Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-05-2011, 20:54   #1121
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Tylko z jego filmiku wynikało coś zupełnie przeciwnego, a jakoś nie mam ochoty na dochodzenie 'co autor miał na myśli'. Poza tym, nie lubię samego stwierdzenia 'kobieta powinna siedzieć w domu'.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-05-2011, 21:27   #1122
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Unia jako zamysl ma bardzo wiele pozytywnych aspektow, chociazby takich jak swobody przeplywu towarow, uslug, kapitalu i pracownikow, czy tez powiazane z nia projekty Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Schengen. Problem jest natomiast taki, iz zamiast trzymac ten kurs, to do "koryta" dorwalo sie lewactwo (przykladem moze byc Barroso i Ashton). Korzystajac z wplywowych funkcji obrali kurs na swoiste socjalistyczne quasi-panstwo, ktore z jednej strony jest panstwem, a z drugiej (dzieki, niestety slabnacemu, oporowi panstw europejskich) jest takim niewiadomo-czym.
Owszem, takie rzeczy są potrzebne, swobodny przepływ kapitału i towarów, ale nie by ograniczać czyjąć produkcję czy dyktować warunki podukcji artykułów różnej maści. "Stasburgerom" w dupie się popszemieszczało, jeżeli sądzą, że może dyktować warunki niepodległym narodom, takie działania są niebezpieczne.

Cytuj:
Zaskoczę cię - nie każda panna patrzy na portfel jako wyznacznik atrakcyjności mężczyzny. Przynajmniej ja taka nie jestem.
Nie zrozumiałaś mnie, chodzi mi o pieniądze, które są potrzebne na wygodne życie mniej więcej 3000 - 4000 zl miesięcznie (ha w polsce tyle mieć na start), tyle by facet mógł zarobić bez udziału kobiety. Wiesz to niezbedne minimum by założyć rodzine, a w każdym bądź razie nie zabroniłbym kobiecie pracować, tyle że byłoby to po prostu mordęga gdy 2 ludzi pracuję daleko od sb w izolacji i musieliby wychowywać dzieci - nie wyobrażam sobie takiego życia, sądze że takie małżeństwa szybko się rozlatują, nie oszukujmy się.

Co by nie mówić, to nie epoka edwardiańska czy wcześniejsza, by kobiety nie miały prawa głosu, rozwoju, rozwijania pasji. Janusz ma po prostu rację, zamiast móc wybrać drogę jaką chcielibyśmy podążać, żona i mąż muszą ładnie ujmując zapi***ać by utrzymać rodzine, by nie kłócić się o pieniądze, by po prostu zdrowo żyć. Ale i to nie jest pewne, bo jak wiemy 40% naszych dochodów zabiera nam rząd już przy wypłacie.

Cytuj:
W dodatku praktycznie jest niedoceniana przez mężczyzn - przecież sprzątanie/gotowanie to obowiązek i tyle. Dlatego, przynajmniej ja, nie zamierzam zamykać się w domu, gdyż zbyt często prowadzi to do niezdrowych sytuacji.
Widziały gały co brały. xD
Na pewno wiemy, że w relacjach małżeńskich nie będziemy nigdy na 100% pewni. Społeczeństwo się zmienia i jak tak lawinowo będzie brakować szarych myszek, tym większy szacunek i wyjątkowość będą za kobietą w domu przemawiały - to czysta natura człowieka.

Cytuj:
Poza tym, co zrobić w sytuacji, gdy mężczyzna się rozmyśli i zostawi kobietę? Bez doświadczenia, wykształcenia, praktycznie niczego, może owocnie szukać sobie jakiejś pracy..
Powiesić dziada, a późnie dać swiniom do koryta. ; )
Takich rzeczy się po prostu nie robi. ; P

Ostatnio edytowany przez janek@ - 23-05-2011 o 21:37.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2011, 21:59   #1123
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
'kobieta powinna siedzieć w domu'
Wszyscy wiemy, ze "kobieta powinna siedziec w domu" jest stwierdzeniem blednym i mylacym. Trzeba to wystarczajaco dookreslic. Prawidlowa forma tego powiedzenia to "kobieta powinna siedziec w kuchni". Gdyz samo stwiedzenie, ze moznaby zostawic caly dom w rekach kobiety, to parodia.

