Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym > Forum Muzyczne

Notki

Forum Muzyczne Lubisz muzykę inną niż w Tibii? ;-)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-10-2009, 20:09   #81
gavreonien
Użytkownik Forum
 
gavreonien's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2005
Lokacja: Tarnów, Bochnia, Limanowa, Stary Sącz, Dębica - róznie
Wiek: 36

Posty: 739
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ale to jest niezwiązane z tematem...

Mam pytanie, nie jestem zbyt zorientowany jeśli chodzi o elektro/akustyczne gitary basowe, mógłby mi ktoś co nieco doradzić?
__________________

Proud Fan
gavreonien jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-10-2009, 19:25   #82
Maldoryz
Użytkownik Forum
 
Maldoryz's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Belchatow

Posty: 364
Stan: Początkujący
Imię: -
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Morgana
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Maldoryz ma numer GG 1329083
Domyślny

Panowie, powiedzcie mi czy to normalne, ze kiedy staram sie przeskoczyc z jednego chwytu na drugi to zajmuje mi to z ~7 sekund? To przyjdzie z czasem, to opanowanie? Bo chodzi o to glownie, ze ja nie moge tak rozlozyc palcy jak to sie powinno robic i musze jakos przekrecac gitare, w ogole takie bajery stroic zeby to jakos sie udalo.
Maldoryz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2009, 20:19   #83
Seeleesee1992
Użytkownik Forum
 
Seeleesee1992's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008

Posty: 394
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Poziom: 45
Skille: 75/59
Poziom mag.: 12
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maldoryz Pokaż post
To przyjdzie z czasem, to opanowanie?
Tak, to przyjdzie z czasem. Generalnie trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć
Cytuj:
nie moge tak rozlozyc palcy jak to sie powinno robic
Ja, żeby rozciągnąć palce ćwiczyłem sobie skale (co prawda uczyłem się grać na basówce, ale myślę że na elektryku/klasyku też pomoże).
__________________
"Qui non est mecum, contra me est"
Seeleesee1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2009, 22:06   #84
Kropaofc
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 07 2009
Wiek: 31

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Morgana
Poziom: 54
Skille: 14/22
Poziom mag.: 46
Kropaofc ma numer GG 4084581
Domyślny

Witam ! Chciałbym zacząć swoją przygodęz gitarą ale niechcialbym odrazu wydawac na to jakiejs wiekszej sumki i mam pytanie czy do nauki wystrczy taka gitara ?http://allegro.pl/item797771780_gita..._gratisow.html

jesli nie to na co powinienem zwrocic uwage ?
Kropaofc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2009, 16:59   #85
gavreonien
Użytkownik Forum
 
gavreonien's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2005
Lokacja: Tarnów, Bochnia, Limanowa, Stary Sącz, Dębica - róznie
Wiek: 36

Posty: 739
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Oj nie, to nie jest dobra gitara radzę mimo wszystko uzbierać trochę więcej i kupić sobie coś lepszego
__________________

Proud Fan
gavreonien jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2009, 21:56   #86
Kropaofc
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 07 2009
Wiek: 31

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Morgana
Poziom: 54
Skille: 14/22
Poziom mag.: 46
Kropaofc ma numer GG 4084581
Domyślny

To na co mam uwage zwrocic aby byla droga ? I co jest zlego w tej?
Kropaofc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2009, 22:06   #87
Ozurtes
Użytkownik Forum
 
Ozurtes's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2006
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 31

Posty: 85
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ozurtes Ozurtes ma numer GG 8890739 Adres Jabbera do Ozurtes Send a message via Skype™ to Ozurtes
Domyślny

