Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-12-2004, 18:47   #1
Gratul
Użytkownik Forum
 
Gratul's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2004

Posty: 51
Domyślny Czy Tibia uzaleznia?

Jak wam sie wydaje czy to jest tak groźne jak inne nałogi? Ile juz gracie? Ile macie lat? Czy logojecie sie codziennie nawet jak macie od cholery nauki? Ja osobiście gram pół roku i zawaliłem szkołe (pierwszą klase L.O) Nie narzekam bo oczywiście " Nie pasuje Ci to nie graj" Dlatego nie traktujcie Tego jako użalanie sie nad sobą. Ale zastanawiam sie czy wy tez macie podobne problemy?
Gratul jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-12-2004, 18:58   #2
yoshu
Użytkownik Forum
 
yoshu's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: realm.pl
Wiek: 35

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Celesta
yoshu ma numer GG 1451195
Domyślny

Oczywiscie ze tak. Nie mam z tego powodu zadnych problemow, moze starsi czasem sie tylko wkurzaja wesolych swiat
yoshu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 19:03   #3
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

@Gratul: weź Ty się zastanów człowieku! Tibia to tylko gra i nie ma sensu przez nią zawalać roku! Co innego zawalić sesję bo to akurat mały problem, szczególnie tą zimową. A czy to jest grożne jak inne nałogi... ciężko powiedzieć. Zależy jakie inne nałogi masz na myśli... Ale odpowiedź: raczej nie...
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 19:04   #4
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny

Nie jestem lekarzem by to oceniac ale moim zdaniem Tibia tak naprawde uzaleznia tylko "szczyli". Czlowiek dojrzały emocjonalnie, psychicznie potrafi zachowac dystans.
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
Magus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 19:08   #5
LOLO
Użytkownik Forum
 
LOLO's Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2004
Lokacja: Głuchołazy
Wiek: 23

Posty: 1,229
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 117
Skille: 96/49
Poziom mag.: 19
LOLO ma numer GG Pisz w tibi jak co ; LOLO ma login Tlenu loloogon@tlen.pl
Domyślny

Według mnie tibia uzależnia mnie uzależniła(kiedyś) potem się oduzależniłem Powud:znalazłem se iną gre MU Online
Tera znowu chyba się uzależniam ale łatwo moge sobie powiedzieć NIE z powdó kolejek wbijam się 40 min. a gram sę 20 min.
LOLO jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 19:12   #6
Karlos
Użytkownik Forum
 
Karlos's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2004
Lokacja: Krakow
Wiek: 34

Posty: 301
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Nebula
Poziom: 52
Domyślny

sama Tibia raczej nie...

@Magnus: swiete slowa..
Karlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 19:15   #7
Ra'Virr
Użytkownik Forum
 
Ra'Virr's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: Oblivion
Wiek: 34

Posty: 72
Stan: Początkujący
Imię: Aluve
Profesja: Knight
Świat: Chimera
Poziom: 12
Skille: 41/40
Poziom mag.: 2
Ra'Virr ma numer GG 1093071
Domyślny

Istnieje taka choroba jak "sieciocholizm". Bardzo wiele ludzi cierpi na tą chorobę. Czesto choruja na to młodzi ludzie, których jedyna rozrywką jest siedzenie w internecie i często świat internetu jest dla nich lepszy niż rzeczywistość. I tak jak powiedział Magus tylko ludzie dojrzali emocjonalnie i psychicznie potrafią zachować dystans do takich rzeczy. Więc młodzi ludzie powinni uważać na takie rzeczy jak Tibia i niepoświecać na nich całego wolnego czasu.

Ostatnio edytowany przez Ra'Virr - 21-12-2004 o 19:25.
Ra'Virr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 19:22   #8
zbiku
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 07 2004

Posty: 13
Domyślny

hmm, ja osobiscie mam 16 lat, jestem w 1 klasie lo i uwazam ze jestem uzalezniony od tibii, poniewaz zaniedbuje rzeczy ktorym kiedys poswiecalem wioele uwagi (np w weekendy zamiast spedzac z panna caly dzien to spedzam tylko wieczorek bo w dzien - TIBIA ). Czasem z rana np zamiast sie pouczyc na ciezka lekcje to gram gram i gram... Powtarzam sobie " e mam jeszcze sporo czasu" a czas ucieka i okazuje sie ze trzeba juz wychodzic do sql
zbiku jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 19:22   #9
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez LOLO
Według mnie tibia uzależnia mnie uzależniła(kiedyś) potem się oduzależniłem Powud:znalazłem se iną gre MU Online
Tera znowu chyba się uzależniam ale łatwo moge sobie powiedzieć NIE z powdó kolejek wbijam się 40 min. a gram sę 20 min.



