Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 28-06-2007, 14:42   #41
Maamba
Użytkownik Forum
 
Maamba's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2007
Lokacja: World of dreams and mysteries.

Posty: 431
Maamba ma numer GG 6500964 Maamba ma login Tlenu banah1992@tlen.pl
Domyślny

Zgadzam sie w 100%^^
Maamba jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-06-2007, 15:10   #42
Mociu15
Użytkownik forum
 
Mociu15's Avatar
 
Data dołączenia: 28 06 2007
Lokacja: Kraków

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Elera
Poziom: 27
Poziom mag.: 4
Domyślny

W następnym udpate polepszą druida knighta i palla a w jeszcze następnym ulepsza wszystkich a później usuną Tibie
Mociu15 jest offline  
stary 28-06-2007, 15:21   #43
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Dark'Wiz Pokaż post
@Mazgier

Ciekawe, porownujesz 80 dista i 80 mlevel? To tak jakby porownywać pistolet na kapiszony z M90, slowem, bez porownania. Przed up'em plalek z 80 dista mogl zadac z bolta najwyzej ~155 dmg. A mag z 80 mlevelem? Za ile trzasnie z byle hmm'a ktory ma 5 ladunkow, z explo albo sd...?

Zreszta, obrazenia teraz sa podobne miedzy paladynem, rycerzem a magami i druidami. O ile ktos nie olewal skilli i poziomu magicznego, bo teraz to jest P O D S T A W A . . . A jezeli chodzi o komfort wbijania mojego dista a mlevela u dzisiejszych magow to tez nie jest porownywalny, ja siedzialem miech na cyklopach i na*******alem kamykami (mozna wygodniej, ale szybko skill lecial) a gdy gralem magiem, bralem rozdzke, i mlev sam lecial przy podstawowych czarach i uzywaniu rozdzki. Na 45 poziomie mialem jakis 42 mlevel a bp run w karierze moze 3 zrobilem...
Mówisz żeby nie porównywac m-levela do skilla? Chyba masz rację. Nie da się porównac pistoletu na kapiszony (m-level) do M90 (skill). Dzięki temu, z moim mizerniutkim m-lev 72 na który pracowałem sporo ponad rok biję obecnie z visa 140-180 (to 180, to jak mam szczęście). Za to knight, na ~40 levelu, ze skillem ~75 na który pracował ok. miesiąca potrafi z b-sworda uderzyć za 200+. Masz 100% rację, nie ma co porównywać. Ja nigdy w życiu nie zdołam zabić DL-a za cenę 1 UH lub kilkunastu boltów. Z "byle HMM-a" biję za 85-100 czyli mniej niż mój 26 lev palek ze zwykłych strzał. Z e-wave nie wychodzę ponad 400 (za 280 many!), o SD wole nawet nie wspominać. Tak, NIE MA CO PORÓWNYWAĆ...
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline  
stary 28-06-2007, 15:50   #44
Gladius
Użytkownik Forum
 
Gladius's Avatar
 
Data dołączenia: 12 04 2005
Wiek: 34

Posty: 48
Domyślny

Powinni usunąc profesje druida.
Mag dostałby wtedy wszystkie czary druida i byłby tak samo wartościowy jak knight i paladyn teraz.
__________________
Gladius jest offline  
stary 28-06-2007, 19:57   #45
Neo_pl
Użytkownik Forum
 
Neo_pl's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2005
Lokacja: Włocławek

Posty: 374
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Poziom: 60
Skille: 80/65
Poziom mag.: 15
Neo_pl ma numer GG 0002221
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gladius Pokaż post
Powinni usunąc profesje druida.
Mag dostałby wtedy wszystkie czary druida i byłby tak samo wartościowy jak knight i paladyn teraz.
Powinni usunac Twoje chary i zbanowac Twoje konto >.>


@Lupek: Tak ale 6 miechow to nie jest tak malo ;]

@mazgier: Trzymam Twoja strone , od poczatku po update tak mysalem ... ale knighty i tak zawsze beda nazekac " nie porownuj mojego skilla do Twojego , ja skillowalem MIESCIAC ! , ja wale max 300 a Ty z sdka mozesz 400 itp itd"

