Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-10-2004, 15:31   #1
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny MTG Dla początkujących (Magic the ghatering)

Znowu zacząłem zbierać Magic the Gathering i nastała wemnie wielka mania magiczków*. Na prosibę Khana postanowiłem napisać
poradnik i tutorial dla początkujących graczy jak i dla tych co nigdy niegrali a chcą zacząć. Poradnik podzielony będzie na
cztery części: wstęp, składanie decka, ogulne zasady, zasady dla konkretnych sytuacji. Może pojawi się piąta część.

I) WSTĘP:
Karty mtg są dla niektórych zwykłą grą, umożliwiającą spędzenie dłgich nudnych zimowych wieczorów, lub w wakacje, kiedy
niema nic do roboty. Inni uwarzają mtg za sport. Ci "sportowcy" najczęściej uczestniczą w rozmaitych turniejach, konkursach
w dzielnicy, mieście, żadziej w ogulnopolskich, europejsckich, co dopiero światowych. Ostatnią grupą są kolekcjorerzy, ci
zbierają mtg dla samego zbierania, kolekcjonują rzadkie, foliowane karty, które z czasem osoiągają wartość w dzieciątkach lub
setkach. Kiedy zaczynamy grać warto wytoczyć sobie "szlak" Gracz który ma zamiar grać z qmplami niemusi być obeznany w
zasadach. "Sportowiec" musi się umieć w tych zasadach odnaleść, musi mieć talie "na czasie" czyli bez kart niegrywalnych,
kolekcjonerem, może być każdy, nawet gracz turniejowy lub zwykły gracz.
Kolejnym ważnym elementem są pieniądze, bez nich nieobejdzie się w świecie mtg. Podstawowy deck umozliwiający granie kosztuje
w mojim sklepie** 55zł, jest to średnia cena i chyba w innych sklepach też tyle będzie kosztować. podstawowy deck (Talia)
wystarczy do grania w mtg ale z kolegami. By z takim deckiem zagrać na turnieju należy go udoskonalić, czyli dokupić inne
przydatniejsze karty a wywalić te całkowicie nieprzydatne oraz te które mogą cię "gryść" z naszym deckiem i zamiarami.

II) SKŁADANIE DECKA
Deck, czyli nasza talia będzie najważniejszym elementem naszego świata mtg. Zapewne reszte kart nieznajdujących się w decku
będziemy trzymać osobno lub w albumie, zawsze album jest zlążkiem kolekcjonowania kart, ja sam kolekcojune karty, które
trafią mi się w busterach, albo dokupuje, jeśli ich cenia nieprzekracza 5zł, wtedy wole tą gotówke wydać na karty do tali.
Troche odbiegłem od tematu, wracajmy: Deck może być monokolorowy, lub wielokolorowy, dla początkujących zalecam decki
monolorowe poniewarz karty w zalerzności od koloru całkowicie się różnią. Karty dzielimy na pięc podstawowych kolorów:

Czerwony (Mountain)
Zielony (Forest)
Biały (Plains) [Tak naprawde karty są żółte ]
Niebieski (Island)
Czarny (Swamp)
Istnieją jeszcze 2 inne kolory:
Artefakty
Multikolorowe

99% decków składa się z podstawy (Kolory) i dodatków (Artefakty i multi). Tu przedstawie ogulne zarysy podstawowych decków:

Czerwony: tak zwane fastdecki, są to decki w których występują słabsze kreatury, tanie w wystawieniu. Talia zawiera dużą
ilość czarów ofensywnych, 99,9% brak kart latających co powoduje, że latające karty są drogie (rl money) i żadkie. Brak kart
leczących.
Zielony: Talia posiada głównie potwory silne, ale drogie (Landy), zawiera przydatne na poczatek słabe i tanie elfy, wiele
kart posiada tresholdowe właściwości.
Biały: Talia posiada dużo kart latających jak i zwykłych kreatur, zaletą jest wielka ilość czarów defensywnych jak i
leczniczych. Talia jest szybka w wystawianiu.
NIebieski: Talia z przewagą kart latających oraz czarów, wiele czarów z właściwościami kontrowania (O własciwosciach puźniej)
Czarny: Talia z dużą ilością czarów ofensywnych, i kreatur z ofensywnymi właciwościami, talia opiera się na diskardowaniu
kart i poświęcaniu kreatur.

