Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-02-2006, 13:33   #61
Wesoly Gucio
Użytkownik forum
 
Wesoly Gucio's Avatar
 
Data dołączenia: 01 02 2006
Wiek: 43

Posty: 6
Stan: Na emeryturze
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Isara
Poziom: 22
Skille: 20/24
Domyślny

Ja zaczynałem na Hibernie. Tam na Rooku często chodziłem z kolegami do pomieszczeń z questami: Bear Room i Mino Hell wogóle nie wiedząc, że tam są jakieś questy - zabijaliśmy respa i powrót do miasta. W dodatku dość długo byliśmy przekonani, że pomieszczenie z MM jest domkiem jednego z Rookmasterów.
Wesoly Gucio jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-02-2006, 09:16   #62
Tom'ash Hellmastah
Użytkownik forum
 
Tom'ash Hellmastah's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2006
Lokacja: Giżycko Mega-City
Wiek: 28

Posty: 7
Stan: Niegrający
Imię: Brak
Profesja: Sorcerer
Skille: 10/10
Domyślny hehh

Ja zaczynałem z moim "mentorem" kolegą który mi pomagał. Gdy raz padłem na 3 levelu na cave ratach to uważałem że to normalka paść na ratach na 3 levelu Nie umiałem szybko wejść po drabinie (zajmowało mi to około 7 sekund) . Gdy wszedłem na maina, to mój kolega mówił mi że każdy dom bez względu na wielkość kosztuje 100k+, a miecze po spyke swordzie i serpent swordzie są tylko dwuręczne. Myślałem że pk to kolesie którzy chcą mi pomóc Gdy zabiłem na 17 levelu 9 levela to byłem bardzo szczęśliwy . Pewnie było tego więcej ale nie pamiętam już Nie byłem bardzo wielkim noobem co nie wie co to jest minotaur, albo twierdził że od 30 levela na rooku dostajesz GM (znam takich ludzi co maja po 15 levele i twierdzą to do dziś).
Tom'ash Hellmastah jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2006, 09:39   #63
Cor Tibiarz
Użytkownik Forum
 
Cor Tibiarz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 02 2005
Wiek: 29

Posty: 772
Cor Tibiarz ma numer GG 8630524
Domyślny

ja umialem wejsc po drabince ale nie wiedzialem ze mozna klikac na kratke przed nia tylko klikalem na szczeble . Albo moja pierwsza postacia zawsze robilem handel na deskach, klient dawal mi pierwszy a ja mu drugi albo wypilem szlam i prawie dedlem no i klikalem na raty: prawy i attach, albo jak kase bralem to przeciagalem i zamiast enter to klikalenm myszka OK i mi zawsze kase z ratow kradli albo bralem wszystkie itemy jakie spotkalem (cluby jckety ) bo chcialem sprzedac je w sklepie a potem dowiedzialem sie o mnozeniu kasy... no i zaczelo sie. Jak powiedzialem ziomkowi ile jej mam to mi powiedzial zebym nie robil bo mu sie zrobilo mnie zal i ja sam zaczalem to stosowac zarobilem z 500gp albo jak moj bracik wyszedl na maina, to ja wrocil ze szkoly a on do mnie krzyczy: stary, kupilem zbroje arm:9 (scale ) za 150gp a ona jest warta 600gp ale noobek mi jakis sprzedal haha! Coz kazdy byl kiedys noobkiem ale te czasy mijaja

EDIT: nosilem tarche tam gdzie torcha a torcha tam gdzie tarcze potem dziwilem sie mam zero shielding! Albo zdobylem short sworda i tak sei cieszylem ja nie moge sie chwalilem ze ja mam short sworda co ma az 11 ataku! ale przynajmniej podczas mojej gry w tibie nigdy nie udalo mi sie zdedzic na rooku myslalem ze wszyscy dedza na rooku a ja nie

Ostatnio edytowany przez Cor Tibiarz - 03-02-2006 o 09:58.
Cor Tibiarz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2006, 09:41   #64
Cris The David
Użytkownik forum
 