^To ironia btw.

Cytuj:
Poza tym, co zrobić w sytuacji, gdy mężczyzna się rozmyśli i zostawi kobietę? Bez doświadczenia, wykształcenia, praktycznie niczego, może owocnie szukać sobie jakiejś pracy..
Jak juz jestes kobieta w takiej sytuacji to do tego czasu bylo juz z meza dzieci zrobic. Wtedy jak cie zostawi to bierzesz dzieci i kasujesz alimenty.

Cytuj:
"Stasburgerom" w dupie się popszemieszczało, jeżeli sądzą, że może dyktować warunki niepodległym narodom, takie działania są niebezpieczne.
Myslisz ze polsce, czy tez jakiemukolwiek innemu krajowi nikt i nic takich waronkow nie dyktuje? To sie grubo mylisz chlopcze. Podaz i popyt po pierwsze. A na to wplyw ma konkurencja i spozycie, oraz wszelkie cla itd. Jak mozna sie domyslec, sprytniejsze panstwa modyfikuja te charakterystyki w zasiegu wlasnego prawa we wlasnym kraju. Z tym ze kazde takie dzialanie, Chin czy USA, odbija sie echem na calym swiecie. Nikt polsce nie dyktuje ze nie moga uprawiac i produkowac ryzu. Mimo to go nie produkujemy, bo zalewa nasze rynki tanszy zagraniczny.
To prawa wolnego rynku beda nam dyktowac co mozemy a czego nie mozemy. Z tym ze na wolny rynek kazdy kontrybutor ma wplyw. Przy czym najwieksze gospodarki to najwieksi kontrybutorzy, i tym samym najbardziej wplywowi gracze.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 23-05-2011 o 22:01.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2011, 22:09   #1124
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Na start nigdy tyle nie dostaniesz, lecz po paru latach dobrej pracy - czemu nie? Jest to całkiem realne. Poza tym, 'wybierając' sobie faceta nie sprawdzam jego zarobków.

Wychowałam się w rodzinie, gdzie oboje rodziców pracuje, praktycznie od zawsze. Praktycznie innych rodzin nie znam. Jednak ani ja, ani znajomi nie narzekają na ten stan rzeczy, nawet nie wiem, czy chciałabym, by mama siedziała w domu.

Niestety, takie sytuacje się zdarzają i dopóki pan JKM nie wymyśli sposobu, by w takiej sytuacji 'uratować' kobietę to niestety, taka sytuacja, gdzie kobieta zostaje w domu zawsze będzie dla niej niekorzystna. Do tego dochodzi coś takiego jak śmierć współmałżonka, gdzie także praktycznie zostaje sama bez środków do życia.

Poza tym, niby JKM tak to 'promuje'. Lecz która partia nie chce (przynajmniej w planach wyborczych) podniesienia płac, poziomu życia i takich bzdur? Chyba każda. Tak więc jeśli ich plany się spełnią to fakt faktem, kobieta będzie miała możliwość zostania w domu.

Fakt jest jeden. Jak już stwierdziłam - wypowiedź 'kobieta ma być w domu' całkiem skreśla polityka w mych oczach.