To są opisy ogulne decków, ale niekażdych. Deck wzależności od serii może zawierać inne karty i np: czerwony z szybkiego
decka może się zmienić w deck wolniejszy o śilnych monstrach.

III) OGULNE ZASADY:
Zasady wyglądają na skomplikowane, ale w pierwszych grach łatwo się z nimi oswojić. Jak już mówiłem, talia powina składać
się z max 60 kart, w takim wypadku, najlepiej mieć około 20 landów. Znowu odchodze od tematu, wracamy.
Każda karta składa się w paru elementów:

Nazwy i kosztu w landach (Nielicząc landów)
koszt pokazują ikonki w odpowiednich kolorach, 1 czerwona ikonka = 1 land czerwony (mountain)
Szara cyferka to ilosć landów z jakiegokolwiek koloru, X w szarym kułku oznacza, że karta kosztuje tyle landów ile chcesz
za nią zatapować (Urzyć)
Rysunku, przedstawia ilustracje karty, od 7 edycji są to zawsze ładne rysunki, stylizowane do koloru i nazwy, poprostu
cudeńko
Pasek stanu karty:
Rodzaj karty:
Creatura - potwór
Instatn - czar który można urzyć w każdym momencie
Sorcery - czar który można urzyć tylko w swojej turze.
Reszte wytlumacze w dalszej części
Rodzaj serii i żadkość - mała ikonka symbolizuje rodzaj serii (Jeśli jest cyferka to oznacza edycje, edycja składa się z
serii edycji [karty z cyferką] i innych serii występujących w czasie trwania edycji) i koloru:
Złoty - rare - karta b.żadka
Srebny - Uncomon - karta żadsza
Czarny - comom - zwykła karta
Potem mamy okienko z właściwościami karty oraz opisem indywidualnym (Fabularnym)
No i w przypadku kreatur Atak i życie (np: 4/5 to 4 Ataku i 5 życia)

Teraz czas na zasady:
Na początku ustala sie kto zaczyna, każdy gracz ma 20pkt życia, każdy ciągnie 7 kart, Na początku tury nalezy odtapować
karty (Jesli są jakieś zatapowane), pociągnąć karte (Nieliczy się pierwsza tura, pierwszego gracza) i wystawia się landa, 1
na ture. Kiedy mamy jakąś karte której koszt jest równy lub niższy od posiadanych landów możemy ją wystawić, wtedy tapujemy
wymaganą ilość landów i wystawiamy karte. Następna faza jest to atak, możemy zatapować wybrane kreatury którymi chcemy
atakować, atakować niemoże kreatura która weszła w tej turze, chyba, że posiada właściwość Haste. Następnąfazą jest faza
blokowania, przeciwnik może zblokować atakujące kreatury każdą niezatapowaną kreaturą, potem jest czas rozdawania obrażeń.
Kreatura zadaje obrażenia równe ilości pkt ataku albo do playera albo do kreatury blokującej. Jeśli następuje faza bloku,
obie kreatury atakują naraz. Np: 1/1 akatuje innego 1/1 to oba giną, 1/2 atakuje 1/1 to ginie tylko ten 1/1. 2/1 atakuje 1/1
to giną oba. Jeżeli jakaś kreatura posiada First Strike to ona atakuje najpierw np: 1/1 z FS atakuje 1/1 to ginie tylko ta
1/1 bez FS. Po fazie rozdawania damageów następuje ponowna faza wykładania kart (Dobijamy kreatury lub playera z czarów itp)
PO tej fazie jest koniec ruchu, w momencie odtapowywania wszelkie kreatury odzyskiwują swoje rzycie, chyba, że zgineły
całkowicie (ZOstały odłożone na cmentarz)
I tak w kółko aż jeden z was niestraći wszystkich 20pkt życia.

