Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Pokaż wyniki sondy: czy jesteś za anonimowością systemu reputacji.
Tak, chcę pozostać anonimowy wystawiając reputacje. 15 36.59%
Nie, chcę wiedzieć od kogo dostaję punkty 20 48.78%
Ja chcę całkowitej kasacji reputacjii 4 9.76%
Wstrzymuje się od głosu. 2 4.88%
Głosujących: 41. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-08-2004, 20:08   #1
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Pytanie Czy jesteś za anonimowoscią reputacjii.

Zauwarzyłem, że w ostatnim czaśie wyskoczyło pare tematów na temat wad anonimowości i ogulnie reputacji. Dlatego ząłorzyłem sonę na temat: "Czy jesteście za anonimowoscią reputacji"

Anonimowość ma wiele zalet np: jeśli dajesz UZASADNIONY minut to nie musisz się obawiać "odwetu" od trony n00bków kturym ów minus dałeś.
Ale gdyby ujawniano nicki wystawiających ogranioczyłą by się liczba minusów w stylu "bo masz zadurzo komurek", "bo masz zadurzo +", "bo mi się nudzi". Wtedy taki user zastanowił by się 2 razy.
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"



Ostatnio edytowany przez Vanhelsen - 30-08-2004 o 20:13.
Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-08-2004, 20:11   #2
Dwarf
Użytkownik Forum
 
Dwarf's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 32

Posty: 870
Stan: Niegrający
Profesja: Brak (Rookgaard)
Wyślij wiadomość przez ICQ do Dwarf Dwarf ma numer GG 5701862 Dwarf ma login Tlenu Tlen sux!
Domyślny

wez dodaj sonde bedzie lepiej ja wole zeby to nie bylo anonimowe bo jest bez sensu ludzie daja - za nic mi sie wydaje ze to jest tak kolo ma duzo + to daja mu + czasem!!za nic a jak kolo ma - to daja minusy bo kazdy mu daje tylko nie dawac mi KOLEJNYCH -
__________________
"Nie każde złoto jasno błyszczy,
nie każdy błądzi, kto wędruje,
nie każdą siłę starość zniszczy,
korzeni w głębi lód nie skuje,
z popiołów strzelą znów ogniska,
i mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
król tułacz wróci na stolicę..."

J.R.R Tolkien
Dwarf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 20:25   #3
Duriel
Użytkownik Forum
 
Duriel's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2003
Lokacja: I co z tego że nie USA?
Wiek: 36

Posty: 156
Stan: Na emeryturze
Duriel ma numer GG 5088721
Domyślny

Warto wiedzieć od kogo się dostaje + lub - bo czasami to jest denerwujące dostać minusa i niedość że nie wiadomo od kogo to czasami brak opisu do tego...Ja bym proponował dodać opcję OBOWIĄZKOWEGO przypisu za co i czemu daje się tą reputę
__________________
Ludzie myślcie, to nie boli

Duriel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2004, 12:20   #4
marred
Użytkownik Forum
 
marred's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Pokoj
Wiek: 36

Posty: 483
marred ma numer GG 2185588
Domyślny

Oczywiscie ze za anonimowoscia. Jakby jej nie bylo, to by byla masakra. Nikt nie dawalby minusow, bo balby sie odwetow.
A jak ktos chce, to moze sie podpisac (ja dostalem jedna repute z podpisem)
A jak ktos wystawia reputy dla zabawy, to moderatorzy i tak maja do tego dostep (przyklad kotomaniaka)
__________________
*&&&**********&&&&&&**&&&
&***&********&&****&&&***&
*&***&******&&******&&&***&
**&***&***&&&***&&***&&&***&***&&&
***&***&&&*&&***&&***&&*&***&&&***&
****&*******&&******&&***&*******&
*****&*****& &&****&&*****&*****&
******&&&&&***&&&&&&*******&&&&&
marred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2004, 12:27   #5
Walfir
Użytkownik Forum
 
Walfir's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2004
Lokacja: Z przed kompa
Wiek: 35

