Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 01-01-2011, 18:57   #1
Dirty Sanchez
Użytkownik Forum
 
Dirty Sanchez's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Moja Bamicka Pochazi z Chrzanowa
Wiek: 32

Posty: 191
Dirty Sanchez ma numer GG 7044026
Domyślny PC i konsole

Witam, nie zakładam tego tematu, żeby pytać was co jest lepsze, ale chciałbym poczytać wasze opinie na temat naszego coraz mniej docenianego PC. Konsole coraz bardziej przejmują rynek gier, ale z drugiej strony coraz bardziej widać, że konsole mają już swoje lata, gry nie robią już takiego wrażenia jak kiedyś, o ile jeszcze robią jakieś wrażenie względem graficznym, zawszę mamy świadomość, że gra na PC wyglądała by o wiele lepiej. No ale PC to nie tylko grafika. Tylko na Pc możemy zaobserwować jakikolwiek rozwój czy to nowe projekty gier, począwszy od dość nowatorskiej Dot'y (leauge of legends), wszelakiego rodzaju mmorpg z wow'em na czele, mała grupa ludzi się tym interesuje, ale gry niezależne też robią spore zamieszanie. Dziwną rzeczą jest też fenomen facebook'a nie wiem czy wiecie, ale farmvile ma 5 razy więcej graczy niż wow. Nasz stary PC ucieka w trochę inną stronę niż konsole, które powielają tylko to co już mocno wyeksploatował PC. Nie możemy zapomnieć też o wychodzącym Diablo 3 który na pewno będzie grą dobrą (jak wszystkie od Blizzard). To samo tyczy się Wiedźmina 2. Na zakończenie powiem, że moim zdaniem właśnie teraz jest najlepszy moment na kupno nowego PC, bo wydaje mi się, że jest to jedyne dobre posuniecie w oczekiwaniu na nową generację konsol
__________________
(max 20kb w podpisie)
Dirty Sanchez jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-01-2011, 23:10   #2
Kojotus
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Witam,

studiuje z chłopakiem, który pracuje w największej polskiej firmie, robiącej gry dla m.in. Ubisoftu - tj. Techland

Z rozmów ze znajomym wynika, że konsole trzymają się niezwykle dobrze i jeżeli ktoś potrzebuje maszynki do gry, musi sobie odpowiedź na pytanie w jakie gry lubi grać... RTS? - PC, FPP/FPS? - PC/PS3/XBOX360, Przygodówki? - PS3/XBOX360/Wii, Wyścigi? - PS3/XBOX360, cRPG/MMORPG? - PC.

Osobiście niekiedy gram na konsoli (PS2) i choć ciężko było mi się przełamać do FPP to teraz, gra na konsoli się świetna.
Grając na PS3 wydaje mi się, że ta konsola zjada 'Xpódełko' od Bill'a.

Kupno komputera? Zawsze jest dobry moment, jak ceny idą w dół...
... a konsole, najlepiej zakupić po 3-6 miesiącach od wyjścia... 70% ewentualnych wad jest naprawianych do pół roku.

Piszesz o Diablo 3, ale ta gra wychodzi, wychodzi i wyjść nie może... Widźmin?... pierwsza część była tak ogromnym sukcesem, że po premierze, zwolniono cały zespól...
Z gier na PC'ta trzyma poziom WoW - bezapelacyjnie, CS, może Wolfenstein..., są także klasyki - Jagged Aliance, Diablo 2... Tibia <b>joke</b>.
Jeżeli chcemy kupić sprzęt do gier, internetu i oglądania filmów - taniej wyniesie nas zakup PS3... ewentualnie XBOX'a - Wii jak dla mnie jest fajne i nieźle można się napocić przy nim, ale to nie to...

Starasz się przekonać ludzi grą której nie ma tj. Diablo 3...
... a ja do konsoli postaram przekonać kilkoma obłędnymi grami:
- Gran Turismo 5 - takiej grafiki nie ma nic... nic poza GT5
- Bioshock2 - można grać Big Daddym! w końcu!!! (sweet)
- Uncharted - można w to grać ... zawsze, prawie
- DMC 4? - jak, kto lubi - jak dla mnie niezła, ale są tacy, dla których to tytuł roku...

