Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 04-01-2005, 20:54   #1
Anecia_91
Guest
 

Posty: n/a
Król Blog

Czyli ekshibicjonistyczne uzewnętrznianie swoich przeżyć.

Pamiętnik. Dawniej to słowo kojarzyło nam się głównie ze skrycie chowanym przed całym światem zeszytem. W tajne, osobiste zapiski nie miał wglądu nikt poza właścicielem. Czy w takim razie stronę internetową z tymi samymi zapiskami, czasami odwiedzaną nawet przez setki osób dziennie nadal można nazwać pamiętnikiem?

Pewne sprawy zmieniły się całkowicie. Ktoś powie: "co z tego, przecież to te same słowa, tyle że w innej formie". Czy aby na pewno? Nie podoba mi się podejście psychologów, czy fachowców do całej sytuacji, dlatego nie chciałam, żeby ten artykuł był kolejnym tekstem specjalistycznym osoby, która o całej sprawie nie ma zielonego pojęcia. Byłam posiadaczką wirtualnego pamiętnika, zwanego inaczej blogiem przez prawie rok. Początkowo pisanie nie różniło się niczym od tego "do zeszytu". Z czasem jednak gdzieś tam podświadomie zaczęły się dla mnie liczyć słowa osób komentujących moje wypociny. Powstawała pewnego rodzaju więź pomiędzy nadawcą, a odbiorcą. Taka mała społeczność blogowych sióstr i braci.

Teoria Oldenburga mówi, że Blog jest "Trzecim miejscem". Pierwszym jest Dom, drugim zaś Szkoła/Praca. Już dziesiątki tysięcy osób je posiadają. Co więc wpłynęło na sukces wirtualnych pamiętników?

Po pierwsze - potrzeba akceptacji i wsparcia. W ciągu roku prowadzenia bloga otrzymałam wiele wiadomości o treści: "wiem co czujesz, sama przez to przeszłam" czy "nie przejmuj się, wszystko będzie dobrze". Ktoś kiedyś powiedział, że lubimy rozmawiać o naszych problemach z osobami, którym jest jeszcze trudniej, bo poznali smak bolesnych doświadczeń. Czy tak nie jest i w tym przypadku?

Drugim powodem jest po części moda na ekshibicjonizm. Niestety nie da się temu zaprzeczyć. Świadczą o tym chociażby kolejne programy typu reality show, które ściągają przed telewizory dużą część naszego społeczeństwa.

Tematyka blogów jest przeróżna. Od codzienności, poprzez seks i humor, aż po historie miłosne. Właśnie tych ostatnich jest zdecydowanie najwięcej. Najczęściej są to jednak smutne historie. Co takiego jest w człowieku, że żywi się ludzkim nieszczęściem? Przemoc, cierpienie, a nawet śmierć... blogi prostytutek, ofiar przemocy, czy osób, które odeszły już z tego świata często mają największą ilość czytelników. Codzienność stała się po prostu nudna.

Pamiętnik służy też jako forum, czyli pisanie nie dla siebie, ale dla swoich czytelników. Często na łamach blogów poruszane są poważne tematy. Ostatnie wydarzenia na świecie, polityka, kultura, sztuka. Jest to więc miejsce, które kształtuje charaktery i opinie.

Łączymy się z cierpieniem albo cieszymy się z sukcesów osób, których w życiu nie widzieliśmy na oczy. Czy obarczanie się problemami obcych osób jest słuszne? Każdy z nas przecież na codzień napotyka wiele przeszkód, z którymi musi sobie sam poradzić. Z drugiej jednak strony, gdy raz przeczyta się słowa "dziękuję, że jesteście, czasami myślę, że tylko Was mam - moją blogową rodzinę" nie można już tak po prostu odejść...
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-01-2005, 21:06   #2
Gixafe
Użytkownik Forum
 
Gixafe's Avatar
 
Data dołączenia: 28 06 2004
Lokacja: Elbląg
Wiek: 35

Posty: 142
Gixafe ma numer GG 4208108
Domyślny

Anecia, muszę przyznać, że jak na swój wiek jesteś bardzo dojrzała. Doskonale oddałaś charatker tego, czym jest blog, po co je zakładają i czy mają z tego satysfakcję. Ja swój blog prowadze niedługo, bo od grudnia 2004, ale cały czas się rozwija i mam nadzieje, że bedzie dobrze. Chcecie wpaść i poczytać? Zapraszam: www.krisos.ziomek.us
Gixafe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2005, 22:36   #3
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 38

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

http://www.epuls.pl/frameset.php?/ma...lngArticle=121

Albo sie wytłumaczysz i to szybko, albo wylatujesz.
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2005, 22:48   #4
Vanessa
eX Moderator
 
Vanessa's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2004

Posty: 309
Domyślny

Kurcze Scor.... właśnie miałam pisać podobny do Twojego post... (pierwsza myśl: skopiować kawałek i..... google )

@Anecia
Że tak powiem.... istnieje coś takiego jak prawa autorskie... z tego co wiem, to autorka tego tekstu nie ma 13 lat... i raczej nie jest Tobą.
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że za takie "Używanie Nie Swoich Tekstów" grożą konsekwencje?

Popieram wypowiedź kolegi moderatora: tłumacz się.
__________________
Ph3ar

Chwilowo mnie nie ma, przepraszam

bobo!
Vanessa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2005, 22:50   #5
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 35

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

$cor, w "Twurczości" są 3 inne, podobne teksty, chyba zbyt sie zapędziła w kopiowaniu albo jest autorem ich wszystkich

P.S.
Jak wpadłes na tamtą strone ??
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2005, 23:08   #6
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 38

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Amcia ma juz bana.
Jak zobaczylem podpis, oraz post w ktorym mowi ze nie wie gdzie jest przycisk zakladania nowego tematu, no to g00glujemy i voila... wszystko co wrzucila to ctrl+c, ctrl+v zkądinąd. Poczęstowałem dziecko bananem, ale jeżeli chce to może _próbować_ sie odwołać :>

Google potęgą jest i BASTA!
Mówta co chceta
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2005, 09:03   #7
Mathea
Użytkownik Forum
 
Mathea's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Lokacja: Gdzieś napewno

Posty: 211
Stan: Niegrający
Domyślny

Ehhh......
Co do epulsa mam tam konto ^^
__________________
Wychodźcie, wychodźcie, gdziekolwiek jesteście...
Mathea jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2005, 17:03   #8
Wild Dragon
Użytkownik Forum
 
Wild Dragon's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2005
Lokacja: Mam morze niedaleko ! ;P

Posty: 56
Domyślny

@ Mathea
Co za zbieg okoliczności, ja tez mam ! ^.^
No, ale tak na serio, niestety nieaktywne już
(nie aktywne ? )
Pozdrawiam

@ Topic
To już Jej następny skopiowany post ! Z takim pędem skopiuje cały internet ''do góry nogami ''
__________________
Cytuj:
Kowal (22:12)
ha ha ha ale a coto tibja ??????
właśnie, a o so chosi ?
Wild Dragon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:01.


Powered by vBulletin 3