cip Soft’u, otrzymasz drogą pocztową list, na adres zgodny z podanym przy rejestracji konta (Account registration). Ten list zawiera tzw. „confirmation key” - to NIE jest nowy "recovery key", ale kod, który pozwoli Ci na zmianę "rec key’a". Pamiętaj, że list z "confirmation key" powinien dojść do Ciebie w ciągu 4 tygodni, ale może nie dojść w ogóle, jeżeli dane podane przy rejestracji konta są niepełne lub fałszywe. Prosimy, abyś nie próbował uzyskiwać kolejnego "rec key'a", jeżeli wiesz, że podany przez Ciebie adres był niepoprawny. Pamiętaj też, że Cip Soft nie ponosi odpowiedzialności za listy, które nie dotrą z powodu podania przez Ciebie złego adresu. Musisz także wiedzieć, że twój "confirmation key" jest ważny przez 60 dni od otrzymania przez Cip Soft twoich pieniędzy i równocześnie wysłania przez nich do Ciebie listu.
Ponownie udaj się do „Lost account interface” i zaznacz "I need a new recovery key." (potrzebny mi nowy “recovery key”), potem „I have already received the letter with the confirmation key for a new recovery key." (otrzymałem już list z kodem wymaganym do uzyskania nowego „rec key’a”).


Oznajmiasz, iż otrzymałeś już list z kodem.

Następnie wprowadź swój „confirmation key”.


Wprowadź kod, który otrzymałeś w liście od Cip Soft'u, potwierdź.

Twym oczom ukaże się “nowy recovery key”. Pokaże się on tylko raz i nie zostanie wysłany na twój adres e-mail, więc upewnij się, że dokładnie go przepisałeś i ukryłeś w bezpiecznym miejscu.



edit by Wald_Kerius

Na prośbę autora tego poradnika chciałbym poinformować wszystkich tych którzy pokupowali chary na allegro i teraz boją się hacka i nie wiedzą jak zmienić rec-key, że wszystko co trzeba zrobić to tylko i wyłącznie przeczytać ten poradnik. Jeżeli ktoś z was nadal tego nie rozumie a będzie spamował na forum,czy na PW o tym

Cytuj:
Czesc. Mam problem. Bo ja kupilem postac i chkce pograc swoim charem ale nie umie zmienic reckeya. Czytalem poradnika ale tam nic nie ma napisane. Pomozesz plx!?
Od razu mówię, że polecą bany. W tym poradniku jest opisane wszystko to co należy zrobić aby zmienić klucz. To w jaki sposób każdy z was będzie dokonywał przelewu to jest już wasza indywidualna sprawa. Jeżeli jednak macie jakiś problem i na prawdę nie wiecie co zrobić to zapytajcie o to w tym temacie, a nie spamujecie ludzi po gg,czy zakładacie oddzielne pytania. niektórzy mają na prawdę to w dupie, że kupiłeś chara i boisz się hacka....

Ostatnio edytowany przez Wald_Kerius - 06-04-2007 o 13:46.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-09-2006, 22:11   #2
Kubiusz
Użytkownik Forum
 
Kubiusz's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2006
Lokacja: Krk

Posty: 45
Imię: Kubiusz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Shivera
Poziom: 96
Skille: 97/75
Poziom mag.: 18
Domyślny

Bardzo dobry i ciekawy poradnik mysle ze sie kazdemy przyda Czytelnie napisane oraz oczywiscie scrensy spoko
gratz dla autora
Poozdroo
__________________
Stay on ground...and FIGHT!!
Kubiusz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2006, 09:06   #3
Johanes19
Użytkownik Forum
 
Johanes19's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Wiek: 31

Posty: 1,108
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Galana
Johanes19 ma numer GG jak co to priv...
Domyślny

Hmm, ładnie wielkie gratz dla ciebie.
__________________
BAMBUCHA!!!jedenoneoneone
Czy ja nie jestem ivul?

(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!
Johanes19 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2006, 19:52   #4
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
witaj mam pytanie odnosnie r keya napisales swietny poradnik ale chce sie dowiedziec czy ten list dojdzie na dane podane uzupelnione w formulazu zaplaty czy na adres ktory jest podawane pierwszy raz przy robieniu r key a i jesli zmienie te dane to r key przyjdzie na zmienione? odpisz pilne P z gory dzieki! :*
Odpowiedziałem na to PW, odpowiem i publicznie:
Adres, na który CIP Soft wyśle nam list, to adres, który podaliśmy przy rejestracji konta (account registration).
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2006, 13:36   #5
Ombre
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A a co zrobić, jezeli wszystko dobrze wypelnilismy, a list nie dochodzi? Powiedzmy ze zaplacilem master card, czekam juz 4 tygodnie i nic. Pisać do cip softu?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2006, 17:26   #6
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ombre Pokaż post
A a co zrobić, jezeli wszystko dobrze wypelnilismy, a list nie dochodzi? Powiedzmy ze zaplacilem master card, czekam juz 4 tygodnie i nic. Pisać do cip softu?
Jeżeli adres podany przy Rejestracji/personalizacji (Account Registration) konta był poprawny, i poza tym wszystko inne również, to masz prawo się do nich zwrócić o kolejny key.