@Quezacoatl
W teorii istnieją też alimenty na żonę. Jednak praktycznie są nie do wyegzekwowania. Dodatkowo, każdy sąd w Polsce stwierdzi, że skoro kobieta jest zdrowa to ma iść do pracy a nie zdzierać kasę z biednego faceta, który chciał tylko znaleźć sobie młodszą. Nawet jak wygra jakieś pieniądze jaką szansę ma na ich zobaczenie?
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2011, 22:58   #1125
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
@Quezacoatl
W teorii istnieją też alimenty na żonę. Jednak praktycznie są nie do wyegzekwowania. Dodatkowo, każdy sąd w Polsce stwierdzi, że skoro kobieta jest zdrowa to ma iść do pracy a nie zdzierać kasę z biednego faceta, który chciał tylko znaleźć sobie młodszą. Nawet jak wygra jakieś pieniądze jaką szansę ma na ich zobaczenie?
Oj juz nie przesadzaj, akurat w sprawach alimentow (czy to na dzieci, czy na rodzicow, czy na wspolmalzonka) sady sa zazwyczaj po stronie dzieci lub kobiet. W takich wypadkach to mezczyzna jest prawie zawsze na "przegranej pozycji" i -nawet jesli to nie on zawinil - musi sie niezle natrudzic, aby bylo inaczej. A jakie kobieta ma szanse na ich zobaczenie? Wbrew pozorom, calkiem spore. Juz teraz polskie wiezienia zasiedla wielu skazanych za nieplacenie alimentow. Co wiecej, za nieplacenie alimentow - jesli dobrze sie orientuje, a nie mam na razie czasu tego dokladnie sprawdzic - moze zostac nawet odebrane prawo jazdy oraz przeprowadzone postepowanie komornicze.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl
To prawa wolnego rynku beda nam dyktowac co mozemy a czego nie mozemy.
Albo Komisja Europejska. O kwotach mlecznych slyszal? O nierownych doplatach rolniczych?
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2011, 23:48   #1126
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Jeśli alimenty tak samo egzekwują jak składkę oc od tego faceta, który mieszkał w moim mieszkaniu parę lat temu to życzę powodzenia ;]. Do dziś się nie zorientowali, że facet od wieków tu nie mieszka i pewnie nawet nie wie o tym, że ma jakiś dług. Komornikami straszyli, detektywem - nic.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2011, 00:54   #1127
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Coś o "ruchu" Palikota:
http://www.polityka.pl/kraj/analizy/...-palikota.read
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2011, 01:07   #1128
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Albo Komisja Europejska. O kwotach mlecznych slyszal? O nierownych doplatach rolniczych?
A co ma do rzeczy ochrona malych przedsiebiorstw i inne taktyki stosowane przez urzad orchony konkurencji i konsumentow? Kwoty mleczne zniosa do 2015. A powodem ich wprowadzenia bylo zbalansowanie wolnego przeplywu towarow w UE, ktory to przeplyw w niektorych sektorach moze spowodowac stagnacje czy upadek sporej czesci przedsiebiorstw w danym sektorze danego panstwa.

Powiedzmy sobie to tak. Gdybysmy nie byli w UE to nie mielibysmy prawa do calkowicie wolnego przesylania towarow do reszty panstw czlonkowskich, i one aby chronic swoj przemysl produkcyjny walilyby na nasze tansze produkty cla. A ze jestesmy w UE to zamiast walic cla daja limity. Wychodzi na to samo. Moj argument byl bowiem taki, ze niezaleznie czy w UE czy nie, zawsze ktos nas bedzie jakos limitowal dla wlasnej ochrony. Tak dziala globalna gospodarka. I beczenie ze zla Unia nas ogranicza bo do niej wstapilismy to kretynizm w czystym wydaniu. I tak by nas ograniczyli, tylko innymi srodkami.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 24-05-2011 o 01:08.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2011, 02:24   #1129
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Jeśli alimenty tak samo egzekwują jak składkę oc od tego faceta, który mieszkał w moim mieszkaniu parę lat temu to życzę powodzenia ;]. Do dziś się nie zorientowali, że facet od wieków tu nie mieszka i pewnie nawet nie wie o tym, że ma jakiś dług. Komornikami straszyli, detektywem - nic.
Zbyt duża biurokracja, zbyt dużo głupot o których Janusz wspomina. Policja musi przebić się przez tyle papierów, tyle urzędów i różnych takich, by złapać tego drania, że tak na prawdę nie robią nic. I nie wiem jakbyś nie lubiła Janusza, on reprezentuję twoje moje i Polskie interesy,a że ma zdanie o rodzinie takie a nie inne to już nie powinno nas interesować, przecież jako premier chyba by nie zakazał kobietom pracować co? =P

Cytuj:
Poza tym, niby JKM tak to 'promuje'. Lecz która partia nie chce (przynajmniej w planach wyborczych) podniesienia płac, poziomu życia i takich bzdur? Chyba każda
Tak każda, ale różnica jest taka że tylko Upr-WiP wiedzą jak tego realnie dokonać, a inni pieprzą głupoty byleby zaskarbić sobie przychylność wyborców.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Tak dziala globalna gospodarka. I beczenie ze zla Unia nas ogranicza bo do niej wstapilismy to kretynizm w czystym wydaniu. I tak by nas ograniczyli, tylko innymi srodkami.
Paradoksem są tutaj Chiny, które zalewają nas produktami lepszymi tylko w cenie, a nie słyszałem by tworzyły jakąś unię z innymi krajami i by jakoś tak ich strasznie ograniczano, są po prostu konkurencyjni na tym polega wolny rynek.

