Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Wydarzenia ze światów > Galana

Notki

Galana Wydarzenia ze świata Galana.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 12-06-2006, 09:29   #1
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny Wydarzenia z Galany

Ok, kara minęła. Gracze z Galany mogą nadal w przyjacielskiej atmosferze, bez wyzwisk, chamstwa i zachowaniem odpowiedniego poziomu kultury prowadzić konwersację i dyskutować o wydarzeniach z tegoż świata.

Trzymam kciuki i mam nadzieję, że będzie potrzeby interwencji.

Pozdrawiam
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.

Ostatnio edytowany przez Raynold - 19-06-2006 o 05:47.
Raynold jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-06-2006, 08:13   #2
Zuper Hero
Użytkownik Forum
 
Zuper Hero's Avatar
 
Data dołączenia: 04 01 2006
Lokacja: Gdynia
Wiek: 31

Posty: 57
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Galana
Poziom: 40
Skille: 70/45
Poziom mag.: 15
Domyślny

Może ktoś napisze posta z przedstawioną aktualną sytuacją polityczną Galany
__________________
mod skasował mój podpis
Zuper Hero jest offline  
stary 19-06-2006, 09:04   #3
Bartol1
Użytkownik Forum
 
Bartol1's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2006

Posty: 138
Stan: Na Emeryturze
Imię: Navoxiv
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Poziom: 110
Skille: 97
Poziom mag.: 20
Domyślny

Ja odniose sie do zachowania pana Moderatora ktory zamknal poprzedni temat. Jak mozna karac wszystkie osoby korzystające z tego forum za to ze pojedyncze jednostki lamia zasady, przeciez niektorzy mogli celowo zakladac konta alby spowodowac zamkniecie tematu.
To tak jakby zlapano na Galanie kogos na uzywaniu macro i zamiast dac mu bana, CIPsoft wylaczylby caly serwer na tydzien....
Mozna to bylo napewno w inny sposob rozwiazac(bany na ip itd, sa rozne sposoby) a zamkniecie tematu na tydzien wedlug mnie niewiele zmieni...
Mam nadzieje ze Moderator ustosunkuje sie do tych zarzutow a nie pojdzie na latwize i mi da bana (tylko za co?)

Co do sytuacji na galanie nic sie nie zmienilo

Ostatnio edytowany przez Bartol1 - 19-06-2006 o 09:08.
Bartol1 jest offline  
stary 19-06-2006, 11:53   #4
Mayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 06 2006
Lokacja: Sunrise Festival

Posty: 38
Stan: Niegrający
Imię: -secret-
Profesja: Elite Knight
Świat: Galana/Aldora
Poziom: 103
Domyślny

Zazek dolaczyl do HWL... Ciekaw jestem teraz kto bedzie nastepny Febb? Febbul? Malakas? Xioss? a moze Kardear i Grimheim =/
Mayer jest offline  
stary 19-06-2006, 11:56   #5
Rzewnis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 11 2004
Lokacja: Wroclaw
Wiek: 36

Posty: 29
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 100
Rzewnis ma numer GG 4276961
Domyślny

Partyzantka HWL trwa. Parę osób neutralnych zginęło tylko za to, że mogli mieć przy sobie troszkę run. W sumie to wszystko po staremu

Tydzień przerwy zaoszczędził wiele niepotrzebnych postów, bo i tak na Galanie nic się nie zmieniło
Rzewnis jest offline  
stary 19-06-2006, 12:17   #6
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

@ Bartol1, wszyscy:

Cóż. Jest w tym trochę racji, nie ukrywam. Miałem w sumie wątpliwości, czy tak to zrobić, ale usprawiedliwiam siebie, bo było wiele ostrzeżeń i bardzo niewielkie efekty.

A jeśli chodzi o odpowiedzialność zbiorową: cóż - czasem tak w życiu bywa, przykro mi. Poza tym nie było żadnej próby współpracy ze strony "tych dobrych", bo jak ktoś wkurzony zaczął przeklinać i wyzywać, to ktoś następny też go zwyzywał, następny go przeklął, dwóch kolejnych olało, ale piąty podchwycił temat i zbluzgał itd., aż w końcu dwie strony dalej ktoś powiedział "przestańcie się kłócić" - taka była reakcja osób wypowiadających się w tamtym temacie. Poza tym potrafię odróżnić osoby wypowiadające się naprawdę destrukcyjnie od pozostałych - one dostawały bany i nie wliczałem ich do oceny zachowania użytkowników wypowiadających się w tamtym temacie.

