Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 31-03-2016, 00:21   #1
Anzark
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Nowy projekt serwera do Tibi

Witam zarówno Panów jak i Panie, które kryją się gdzieś tam : )


Tak jak w temacie. Z pewną grupą osób pracujemy nad serwerem do Tibi z wieloma zmianami, które możną ująć w słowo 'radykalne', ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Jednakowoż, jestem tutaj po to by zebrać opinię na temat, czy tego typu zmiany byłyby mile widziane, czy też jednak nie. Mimo iż jesteśmy już w trakcie i pewne rzeczy zostały już zrobione to jednak wciąż chciałbym wiedzieć czy takowe rozwiązania będą popularne.


Co takiego się pojawi ?

Max Level System (Maksymalny poziom)

Od zawsze zastanawiałem się nad kwestią wbijania poziomów w Tibi i nad jego sensem. Teraz kiedy zebrałem ekipę wykwalifikowanych osób, postanowiłem stworzyć serwer, na którym EXP (doświadczenie), nie jest czymś, co musisz zdobywać cały czas a żeby Twoja postać była coraz lepsza. No, ale w takim razie w jaki sposób będzie można być tym 'Top graczem'. I tutaj wchodzi kolejna kwestia, którą wytłumaczę już za chwilę.
Maksymalny poziom w początkowej fazie istnienia serwera będzie ustawiony na (90), w momencie kiedy będą dodawane dodatki, czyli tak zwane 'DLC', które polegać będą na dodawaniu nowych lokacji, części ekwipunku, zmian do postaci, nowe rozwiązania, poprawki itd. Zostanie ten limit zwiększony i tak za każdym razem gdy wejdą w życie te większe dodatki
Kolejna kwestia:

System dungeonów

Na czym to polega ? Dajmy na przykład takiego 'WoWa - World of Warcraft', jeżeli słyszeliście o tej grze, a może graliście to na pewno nie jest termin Dungeon Wam obcy. Dokładnie w taki sam sposób będzie to działało. Grupa 5 osób wchodzi w Teleport i jest wysyłana do Dungeona (oczywiście będą różnego rodzaju, każda różniąca się od poprzedniej zarówno poziomem trudności, jak i potworami, bossami i nagrodami). Dlaczego ? Aby wprowadzić różnorodność, wyzwania i żeby ludzie nie musieli tylko chodzić i polować na potwory jako jedyny sposób na expienie.
Oprócz dungeonów zostaną także przedstawione Raidy, czyli to samo co poprzednie, ale większa grupa osób 10-20 będzie mogła brać udział. Wiąże się to oczywiście z tym, że Raidy będą znacznie, ale to znacznie bardziej wymagające i będą tylko dostępne po wbiciu maksymalnego levelu (tak zwany END GAME, abyście nie nudzili się)


To tylko 1/3 nowości i zmian, które realizujemy. Oprócz tego zostanie przemodelowany Interface w grze, tak aby gracz czuł swobodę, klasy zostaną pozmieniane (klasy mają być ciekawe i przyjemne, chcemy wprowadzić do nich różnorodność), NOWE lokacje, ROZWINIĘTE PvP, które będzie znacznie lepsze od zwykłego systemu jaki jest w Tibi, itd. Tak więc jest tego sporo, a też nie chce wszystkiego wyjawiać. Pracy jest od groma, ale prace ruszyły. Chcemy stworzyć serwer jakiego jeszcze nie było, chcemy nie tylko przyciągnąć graczy Tibijskich, ale także te osoby, które normalne nie grają w to, ponieważ im nie odpowiada to jak to wszystko działa, bo jest np 'za mało interesujące'. My to chcemy zmienić.

Czekam na Wasze opinie, czy rzeczywiście to co chcemy zrobić uderzy w serca Tibijskie, czy też nie ?

Z pozdrowieniami,
Adam

Ostatnio edytowany przez Anzark - 31-03-2016 o 04:08.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-04-2016, 06:50   #2
kuzynn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 12 2013

Posty: 27
Domyślny

Jest gdzieś zapowiedź tego lub więcej szczegółów?

Osobiście jestem przeciwny robieniu maksymalnych poziomów i jakichś dungeonów, których w sumie nie rozumiem bo nie grałem w WoWa. Wiadomo, że maksymalny poziom ma jakieś swoje plusy, ale czy nie lepiej wysilić się i zrobić alternatywy dla expienia?


Sam próbowałem ostatnio zrobić otsa RPG bez modyfikowania czegokolwiek (grafik, systemów, klienta) tylko nowa mapa, questy itp. Rzuciłem to z braku ludzi do pomocy, ale jeśli już chciałbyś robić klient z modyfikacjami to parę moich przemyśleń.


