Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-07-2005, 19:57   #81
Allatar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2004

Posty: 187
Domyślny

Zna ktoś może Kingdom o'Magic ? ;>
Przygodówka, parodia czerpiąca w sposób oczywisty ze wzorców tolkienowskich ;-)
Allatar jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-07-2005, 20:04   #82
Burakou
Użytkownik Forum
 
Burakou's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005
Lokacja: Toruń

Posty: 322
Burakou ma numer GG 815952
Domyślny

Ja pamiętam Heretic'a, ale nie spodobał mi się. Może dlatego, że odkryłem go późno i już grafika i dźwięk mi nie podpasowały.
Burakou jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2005, 21:40   #83
Jackal Silentdark
Zbanowany
 
Jackal Silentdark's Avatar
 
Data dołączenia: 16 07 2005
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 36

Posty: 128
Stan: Na emeryturze
Jackal Silentdark ma numer GG 6339684
Domyślny

Cannon Fodder,
Duke Nukem,
Blood (evul :F),
Prehistoryk (all vol's),
Micro Mashines (all vol's),
Actua Soccer (chyba dobrze napisałem)

1st machine:
celeron 233 (~7 lat)
2nd machine
athlon 2,5 Ghz (2 lata, do dziś)
Jackal Silentdark jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2007, 20:13   #84
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

[Zanim zbesztacie mnie za odświeżanie starego wątku, weźcie pod uwagę, że zarówno regulamin, jak i zdrowy rozsądek mówią o postach nic nie wnoszących do tematu, a śmiem twierdzić, że mój takowy nie jest]

Betrayal at Krondor - mimo, iż wyszła bodajże w 1993 roku, to nadal uważam, że jest najlepszą grą jaka kiedykolwiek powstała (może jedynie Planescape: Torment jest w stanie z nią konkurować). Jest to cRPG, ale dość nietypowe - jest to w zasadzie połączenie gry i powieści fantasy. Ma to swoje minusy - jest dużo tekstu do przeczytania (ale też dzięki temu nauczyłem się bardzo dużo angielskich słówek na tej grze), a fabuła jest bardzo liniowa, nie dająca graczowi zbytniej swobody. Tutaj jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - dzięki takiemu zabiegowi gracz bardzo szybko zostaje wręcz wchłonięty przez świat gry. Każdy bohater ma swój charakter, osobowość, swoją przeszłość i miejsce w świecie, a także przyszłość - plany, zadania, które musi wypełnić; świat gry żyje własnym życiem, ma swoją historię, politykę, wielkie postaci, jaki i szarych człowieczków żyjących z dnia na dzień, a całość jest opisana bardzo wiarygodnie i spójnie. Mimo wszystko jednak gracz nie czuje się jakby był tylko obserwatorem. Gra wciąga niesamowicie, a wszystko co opisałem powyżej sprawia, że niezwykle łatwo utożsamiamy się z odgrywanymi przez nas bohaterami. Do tego stopnia nawet, że odczuwałem autentyczny smutek i żal, kiedy jedna z postaci zginęła pod koniec gry (chodzi oczywiście o śmierć wynikającą z fabuły, a nie to, że "dednęło mi się" na jakimś potworze). Jeśli chodzi o klimat, to dzisiejsze gry powinny uczyć się od Betrayal at Krondor. Muzyka i dźwięki są bardzo prymitywne (pamięta ktoś jeszcze format midi? ), ale doskonale wpasowują się w grę i budują niesamowitą atmosferę magii i tajemniczości. Nie ma natomiast żadnych fajerwerków. Nie uświadczymy tu niesamowitych efektów zaklęć, arsenał broni i pancerzy jakimi dysponują wojownicy jest mocno ograniczony, nie ma super wypasionych artefaktów ani mega potężnych potworów. Ale i to wychodzi grze na dobre, czyniąc ją bardziej wiarygodną i realistyczną. Gracz jest tylko żołnierzem na usługach Księcia, mającym do wypełnienia jasno postawione zadanie w zwyczajnym (choć nie pozbawionym niesamowitych tajemnic) ludzkim królestwie, a nie poszukiwaczem przygód w krainie magii i smoków (co może i byłoby z pozoru atrakcyjne, ale przyznajcie sami, że wszechobecność np. smoków czyni je po prostu nudnymi). Całość dopełniają ciekawe zagadki, od których rozwiązania zależy możliwość otwarcia wielu skrzyń kryjących w sobie nierzadko bardzo cenne przedmioty. Niektóre z tych zagadek są banalnie proste, inne mocno podchwytliwe i skomplikowane, a ich rozwiązywanie jest zabawą samą w sobie, nie wspominając już o nagrodach, które za nie dostajemy. Wszystko to czyni tę grę tak wyjątkową w moich oczach i sprawia, że, jak już powiedziałem, jest to według mnie najlepsza gra wszech czasów.

