Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-06-2010, 21:42   #14321
milano8
Użytkownik Forum
 
milano8's Avatar
 
Data dołączenia: 28 04 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 660
Stan: Niegrający
Imię: L
Świat: Konoha-Gakure ?
milano8 ma numer GG 1559165
Domyślny

jak ja nawet tych fillerow nie widzialem, bo czekam sobie na ok 10 odcinkow az wyjda i wtedy nocke przesiedziec, wiec jezeli te fillery beda takie zryte jak te z tym typem z babelkami to nie chce mi sie czekac.
__________________
milano8 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-06-2010, 22:01   #14322
Grycan
Użytkownik Forum
 
Grycan's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2008
Lokacja: Rybnik
Wiek: 31
Wpisy bloga: 10

Posty: 551
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Bona
Poziom: 99+
Grycan ma numer GG 9815855
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Zgiń, przepadnij ;<
Shirou moze i jest troche ciota, jego wykrzykiwanie "Sejbaaaaa" irytuje, ale anime jest pierwsza klasa
A za jakis miesiac powinna wyjsc wersja DVD filmu F/SN UBW - to bedzie dopiero mistrzostwo
Na razie to chcę dobrnąć do końca 1st serii, także, film mnie nie interesuje.
__________________

辟へき
アニメ


Grycan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 00:51   #14323
Herbi_Oxyna
Użytkownik Forum
 
Herbi_Oxyna's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2007
Lokacja: Wałcz (wkrótce Szczecin)
Wiek: 30
Wpisy bloga: 34

Posty: 528
Stan: Niegrający
Imię: Nie
Gildia: graj
Świat: w
Poziom: ten
Skille: syf
Poziom mag.: !!
Herbi_Oxyna ma numer GG 5694870 Send a message via Skype™ to Herbi_Oxyna
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez milano8 Pokaż post
jak ja nawet tych fillerow nie widzialem, bo czekam sobie na ok 10 odcinkow az wyjda i wtedy nocke przesiedziec, wiec jezeli te fillery beda takie zryte jak te z tym typem z babelkami to nie chce mi sie czekac.
JAKIM TYPEM Z BĄBELKAMI?! Ty na serio jesteś na aktualnych odcinkach, czy to ja nie jarzę ocb? o_O I jakie fillery, przecież teraz jest akcja prosto z mangi, wpieprzyli tylko niepotrzebnie wspomnienia Hinaty, ale poza tym ujdzie.
__________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Herbi_Oxyna jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 01:13   #14324
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Ano, z tymi fillerami to troche przesada, po prostu przedluzyli sztucznie odcinek.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 01:17   #14325
Pan i Wladca
BadBoy
 
Pan i Wladca's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005
Lokacja: unknown
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,343
Stan: Na Emeryturze
Świat: PL
Pan i Wladca ma numer GG 5984090
Domyślny

Przed atakiem Paina na Konohe były fillery z dupą co miała jakieś mega jutsu w sobie i chronił ją właśnie ziomek co miał bombelkowe jutsu :>

ale żeby teraz miałby być fillery to chyba nie, przynajmniej nigdzie o tym nie piszą
__________________
http://www.ligabbva.pl/
Rzetelnie o La Liga
[center]
Pan i Wladca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 01:30   #14326
milano8
Użytkownik Forum
 
milano8's Avatar
 
Data dołączenia: 28 04 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 660
Stan: Niegrający
Imię: L
Świat: Konoha-Gakure ?
milano8 ma numer GG 1559165
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herbi_Oxyna Pokaż post
JAKIM TYPEM Z BĄBELKAMI?! Ty na serio jesteś na aktualnych odcinkach, czy to ja nie jarzę ocb? o_O I jakie fillery, przecież teraz jest akcja prosto z mangi, wpieprzyli tylko niepotrzebnie wspomnienia Hinaty, ale poza tym ujdzie.
mr PiW juz dal ci odpowiedz, a czy fillery sa czy nie to nie wiem bo jak mowie narazie naruto sobie odpuszczam dopoty wyjdzie wiecej odcinkow omg.
__________________
milano8 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 08:59   #14327
DDoS
Born in Hell
 