Nie ma czegoś takiego jak klasyczno-akustyczna. To jest po prostu klasyk z metalowymi strunami, co może powodować krzywienie się gryfu (klasyki mają mniej wytrzymały gryf, co w połączeniu z metalowymi, grubszymi strunami, które trzeba mocniej naciągnąć, może właśnie to spowodować). Poza tym w ogóle nie znana firma. Lepiej kup coś takiego ani nie za drogiego ani nie za taniego. Ja kupiłem akustyka Tensona za 270zł i jestem zadowolony. Taka typowo średnia gitara. Nie za tania, nie za droga.
Ozurtes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2009, 11:28   #88
Kropaofc
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 07 2009
Wiek: 31

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Morgana
Poziom: 54
Skille: 14/22
Poziom mag.: 46
Kropaofc ma numer GG 4084581
Domyślny

To pomoze mi ktos :/ ?
Kropaofc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2009, 13:50   #89
gavreonien
Użytkownik Forum
 
gavreonien's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2005
Lokacja: Tarnów, Bochnia, Limanowa, Stary Sącz, Dębica - róznie
Wiek: 36

Posty: 739
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Przecież dostałeś odpowiedź. Moim zdaniem nie kupisz dobrej gitary akustycznej/klasycznej za mniej niż 200 zł.
__________________

Proud Fan
gavreonien jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2009, 14:05   #90
Rejestr
Użytkownik Forum
 
Rejestr's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2009
Lokacja: Łódź
Wiek: 32

Posty: 27
Stan: Niegrający
Imię: Cześć
Profesja: Rookstayer
Gildia: Lubisz...
Świat: ...placki?..
Rejestr ma numer GG 10152263
Domyślny

Po co Ci gitara? 0.o Kup se Gitar Hiroł.
__________________
Wystaw Notkę... Nie bądz hardkorem

Jestem Hardkorem...
Rejestr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2009, 14:43   #91
Kropaofc
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 07 2009
Wiek: 31

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Morgana
Poziom: 54
Skille: 14/22
Poziom mag.: 46
Kropaofc ma numer GG 4084581
Domyślny

Ja nie moge ...
Pisze przeciez zebyscie napisali na co mam zwrocic uwage kupujac gitare oprocz ceny ... i Co jest w tej nie tak
Kropaofc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2009, 19:12   #92
Ozurtes
Użytkownik Forum
 
Ozurtes's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2006
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 31

Posty: 85
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ozurtes Ozurtes ma numer GG 8890739 Adres Jabbera do Ozurtes Send a message via Skype™ to Ozurtes
Domyślny

Pisałem: poza ceną nie tak w niej jest to, że jest akustyczno-klasyczna i że jest nieznanej firmy.
Ozurtes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2009, 21:51   #93
Kropaofc
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 07 2009
Wiek: 31

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Morgana
Poziom: 54
Skille: 14/22
Poziom mag.: 46
Kropaofc ma numer GG 4084581
Domyślny

A na co mam zwrocic uwage przy zakupie ?
Kropaofc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2009, 23:26   #94
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kropaofc Pokaż post
A na co mam zwrocic uwage przy zakupie ?
Na brzmienie, równo wbite i niewystające progi (bo równo wbite != niewystające, google "fala akustyczna"), materiał, z którego jest wykonana gitara, firmę (choć nie zawsze ta bardziej znana jest lepsza a tym bardziej nie zawsze lepszość jest proporcjonalna do różnicy ceny, to generalnie te bardziej znanych firm są lepsze), wysokość zawieszenia strun (w sumie można grać nawet jak wysoko wiszą i nawet jak wiszą za nisko, ale utrudnia), trzymanie stroju i pewnie parę innych parametrów, których sam i tak nie ocenisz, tym bardziej przez internet. Zadowolony?
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 07-11-2009 o 23:31.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2009, 09:47   #95
Kropaofc
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 07 2009
Wiek: 31

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Morgana
Poziom: 54
Skille: 14/22
Poziom mag.: 46
Kropaofc ma numer GG 4084581
Domyślny

Nie krzycz xD Ogolnie thx za info
Kropaofc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2009, 00:16   #96
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

Hmm.. Temat zamarł. Wierzę jednak, iż na forum znajduje się jeszcze kilku gitarzystów. Jesteście tutaj, choć nie każdy z Was stara się jakoś specjalnie wyróżniać. Mam rację, prawda?