Cris The David's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2006

Posty: 6
Szczęśliwy Byłem Noobem :P

Qmple mi opowiadał, jak miał pacc i zrobił kolesia w jajo:
Na rooq jest quadka dla pacc, powiedział kolesiowi ze to jest quatka, przez która da sie przejść, jak ma sie przepustke ......
Look This: (Sprzedawca spodni to mój qmpel)
Jakiś noob: ee pomoz mi
Jakiś noob: nie moge przejsc...
Sprzedawca spodni: oj...
Jakiś noob: nie moge przejsc... nie da rady, nie da rady..
Jakiś noob: słyszałem ze do trego jest potrzebna przepustka.....
Sprzedawca spodni: idz ją qp!
Jakiś noob: hi
Jakiś noob: buy prezpustka
Jakiś noob: yes
The End!
Cris The David jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2006, 21:12   #65
Diego'Odin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2005
Lokacja: Ustka

Posty: 461
Gildia: MON
Domyślny

ja na początek se łaziłem po mieście(?) i zaszłem az do sklepu al'??? (coś takiego) patrze a tu se 200gp luzem lezy!! biore kupiłem se doublet(?) i sabre i poszłem na raty a że ni umialem walczyć zaliczyłem deda i stracilem całe 150gp
Diego'Odin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2006, 05:32   #66
royal oski
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006
Lokacja: ~

Posty: 17
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: ~
Świat: Xerena
Poziom: 38
Poziom mag.: 44
royal oski ma numer GG 5342850
Domyślny

hehe ja pamietam ze siedzialem do 7 lvl'u na ratach dopiero jak mi kolega powiedzial ze moge isc na wilki to sie go zapytalem gdzie to jest i wogóle co to jest (nawet niewiedzialem ze jest takies cos rook czy main poprostu biegalem po ratach )
royal oski jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2006, 09:00   #67
Krizz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 08 2005

Posty: 805
Domyślny

HeH, ja jak znalazłem jakieś śmieci (wtedy bardzo cenne przedmioty ) to chowałem do backpacka i tracilem ze 100 cap+ na to bo myślalem że to coś cennego
PO drabince na szczęście niemiałem problemu ze wchodzeniem, a zanim zagrałem w tibie oczywiście grafa bleee, potem CUUUDOOO!
Krizz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 20:29   #68
Priestesss
Użytkownik forum
 
Priestesss's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Carlin
Wiek: 34

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Katanna
Profesja: Sorcerer
Świat: Pacera
Poziom: 24
Poziom mag.: 24
Priestesss ma numer GG 3402392
Domyślny Katana - legendarna broń...

Moje początki grania w Tibie wygladały tak:

1. Accounta zrobiłam bez większego problemu (jakims cudem)

Rookgaard:
2. Pół godziny myslałam nad outfitem, bo myślałam, że zostaje już na zawsze...
3. Nie wiem, jak to zrobiłam, ale samobójstwo wydawało mi się niezłym sposobem na wyjście z pomieszczenia z drabinką (lina.......) i jakos mi umknęło to, że wtedy cokolwiek się traci...czapki z głów lub krzyżyk na droge
4. Numer punktu dla upamiętnienia 4 levla, na którym dowiedziałam się, że moge wyjśc z wioski...
5. Probowałam atakować NPC
6. Desperacko usiłowałam się dostać na część dla PACC, czy to po powierzchni, czy to podziemiami...
7. Jak kiedyś zobaczyłam deera to sięcieszyłam jaka to ja jestem, że jesyem w miejscu, gdzie są jelenie (po prostu kiedys zobaczyłam, jak mój kolega poluje na deera a on na 6 levlu wydawał mi sie wręcz Bogiem Ojcem Wszechmogacym)
8. Nie wiedzialam, do czego śłuży wyrocznia...
9. Zabiłam chyba z 5 postaci i skasowałam, zanim udało mi sie wejśc po drabince i nie dednąć na racie...
10. Myślałam że "Premium players" to są jak się będzie jedną z pierwszych osób, które sobie założą postac na nowym servie.