Do konca pozostał mi ostatni rozdział, jest to opis konkretnych włąściwości, wiele z nich jest opisanych po angielsku na
kartach, więc postanowiłem już teraz zamieścić poradnik, a ów opisy zamieszcze później.
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"



Ostatnio edytowany przez Vanhelsen - 15-10-2004 o 16:33.
Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-10-2004, 19:01   #2
Zureq (RUBERA)
Użytkownik Forum
 
Zureq (RUBERA)'s Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 34

Posty: 90
Domyślny

GRATZ, DO ARTYKUŁÓW TO
Od siebie dodałbym parę rzeczy:
czerwona talia: zawiera przeważnie czary zadające obrażenia lub niszczące landy
niebieska talia: sporo czarów typu "draw a card", więc nasza talia musi być troszeczke większa od przeciwnika, bo gdy skończą nam się karty w bibliotece (tam, skąd ciągniemy karty), to przegrywamy.
zielona talia: o landy się nie martwimy, ponieważ manę dodają czary, umagicznienia oraz same potworki, sporo jest także czarów "wspomagających" (+x/+x)
czarna: niektóre potworki mają fear; dużo czarów niszczących od razu potworka, a także -x/-x, wskrzeszenia
biała: talia opierająca się głównie na leczeniu i prewentowaniu obrażeń; jedne z lepszych czarów to wskrzeszenia oraz niszczenie atakujących nas kreatur

Wielkość talii w/g zasad M:tG (książeczka dołączona do startera 7 edycji) to MINIMUM 60 kart. Wyjątkiem są decki złożone z kupionego zestawu bodajże 48 kart.

Poradnik b. dobry, polecam początkującym. Czekam na następne części
Zureq (RUBERA) jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-10-2004, 20:31   #3
Watto
Guest
 

Posty: n/a
Cool

Ja akurat mam talie elfowa.

Duzo elfow 1/1, ktore potrafia wygrac w 3 turze.

Elfy dodajace zycie w zaleznosci od liczby elfow
Elfy dodajace +X/+X na ture w zaleznosci od elfow
Elf, ze lady tez sa elfami

Jest ktos z Wwy, ktory ma

4X Elvish warrior
2X sylvan messenger

Brakuje mi ich do talii elfow

Prosilbym o kontakt na gg 5536711

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Watto - 14-10-2004 o 20:34.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-10-2004, 20:51   #4
HeCti!
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 35

Posty: 34
HeCti! ma numer GG 1144804
Domyślny

Gralem w niego dosyc dobrze.Miala niezla elfia talie,wygrywalem z goblinami,counterspellami etc. W Bstoq oczywiscie slaba scena MTG i przestalem grac-sprzedalem karty.
__________________
Styla sorcer
Hiberna
HeCti! jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-10-2004, 16:22   #5
Androj
Użytkownik Forum
 
Androj's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2003
Lokacja: Darashia 2, Flat 03.
Wiek: 32

Posty: 119
Androj ma numer GG 3542961
Domyślny

Cytuj:
od 7 edycji są to zawsze ładne rysunki
Taak, a widziałeś np Wind Drake albo Horned Turtle w VI i 7 edycji? Jak znajdę baterie do aparatu cyfrowego to wkleję tu...
Cytuj:
(np: 4/5 5 Ataku i 4 życia)
4/5 to 4 ataku i 5 życia.
Te zasady trochę chaotycznie napisane... nie wiem, czy bym to zrozumiał jakbym nie umiał grać
__________________
Urs,
Androj .
_______
Most annoying web page
Androj jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-10-2004, 16:31   #6
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Bóg zaplac wieszok ;] moze tez dam sie wciągnąć. Problem w tym ze raczej nie znam nikogo kto gra :/.. ale kto wie, kto wie.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-10-2004, 16:36   #7
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Androj
Taak, a widziałeś np Wind Drake albo Horned Turtle w VI i 7 edycji? Jak znajdę baterie do aparatu cyfrowego to wkleję tu...
4/5 to 4 ataku i 5 życia.
Te zasady trochę chaotycznie napisane... nie wiem, czy bym to zrozumiał jakbym nie umiał grać
Bug poprawiony ,
Wind Drake się różnią (W VI ładniejszy ) ale Horned Turtle są takiesame w VI i 7 edycji.

