Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-01-2007, 16:09   #1
b_elegol
Użytkownik Forum
 
b_elegol's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2005
Lokacja: Białystok

Posty: 77
b_elegol ma numer GG 9086100
Pytanie Postacie czy maszyny?

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich serdecznie, i tych starych i tych nowych, gdyż wracam po dość długiej przerwie Ok przejdźmy do tematu:

Bardzo często przygoda trwająca miesiąc nie zawiera w sobie tak prozaicznych rzeczy jak sikanie czy dłuższe posiedzenie. Bohaterowie nawet zda się nie jedzą przez ten czas...
Jest to w miarę zrozumiałe , stosuje się skróty i przyspieszanie akcji z pominięciem banałów. Lecz niestety coraz częściej w przygodach które toczą się w czasie mniej więcej realnym, można zaobserwować brak uwagi kładzionej na szczegóły.
Zrobiłem małe rozpoznanie wśród kolegów i żadna postać podczas takowej sesji nie poszła na stronę ani nie dłubała w nosie.
Pojawia się jednak problem czy to mistrz gry określa kiedy postaci chce się siku,jeść,dłubać w nosie,smarkać,posiedzieć na tronie, czy może jednak wypływa to z inicjatywy gracza?
Wychodzi na to ,że nasze postacie stworzone są bez defektów ewolucyjnych, mogą żyć bez srania i sikania(jedynie u krasnali zauważyłem częste oddawanie moczu, chyba manifestacja kulturowa). Nasze postacie są maszynami od myślenia i walki.

Jeszcze tak na koniec małe pytanie: jak srali rycerze gdy bitwa trwała trzy dni bez przerwy?
__________________
Cogito, ergo sum !

Ostatnio edytowany przez b_elegol - 05-01-2007 o 16:11. Powód: Korekcja błędów ;-)
b_elegol jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-01-2007, 16:25   #2
Zupka_Chinska
Użytkownik Forum
 
Zupka_Chinska's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2006

Posty: 193
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ups... spora wpadka . Myślałem, że rozmowa tyczy się jedynie Tibii, a nie ogólnie o MMORPGach. Nie było posta xP.

Ostatnio edytowany przez Zupka_Chinska - 10-01-2007 o 15:24.
Zupka_Chinska jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2007, 16:54   #3
Twelv
Użytkownik forum
 
Twelv's Avatar
 
Data dołączenia: 16 12 2006
Lokacja: Gostyń
Wiek: 32

Posty: 10
Stan: Niegrający
Twelv ma numer GG 1092765
Domyślny

@up
LOL!
@Topic
Jestem MP w Dnd i jakoś nie zważam na to czy postać sra, sika, ale zwracam uwage na takie sprawy jak jedzenie. Na początku z ekipą bawiliśmy się w super realne rzeczy, ale później to jakoś wyszło i chyba u mnie nie wróci. Można mówic, że 'to i to obudziło wasz żołądek i musicie zrobić co trzeba'. Ale to chyba jest nie istotne czy gracze srają. No masz rację, że to maszynki do zabijania.
PS. Rycerze srali w pantalony!
Twelv jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2007, 17:35   #4
Kulikos
Użytkownik Forum
 
Kulikos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: Gdansk

Posty: 780
Stan: Niegrający
Świat: TVP 1
Domyślny

Szczerze? Oddaje mocz na każdego pokonanego przeciwnika... I zapominam o zapominaniu rozporka ;x później ludzie nabijają się ze mnie a ja nie wiem o co chodzi... Wieszali mnie z interesem na wierzchu ^^
A tak na poważnie to staram się o tym pamiętać, ale jeszcze ani razu nie byłem w kibelku na dłużej ;p
Zupka_Chinska brawo xD
__________________
21:00 Auro Dano [13]: buy wand of dwarfenbreath
Oddech krasnoluda r0x

-Hi
-Notka
-No?
-So Stfu&Bye Nob!1
Kulikos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2007, 17:36   #5
Withord
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 04 2006
Lokacja: Trumna

Posty: 491
Stan: Niegrający
Imię: Nijak
Świat: Ni
Poziom: 1
Skille: 99/99
Poziom mag.: 1
Withord ma numer GG 10110001100
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zupka_Chinska Pokaż post
Tibia to nie Sims`y. Mało kto zwraca uwagę na takie rzeczy. Dla mnie to jest imho nie potrzebne.
xDDD Widać pan w temacie ;P

@Topic: Generalnie u mnie na sesjach pomija się te szczegóły, ewentualnie któryś z graczy sam mówi, że idzie do sracza. Czasami jesli to ma związek z przygodą (xD) MG wysyła nas do kibla (bo na przykład ktoś tam ma nas zaatakować ).