Moze poraz kolejny przekaza moja zlota mysl:
"Tibia powinna sie stawac coraz trudniejsza , a dzieje sie dokladnie na odwrot"
Niestety to nie jest tak jak dawniej Kiedys 150 lvl to bylo mazenie kazdego gracza i dla 99/100 nie osiagalne? A teraz? Teraz 100 lvl moze wbic 10 latek ktory ma nadzianych rodzicow (allegro to win) i ktory sobie kupi blackd proxy bota na rok!
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez alienXX Pokaż post
Wiesz co to jest necroposting?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Decade Pokaż post
Ruchanie zmarlych postow (necrofilia)?
Wskrzeszanie postow (necromancja)?
Ogromne forum ze zmarlymi postami (necropolia)?
Posty ktore moga summoonowac wiecej postów (Necromancerzy)?
ZANIM COKOLWIEK NAPISZESZ - WYSŁUCHAJ
Neo_pl jest offline  
stary 29-06-2007, 04:36   #46
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
Mówisz żeby nie porównywac m-levela do skilla? Chyba masz rację. Nie da się porównac pistoletu na kapiszony (m-level) do M90 (skill). Dzięki temu, z moim mizerniutkim m-lev 72 na który pracowałem sporo ponad rok biję obecnie z visa 140-180 (to 180, to jak mam szczęście). Za to knight, na ~40 levelu, ze skillem ~75 na który pracował ok. miesiąca potrafi z b-sworda uderzyć za 200+. Masz 100% rację, nie ma co porównywać. Ja nigdy w życiu nie zdołam zabić DL-a za cenę 1 UH lub kilkunastu boltów. Z "byle HMM-a" biję za 85-100 czyli mniej niż mój 26 lev palek ze zwykłych strzał. Z e-wave nie wychodzę ponad 400 (za 280 many!), o SD wole nawet nie wspominać. Tak, NIE MA CO PORÓWNYWAĆ...
Widac jak do tego po0dchodzisz ;P
Napisales ze z twojego visa walniesz 140-180 (180 jak masz szczescie)
Knight wedlug twoich slow walnie 0-210 w tym 210 jak ma szczescie
Policzmy srednia : knight 155 (dodajac odbicia tzw pufy okolo 150 srednia , ty masz dalej srednia 160 dmg
Doliczmy do tego szybkosc expienia 50% wieksza u sorcow niz knightow - zrobmy to tak:

3 sekundy ty zadajesz 3 hity ze srednia 160 dmg lacznie w ciagu 3 sekund walniesz 480 dmg
Knight w 3 sekundy walnie 2 razy za 150 dmg jego max dmg = 300 dmg

To przekalkulowalem przy dobrych ukladach tzn zakladajac ze knight bedzie jednak mial srednie szczescie w hitach.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline  
stary 29-06-2007, 09:09   #47
Lord Dark'Wiz
Użytkownik Forum
 
Lord Dark'Wiz's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2006
Lokacja: Sopot

Posty: 88
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sir Lordun
Profesja: Paladin
Świat: Kyra
Poziom: 53
Skille: 79/59
Poziom mag.: 14
Domyślny

2Mazgier...

Chodzilo mi o porownanie PRZED updatem, gdzie de facto 80 mlevel sial wieksze spustoszenie niz 105 skill w discie czy np. swordzie... Zreszta sparafrazowales mojego wczesniejszego posta, to nie tak mialo byc : >
__________________
R A D I O H E A D - M Y L O V E .

16:04 Zamak Saio [6]: Moj kumpel to moothonost i nikt mnie niezabije bo jak zabije to mu powiem i tego co mnie zabije on zabije jego!

Ostatnio edytowany przez Lord Dark'Wiz - 29-06-2007 o 09:13.
Lord Dark'Wiz jest offline  
stary 29-06-2007, 09:16   #48
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Widac jak do tego po0dchodzisz ;P
Napisales ze z twojego visa walniesz 140-180 (180 jak masz szczescie)
Knight wedlug twoich slow walnie 0-210 w tym 210 jak ma szczescie
Policzmy srednia : knight 155 (dodajac odbicia tzw pufy okolo 150 srednia , ty masz dalej srednia 160 dmg
Doliczmy do tego szybkosc expienia 50% wieksza u sorcow niz knightow - zrobmy to tak:

3 sekundy ty zadajesz 3 hity ze srednia 160 dmg lacznie w ciagu 3 sekund walniesz 480 dmg
Knight w 3 sekundy walnie 2 razy za 150 dmg jego max dmg = 300 dmg