MU SUX !~!!!!~!!!!!~!


Topic:

Oj uzależnia... gram od 2,5 roku , ale sama GRA (exping itp) to mi sie jakoś nie podoba... ja sie logowałem by pogadać , by pochodzić i sie pobawić z kumplami ... no czasem lvl sie przydał ale to tylko poto by szybciej chodzić lub nie zostać tak łatwo zabitym ...


Sczerze mówiąc...? CIĄGLE TAK SAMO SIE UCZE D: (oceny to...1-2 = to są z Chemii, Polskiego, WOS-u (rany ...jaką z***aną lekcje mamy), Fizyka (nie WF!!! ) a 4-5 = Angielski (5 z wyrużnieniem... HOOACH), Matma , Infa (5... -5 głupia studentka dała nam po 1 za to że nikt nie chciał pisać jakiegoś po***ane*o wierszyka... ) , Religia (.. NO COMMENT PLZ... ostatnio w kościele byłem to... na Komuni... aha sry, przygotowanie do bierzmowania :/ ) , Technika (przez 70% lekcji nie bylo faceta z Techniki no to pod koniec dawal same 5 ) ) .


Narq !!!! NIE GRAJCIE W TIBIE !!!!! Gra nie ma sensu... za dużo polaków !!!!
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 19:26   #10
Gratul
Użytkownik Forum
 
Gratul's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2004

Posty: 51
Domyślny cZY MY SIE CZASEM NIE ZNAMY :)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zbiku
hmm, ja osobiscie mam 16 lat, jestem w 1 klasie lo i uwazam ze jestem uzalezniony od tibii, poniewaz zaniedbuje rzeczy ktorym kiedys poswiecalem wioele uwagi (Czasem z rana np zamiast sie pouczyc na ciezka lekcje to gram gram i gram... Powtarzam sobie " e mam jeszcze sporo czasu" a czas ucieka i okazuje sie ze trzeba juz wychodzic do sql
sTARY JAK BYM NORMALNIE WIDZIAŁ SIEBIE ZAMIST SIE UCZYC RANO JAK MAM NA POŹNO TO MYŚLE POGRAM CHWILKE I ZAAZ KSIĄŻKI ALBO BEDE SIE UCZYŁ JAK BEDE ROBIL RUNKI A TU GÓWNO PRAWDA TAK SIE POPROSTU NIE DA
Gratul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 19:26   #11
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

uzalerznienie od tibii ?? mojim zdaniem rzecz całkiem realna, Sam byłem (A może nadal jestem) od niej uzalerzniony, ale jak trzeba to warto się powtrzymać przed maniakalnym graniem. np: mam teraz 3 klase gimnazjum, przynaje sie, że przez tibie i ogunie neta cieńko poszedł mi 1 semest (jutro kończe ) ale postawniłem sobie (jako postanowienie noworoczne xD) że poprawie się w 2 semestrze, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wniosek: Jak ktoś ma coś 100% ważniejszego niż tibia (zdać klase, pójść do kina z dziewczyną/chłopakiem, niezaspać do pracy/szkoły) to powinien zlaleść na to czas, rezygnując np: z tibii. Ale jak ktoś niepotrafi, niech poprosi rodziców by załatwili mu neta mięszy 12-16 i tyle będzie z maniakalnego grania (chyba, że zacznie latac do c@fe )
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 19:35   #12
Shaman
Zbanowany
 
Data dołączenia: 19 11 2004
Lokacja: Somewhere in Europe
Wiek: 34

Posty: 142
Stan: Na emeryturze
Imię: Aerthis
Profesja: Elite Knight
Gildia: Domnesticus
Świat: Xerena
Poziom: 10
Skille: 16/17
Poziom mag.: 1
Shaman ma numer GG 6606578
Domyślny

Czy uzależnia...? Tjaaa... Ostro a tak wogle to w moim przypadku to raczej nie uzależnienie, co...hmm nie wiem jak to nazwac Poprostu grając nie zastanawiam sie nad nauką czy czym innym, poprostu gram i nic innego nie istnieje... ****a naprawde chyba przestaje grac... W tamtym roku srednia 4.9 w tym moze 3 na pólrocze bedzie (obecnie 2 gim) C ya in Tibia.
Shaman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 19:37   #13
Gratul
Użytkownik Forum
 