DDoS's Avatar
 
Data dołączenia: 09 03 2004
Wiek: 38

Posty: 1,406
DDoS ma numer GG 2529081
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez milano8 Pokaż post
mr PiW juz dal ci odpowiedz, a czy fillery sa czy nie to nie wiem bo jak mowie narazie naruto sobie odpuszczam dopoty wyjdzie wiecej odcinkow omg.
Więcej? Już masz ponad 10 aktualnych do mangi. 152-166 to powrót do fabuły z mangi, jedynie najnowszy odcinek (166) wydłużyli, to co w mandze zajęło z 3 strony tu zrobili wypełnione o zbędne sceny i to jeszcze w kiepskiej kresce (szczególnie mina Naruto jak Hinata spadała mnie rozwaliła).
__________________

DDoS jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 12:51   #14328
Juzefek
Użytkownik Forum
 
Juzefek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Stg
Wiek: 30

Posty: 1,098
Stan: Na Emeryturze
Imię: Po co
Gildia: to
Świat: czytasz?
Juzefek ma numer GG 6720333
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DDoS Pokaż post
Więcej? Już masz ponad 10 aktualnych do mangi. 152-166 to powrót do fabuły z mangi, jedynie najnowszy odcinek (166) wydłużyli, to co w mandze zajęło z 3 strony tu zrobili wypełnione o zbędne sceny i to jeszcze w kiepskiej kresce (szczególnie mina Naruto jak Hinata spadała mnie rozwaliła).
Ale za to fajnie wyglądała Hinata we wspomnieniach xd Mi tak odcinek się podobał, a szczególnie końcówka
Ukryty tekst:
przemiana w Kyubka
__________________
Juzefek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 15:03   #14329
Herbi_Oxyna
Użytkownik Forum
 
Herbi_Oxyna's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2007
Lokacja: Wałcz (wkrótce Szczecin)
Wiek: 30
Wpisy bloga: 34

Posty: 528
Stan: Niegrający
Imię: Nie
Gildia: graj
Świat: w
Poziom: ten
Skille: syf
Poziom mag.: !!
Herbi_Oxyna ma numer GG 5694870 Send a message via Skype™ to Herbi_Oxyna
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Juzefek Pokaż post
Ale za to fajnie wyglądała Hinata we wspomnieniach
Kawaii! ^^ i głos małego naruto roxi xD
__________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Ostatnio edytowany przez Herbi_Oxyna - 25-06-2010 o 15:05.
Herbi_Oxyna jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 20:32   #14330
Kramer
Użytkownik Forum
 
Kramer's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008

Posty: 76
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

A ja poki co zaczalem czytac 1/2 prince : )
Kramer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 23:35   #14331
milano8
Użytkownik Forum
 
milano8's Avatar
 
Data dołączenia: 28 04 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 660
Stan: Niegrający
Imię: L
Świat: Konoha-Gakure ?
milano8 ma numer GG 1559165
Domyślny

hmm nabari no ou jeszcze nie obejrzalem, dopiero pare epow łoczd ale moge smialo stwierdzic ze anime byloby zajebiste gdyby nie zamulali, bo odcinki przegadane niestety. Ale fajny aspekt ze glowny bohater to seiyuu (dobrze napisalem?) to nie kto inny jak alphonse z FMA ;]
__________________
milano8 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2010, 00:14   #14332
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

Angel Beats skończone!