Posty: 55
Walfir ma numer GG 3558413 Walfir ma login Tlenu lorenc88
Domyślny

Zlikwidować anonimowość. Niektóre glupki daja mi minusy za avatar i nie wiem kto to nawet. piszą że sam go nie zrobilem wiec nie moge go uzywac a tak sie sklada ze mam zgodę autora
__________________
www.poo.prv.pl MOJA STRONA DOMOWA - ZAPRASZAM SERDECZNIE!
Walfir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2004, 13:47   #6
Zoorekk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 05 2004

Posty: 61
Zoorekk ma numer GG 2885257
Oczko

Marred ---> jak ktoś by dał komuś minus, ale w dobrej sprawie (że dobrze go ocenił) to by się nie musiał bać "odwetu"... przynajmneij ja bym się nie bał.

Topic ---> Ja bym był za tym, żeby było widać co i od kogo. Bo ktoś może być mocny, że da komuś minusa, ale tamten nie wie od kogo i czasami za co. A tak zanim dałoby się minusa trzeba by było pomyśleć, czy naprawde warto.

OffTopic ---> torchę głupia opcja w tej ankiecie... ("Wstrzymuję się od głosu") jak ktoś wstrzymuje się od głosu to w ankeicie nie zaznaczy nic
Zoorekk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2004, 13:48   #7
yon
Użytkownik Forum
 
yon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2004

Posty: 115
Domyślny

wogole bez reputacji Albo jest sie znanym i szanowanym (reputacja) albo nie... tego nijak nie da sie przelozyc na jakies punkty.
Ogolnie uwazam ze takie punkty reputacji moga sluzyc jedynie do oszustwa rzeczywistosci. np. ktos nielubiany ma mase punktow. Ludziom z wysoka reputacja (faktyczna, a nie punktowa) nie trzeba zadnych punktow zeby pokazac jacy sa naprawde.

reputacja nieanonimowa miala by sens, ale nie na tym forum. Niejedan krucjate by rozpetano za wystawienie jakiegos minusa. Oczywiscie nie pisze tutaj o krucjacie na argumenty (bo ta jest ok), ale reputacyjnej..

re up: wlasnie na tym forum musialby bac sie odwetu...

ps. Walfir... teraz wszyscy ci beda walic - za ogromny podpis....
__________________
jaja przeszkadzaja kobiecie,
jaja uwlaczaja mezczyznie,
prorocy je amputowali rane zalewajac stopionym maslem
w Babilonie zdrada, kaza nosic jaja
a jaja podnosza emocje i wywoluja wojny

Ostatnio edytowany przez yon - 31-08-2004 o 13:50.
yon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2004, 14:15   #8
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Najlepiej, żeby WoGle nie było reputacji... Prowadzi to do bezsensownych sytuacji, ja np. dostałem już trzy głupie dodatnie reputacje - jedna podpisana "Za garfielda" (to był mój avatar), druga "DK rulez" (DK = Dungeon Keeper, a mój avatar przedstawia Rogacza z tejże gry), a trzecia niepodpisana. Do tego dochodzą debilne dopiski "Reputacja plx" (już jednemu takiemu debilowi dałem minusa... Chciał reputacji, nie?)...
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2004, 14:32   #9
shae
Użytkownik Forum
 
shae's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Babylon 5, green sector

Posty: 202
Gildia: Ψ Corps
Poziom: P12
Domyślny

Ja również uważam, że reputacja to nie jest dobry pomysł. Kazdy rodzaj statystyk powoduje wyścig, wystarczy poczytać niektóre sygnaturki czy posty - ludzie żebrają o reputację. Jeśli nie żebrają, to próbują ją w jakiś namolny sposób zdobyć. Dostałem raz komentarz do reputacji, który brzmiał jakoś tak: "za to, że nie musiałem czytać kolejnego poradnika dla sorca na lvlu 10-12". Nic dodać, nic ująć...

