Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 30-12-2008, 12:45   #21
Jarhan
Użytkownik Forum
 
Jarhan's Avatar
 
Data dołączenia: 10 02 2008
Lokacja: Żary

Posty: 73
Stan: Niegrający
Imię: Liko Lepo
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 40
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mac-Graw Pokaż post
A expowiska z lepszymi mobami pokroju: DL, hydra itp. pojawiły się jako pierwsze gdzie?? W real tibii? ;] jakby nie patrzeć każdy ma prawo do własnego zdania
wyobraź sobie 200lvle expiące na 1x respie DLa albo na rotach.
__________________
Jarhan jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-12-2008, 14:29   #22
Mac-Graw
Użytkownik Forum
 
Mac-Graw's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2005
Wiek: 35

Posty: 235
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Eternia
Poziom: 79
Poziom mag.: 7
Domyślny

Sorryyy.... Źle to napisałem xD Miałem na mysli expowiska z takimi mobami zaraz kolo miasta Mój błąd

P.S.
Dość sprzeczek ;P
__________________

---------------------------------------------------
~*>†††<*~
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
~*>†††<*~

---------------------------------------------------

Ostatnio edytowany przez Mac-Graw - 30-12-2008 o 14:31.
Mac-Graw jest offline  
stary 30-12-2008, 22:35   #23
Gospo
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 06 2008
Lokacja: Rookgaard
Wiek: 29

Posty: 42
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Rookcom
Profesja: Rookstayer
Świat: Balera
Poziom: 8
Skille: 16/17
Gospo ma numer GG 8873924
Pytanie

Cytuj:
chuj
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ZiomOrshabal Pokaż post
JEBANY
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vermilion Pokaż post
Kurwa


Od kiedy można tu przeklinać?

@EDIT:Jak znajde więcej przekleństw to na pisze

Ostatnio edytowany przez Gospo - 30-12-2008 o 23:31. Powód: KURWA
Gospo jest offline  
stary 30-12-2008, 22:51   #24
Vasth
Użytkownik Forum
 
Vasth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 32

Posty: 847
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ruzam
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 142
Vasth ma numer GG 1862917
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gospo Pokaż post
Od kiedy można tu przeklinać?
Od tIBII 7.6 : /
Vasth jest offline  
stary 31-12-2008, 01:29   #25
oOrafiOo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 06 2008
Lokacja: Ruda
Wiek: 30

Posty: 117
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Dobrze bols ci powiedzial. WY-PIER-DA-LAJ na otsa!
__________________
Wyrwiem Chwasta bośmy Rasta; )
oOrafiOo jest offline  
stary 05-01-2009, 17:32   #26
Frezko
Użytkownik Forum
 
Frezko's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2008
Lokacja: Venore

Posty: 134
Stan: Usunięty
Imię: Ferionix
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xerena
Poziom: 140
Skille: 30/30
Poziom mag.: 78
Frezko ma numer GG 2997386
Domyślny

nie rób takich tematów bo teraz w tibie grają dzieci dla których się liczy tylko exp i co zaczynają od tibia 7.6+ mało jest teraz prawdziwych graczy
__________________
Nie gram w tibie
Frezko jest offline  
stary 11-01-2009, 03:18   #27
Artusta
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 02 2006

Posty: 8
Domyślny

po co takie tematy?

Ostatnio edytowany przez Artusta - 11-01-2009 o 03:23.
Artusta jest offline  
stary 11-01-2009, 08:13   #28
Tharion
Użytkownik Forum
 
Tharion's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 636
Stan: Usunięty
Imię: Thar~
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jarhan Pokaż post
wyobraź sobie 200lvle expiące na 1x respie DLa albo na rotach.
A po co mają wogóle expić? ta gra była by 500x lepsza z lvl limitem ustawionym na 100-150 lvl~ (+ starym pvp i anty-botem)
__________________
This is for my boys yo




Ostatnio edytowany przez Tharion - 11-01-2009 o 10:25.
Tharion jest offline  
stary 11-01-2009, 10:36   #29
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tharion Pokaż post
A po co mają wogóle expić? ta gra była by 500x lepsza z lvl limitem ustawionym na 100-150 lvl~ (+ starym pvp i anty-botem)
Masz racje niech sorc wali ue po 700 w ludzi a knight zatrzyma sie na poziomie 300 w ludzi + max 100 z malee.
ZapodajMuze jest offline  
stary 11-01-2009, 10:49   #30
Tharion
Użytkownik Forum
 
Tharion's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 636
Stan: Usunięty
Imię: Thar~
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ZapodajMuze Pokaż post
Masz racje niech sorc wali ue po 700 w ludzi a knight zatrzyma sie na poziomie 300 w ludzi + max 100 z malee.
No widzisz, knight powinien być chodzącą scianą a nie fri fragiem, co z tego że słabo bił w ludzi (i bądz co bądz, nadal słabo bije, moim 92 ekiem na TSie nie mogłem ubić 45~ sorca jadącego na exurce)- od tego byli pallki/sorce/druty,(i są , o!).