Jeżeli będziemy produkować lepszej jakości produkty i po odrobinie niższej cenie to wcale nie oznacza, że będą to blokować cłami. Popatrz, ludzi na ziemi jest coraz więcej, popyt rośnie niewyobrażalnie, jedna katastrofa, która dotknie uprawy równa się podwyżkom cen, tylko samobójca bez skrupułów mógłby ograniczyć dostęp do światowego przepływu towarów. Toteż ziemi pod pola uprawne każdy ma ograniczone ilości, tak samo jest z energetyką, gdy rośnie na nią popyt. Jednak zgodzę się z tym, że mimo wszystko embarga i cła są ważną częścią polityki gospodarczej, oczywiście my taką możliwość straciliśmy. Dodałbym także to, że przez tą unijną politykę, nie mamy generalnie już wpływu na przepływ kapitału do naszego kraju i z. Jako przykład podam Polską Tp, którą wykupili Francuzi z Telekom, efekt jest tego taki że nie rozwijamy swojej infrastruktury informacyjnej - więc 6mb/s sprawia nam dużo problemów, a ja sam mam 1 mb/s i lepszych ofert nie widze, śmiech na sali.

A że nas UNIA ogranicza w produkcji cukru, mleka i czegokolwiek, w emisji CO2 to jest jawne wpieprzanie się w wolny rynek i temu nie zaprzeczysz. Zamknięto ponad połowę cukrowni w Polsce, byliśmy eksorterami na masową skalę, ale nie, unia mówi nie i tak ma być i teraz musimy się użerać z hurtownikami windującymi ceny - to oczywiście w imie umiarkowanej konkurencji, tak mamy być przecież tylko rynkiem zbytu, nic więcej. Czy my mamy swój polski supermarkiet? cała kasa wydana gdziekolwiek leci na zachód, a polacy nie są już tak bogaci by korzystać z małych sieci sklepów, ale to i tak bez różnicy, bo nas niemcy zalewają tanimi i gorszymi produktami, które bylibyśmy w stanie odtworzyć bez mniejszego trudu. W takiej zainstniałej sytuacji, nie widzę raczej szans by otworzyć w Polsce dobry biznes oparty na handlu czy wytwarzaniu poszczeólnych dóbr, bo "my jedynie w kraju produkujemy oscypki i bigos albo inne świństwa na zlecenie niemiec", a wszystko w imie "kontrolowanej" konkurencji naszej kochanej uni.

P.S.
A gdy wejdzie do nas Euro pieniądz to już w ogóle będziemy leżeć i robić pod siebie tak jak Grecja, Hiszpania czy Portugalia. Zginiemy i rozbiorą nas po raz kolejny - oczywiście w imie integracji z Unią, hej!

http://biznes.gazetaprawna.pl/artyku...j_energii.html

Cytuj:
Komisja Europejska wzywa Włochy, Polskę i Rumunię, żeby dostosowały swoje przepisy dotyczące regulowanych cen energii dla odbiorców końcowych do zasad unijnych. Unijne prawo przewiduje, że ceny powinny być wyznaczane głównie przez popyt i podaż. Ceny dla odbiorców końcowych wyznaczane przez państwo utrudniają wejście na rynek (nowym dostawcom - PAP) i dlatego pozbawiają konsumentów i firmy prawa do wyboru najlepszej usługi na rynku
Czyli z tego wynika, że mamy pozamykać nasze elektrownie, ponieważ mamy za "wysokie ceny" i dostawcy z innych krajów chcą przejąć tą dziedzine, która nie powinna wpadać w cudze łapska. Więc jak wspomniałem wcześniej, dymają nas na wszystkich frontach. Będziemy mieć tanią energie wuhu, 2 euro za KWh, będziemy prunt produkować dynamem na rowerze.

