Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-08-2009, 00:42   #1
dybik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2009
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 34
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Stara Tibia, wspomnienia ...

Witam wszystkich.

Tak mysle i mysle ze czas napisac. Wiec wkoncu napisze
Przestalem grac w tibie jakies 3 lata temu. Dlaczego ? A no dlatego ze kazdy update powodowal coraz to mniejsza grywalnosc 'ekip' chodzacych na wspolne hunty... To tak dla wstepu...

Przechodzac do tego co chce przekazac, czy tez zapytac...
Czasami przegladam screeny kiedy to na wojnie krolowaly 120 lvle, kiedy to stojac na huncie necro ekscytowalismy sie bohami, badz przy annhilatorze byla kolejka ludzi z gratulacjami... Az lezka kreci sie w oku. Byl to klimat nie do opisania, wspolne hunty, wspolne deady na questach i te 'wielkie' (wtedy) 80 lvle. Powiedzcie mi drodzy czytelnicy, gracze, emeryci tibijscy, dlaczego cipsoft nie moze zadowolic takich jak chociazby ja (zapewne nie tylko ja tesknie za taka tibia) i nie moze stworzyc serwerow ze stara wersja tibii. Ta tibia kiedy to w AB nie mozna bylo wejsc do depo bo bylo full nubkow proszacych o itemki.

Czesto zerkam na tibia.pl i czekam na newsa o powstaniu swiata ze starymi zasadami. Wiem niestety ze sie nie doczekam... Jednak wiem ze jezeli Cipsoft zrobilby serwer na 'starych' zasadach (mysle ze update kiedy zrobili darashie moglby byc ostatnim update) mialby komplet na serwerze. Osobiscie sam wrocilbym do zabawy kiedyby taki serwer postawili.

A moze redakcja tibia.pl stworzylaby jakis list (w formie petycji) z prosba o stworzenie OLD WORLD ?


Zapraszam do dyskusji.
dybik jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-08-2009, 01:08   #2
Edwardo
Amor Patriae Nostra Lex
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 32

Posty: 1,086
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 289
Poziom mag.: 10
Domyślny

Już wiele było takich tematów.

Ale odpowiem Ci dlaczego CipSoft nie chce prawdopodobnie zrobić takich serwerów:

-musiał by zrobić ich sporo co się wiąże z dużą inwestycją
-kolejne serwerownie
-przeludnione servery

To są pewnie jedne z wielu argumentów.
__________________





Pomogłem? Notka mile widziana .

Hail Edward
Hail Sanatio
Hail Secura
xD

Ciach!
Edwardo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 01:35   #3
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Tibia.pl nie ma zamiaru pisać żadnej petycji. Jeśli gra Ci się nie podoba - nie graj. Proste. Lamentowanie nic nie da.

EoT
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 01:53   #4
Vasth
Użytkownik Forum
 
Vasth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 32

Posty: 847
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ruzam
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 142
Vasth ma numer GG 1862917
Domyślny

Cipsoft jezeli by zrobil takie servery to poprostu przyznalby sie do porazki. Ja gralem za czasow 7.4 moze i bym zagral. Pozatym jedni by chcieli 7.4 drudzy 7.6 a jeszcze nastepni 7.1. Jezeli juz ten old server mialby wypalic polecam zrobic petycje o najstarsza grywalna wersje. 3.0?
Vasth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 02:31   #5
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Temat do westchnień i proponowania pomysłów, które były już wiele razu odrzucane?

didnt hapn
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 09:35   #6
Jagred
Użytkownik Forum
 
Jagred's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2008
Wiek: 37

Posty: 375
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Domyślny

grajcie na otsch. proste.
__________________
Zamierzasz odpowiedzieć na mojego posta?
Błagam Cię, napisz inteligentnie albo nie pisz wcale.
Jagred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 10:45   #7
Old_Game
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 05 2008
Lokacja: Polska
Wiek: 35
Wpisy bloga: 1

Posty: 213
Stan: Na Emeryturze
Imię: Loneka
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 23
Skille: 60/60
Poziom mag.: 3
Domyślny

Tak jak kolega wyżej.

Ots'y zapraszają +.+ << TYLKO NIE DAWAĆ MI ZA TO WARNA =.=
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
No już mnie zaczynacie wku*wiać z tym Sunrisem. Pierwszy zdobył 100lvl na rooku. KONIEC!
Nie posiada on Spike Sworda, Brass Armor, Iron Helmeta;
nie walczył on z tarantulą, gulem ani minotaurem magiem;
nie jest GM'em, postacią Cipsoftu; nie znał Durina, Knightmare, Ducha Świętego czy Jezusa Chrystusa;
Old_Game jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 11:27   #8
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dybik Pokaż post
Przechodzac do tego co chce przekazac, czy tez zapytac...
Czasami przegladam screeny kiedy to na wojnie krolowaly 120 lvle, kiedy to stojac na huncie necro ekscytowalismy sie bohami, badz przy annhilatorze byla kolejka ludzi z gratulacjami... Az lezka kreci sie w oku. Byl to klimat nie do opisania, wspolne hunty, wspolne deady na questach i te 'wielkie' (wtedy) 80 lvle. Powiedzcie mi drodzy czytelnicy, gracze, emeryci tibijscy, dlaczego cipsoft nie moze zadowolic takich jak chociazby ja (zapewne nie tylko ja tesknie za taka tibia) i nie moze stworzyc serwerow ze stara wersja tibii. Ta tibia kiedy to w AB nie mozna bylo wejsc do depo bo bylo full nubkow proszacych o itemki.
A gdyby postawiono serwer na starych zasadach, to te wszystkie rzeczy wróciłyby? To o czym mówisz zależy od graczy, nie CipSoftu i "starej Tibii".
Akkorin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 19:28   #9
dybik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2009
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 34
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Co do otsow ... Jak juz grac to grac na oryginalnych swiatach.