Gratul's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2004

Posty: 51
Domyślny Heh

Ja tamtym roku 5.1 (koniec 3 gim) a teraz jak bedzie 3.7 w nowej szkole to bedzie dobrze szczerze mówiąc jestem tym załamany i tibia pozwala mi ukojić ból ( jeszcze jeden powód aby grać)
_______________________

Błędne koło Gram aby zapomnieć o konsekwencjach grania
Gratul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 20:36   #14
EVIL
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 11 2004

Posty: 4
Domyślny

Hmmm... tibia, najpierw mówiłem kumplom "jak wy możecie w taki shit grać, przecież grafika choby na pegazusie i wogule do bani" a potem jak mi się nudziło sam zacząłem grać. Teraz gdy niepogram 2 dni to się czuje jakoś nieswojo. W pewnym sensie się uzależniłem, często wstanę rano przed szkołą żeby pograć nawet te 10 minut. Jednak mam dość silną wolę i gdybym naprawdę chciał mógłym skończyć z tibią (tylko na jak długo). Już kilka razy mówiłem "koniec już niegram" nieminęły jednak 2 dni i już mósiałem zagrać.
__________________________________________________ _______________

PS: Sry, że się tak rozpisałem, jak się komuś niepodoba to niech zmieni forum
EVIL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 21:09   #15
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok
Wniosek: Jak ktoś ma coś 100% ważniejszego niż tibia (zdać klase, pójść do kina z dziewczyną/chłopakiem, niezaspać do pracy/szkoły) to powinien zlaleść na to czas, rezygnując np: z tibii.
Swiete slowa.

@Ktostam : no super, oduzaleznic sie od Tibii i zaczac grac dniami i nocami w Mu....popadanie ze skrajnosci w skrajnosc.To juz kompletna glupota.

@Gratul : ja na twoim miejscu wzialbym patelnie i pie*dolnal sobie w czolo. Czemu? To do jasnej cholery silnej woli nie masz? Czlowieku...jesli gra cie wciagnela, to ja juz nie mowie, ale za jakies 5-10 lat bedziesz chlal nalogowo, cpal i szlugi jaral....Skoro przed glupia gra nie mozesz sie powstrzymac. Znajdz sobie na poczatek jakies ciekawe zajecie, hobby...Jesli juz cie boli ta nauka, to wez rusz swoje dupsko (za przeproszeniem, bo lagodnie to nic chyba tu nie wskoram), wyjdz na dwor i pogadaj z przyjaciolmi -.- Twoj swiat skurczyl sie do 15/17/xx cali monitora...

@Evil : pojdz do jakiegos MONARu i posluchaj co ludzie mowia...KAZDY mowil, ze myslal w ten sposob : "w kazdej chwili moge rzucic cpanie, ale po co, skoro nie chce?". Tak po prostu zaczynaja sie tlumaczyc ludzie. I nie usprawiedliwiaja sie przed kims, tylko przed soba : po prostu oklamuja sie, jak oni "moga'' ale "nie chca".Pomysl nad tym.

@zbiku : zamiast poswiecac czas dziewczynie / przyjaciolom, to ty grasz w tibie : pogratulowac tylko.

I tak dalej, i tak dalej....

Btw. wcale nie jestem swiety. Tez kiedys mialem takie, czy inne "uzaleznienia od gier".Ale to bylo w wieku 13stu lat....Trzeba znalezc odpowiednie kontrargumenty przeciwko tibii...i juz pojdzie w odstawke. Warto poprobowac. I nie dlatego, ze tibia jest >be<. Tylko dlatego, ze lepiej pograc 2-3h i miec nad soba wladze ew. poswiecac czas tez na inne rzeczy, a nie pykac 8-9h dziennie, po to, by byc "kims" w tibii, a nie miec przyjaciol na rlu...
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 22:54   #16
p.l
eX Moderator
 
p.l's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2003
Lokacja: Fotel przed monitorem
Wiek: 36

Posty: 1,139
p.l ma numer GG koniec tego dobrego
Domyślny

i tak i nie ...
nie chce mi się skillować, nie chce mi się expić ... ale bardzo często mam takie uczucie, jak siedzę w domu ... qrde jak już jestem przy kompie, to włącze tibie, zawsze te trochę uhów=gp do przodu ... nawet czasem rano :/

