Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-09-2009, 21:06   #1
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny Sztuka Przetrwania

mam fajny temat do obgadania , co sadzicie o czymś takim jak survival czyli sztuka przetrwania.

byliście kiedyś na czymś takim? Oczywiście nie chodzi mi o zwykły biwak , tylko o coś w stylu nuż , zapałki i poszedł...

ja od małego się interesuje takimi rzeczami i muszę się pochwalić ze w terenie radze se całkiem dobrze.

Przy okazji opowiem o naszym ostatnim biwaku....

Wybraliśmy się kolo 9 , ja 2 osoby dorosłe i moich 3 kolegów. Mial to być biwak survivalovy ale wszyscy prócz mnie próbowali kombinować co im na dobre nie wyszło... Wzięli oni ze sobą duuuuuzooooo jedzenia , namioty itp. , ja w plecaku miałem jedynie skore ( płachtę skórzana o pewnej wielkości) , nóż , ogień , 0,5 litrowa butelkę z woda (na drogę) , kominiarkę , i oczywiście bluzę bo spodnie dresowe miałem na sobie (tylko podwinąłem na czas drogi) , Koledzy później się ze mnie śmieli po co mi kominiarka czy ta skora?

Po przejściu 2 km , (planowana trasa to 10 km - mało dlatego ze bardziej skupialiśmy się na obozowisku a trasa symboliczna) , kolegom odpadały nogi i plecy (duże plecaki , dużo rzeczy ;D) poszli oczywiście w krótkich spodenkach a co śmieszniejsze jeden w sandałach ;D po drodze zebrałem z pola trochę ziemniaków i narwalem szczawiu. I doszliśmy na miejsce...

Rozbiliśmy się nieopodal świętej dla prawosławnych góry Grabarka. tam napełniłem butelkę woda po podroży , i poszliśmy dalej szukać miejsca na obozowisko. Po drodze koledzy zjedli większość jedzenia , wiec na obiad zostało im parę kanapek i chyba z 3 kiełbaski. Byli strasznie wycieczeń ale pogoniliśmy ich do lasu po drzewo , oczywiście poszedłem z nimi. W sumie sam przyciąganiem 3/4 drzewa a oni po parę patyków po czym strugali se kije na kiełbaski ;D (oczywiście mieli we 3 jeden nóż , bo jak to tak żeby wziąwszy coś potrzebnego ;D) po prawie 30 minutowej męczarni , pościły mi nerwy i naostrzyłem im te kije, po czym zrobiłem se elegancki 1 osobowy szałas z drewna które przyniosłem (przykryłem go dodatkowo gałęziami z liśćmi , wiec nie rzucał się w oczy z daleka. Trochę posiedzieliśmy , gadaliśmy i zaczęło się ściemniać , wtedy koledzy wpadli na wspaniały pomysł żeby rozłożyć namiot ;D oczywiście było ciemno wiec trwało to naprawdę długo ;D w tym czasie rozpaliłem ognisko rozłożyłem obok skórę , osiadłem na nią i zajadałem szczaw ( który tez wcześniej podskubywałem) , upiekli swe kiełbaski i tez zjedli ;D nie wspomnę nic o komarach które ich gryzły , bo długich spodni się nie chciało brać ;D no i najsmaczniejsza cześć historii , poszedłem z jednym po wodę bo się skończyła , i przewidziało nam się ze widzieliśmy ducha , ja trochę się balem ale jakoś tego nie okazywałem , natomiast kolegę sparaliżowało gdy wróciliśmy i opowiedzieliśmy , 1 z nich tak panicznie się przestraszył ze zadzwonił po matkę ;D żeby go zabrała , pamiętam ze wtedy chyba przez 30 minut leżałem na ziemi ze śmiechu , no ale było nas jednego mniej , chwile później 2 dorosłych poszła spać zostaliśmy we 3 , jeden dowalał drugiemu , żeby ten się bal no i po 20 minutach ten poszedł spać z dorosłymi co doprowadziło do drugiej 30 minutowej smiechawy ;D gdy siedzieliśmy we 2 , ja i ten odważny , ja robiłem ziemniaki itp. jadłem se je , no i podzieliłem się z kolega , choć nie powinienem mu dawać... ale nie będę ziemniaków żałował. Po jakiejś godzinie błagał mnie bym poszedł z nim spać do namiotu bo sam się bal ;D wiec z nim poszedłem , poleżałem chwile uspal się i poszedłem do ogniska , nałożyłem kominiarkę , dołożyłem do ognia , posiedziałem z godzinkę może bawiąc się nożem i patykiem i poszedłem do szałasu spać , spałem parę godzin. Wstałem , zjadłem trochę ziemniaczków zagryzając szczawiem , dorzuciłem resztę drzewa i szałas do ognia i obudziłem resztę... Wracaliśmy już samochodem , bo nie chciało im się wracać piechota.

