Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 30-03-2004, 21:20   #1
Raimel
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 03 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 35

Posty: 107
Wyślij wiadomość przez ICQ do Raimel Raimel ma numer GG 7341740 Adres Jabbera do Raimel
Domyślny Rook to obelga dla Tibii

Twierdze tak ponieważ siedzą tam całymi dniami głupie nooby na 1 levelach którzy blokują wszystkich np. w kanałach , korytarze, kanał trade, na rooku przy kanale pod rynkiem jest taka dżwignia którą blokują ludzi którzyli skończyli expowanie w tamtym miejscu, blokują nawet sklepy pisząc głupie hasła , ja się natrafiłem na : " I sell money" , a na dodatek tych wariatów nie można zabić.
Raimel jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-03-2004, 21:31   #2
Karol ll
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 03 2004

Posty: 188
Karol ll ma numer GG 1936659
Domyślny

Cytuj:
którzy blokują wszystkich np. w kanałach , korytarze, kanał trade,
Na 1 levelu nie można korzystać z kanału Trade

Ponadto niewiem czy wiesz po co jest Rook. A po to żeby takich N00BÓW przygotować to wyjścia na Main. Zeby się troszkę kasy zarobiło. Żeby się nauczyć obsługi gry. I wiele powodów dla którego istnienie Rookgardu jest absolutnie konieczne.
Karol ll jest offline  
stary 30-03-2004, 21:47   #3
Linek
Użytkownik Forum
 
Linek's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Kolacja
Wiek: 35

Posty: 372
Domyślny

Wyobraź sobie co by było gdyby od razu wchodziło się na main. Te wszystkie nooby krążyłyby po naszym kochanym mainie!!A tak przynajmniej może się znudzą, zniechęcą, nie będzie im się chciało lvla nabijać, nie będą umieli wejść na maina... możliwości jest dużo.Zresztą możliwe, że po jakimś czasie grania zmienią podejście do zabawy i zaczną grać jak ludzie.Rook jest po to żeby ELIMINOWAĆ n00bów... Chociaż na mainie mozna takich dużo spotkać ale i tak o wiele mniej niż na rooku.Tam według mnie 90% ludności to nooby, a 10% to osoby, którym zależy na wyjściu na maina i porządnej grze.
__________________
Linek jest offline  
stary 31-03-2004, 14:06   #4
Andy ognisty
Użytkownik Forum
 
Andy ognisty's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2004
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 33

Posty: 174
Andy ognisty ma numer GG 3273515
Domyślny

sam bylem newbiem i pobyt na rooku mi sie przydal nie wyobrazam sobie zeby gre zaczac od razu na mainie
__________________
Umiesz liczyć - licz na siebie

Andy Ognisty
Andy ognisty jest offline  
stary 31-03-2004, 15:26   #5
Monoskar
Użytkownik Forum
 
Monoskar's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2004
Lokacja: Hiberna

Posty: 142
Monoskar ma numer GG 3253757
Domyślny

Cze, Twoje podejście jest głupsze niż ustawa przewiduje
Rookagaard jest najlepszą rzeczą, jaką można było stworzyć ! To właśnie tam nowi nają szansę się przekonać, że np. nie wchodzi sie do dziury bez liny, kupuje więcej niż jedną pochodnię, poznaje się tajniki handlu w sklepie i z innymi i jeszcze wiele, wiele innych. A to, że ktoś zapoda w sklepie hasłem "sell money" nie jest niczym dziwnym, bo wszędzie spotkasz stada baranów Wczoraj na polskim serwerze Call of Duty widziałem, jak jeden kolo pociskał granaty w stronę swojego teamu...
Ale wracając do tematu, nie wiem czy sam zacząłbym grać w Tibię, gdyż do tej pory nie trawiłem gier RPG, gdyż wydawały mi się conajmniej bzdetne w porównaniu z shooterami(Call of Duty) lub symulatorami (NFSU). Tibia jest pierwszą pozycją do której zasiadłem i to właśnie właśnie dzięki Rookaardowi mogę się wszystkiego nauczyć.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez uzdrowicielka
1) Xantera
3) 14
4) knight
5) 42/39 22mlvl
7) Szaukam, żeby mniec prostekt
9) sama nie wiem czy sie na cokolwiek nadaje ...
Monoskar jest offline  
stary 31-03-2004, 15:31   #6
Solak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 10 2003

