Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-07-2007, 20:28   #1
spacyjka1
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Knight czy Sorc? Ab czy Thais?

Mam problem zrobiłem postać na Refugii (non-pvp)i stoi z 8lvlem na rooku bo nie wiem jaką profesję wybrać. Wiem że pall najlepszy ale to nie dla mnie kupować 6 spearów za 600gp skillować dopóki nie będzie się miało 2 spearów zbieranie spearów znowu i znowu pójśc skillowac itd. Co do knighta nie jestem pewien z 3 powodów - po 1 nie wiem czy na Refugii zabijają często potwory przy skillowaniu (dwarfy najdłużej chyba będą) po 2 skillowanie jest monotonne ten sam czas sorciem spędząm nad trenieniem mlvla ale knightem muszę przerzucać się na inne potwory, pilnować żeby nikt nie zabił mi i potem znowu jakiś potwórów szukać i knight ktoś kto go wkurzy jak ma facc nic mu nie zrobi a taki sorc - ktoś go wkurzy wystarczy że ma 16lvl to exevo flam hur ciśnie (można na serwerach non-pvp atakować z czarów ofensywnych przynajmniej można było przed update nie wiem czy teraz też jest to jednak nielegalne) po 3 knightem nigdy nie wiem jakie skille wbić i jestem bardzo leniwy... jeśli sorc to jakie miasto wybrać? ab (expienie na zamku, loot z zamka lecz jestem słaby w braniu loota i prawie zawsze mi go ktoś zakosi, mało noobów jest w ab więc pogadać można) czy thais (expienie z dystansu na cycach, dużo noobow - kupowanie tanio itemów i sprzedawanie drogo chyba że masz lvl poniżej 20)
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-07-2007, 20:51   #2
LomilThol
Użytkownik Forum
 
LomilThol's Avatar
 
Data dołączenia: 27 03 2007
Lokacja: Green Town

Posty: 26
Stan: Na Emeryturze
Imię: Lomil Thol
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 13
Skille: 30/35xD
Domyślny

Niestety nie mogę ci doradzić w związku z postacią- to ty musisz wybrać co ci bardziej odpowiada ( jeśli jest to twoja pierwsza postać to wybierz na początek kim chciałbyś grać, a nie kim jest lepiej) . Co do sorca, to zdaje mi się że na non-pvp nie można niczym nikogo zaatakować (gracza).Co do miast to zawsze możesz je zmienić
LomilThol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2007, 21:04   #3
.dmr
Użytkownik forum
 
.dmr's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Wiek: 33

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Eritz'Er
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 21
Poziom mag.: 24
.dmr ma numer GG 6781985
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spacyjka1 Pokaż post
ale to nie dla mnie kupować 6 spearów za 600gp skillować dopóki nie będzie się miało 2 spearów zbieranie spearów znowu i znowu pójśc skillowac itd.
Coś drogie u Ciebie te speary 6 spearów za 600gp.. no no..
Tak apropo to wybierz sorca. Mam knighta na Refugii i co druga osoba która cie spotka, pomimo "train,no kill please" czy innych tekstów, zabiją ci co się da.
Ja jeden skill zamiast 3,5h wbijałem ponad 4h bo co drugi sorc/pal/drut mi uwalał roty i slimy.
P.S. Jak narazie mam 59/60 (12 lvl) i nie gram moim knightem... gdyż niema gdzie/jak dobić skilli...
.dmr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2007, 21:04   #4
Holek080
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 04 2007
Lokacja: Frombork

Posty: 66
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Celesta
Poziom: 79
Skille: 89/74
Poziom mag.: 18
Domyślny

Sorcem będziesz bardzo dluuuuugo mlvl trenił. Wiem coś o tym bo mam sam sorca na isarze. Palem wcale nie musisz podnosić spearów . A knightem wystaczy 70/70 doskillowac na sam poczatek wystarcza 60/60. Mi sie wydaje że knightem mniej poświecisz czasu na skillowanie niż sorcem na mlvl.
Pzdr

Ostatnio edytowany przez Holek080 - 25-07-2007 o 21:07. Powód: Literówka
Holek080 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2007, 22:00   #5
spacyjka1
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@Holek080
@mlvl
mam sorca na askarze lvl 35 mlvl 40 więc coś wiem o tym mlvlu
@speary
lol gdzie napisałem że je podnosić trzeba? kończą się i daltego pall odpada - nie można tak dlugo stać w 1 miejscu i skillowac palla na askarze mam 12lvl ze skillami 30 i już mi się znudziło
@knight
knighta 14lvl ze skillami mam 57/55 i dłużej o wiele mi to zajeło niż mlvl
@Isara
czy to nie pvp? to co mówisz o skillach na pvp to duża różnica skillować na non-pvp a na pvp (chyba)
@.dmr
thx za wypowiedz robię sorca
pozostaje jeszcze jedno - jakie miasto lepsze dla sorca:
AB - Exp na zamku, mało noobów
Thais - Exp z odległości na cycach, dużo noobów - gdy kupujesz niskie ceny gdy sprzedajesz wysokie ceny
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2007, 22:10   #6
Taboo_tack
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ktory to tego samego typu temat widze... pomysl, przemysl wszelkie za i przeciw I SAM DOKONAJ WYBORU
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 09:13   #7
filobossek2
Użytkownik Forum
 
filobossek2's Avatar
 
Data dołączenia: 13 05 2006
Lokacja: Wrocław - WKS :D

Posty: 298
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: ----
Świat: Askara
Poziom: 137
Skille: 32
Poziom mag.: 66
Domyślny