Ostatnio edytowany przez Dr.Unknown - 08-10-2006 o 22:27.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2006, 23:29   #7
rycio86
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 08 2006

Posty: 3
Domyślny Ktory Bank Wybrac?

Witam od jakiegos czasu zamierzam zmienci rec keya juz uzupelnilem wszyskto na stronie, ale sie wacham bo mam knighta 51 skile 76/75 i sorka 43 41mlvl nie wiem ktora z nich wybrac . ( pomzocie to poza teamatem) Ale chce sie dowiedziec jaki bank wybrac i ile bedzie mnie kosztowal przelew tych 5 euro ? z Gory bardzo dziekuje.Jezeli podalem w moich danych na postaci w imieniu moja ksywe "canibal" reszta danych jest poprawna to czy to cos zmienia ? Jeszcze 1 ja musze przyneisc do BANKU im 5 euro tak ? a czy na poczcie tez to mgoe zrobic? , wiem ze dla kogos sie wydaja smieszne moje pytania ale ja napwrde nie wiem jak to zrobic
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez rycio86 - 29-09-2006 o 00:31.
rycio86 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-10-2006, 19:36   #8
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Mały update.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2006, 16:06   #9
PaweLLo141
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 05 2006

Posty: 117
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Skille: -
Domyślny

A co jeśli w r keyu napisałem adres w którym już nie mieszkam bo sie przeprowadziłem??
PaweLLo141 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2006, 17:26   #10
Spioszek
Użytkownik Forum
 
Spioszek's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2006
Lokacja: Żychlin Rlz

Posty: 143
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 76+
Skille: 84/81
Poziom mag.: 7
Domyślny

Mam pytanie, jesli mam pacca msuze placic 5 Euro czy nieda rady zeby mi z pacca spadlo pare dni ;p?
__________________
Finiszuję, ha, Polska ma to na stronach
Korona dla Esendee Mylffona!~
Kto wygrał beef? Tede, Pezet czy Onar?
Wygrał hip-hop jak mawiał Hirek Wrona
Spioszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2006, 18:04   #11
RaHak
Użytkownik Forum
 
RaHak's Avatar
 
Data dołączenia: 10 03 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 31

Posty: 105
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Danubia
RaHak ma numer GG 1939845 Send a message via Skype™ to RaHak
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Spioszek Pokaż post
Mam pytanie, jesli mam pacca msuze placic 5 Euro czy nieda rady zeby mi z pacca spadlo pare dni ;p?
Nie da rady... 5 Euro albo nada . :/
__________________
Emeryturka i basta
RaHak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2006, 18:55   #12
Cinek6009
Guest
 

Posty: n/a
Smutny

A ja mam takie pytanie Sprzedalem postac z r-keyem i nabywca zmienil go teraz chce odkupic spowrotem ta postac, ale nei wiem czy bede mogl zmienic r-keya bez pacc i bez zadnych 5 euro?Prosze o odp.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2006, 19:54   #13
Spatek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A jesli w podanym adresie jest "Ś" albo cos w tym stylu to oni beda wiedzieli ze to oto chodzi???
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2006, 19:58   #14
RaHak
Użytkownik Forum
 
RaHak's Avatar
 
Data dołączenia: 10 03 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 31

Posty: 105
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Danubia
RaHak ma numer GG 1939845 Send a message via Skype™ to RaHak
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Spatek Pokaż post
A jesli w podanym adresie jest "Ś" albo cos w tym stylu to oni beda wiedzieli ze to oto chodzi???
Raczej nie za bardzo. Radze pisać klasyczne literki np. zamiast Wróczyński napisz Wroczynski. Wiem zmienia to trochę treść , ale oni nie mają polskiego kodowania języku.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cinek6009 Pokaż post
A ja mam takie pytanie Sprzedalem postac z r-keyem i nabywca zmienil go teraz chce odkupic spowrotem ta postac, ale nei wiem czy bede mogl zmienic r-keya bez pacc i bez zadnych 5 euro?Prosze o odp.
Do recovery key jak wiemy potrzebna jest pełna personalizacja konta więc tutaj nie ma wątpliwości, że można bez pacc (na dzień dzisiejszy personalizacja nie wymaga zakupienia tego 1 pacc'a). Jednak będziesz musiał płacić 5 euro, gdyż ów opłatę uiszczasz przy każdej zmianie.
__________________
Emeryturka i basta