To jest nasz drugi Lepper, tylko w ładniejszej okładce w tym popierający liberalizacje aborcji od której się aż krew gotuję - jest dobrze tak jak jest, został wprowadzony kompromis dawno temu w związku z aborcją i niech tak pozostanie, ci którzy chcą coś w tym zmieniać to zwykli durnie.

Ostatnio edytowany przez janek@ - 24-05-2011 o 03:25.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2011, 11:40   #1130
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Na temat związków partnerskich i dlaczego obecne prawo, wbrew opiniom niektórych, nie umożliwia rozwiązania wszystkich ważnych dla par homoseksualnych kwestii:
http://www.polityka.pl/kraj/analizy/...ie-prawne.read
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2011, 18:43   #1131
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Na temat związków partnerskich i dlaczego obecne prawo, wbrew opiniom niektórych, nie umożliwia rozwiązania wszystkich ważnych dla par homoseksualnych kwestii:
http://www.polityka.pl/kraj/analizy/...ie-prawne.read
Czyli rzeczy dla nas tak oczywiste, że nawet o nich nie myślimy. Ci zaś ich nie posiadają, gdyż w bilbi był jakiś tam jeden wers (który wszyscy wzieli na serio jak zamach na WTC) o homoseksualistach, smutne.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2011, 18:53   #1132
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
Czyli rzeczy dla nas tak oczywiste, że nawet o nich nie myślimy. Ci zaś ich nie posiadają, gdyż w bilbi był jakiś tam jeden wers (który wszyscy wzieli na serio jak zamach na WTC) o homoseksualistach, smutne.
Nie przesadzaj, niechęc do homo nie bierze się z biblii. Zarówno wśród wierzących jak i ateistów niechęc do homo jest porównywalna.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2011, 19:09   #1133
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

@up:
Serio? Masz może jakieś konkretne informacje, czy podajesz na podstawie swojego widzimisię/twojego jakże reprezentatywnego otoczenia?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2011, 19:38   #1134
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Nie prowadzę statystyk na ten temat jednak zauważam ten fakt na podstawie wypowiedzi moich znajomych, postów na forach i portalach itp.

Poza tym nie tylko religie abrahamiczne (chrześcianstwo, islam i judaizm) potępiają homoseksualizm lecz także, jak wyczytałem, rastafarianizm i hinduzim

Warto też zauważyc, ze w oficjalnie ateistycznym ZSRR za homoseksualizm groziło do 5 lat ciężkich robót a w późniejszym okresie - umieszczenie w zakładzie zamkniętym. Anty chrześcijańscy ideolodzy III Rzeszy również mieli jasny, anty homoseksualny pogląd (inna sprawa, że nawet na najwyższym szczeblu NSDAP zdarzali się homoseksualiści jak np. Ernst Rohm)
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 25-05-2011 o 19:42.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2011, 19:43   #1135
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Nie prowadzę statystyk na ten temat jednak zauważam ten fakt na podstawie wypowiedzi moich znajomych, postów na forach i portalach itp.
Pozwol wiec ze ja takowe przytocze. Z USA niestety, ale nadal statystyki.

http://pewforum.org/newassets/images...marriage09.gif

http://pewforum.org/newassets/images...09/image03.gif

Nie tylko to ze % zmienia sie z religia. Zmienia sie rowniez, co ciekawe, z wyksztalceniem. Czym wyzsze wyksztalcenie tym wieksza szansa ze jestes ZA prawami dla homoseksualistow. Rowniez wiek zdaje sie byc bardzo wydatny, czym mlodsi tym bardziej popieraja te prawa.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 25-05-2011 o 19:48.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2011, 00:37   #1136
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

@spider-białystok

Niechęć do homo BIERZE się z biblii. Zarówno w starożytnej grecjii jak i starożytnym rzymie (czyli jedynych nie opartych na chrześcijaństwie cywilizacjach europejskich) homoseksualizm był na równi traktowany z hetero. Cała cywilizacja europejska pomimo dumnie głoszonych korzenii w starożytnej grecji i rzymie, wywodzi się z chrześcijaństwa i jako taka przejęła wstręt i obrzydzenie do wszystkiego co homo. Dość powiedzieć że do tej pory, cenzuruje się teksty platona czytane w szkołach. Ta niechęć jest częścią naszej kultury, to nie jest coś wpisane w nasze geny, po prostu 2k lat temu ktoś zaczął wmawiać, że z punktu widzenia żyda zombie, dwóch facetów/dwie kobiety uprawiających seks to obrzydliwość, grzech i przerąbane jak w ruskim czołgu.