Cytuj:
Jeszcze tak na koniec małe pytanie: jak srali rycerze gdy bitwa trwała trzy dni bez przerwy?
Heh żadna bitwa nie trwa 3 dni bez przerwy, ja sam po pół godziny mam kompletnie dośc (fajne hobby, co? ). W historii są nawet takie przypadki, że przy dłuższych starciach robi się przerwy, wraca się do obozu, robi co trzeba i za jakiś czas następne starcie .
Withord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2007, 19:41   #6
Rodghar
Użytkownik Forum
 
Rodghar's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 67
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Poszukuje
Świat: Pacera
Poziom: 30
Skille: 19/24
Poziom mag.: 40
Rodghar ma numer GG 8629387
Domyślny

@Withord
"Generalnie u mnie na sesjach pomija się te szczegóły, ewentualnie któryś z graczy sam mówi, że idzie do sracza. Czasami jesli to ma związek z przygodą (xD) MG wysyła nas do kibla (bo na przykład ktoś tam ma nas zaatakować"

Jak ja gram z kolegami to oni boją się czasem wchodzić do jakichkolwiek budynków... Powód-> "Wchodzisz do karczmy/latryny/gospody/pokoju/zamku/kościoła/chatki.... biją się!" XD

Kiedyś kolega dostał na wstępie kolejno: krzesłem, krzesłem, stołem i młodym prosięciem

@Topic:
Ja osobiście rzadko co idę moją postacią na stronkę gdyż jest to szczegół, ale spróbuje zwracać na to uwagę to może coś ciekawego się wydarzy(kolega się zleje, bo zignoruje a MG zauważy).
__________________
Ukryty tekst:
Best Solo: Dragon
Best Team: Dragon

*Mogę pomóc paru newbie wykonać niektóre questy za free(pisać w grze lub PW)*
Zadowoleni klienci-1 Questy w których pomogłem-2

Rodghar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-01-2007, 18:12   #7
Avi.
Użytkownik forum
 
Avi.'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2006
Lokacja: Knurów

Posty: 18
Stan: Niegrający
Avi. ma numer GG 1140001
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez b_elegol Pokaż post
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich serdecznie, i tych starych i tych nowych, gdyż wracam po dość długiej przerwie Ok przejdźmy do tematu:

Bardzo często przygoda trwająca miesiąc nie zawiera w sobie tak prozaicznych rzeczy jak sikanie czy dłuższe posiedzenie. Bohaterowie nawet zda się nie jedzą przez ten czas...
Jest to w miarę zrozumiałe , stosuje się skróty i przyspieszanie akcji z pominięciem banałów. Lecz niestety coraz częściej w przygodach które toczą się w czasie mniej więcej realnym, można zaobserwować brak uwagi kładzionej na szczegóły.
Zrobiłem małe rozpoznanie wśród kolegów i żadna postać podczas takowej sesji nie poszła na stronę ani nie dłubała w nosie.
Pojawia się jednak problem czy to mistrz gry określa kiedy postaci chce się siku,jeść,dłubać w nosie,smarkać,posiedzieć na tronie, czy może jednak wypływa to z inicjatywy gracza?
Wychodzi na to ,że nasze postacie stworzone są bez defektów ewolucyjnych, mogą żyć bez srania i sikania(jedynie u krasnali zauważyłem częste oddawanie moczu, chyba manifestacja kulturowa). Nasze postacie są maszynami od myślenia i walki.

Jeszcze tak na koniec małe pytanie: jak srali rycerze gdy bitwa trwała trzy dni bez przerwy?
W UO jest rozbudowany system jedzenia. Jeżeli nic nie jesz to twoja postać zadaje małe hity itp. ale jeśli jesz ale nie dbasz o dietę to jest to samo
Avi. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2007, 07:25   #8
Withord
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 04 2006
Lokacja: Trumna

Posty: 491
Stan: Niegrający
Imię: Nijak
Świat: Ni
Poziom: 1
Skille: 99/99
Poziom mag.: 1
Withord ma numer GG 10110001100
Domyślny

@Avi.
Ehh kolejny pan nie w temacie . My tu rozmawiamy o RPGach a nie cRPGach a już tym bardziej MMORPGach.
Withord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2007, 13:58   #9
mah2002
Użytkownik Forum
 
mah2002's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Wiek: 36

Posty: 68
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Domyślny

Także nie wymagam tego, jeśli już to wychodzi to od graczy

Jednak takie wyjście na stronę można wykorzystać w odpowiedni sposób jako przyśpieszenie akcji A jak

Co do bitew, teraz jest zupełnie inny styl walki niż przed wiekami.
Przedtem nie walczono zbyt długo, robiono przerwy, coś jak dzisiejszy sport;P
__________________
Finlandia jest piękna...
mah2002 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2007, 16:51   #10
Lillius
Użytkownik Forum
 
Lillius's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2006
Lokacja: Tam gdzie nie dochodzi światło

Posty: 90
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Hiberna
Strzałka lol.