@Khan: Zawsze możesz nakłonić jakiś rl qmpli albo grać w sklepie z mtg (np wrocław: Bard & Kameleon), poszukaj a napewno coś u siebie znajdziesz )
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"



Ostatnio edytowany przez Vanhelsen - 15-10-2004 o 16:37.
Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-10-2004, 16:50   #8
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Teraz pamiętam.. grałem raz z kumplem w jakąś gierkę co tak samo dzialala. (choc oryginalny mtg to nie był chyba) Pamiętam, ze nie przypadła mi zbytnio do gustu, gdyz uznałem ze to jedna z takich gier, w ktorych ten ktory zacznie pierwszy (pierwszy wylozy stwora) wygrywa . Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze tamtego dnia sie pomylilem wiec na mnie nie krzyczcie. Wiem tylko ze jak gralem z kumplem to postawilem sobie 2 landy i czekalem az jakis potwor mi wypadnie co by pasował, a on w tym czasie juz mial ze trzy creatury :/
Widac teoria to nie wszystko.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-10-2004, 21:44   #9
Hedroxx
Użytkownik Forum
 
Hedroxx's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2004

Posty: 124
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Domyślny

Krótki Spis umiejętności i "akcji" kart [wiem, wieszok chcesz coś w tym stylu dorzucić, ale jak będą dwa to jak któryś z nas się omyli, to będzie jakieś porównanie. Poza tym chcę odkurzyć sobie samemu zasady =P]:

Najstarsze:
-Haste: kreta może od razu po wejściu do gry zaatakować i/lub użyć swojej umiejętności [normalnie czeka jedną turę, typowe gł. dla czerwonych]
-First Strike: kreta zadaje obrażenia "wcześniej" w fazie walki niż przeciwnik.
-Regenerate: Płacisz jakiś koszt i NATYCHMIAST po zniszczeniu danej karty możesz powrócić ją do gry [typowe dla zielonych i czarnych, gł. krety]
-Flying: latanie, tylko kreta z lataniem może taką zblokować [czyli jak nie ma flyinga to przelatuje sobie spokojnie nad blokerem, tylko krety, typowe dla niebieskich]
-Trample: "wdeptanie", czyli trampki . jeśli jest kreta 1/4 np., i atakuje ją kreta 6/6, to po zabiciu blokera pozostała część [Atak atakującego minus obrona blokera] wali w gracza.

Ciut Nowsze i najnowsze:
Fear: dawniej rozwlekła formułka "This creature can be blocked only by an artifact creature or a black creature", czyli wyobraża strach [ta kreta może byc zblokowana tylko przez artefaktyczną lub czarną kretę]
Fading: stara umiejętnośc, powodująca zanikanie danej karty, przez odejmowanie 1 countera fadingu. [np. fading 5, to na poczatku każdej tury trzeba zdjąć jeden z 5 counterów, i tak aż do wyczerpania się ich, potem karta schodzi do grave'a]
Różne "-walking"i: dają nieblokowalność, jeżeli przeciwnik ma dany land [np. Swampwalking: chodzenie po bagnie]
Kicker: koszt dopalenia, też stara umiejętność, dająca możliwość dopalenia karty efektem zapisanym na niej [np. Kicker: (4 czerwone, sry ale nie mam grafy =P). XXXXxx<<=== i jakiś tekst, np. This creature gets +2/+2]
Morph: "nowa", co nieznaczy, że uzywana [była w blocku Onslaugth, czyli jednym z nowszych, ale już poza tymi najnowszymi. Pasi Wieszok? =P] umiejętność, ja jej tera dokładnie nie wytłumaczę, tylko później jak sobie przejrzę moje 3-5Kg kart [zależy ile znajdę =P].

Dalej są umiejętności z całego cyklu mirrodin [Mirrodin, Darksteel, Fifth Dawn], niestety ja przestałem grać na Mirrodinie, tuż przed darksteelem =\.