Mainland:
1. do 14 levla chodziłam z eq: katana, coppe shield, leather legs, soldier helmet i scale armor i marzyłam o Magic Longswordzie.
2. Nie chciałam używać magii (uraz z innych rpg gdzie czasami to jest skomplikowane)
3. chciałam wszystko kupowac od npc, bo nie umiałam handlowac z graczami
4. Jak raz jeden gośc zaczął mi grozić i chciał ode mnie 2k to te 2k zaczęłam zbierać...
happy end: jak oprzytomniałam to kupiłam se p-seta i założyłam Nienawidze Rozowego
Priestesss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 20:30   #69
Priestesss
Użytkownik forum
 
Priestesss's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Carlin
Wiek: 34

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Katanna
Profesja: Sorcerer
Świat: Pacera
Poziom: 24
Poziom mag.: 24
Priestesss ma numer GG 3402392
Domyślny Katana - legendarna broń...

Moje początki grania w Tibie wygladały tak:

1. Accounta zrobiłam bez większego problemu (jakims cudem)

Rookgaard:
2. Pół godziny myslałam nad outfitem, bo myślałam, że zostaje już na zawsze...
3. Nie wiem, jak to zrobiłam, ale samobójstwo wydawało mi się niezłym sposobem na wyjście z pomieszczenia z drabinką (lina.......) i jakos mi umknęło to, że wtedy cokolwiek się traci...czapki z głów lub krzyżyk na droge
4. Numer punktu dla upamiętnienia 4 levla, na którym dowiedziałam się, że moge wyjśc z wioski...
5. Probowałam atakować NPC
6. Desperacko usiłowałam się dostać na część dla PACC, czy to po powierzchni, czy to podziemiami...
7. Jak kiedyś zobaczyłam deera to sięcieszyłam jaka to ja jestem, że jesyem w miejscu, gdzie są jelenie (po prostu kiedys zobaczyłam, jak mój kolega poluje na deera a on na 6 levlu wydawał mi sie wręcz Bogiem Ojcem Wszechmogacym)
8. Nie wiedzialam, do czego śłuży wyrocznia...
9. Zabiłam chyba z 5 postaci i skasowałam, zanim udało mi sie wejśc po drabince i nie dednąć na racie...
10. Myślałam że "Premium players" to są jak się będzie jedną z pierwszych osób, które sobie założą postac na nowym servie.

Mainland:
1. do 14 levla chodziłam z eq: katana, coppe shield, leather legs, soldier helmet i scale armor i marzyłam o Magic Longswordzie.
2. Nie chciałam używać magii (uraz z innych rpg gdzie czasami to jest skomplikowane)
3. chciałam wszystko kupowac od npc, bo nie umiałam handlowac z graczami
4. Jak raz jeden gośc zaczął mi grozić i chciał ode mnie 2k to te 2k zaczęłam zbierać...
happy end: jak oprzytomniałam to kupiłam se p-seta i założyłam Nienawidze Rozowego
Priestesss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2006, 18:21   #70
Ciufcia
Użytkownik Forum
 
Ciufcia's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2006
Lokacja: KrainaNibyNiby

Posty: 252
Profesja: Rookstayer
Świat: Eternia
Skille: 26 fist
Domyślny

..........
__________________







Ostatnio edytowany przez Ciufcia - 25-01-2009 o 15:20.
Ciufcia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-02-2006, 14:47   #71
lukaszlukasz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 12 2005
Lokacja: Śląsk
Wiek: 32

Posty: 77
Stan: Aktywny gracz
Imię: Tessil
Profesja: Knight
Gildia: Brak
Świat: Secura
Poziom: 10
Skille: słabe
Poziom mag.: 1
Domyślny