Gdyby byl swiat ze stara wersja mysle ze mialby duzo zwolennikow ktorzy zwyczajnie juz w tibie nie graja. Pewnie duzo osob krzywi sie na temat takich wypowiedzi, jednak jestem zdania ze duzo osob wrociloby spowrotem. A to ze Cipsoft przez to ponioslby straty bo musialby zainwestowac w serwery, to przepraszam ale jest to sposob na pozniejszy zysk. Kiedys stawiali serwery co tydzien-dwa , postawiliby dwa serwery na starych zasadach, zaloze sie ze spokojnie paccami by sie zwrocilo.
dybik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 19:48   #10
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

dwa powody:

- cofniecie projektu o 3 lata wstecz na tak duza skale na jaka sie oczekuje, ze Cipsoft to zrobi to jest komercyjne samobojstwo - bo firma przyznaje sie do porazki

- to, co w tematach proposalowych nazywa sie klimatem starej Tibii to w praktyce jedynie namiastka atmosfery, zwiazana tylko i wylacznie z poznawaniem gry od zera, a wiec nie do odtworzenia w czasach, gdy wszyscy znaja mape i mozliwosci stworkow na pamiec.

Poza tym jestem sklonny sie zalozyc o okragla sumke, ze wiekszosc pragnacych powroty wersji 7.4 i wczesniejszych chcialaby, aby dodano do tego aktualne expowiska, coby gracze nie musieli tloczyc sie na mapie 4 razy mniejszej niz teraz. A stary system magii + nowe expowiska = najwiekszy imbalans jaki gry MMORPG widzialy na oczy, a wiec cos zupelnie nie do zaakceptowania i nowe pole do narzekania dla whinerow.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 20:13   #11
DK-LOG.911
Użytkownik Forum
 
DK-LOG.911's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2008
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 1

Posty: 482
Stan: Na Emeryturze
DK-LOG.911 ma numer GG 9863330 DK-LOG.911 ma login Tlenu gfos@tlen.pl
Domyślny

Wy wspominacie Tibię sprzed 3 lat. Ja tęsknie za tą:

__________________
I am allways glad to share the memory of the old times - Taghor Mithrilbasher
DK-LOG.911 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 20:14   #12
wiewioreq_are_back
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 08 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 98
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Iron Epee
Profesja: Knight
Świat: Secura
wiewioreq_are_back ma numer GG 6999744
Domyślny

A ja tęsknie za starymi wyglądami itemków takich jak: RH, Noble Armor, Brass Shield, Steel Boots, Dark Helmet...
__________________
Wiewioreq powraca. Dostałem bana za ostrzeganie graczy przed hackerami.

STOP POLSKIM NOOBOM! MY TEŻ JESTEŚMY POLAKAMI!

wiewioreq_are_back jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 20:25   #13
AnonimowyPowrot
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 02 2009

Posty: 756
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
- to, co w tematach proposalowych nazywa sie klimatem starej Tibii to w praktyce jedynie namiastka atmosfery, zwiazana tylko i wylacznie z poznawaniem gry od zera, a wiec nie do odtworzenia w czasach, gdy wszyscy znaja mape i mozliwosci stworkow na pamiec.
Potwierdzam w 100%, nawet nie musiałem się długo nad tym namyślać, po prostu wiedziałem to, gdy Tibia przestała mnie bawić, zacząłem czuć się "pro".
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ikruy84ZnM4 YEA!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
  1. Nie poważnie piszę się osobno. Ponieważ "nie" z czasownikami piszę się osobno. Rozumiem, że wam firefox błędy poprawia, ale nie można na niego liczyć w 100%.
AnonimowyPowrot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 20:58   #14
dybik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2009
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 34
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Vil moze masz racje co do tej wielkosci mapki ... Byc moze przez ten okres jaki nie gralem, za duzo poszedlem wstecz z wiedza na temat expowisk itd. Byc moze nie jest tak zle jak to sie wydaje Byc moze to 'strach' przed rozpoczeciem gry w sumie od 0 , bo ani postaci (ale to najmniej wazne), co wazniejsze zero znajomosci bo w sumie nie znam juz nikogo kto ze starych 'ekip' gralby w tibie. Poczytalem troche forum i widzialem ze ludzie pisza o braku wspolnych wypadow na hunty, nie wiem na ile to jest prawda ? Niestety nawet nie ma z kim o tym porozmawiac.