Posty: 40
Solak ma numer GG 4149354
Domyślny

Lol...
Wedlug mnie rook jest dobry,ci co zaczynaja moga sie duzo nauczyc,przy tym donbrych manier...
a dla ludzi ktorzy juz maja main char,przejscie rooka moze zajac 2 godziny
Solak jest offline  
stary 31-03-2004, 15:38   #7
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Uważam jednak, że rookgaard jest za mały jak na taką liczbę graczy. Powinien zostać powiększony. Ale rzeczywiście bez niego trudno byłoby zacząć grę.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline  
stary 31-03-2004, 19:37   #8
zuczek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 03 2004

Posty: 51
Domyślny

Takiego głupie podejście do Rooka miał muj braciszek .Niestety szybko zmienił zdanie takiego, nooba napewno jeszcze nie widzieliście. Właśnie po to jest Rook żeby nowi gracze mogli się nauczyć podstaw, a nie zostali od razu zabici przez zfrustrowanych graczy.
zuczek jest offline  
stary 31-03-2004, 21:38   #9
Real Finuko
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 03 2004
Lokacja: Radom
Wiek: 34

Posty: 169
Real Finuko ma numer GG 3772222
Domyślny

Wyobraź sobie, jak latasz po kopalniach, a tu NOOB chce isc z tobą na np. dwarfy guardy Rook jest po to, by takich NOOBów wyeliminować!!Ja bym zwariował gdyby takie młoty po mainie latały
Real Finuko jest offline  
stary 03-04-2004, 15:09   #10
saxiu
Użytkownik Forum
 
saxiu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 03 2004

Posty: 30
saxiu ma numer GG 1817609
Domyślny

no i przebywanie na rooku uczy czegoś... pomocy innym (nie zawsze bezinteresownie) np wpadł koleś do dziury bez liny, współpracy, np mino hell to w kilku się tam idzie, no i z czasem uczysz się jak nie kraść komuś lootu... bo sam się wściekasz jak jesteś na 7 lvl i przybiegnie 2 lvl i Ci wyjmie z trolla golda i spira... a na mainie? tam już twarda szkoła dla nowych. a tak poza tematem.
szanowny(a) Raimel grała kiedyś w half life'a ? ciekawe jak by się nauczyła robić długi skok nie przechodząc hazard course... chcę przez to powiedzieć że rook to jest coś w rodzaju tutoriala... i to na dodatek naj... no może nie naj, ale bardzo dobrze pomyślany (-;

pozdrawiam
__________________
chcę umrzeć spokojnie, we śnie, jak mój dziadek... a nie krzycząc z przerażenia jak pasażerowie samolotu, który pilotował...
saxiu jest offline  
stary 03-04-2004, 16:04   #11
Macharadża_na_dywanie
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja siedzę na Rookgardzie,ale nie przeszkadzam innym.No cóż,nooby są,ale nie jest bardzo źle.
 
stary 03-04-2004, 18:36   #12
konradek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 02 2004
Lokacja: Bełchatów

Posty: 86
Domyślny lol

jak ja rooka nienawidze o niech mnie szlak
__________________
Zyjesz tak jak chcesz nikt ci w tym nie ma prawa przeszkodzic......kochasz osobe ktura ciebie tez kocha.......masz wrogów kturzy cie nienawidza i ty ich tez.......uczysz sie kochac a także rozczarowywac........
konradek jest offline  
stary 03-04-2004, 19:06   #13
Kamil D
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 03 2004

Posty: 31
Wyślij wiadomość przez ICQ do Kamil D Kamil D ma numer GG 4327206 Adres Jabbera do Kamil D
Domyślny

