Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Pokaż wyniki sondy: Czy ten post.....
Pomogl wam zrozumiec swoje bledy 51 37.50%
mial dobra tresc 72 52.94%
pokazal wam ze to ja jestem wielki noob 28 20.59%
olaliscie na calego? 17 12.50%
Sonda z możliwością wyboru wielokrotnego Głosujących: 136. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-08-2004, 18:04   #41
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Co do opisów przy czarach nic do nich nie mam a mój kolega b dobry ma opis 16mlvl plx naprzykład a nobem nie jest miły uczynny pomocny...
Ja sprzedaje wszystko drogo i kupuje też drogo chyba że ktoś już sam da mi niższą cenę wyzywam debilów od nobów bo na światach pvp none nie można zabijać niekiedy już nie mam siły powiedzieć nob bo szkoda mi czasu
gracze sprzedający chary za kase hmm to nie noby przynajmniej nie wszyscy
Troche za bardzo cię poniosło przy pisaniu textu czy nie padłeś ofiarą nobostwa w tibixD?
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-08-2004, 23:26   #42
dezerter
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 03 2004
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 36

Posty: 3
dezerter ma numer GG 4244306
Domyślny

Ten post bardzo do mnie przemowil , zgadzam sie z jednoczeniem polakow, z poprawieniem kultury itp. Ale niemoge pojac jednego.. te teksty typu Exura Vita "Kiss My aSS " (taki ja mam ;] ) to sa fajne moze nie ten co mam ale np. na wszystkie runki mam opisy np adori gran "" Hmm "" zeby sie polapac wiec niejest to zle. I na koniec napisze jeszcze raz : POPIERAM TEGO POSTA. LUDZIE WCZYTAJCIE SIE W niego i wyciagnijcie wnioski a napewno bedzie lepiej sie gralo.


PS. wiem ze robie ortki
dezerter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2004, 02:11   #43
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

Witam.
Jest troche pozno i nie chcialo mi sie czytac calego artykulu. Przeczytalem wypowiedz Wszechstronnego i zgadzam sie niemal ze wszystkim, popieram za nienawisc Polaka do Polakow... heh.. tez mnie takiec cos doopenlo gdy zaczalem grac w tibie :/

Zgadzam sie, ze Odyn to jeden z lepszych graczy polskich W zasadzie jest ich wiecej i glownie sa z Novej, inspirowali mnie, gdy jeszcze bylem newbie i istnialo tylko forum.tibia.gery.pl... ale potem przyszla fala noobow i wiekszosc, jesli nie wszyscy zrezygnowali z przebywania na polskich, tibianskich forach.

Nie zgadzam sie tylko z chciwoscia Prawie kazdy jest chciwy i nikt niczego taniej nie sprzeda nie znajomemu Takie jest moje zdanie. Ja owszem moge sprzedac cos taniej ale tylko jak znam osobe... chociaz moze tez w moim przypadku to zupelnie co innego. Bo zanim sprzedam cos taniej, to sprawdzam BL i takie tam inne (eh, secura, huh?) A ceny runow tez glownie sie utrzymuja np. glownie sprzedaje sie bp uh za 2k.

A teraz taka smieszna sytuacja: jesli nie kupie za 2.5k to znaczy, ze jestem skapy wg autora tego artykulu? Ale przeciez to takze znaczy, ze sprzedajacy jest chciwy (skoro sprzedaje sie glownie za 2k bp uh)... a jesli sprzedaje bp uh za 2.5k, gdy cena wynosi glownie 2k, to znaczy, ze jestem chciwy... ale przeciez jak ktos nie kupi to moge powiedziec, ze to on jest skapy? nieprawdaz?

Kazdy kij ma 2 konce... i w tym przypadku tak jest, wiec nie powiedzialbym, ze polacy sa chciwi... sa noobami, idiotami, dziecmi, analfabetami w wiekszosci przypadkow spotkanych przeze mnie polakow na tibii ale nie powiedzialbym, ze sa chciwi, bo w takim razie kazdy inny narod jest chciwy wg mnie

ps. ja tez jestem polakiem i wcale nie mowie, ze nie jestem noobem, idiotom, dzieckiem, analfabeta itd a dodalbym nawet, ze wariatem... nie nie... jak to sie mowi "nie chce sie wywyzszac"

pozdrawiam
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2004, 13:28   #44
WszechStronny
Użytkownik Forum
 