Mały słownik:
kreta- creature, opisane w poscie Wieszoka
grave- w skrócie graveyard, tam wywala się karty po ich zużyciu lub śmierci.
counter- znacznik, wszytsko co masz pod ręką [grosze, kapsle, ... skarpety( jeden kilocounter na obozie =] ) UWAGA!: nie mylić z umiejętnością "counter target spell". Powoduje ona przerwanie danego zaklęcia [każda karta, oprócz lądu], przez co wpada ona na grave. Jest tu mały haczyk, mianowicie tu wchodzi hasło :
"w odpowiedzi" po zagraniu przez przeciwnika jakiejś karty można mu zapuścić np. Counterspella, albo zestrzelić zaklęciem krete. Tu czuję się niepewnie, bo nie potrafię dokładnie tego wytłumaczyć =]

Małe zakończenie: każdy cykl edycji [trzy edycje, np. Mirrodin, Darksteel, Fifth Dawn lub Planeshift, Invasion, Apocalaypse] ma swoją markową umiejętność:
-Onslaugth: morph
-Planeshift: kicker
-Nemesis [o ile dobrze pamiętam, jak nie to poprawcie]: Fading
-Jeszcze kilka, będą jak je znajdę

www.magicthegathering.com <==oficjalna strona mtg, jakby coś się nie zgadzało to tutaj, do wieszoka [BTW: sry za wciągnięcie cie w informację o mtg i wpad z moim przewodnikiem], lub do mnie.

[EDIT]: Dobra, z morphem to moje przejęzyczenie, ale Fear jako "fear" jest od CoreSetu [edycja 8], bo wcześniej był jako przydługi tekstcik.

[EDIT 2]: Wiem, nemesis jest już poprawione. Jakoś nie wiem czemu o "Nemesisie", a nie o "Nemesis" myślałem i wyszła krzyżówka [Nemesie] =)

Ostatnio edytowany przez Hedroxx - 24-10-2004 o 20:15.
Hedroxx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-10-2004, 22:10   #10
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

morph jest jeszcze urzywany na kartach ?? A Fear powinno być w starych bo jest od edycji Alpha.
Przyokazji zachęcam na tą strone o mtg: http://mtg.polter.pl/index.php
A słowniczek będzie około 20 X
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-10-2004, 22:35   #11
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Trample to znaczy tratowanie ale opis dzialania poprawny.
Walking działa inaczej. Jeżeli jest to na przykład Mountainwalker, to żeby przeciwnik mógł go zablokować, musi posiadać mountain, czyli czerwoną energię. Inaczej albo czarami, albo zdolnościami specjalnymi.

Ostatnio doszło:
Indestructible - na kartę nie działają efekty typu "Destroy" ani standardowe obrażenia- da się ja tylko zSacrifice'owac (poświęcić) lub zdjąć kartą typu Armageddon (remove all cards from table)
Affinity - Wpływ. Cytuje: "Affinity for Islands (moze być co innego) (This spell costs (1) less to play for each Island you control)" Maxymalnie do (0) kosztu - nie trzeba tapować energii
Modular X (This comes into play with X +1/+1 counters on it. When it's put into a graveyard, you may put its +1/+1 counters on target artifact creature)

__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-10-2004, 23:39   #12
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

@$cor: jeśli chodzi o walking to chyba się mylisz. Jeśłi nasza kreatura posiada np: Mountainwalking i oponent posiada wystawionego Mountaina to creatura z Mwalkingiem jest blokowalna TYLKO przez inne kreatury z mWalkingiem.
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2004, 16:48   #13
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Hehe - znalazłem paru ludzi, z ktorymi mogę potrenic. Sporo pracy przede mną, ale kto wie, kto wie.