Kidyś koledzy z klasy zachęcali mnei do gry. Bezproblemowo zrobiłem sobie konto i zalogowałem się. Potem zrobiłem se outfit (zastanawiając się, czemu inni mają "lepsze" outfity a ja tylko ten podstawowy - nie potrafilem zrobic innego) Mój kumpel robił sobie 2 chara, to pomagał mi na rooku. Przez pierwszą godzinę gry rozszyfrowywałem, jak się w to gra. Zapomniałem powiedzieć, że zastanawiałem się nad tym, czy lepsza jest pałka z kolcami, czy tajemnicza dwukolorowa broń "torch". po pewnym czasie wyrzuciłem torcha bo stwierdziłem, że pałka jest lepsza. i wielkie odkrycie - za raty jest EXP!!! no to zabijałem je i zastanawiałem się, co to "You advanced in ".
Następnego dnia po rozmowie z kolegą byłem już bardziej uświadomiony - i wyciągałemn loota ze szczurów. Ale wszedłem gdzieś i robiłem prawym "use" na górny szczebel drabiny - przez samobójstwo się wydostałem. Kolega powiedział mi, że pochodnie można kupować (moje nowe odkrycie). Przy okazji zastanawiałem się, sąd sięwzięły "złote tarcze", "metalowe zbroje" itp. (nie wiedziałem, że istnieje cośpoza miastem). Potam ktoś powiedział, że idą na questa. Pomyślałem ,z że ten "quest" to musi byćcośfajnego. poszedłem z nimi i dedłem, bo władowałem się do minohell
potem wyszedłem na maina (zaszokowany itemami, jakie dali mi kumple - plate armor itp.) i powoli prezstawałem być newbie
__________________
11:13 Artun Klono [8]: ej mistrzu dasz cos a jak nie to moge byc twoim kumplemczy mistrzu niejestem tego godzien

08:23 Euti Shar [9]: kto mi za uwa
lukaszlukasz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-02-2006, 18:33   #72
HubertPol
Ognisty Lis
 
HubertPol's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005
Lokacja: Lublin

Posty: 366
Stan: Na Emeryturze
Imię: Będę
Gildia: Piekł
Świat: Ciastka ; )
HubertPol ma numer GG 3489666
Domyślny

no to teraz ja :

Ja na początku myślalem że jak założe sobie postać na innym świecie to bede gdzie indziej zaczynał. Tzn. gram sobie chyba na Danubi nabilem 3 poziom i mowie jakies slabe same sczury to sobie zaloze na Danerze a tu patrze znowu to samo. Potam pytam si ebrata czemu to tak. a On mi mowi ze za miastem sa inne potworki.

pozdro dla Brata :
Maciejus from Hell
kiedyś był lepszy ale mu postać zrookowalem bo bylem taki newbie
__________________
FAIL


Tompior nup : D

Bo Hubert nie chcial kupic ziemniakow

Ostatnio edytowany przez HubertPol - 11-02-2006 o 18:34.
HubertPol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2006, 17:05   #73
JonkeS
Użytkownik forum
 
JonkeS's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2006
Lokacja: Pustków City

Posty: 10
Stan: Na emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Lunara
JonkeS ma numer GG 4839755
Domyślny

ja powiem tyle nic nie umiałem ale podobało mi się poznawanie gry. Nie to co teraz wszystko na pamieć..
JonkeS jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2006, 18:06   #74
Lord Evad
Użytkownik Forum
 
Lord Evad's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2006
Wiek: 34

Posty: 173
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: boterlandia
Poziom: 100
Skille: 84
Poziom mag.: 7
Domyślny

Hehe... ja jak zauwazylem ze ktos pisz sell rope to myslalem ze to ropa naftowa
Lord Evad jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2006, 18:36   #75
Fire Necromacer
Użytkownik Forum
 
Fire Necromacer's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Lokacja: Chełm - -mini city- - Ilość postów: 413
Wpisy bloga: 1

Posty: 417
Imię: Nekrofil
Gildia: #tibia.pl
Świat: QuakeNet
Poziom: +v
Skille: elita
Fire Necromacer ma numer GG 4572680
Domyślny

Ta, kiedy poznawalem tibie z bratem to poprostu byl szok, mapka tibi (odleglosc z ab do thais) bylo poprostu cos niesamowitego, a teraz to nic nie ma do poznawania, wszystko co mozna bylo zobaczyc, zobaczylem (jak nie filmiki, to pochodzilem z kumplami), a PACC area poznany za pomoca filmikow od cichego... teraz to juz nuda grac w tibie...
__________________

Welcome to IRC, where the men are men, the women are men and the little girls are FBI agents.