Korzystając z okazji chciałbym jeszcze zapytać, czy ktoś z was może słyszał o kontynuacji wyżej wspomnianej gry, a mianowicie Return to Krondor. Interesuje mnie czy tę grę można (lub chociaż można było) kupić w Polsce lub ściągnąć za darmo (choć wątpię, aby można to było zrobić legalnie).
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2007, 20:38   #85
Radix
CS Tibia.pl Team
 
Radix's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2004
Lokacja: Forgotten Land

Posty: 622
Domyślny

@up
Po to, zeby glupi mial pytanie. Temat nie jest wyczerpany i mozna tutaj porozmawiac o starych grach. Wg. Ciebie trzeba zalozyc nowy temat, by o tym pisac? Skoro jest juz zalozony, to po co smiecic? Nastepnym razem nie zgrywaj sie na pro i zastanow troche.

@topic
Ach... lezka sie w oku kreci, gdy wspomni sie te godziny spedzone przed TV, badz monitorem (tak, amige mozna bylo podlaczyc pod TV ). Mortal Kombat, Super Frog, The Settlers, Mario, Theme Park, Franko, Flash Back, Goblinsy, Robocop i wiele, wiele innych tytulow. Czasem warto siegnac po stare tytuly i czesc z nich znalezc na www.staregry.pl. Sadze, ze dawniej gry mialy dusze, a dzisiaj robi sie je byle tylko sprzedaz przez pierwsze miesiace byla jebitnie duza. Dzisiaj 90% gier nijak ma sie do tych starszych, ktore mialy to cos
__________________

Pieśń II: Honor

Niech ktoś zawoła, że broda hańbą jest
A hańbą dla mnie będzie, go o głowę nie skrócić
Niech ktoś zwątpi w prawość mych braci,
Niech bogom swym dziękuje, jeśli kalectwem go tylko oszpecę,
Bo wstydem jest nie szanować
Tego co dla innych święte.
Słabością jest duma, jeśli
Honorem i szacunkiem w ryzach nie trzymana.
Rozważania tego, co mianem zabójcy okrzyknięty,
Który czuje, a los dla niego jedyny...
Radix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2007, 20:57   #86
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Wiecie, potrafi ktoś uruchomić na XP Warhammera Dark Omen? Mnie działa tylko demo, a pełna wersja sypie się nawet po tych poradnikach z neta... Jak ktoś uruchomił i grał, niech pisze na PW albo GG.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2007, 20:59   #87
Radix
CS Tibia.pl Team
 
Radix's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2004
Lokacja: Forgotten Land

Posty: 622
Domyślny

@up
Probowales przez Dosboxa/D-Fenda? Wiekszosc starszych gier sie przez nie odpala.
__________________

Pieśń II: Honor

Niech ktoś zawoła, że broda hańbą jest
A hańbą dla mnie będzie, go o głowę nie skrócić
Niech ktoś zwątpi w prawość mych braci,
Niech bogom swym dziękuje, jeśli kalectwem go tylko oszpecę,
Bo wstydem jest nie szanować
Tego co dla innych święte.
Słabością jest duma, jeśli
Honorem i szacunkiem w ryzach nie trzymana.
Rozważania tego, co mianem zabójcy okrzyknięty,
Który czuje, a los dla niego jedyny...
Radix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2007, 22:41   #88
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

To jest na Win 95. Mimo różnych rzeczy, np. zgodności - nie rusza (jak trzeba).
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2007, 23:51   #89
Kajusz931
Użytkownik Forum
 
Kajusz931's Avatar
 
Data dołączenia: 01 09 2005
Lokacja: UK
Wiek: 30

Posty: 98
Stan: Niegrający
Domyślny

z tych starych gier to ja tylko znam diablo i starcrafta
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Patton Pokaż post
Ej a slucha tu ktos popu?! Powie mi ktos tytul tej piosenki co leci w reklamie paluszkow rybnych frosta???
Kajusz931 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 18:45   #90
Dego
Użytkownik Forum
 
Dego's Avatar
 
Data dołączenia: 10 12 2006
Lokacja: w domu

Posty: 285
Dego ma numer GG 6088579
Domyślny

Mario Bros
nie mapiętam do dokładnie chyba Prechistoryk
Duke Nuken

Elo.
__________________
podpisu niet
Dego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2007, 15:40   #91
Demokles
Użytkownik Forum
 
Demokles's Avatar
 
Data dołączenia: 20 02 2005

Posty: 172
Domyślny

Było, było wiele świetnych tytułów bardzo starych gier.

Pamiętam te gry z rocznikiem wydania 1990.. Naprawdę posiadały one ogromną grywalność. Wiele aktualnych gier w tym aspekcie im zupełnie nie dorównuje.
Demokles jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:03.


Powered by vBulletin 3