Moze za rok lub dwa będzie o mnie głośno..
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2004, 17:01   #14
eldian
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Venore
Wiek: 31

Posty: 289
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 36
Skille: 68/59
Poziom mag.: 15
eldian ma numer GG 7414703 eldian ma login Tlenu Eldian@o2.pl
Domyślny

gratz artukułu sorki że się wtrące ale podam cennik:
Podstawowy:nie wiem ale cos kolo 60
Dodatkowy:20zl moze taniej
Mistrzowski :60zl pewien
__________________
"Bo nie możemy nie mówić tego cośmy słyszeli i widzieli"
Dz 4,20
eldian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2004, 17:15   #15
Gardło Sobie Podżynam Dibler
Użytkownik forum
 
Gardło Sobie Podżynam Dibler's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2004
Wiek: 21

Posty: 20
Gardło Sobie Podżynam Dibler ma numer GG 1457688
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hedroxx
-Nemesie [o ile dobrze pamiętam, jak nie to poprawcie]: Fading
Bardzo prosze pisze się Nemesis.
Gardło Sobie Podżynam Dibler jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2004, 16:18   #16
HeCti!
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 35

Posty: 34
HeCti! ma numer GG 1144804
Domyślny

Np. Elvish Champion daje Forestwalk'a i jesli przeciwnik ma na stole chociaz jednego foresta,to moge wjezdzac bo on nie moze blokowac moich kreatur.
__________________
Styla sorcer
Hiberna
HeCti! jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2004, 12:07   #17
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Przyokazji, jesli chcecie kupić decki, zanic niekupujście jakiś zestawós startowych czy junior, tylko iwyłącznie "expert", one prawie niczym się nie różnią, a talie experta są najczęściej silniejsze. (Niema różnicy czy uczycie się na Junior czy na Expert) Khan, jak będzież uwarzał, że dobrze ci idzie, to możesz poszukać u siebie jakiegoś sklepu mtg gdzie organizowane są turnieje FNM (Firg Night Magic), wpisowe tanie (chyba 5zł) a nagordy ciekawe (Specjalne karty foliowane z logo FNM )
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2004, 16:54   #18
Adolphus Elbragol
Użytkownik Forum
 
Adolphus Elbragol's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Wsrod wspomnien Kolor oczu: niebieskoszare IQ:czasem mysle(...) xD
Wiek: 35

Posty: 712
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: Yy?
Skille: Zmienne
Poziom mag.: <3
Adolphus Elbragol ma numer GG 3877615
Domyślny

Zostalem poproszony o skomentowanie tego tematu wiec pisze:

@poradnik: strasznie to chaotyczne i skomplikowane... moze zdjecia kart (z zaznaczona cena, wartoscia, atakiem, obrona i dykteryjka) rozjasnily by sytuacje...

Ps: dawno nie gralem... zagra ktos z pólnocy wawy?
Adolphus Elbragol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2004, 17:04   #19
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

@up, właśnie zaczołem małe prace nad lepszym poradnikiem , napewno nada się do artykułów (Ale co ma mtg do tibi )
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2004, 22:31   #20
Hegemmon
Nikt ważny
 
Hegemmon's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2003
Lokacja: Amroth
Wiek: 38
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,394
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vetius
Świat: Secura
Poziom: 100
Skille: -1
Hegemmon ma numer GG 3030954
Domyślny

hmm jakieś informacje to to są ale nie da sie nauczyć gry czytając ten poradnik. Gra jest opisana jakby jeden gracz opisywał ją drugiemu.
Wytłumaczcie to jakoś bardziej dla ludzi, którzy się z tą grą nie stykneli. Zacznijcie od początku, ze szczegółowym wyjaśnieniem pojęć, nie używajcie jakichś tam skrótów. mniej więcej domyslam się co oznacza tapowanie bo kiedyś patrzyłem z nudów jak w to znajomi z klasy grali ale aby poradnik był obry trzeba wyjaśnić "co i jak" a nie samo "co".
Konieczne są również zdjęcia z opismi kart. Przykłady!
UP:
Wieszok. mtg do tibii? niec ale co z tego? jakie artykuły są wdziale? tylko o tibii? nie wydaje mi się ^.-
i pośpiesz się! ja chce grać!
__________________

I shall strike down upon thee with great vengence and furious anger,
those who attempt to poison and destroy my brothers.
And you will know my name is the LAW
when I lay my vengence upon thee!
Hegemmon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:13.


Powered by vBulletin 3