Dlaczego w ogóle przekleństwa na forum? Juz bardziej rozumiem w rl - sytuacja szybko się toczy, trzeba szybko zareagować, czasem wymknie się przekleństwo. Ale na forum? Zbiera się na przekleństwo? - odczekaj minutę, dwie i wtedy napisz posta. Upominajcie się nawzajem, zwracajcie sobie uwagę, żeby utrzymać wysoki poziom forum.

Podsumowując powiem, iż pomimo tego, że odpowiedzialność zbiorowa za coś takiego może wydawać się nie na miejscu, to jednak uważam, że przydała się taka interwencja dla oczyszczenia atmosfery jako druga szansa na stworzenie normalnego tematu. Przy okazji poważniej podejdziecie do regulaminu i apelu o zachowaniu wysokiego poziomu wypowiedzi na forum, zamiast obrzucać się błotem.

Pozdrawiam
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.

Ostatnio edytowany przez Raynold - 19-06-2006 o 12:18.
Raynold jest offline  
stary 19-06-2006, 12:40   #7
ProCZOP
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 01 2006
Wiek: 36

Posty: 42
Domyślny

Z tym wzajemnym upominaniem to troche przesada. Ktoś napisze jakiegoś złego posta 3 kolejnych będzie go upoinało 4 powie że nie złamał żadnych zasad kolejni zaczną wspominać o etyce i tak 10 postów z rzędu o samym upominaniu itp..
Do całej sprawy trzeba podejść z rozwagą i rozsądkiem.
A gdzyby moderator zaglądał chociaż co 3 dnii i ostrzegał/banował wszystkich którzy łamią zasady to może zrobiło by sie łagodniej bo każdy by uważał.
Zbędne komentarze nie są potrzebne i szkodzą tylko tematowi.
__________________
Jedno jest pewne, że nic nie jest pewne
ProCZOP jest offline  
stary 19-06-2006, 14:09   #8
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ProCZOP
Z tym wzajemnym upominaniem to troche przesada. Ktoś napisze jakiegoś złego posta 3 kolejnych będzie go upoinało 4 powie że nie złamał żadnych zasad kolejni zaczną wspominać o etyce i tak 10 postów z rzędu o samym upominaniu itp..
Do całej sprawy trzeba podejść z rozwagą i rozsądkiem.
A gdzyby moderator zaglądał chociaż co 3 dnii i ostrzegał/banował wszystkich którzy łamią zasady to może zrobiło by sie łagodniej bo każdy by uważał.
Zbędne komentarze nie są potrzebne i szkodzą tylko tematowi.
Popieram. Może nie powinno to do końca wyglądać tak, żeby każdy upominał każdego za byle co. Potrafię zrozumieć (naprawdę ), że czasem ponosi i w ogóle. Ale takie prowokacje z jednej strony i z drugiej strony przeradzają się w naprawdę długie kłótnie. Nie dyskusje, ale kłótnie - a od tego próbujemy odejść, prawda?

Oczywiście, powaga i rozsądek są tutaj niezbędne. Nie chcę pełnić roli jakiegoś strażnika więziennego i despoty, który lubuje się w upominaniu użytkowników za byle co. Jeśli Wy będziecie potrafili zachować poziom i nie dać się prowokować i odpowiadać na zaczepki, i wciągać w kłótnie, to ja też nie będę przeszkadzał.

A w tamtym temacie też banowałem i powiedziałem, że jak zbierze się 5 banów, to zamykam. I jakoś znalazło się nawet jakieś dwa razy więcej ludzi, którzy zrobili sobie 30-dniowe wakacje.