(Lekki spoiler)Kilka słów na temat całego anime:
Ukryty tekst:
Angel Beats to anime składające się z 13 odcinków. Fabuła była rozłożona na 24 odcinki, ale w połowie produkcji okazało się, że nie ma wystarczającej ilości funduszy na utworzenie pełnej serii. W rezultacie, studio Key skróciło serię do 13 epizodów.
Jak można było się spodziewać, taka zmiana odwróciła wszystko o 180*. Wątki, chodź skończone, dają wrażenie niewykorzystanych. Dodatkowo, akcja zawsze kończy się Happy Endem, co po pewnym czasie denerwuje widza (mnie).
Ja zauważyłem w anime wiele niedociągnięć. Zazwyczaj te sprawy pozostają niewyjaśnione. Może to i lepiej? Po co niepotrzebnie komplikować.
W prawdzie niektóre momenty były wzruszające, lecz nie powodowały łez u oglądającego(mnie). Śmiem twierdzić, że niektóre z nich były wręcz śmieszne, np. "odejście" Yui. Zdecydowanie, w AB brakuje mi porażek i smutku. Nikt (prawie)nigdy nie ginie, bohaterowie zawsze wygrywają ze złem. Anime jest lekkie, chociaż nie ma tam szczypty Ecchi.
Zakończenie również było dość... średnie? Moje uczucia podczas ostatniego odcinka podzieliłbym na kilka części w zależności od czasu:
- Ciekawość, pewnego rodzaju podniecenie - początek
- Lekkie rozczarowanie, znudzenie - środek (2/4)
- Rozczarowanie, nadzieja na zwrot akcji - środek (3/4)
- Mieszane odczucia, lekkie wzruszenie - koniec
Mógłbym ten schemat dopasować do większości odcinków tej serii. Oczywiście, jedne są lepsze, inne gorsze, ale w gruncie rzeczy do tego się wszystko sprowadza. Mimo to, nie opinie pod ostatnim odcinkiem są dość zaskakujące. Ludzie rozpisują się, jakie to piękne i wzruszające... Szczerze, nie odczułem tego tak bardzo, chodź żałuję, że seria kończy się tak szybko.
Zdecydowanym plusem AB są liczne zwroty akcji i niespodzianki. Wszystkie pomysły, użyte w anime są genialne. Jedyne co przeszkadza, to tępo z jakim są one przedstawiane. Ledwo skończymy (albo i nie) jeden wątek, przechodzimy do kolejnego. Gdyby tylko trwały dłużej...
Angel Beats bez swojej kreski, nie byłoby tym samym anime. Bohaterowie są narysowani ładnie, proporcje są zachowane. Wszystko jest kolorowe. Autorzy nie bali się zrobić niebieskich, czy czerwonych włosów. Widzę lekkie podobieństwo do Clannada, ale tam kreska była bardziej realistyczna. Mimo to AB stoi chyba na 1 miejscu pod tym względem.

Podsumowując, Angel Beats! jest jedną z ciekawszych serii 2010 roku. Fabuła jest oryginalna, kreska nowa, lecz nie jest to anime po którym nie będziemy mogli spać (Patrz Clannad*). Mimo to, AB ogląda się przyjemnie. Polecam.

Clannad* - wiem, że to inny gatunek, ale anime nie straciłoby, gdyby autor dodał trochę dramatyczności jak w AS.


Co mi się nie podoba w zakończeniu:
Ukryty tekst:
- Otonashi do samego końca chce ratować wszystkich. Tutaj pojawia się argument, że jest jeszcze wielu, którzy nie zaakceptowali swojej śmierci. Czyż to nie idiotyzm? Są świadomi tego, że umarli, więc czemu do cholery nie przyłączyli się wcześniej do frontu? Nikt mi nie wmówi, że nie o nim nie wiedzieli, bo front działał dość otwarcie i nie próbował kryć swoich działań.
- Nagle wszyscy zniknęli. Otonashi przez całe 24 minuty mojego życia próbował odesłać Yui, a tu ni z gruchy ni z pietruchy wszystkim się to udało w dzień (może kilka).
- Happy End. W sumie, same zakończenie mi się podobało (nawiązanie do jego śmierci było świetnym pomysłem), ale skąd wzięło się nagle tak głębokie uczucie między nim, a Kanade? W prawdzie mówił wcześniej, że będzie przy niej, ale po cholerę robią z niego Tomoye? Ja bym wskrzesił nasze potworki i pod koniec, gdy Kanade i Otanashi zostają sami, zaatakował ich. Takie rozstanie byłoby dość traumatyczne, prawda? Wszystko się poukładało, widz jest spokojny i bum! To zdecydowanie podobne do Clannada. Albo jeszcze lepiej! Zostawić ich w tym świecie na zawsze lub...
W każdym razie, rozegrałbym to inaczej.
- Całe nudne rozstanie, pełne prawie udawanych uczuć.
- Dość oczywiste zakończenie z malutkim zwrotem akcji pod koniec. Nie wiem jak wy, ale ja prawie od początku odcinka wiedziałem, że Otanashi nie będzie chciał opuścić tego świata. Jedyne co mnie zaskoczyło, to te serce i uczucie między nimi. Myślałem, że Kanade chciała zostać zaakceptowana, lub zdobyć przyjaciół, a nie podziękować. Chociaż to nie jest takie głupie... Przynajmniej nie mogę się teraz doczepić do powodu, przez który Otanashi trafił do tego świata.
- Sam fakt, że świat jeszcze istnieje. Wszystko już ładnie skończone, front odszedł, ludzi już nie powinno tam być
- Istnienie NPC, które przecież zostały wchłonięte. Jakby się zastanowić, to w AB nigdy nie została pokazana osoba z zewnątrz, tzn. nie związana ze szkołą.
- Nikt tak naprawdę nie został pokrzywdzony. Może Otanashi troszeczkę, bo przecież odeszła jedyna miłość jego życia, w dodatku zajebała mu serce.
- Pod koniec, Otanashi spotyka naszą małą po reinkarnacji... tylko czy on przypadkiem nie powinien zostać w tamtym świecie?
- Chyba nie ma żadnego znaczenia, czy umarłeś 10 lat przed, czy 5 lat po kimś. Z jakiej racji Kanade była tam przed Otanashim, jeśli umarła po nim? Jeśli tak to działa, powinny być tam także osoby, które zmarły 200 lat temu, lub 500 lat po nich. Nie mówię już nawet o tym, że nasz aniołek wydawał się upośledzony aż do samego końca.