Ale dzięki kolejce, odechciewa mi się grać wieczorkiem ... dzisiaj cały wieczór straciłem na UMS-ach w broodwara.
__________________





p.l jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2004, 23:16   #17
Adolphus Elbragol
Użytkownik Forum
 
Adolphus Elbragol's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Wsrod wspomnien Kolor oczu: niebieskoszare IQ:czasem mysle(...) xD
Wiek: 35

Posty: 712
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: Yy?
Skille: Zmienne
Poziom mag.: <3
Adolphus Elbragol ma numer GG 3877615
Domyślny

Czy tibia uzaleznia? Czy ja jestem uzalezniony? Czy jest sens sie tu wyzalac? hmmmmm... no niech bedzie.
Przez pierwsze kilka miesiecy gry bylem powiedzmy hmmm... zafascynowany ta gra. Zafascynowany mozliwosciami jakie dawala. Nabijalem lvle, znajdowalem przyjaciol (pozdro dla Tomeka i Matiego Armaniow) oraz wrogow, slowem, gralem jak kazdy tibijczyk.
A potem przyszedl lvl 26. I 3 deady (mino arch.+lag, pk, cyclops + lag) w dosc krutkim odstepie czasu. No i zafascynowanie/uzaleznienie poszlo sie ***ac. Teraz, dzieki mojej siostrze (-.-) loguje sie rzadko. Teraz czas na wniosek:
TIBIA UZALEZNIA!
INTERNET UZALEZNIA!
RPG TEZ UZALEZNIA!*
*chociaz jest to nalog cholernie przyjemny i dosyc latwy do rzucenia.
Adolphus Elbragol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2004, 15:47   #18
Angelus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2004

Posty: 313
Domyślny

Ja na szczęście ... < ale co to za szczęście > ... gram w cafei ...
Sami rozumiecie , że w takiej sytuacji trudno się uzależnić ...
Ale zauważyłem jedną rzecz ...
Uwielbiam chodzić do kina , ale ostatnio zauważyłem , że jeśli muszę wybierać ,
film w kinie czy pykanie w tibię , to tibia często bierze górę ...

Nawet nie chce myśleć co by się działo , gdybym grał w domu ...

P.S . Dla wszystkich miłośników tibii i ludzi odwiedzających to forum ...
Najserdeczniejsze życzenia świateczne !!!
Angelus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2004, 21:46   #19
Gratul
Użytkownik Forum
 
Gratul's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2004

Posty: 51
Domyślny Jedno wiem napewno

Każdy biały napisik "You advanced .........." sprawia ze mozna poczuc sie lepiej, jak magia, poprostu coś w tym jest.

__________________________________________________ ____
Amagad They Killed Kenny ...
Gratul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2004, 21:53   #20
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok
uzalerznienie od tibii ?? mojim zdaniem rzecz całkiem realna, Sam byłem (A może nadal jestem) od niej uzalerzniony, ale jak trzeba to warto się powtrzymać przed maniakalnym graniem. np: mam teraz 3 klase gimnazjum, przynaje sie, że przez tibie i ogunie neta cieńko poszedł mi 1 semest (jutro kończe ) ale postawniłem sobie (jako postanowienie noworoczne xD) że poprawie się w 2 semestrze, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wniosek: Jak ktoś ma coś 100% ważniejszego niż tibia (zdać klase, pójść do kina z dziewczyną/chłopakiem, niezaspać do pracy/szkoły) to powinien zlaleść na to czas, rezygnując np: z tibii. Ale jak ktoś niepotrafi, niech poprosi rodziców by załatwili mu neta mięszy 12-16 i tyle będzie z maniakalnego grania (chyba, że zacznie latac do c@fe )



OMG !!!!!! To tak jak ja ... identycznie zrąbałem ten semestr (1 semestr , 3 gim) . Rany to samo powtarzam... i powtarzałem to samo w 2 klasie... mam jednak nadzieje że coś się stanie z Tibią (Bin laden ... HELP US PLX PLX !!... niech zbombarduje HQ of CipSoft ) .

To był mój mały off topic

A teraz coś wniose do topicu... uzależnia (powtarzam sie) ... wracam do Tibii na nowy świat... ale i tak tylko do czasu kiedy będe mieć Guild Wars... O wiele lepszą gre niż jakaś tam Tibia Szmibia ! Ale tera poprostu nimam w co grać ... a książki to dla mnie coś jak woda poświęcona dla diabła... BOLI !!!! PLX PLX !
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:22.


Powered by vBulletin 3