Powtarzam: nie jest ideą banowanie użytkowników dla samego banowania. Naprawdę zależy nam, żeby wszędzie, gdzie się da, egzekwować przestrzegania regulaminu i netykiety oraz postarać się o wysoki poziom całego forum. To jest cel. Jeśli będziecie potrafili to zrozumieć i będziecie się starali o rozwój forum właśnie w takim kierunku, to wtedy pojedyncze przekleństwo czy sporadyczny wybuch złości nie byłby aż tak piętnowany. Niestety, przy dzisiejszym poziomie wypowiedzi większości, trzeba się czepić każdego drobiazgu, żeby zwracać uwagę. Apele nie pomagają, trzeba użyć innych środków, niestety.

Ok, mam nadzieję, że przemyślicie to i spróbujecie prowadzić temat na poziomie.

Jeszcze raz pozdrawiam i życzę owocnych dyskusji.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 19-06-2006, 14:58   #9
Mlecziii
Użytkownik Forum
 
Mlecziii's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2006
Lokacja: Zamość

Posty: 182
Stan: Aktywny gracz
Świat: Galana
Domyślny

Moze to stara ale foru było zabloczene więc myslę ze lepiej puzno niz wcale

http://tibicams.tibianetwork.net/en/movies/show/9339
Mlecziii jest offline  
stary 19-06-2006, 20:52   #10
_PiteroS_
Użytkownik Forum
 
_PiteroS_'s Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2006

Posty: 62
Stan: Aktywny gracz
Świat: Galana
Domyślny :|

eh szkoda tamtego tematu ale coz "wladza" ma zawsze racje

ps. witam po przerwie i czekam na ciekawe wypowiedzi
_PiteroS_ jest offline  
stary 20-06-2006, 02:03   #11
Drakeel
Użytkownik forum
 
Drakeel's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 37

Posty: 16
Drakeel ma numer GG At last my spirit br
Domyślny

http://rapidshare.de/files/23316318/...m3xPK*****.html

To trzypak uzupełniający film ze śmiercią Zaxuhe. Daje przykład tego jak HWL sobie poczyna na naszym świecie.

edit: Nie narzekajcie już na moderatora. Zrobił jak zrobił, jeśli uzna teraz tamto posunięcie za złe to zastosuje w przyszłości inne środki.

Ostatnio edytowany przez Drakeel - 20-06-2006 o 02:04.
Drakeel jest offline  
stary 20-06-2006, 02:47   #12
pawlon
Użytkownik Forum
 
pawlon's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2004

Posty: 490
Stan: Aktywny gracz
Domyślny

ogladalem te filmiki i na jednym z nich wyraznie widac ze thum thum oferuja swoja pomoc w PKowaniu ludzi na swoim sorcu + lahan wspomagal ich team foodem itp. dziwie sie ze demi~ tego nie sciga + naprawde moglibyscie zarwac pare nocek i na nich zapolowac, oni pkuja prawie co noc.
__________________
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.
pawlon jest offline  
stary 20-06-2006, 08:20   #13
_PiteroS_
Użytkownik Forum
 
_PiteroS_'s Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2006

Posty: 62
Stan: Aktywny gracz
Świat: Galana
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pawlon
dziwie sie ze demi~ tego nie sciga + naprawde moglibyscie zarwac pare nocek i na nich zapolowac, oni pkuja prawie co noc.
a moze po prostu jest im to na reke??
_PiteroS_ jest offline  
stary 21-06-2006, 04:07   #14
Drakeel
Użytkownik forum
 
Drakeel's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 37

Posty: 16
Drakeel ma numer GG At last my spirit br
Domyślny

Padło dziś dwóch ludzi z Dominium.
Według tego co mówią statystyki HWL wygrywa, ale nie można ich brać pod uwage bo są to ataki przypuszczane na expiące jednostki, nie świadczące o sile. Zapewne stojąc w polu twarzą w twarz z Dominium nie znaczyło by zbyt wiele, a Dominium wiedząc o tym zamiast organizować się, robić mass loginy, tylko ich lekceważy.
Stąd biorą sie takie fragi i takie random unjusty, które HWL 'zyskują' wierząc, że podreperuje to ich cierpiący przez wojne budżet...