Mógłbym się jeszcze doszukiwać nieprawidłowości, ale po co?
__________________

Ostatnio edytowany przez Ghernie - 27-06-2010 o 00:20.
Ghernie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2010, 00:52   #14333
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez milano8 Pokaż post
hmm nabari no ou jeszcze nie obejrzalem, dopiero pare epow łoczd ale moge smialo stwierdzic ze anime byloby zajebiste gdyby nie zamulali, bo odcinki przegadane niestety. Ale fajny aspekt ze glowny bohater to seiyuu (dobrze napisalem?) to nie kto inny jak alphonse z FMA ;]
Problem w tym, że większość czasu oni tam gadają. Żeby chociaż jeszcze ciekawie gadali...Mnie w każdym bądź razie gadania przerosło koło 20 odcinka, i tak się dziwie, że tak długo wytrwałem.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2010, 19:05   #14334
CNRDG
Użytkownik Forum
 
CNRDG's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2009
Lokacja: Tokyo Dome
Wiek: 33

Posty: 33
Domyślny

Wiecie może skąd ściągnę Dbz i Db Gt uncut z jap. audio? Xd
__________________
CNRDG jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2010, 21:36   #14335
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

O ile mi wiadomo, to nie ma czegos takiego :<
(GT lecialo z jp. dubem nawet w Polsce, ale chyba jakas cenzura byla)
Co do DBZ - jako zamiennik polecam DB: Kai - jest po japonsku i bez cenzury
__________________

Ostatnio edytowany przez Tompior - 28-06-2010 o 21:38.
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2010, 22:45   #14336
CNRDG
Użytkownik Forum
 
CNRDG's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2009
Lokacja: Tokyo Dome
Wiek: 33

Posty: 33
Domyślny

Jest jest ;] Już znalazłem, wreszcie obejrzę wszystkie serie w oryginale
No to start, pierwszy ep Db zaliczony, zostało... 507 odcinków Xd
__________________
CNRDG jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2010, 22:55   #14337
Grycan
Użytkownik Forum
 
Grycan's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2008
Lokacja: Rybnik
Wiek: 31
Wpisy bloga: 10

Posty: 551
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Bona
Poziom: 99+
Grycan ma numer GG 9815855
Domyślny

Ha! Muszę się pochwalić: jestem kolejnym człowiekiem z tego forum, który będzie na konwencie Balcon 2010!! Przez najbliższy tydzień jestem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi.

@F/SN
Fajne walki.
__________________

辟へき
アニメ


Grycan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2010, 23:45   #14338
Rayza
Użytkownik Forum
 
Rayza's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2006
Wiek: 32

Posty: 3,057
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grycan Pokaż post
Ha! Muszę się pochwalić: jestem kolejnym człowiekiem z tego forum, który będzie na konwencie Balcon 2010!! Przez najbliższy tydzień jestem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi.