WszechStronny's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdynia

Posty: 24
Domyślny

@pawelek
jesli nie zauwazyles ten artykul jest o takich ludziach jak ty...... a reszcie ludzie dziekuje za mile komentarze
__________________
Wiem że nic nie wiem, ale wciąż wiem o wiele więcej niż wy -nOObki- ^.-

A kiedy skończy sie czas dekadencji
fałszywych pretensji
czas umysłowej impotencji
czas poświęcony negatywnej intencji
jak wielu to kręci
mimo konsekwencji
ja preferuje relaks w rytmie roots reggae ragga
w dobie chaosu
ideana przewaga dla
chorych ambicji
całej hipokryzji
dla dźwięków w eterze
i dla dzwięków na wizji
WszechStronny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2004, 14:20   #45
Klaun
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 08 2004

Posty: 10
Domyślny

Bardzo dobry artkuł... wszycy powinni z niego wyciąganąć wniosko ja też wyciągne.

P.s Trzymaj tak dalej takich arykyłów na forum powinno być wiecej.
Klaun jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2004, 00:50   #46
Fenthic Sashenstar
Guest
 

Posty: n/a
Oczko

Witam.
Po przeczytaniu artykułu stwierdzilem ze masz racje ale nie we wszystkim.....
chozi mi o te zdzierstwo wcale tak niejest ze polacy to zdziercy poprostu kazdy walnie sobie cenę jaką chce moze ja zniżyć lub nie i proste kogo to obchodzi czy daje wysoko czy nie tego problem co kupuje.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2004, 18:36   #47
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny Zrozumiec Noob(a).

Witam, mam nadzieje, ze autor tematu sie nie obrazi, jesli wstawie tutaj tlumaczenie artykulu z tibianews.net Artykul brzmi tak jak tytul mojego posta. Wkleje tutaj tylko czesc orginalu, juz przetlumaczona, orginal jest po angielksu of course. Mi osobiscie bardzo sie spodobal ten artykul. A nie chcialbym tworzyc nowego tematu, gdyz nie jest to moj artykul

Definicja 'noob'

Wbrew przekonaniu wielu ludzi noob/n00b a newbie/newb nie sa tym samym. Newbs sa tymi, ktorzy sa nowi jezeli chodzi o jakies zadania i sa naprawde poczatkujacymi w tym co robia; prawdopodobnie sa takze zbyt pewni siebie w tym co robia. Lecz probuja uczyc sie i naprawiac swoje bledy. Noobs, z drugiej strony, wiedza malo i nie chca nauczyc sie czegos wiecej. Oczekuja od ludzi, aby ci robili cos za nich a sami za zrobiona robote chca nagrode oraz to, aby brac ich za jakis super graczy []

Noobs sa czesto polaczeni tak z n00bs jak z objawem braku szacunku do nich. I to jest naprawde dziwne ale ja bede ich wiazal z noobs w tym artykule.

Nie wszystkie newbie sa noobs,
Ale wszystkie noobs sa newbies.

Powszechna charakterystyka noob.

Czesto, ale nie zawsze, noobs probuja kontaktowac sie w ich primitywnym jezyku, znanym jako noobish. Jest to odlam jezyka hackerow, ktory naraza ich na posiadanie nie wielkiej inteligencji. Tutaj jest przyklad jezyka noobish. Nie probujcie tego zrozumiec: to nie moze byc "rozkodowane" bez pomocy profesjonalisty.

Cytuj:
stFU //an, i r teh r0xx0rz liek emin3m, u cna go tO EHLL OR ATLE4St help m3 wit hthIS!!111!!!!!!!1~~1!!``!! LOLLOLOLLOLOLlOoLLOlollLLl u n00b
Jednakze mozesz zauwazyc jakze jest to dziwne/zabawne i/lub dokuczliwe. Najlepiej powstrzymac sie i nie odzywac sie do kogos takiego, gdyz latwo popadaja w zlosc i maja charakter czesto "terrorystyczny". Rezultatem tego prawdopodobnie bedzie zwrocenie sie noob do innych noobs, gdyz najczesciej atakjua w grupach. Nie jest latwym zrozumiec taki jezyk, gdyz nasz inteligentny akcent nie pozwala na wydobywanie z siebie takich zdwiekow [lol, nie wiedzialem jak to przetlumaczyc, cos takiego wyszlo ]. Oczywiscie jest mozliwe, ze uda CI sie napisac cos w jezyku noobish, jednakze, pomoc w tym tylko moze losowe udarzanie palacami w klawaiture.

