Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-05-2010, 21:22   #1
Damian35
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 12 2004

Posty: 6
Domyślny Czary

Siemka. Jestem dosyć początkującym graczem.Gram magiem.Chciałbym się dowiedzieć jakie czary opłaca mi się kupić. Zarówno te dla facc jak i dla pacc. Chodzi mi głównie o takie czary jak flame strike, energy strike (te wszystkie striki czy jak to sie tam odmienia) , flre wave, (great) energy beam, energy wave. Mam również pytanie dotyczące haste. Czy mam kupić strong haste czy styknie zwykłe?
Damian35 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-05-2010, 11:51   #2
Czarujaca_Lola
Użytkownik Forum
 
Czarujaca_Lola's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2009

Posty: 165
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 50
Poziom mag.: 40
Domyślny

Na początek obowiązkowym czarem jest Light Healing (a jeśli masz już wyższy lvl, to kolejna wersja leczenia - Intense Healing).
Antidote może się w niektórych sytuacjach przydać (zwłaszcza jeśli biegasz po pustyni - ugryzienie skorpiona może mocno zaboleć).
Haste kup lepszą wersję, jeśli uciekać to z werwą
Striki to też podstawa - kup te wersje, które będziesz aktualnie używał (popatrz na co wrażliwe są potworki, na których lubisz expić i zakup odpowiednie wersje czaru).
Na wyższych lvl zainwestuj w HMMy, GFB, Magic Walle i SD - produkcja runek na własny użytek lub handel to jedna z ważniejszych opcji maga.
Różne typy wavów przydają się na zatłoczonych expowiskach, gdzie można kosić mobki po kilka na raz.
Czarujaca_Lola jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2010, 08:11   #3
Kernkraft
Użytkownik Forum
 
Kernkraft's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2010
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 34

Posty: 161
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarujaca_Lola Pokaż post
Na wyższych lvl zainwestuj w HMMy, GFB, Magic Walle i SD - produkcja runek na własny użytek lub handel to jedna z ważniejszych opcji maga.
Nie słuchaj tego człowieka.

Find Person -przy da Ci się jak będziesz huntowany, albo będziesz kogoś ścigał
Magic Rope -czasami możesz nie mieć liny, a jest to bardzo dobry czar dla zapominalskich -niekiedy sam wyrzucam linę lub bp z vialkami, aby zaoszczędzić cap i posiedzieć na expowisku te pół godziny dłużej
Light Healing -twój podstawowy czar, będziesz go używał praktycznie całe swoje życie
Antidote -odtruwa, przyda się kiedy wpadniesz na wyverne
Intense Healing -mocniejsza wersja light healing, używaj kiedy stracisz pół hp w 1 sekundę
Energy Strike -podstawowy czar ofensywny, żywioł energii
Levitate -są miejsca w tibi, w których bez niego się nie obędzie
Terra Strike -podstawowy czar ofensywny, żywioł ziemi
Flame Strike -podstawowy czar ofensywny, żywioł ognia
Haste -jeżeli planujesz kupno bohów to i zakup ten czar
Magic Shield -przydaję się, ale tylko wtedy kiedy masz manę przygotowaną na sytuację w jakiej się znajdujesz -wchodzisz na dl'a miej więcej 800,900+ many, gonią Cię noob pk wystarczy 300,400+, chcesz wyczyścić spod schodów, rope plac'u kilka potworków sam ustalasz ile potrzebujesz, do wyjątkowych sytuacjach -nigdy nie exp na mana shieldzie, chyba, że jesteś debilem i kretynem w jednym
Ice strike -podstawowy czar ofensywny, żywioł lodu
Death strike -podstawowy czar ofensywny, żywioł śmierci
Fire Wave -bardzo wydajny czar ofensywny
Strong Haste -jak chcesz sobie poszpanować "ale mam wysoki lewel, patrz jak zapier***!!!11!1!"...
Energy Beam -przydaję się w szczególnych sytuacjach np. wąskie przejścia...
Summon Creature -kup, wykorzystywany do zabijania innych, albo do expienia na guardach z monkiem na dosyć niskim levelu, albo żeby zmniejszyć waste lub zwiększyć zarobek
Invisible -przydaję się niekiedy ten czar np. jak schodzisz na noob lvl na -3 poziom cyclopolis, gdzie pod schodami jest dużo śmieci...
Rage of the Skies/Hell's Core -z serii "wybierz sobie UE", wysoce opcjonalne
Kernkraft jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2010, 12:04   #4
Czarujaca_Lola
Użytkownik Forum
 
Czarujaca_Lola's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2009

Posty: 165
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 50
Poziom mag.: 40
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kernkraft Pokaż post
Nie słuchaj tego człowieka.
Zależy co rozumiesz pod pojęciem h-lvl. Jeśli jesteś no-lifem i masz 200+, to wtedy rzeczywiście robienie runek to strata czasu. Ale gdy masz tak jak ja 44 lvl (co dla autora wątku zadającego tak podstawowe pytanie może być już wysokim lvl), to produkcja run to podstawa, bo na zakup cię za bardzo nie stać.
Pomijam tu starych wyjadaczy, dla których Tibia nie ma tajemnic i wiedzą, jak dobrze zarabiać sorcem nawet na takim lvlu. Autor wątku się chyba jednak do nich nie zalicza

Co do reszty Twojego postu - pełna zgoda z jednym wyjątkiem: Strong Haste nie jest tylko dla szpanu. Może się przydać, gdy np. będzie trzeba spieprzyć kilku pk.

Ostatnio edytowany przez Czarujaca_Lola - 21-05-2010 o 12:07.
Czarujaca_Lola jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:56.


Powered by vBulletin 3