Po 1. To 50% tibijczyków nie ma czasu na jakieś wysranie się na realu w trakcie gry w tibie, a ty gadasz o sraniu w tibii? Po 2. Tibia jest w ten sposób oryginalna.
__________________
Tylko nie mówcie "żal!".

Ostatnio edytowany przez Lillius - 10-01-2007 o 16:52.
Lillius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2007, 16:57   #11
Ezual
Użytkownik forum
 
Ezual's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2006
Wiek: 30

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Poziom: 22
Poziom mag.: 25
Ezual ma numer GG 6703842
Domyślny Lillius omg..

Pan Lillius nie w temacie... nie umiesz czytac ze Zrozumieniem ? on mowi o grach RPG a nie cRPG/MMORPG ... czy to takie trudne ?
Topic:
Ja jak gram z kolegami (a raczej gralem ;/) to tez wlasnie nikt nigdy nie chodzil sie wysikac ani nie dlubal w nosi to cos jest.. nie potrzebne ? i tak nikt tego chyba niezauwaza.. przynajmniej ja sam tez niezauwazylem ;d
Ezual jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2007, 17:01   #12
Gaertan
Użytkownik forum
 
Gaertan's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2007

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Gaertan
Profesja: Rookstayer
Świat: Azura
Domyślny

U mnie w sesjach te czynności nie są pomijane

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez b_elegol Pokaż post
Jeszcze tak na koniec małe pytanie: jak srali rycerze gdy bitwa trwała trzy dni bez przerwy?
Większość zbroi płytowych miała z tyłu takie klapki...
Gaertan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2007, 17:28   #13
Withord
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 04 2006
Lokacja: Trumna

Posty: 491
Stan: Niegrający
Imię: Nijak
Świat: Ni
Poziom: 1
Skille: 99/99
Poziom mag.: 1
Withord ma numer GG 10110001100
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gaertan Pokaż post
Większość zbroi płytowych miała z tyłu takie klapki...
Hmm.. masz moze na to jakiś dowód?
Withord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2007, 17:01   #14
Astat
Użytkownik Forum
 
Astat's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 67
Stan: Aktywny gracz
Imię: Astat
Profesja: Paladin
Astat ma numer GG 7957694 Send a message via Skype™ to Astat
Domyślny

@Up
Np encyklopedie... Ale to prawda

@Topic
Jako MG w Młotku często się nad tym z graczami zastanawiałem, ale uznaliśmy że to kwestia gustu... Jakoś nie chce mi się zastanawiać czy akurat mojemu graczowi chce się kupę (coś Cię swędzi w zadzie, -20 do WW [joke]). Z początku nie chcieliśmy nawet zasad obciążenia, ale już nam pasują, jedzenie też, ale do srania i sz...ykania się nie przyzwyczaimy
__________________
www.gotrpg.prv.pl <-Gothic RPG - Wejdź i pomóż naszej ekipie!
Astat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2007, 17:14   #15
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Ja grałem dwa razy, raz w DD jako postać, i raz w bezimienną sesję RPG jako Mistrz. I ZAWSZE były to skrajnie zwałowe sesje, ponieważ graliśmy po paru mocniejszych. I mimo to, nie było niczego z fizjologią.. (chociaż jeden kolo dostał biegunkę o ile dobrze pamiętam, a inny co chwile zaspokajał głód płci przeciwnej [nawet podczas walki, co oznaczało dwóch wojowników mniej])

Niestety, to co mówisz, jest prawdą. Proza życia nie ma swojego odzwierciedlenia w grach o zabijaniu.. no chyba, że są to simsy.


//hmm.. a gdyby tak dodać potrzebę srania np. w CSie?//
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2007, 17:25   #16
Astat
Użytkownik Forum
 
Astat's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 67
Stan: Aktywny gracz
Imię: Astat
Profesja: Paladin
Astat ma numer GG 7957694 Send a message via Skype™ to Astat
Domyślny

Po prawdzie fizjologię można wykorzystać jako "odstresawiacz" w czasie sesjii... ale jakoś tego nie używam. A mały offtop: jak u was z zabijaniem? Czy gdy wasi gracze (albo wy sami) kogoś zabiją, traktują to jak codzienność czy martwią się tym? Ja kiedyś moim graczom zgotowałem takie życie po morderstwie, że teraz 5 razy się zastanawiają zanim podniosą na kogoś miecz... No, niektórzy
__________________
www.gotrpg.prv.pl <-Gothic RPG - Wejdź i pomóż naszej ekipie!
Astat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:23.


Powered by vBulletin 3