Ostatnio edytowany przez RaHak - 29-10-2006 o 20:03. Powód: Dodanie Quote
RaHak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2006, 08:38   #15
Menda Kubus
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Bardzo bym prosil o odpowiedz.
Chce zmienic r-keya, ale przeprowadzilem sie i mam teraz inny adres niz przy rejestracji konta. Powiedzcie mi co mam zrobic, nie da sie jakos zrobic aby wyslali mi go na moj nowy adres ?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2006, 14:00   #16
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Bardzo bym prosił, żeby nie pisać do mnie na GG/PM pytając o Rec Key. Jeżeli czegoś nie ma w tym poradniku, to skąd ja mam to wiedzieć? Większość tych pytań zresztą jest oczywista, i poprostu żenuje mnie, jak muszę na nie odpowiadać.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2006, 16:18   #17
Widzewszystko
Użytkownik forum
 
Widzewszystko's Avatar
 
Data dołączenia: 17 02 2006

Posty: 7
Profesja: Knight
Świat: Nebula
Poziom: 31
Skille: 73/73
Poziom mag.: 5
Domyślny

Ja mam pytanie jeśli płace przez poczte polską to mam wpłacać w euro czy równowartość w złótówkach? I czy trzeba jakiegoś innego druku?
Widzewszystko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 13:53   #18
Explorer of Hell
Użytkownik Forum
 
Explorer of Hell's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2006
Lokacja: Gliwice
Wiek: 31

Posty: 357
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 95~
Domyślny

Lepiej 5 euro, bo jak wyslesz/przelejesz rownowartosc 5 euro w zlotowkach to watpie zeby ci to przyjeli ( kurs euro zmienia sie prawie codziennie )
Explorer of Hell jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-11-2006, 16:30   #19
The Chaotic Paladin
Użytkownik Forum
 
The Chaotic Paladin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 03 2006
Lokacja: Szyszylewo koło Cycynopola

Posty: 132
Stan: Usunięty
Imię: Thalle
Profesja: Knight
Gildia: Noł Fiir
Świat: Kyra
Poziom: 18
Skille: 41/51!
Poziom mag.: 4
Domyślny

Jeśli konto jest zarejestrowane przez kogoś innego i odbyło się to przez hack, czy jest możliwość uzyskania nowego recovery keya na stare dane (miałem swoje dane przy 1 i 2 rec key, ktoś jednak zdobył mój recovery key i wykorzystał podczas mojej dłuższej nieobecności)? Potrafi ktoś pomóc?
__________________
The Chaotic Paladin
Strong Enough To Lay You Down
The Chaotic Paladin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-11-2006, 22:59   #20
Calzzone
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 11 2006

Posty: 21
Świat: Celesta/Harmon~
Poziom: 133
Poziom mag.: 75
Domyślny

Hiho, sluchajcie, wszystko fajnie ladnie i cacy, poradniczek best.
Tylko mam jedno podstawowe pytanie, moze i glupie ale pytam bo nie chce stracic cashu zle wysylajac przelew czy cos, mianowicie jak mam kurwa wpisac te posrane informacje do polecenia przelewu w ktorym jest miejsce na adres, nr konta etc.
Napierdzieleili pelno informacji o ktorych tak naprawde nie mam pojecia.

Cytuje :

Poniżej podajemy nasze rachunki bankowe:

Właściciel konta/
Odbiorca: Digital River GmbH
Adres
odbiorcy: Digital River GmbH, Vogelsanger Str. 78, 50823 Köln (Kolonia), Niemcy

Numer konta: 318 450 500
BLZ: 370 100 50
Bank: Deutsche Postbank AG
SWIFT / BIC: PBNKDEFF370
IBAN: DE29 3701 0050 0318 4505 00
Tytułem: Numer zamówienia 9*******
Kwota: EUR 5.00

Bank: Dresdner Bank AG London Branch
IBAN: GB82 DRES 2354 0520 4444 00
Numer konta: 204444 00
Sort Code: 23 54 05
SWIFT / BIC: DRESGB2L
Tytułem: Numer zamówienia 9*******
Kwota: EUR 5.00


Wysyłka produktu nastąpi po wpływie płatności na nasze konto.


No i powiedzcie mi jesli mozecie ktore z tych informacji wpisac do tego typu blankietu przelewowego :



Jestem neewbie w te klocki, a jeszcze raz podkreslam nie chce zjebac sprawy... A na pewno ktos z was wysyłał juz przelew internetowy na ktores z tych kont, wiec jakby ktos mogl napisac jak to uzupelnic zeby bylo dobrze i czy np infromacja "SWIFT / BIC: DRESGB2L" ma jakies znaczenie i gdzie ma byc wpisana.

Pozdrawiam and czekam na odpowiedz.
Calzzone jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:05.


Powered by vBulletin 3