To przekalkulowalem przy dobrych ukladach tzn zakladajac ze knight bedzie jednak mial srednie szczescie w hitach.
Tak, dla przypomnienia - za 210 to potrafi uderzyć bez problemu knight <100lev. Dziwnym trafem, średnią dla knighta wyliczasz z uwzględnieniem "odbić" ale dla maga zakładasz, że każdy hit wchodzi. Niestety, to akurat jest g*** prawda. Każdy kto choć trochę grał magiem wie, że ok 20% visów i "idzie w kosmos" - potwory raczej rzadko kiedy grzecznie stoją w miejscu. "3 hity w 3 sekundy"? Jak rozumiem mag nie musi się leczyć? A każda runa/czar leczący = exhaust (przy ostrej walce potrafi być 1 vis na 2 exury.). Wszystkie ciosy knighta zadawane za pomocą broni, celne czy nie, SĄ DARMOWE. Wszystkie ataki maga, nie ważne czy trafią, czy nie - KOSZTUJĄ. Szybkośc expienia sorca większa o 50%? Pozwól, że teraz ja przekalkuluję:
Knight ~86lev vs. smok -> 150, *, 52, 210, 80,*,*,147, 85, 200, 76 (zaobserwowane wczoraj). Razem = 18 sekund, koszt = 3x exura po walce (~1 x mf = 55gp)
MS 111 lev, 72 m-lev vs. smok -> 145, exura gran, 150, pudło, exura gran, 148, 162, exura gran, exura gran, 170 (zaczyna uciekać, przechodzę na HMM) 80, 100, 85, exura gran na koniec. Razem = 25 sekund, koszt = 320many + 3 strzały z HMM (~3 x mf = 165gp). Nuff said...
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline  
stary 29-06-2007, 12:34   #49
owca_rdz
Użytkownik forum
 
owca_rdz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Kołobrzeg

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Da"noob"ia
Poziom: 47
Poziom mag.: 50
Smutny

Morał K***z z tego że juz CipSoft zrypał sprawe po tym jak ulepszył laskawie sorkow/drutow dajac im wandy/rody oraz dodajac do dmg wartosc lvla...

Kiedys było lepiej (komuna?)...
owca_rdz jest offline  
stary 29-06-2007, 13:10   #50
Sir Dark Archeon
Użytkownik Forum
 
Sir Dark Archeon's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Gdynia
Wiek: 45

Posty: 175
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Grimera
Poziom: 133
Skille: 23/28
Poziom mag.: 74
Sir Dark Archeon ma numer GG 8764136
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
Tak, dla przypomnienia - za 210 to potrafi uderzyć bez problemu knight <100lev. Dziwnym trafem, średnią dla knighta wyliczasz z uwzględnieniem "odbić" ale dla maga zakładasz, że każdy hit wchodzi. Niestety, to akurat jest g*** prawda. Każdy kto choć trochę grał magiem wie, że ok 20% visów i "idzie w kosmos" - potwory raczej rzadko kiedy grzecznie stoją w miejscu. "3 hity w 3 sekundy"? Jak rozumiem mag nie musi się leczyć? A każda runa/czar leczący = exhaust (przy ostrej walce potrafi być 1 vis na 2 exury.). Wszystkie ciosy knighta zadawane za pomocą broni, celne czy nie, SĄ DARMOWE. Wszystkie ataki maga, nie ważne czy trafią, czy nie - KOSZTUJĄ. Szybkośc expienia sorca większa o 50%? Pozwól, że teraz ja przekalkuluję:
Knight ~86lev vs. smok -> 150, *, 52, 210, 80,*,*,147, 85, 200, 76 (zaobserwowane wczoraj). Razem = 18 sekund, koszt = 3x exura po walce (~1 x mf = 55gp)
MS 111 lev, 72 m-lev vs. smok -> 145, exura gran, 150, pudło, exura gran, 148, 162, exura gran, exura gran, 170 (zaczyna uciekać, przechodzę na HMM) 80, 100, 85, exura gran na koniec. Razem = 25 sekund, koszt = 320many + 3 strzały z HMM (~3 x mf = 165gp). Nuff said...