Jakieś 7 miesięcy temu wpadłem na pomysł, iż powrócę do grania na gitarze. Oczywiście pomysł=/=czyn. W rezultacie została postawiona w świetle słońca 4 miesiące temu. Zadziwiające ale przez półtora roku się nie roztroiła ;D
(sprawdzałem sam jak i przy gitarce kumpla, który uczy się u jakiegoś kolesia, co oczywiście równa się zawsze dobrze nastrojonej gitarze i za pomocą jego kamertonu. Wszystkie struny były "zielone")

Mój problem:
Ukryty tekst:

Pogrubiłem najważniejsze części tekstu, by łatwiej się czytało

Bynajmniej tydzień temu zacząłem grać na stojąco. Zamierzam grać głównie solówki, więc potrzebne mi są te wyższe partie gryfu (dźwięki 12-22). Jest to niestety strasznie niewygodne, bo by zagrać na strunach basowych (szczególnie na E) potrzebuję przechylić gitarę do przodu i ostro wygiąć rękę. Nie mam zbyt długich palców, ani nie jestem zbyt wysoki (wiek, nie mierzyłem się od dawna ale z 170 cm. będzie). Gitare próbowałem ustawić tak mniej więcej na środku szerokości paska. Niezbyt wiem, czy do czegoś takiego trzeba się przyzwyczaić/poświęcić o wiele więcej czasu na przystosowanie się do paska, czy mam coś źle ustawione/zły układ ręki (łokieć jest dość blisko ciała, kciuk lekko wystaje poza gryf przy graniu).

Prawdopodobnie nie będziecie mogli mi odpowiedzieć co robię źle, więc proszę tylko o rady/jak wysoko Wy macie gitarę. Czy do mocniejszych zgięć nadgarstka (w porównaniu do pozycji siedzącej) trzeba się przyzwyczaić?


Plany:
Ukryty tekst:

Za jakiś czas (gdy moje umiejętności gitarowe będą zadowalające i gdy będę miał trochę wiecej funduszy) będę kupował sobie nową gitarę (taaa... Pewnie będę musiał oszczędzać/zbierać ze świąt i okacji/popracować z pół roku). Prawdopodobnie jakąś Corta lub podobnej firmy. Corta głównie dlatego iż aktualnie mam gitarkę tej firmy (G200 wypalany oparty na modelu Stratocaster) i zadziwiła mnie ona, swą "jakością na cenę" (500 zł + wzmacniacz razem z pokrowcem i paskiem + komplecik kostek + klucze do rozkręcania [ofc jednorazowe]). Ma ona prawie 3 lata na karku, żadnych śladów zniszczenia, a nawet użytkowania mało(!). Progi są oczywiście dobrze wyważone, gitara nie rozstraja się (mimo iż ostatnio grałem z wajchą). Oczywiście jak to Stratocastery, nie obyło się bez Wilków (czy jakoś tak) na początku ale obniżenie mostka zminimalizowało je prawie do zera. Moja następna gitara z pewnością będzie miała więcej progów/dłuższy gryf (22 mnie nie zadowala o takiej szerokości jaka jest nie do końca mnie). W sumie to nie mam pojęcia jaki to będzie model i jaka marka. Nie ma sensu ustalać tego teraz.

Prawdopodobnie, będę kupował jeszcze sobie jakieś kostki (efekty) Boss'a. Jeszcze nie wiem jakie.