Wiecie co mnie najbardziej bawi w katolikach? Ta wybiórczość. Wycinają sobie całe fragmenty biblii (czyli swojego pisma świętego) i je ignorują bo nieżyciowe, a z kolei innych fragmentów trzymają się kurczowo. To jest dopiero moralność i konsekwencja.

P.S. rastafarianizm i hinduizm nie mają nic przeciwko. Jak długo nikogo nie przymuszasz jest OK.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2011, 02:02   #1137
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ponczus Pokaż post
P.S. rastafarianizm i hinduizm nie mają nic przeciwko. Jak długo nikogo nie przymuszasz jest OK.
Niby ten wstręt wywodzi się z chrześcijaństwa ale:
Cytuj:
Hinduizm potępia zachowania homoseksualne wymieniając je obok kazirodztwa, cudzołóstwa, prostytucji, gwałtu i zoofilii. Według tego wierzenia za tego typu czyny w następnym życiu grozi wcielenie się w zwierzę[76]. Mimo tego są pewne bóstwa hinduskie, które patronują zachowaniom homoseksualnym.
Cytuj:
Rasta generalnie sprzeciwiają się homoseksualizmowi, uznając go za grzeszny i niezgodny z wolą Jah. W wielu kręgach artystów sceny dancehall związanych z fundamentalistycznym domem Bobo Ashanti pojawia się motyw nawoływania do nienawiści na tle odmiennej orientacji seksualnej. Wielu rasta jednakże odcina się od ataków nienawiści, podzielając zdanie iż rastaman winien na grzech odpowiadać dobrem
I jeszcze taki kawałek polskiego rasta:
http://www.youtube.com/watch?v=-dsN-H90giE
Dobitny, nieprawdaż?
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2011, 07:34   #1138
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Nie przesadzaj, niechęc do homo nie bierze się z biblii. Zarówno wśród wierzących jak i ateistów niechęc do homo jest porównywalna.
W średniowieczu ten kawałek tekstu pewnie był dla ludzi ważny, czy tak jest teraz nie nie jest ale to pozostało, to obrzydzenie.

Zauważ że starożytnym Grekom raczej nie przeszkadał widok kontaktujących się ze sobą ludzi tej samej płci, choć moge się mylić.

Cytuj:
Wiecie co mnie najbardziej bawi w katolikach? Ta wybiórczość. Wycinają sobie całe fragmenty biblii (czyli swojego pisma świętego) i je ignorują bo nieżyciowe, a z kolei innych fragmentów trzymają się kurczowo. To jest dopiero moralność i konsekwencja.
Dlatego ma tak wielu zwolenników, jest najbardziej liberalną religią świata (chodzi mi o chrześcijaństwo) i raczej nie wyobrażam sobie świata, w którym ona by się nie pojawiła. Pewnie byśmy się siekali mieczami, bo ogólny pogląd na naukę byłby nadal mylony z filozofia jak z w Rzymie czy Grecji.

Ostatnio edytowany przez janek@ - 26-05-2011 o 07:39.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2011, 12:01   #1139
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

@Spider

Kawałek żenujący. Równie dobrze ja sobie mogę zaśpiewać (chyba bo to w tym kawałku ciężko nazwać nawet melodeklamacją) o strzelaniu do rudowłosych, a następnie powiedzieć że takie jest stanowisko KK (bo jestem niestety ochrzczony).

@janek@

Właśnie w tym roku nienawidzimy homo a za 10 lat zalegalizujmy pedofilię.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2011, 12:04   #1140
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ponczus Pokaż post
@Spider

Kawałek żenujący. Równie dobrze ja sobie mogę zaśpiewać (chyba bo to w tym kawałku ciężko nazwać nawet melodeklamacją) o strzelaniu do rudowłosych, a następnie powiedzieć że takie jest stanowisko KK (bo jestem niestety ochrzczony).
Piosenke podałem jako ciekawostkę ale faktem jest, że rastafarianizm potępia homoseksualizm.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:11.


Powered by vBulletin 3