Wystepowanie noobow

W internecie noobs tworza grupy na forach. Uderzaja "falami", zazwyczaj w weekendy, aby dalej kontynuwac "atak" zawalajac forum glupimi pytaniami, a czasami nawet glupimi odpowiedziami. Jesli zdarzylo Ci sie miec tak malo szczescia, widziec taki atak na forum, probe zwrocenia na siebie uwagi przez noobs, najprawdopodobnie zauwazyles, ze jest tam zawsze ktos, kto probuje ich powstrzymac przed "osiedleniem sie" na forum na wieki i przed utworzeniem wiekszych gromad noobs.

Wieksze gromady noobs czesto ulegaja pewnej mutacji w spammerow. Nie jakeigos komercjalnego typu spammerow ale w ogole bezsensu spammow. Noob moze stac sie jednym z nich zawsze, bez jakiegos konkretnego powodu, ale im wieksza ilosc noobs tym wieksza ilosc bezsensownego spamu.

W internecie noobs moga pojawic sie wszedzie.

Zachowanie sie noobs.

Poniewaz noobs sa najczesciej inoracyjnymi lobuzami, maja bardzo wiele roznych zachowan. Najczesciej charakteryzuje ich latwosc w poslugiwaniu sie jezykiem noobish. Moga tez czesto byc bardzo pewni siebie w tym, w czym sa "najlepsi" a tak naprawde najgorsi. Takze, sa agresywni i egocentryczni oraz maja tendencje do smiechu uzywajac wielu "L" i "o" w szybkich sytuacjach.

Ich instynkt czesto mowi im o tym, zeby zbierac siew grupy dla obrony, wiec czesto probuja tworzyc takie grupy, nazywajac je "teams" [druzynami]. Niestety dla nich, takie druzyny calkowicie gubia komunikacje i noobs najczesciej zaczynaja bic sie miedzy soba. Takie druzyny sa najczesciej rozne od tych, ktore tworza nie-noobs.

Noobs maja problemy z czytaniem po angielsku i nie potrafia pojac poawgi znaczenia waznych spraw [? heh w tym zdaniu sie troche pogubilem, prawdopodobnie zle przetlumaczylem ]

Zatem, nie maja zadnego szacunku dla zasad/praw/regul, nawet tych podstawowych. Dobra rada jak rozroznic noob(a) (zly) od newbie (dobry) jest powiedzic im, ktora zasade/prawo/regule lamia nieswiadomie. Jesli odpowiedz bedzie z przeprosinami i poprawa, nie sa prawdopodobnie noob(em). Jesli reakcja bedzie obrazajaca wszystko w okolo, bedzie napisna w szybkim noobish oraz bedzie proba okaleczenia (w jakis sposob) , to mamy do czynienia z noob(em), ktory ma mala zdolnosc pojmowania, spowodowana niezdolnoscia zrozumienia co sie dzieje.

Religia Noob.

Noobs wyznaja religie kombinacji 1337 (czasami 7331), przy czym ten numer jest dziwnym rodzajem "oltarzyka"/"medalika" i mozemy go znalezc na ich avantarach z forum, podpisach itd. Czesto takze nazywaja siebie 1337, co jak wyjasniaja eksperci ma oznaczac, ze nazywaja siebie czyms w rodzaju boga, tylko, ze w postaci ludzkiej. Najlepiej nie zastanawiac sie i nie probowac rozmawiac z fanatykami ich religii, gdyz czesto prowadzi to do pewnego rodzaju powstania w ich spolecznosci, co moze przenisc sie na forum i tam trwac najmniej tydzien!

Napisal: Bunas
Orginal: http://www.tibianews.net/article.asp?Id=243
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2004, 19:34   #48
delik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 06 2004

Posty: 24
Domyślny Masz rację...

