Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-09-2009, 12:38   #1
crank127
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 09 2009

Posty: 3
Domyślny Boty, Boty, boty... niszczą Tibię.

Witam.

Dość długi czas nie grałem w Tibię... będzie coś ze dwa lata. Oczywiście wtedy też były różne boty, ale większość ograniczała się do tego, że postać automatycznie jadła i rzucała zaklęcie co ułatwiało skillowanie mlvl. Były też boty na multikonto, ale stosunkowo mało osób ich używało.
Teraz, zaledwie po kilku dniach grania na Aldorze, zorientowałem się, że Tibia, to już nie ta sama gra. Teraz ten kto nie stosuje bota to rzadkość... a boty, które teraz są oferują dużo, dużo więcej... Jak np. automatyczne expienie... no ku***(de)! Jaki sens ma teraz gra, skoro wszystko za nas mogą zrobić boty?? Przecież gra wtedy traci cały sens. Co z tego, że ja chcę grać uczciwie i później mieć satysfakcję z tego, że sam tego dokonałem, skoro gracz, z którym jest skłócony i z którym chciałbym konkurować używa bota i dzięki temu, śpiąc, może nabić 5 lvl??
Boty to porażka i Cipsoft musi coś z tym zrobić...
crank127 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-09-2009, 13:06   #2
Orez
Użytkownik Forum
 
Orez's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2009

Posty: 44
Domyślny

I robi! Powoli, bez pośpiechu banuje nieuczciwych graczy.
Ich ulubionym sposobem prawdopodobnie jest banowanie wielu graczy za jednym zamachem.
Oczywiście można przyspieszyć ten proces, po przez zgłaszanie przypadków łamania regulaminu.

Szczerze mówiąc, nie przepadam za boterami (choć podoba mi się kiedy pozostawiają po sobie loot.), bo sam nie używam botów.
__________________
Orez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 13:17   #3
c3ler0
Użytkownik Forum
 
c3ler0's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2009
Lokacja: London
Wiek: 26

Posty: 25
Stan: Niegrający
Domyślny

Graczy używających botów można banować ale co to da jeśli ich liczba cały czas rośnie.Używając bota tylko podkreślasz swoją słabość dodatkowo ryzykując utratę swojego konta.

Ostatnio edytowany przez c3ler0 - 30-09-2009 o 13:22.
c3ler0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 13:30   #4
B3K0N
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 07 2009

Posty: 86
Domyślny

A najciekawsze jest to, że teraz ci co używają bota, uważają siebie za koxów i hardkorów, nasmiewając się przy tym z uczciwych graczy.
B3K0N jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 13:42   #5
Orez
Użytkownik Forum
 
Orez's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2009

Posty: 44
Domyślny

Buuuu...
Mój kumpel był boterem.
A czemu używał bota? Nie lubi za bardzo grać w tibie, lecz uwielbia znęcać się nad graczami.
Inni używają boty dla samej frajdy jaką niesie łamanie prawa.
Jeszcze inni traktują to jako hobby. No wiecie. Bot taki wirtualny zwierzaczek.

Fajnie było by gdyby NPC w tibi zachowywało się w podobny sposób co niektóre boty. Na przykład: NPC piekący chleb. Mieli zborze robi mąkę, po czym przerabia ją na "masę" a na koniec wypieka chleb który zjada, lub po prostu chowa. Tibia stała y się przy tym o wiele "żywsza"!
__________________
Orez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 14:16   #6
crank127
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 09 2009

Posty: 3
Domyślny

Najgorsze jest to, że większość boterów w tej chwili czuje się całkowicie bezkarnie i nie boją się, że dostaną bana. Dawniej, każdy bał się używać najprostszych botów i raczej nigdy się tym nie chwalił... a teraz całkowicie obce osoby, bez żadnych obaw mówią mi, że używają botów... "to ja ustawiam bota na noc i idę spać, DOBRANOC" grrr.... Odechciewa się grać.
crank127 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 14:43   #7
QuestionMan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 09 2009
Lokacja: ŁDZ - Capital of DNB
Wiek: 35