Osobiście grać wolę na konsolach (chyba, że mówimy o Tibii lub Warcraft 3), jeżeli chodzi o śmiganie po necie - PC, a mówiąc o oglądaniu filmów - Kino
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-01-2011, 23:15   #3
qbfrost
Multimedia
 
qbfrost's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 3

Posty: 554
Stan: Niegrający
Domyślny

Jeżeli chodzi o konsole to posiadam niestety tylko Xklocka... Ale nie twierdze, że brak mu czegokolwiek, ew. poza dobrze wyposażonym Xbox Live na nasz region.. ale cóż można wymagać więcej... Gra się naprawdę dobrze i nie trzeba się martwić o wymagania sprzętu tak jak to ma miejsce na PC. Jeżeli chodzi o Xboxa, też ma on naprawde fajne exlusivy.. począwszy od Forzy Motorsport 3, która wg. mnie, mimo że jest starsza o rok od PS3jkowego Gran Turismo, może pod pewnym względem dorównać produkcji Polyphony Digital. Warto wymienić również serie Halo i Gears of War, ponieważ jest to cykl naprawdę świetnych gier na tę konsole po gry takie jak Alan Wake, które posiadają niesamowity klimat
__________________

qbfrost jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-01-2011, 00:32   #4
Kojotus
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Alan Wake
jedna z lepszych gier... i zastanawiam się ile trzeba wywalić na kartę graficzną, żeby taka gra płynnie chodziła na PCta... przynajmniej 2/5 ceny PS3
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-01-2011, 06:21   #5
Dirty Sanchez
Użytkownik Forum
 
Dirty Sanchez's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Moja Bamicka Pochazi z Chrzanowa
Wiek: 32

Posty: 191
Dirty Sanchez ma numer GG 7044026
Domyślny

@Kojotus człowieku nic nie rozumiem z Twojego posta xD napisz go jeszcze raz i przemyśl to co napisałeś. Btw. bioshock 2 jest też na pc, a co do Twojego drugiego posta to myślę, że byle jakiś 9800GT za marne grosze by uciągną Alana.
__________________
(max 20kb w podpisie)
Dirty Sanchez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-01-2011, 10:31   #6
qbfrost
Multimedia
 
qbfrost's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 3

Posty: 554
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kojotus Pokaż post
jedna z lepszych gier... i zastanawiam się ile trzeba wywalić na kartę graficzną, żeby taka gra płynnie chodziła na PCta... przynajmniej 2/5 ceny PS3
Niestety Alan Wake nie wyszedł na PC.
__________________

qbfrost jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-01-2011, 13:51   #7
Kojotus
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez qbfrost Pokaż post
Niestety Alan Wake nie wyszedł na PC.
[...]żeby taka gra, a nie TA gra...
Resztę chyba zrozumiałeś, to się nie będę produkował.

PS.
Jakieś 2 tygodnie temu w MM znalazłem niezły paradoks;

PS3 Slim 250GB z padem i 1 grą kosztowało 1299zł (oferta świąteczna jakaś...), a odtwarzać Blue-Ray firmy Sony kosztował 1499zł...
Jak wiemy PS3 ma laser Blue-Ray... firma sony i ich polityka...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2011, 11:06   #8
SoulHunter
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 01 2011

Posty: 82
Domyślny

Kojotus - jeśli chodzi o Twoj post co do tego czy Alana Wake chodziłby na PC: to TYLKO kwestia konwersji. A konkretniej DOBREJ OPTYMALIZACJI tej konwersji pod względem PC.
To jest jedyny powód dla którego jedne gry z PS3 i Xbox360 działają plynnie nawet na wolniejszym sprzęcie a inne są niesamowicie sprzętożerne. Ww. konsole mają jakby nie patrzeć stałą i skończoną moc obliczeniową
SoulHunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.


Powered by vBulletin 3