Zresztą , jaki sens ma dzisiaj pvp skoro przy 30-40 osobach z elfbotem każdy się składa na hita?, jaki sens ma wogóle trapowanie ofiary skoro przy odpowiedniej ekipie każdy kładzie się tam gdzie stoi?
__________________
This is for my boys yo



Tharion jest offline  
stary 11-01-2009, 11:38   #31
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tharion Pokaż post
A po co mają wogóle expić? ta gra była by 500x lepsza z lvl limitem ustawionym na 100-150 lvl~ (+ starym pvp i anty-botem)

Owszem, to miałoby sens. Ale nie w Tibii.

Nie w grze, gdzie większość questów polega na zabiciu mobów i wzięciu nagrody, a na większość bossów potrzebna jest tylko duża liczba shooterów (ew. dobry bot u druidów).
Nie w grze, gdzie można na palcach policzyć sytuacje w których potrzebne jest ZGRANIE, POMYSŁ i SKILL a nie "siła ognia" (prawdę mówiąc, na chwilę obecną nie jestem w stanie podać takich sytuacji).
Nie w grze, gdzie jej twórcy są aż tak niekompetentni, że trzeba czekać kilka lat/update'ów aż spróbują naprawić ewidentną ułomnośc gry (ile treba będzie czekać na sukces... meh).

Tibia jest po prostu za uboga na takie rzeczy. I siłą rzeczy musi oferować rozrywkę dosyć ułomną (expienie w nieskończoność). To coś jak wyjście do McDonald'sa z rozwrzeszczaną i głupiutką czternastką w porównaniu do wystawnej kolacji w eleganckiej restauracji z dojrzałą kobietą (inne gry xd).
Kojotes jest offline  
stary 11-01-2009, 12:31   #32
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Z tej gry przy sensownym teamie zajmujacym sie koncepcja daloby sie jeszcze sporo wyciagnac, nawet przy ograniczeniu levelowym, ktore, swoja droga, powinno bylo byc wprowadzone zanim wszyscy zaczeli osiagac levele 250+ i trzeba bylo obcinac wszystkim po kolei mozliwosci solowania ( najpierw nowa formulka na sile magii, potem poty ).
__________________
Vil jest offline  
stary 11-01-2009, 14:10   #33
Valderor
Użytkownik Forum
 
Valderor's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2006

Posty: 181
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kojotes Pokaż post
Nie w grze, gdzie można na palcach policzyć sytuacje w których potrzebne jest ZGRANIE, POMYSŁ i SKILL a nie "siła ognia" (prawdę mówiąc, na chwilę obecną nie jestem w stanie podać takich sytuacji).
Jestem w stanie podać jedną. Przykładem był Hellgorak, który został zaimplementowany tak, aby proste spamowanie czarami ofensywnymi było nieopłacalne, zamiast tego gracze musieliby wykazać się pomysłem i użyć szczególnej strategii. A jak zareagowali gracze? Płakałem, oglądając filmik z Refugii niedługo po tamtym update, gdzie bili w niego SD i assasin gwiazdkami, bili, bili, aż w końcu ubili.

Aha, ogólne nastawienie nastawienie Cipsoftu widać na oficjalnym forum, gdzie propozycja "Monster Intelligence" została przeczytana przez CM Mirade i oceniona jako "Rejected".

Ostatnio edytowany przez Valderor - 11-01-2009 o 14:15.
Valderor jest offline  
stary 11-01-2009, 19:54   #34
Tharion
Użytkownik Forum
 
Tharion's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 636
Stan: Usunięty
Imię: Thar~
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Valderor Pokaż post
Aha, ogólne nastawienie nastawienie Cipsoftu widać na oficjalnym forum, gdzie propozycja "Monster Intelligence" została przeczytana przez CM Mirade i oceniona jako "Rejected".
Nastawienie cipków widać po tym ile jest tematów na prop boardzie które mają całą masę sajgnedów a oni to stuprocentowo olewają.