Profession: Sorcerer
Level: 29
World: Askara
Residence: Thais


Sorcerer and Thais 4ever ;D
__________________
P.S "Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006

Niektóre dziewczyny są dowodem na to, że Bóg wciąż kocha mężczyzn i chce by byli szczęśliwi :*
filobossek2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 10:17   #8
Grov
Użytkownik Forum
 
Grov's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2006
Lokacja: Przemyśl

Posty: 99
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Lady Tiq
Profesja: Elite Knight
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 106
Grov ma numer GG 3814688
Domyślny

Witam!

Sork - thais/kazz najlepiej moim zdaniem do +/- 30 lv

Knight - Wszędzie ma dobrze lecz najlepiej chyba kazzo dwarfy...

Pallek - nie wiem nie grałem, ale wydaje mi się, że thais ze względu na cyclopy.

Druid - podobnie jak sork - kazzo najlepiej na dwarfach, potem to już masa expówek jest na wyższych poziomach.

Najlepszymi pozycjami na tę chwilę jest pallek lub knight na facc, natomiast na paccu z magicznych druid.

Najbardziej polecam na start rycerza *czyt. knighta*, ponieważ można nim szybko i w łatwy sposób expić oraz zdobywać środki na lepszy ekwipunek.

Natomiast wyskillowany ładnie pall to też postać jak złoto. Nie mówcie już o cenach spearów 100 gp, bo takiej ceny w życiu nie widziałem. Przy odrobinie szczęścia można nazbierać wiele spearów w Ab na trollach w niewielkim czasie.

Cytuj:
Tak apropo to wybierz sorca. Mam knighta na Refugii i co druga osoba która cie spotka, pomimo "train,no kill please" czy innych tekstów, zabiją ci co się da.
Ja jeden skill zamiast 3,5h wbijałem ponad 4h bo co drugi sorc/pal/drut mi uwalał roty i slimy.
Jedynym dobrym wytłumaczeniem jest zły dobór miejsca do treningu ... Wystarczy dobrze popatrzeć, poczytać na forum o miejscówkach, które są rzadko odwiedzane (nie będę zdradzał które), gdzie można spokojnie trenować i wtedy nic nie stoi na przeszkodzie treningowi.

Pozdrawiam, Adam.
__________________
Life is brutal....

Hail Refugia ^_^

Cytuj:
17:05 Rune Xanthus [48]: co robisz Cycu Drewniany?
Cytuj:
13:52 Cric Avar [104]: jak sie pisze jestem wolny po angielsku ?
13:52 Cric Avar [104]: i am nobody?

Ostatnio edytowany przez Grov - 26-07-2007 o 10:22.
Grov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 10:20   #9
Shor'tugal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 12 2006

Posty: 288
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Xerena
Poziom: 40+
Skille: xx/22
Poziom mag.: 40
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spacyjka1 Pokaż post
mało noobów jest w ab więc pogadać można)
Nie wybieraj ab bo to sie wtedy zmieni
__________________
BEST SOLO:
.
Shor'tugal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 11:00   #10
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spacyjka1 Pokaż post
można na serwerach non-pvp atakować z czarów ofensywnych przynajmniej można było przed update nie wiem czy teraz też jest to jednak nielegalne
Nie wiem kto ci takich bajeczek naopowiadał. To znaczy owszem, można atakować, jest tylko jeden drobny problem - nie zadaje się żadnych obrażeń.

Co do profesji... wybierz taką jaka ci się podoba
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 12:26   #11
orromiss
Użytkownik Forum
 
orromiss's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2007

Posty: 97
Imię: Orromiss
Profesja: Druid
Świat: Refugia
Poziom: 31
Poziom mag.: 33
Domyślny

Dlaczego wybierasz Ab lub Thais moim zdaniem powinienes iść do carlin, od
8-10 levela na amazonach i valkirjach pozniej do 13 w kopalnioach dwarfow ktore so blisko a potem od 13 z dragonbreth na ghostlandzie w fire devil cave(ja expie tam od 13 lefvela mam juz 20 i bardzo rzadko spotykam tam fire devila a wychgodze bardzo dobrze, sam gram na refugi)
orromiss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 13:22   #12
spacyjka1
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@Duch Niespokojny
lol nikt mi nie naopowiadał było to na uniterze walnął mnie gościu z flam hura i miałem obrażenia ale nie pamiętam jakie a teraz zobaczyłem coś jeszcze - nie można zrobić utevo res ina"dragon lord a ten gościu właśnie miał outfit dl`a to chyba gm musiał byc... nie jestem noobem który wymyślił że tak było i będzie tu pisał że tak naprawdę było itp możecie wierzyć lub nie chuj mnie to obchodzi
EDIT:
lol to ja już nie wiem co myśleć czy to był jakiś gm/god czy naprawdę można/można było walić z flam hura/czarów ofensywnych/czarów ofensywnych i run...
http://hunted.pl/2007/07/03/najlepsz...jako-rascioch/