Zapomniales dodac ze zaszybkie wcisneicie exura gran exura gran = pechowy exchaust = ded = -100k na aol i blesy

Ave!
Sir Dark Archeon jest offline  
stary 29-06-2007, 13:11   #51
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
Tak, dla przypomnienia - za 210 to potrafi uderzyć bez problemu knight <100lev. Dziwnym trafem, średnią dla knighta wyliczasz z uwzględnieniem "odbić" ale dla maga zakładasz, że każdy hit wchodzi. Niestety, to akurat jest g*** prawda. Każdy kto choć trochę grał magiem wie, że ok 20% visów i "idzie w kosmos" - potwory raczej rzadko kiedy grzecznie stoją w miejscu. "3 hity w 3 sekundy"? Jak rozumiem mag nie musi się leczyć? A każda runa/czar leczący = exhaust (przy ostrej walce potrafi być 1 vis na 2 exury.). Wszystkie ciosy knighta zadawane za pomocą broni, celne czy nie, SĄ DARMOWE. Wszystkie ataki maga, nie ważne czy trafią, czy nie - KOSZTUJĄ. Szybkośc expienia sorca większa o 50%? Pozwól, że teraz ja przekalkuluję:
Knight ~86lev vs. smok -> 150, *, 52, 210, 80,*,*,147, 85, 200, 76 (zaobserwowane wczoraj). Razem = 18 sekund, koszt = 3x exura po walce (~1 x mf = 55gp)
MS 111 lev, 72 m-lev vs. smok -> 145, exura gran, 150, pudło, exura gran, 148, 162, exura gran, exura gran, 170 (zaczyna uciekać, przechodzę na HMM) 80, 100, 85, exura gran na koniec. Razem = 25 sekund, koszt = 320many + 3 strzały z HMM (~3 x mf = 165gp). Nuff said...

Sorc 111 level 5 razy exura gran :O to chyba jakis noob byl , tez nietrafienia czeste o tym mowia - wiem ze knightem gra sie latwiej zaznaczasz atak i walisz ale kazdy sorc ktorego znam a naparwde znam duzo i z ruthless i z moonblades - i to nie jakies ziomki 40 levelowe , naprawde zadko pudluja.

Temu sorcowi ktorego przedstawiles odrazu jak go spotkasz odradz mu warlocki jesli na powolnych i malo ruchliwych dragach juz ma az takie problemy z trafieniem.

Przedstawianie przykladow z zycia mija sie z celem jesli nie okreslisz jak zachowywal sie dany drag. Ja knightem moge 0 exur na dragu stracic jesli np drag zaspi i ani razu z gfb se nie strzeli a zdarzylo mi sie to czesto.

Jesli sorc sie tak czesto expil to albo byl cienki albo trafil na wcieklego draga.

A nieporownalbys np kine i sorca w solo huncie np na hero albo hydry czy dle ?

I dla pala i dla knighta dragi zawsze byly maksymalnym szczytem mozliwosci rozsadnego expa , ich slaba obrona oraz 2 ataki magiczne w tym jeden na wprost (wave) czynily z dragow mily punkt expienia.

Dodatkowo sorc dalej ma runy ktorych moze uzywac obszarowo plus czary e-wave , ue itp w zaleznosci od sytuacji.

Wez takie 200+ levele - jak mocno sorc bedzie expil na bahe hellu a jak mocno knight tam poexpi biorac pod uwage to ze kina musi nalurowac na siebie np 4 behe co juz jest malo oplacalne a raczej wogole a sorc bedzie se expil efektywnie i szybko jak do tej pory - tylko nie az tak szybko jak dotychczas lecz bez wiekszego ryzyka .

Knight po prostu ma wieksze mozliwosci ale dalej nie poexpi se az tak ostro jak sorc.
Bo dalej bedzie walil dragi tylko nieco szybciej , dalej bedzie walil dle ale nieco szybciej , dle to szczyt mozliwosci jesli chodzi o oplacalnosc , oraz pozostale potwory z 2100 exp.

Sorc wysokopoziomowy tez juz se oplacalnie nie poexi np na demonach . Ale czy to powod do placzu?

Fakt wiem druid w tym momencie ma naprawde gorzej ale ma tez niewatpliwe plusy taniego zarobku. Siokanie dalej jest oplacalne , grupowe hunty wroca do lask - mowie o huntach na monsterach lepszych niz dle czy hydry.

Tylko do tej pory dle , hydry byly zarezerwowane tylko dla sorcow zadko kina ewentualnie z siokerem dle na poi.