Zgadzam się z tobą. Mam uh-makera i sprzedaje to co zrobie zawsze po 2,5K, ale jeżeli zdarzy się że klient nie ma 2,5K tylko np. 2,3 lub 2,2K to po co się targować o głupie 200-300gp? Lub gdzy chcesz kupić np. k axe ale masz tylko 3.8K gdy k axe kosztuje 4K jeżeli zależy mu na sprzedaniu to może opuścić prawda?
delik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2004, 21:00   #49
Siergiey
Użytkownik Forum
 
Siergiey's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2004

Posty: 458
Gildia: Draco~ 4ever
Świat: j3bac tibie
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dezerter
. Ale niemoge pojac jednego.. te teksty typu Exura Vita "Kiss My aSS " (taki ja mam ;] ) to sa fajne moze nie ten co mam ale np. na wszystkie runki mam opisy np adori gran "" Hmm "" zeby sie polapac wiec niejest to zle.
Co do opisow, przy czarach, sorry, ale nie moglem sie powstrzymac w/g mnie kroloje opis przy hmm, a wyglada to tak: Adori Gran ""Niech ten pocisk cie rozpier*oli""
A co do noobow, to czasem wysokolevelowi gracze zachowuja sie tak, mimo ze nie sa...Np ban za spammowanie ;P
Siergiey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2004, 22:15   #50
Fovalari
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 08 2004

Posty: 8
Domyślny

Brawo WszechStronny!!! Świetny temat!!! masz u mnie plusika
Fovalari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2004, 22:43   #51
UlcialOver
Użytkownik Forum
 
UlcialOver's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 35

Posty: 60
UlcialOver ma numer GG 5003039
Domyślny

WrzechStronny - artykul pierwsza klasa, pokazuje jacy naprawde są polacy, bo nie ma co ukrywac tacy są. Nikt nie mowi, ze wszyscy, ale wiekszosc. Zlodzieje, pk, i n00by. Nic na to nie poradzimy, ze juz tacy jestesmy. Taka juz jest mentalnosc polaka, zeby sie najwiecej nachapac, jak najmniejszym kosztem, a potem jeszcze skąpić......
__________________
Sezemego 45 lvl Palek skille 72/37 <<<--- Isara --->>>
02:39 You see yourself. You are a royal paladin. You are Dragon Hero of the Dragon Heros (Royal Shooter).
UlcialOver jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2004, 01:22   #52
WszechStronny
Użytkownik Forum
 
WszechStronny's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdynia

Posty: 24
Król

Dzieki za komentarze, co do wklejonego artykulu przez andrew uwazam ze autor pisal raczej o noobach z internetu i dzieciakach, raczej niz o noobach z tibi Skoro nooby maja takie czy takie zachowanie...... kolejnym artykulem ktory napisze bedzie........ Savoir vivre czyli dobre wychowanie w tibi
__________________
Wiem że nic nie wiem, ale wciąż wiem o wiele więcej niż wy -nOObki- ^.-

A kiedy skończy sie czas dekadencji
fałszywych pretensji
czas umysłowej impotencji
czas poświęcony negatywnej intencji
jak wielu to kręci
mimo konsekwencji
ja preferuje relaks w rytmie roots reggae ragga
w dobie chaosu
ideana przewaga dla
chorych ambicji
całej hipokryzji
dla dźwięków w eterze
i dla dzwięków na wizji
WszechStronny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2004, 02:50   #53
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WszechStronny
Dzieki za komentarze, co do wklejonego artykulu przez andrew uwazam ze autor pisal raczej o noobach z internetu i dzieciakach, raczej niz o noobach z tibi Skoro nooby maja takie czy takie zachowanie...... kolejnym artykulem ktory napisze bedzie........ Savoir vivre czyli dobre wychowanie w tibi
Oj i tutaj sie z Toba nie zgodze Oczywiscie ze autor pisal o noobach z tibii, bo w koncu jest to tibianews.net. Ilez przeciez jest noobow na forach, a odnosnie Twojego tematu polskich noobow na forach tibii, ktorzy na publicznym forum tibia.com pisza tematy po polsku i to zupelnie bezsensowne :S

Natomiast jezyk noobish.. oczywiscie, ze to tibia! ... free itens plx!
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2004, 15:33   #54
Winged Vallor
Użytkownik Forum
 
Winged Vallor's Avatar
 
Data dołączenia: 27 02 2004
Wiek: 36

Posty: 191
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 118
Poziom mag.: 68
Winged Vallor ma numer GG 8089546
Domyślny

WszechStronny ma racje co do Polaków (przykre ale prawdziwe). Najlepszy kumpel potrafi potraktować cie jak śmiecia (mnie mój najlepszy kumpel okradł).
Winged Vallor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2004, 18:31   #55
Pogromca pk
Zbanowany
 