Posty: 143
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

widzisz bota > ctrl + r > reportuj to rób zawsze.
stwórz sobie pk chara lvl 27+ prof magiczna i zabijaj boty .
kiedyś też były caveboty .
2 lata temu było trochę mniej botów niż teraz to prawda ale nie popadajmy w skrajności , poza tym MC to nie bot tak ?
poza tym co komu szkodzi MC do skillowania ? jedynie chyba z zazdrości , że samemu nie można.
MC jest tak samo popularne jak kiedyś .
QuestionMan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 15:15   #8
Narcyz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 09 2009

Posty: 114
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Domyślny

Każdy zadaje pytanie co daje używanie bota. Ściągnij bota, włącz cavehunting i idź do kina, wtedy zobaczysz co daje.
Narcyz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 15:46   #9
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dragon816 Pokaż post
Zal mi cie frajerze sam se idz do kina ja wole expic jak prawdziwy tibijczyk
Fail. Lecisz do sygny.

Topic:

I co z tego?
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 16:45   #10
ZbieraszPSety
Użytkownik forum
 
ZbieraszPSety's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2009

Posty: 9
Domyślny

@Erh..
Tia
Wyrwałeś wypowiedź z kontektsu i teraz szpanik na całym forum...

@top
No fakt, czasem to naprawde wnerwia...
Chociaz z drugiej strony..
Mialem pacca, to ciagle expilem na Yalahar, pewnego dnia wchodze na Mad Scientisty a tam lata sobie 130 ms na bocie z exori mortkiem...
Wchodze do jednej wiezy - patrze - 100gp...
Podnosze.. znow.. I tak nazbieralem 16k, potem przyszedlem po godzinie, ale ktos juz tam zbieral

No w kazdym razie boty sa wnerwiajace, tymbardziej jak jest taki 250+, co cipsoft juz go nie zbanuje bo zeby grac musi miec pacca...
[Ile to filmow bylo z LP jak boci... i co? :< ]
ZbieraszPSety jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 16:49   #11
Kozto$
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 10 2007

Posty: 255
Domyślny

Każdy ma odmienne zdanie na temat botów. Niektórym ułatwiaja życie a dla innych są problemem. Ludzie używający ich wcale nie muszą robić tego dla lvla, może chcą zarobić ze sprzedaży cc (choć pewnie więcej zapłacą za prąd, też mi zysk). Cipsoft powoli coś robi (a przynajmniej się stara), ale nadal nie udaje im się to w 100% i raczej długo jeszcze z nimi powalczą.
Kozto$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 16:52   #12
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ZbieraszPSety Pokaż post
@Erh..
Tia
Wyrwałeś wypowiedź z kontektsu i teraz szpanik na całym forum...
Może i z kontekstu ale dalej głupie.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 16:54   #13
RedFOg
Użytkownik Forum
 
RedFOg's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Lokacja: -unknow-

Posty: 171
Profesja: Paladin
Domyślny

widzisz bota?? to od razu trap/PK, ctrl+r rezultatów za dużych nie daje, szczególnie na n-pvp...
i mnie najbardziej wkur****a jak se taki J. Os. X. Dr. Hab. Mg. 100+lv puści bota na minosach pod senją i sie z nim nic na n-pvp nie zrobi a na pvp "zaraportujesz - wracasz na rooka"...
RedFOg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 17:39   #14
QuestionMan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 09 2009
Lokacja: ŁDZ - Capital of DNB
Wiek: 35

Posty: 143
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

na non pvp nic nie daje raport tak ? sądzę że daje o niebo więcej niż na zwykłym normal pvp serverze
poza tym jak raportujesz na pvp wcale nie oznacza że wracasz na rook nie wiem skąd to że wytrzasnął .
QuestionMan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 18:09   #15
Satanik
Użytkownik Forum
 
Satanik's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2008
Wiek: 32

Posty: 319
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

No niestety to już nie jest ta sama gra... tak jak kiedyś gra była ch.jowa a ludzie tworzyli klimat, tak teraz gra sama w sobie staje się coraz ciekawsza, za to ludzie niszczą ją i klimat totalnie i w każdy możliwy sposób...

