Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-06-2010, 21:27   #1
Szlaja
Użytkownik Forum
 
Szlaja's Avatar
 
Data dołączenia: 01 02 2007

Posty: 275
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Nebula
Poziom: 8
Skille: 10/14
Poziom mag.: 1
Domyślny Przemyślenia Szlaji

Wielu ludzi zastanawia się... Co się stało z Rookgaardem... Co się stało z Rookstayerami...

Otóż w miarę moich przemyśleń zaczynałem dostrzegać prawdę (?)...
Rookstayerzy (nie wszyscy) w miarę zdobywania levela stawali się coraz to bardziej zadufani w sobie, samolubni, zmieniali się w traperów odstraszając nowych.
Nowi zaczęli się zastanawiać dlaczego...
Doszli do wniosku, że nie będą zostawać długo na wyspie i tuż po wbiciu ósmego odeszli z tejże małej wysepki.
Rookstayerzy z kolei tracili klientów - z winy Cipsoftu, bo teraz zdobycie Mace, na równi z ósmym stało się bd. małym problemem.
'Strażnicy Rookgaardu' przestali nimi być - tracili zainteresowanie Tibią z powodu braku klimatu, który kiedyś owiewał tę grę. Niektórzy może wyrośli z tej gry? Założyli rodziny...
Boty - kolejna z rzeczy odstraszających nowych - blokują expowiska, kradną loot itp. Rookgaard stał się idealnym miejscem na zarabianie pieniędzy - nawet jeżeli można wynosić z niego 'całe' 2k. Jak już wspominałem - ósmy to kwestia 40 minut dla wprawnego bottera.
Nowi nie widzieli powodu by tu zostawać na dłużej - expy zajęte, problemy z zakupem broni (Rookerzy już odeszli... Pojedyncze egzemplarze na serwerach logują się na godzinkę dziennie [?]).

A patrząc z drugiej strony - dobrzy Rookstayerzy także mieli spory udział w mordowaniu klimatu. Dawali bronie nowym, złoto, potiony... Nowi uczyli się - po co za coś płacić, jak inny da za free?
Kiedy okazało się inaczej - gra traciła dla nich klimat. Odchodzili na maina, od gry, od kompa (niepotrzebne skreślić).

Tyle jeśli chodzi o przemyślenia...
Dopiszę coś jak mnie natchnie...
__________________
"Nie doceniacie potęgi szczurów!" ;>!
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hudy_Pogromca Pokaż post
"Faithfully minotaur mage has escaped from secret room!" po przetłumaczeniu "Wiernie Minotaur mage popiół cytował z sekretnego pokoju!"
Najsz. Ja tag nje umjem! Plox nałucz mnje!
Szlaja jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-06-2010, 23:47   #2
laxiu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 02 2007

Posty: 374
Domyślny

I? asdfasfasdas
laxiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2010, 15:04   #3
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Nie ma mnie online to zainteresowanie spadło.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2010, 16:55   #4
Barbar
Użytkownik Forum
 
Barbar's Avatar
 
Data dołączenia: 20 12 2008

Posty: 208
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Azura
Poziom: 69
Skille: 23/29
Domyślny



Im mniej ludzi tym lepiej bocic
__________________


Ukryty tekst:

\o/
Barbar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2010, 19:58   #5
Vryysas
Użytkownik Forum
 
Vryysas's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2007
Lokacja: Bytom

Posty: 102
Stan: Aktywny Gracz
Gildia: -
Świat: Honera
Poziom: 108
Skille: 25/32
Poziom mag.: -
Domyślny

Nie potrzebujemy nowych Rookstayerów. Im ich mniej, tym szybciej się expi.
__________________
Alucard is dead. Miss him!
Vryysas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2010, 22:47   #6
DK-LOG.911
Użytkownik Forum
 
DK-LOG.911's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2008
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 1

Posty: 482
Stan: Na Emeryturze
DK-LOG.911 ma numer GG 9863330 DK-LOG.911 ma login Tlenu gfos@tlen.pl
Domyślny

Znalazł się kolejny filozof... Rookstayerzy nie sią jakimiś "Obrońcami Rooka" tylko zwykłymi graczami, którzy zostali na tej wyspie! Zwykli gracze! Coraz bardziej wnerwiają mnie tacy ludzie jak Ty (m. in. dlatego odszedłem z tego forum), nie podoba Ci się coś? Nie graj rookstayerem - opuść Rookgaard, albo pomagaj nowym i nieś Swoje poglądy, zyskuj nowych uczniow, ale nie pisz jakichś Swoich pogiętych przemyśleń, które nie dość, że nic nie zmienią, to jeszcze zyskasz na tym więcej wrogów.
__________________
I am allways glad to share the memory of the old times - Taghor Mithrilbasher
DK-LOG.911 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2010, 04:24   #7
Burend
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mnie tez martwi co sie dzieje z rookgaardem. Pamietam czasu w ktorych deppo zapelnione bylo kupcami i sprzedawcami targujacymi sie o 1 gp , rookstayerzy stojacy na kazdym rogu miasta, ciagle dyskusje. Dziwna postawa CipSOftu, z jednej strony odnawiaja mury miasta , dodaja plaze , blokuja zmainowanie rookstayerow a z 2 ograniczaja pojemnosc depozytu w banku do 1k. Myslalem nad tym aby napisac na lamach forum tibia.com list otwarty z prosba do przedstawicieli Cipsoftu aby przedstawili swoje plany odnosnie rooka i rookstayerow,a w dalszej drodze aby tak jak sluby na mainie pomiedzy mezczyznami zalegalizowal rookstayerow zebysmy nie musieli patrzec na swoj opis i czytac no vocation. Zebysmy stali sie historia i zarazem ostatnia 5 legendarna profesja. Pomoglby mi ktos i napisal/(najlepiej wyslal) taki list na lamach forum tibia.com ?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2010, 16:44   #8
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Anatol Pokaż post
@up
Może i Rookstayerzy są zwykłymi, regularnymi, przeciątnymi graczami, ale za to tworzyli dobry klimat
Jakie może?

Zobaczcie co się stało z tym działem forum? Zakurzony, cichy, prawie że martwy. Ale Tibia.pl sama sobie to zrobiła, dosłownie przepędziła "odschoolowców" Rookgaardu z tego miejsca. A prosiliśmy o większą aktywność modów, a prosiliśmy o moda specjalnie dla tego działu, o bardziej restrykcyjne podejście do pewnych spraw. Ale bali się, że przez to ludzie uciekną. A co się stało? Poziom intelektualny/kulturowy(wieku?) spadł poniżej skali.
Jak widzę co tu się wyprawia to włosy stają dęba. Teskty w stylu "Im mniej ludzi tym lepiej bocic"? Jeszcze kilka lat temu nikomu by to przez klawiaturę nie przeszło. Teraz przyznawać się do bota to normalka.

Ciekawe o ile spały im dochody z oglądania reklam, przecież jakiś czas temu nie było dnia żeby nie powstawało tutaj kilkadziesiąt nowych postów.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:41.


Powered by vBulletin 3