A co do argumentu, że widać kto pisze bzdury, a kto nie: tak, jasne. Reputacja pokazuje raczej, kto jest lubiany, a kto niezbyt. W dodatku niektórzy narzekają, że dostają minusy tylko dlatego, że mieli własne zdanie na jakiś temat... Heh.

A co do pisania z sensem: Jeśli ktoś czyta forum to widzi, kto pisze sensownie i na temat, kogo warto czytać a kogo lepiej zignorować. Żadna reputacja tego nie zmieni.
__________________
If you find your head on the floor, you will fight witchers no more.
shae jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2004, 14:50   #10
roland
Użytkownik Forum
 
roland's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Z nienacka:P

Posty: 486
roland ma numer GG 2839234
Domyślny Glupota??

jak dla mnie trzeba buyc kretynem zeby w sondzie dac odpowiedz wsztrzymuje sie od glosu po co tak glosowac?? jak sie wcale nie zaglosuje wyjdzie na to samo...
__________________
"Los dzielący ludzkie byty,
na zabójców i zabitych,
zmieści Cię w rubryce szerszej,
tak w tej pierwszej..."
roland jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2004, 15:21   #11
Gold Raven
Użytkownik Forum
 
Gold Raven's Avatar
 
Data dołączenia: 06 01 2004
Lokacja: Chrzanów

Posty: 230
Imię: Gold Raven
Profesja: Rookstayer
Świat: Danubia
Poziom: 49
Skille: 23/30
Gold Raven ma numer GG 2265742 Gold Raven ma login Tlenu gilette@tlen.pl
Domyślny

Ja jestem za systemem reputacji ale z podpisem wystawiającego reputkę - inaczej to juz wole żeby wogule reputacji niebyło. Chciałby wiedzieć kto wystawia reputke i chciałbym żeby inni wiedzieli że to ja im taką reputke wystawiłem - nie ma się czego wstydzić.

Aaa jeszcze jedno ... to, że reputke można wystawić dopiero po 10 postach też nie jest dobrym pomysłem - ludzie nabijają te 10 postów w ciagu 1h :/ lub krócej, powinno być tak że tylko doświadczeni forumowicze którzy mają pewien "staż" na forum i w grze mogą wystawiać reputacje, a nie takie nOObki które zaczynają dopiero gre i dają reputki za avatarek/fajne imie/fajny podpis :/. Powiedzmy że były by grupy: modki, elita, gracz, newbie, noob - z tych 5 grup tylko modki i elita mieliby możliwość wystawienia reputacji.

Co do "wyścigu" - co by niebyło: ilość postów, reputki, czy god wie co jeszcze - zawsze będzie taki wyścig. Tego nieda się uniknąć. Nawet jeżeli by tylko modki rozdawały +/- byłby taki wyścig żeby im się podlizać i mieć wyższą reputke.

@roland
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez roland
jak dla mnie trzeba buyc kretynem zeby w sondzie dac odpowiedz wsztrzymuje sie od glosu po co tak glosowac?? jak sie wcale nie zaglosuje wyjdzie na to samo...
Jeszcze 1 taka wypowiedź i masz "-" na koncie - pohamuje się od wyzwisk, i po co piszesz to jak już ktoś inny to napisał (Zoorekk)??