O warlockach nie wspomne gdzie druidzi i sorce okupowali solowo ta miejscowke teraz to sie zmienilo kazdy moze , czy to jest oplacalne solo dla knighta? Koszty moga sie zwrocic ale watpie w zarobek moze lekki minus , do tej pory kina tez mogl expic na warlockach ale wydawal tam kase zarobiona na huntach (totalny waste) a i tak expil wolniej niz sorc.

Teraz szybkosc expienia dalej sorc bedzie mial wieksza. Mimo tego co starasz sie mi udowodnic , bo knight wogole nie ma silnych czarow badz run ktorymi moze walic kilka monsterow naraz (nie mowmy o badziewiastym trzesieniu ziemii badz exori czy exori gran - gdzie kina musi stracic troszke czasu zanim wszystko sie wokol niego zlezie).


Zle liczysz tez koszt bo taki 111 ms czy jak to tam podales biega napewno w softach na dragach , szybkosc expienia i mozliwosc wubijania kilku naraz na pierwszym respie powoduje to ze resp powoli nie nadarza za expem - a regeneracja many? Policzyles to? Co to jest 20 many na visa przy ilosci many jaka sorc posiada ? 30% sie sama zregeneruje moze nawet wiecej.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz

Ostatnio edytowany przez mago - 29-06-2007 o 13:15.
mago jest offline  
stary 29-06-2007, 13:48   #52
Nacpany_Wlodek
Użytkownik Forum
 
Nacpany_Wlodek's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2006
Lokacja: Wilczyn

Posty: 522
Stan: Aktywny Gracz
Imię: niewazne
Profesja: Paladin
Gildia: ahusuhasd
Świat: Piździjewo
Poziom: ~7
Skille: 40+
Poziom mag.: ~3
Domyślny

No cóż przez tam rok druidzi i magowie mieli "easy mode on", ateraz paladyni i rycerze. Czyli zmiana warty ludzi , dla których liczy sie exp, a więc już jest po klimacie gry. Żal tych graczy, którzy grali swoją postacią magiczna od 2-3 lat, a teraz CIPsoft zmniejszył ich obrażenia o "skromne" 50%.