Teraz kolegów nie mogę wyciągnąć na biwak , wspomnienia mam niezłe i jak se przypomnę to same łzy ze śmiechu lecą ;D


PS. Sorka za orty ale tak duzo texty to sie poprawiac nie chcialo , mam nadzieje ze duzo ich nie ma.


OPOWIADAJCIE SWOJE HISTORIE !!! i wypowiadajcie sie na temat tych biwakow przetrwaniowych. naprawde moge byc smieszne historyjki.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"

Ostatnio edytowany przez Albertus - 08-09-2009 o 23:45.
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-09-2009, 21:18   #2
__HAPPY_SVEN__
Użytkownik Forum
 
__HAPPY_SVEN__'s Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2008
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 2

Posty: 318
Stan: Zbanowany
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 67
Domyślny

ja tam Szkołe Przetrwania tylko w telewizji oglądam

Nie podnieca mnie jakoś taplanie się w błocku po uszy, chociaż takiego boa dusiciela to bym wypatroszył.

__HAPPY_SVEN__ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 21:21   #3
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Fajnie masz w domu.

@topic

Nie bawie się w to.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 21:30   #4
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

a ty kufa przypadkiem nie powinieneś tez zabrać ze sobą na survival po forach jakiegoś słownika ? bo ja rozumiem robić błędy ale kurwa nie po 10 w jednym zdaniu!
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 21:31   #5
Ametystowec
Użytkownik Forum
 
Ametystowec's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2006
Lokacja: Ustka

Posty: 247
Stan: Niegrający
Domyślny

@Argen

To po @#$%^ tu piszesz?

@Topic
Jedyne co takiego miałem, to nocka z kolegami na bunkrach, oczywiście wgrywaliśmy sobie schizy, że zaraz nas zaczną nawiedzać duchy żołnierzy Bunkier był dość obszerny i miał kominki, więc rozpaliliśmy w środku ogień co by nam komary nie przeszkadzały. Do jedzenia mieliśmy ledwie 3 paczki dużych Lays'ów, więc po 1h już byliśmy głodni (było nas 5). Ogólnie to gadaliśmy do 4 nad ranem, a do bunkru weszliśmy około 23:00. A jeszcze w te wakacje robiliśmy z kolegami herbatę z dzikiej mięty, i wody z rzeki, woda podgrzewana była w plastiku nad ogniem, a herbata o dziwo wyszła zajebiście

Ostatnio edytowany przez Tompior - 09-09-2009 o 12:15.
Ametystowec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 21:34   #6
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kołbaś Pokaż post
a ty kufa przypadkiem nie powinieneś tez zabrać ze sobą na survival po forach jakiegoś słownika ?
Hahaha, to samo sobie pomyślałem. Nuż, podruży i prucz, to nawet dzieci z "podstawuwki" nie piszą.

@
Co do survivalu, to lubię oglądać "szkola przetrwania" z Bear'em Gryllsem na discovery, fajowski program : P

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 08-09-2009 o 21:50.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 21:42   #7
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

W co drugim słowie błąd... Aż tego się czytać nie da.
Przebrnąłem przez tą opowieść, sztuką przetrwania bym tego nie nazwał, co najwyżej "niezaplanowanym biwakiem".
Ciekawi mnie, gdzie to się odbywało, że zebrałeś ziemniaki i szczaw.
Jeśli w temacie chodziło o przetrwanie na polu jakiegoś rolnika, to gratuluję, zniosłeś trudy przetrwania.