@F/SN
Fajne walki.
dobra to kto wie jak sie steruje sztuczną kometą , jak rozwalić Chorzowską hydraulikę ? XD
__________________
Zapraszam na mego bloga naukowo-wszystkowego.
(Oj tam że nie ma takiego słowa, Shakespeare też bawił się w Neologizmy!)
Ostatnia notka jest o czymś w miarę... no właśnie, w miarę jaka?
Przekonajcie się sami.
Rayza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2010, 01:36   #14339
Herbi_Oxyna
Użytkownik Forum
 
Herbi_Oxyna's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2007
Lokacja: Wałcz (wkrótce Szczecin)
Wiek: 30
Wpisy bloga: 34

Posty: 528
Stan: Niegrający
Imię: Nie
Gildia: graj
Świat: w
Poziom: ten
Skille: syf
Poziom mag.: !!
Herbi_Oxyna ma numer GG 5694870 Send a message via Skype™ to Herbi_Oxyna
Domyślny

Polećcie jakiś fajny shounen, albo ecchi! Narazie oglądam Eureka Seven, ale chcę się przygotować tak na zaś. Jeśli byście mogli, to do tytułów proszę o krótki opis danego anime ^^
__________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Herbi_Oxyna jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2010, 00:51   #14340
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghernie Pokaż post
Angel Beats skończone!

(Lekki spoiler)Kilka słów na temat całego anime:
Ukryty tekst:
Angel Beats to anime składające się z 13 odcinków. Fabuła była rozłożona na 24 odcinki, ale w połowie produkcji okazało się, że nie ma wystarczającej ilości funduszy na utworzenie pełnej serii. W rezultacie, studio Key skróciło serię do 13 epizodów.
Jak można było się spodziewać, taka zmiana odwróciła wszystko o 180*. Wątki, chodź skończone, dają wrażenie niewykorzystanych. Dodatkowo, akcja zawsze kończy się Happy Endem, co po pewnym czasie denerwuje widza (mnie).
Ja zauważyłem w anime wiele niedociągnięć. Zazwyczaj te sprawy pozostają niewyjaśnione. Może to i lepiej? Po co niepotrzebnie komplikować.
W prawdzie niektóre momenty były wzruszające, lecz nie powodowały łez u oglądającego(mnie). Śmiem twierdzić, że niektóre z nich były wręcz śmieszne, np. "odejście" Yui. Zdecydowanie, w AB brakuje mi porażek i smutku. Nikt (prawie)nigdy nie ginie, bohaterowie zawsze wygrywają ze złem. Anime jest lekkie, chociaż nie ma tam szczypty Ecchi.
Zakończenie również było dość... średnie? Moje uczucia podczas ostatniego odcinka podzieliłbym na kilka części w zależności od czasu:
- Ciekawość, pewnego rodzaju podniecenie - początek
- Lekkie rozczarowanie, znudzenie - środek (2/4)
- Rozczarowanie, nadzieja na zwrot akcji - środek (3/4)
- Mieszane odczucia, lekkie wzruszenie - koniec
Mógłbym ten schemat dopasować do większości odcinków tej serii. Oczywiście, jedne są lepsze, inne gorsze, ale w gruncie rzeczy do tego się wszystko sprowadza. Mimo to, nie opinie pod ostatnim odcinkiem są dość zaskakujące. Ludzie rozpisują się, jakie to piękne i wzruszające... Szczerze, nie odczułem tego tak bardzo, chodź żałuję, że seria kończy się tak szybko.
Zdecydowanym plusem AB są liczne zwroty akcji i niespodzianki. Wszystkie pomysły, użyte w anime są genialne. Jedyne co przeszkadza, to tępo z jakim są one przedstawiane. Ledwo skończymy (albo i nie) jeden wątek, przechodzimy do kolejnego. Gdyby tylko trwały dłużej...
Angel Beats bez swojej kreski, nie byłoby tym samym anime. Bohaterowie są narysowani ładnie, proporcje są zachowane. Wszystko jest kolorowe. Autorzy nie bali się zrobić niebieskich, czy czerwonych włosów. Widzę lekkie podobieństwo do Clannada, ale tam kreska była bardziej realistyczna. Mimo to AB stoi chyba na 1 miejscu pod tym względem.

Podsumowując, Angel Beats! jest jedną z ciekawszych serii 2010 roku. Fabuła jest oryginalna, kreska nowa, lecz nie jest to anime po którym nie będziemy mogli spać (Patrz Clannad*). Mimo to, AB ogląda się przyjemnie. Polecam.