pamiętam, kiedyś jak ktoś używał bota, odrazu został zjechany od nooba, i raczej nikt nie lubił takiego gracza... a teraz?! siedząc na obojętnie jakim vt masz
conajmniej 2 kanały tylu "bot, ale jestem w domu..." albo "bot-śpię" no żal dupe ściska ale nic z tym nie zrobisz... jedynie cipsoft może coś z tym zrobić i zamiast tego swojego gównianego systemu auto banów powinni mieć coś co powoduje że jak włączysz bota, od razu dostajesz bana... a największą porażką tibi jest to że nie istnieje już coś takiego jak "gracz legęda" którego codziennie wpisywało by się w wyszukiwarke żeby zobaczyć czy wbił lvl, teraz praktycznie na każdym serverze są wybocone 300lvle, a największy lvl w tibi to również największy bot tibi, i czuje się bezkarny
Satanik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 18:14   #16
Mohammed
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Gdynia
Wiek: 28

Posty: 93
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jaag Vlik
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Poziom: 35
Poziom mag.: 30
Mohammed ma numer GG 11505071 Send a message via Skype™ to Mohammed
Domyślny

Powinni wprowadzić jakiś system, który uniemożliwia modyfikowanie klienta w żaden sposób, efekt: nie możnaby uruchomić bota
Mohammed jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 18:28   #17
QuestionMan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 09 2009
Lokacja: ŁDZ - Capital of DNB
Wiek: 35

Posty: 143
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Nie wymyśla żadnego takiego oprogramowania , gdyż połowa botów ma pacca , a co za tym stoi ? Pieniądze , jeżeli zaczęli by banować wszystkich co mają bota to z licznej społeczności tibijskiej odpadłaby z 1/3 .
QuestionMan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 19:41   #18
Kazikula
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 09 2009

Posty: 22
Domyślny

@RedFOg
raportująca osoba zawsze pozostaje anonimowa wiec nie wiem o co ci chodzi..
@QuestionMan
masz racje, ale z drugiej strony mysle ze jest pelno osob ktore wrocilyby do tibi gdyby system cipsoftu banowal WSZYSTKICH botterów (i zapewne kupilyby pacca)mowa tu o wielu 18+ latkach ktorzy odeszli od tibi ale dalej chcieliby se pograc, dlaczego odeszli? moze wlasnie przez botterów, przynajmniej jakis % z nich . Przyklady to chocby setki osob przesiadujacych na forach, pomagajacych ale niegrajacych

Ja kiedyś uzywalem bota ale juz z tym skonczylem no i lepiej mi sie gra bo mam jakas satysfakcje z wbijanych lvli i zarobionej kasy xD

Czy lubie boterów? no hmm takich zwyklych no to mi zal poprostu ale do takich jak moj kolega - gra se edem a eka stawia na nocki na cos co mu da kase (np elfy) to nic nie mam
Kazikula jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 19:56   #19
Narcyz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 09 2009

Posty: 114
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Domyślny

Ja tam sobie stawiam bota na noc gdy mało ludzi gra, praktycznie nikt nie gra i razem ze mną latają boty Uzbieram sobie kaskę na potionki, trochę lepsze eq i później jak się stamina odnowi to można poszaleć i powaścić troszkę.
Narcyz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2009, 19:59   #20
wojo1310
Użytkownik Forum
 
wojo1310's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2008

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Gildia: Flamess
Świat: Menera
Poziom: 103
Poziom mag.: 7
Adres Jabbera do wojo1310
Domyślny

w 100% popieram narcyza.ja osobiscie uzyam bota glownie na skilla.bo po co mam sie meczyc przez 5h z klikaniem na slimy jak moge sobie isc na dwor czy nawet sie pouczyc i za te 5h bez wysilku osiagne oczekiwany efekt.oczywiscie inna sprawa jak ktos lata na bocie 24/7(sa tacy a ja cos o tym wiem bo gram na non pvp)to juz jest skrajnosc.chociaz jak mialem pacca i puscilem sobie bota powiedzmy na babarach i po 2h mialem taki profit ze sie w pale nie miesci a zszedl mi 1 potion no to jest sukces.ale nie mozna sie ograniczac do botowania.wyskok na wspolny hunt z kolegami to niezapomniane wrazenia i trzeba o tym pamietac
__________________
Orgias
wojo1310 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:02.


Powered by vBulletin 3