@Discovery
Ultimate Survival & Survivor Man 4ever

Ostatnio edytowany przez Arcan - 08-09-2009 o 21:44.
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 21:51   #8
Dragon-Fly
Arbiter Elegantiarum
 
Dragon-Fly's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,375
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artanaro
Profesja: Knight
Świat: Menera/Nebula
Poziom: 45
Skille: ~70
Poziom mag.: 5
Dragon-Fly ma login Tlenu dragonflyer@tlen.pl
Domyślny

Zajebiste miejsce wybraliście, też bardzo lubię okolice Grabarki, żałuję, że tam nie mieszkam .
No ja w takie rzeczy raczej się nie bawię, ewentualnie jakieś nocne wypady po lasach, zalewach itp.
Dragon-Fly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 22:00   #9
domin3x
Użytkownik Forum
 
domin3x's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2005
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 2,162
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 166
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

kurde, Albertus, Ty to chyba MacGyver jesteś...

a tak w ogóle, po co Ci w końcu ta kominiarka była?;d
__________________
Cześć.
.................................................. .................................................. ...................Dzięki.
Cześć.
domin3x jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 22:09   #10
Gierubesoen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 3

Posty: 995
Stan: Na Emeryturze
Świat: Iridia
Domyślny

http://www.garbiarnia.com/index.php?...=153&Itemid=54

Relacja z rajdu 4000, etap 'Podlasie'. Ojciec, zapalony fanatyk starych samochodów wyciągnął mnie wtedy na takie coś. Może nie do końca szkoła przetrwania, ale zrobić ok. 2200km (głównie po drogach na podlasiu _/) w jeden weekend 30 letnim fiatem to niezły wyczyn a i przygód po drodze nie brakowało, jak np utknięcie w błocie w środku nocy i pomoc przypadkowego rolnika.

Na trzecim od góry zdjęciu widać mnie, mojego ojca i naszą zabawkę

Po tym rajdzie, zrozumiałem, że Polska B to nie fikcja... Granica między woj, mazowieckim a podlaskim wyglądała mniej więcej tak- śmigamy 90km/h po jakimś asfalcie, mijamy niebieską tabliczkę "Województwo podlaskie" i po kilku sekundach jakiś drewniany (sic!) kawałek "drogi" i potem już non stop dziury, wyboje itp. Już nie wspominam o tym, że kiedy w Wiżajnach marzły nam dupy przy 4 stopniach Celsjusza, dostałem smsa że we Wrocławiu słońce i 19 stopni ;D

Ostatnio edytowany przez Gierubesoen - 08-09-2009 o 22:14.
Gierubesoen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 22:14   #11
morwin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 01 2008

Posty: 127
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Hahaha, to samo sobie pomyślałem. Nuż, podruży i prucz, to nawet dzieci z "podstawuwki" nie piszą.

@
Co do survivalu, to lubię oglądać "szkola przetrwania" z Bear'em Gryllsem na discovery, fajowski program : P
on nie potrzebuje ortografii, przecież on się w zawodówce uczy -.-

@albertus
byś był brawdziwym survivalowcem to byś rozpalił ogien pocierając patyki o siebie jak bear...
morwin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 22:17   #12
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

jak Leniwiec z Ice Age! ale ty nie miałeś pół patyka i szczwanego mózgu! Fail nie survivalowiec!
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 22:45   #13
Arka_Sath_Wielki
Użytkownik Forum
 
Arka_Sath_Wielki's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Bdg
Wiek: 30

Posty: 971
Stan: Na Emeryturze
Arka_Sath_Wielki ma numer GG 8017890 Send a message via Skype™ to Arka_Sath_Wielki
Domyślny

A ryb rękami nie łowiłeś?
__________________
23-12-2006 <-> 09.07.10 dzięki za wszystko.
Arka_Sath_Wielki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 22:57   #14
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