W mainie i tak jest dużo n00bów.
Wkurza mnie kiedy sie pytają jak kupować runy
Kamil D jest offline  
stary 11-04-2004, 20:21   #14
jajo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 04 2004

Posty: 4
Domyślny

a mi sie rook zajebiscie podoba i bez niego gra by byla nudna
jajo jest offline  
stary 11-04-2004, 20:22   #15
jajo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 04 2004

Posty: 4
Domyślny

ups nie wiedzialem ze takiego czegos nie mozna pisac <hahaha>
jajo jest offline  
stary 11-04-2004, 20:41   #16
Kali :D
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2004
Lokacja: Piła

Posty: 353
Stan: Na emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Davemports
Świat: Celesta
Poziom: 111
Poziom mag.: 7
Domyślny

Sam byles kiedys w rookard wiec tez byles wtedy nOObem i nie wiedziles nawet jak co sie nazywa i co ile kosztuje. Nie wspomne tez o kradziezach lootow itp.
Kali :D jest offline  
stary 11-04-2004, 21:08   #17
Browar
Użytkownik Forum
 
Browar's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: WWa GRCHW
Wiek: 35

Posty: 102
Domyślny

Dlatego Rookgard powinien być jednorazowy, taki oddzielny tutorial, oddzielną postacią czy coś, żeby po jego przejściu można było już zakładać konto na mainie... Żeby nie przeżywać męczarni z n00bami kradnącymi loot i potworki i straszącymi śmiercią na mainie przy każdej nowej postaci... Rook to syf i nieprzyjemna konieczność!!
Browar jest offline  
stary 12-04-2004, 12:34   #18
Fallorian Thennars
Użytkownik Forum
 
Fallorian Thennars's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: Wołomin (respekt)
Wiek: 33

Posty: 90
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fallorian Thennars Fallorian Thennars ma numer GG 5367727 Adres Jabbera do Fallorian Thennars
Domyślny

Rook jest potrzebny ale tylko dla ludzi ktorzy grają pierwszy raz - mam nową postać i nie chce mi sie błądzić po podziemiach szukając szczurów. Ale tak naprawde kiedy pierwszy raz wychodzisz sie z Rooka błądzisz po Mainie, jest tam tyle rzeczy, których nie było na Rooku, nie wiesz co to UH, HMM... po jakimś czasie zaczyna po prostu brakować Rooka
__________________
Fallorian Thennars jest offline  
stary 12-04-2004, 14:00   #19
Xodapi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 12 2003

Posty: 177
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Fallorian Thennars
Rook jest potrzebny ale tylko dla ludzi ktorzy grają pierwszy raz - mam nową postać i nie chce mi sie błądzić po podziemiach szukając szczurów. Ale tak naprawde kiedy pierwszy raz wychodzisz sie z Rooka błądzisz po Mainie, jest tam tyle rzeczy, których nie było na Rooku, nie wiesz co to UH, HMM... po jakimś czasie zaczyna po prostu brakować Rooka
Żebyś widział, że masz racje. jak wyszedłem to odrazu zaczęło mi rooka brakować. Ale jakoś się przyzwycziałem. nawet nikogo w Vipach nie miałem...
Ale każdy powinien nawet kilka razy rooka przechodzić. Dzięki temu może nauczyć się cierpliwości.
__________________
Julera > Elite Knight > 88lvl > 88/86 > 7mlvl
Xodapi jest offline  
stary 13-04-2004, 20:31   #20
Raul
eX Moderator
 
Raul's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2004
Lokacja: Estadio Santiago Bernabéu

Posty: 2,197
Domyślny

No cóż a niektórzy jeszcze grają na serverach Non-PvP.
__________________


De las glorias deportivas que campean por Espa
ñ
a,
Va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empa
ñ
a.
Club castizo y generoso, todo nervio y corazón,
Veteranos y noveles, veteranos y noveles,
Miran siempre sus laureles con respeto y emoción.
¡
Hala Madrid! ¡Hala Madrid!
Raul jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:30.


Powered by vBulletin 3