Zmniejszenie siły postaci magicznych - luz, ale po chuj takie dopalenie dla rycerzy i paladynów. Trezba czekać na nowy update i zobaczyć nowe "zbalansowanie profesji" albo kończyć gre w tego ots-a.
Nacpany_Wlodek jest offline  
stary 29-06-2007, 14:28   #53
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Sorc 111 level 5 razy exura gran :O to chyba jakis noob byl
Masz rację, powinien był poczekać aż spadnie do 2hp i dopiero wtedy się leczyć...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
tez nietrafienia czeste o tym mowia
masz na myśli to... jednopudło?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Temu sorcowi ktorego przedstawiles odrazu jak go spotkasz odradz mu warlocki jesli na powolnych i malo ruchliwych dragach juz ma az takie problemy z trafieniem.
Gdybyś się wysilł na czytanie ze zrozumieniem to byś zauważył, że pudło było 1. Co nie zmienia faktu, że zdarzają się sytuacje kiedy w głupiego ghula trzeba bić 5 razy bo kręci się jak g*** w przeręblu.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Przedstawianie przykladow z zycia mija sie z celem jesli nie okreslisz jak zachowywal sie dany drag. Ja knightem moge 0 exur na dragu stracic jesli np drag zaspi i ani razu z gfb se nie strzeli a zdarzylo mi sie to czesto.
Mało zaskakujące, biorąc pod uwagę, że możesz stać na skos od draga i fire wave Cię nie rusza. Sorc zawsze musi bic po prostej więc najczęściej sprowadza się to do brania przynajmniej 1 f-wave na twarz. Jeśli nie przykłady z zycia to co? Teoretyczne "wydumanki"?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
A nieporownalbys np kine i sorca w solo huncie np na hero albo hydry czy dle ?
Sorc ~110 lev na DL - +/- pol plecaka mf. Knight ~90lev na DL - 1UH... Na Warlockach MS180lev i EK137lev bijący jednocześnie w tego samego Warlocka - za kazdym razem EK dostawał ok 1000 expa więcej.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Dodatkowo sorc dalej ma runy ktorych moze uzywac obszarowo plus czary e-wave , ue itp w zaleznosci od sytuacji.
Fantastycznie... Za jedyne 280 many na 72 m-lev mogę uderzyć z e-wave za... ~350 Jaki jest Twój best hit z exori?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Wez takie 200+ levele - jak mocno sorc bedzie expil na bahe hellu a jak mocno knight tam poexpi biorac pod uwage to ze kina musi nalurowac na siebie np 4 behe co juz jest malo oplacalne a raczej wogole a sorc bedzie se expil efektywnie i szybko jak do tej pory - tylko nie az tak szybko jak dotychczas lecz bez wiekszego ryzyka .
ED 206 level sprawdzał - na 1 behe zużywa 800-1000 many. Rzeczywiście, ideał szybkiego i taniego expa...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Knight po prostu ma wieksze mozliwosci ale dalej nie poexpi se az tak ostro jak sorc.
Bo dalej bedzie walil dragi tylko nieco szybciej , dalej bedzie walil dle ale nieco szybciej , dle to szczyt mozliwosci jesli chodzi o oplacalnosc , oraz pozostale potwory z 2100 exp.
Nie wiem co rozumiesz przez opłacalność? 2UH na DLa? to się z reguły zwróci w samych gp nie licząc ew. pozostałego loota. Przy znikomym ryzyku w dodatku.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Fakt wiem druid w tym momencie ma naprawde gorzej ale ma tez niewatpliwe plusy taniego zarobku. Siokanie dalej jest oplacalne , grupowe hunty wroca do lask - mowie o huntach na monsterach lepszych niz dle czy hydry.
A po co komu teraz druid i jego sio? parka knightów składa hydrę bez problemu i konieczności "zewnętrznego" leczenia. DL-e - solo. Behe j.w.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
bo knight wogole nie ma silnych czarow badz run ktorymi moze walic kilka monsterow naraz
Sorc już teżnie. Chyba, że mówisz o GFB bijącym <200 czy SD z ktorego nawet MDW nie yciąga powyżej 720.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Zle liczysz tez koszt bo taki 111 ms czy jak to tam podales biega napewno w softach na dragach
Jasne, softy to w sumie standartowe wyposażenie każdego... (sarkazm)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Szybkosc expienia i mozliwosc wubijania kilku naraz na pierwszym respie
Kilku na raz? CZYM? 2x UE zeby zabić 2-3 dragi na raz??? 2400 many dla 2100 expa????
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
a regeneracja many? Policzyles to? Co to jest 20 many na visa przy ilosci many jaka sorc posiada ? 30% sie sama zregeneruje moze nawet wiecej.
Jasne, bo mag wcale się nie musi leczyć (często na 2 visy wypada 1 exura gran, o ile nie vita). Mana regeneruje się z prędkością 2pkt na 2 sekundy. 30% z 20 to 6. Pokaż mi miejscówkę, gdzie możesz sobie pozwolić na 6-cio sekundowe odstępy pomiędzy strzałami (oczywiście, podobnie jak Ty, pomijam milczeniem wydatek many na leczenie...).
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline  
stary 29-06-2007, 14:36   #54
PharadoX.05
Użytkownik forum
 
PharadoX.05's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2007

Posty: 5
Stan: Niegrający
Imię: Lenalee
Profesja: Knight
Świat: Lunara
Poziom: 21
Skille: 59/59
Poziom mag.: 4
Domyślny

Moje odczucia po update? Hmm...
Jedyne co się zmieniło to to że mam k axe +1 i dragon lance inaczej wyglada.
Co mam niby czuc? Żal? Pożoge? A moze imba happiness?
PharadoX.05 jest offline  
stary 29-06-2007, 14:49   #55
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
Masz rację, powinien był poczekać aż spadnie do 2hp i dopiero wtedy się leczyć...
masz na myśli to... jednopudło?
Gdybyś się wysilł na czytanie ze zrozumieniem to byś zauważył, że pudło było 1. Co nie zmienia faktu, że zdarzają się sytuacje kiedy w głupiego ghula trzeba bić 5 razy bo kręci się jak g*** w przeręblu.
Mało zaskakujące, biorąc pod uwagę, że możesz stać na skos od draga i fire wave Cię nie rusza. Sorc zawsze musi bic po prostej więc najczęściej sprowadza się to do brania przynajmniej 1 f-wave na twarz. Jeśli nie przykłady z zycia to co? Teoretyczne "wydumanki"?