Cytuj:
Owszem, to miałoby sens. Ale nie w Tibii.
Przy jakiś śladowych chęciach ze strony cipów WSZYSTKO mogło by być wprowadzone.
Tibia to nie inne gry - niemniej dobre jest chociażby to, że nie można chodzić po sobie (nie licząc schodków, no ale...) jak w każdym mmorpg w 3d.
PvP system też był całkiem ciekawy przed hotkeyami - jako jedyna gra nie polegała na klikaniu ef'ów do ubicia, bo grałem w sporo mmorpgów - koksy z pro elo setami kosili każdego na hita, a samemu miało się w nich same missy.
(nie mówiąc o tym, że w jakiejś tam grze 5 lvli bite 10 min~ robiło taką samą róznice, bez specjalnie wykoksowanego seta, to jest żałosne.), możliwość bicia się tylko w określonych miejscach itp...

Niemniej, ta gra ma spore ograniczenia, ale jak już gdzieś pisałem - postacie mogły by się różnić nie tylko ilością hp/many i używaną bronią - parę bazowych bonusów dla każdej profy, jakieś bonusy w armach etc (sensowne bonusy, bo jak widze te -3% w yalahar armorze to mi się smiać chce)

Dobra, potem może dopisze, nie chce mi się teraz xF
__________________
This is for my boys yo



Tharion jest offline  
stary 11-01-2009, 21:34   #35
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Sila ognia sie liczy z potworami a pvp to czysta umiejetnosc pomyslowosc doswiadczenie i zgranie . Nie mowie o sytuacji kamikaze gdzie bije cie 20x 200 lvli a ty stoisz 3ema 45 sorcami z fe . A w tibi powinni zaczac od naprawy pvp pozniej zajmowac sie pierdolami takimi jak expienie .
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez thar~
No widzisz, knight powinien być chodzącą scianą a nie fri fragiem, co z tego że słabo bił w ludzi (i bądz co bądz, nadal słabo bije, moim 92 ekiem na TSie nie mogłem ubić 45~ sorca jadącego na exurce)- od tego byli pallki/sorce/druty,(i są , o!).

Zresztą , jaki sens ma dzisiaj pvp skoro przy 30-40 osobach z elfbotem każdy się składa na hita?, jaki sens ma wogóle trapowanie ofiary skoro przy odpowiedniej ekipie każdy kładzie się tam gdzie stoi?
Tylko doswiadczeni knightci z 150 lvlami kiedys wiedzieli co zrobic w trudnej sytuacji i gwarantuje ci ze 3x sorce 150 wiekszosc ludzi grajacych owymi ekami by poskladala na combo ue jak psy (nie kazdy jest na tyle sprytny inteligentny itp zeby wlozyc ssa jak widzisz 3 150 sorcow ). O pallkach to juz nie wspominam , 150 pall to byl total wafel 3 ue i spi prosze cie .


@edit
Dla mnie osobiscie rozwiazaniem w pvp bylo by wprowadzenie potionow defensywnych pod kazdy czar ofensywny , juz tlumacze . Jestes pro elo 20 sorcem kupujesz Sudden death protecion potion wiesz ze exivuje cie 45 sorc , uzywasz takiego potiona i przez nastepne 3 uderzenia od smierci tracisz o 10 % mniej ( wiadomo ze poty z lvlem byly by lepsze i lepsze) . Moglbys uzyc 3 poty max na raz ale nie takie same i exuhasted na potiona wynosilby 30 sec ( np nie 2x sudden protection) , dodam ze byly by potiony pod wszystkie czary ofensywne nawet pod exori flamy . W tym momencie mamy przy sobie 5 bp roznych nie drogich i pokazujesz co potrafisz w pvp . Dodakowym pomyslem dla mnie byloby wprowadzeniem pod alt + np .f1 zmiane twoich hotow na inne ktore wczesniej wybierzesz ( a np masz 5 stron do wybrania ) . Zapomnialbym bylby potiony ofensywne ktore daja ok. 10% mocniejsze uderzenia z danego zywiolu ale -ok 25% z ownego zywiolu , wiadomo ze np na e grany bylo by 35 % mocniejsze uderzenia na jedna ture zeby jakos zrownac profesje ale to i tak tylko wyobraznia wiec moge co najwyzej pogadac . Ale chociaz w tym momencie zadne dziecko z non pvp ktore i tak sie myli mowiac ze pvp to tylko naciskanie hotkeyow nie bedzie moglo nic zarzucic osobie grajacej na pvp.