Pogromca pk's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Siedziba Świętej Inkwizycji

Posty: 234
Domyślny

Zgadzam się z autorem artykułu. I nieprawdziwym jest stwierdzenie że narodowość nie jest ważna, to nie od tego zależy czy ktoś się zachowuje jak na porządnego gracza przystało (jak to w innych tematach ktoś mówił). Jeśli tak, to dlaczego akurat (przynajmniej ja się z tym spotkałem) gracze którzy mówili "srry not english" byli Brazylijczykami albo Polakami? Dlaczego ktoś kto zapytał się "swe" mówił potem bezbłędnie po angielsku? Dlaczego większość osób które żebrają, przeklinają, obrażają okazują się bardzo często Polakami? Chociaż nieprawdą jest że Szwed na Szweda ręki nie podniesie, zdażały się takie przypadki. Ale nie można mówić tak ogólnie o wszystkich. Ja z tekstu nic nie wyniosłem, bo wiedziałem że tak się nie robi, ale przypomniałem sobie przez ów artykuł, za ilu Polaków trzeba się wstydzić...
Autor dostaje plusa, oby tak dalej!
Pogromca pk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2004, 18:54   #56
Lederien
Guest
 

Posty: n/a
Smutny

TO JEST NIESTETY CALA PRAWDA!!! opis wszech stronnego zgadza sie w stosunku do prawie kazdego polaka, jednak co do 1 rzeczy sie nie zgadzam:
nalezy pomagac gracZom ktorzy o pomoc prosza choc musze przyznac ze ja uczylem sie sam




tez jestem polakiem
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2004, 19:45   #57
Immortal herbatnik
Użytkownik Forum
 
Immortal herbatnik's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2004

Posty: 36
Wyślij wiadomość przez ICQ do Immortal herbatnik Immortal herbatnik ma numer GG 2745011
Domyślny Dobry artykuł

Ten artykuł dał mi bardz duzo do przemyślenia trzeba sie zastanowic co sie zle robi
Immortal herbatnik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2004, 19:47   #58
DarthPawel
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 08 2004

Posty: 10
DarthPawel ma numer GG 2923038
Domyślny

Bardzo ciekawy artykuł. Troche sie z tego nauczyłem bo sam gram w tibie od tygodnia.

Mimo mojego niedoswiadczenia zauważyłem chamstwo Polaków. Dzisiaj np. byłem czerwony to pobiegłem do depo aby wybrać moje żarcie ze skrytki, tam spotkałem Polaka, który powiedział ze mnie uhnie jak wezmę party. W końcu zgodzilem sie a on zaprowadził mnie w odludne miejsce i zabił . Oczywiście wcześniej zapewniał mnie że przecież Polaka nie zabije.

Mam pierwszą teorie zkąd sie wzięło plx. Pewnego razu jakiemus high lvl palce sie rozjechały i zamiast napisać plz lub pls wyszło mu plx, obok wtedy przechodziła grupa noobów zauważyła to i zaczęła szerzyć jak tibia długa i szeroka. FIN.
DarthPawel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2004, 20:09   #59
Mich
Użytkownik Forum
 
Mich's Avatar
 
Data dołączenia: 13 05 2004
Lokacja: Wrocek
Wiek: 34

Posty: 45
Mich ma numer GG 2806517
Domyślny

Naprawde dobry artykuł....czytałem go już wczoraj, i duuużo nad nim myślałem.
Pomino tych przykrych, ale prawdziwych słów o Polakach (chodź nie o wszystkich) nie wsydźmy się że nimi jesteśmy.
Każdy naród ma swoje wady i zalety... A więc starajmy sie aby inne narody postrzegały nas lepiej, a możemy na to zapracować tylko lepszym zachowaniem.
Takie jest moje zdanie...
__________________
"Pax et Bonum"
Mich jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2004, 21:05   #60
Vicious Phoenix
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Świetny artykuł, zgadzam się z autorem w 100%, z reguły brazylijczycy i polacy (nie wszyscy, ale większość) to wielkie lamerstwo i chamstwo do kwadratu, w tibii prócz kolegów z RLa nie mam prawie żadnych przyjaciół polaków, trzymam się najchętniej z holendrami bo uważam, że jest najbardziej szlachetny z tibijskich narodów, do szwedów również nie mam zastrzeżeń.
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:41.


Powered by vBulletin 3