Ostatnio edytowany przez Gold Raven - 31-08-2004 o 15:26.
Gold Raven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2004, 16:02   #12
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maciekpkk
Ja jestem za systemem reputacji ale z podpisem wystawiającego reputkę - inaczej to juz wole żeby wogule reputacji niebyło. Chciałby wiedzieć kto wystawia reputke i chciałbym żeby inni wiedzieli że to ja im taką reputke wystawiłem - nie ma się czego wstydzić.
Każdy ma prawo zachować anonimowość. Jak człowiek nie chce podawać, kim jest - to ma do tego pełne prawo. Sorry, forum to nie Tibia, gdzie masz oznaczenia "kto jest do zabicia". Jakby każdy MUSIAŁ ujawniać swoją tożsamość podczas przyznawania reputacji, to zrobiłaby się wojna między lamerami, i modowie nic by nie robili tylko bannowali.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maciekpkk
Aaa jeszcze jedno ... to, że reputke można wystawić dopiero po 10 postach też nie jest dobrym pomysłem - ludzie nabijają te 10 postów w ciagu 1h :/ lub krócej, powinno być tak że tylko doświadczeni forumowicze którzy mają pewien "staż" na forum i w grze mogą wystawiać reputacje, a nie takie nOObki które zaczynają dopiero gre i dają reputki za avatarek/fajne imie/fajny podpis :/. Powiedzmy że były by grupy: modki, elita, gracz, newbie, noob - z tych 5 grup tylko modki i elita mieliby możliwość wystawienia reputacji.
Hmm... Zdefiniuj "Doświadczeni forumowicze". To byłby przejaw dyskryminacji. Bo skąd pewność, że nie znajdzie się gość, który ileś tam już siedzi na forum, a potem zostaje dołączony do "Elity" i sobie myśli "Ha, ha, ha, mam większy autorytet i władzę od tych bezczelnych n00bków... O, ten mi się nie podoba - napiszę jakieś mądre uzasadnienie i facet nie będzie mógł mi się odgryźć, hahahaha".

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maciekppk
Co do "wyścigu" - co by niebyło: ilość postów, reputki, czy god wie co jeszcze - zawsze będzie taki wyścig. Tego nieda się uniknąć. Nawet jeżeli by tylko modki rozdawały +/- byłby taki wyścig żeby im się podlizać i mieć wyższą reputke.
Tym samym podpalasz most, który sam zbudowałeś. Skoro piszesz, że i tak będzie wyścig, to po jaką ciężką cholerę dzielić userów na modów i "elitę"?! Ludzie się będą do Elity podlizywać i na jedno wyjdzie, jakby sami szastali sobie reputacją.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maciekppk
@roland
Jeszcze 1 taka wypowiedź i masz "-" na koncie - pohamuje się od wyzwisk, i po co piszesz to jak już ktoś inny to napisał (Zoorekk)??
Erhm... On wyraził TYLKO swoje zdanie i powiedział, że umieszczenie takiej a takiej opcji w ankiecie jest kretyńskie. Może TY dasz mi minusa na konto bo się z tobą nie zgadzam w tym poście?
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2004, 18:37   #13
roland
Użytkownik Forum
 
roland's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Z nienacka:P

Posty: 486
roland ma numer GG 2839234
Domyślny Re

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maciekpkk

@roland
Jeszcze 1 taka wypowiedź i masz "-" na koncie - pohamuje się od wyzwisk, i po co piszesz to jak już ktoś inny to napisał (Zoorekk)??
jeszcze jedna? czyli znaczy ze mnie sledzisz?? moge wyrazic swoje zdanie a to czy dasz mi -,+ czy tez nic zalezy tylko i wylacznie od twojego poziomu intelektualnego tzn.: jesli dasz mi - lub + swiadczy to o tym ze nie rozumiesz wolnosci slowa i tyle mam prawdo wyrazic swoje zdanie... moge teraz napisac ze jestes p@$#@%*&@^ pk ale tego nie zrobie bo po co?? i co ja tez mam napisac "Jeszcze 1 taka wypowiedź i masz "-" na koncie "??? pomysl zanim cos napiszesz...
a co do zoorka to uwazasz ze nie mam prawa sie odezwac?? ze tylko ty i on macie parwo cos pisac?? moge pisac co chce a pisze to samo co on bo chce wyrazic swoje zdanie... co mnie obchodzi co on powiedzial?? to jest moje zdanie...
__________________
"Los dzielący ludzkie byty,
na zabójców i zabitych,
zmieści Cię w rubryce szerszej,
tak w tej pierwszej..."

Ostatnio edytowany przez roland - 31-08-2004 o 18:39. Powód: bo cos mi sie przypomnialo
roland jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:56.


Powered by vBulletin 3