Sorc ~110 lev na DL - +/- pol plecaka mf. Knight ~90lev na DL - 1UH... Na Warlockach MS180lev i EK137lev bijący jednocześnie w tego samego Warlocka - za kazdym razem EK dostawał ok 1000 expa więcej.

Fantastycznie... Za jedyne 280 many na 72 m-lev mogę uderzyć z e-wave za... ~350 Jaki jest Twój best hit z exori?

ED 206 level sprawdzał - na 1 behe zużywa 800-1000 many. Rzeczywiście, ideał szybkiego i taniego expa...

Nie wiem co rozumiesz przez opłacalność? 2UH na DLa? to się z reguły zwróci w samych gp nie licząc ew. pozostałego loota. Przy znikomym ryzyku w dodatku.

A po co komu teraz druid i jego sio? parka knightów składa hydrę bez problemu i konieczności "zewnętrznego" leczenia. DL-e - solo. Behe j.w.

Sorc już teżnie. Chyba, że mówisz o GFB bijącym <200 czy SD z ktorego nawet MDW nie yciąga powyżej 720.

Jasne, softy to w sumie standartowe wyposażenie każdego... (sarkazm)

Kilku na raz? CZYM? 2x UE zeby zabić 2-3 dragi na raz??? 2400 many dla 2100 expa????
Jasne, bo mag wcale się nie musi leczyć (często na 2 visy wypada 1 exura gran, o ile nie vita). Mana regeneruje się z prędkością 2pkt na 2 sekundy. 30% z 20 to 6. Pokaż mi miejscówkę, gdzie możesz sobie pozwolić na 6-cio sekundowe odstępy pomiędzy strzałami (oczywiście, podobnie jak Ty, pomijam milczeniem wydatek many na leczenie...).
1. Nie po prostu widzialem czesto przed up sorca bijacego warlocka i ilosc granow byla niewiele wieksza od przykladu draga ktory podales.
2. To nie exp dragow jak cie wave jeden albo 0 na draga wkurza.
3. Sorc na dle - pol plecaka mf? , kina na dlu 1 uh? a pietro nizej piszesz juz 2 uh
4. Ciekawe jak kina blokujacy i zarazem atakujacy warlocka mial 1k wiecej expa od sorca ktory wali ciagle tak samo z tego morta - warlock w trapie sie nie rusza wiec sorc wali 50% szybciej.
5. Ja mowilem tu o sorcach - a sorce na 200+ a nawet wczesniej moga lurowac po 3-4 behe i je bic naraz .
6. 720 dmg z sd to silny strzal (nie to co 1500 bo to byla przesada) a z sd trafisz zawsze z asasin starow nie zawsze i min dmg 0
7. Mozesz se sorcem z run expic na dystans i wtedy nie bedziesz musial sie leczyc tak czesto a zapewniam cie ze sila hmm na dragach stala w swojej wartosci(praktycznie) dala by wiekszy efekt niz knight bijacy draga.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline  
stary 29-06-2007, 15:05   #56
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
1. Nie po prostu widzialem czesto przed up sorca bijacego warlocka i ilosc granow byla niewiele wieksza od przykladu draga ktory podales.
2. To nie exp dragow jak cie wave jeden albo 0 na draga wkurza.
3. Sorc na dle - pol plecaka mf? , kina na dlu 1 uh? a pietro nizej piszesz juz 2 uh
4. Ciekawe jak kina blokujacy i zarazem atakujacy warlocka mial 1k wiecej expa od sorca ktory wali ciagle tak samo z tego morta - warlock w trapie sie nie rusza wiec sorc wali 50% szybciej.
5. Ja mowilem tu o sorcach - a sorce na 200+ a nawet wczesniej moga lurowac po 3-4 behe i je bic naraz .
6. 720 dmg z sd to silny strzal (nie to co 1500 bo to byla przesada) a z sd trafisz zawsze z asasin starow nie zawsze i min dmg 0
7. Mozesz se sorcem z run expic na dystans i wtedy nie bedziesz musial sie leczyc tak czesto a zapewniam cie ze sila hmm na dragach stala w swojej wartosci(praktycznie) dala by wiekszy efekt niz knight bijacy draga.
1. Widać na twoim serwerze WRL/Dragi bija inaczej niż na moim. Biorąc pod uwagę srednie dmg WRLa i ilość hp sorca to mam wrazenie że mogłes cos przegapić.
2. czy powiedziałem że f-wave mnie wkurza? Stwierdziłem fakt poprostu. Ja muszę je "łykać", knight nie.
3. Sorc tak, jeśli używa e-ringa. Nie każdy heroicznie bierze DLa na gołą klatę ryzykując śmierć przy półsekundowym lagu. Knight na DLu 1-2UH - taka to duża różnica czy 1 czy 2?
4. Czyżby obraz tego jak update zmienił obrażenia sorca i knighta? Próbowałeś już jak to wygląda po upie?
5. Z czego? Z wykastrowanego UE?
6. Za 720 może uderzyć 1 gracz w całej Tibii. Nawyższy level na moim świecie ma średnią ~500. Wiemy ile kosztuje SD. Ile kosztuje cios knighta za 200+?
7. Doprawdy? Po update HMM w draga wchodzą mi średnio po 90. Knight na moim levelu ma średnią 100-120. HMMy kosztują, ciosy nie.
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline  
stary 29-06-2007, 15:25   #57
Neo_pl
Użytkownik Forum
 