Zamiast granicy poziomowej można by ograniczyć mocno doświadczenie ze zwykłych potworów. Bardziej wymagające, wiadomo, mogą dawać więcej punktów. Duża ilość bossów, ale zrobionych z pasją a nie na odwal, za nie więcej poziomów i częstość i występowania. Minusem takiego rozwiązania jest to, że potrzeba dużej, bogatej mapy, gdzie te bossy nie siedziałyby jeden na drugim. Dodatkowo jakaś ciekawsza ekonomia, zamiast ton golda może więcej materiałów i niszczejące przedmioty? Tak aby expienie nie miało na celu zwiększania poziomu, a raczej zbierania przedmiotów do przygotowywania wypraw na bossy i questy. No i właśnie, questy. Duża interakcja z npckami, ciekawa historia świata, która pozwala na przygotowanie wielu main questów i side questów. Ciekawe skrypty i tutaj nie ma wymówek. Napisałem parę questów dla Oskara (Ranger's Arcani) i w sumie nie było dla niego żadnych granic. Porwanie gracza, zamknięcie go w klatce a następnie ucieczka, walka z bossem, który byl stauetką i spawnował różne fale wrogów z różnymi metodami ich pokonania itd.


Co do tych dungeonów, to tak jak mówiłem. Nie znam się na tym ale wydaje mi się, że to co jest w Tibii jest ok, można to ulepszyć bardziej angażującymi przeciwnikami, ciekawszymi expowiskami z jakimiś znajdźkami, mechanizmami pozwalającymi iść dalej czy innymi takimi pierdółkami.


A raidi tez w sumie zależy co masz na myśli bo z tego co wiem to są troche inne w WoWie niż w Tibii. Te tibijskie są okey, ale trochę bezpłciowe więc można dodać do nich parę oczywistych rzeczy. Dla przykładu, potężny mag atakuje miasto i spawnuje co jakiś czas, jakąś ilość nieumarłych. Zadaniem gracza może być przebicie się przez falę nieumarłych, następnie przebicie się przez jakieś bariery/pułapki/utrudniacze (jakieś kule ognia z nieba, magiczne pułapki spowalniające/ogłuszające) a na samym końcu pokonanie maga poprzez zniszczenie jakiegoś jego kryształu a następnie samej postaci. Niby zwykły raid a zabawy sporo.


Pozdrawiam, mam nadzieję, że przeczytasz chociaż bo nie wiem czy trafię na ten temat na innym forum gdzie jestem częściej
kuzynn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-04-2016, 08:18   #3
Anzark
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Szczegóły i screene będą dostępne dopiero pod koniec tego miesiąca, albo na początku następnego.

"ale czy nie lepiej wysilić się i zrobić alternatywy dla expienia?" - Oczywiście można, ale wtedy sens dungeonów i raidów w swym zamyśle były by zbędne, a balans w grze zachwiany jak to w Tibi. To co ma w zamyśle maksymalny level to skupienie gracza na innym celu, ciekawszym i tak naprawdę dającym więcej wyzwań, co więcej poprawi to komunikacje między graczami, ponieważ będą w ten czy inny sposób zmuszeni do współpracy.

Dungeony będą działać na zasadzie 5 osobowych grup, 3 postacie zadające obrażenia, 1 healer i 1 tank. Każdy dungeon będzie niósł ze sobą inne wyzwania, inne moby i nagrody, oraz więcej expa i golda, aniżeli w przypadku normalnego huncenia mobków na mapie.

A żeby to wszystko miało ręce i nogi, zostaną zmienione i dopasowane do nowego systemu klasy (vocation) i w tym wszystkim pojawi się nowa klasa.
Każda z tych klas będzie miała swój własny rodzaj ekwipunku, który będzie mogła nosić, a który będzie zdobywany na mapie z mobów, bądź z dungeonów, czy też od niektórych npc.

"Tak aby expienie nie miało na celu zwiększania poziomu, a raczej zbierania przedmiotów do przygotowywania wypraw na bossy" - Na to także już odpowiedziałem wyżej.

W każdym bądź razie dziękuje za opinie i wiedz, że to co napisałeś jest dla nas ważne.
Tyle ode mnie, więcej nie mogę powiedzieć. Więcej info odnośnie serwera zostanie przedstawionych na wielu forach o tematyce Tibijskiej pod koniec miesiące, bądź na początku maja.

Dziękuję i pozdrawiam,
Adam : )
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:22.


Powered by vBulletin 3