Ostatnio edytowany przez ZapodajMuze - 11-01-2009 o 21:44.
ZapodajMuze jest offline  
stary 11-01-2009, 22:24   #36
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

ale aktualne pvp to tylko naciskanie hotkeyow, sensownego argumentu przeciw jak dotad nikt nie podal.

Cytuj:
gwarantuje ci ze 3x sorce 150 wiekszosc ludzi grajacych owymi ekami by poskladala na combo ue jak psy
ja ci z kolei gwarantuje, ze ludzi potrafiacych zrobic kombo 3x ue w sposob przynajmniej dobry ( bo kazdemu moze sie raz udac, trudniej to umiec zrobic w roznych warunkach ) jest moze po kilku na serwer, jesli nie mniej. Poza tym przed smiercia w takiej sytuacji chronilo zawsze ssa czy nawet niepozorny e-ring, jesli zakladasz ze ktos bawiacy sie w wojne na widok 3 sorcow nie zalozy ssa, to jak widac zdanie o inteligencji tibijskich graczy masz jeszcze gorsze niz ja.

Cytuj:
dobre jest chociażby to, że nie można chodzić po sobie (nie licząc schodków, no ale...) jak w każdym mmorpg w 3d.
W Tibii od tego uciec latwo, bo wszystko niezaleznie od wielkosci zajmuje 1 sqm. W wielu starszych grach rpg ( niekoniecznie mmo ) zdazalo sie natomiast utknac za spasionym sklepikarzem bez mozliwosci obejscia go dopoki sie nie ruszyl o pare cennych centymetrow. Przelazenie przez postacie to rozwiazanie tego problemu, dodatkowo gwarantujace, ze milosnicy uprzykrzania zycia innym nie beda w stanie nikogo zablokowac w depocie, a w pvp zacznie liczyc sie cos wiecej niz tylko dopchanie delikwenta do sciany, gdzie nie bedzie sie mogl ruszyc, i zasypanie go najsilniejszymi czarami.
__________________
Vil jest offline  
stary 11-01-2009, 23:25   #37
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Czy ktos ma skilla czy nie to poprostu widac na to nie ma reguly , jak ja padam to tylko przez elfbota albo dziecko 200 eldera ktory spamuje we mnie paralyze za 6k many.
@edit
Wlasnie tego w tibi nie lubie kazdy noob z 200 lvlem moze walnac 5 paralyze a od tego to sie nikt nie uwolni.

Ostatnio edytowany przez ZapodajMuze - 11-01-2009 o 23:34.
ZapodajMuze jest offline  
stary 12-01-2009, 11:54   #38
Wertyk
Użytkownik Forum
 
Wertyk's Avatar
 
Data dołączenia: 18 10 2004

Posty: 115
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Najlepsza byla 7.4,nie bylo rozg,soula,itp.Tesknie baardzo,bo to byly najlepsze czasy,ale jesli czuje sie klimat Tibii,a o ot chyba chodzi to kazda wersaj ci bedzie odpowiadac.czy to 7.4 czy 8.4 ,pozdrawiam
Wertyk jest offline  
stary 12-01-2009, 13:39   #39
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ZapodajMuze Pokaż post
Czy ktos ma skilla czy nie to poprostu widac na to nie ma reguly , jak ja padam to tylko przez elfbota albo dziecko 200 eldera ktory spamuje we mnie paralyze za 6k many.
@edit
Wlasnie tego w tibi nie lubie kazdy noob z 200 lvlem moze walnac 5 paralyze a od tego to sie nikt nie uwolni.
chyba ze kolejny noob ma bota który rzuca exure jak ma paraliż. Takie kolo zamkniete sie robi "on ma bota to ja tez muszę miec" oraz "on ma takiego bota jak ja to ja muszę mieć lepszego"
__________________
goburu nie jest trolem. goburu jest TROLEM.
Fagaro jest offline  
stary 12-01-2009, 14:45   #40
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fagaro Pokaż post
chyba ze kolejny noob ma bota który rzuca exure jak ma paraliż. Takie kolo zamkniete sie robi "on ma bota to ja tez muszę miec" oraz "on ma takiego bota jak ja to ja muszę mieć lepszego"
Nawet z botem tylko kiedy stoisz w miejscu nie dostajesz paraliza.
ZapodajMuze jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:22.


Powered by vBulletin 3