Clannad* - wiem, że to inny gatunek, ale anime nie straciłoby, gdyby autor dodał trochę dramatyczności jak w AS.


Co mi się nie podoba w zakończeniu:
Ukryty tekst:
- Otonashi do samego końca chce ratować wszystkich. Tutaj pojawia się argument, że jest jeszcze wielu, którzy nie zaakceptowali swojej śmierci. Czyż to nie idiotyzm? Są świadomi tego, że umarli, więc czemu do cholery nie przyłączyli się wcześniej do frontu? Nikt mi nie wmówi, że nie o nim nie wiedzieli, bo front działał dość otwarcie i nie próbował kryć swoich działań.
- Nagle wszyscy zniknęli. Otonashi przez całe 24 minuty mojego życia próbował odesłać Yui, a tu ni z gruchy ni z pietruchy wszystkim się to udało w dzień (może kilka).
- Happy End. W sumie, same zakończenie mi się podobało (nawiązanie do jego śmierci było świetnym pomysłem), ale skąd wzięło się nagle tak głębokie uczucie między nim, a Kanade? W prawdzie mówił wcześniej, że będzie przy niej, ale po cholerę robią z niego Tomoye? Ja bym wskrzesił nasze potworki i pod koniec, gdy Kanade i Otanashi zostają sami, zaatakował ich. Takie rozstanie byłoby dość traumatyczne, prawda? Wszystko się poukładało, widz jest spokojny i bum! To zdecydowanie podobne do Clannada. Albo jeszcze lepiej! Zostawić ich w tym świecie na zawsze lub...
W każdym razie, rozegrałbym to inaczej.
- Całe nudne rozstanie, pełne prawie udawanych uczuć.
- Dość oczywiste zakończenie z malutkim zwrotem akcji pod koniec. Nie wiem jak wy, ale ja prawie od początku odcinka wiedziałem, że Otanashi nie będzie chciał opuścić tego świata. Jedyne co mnie zaskoczyło, to te serce i uczucie między nimi. Myślałem, że Kanade chciała zostać zaakceptowana, lub zdobyć przyjaciół, a nie podziękować. Chociaż to nie jest takie głupie... Przynajmniej nie mogę się teraz doczepić do powodu, przez który Otanashi trafił do tego świata.
- Sam fakt, że świat jeszcze istnieje. Wszystko już ładnie skończone, front odszedł, ludzi już nie powinno tam być
- Istnienie NPC, które przecież zostały wchłonięte. Jakby się zastanowić, to w AB nigdy nie została pokazana osoba z zewnątrz, tzn. nie związana ze szkołą.
- Nikt tak naprawdę nie został pokrzywdzony. Może Otanashi troszeczkę, bo przecież odeszła jedyna miłość jego życia, w dodatku zajebała mu serce.
- Pod koniec, Otanashi spotyka naszą małą po reinkarnacji... tylko czy on przypadkiem nie powinien zostać w tamtym świecie?
- Chyba nie ma żadnego znaczenia, czy umarłeś 10 lat przed, czy 5 lat po kimś. Z jakiej racji Kanade była tam przed Otanashim, jeśli umarła po nim? Jeśli tak to działa, powinny być tam także osoby, które zmarły 200 lat temu, lub 500 lat po nich. Nie mówię już nawet o tym, że nasz aniołek wydawał się upośledzony aż do samego końca.

Mógłbym się jeszcze doszukiwać nieprawidłowości, ale po co?
Za to mi się AB podobał od początku do końca. To że każda akcja kończyła się szczęśliwie ma przełożenie na to, że po to ten alternatywny świat powstał- aby każdy pogodził się ze swoim losom i/lub dokończył swoje sprawy. Poza tym podoba mi się taka alternatywna rzeczywistość, w której się nie umiera i gdzie każdy ma wytłumaczenie na swoje smutne życie (w niektórych anime takie usiłowane dramaty irytują, tu są uzasadnione).
Przyznam się, że spodziewałem się tępej komedyjki dla dzieci, a AB okazało się całkiem wzruszającym anime. Mimo że nie zmusza do głębszych refleksji, to pozwala spojrzeć pod trochę innym kątem na sposób postrzegania życia, prowadzenia go.
Spodobało mi się to anime.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:49.


Powered by vBulletin 3