Mówiąc brzydko ludzie, Dominium sie opie.rdala. Są jedyną siłą, która mogła by stan paniki zmienić (bo strach expić po nocach) wyrzucając pozostałości How We Livin do kosza, ale nie stać ich na to.
Drakeel jest offline  
stary 21-06-2006, 10:55   #15
Pawio
Użytkownik Forum
 
Pawio's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Zamość

Posty: 123
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Galana
Poziom: 44
Skille: 75+
Poziom mag.: 6
Pawio ma numer GG 1979984
Domyślny

Troche ludzi odeszło z Dominion, Grimheim zrobił new gildie, ktoś dobrze mówił że dominion musi się zebrać i przerwać pekowanie hwl
Pawio jest offline  
stary 21-06-2006, 10:59   #16
Korzen_82
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 06 2006
Lokacja: Carlin

Posty: 23
Profesja: Elite Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 129
Skille: +94/+94
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Drakeel
Padło dziś dwóch ludzi z Dominium.
Według tego co mówią statystyki HWL wygrywa, ale nie można ich brać pod uwage bo są to ataki przypuszczane na expiące jednostki, nie świadczące o sile. Zapewne stojąc w polu twarzą w twarz z Dominium nie znaczyło by zbyt wiele, a Dominium wiedząc o tym zamiast organizować się, robić mass loginy, tylko ich lekceważy.
Stąd biorą sie takie fragi i takie random unjusty, które HWL 'zyskują' wierząc, że podreperuje to ich cierpiący przez wojne budżet...

Mówiąc brzydko ludzie, Dominium sie opie.rdala. Są jedyną siłą, która mogła by stan paniki zmienić (bo strach expić po nocach) wyrzucając pozostałości How We Livin do kosza, ale nie stać ich na to.


Może poprostu 3/4 Dominion ma lepsze rzeczy do robienia w wakacje niż granie w Tibie?



Co do Moderatora to TYLKO POGRATULOWAĆ. Po ostatnim zamknięciu tematu temat galany umarł. Nikomu się nie chce pisać, 3/4 nie zna linka do nowego tematu a odpowiedzialność zbiorowa to największa łatwizna na jaką może sie powołać moderator. Teraz trudno sie dziwić, że większość ludzi nawet nie wchodzi na to forum bo to jedna wielka parodia i już lepiej czytac noob tematy na forum tibia.com

Szkoda mi tylko tych co brali udział w życiu galany i wszystkich postach, a zostali potraktowani na równi z tymi co narobili syfu.

Ostatnio edytowany przez Korzen_82 - 21-06-2006 o 11:00.
Korzen_82 jest offline  
stary 21-06-2006, 13:52   #17
Mlecziii
Użytkownik Forum
 
Mlecziii's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2006
Lokacja: Zamość

Posty: 182
Stan: Aktywny gracz
Świat: Galana
Domyślny

icarus blakkheim jest zhakowany moze go nie lubie ale zal mi go.
Mlecziii jest offline  
stary 21-06-2006, 14:51   #18
Bartol1
Użytkownik Forum
 
Bartol1's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2006

Posty: 138
Stan: Na Emeryturze
Imię: Navoxiv
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Poziom: 110
Skille: 97
Poziom mag.: 20
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mlecziii
icarus blakkheim jest zhakowany moze go nie lubie ale zal mi go.

To nie byl hack.....
Bartol1 jest offline  
stary 21-06-2006, 16:18   #19
Mlecziii
Użytkownik Forum
 
Mlecziii's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2006
Lokacja: Zamość

Posty: 182
Stan: Aktywny gracz
Świat: Galana
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bartol1
To nie byl hack.....
To pogrzyba sie rokowal ???
Mlecziii jest offline  
stary 21-06-2006, 16:19   #20
pawlon
Użytkownik Forum
 
pawlon's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2004

Posty: 490
Stan: Aktywny gracz
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bartol1
To nie byl hack.....
dokladnie.
sam sie zniszczyl, glownym powodem byla grudging <lol>

teraz o ile mnie pamiec nie myli ma 9 lev.

moze mu bylo zal dominion i nabil im troche fragow
__________________
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.
pawlon jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:53.


Powered by vBulletin 3