(+Nekrofil) uptime: 4w 3d 2h 31m 17s :: record: 9w 6d 13h 16m 11s <- KNEEEES NUBS!

Ostatnio edytowany przez Fire Necromacer - 01-05-2006 o 18:37.
Fire Necromacer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2006, 18:42   #76
Szybowniczka
Użytkownik forum
 
Szybowniczka's Avatar
 
Data dołączenia: 29 04 2006
Lokacja: Stalowa Wola

Posty: 26
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Refugia
Domyślny

Poczatki tibii - przelom w moim zyciu... Tak, to bylo dokladnie 4.02.2005 - zapamietam ten dzien do konca zycia
Zaczelam na Aldorze, gdzie gre umilil mi juz lekko wtajemniczony przyjaciel ktory pokazal mi szczury i pomogl wbic 2lvl Oj dzialo sie, dzialo. Przez moje rece przewinelo sie duzo postaci czego zaluje, bo moze gdybym od razu przyszla na pandorie, poznala moich przyszlych przyjaciol i skupila sie na jednej postaci - moglabym miec na prawde wysoki poziom. Niestety czasu nie cofne lecz nie zaluje, a juz na pewno nie zaluje tego ze zrezygnowalam z maina i dzielnie walcze na rooku
Szybowniczka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2006, 17:32   #77
Toxic 'S'
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 04 2006

Posty: 14
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Luminera
Toxic 'S' ma numer GG 3209214
Domyślny

ja kiedys nie otwieralem potworow jak je zabijalem tak gdzies do 6 levela i sie dziwilem ze nie mam kasy
Toxic 'S' jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2006, 10:29   #78
super kninghto-mag
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 05 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Nova
Poziom: 14
Poziom mag.: 11
Król ja zacZolem grac w to jak mialem 8 lat

ja zaczolem gerac jak mialem 8 lat a teraz ma,m 10 na 1 lvl na 1 postaci 1 puerwszym koncie ktore potem mi shackowali nie umnialem przejsc na maina z 11lvl z rooka i nie umialem zeczy kupowac od np c a tera mam 10 lat mam 1 har na mainie lvl 10 nie umniem akceptowac trade nWET i postac na roko lvl 7 i 1
super kninghto-mag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2006, 10:31   #79
super kninghto-mag
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 05 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Nova
Poziom: 14
Poziom mag.: 11
Domyślny

aha i kolkedzy mi w szkole tlumaczyli jak sie kupoje od npc ale i tak nie zrozomialem ale teraz umiem
super kninghto-mag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2006, 21:14   #80
PawieOczko
Użytkownik Forum
 
PawieOczko's Avatar
 
Data dołączenia: 20 11 2005
Lokacja: Wrocław, Polska
Wiek: 30

Posty: 103
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
PawieOczko ma numer GG 3484993 PawieOczko ma login Tlenu pawieoczko@tlen.pl
Domyślny

@UP
Eh... Człeku, dlaczego napisałeś 2 posty pod rząd, dlaczego? Używamy opcji "edytuj", a nie piszemy w ten sposób...
__________________

Kiedy z serca płyną słowa,
Uderzają z wielką mocą,
Krążą blisko wśród nas, od tak,
Dając chętnym szczere złoto,
I dlatego lubię mówić z tobą,
I dlatego lubię mówić z tobą...
PawieOczko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:16.


Powered by vBulletin 3