Co gram:
Ukryty tekst:
Niedawno zacząłem, więc narazie mój repertuar składa się z 5 niepełnych piosenek Metallica'i (Tylko Fade to Black i Nothing Else Matters mi w miare wychodzą, z czego Fade To Black, męczy mnie solówką) z 3 ballad, piosenki Elfen Lieda, kilku riffów różnych kapel, Stairway to Heaven Led Zeppelin'a, kilku piosenek harcerskich i czegośtam... Większości nie potrafię zagrać całych :F(Metallica)


To chyba tyle. Dobrze by było, gdyby ktoś mi odpisał... Jeśli nie, to będę zawiedziony.
__________________

Ostatnio edytowany przez Ghernie - 16-11-2009 o 00:17.
Ghernie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2009, 07:40   #97
Dragon-Fly
Arbiter Elegantiarum
 
Dragon-Fly's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,375
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artanaro
Profesja: Knight
Świat: Menera/Nebula
Poziom: 45
Skille: ~70
Poziom mag.: 5
Dragon-Fly ma login Tlenu dragonflyer@tlen.pl
Domyślny

@Ghernie
Gitara, którą przy zakładaniu strun sumiennie i dobrze stroiłeś, nie ma prawa rozstroić się z sama siebie. Przynajmniej teoretycznie .
Co do solówek - nie umiem sobie wyobrazić Twojego problemu. Gram na akustyku o rozmiarze 7/8 i dochodzę do 21-ego progu (chociaż mógłbym i dalej gdybym miał) bez specjalnego wyginania i wyciągania kciuka za gryfu. Jesteś w stanie to zilustrować na jakimś filmiku z utuba? Poza tym pamiętaj, że gra na stojąco jest trudniejsza i wymaga właśnie takiego odchylania się i pedalskiego trzymania nadgarstka, więc nie Ty jeden, a my wszyscy mamy taki problem . Jakby to było ważne to mam 188 cm, długie palce.
Dragon-Fly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2009, 18:15   #98
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dragon-Fly Pokaż post
@Ghernie
Gitara, którą przy zakładaniu strun sumiennie i dobrze stroiłeś, nie ma prawa rozstroić się z sama siebie. Przynajmniej teoretycznie .
Przez taką kupę czasu? Pamiętaj o rozszerzalności temperaturowej strun... mogły też skorodować : P

@Ghernie: na stojąco na elektryku grywałem jedynie punka, więc problemów nie miałem. Nie chce mi się teraz szukać paska, żeby sprawdzać czy i w jakim stopniu miałbym problem. Co do wysokości, wieszałem wiosło dość nisko.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 16-11-2009 o 18:17.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2009, 18:22   #99
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

@Up
Sam się zdziwiłem.. ;d Dziś po raz pierwszy musiałem stroić (trochę za dużo wajchy i podciągania). Co do temperatury jest w miarę równa, więc może dlatego tyle przetrzymała. Gitara nie leży koło żadnego kaloryfera itp.

@Dragon-Fly
Zrobię zdjęcia ale teraz średnio mam czas.
__________________
Ghernie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2009, 18:35   #100
Ze'To
Użytkownik Forum
 
Ze'To's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Ghernie
Chociaż moje doświadczenie z gitarą nie jest aż tak duże jak kolegów wyżej, to większość czasu gram właśnie na stojąco.Mogę Ci powiedzieć tyle, że do tego trzeba się trochę przyzwyczaić, żeby tak bez problemów grać na stojąco ale to nie jest trudna rzecz i jak najbardziej do opanowania. Na początku miej gitarę dosyć wysoko a później stopniowo obniżaj jeśli Ci zależy, żeby mieć gitarę niżej. Co do Twoich planów : staraj się nie ograniczać tylko do solówek. Dobry gitarzysta powinien być wszechstronny i akordy na pewno też Ci się przydadzą, choćby w wyrobieniu palców, tak więc jeśli tego nie zrobiłeś naucz się podstawowych akordów (amoll, emoll, Cdur,Ddur,Gdur itp itd) z nimi można zagrać już kilka piosenek. Nad gitarą zastanów się dopiero jak będziesz miał pieniądze i życzę Ci powodzenia i wytrwałości w nauce.
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
albo tak jak my to ostatnio robimy , na lekcji taka cisza itp. ja się nadstawiam kolega mnie po mordzie a ja krzyczę "PANI ! BIJO!!!" ;D
Ze'To jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:55.


Powered by vBulletin 3