Troszke tez przerazaja mnie lvle, chociaz podobno prosciej teraz wbic wyzszy lvl. Moze ktos sie na te tematy wypowie

Czytalem troche post o swiatach jakie polecacie i w sumie nei wyszlo z tego nic nowego co byloby 3 lata temu. Na kazdym swiecie zapewne jest tak samo, licza sie kontakty oraz szczescie zeby nie pasc ofiara TK Zastanawiam sie tez czy 'kozaczki' ktorzy mieli wtedy np 150 lvle i mogli wszystko, czy teraz jakos sie to uspokoilo czy nadal sa piep***ne dyktatury ?
dybik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 21:13   #15
Daragen
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006

Posty: 9
Domyślny

A prawda zapewne jest taka, że po powstaniu serwerów na starych zasadach byśmy stwierdzali, że wszystko OK, no tylko może ciut grafikę można by ulepszyć.. No i niech potwory wydają jakieś dźwięki.. a najlepiej jakby podczas skradania się, nie było nas widać.. Wiec i 3D się nada... No i po takich przemyśleniach stwierdzimy, że przecież taka "Tibia" istnieje... no to, że nie nazywa się Tibia, tylko WoW, Perfect World, Metin etc... no to to już mały szkopuł...
Pamiętajmy, że Tibia była jedną z gier, które zapoczątkowały MMORPG na tą skalę, na jaką teraz znamy ten system gry... Wtedy nie było jej do czego porównać, a nasze karty grafiki nie renderowały tak tekstur jak obecnie.
Pomijam fakt, że sporo z "pierwszych" graczy Tibi, nie wróciliby do zabawy bo albo są zajęci pracą, albo dziećmi

A najważniejsze, to tak jak ktoś wcześniej napisał... Cofając się w rozwoju, Cipsoft przyznałby się do błędu, a chyba każdy Tibijczyk wie, że oni tego rodzaju kroków nie robią.

Daragen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 21:39   #16
dybik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2009
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 34
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Coraz wieksza mam chetke wrocic do Tibii tylko troche 'boje' sie nadrabiania 3 letnich zaleglosci w expowiskach, itemach itd... Jeszcze gdyby ktos znajomy byl kto by troche podpowiedzial ...
dybik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 21:44   #17
Dupca
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 07 2009

Posty: 333
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Dla tego umiejętność przyznania się przez CipSoft do błędu nic tu nie da, z komercyjnego punktu widzenia im się to nie opłaci, nie ma co roztrząsać. Co do szybkiego nabijania leveli (vide Phandrim 200lvl - 5 miesięcy). Stara Tibia już nie wróci, jedynie my jako fani możemy stworzyć własny stary server chodź i tak to nie zwróci nam tych dni. Abstrahując do słów piosenki "Ale to już było, i nie wróci więcej...".
Dupca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 21:47   #18
dybik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2009
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 34
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dupca Pokaż post
Dla tego umiejętność przyznania się przez CipSoft do błędu nic tu nie da, z komercyjnego punktu widzenia im się to nie opłaci, nie ma co roztrząsać. Co do szybkiego nabijania leveli (vide Phandrim 200lvl - 5 miesięcy). Stara Tibia już nie wróci, jedynie my jako fani możemy stworzyć własny stary server chodź i tak to nie zwróci nam tych dni. Abstrahując do słów piosenki "Ale to już było, i nie wróci więcej...".
No niestety Pozostaly wspomnienia. I te wielokrotne wklejania przez noobow hasel do postaci na publicu Annhilator jako cos niewyobrazalnego ...

Btw. Grasz gdzies czy jestes emeryt ?
dybik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 21:49   #19
wiewioreq_are_back
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 08 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 98
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Iron Epee
Profesja: Knight
Świat: Secura
wiewioreq_are_back ma numer GG 6999744
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dupca Pokaż post
Dla tego umiejętność przyznania się przez CipSoft do błędu nic tu nie da, z komercyjnego punktu widzenia im się to nie opłaci, nie ma co roztrząsać. Co do szybkiego nabijania leveli (vide Phandrim 200lvl - 5 miesięcy). Stara Tibia już nie wróci, jedynie my jako fani możemy stworzyć własny stary server chodź i tak to nie zwróci nam tych dni. Abstrahując do słów piosenki "Ale to już było, i nie wróci więcej...".
Rekord do 100 lvl w 10 dni
__________________
Wiewioreq powraca. Dostałem bana za ostrzeganie graczy przed hackerami.

STOP POLSKIM NOOBOM! MY TEŻ JESTEŚMY POLAKAMI!

wiewioreq_are_back jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 21:50   #20
Dupca
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 07 2009

Posty: 333
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez wiewioreq_are_back Pokaż post
Rekord do 100 lvl w 10 dni
Co jeszcze bardziej smuci.
Dupca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:54.


Powered by vBulletin 3