LOL... myslalem ze pogadam fajnie z ludzmi co mieli podobne przygody , zazwyczaj przy nich duzo smiechu...

jak pisze szybko i duzo to robie duuuuuzoo ortow , a jak napisalem nie chcialo mi sie takiego dlugiego textu poprawiac ;D

PS. Biwak byl na polanie przy lesie , a jedzenie zbieralem podrodze i raz odeszlem z 2/3 km z miejsca biwaku zeby se dozbierac.

mysle ze takie spedzanie czasu jest fajne , szczegolnie duzo takich opowiesci mialbym z czasow 6 klasy ;D wtedy to ciagle na biwaki chodzilem... tak jak mowilem od malego zamiast do szkoly wolalem pojsc do lasu na grzybki itp. ;D Co pewnie teraz przeklada sie na ortografie , ale co mi z ortografii w lesie? za to znam wiele lepszych rzeczy ;D


aaa kominiarka to byl najlepszy sposob na komary ;D zeby mnie po twarzy nie gryzly ;D
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"

Ostatnio edytowany przez Albertus - 08-09-2009 o 22:59.
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 23:11   #15
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
od malego zamiast do szkoly wolalem pojsc do lasu na grzybki itp. ;D Co pewnie teraz przeklada sie na ortografie , ale co mi z ortografii w lesie?
Nie wiem jak wy, ale ja w tym momencie zaliczyłem deda.

Cytuj:
jak pisze szybko i duzo to robie duuuuuzoo ortow
To pisz wolniej i mniej - proste.

Cytuj:
nie chcialo mi sie takiego dlugiego textu poprawiac ;D
Powiem ci moje sławne powiedzonko - co nas to gówno obchodzi? Wystawiasz temat, to masz się postarać o to, aby był schludny i czytelny.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 23:25   #16
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
Co pewnie teraz przeklada sie na ortografie , ale co mi z ortografii w lesie? za to znam wiele lepszych rzeczy ;D
To zostań nowym Tarzanem.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 23:34   #17
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja bym proponowal, aby ci co nie maja za wiele do powiedzenia na ten temat, albo chca sie tylko przyczepic do ortografii, przestali sie wypowiadac w tym temacie. Moze akurat sie znajdzie kilku zapalencow wedrowek po lasach i biwakow, przez takie glupie pisanie odrazu zniechecicie ich do dalszego czytania.

Ja rozumiem, ze jest moda "wysmiej albertusa", ale robiac to w kazdym temacie robicie z siebie o wiele wiekszych idiotow niz on.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 23:44   #18
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Exodus Pokaż post
Ja rozumiem, ze jest moda "wysmiej albertusa", ale robiac to w kazdym temacie robicie z siebie o wiele wiekszych idiotow niz on.
Otóż to

@topic

Zawsze jak z kumplami napalimy się na tego typu przygody, to prędzej czy później uruchamia się u nich słomiany zapał xd
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 23:48   #19
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

poprawiłem mniej więcej orty , mam nadzieje ze co niektórzy nie pobrudzili klawiatury/monitora.

Koledzy troszkę polecieli w H... ale ja miałem biwak survivalovy , ogólnie podobało mi się i chętnie to powtórzę. Nawet mam od paru lat taki pomysł ze jak skończę 18 lat wyjdę na taki rajd po Podlasiu , na 10-14 dni. I jak przeżyje będę mógł się nazywać mężczyzna - taki test , męskości.


PS. Ktoś jest z Podlasia? Moze kiedyś wybierzemy się na taki biwak?
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"

Ostatnio edytowany przez Albertus - 08-09-2009 o 23:50.
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 23:58   #20
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Fajna rzecz i chetnie bym sie na cos takiego wybral, ale jak nie zjem sobie dobrze 4-5 razy dziennie to jestem chory ;p
W sumie sprawa do przemyslenia, jak cos to zglos sie do mnie w nastepne lato.
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 08-09-2009 o 23:59.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:40.


Powered by vBulletin 3