Neo_pl's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2005
Lokacja: Włocławek

Posty: 374
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Poziom: 60
Skille: 80/65
Poziom mag.: 15
Neo_pl ma numer GG 0002221
Domyślny

Mazgier on i tak bedzie sie madrzyl i staral sie udowodnic jaki to on wszech wiedzacy nie jest
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez alienXX Pokaż post
Wiesz co to jest necroposting?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Decade Pokaż post
Ruchanie zmarlych postow (necrofilia)?
Wskrzeszanie postow (necromancja)?
Ogromne forum ze zmarlymi postami (necropolia)?
Posty ktore moga summoonowac wiecej postów (Necromancerzy)?
ZANIM COKOLWIEK NAPISZESZ - WYSŁUCHAJ
Neo_pl jest offline  
stary 29-06-2007, 15:34   #58
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

...
sry double post
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz

Ostatnio edytowany przez mago - 29-06-2007 o 15:39.
mago jest offline  
stary 29-06-2007, 15:38   #59
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Ja sie nie madrze polemizuje tylko w takim stylu co mazgier
Fakt przesadzam ale czy mazgier nie przesadza w druga strone?

Jak juz napisalem wczesniej a raczej dalem do zrozumienia nie mozna ani plakac jaki to mag teraz slaby ani cieszyc sie z tego jaki to teraz knight silny.

Update dobrze wprowadzony ale troszke proporcja zle ustawiona , ale sam zamysl updatu popieram - uciecie magom szybkiego wzrostu sily wrazz levelem i zrownanie wzrostu tejze sily zaleznej od levela dla wszystkich profesji

To bylo sluszne

Ktos napisal ze przed update wzrost sily magicznej byl lvl - 2 mlvl 3 pkt procentowe

Teraz niby 1-4

Troszke dla mnie za maly wzrost znaczenia mlvla - tu bym ustawil parametr 5

Staralem sie twoim jezykiem polemizowac bo strasznie przesadzasz w druga strone

Zreszta kto magowi zabrania expic na syfach i wyciagac 80-90k/h ?

I tak mniej wiecej np tyle samo knight by wyciagnal ale knight jeszcze traci czas na blokowanie komus a sorc na huntach i tak expi?

Nikt - przyzwyczailiscie sie do lania wypasionych mobkow i teraz wam to odbieraja - przykre ale normalne - bo jak bylo do tej pory ? Tylko postacie magiczne okupowaly miejscowki z mobkami 3,2k + a prawie wszystkie z mobkami 2,1k+

Teraz to sie tylko zmieni w tym sensie ze kazdemu mniej lub bardziej bedzie sie oplacalo
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline  
stary 29-06-2007, 16:06   #60
bartii10
Użytkownik Forum
 
bartii10's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 396
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bartholdi
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 95
Skille: --/26
Poziom mag.: 64
Domyślny

w sumei samo zlaozenie wyrownania profesji poprzed dodani nieco silyknightom a odebranie magom nei bylo zle. gorzej natomias z wykonaniem xD

bardzo podoba mi sie to ze duzo nowych broni i ze bronie od levela.
bartii10 jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:58.


Powered by vBulletin 3