Ostatnio edytowany przez spacyjka1 - 26-07-2007 o 13:25.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 13:31   #13
.dmr
Użytkownik forum
 
.dmr's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Wiek: 33

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Eritz'Er
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 21
Poziom mag.: 24
.dmr ma numer GG 6781985
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spacyjka1 Pokaż post
@Holek080
@.dmr
thx za wypowiedz robię sorca
pozostaje jeszcze jedno - jakie miasto lepsze dla sorca:
AB - Exp na zamku, mało noobów
Thais - Exp z odległości na cycach, dużo noobów - gdy kupujesz niskie ceny gdy sprzedajesz wysokie ceny
Według mnie Thais. W Ab pełno noobów i nie można kupować czarów dla sorców. Mi by się nie chciało co 1-2 levele biegać do Carlin po czary
Na zamku mało noobów? Nie teraz

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grov
Jedynym dobrym wytłumaczeniem jest zły dobór miejsca do treningu ... Wystarczy dobrze popatrzeć, poczytać na forum o miejscówkach, które są rzadko odwiedzane (nie będę zdradzał które), gdzie można spokojnie trenować i wtedy nic nie stoi na przeszkodzie treningowi.
W takim razie pokaż mi na Refugii dobrą miejscówkę...
Mt. Stermun (niewiem jak się pisze) można spotkać nawet 30 druida który uwali wszystko tłumacząc się: "soul".

Slimy a Ab... O tym nawet nie ma co wspominać... przychodzą 10 palki i mówiąc "i train too" uwalają matkę ze spear-ów.

Slimy w Veno - może i dobra miejscówa.. ale z tego co wiem na non pvp napewno jest tam ktoś kto uwali.. Z resztą dla przykładu :
1 kumpel przyszedł do Ab bo w veno nikt mu nie pozwalał skillować. Stwierdził iż w Ab jeszcze gorzej i idzie na PVP.

Pozdrawiam,
.dmr
.dmr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 16:19   #14
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Slimy są w podziemiach Jakundaf Desert - tam się raczej nie znajdzie nikt kto ci je zabije. No chyba że będziesz trenować po drodze do desert questa, ale wtedy zawsze można się zemścić udaremniając delikwentom zrobienie ww. questu, przynajmniej dopóki nie przeproszą
Są też w Hellgate, gdzie jedynym problemem może być to, że sporo ludzi się tam wybiera trenować.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 16:58   #15
MaciekFromKlan
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 07 2007

Posty: 104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spacyjka1 Pokaż post
lol to ja już nie wiem co myśleć czy to był jakiś gm/god czy naprawdę można/można było walić z flam hura/czarów ofensywnych/czarów ofensywnych i run...
http://hunted.pl/2007/07/03/najlepsz...jako-rascioch/
chodzi chyba o blokowanie na non-pvp
MaciekFromKlan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 19:59   #16
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spacyjka1 Pokaż post
@Duch Niespokojny
lol nikt mi nie naopowiadał było to na uniterze walnął mnie gościu z flam hura i miałem obrażenia ale nie pamiętam jakie a teraz zobaczyłem coś jeszcze - nie można zrobić utevo res ina"dragon lord a ten gościu właśnie miał outfit dl`a to chyba gm musiał byc...
I pewnie jeszcze miał nick Dragon Lord?
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 20:30   #17
spacyjka1
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@up
jak mówiłem myślcie co chcecie możecie nie wieżyć
@topic
dobra zrobiłem sorca w ab bo kasy porzebuję na cycach mniej kasy niż z loota na zamku
EDIT:
Orromis powiedz gdzie jest fire devil cave najlepiej na tibian earth zaznacz i linka daj plz to zobaczę na askarze i może zamieszkam w carlin
EDIT2:
i jeszcze jedno z czego lepszy loot? z cyców, z ghostów czy z ale tak nie robiąc lootbaga tylko brać itemy i do sklepu, dp i znowu zamek

Ostatnio edytowany przez spacyjka1 - 26-07-2007 o 21:02.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2007, 23:29   #18
Dark_Chomikos
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Według mnie Knight W Thais .
Czemu ?
Będziesz mogł blokać nooby a cycach ;]
  Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2007, 13:03   #19
Piotress
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 12 2006

Posty: 33
Stan: Na Emeryturze
Domyślny sorc

najlepiej sorca i w ab poniewaz na malym lvlu idziesz se na trolle i tam expisz gdzies do 11 potem idziesz na waspy kolo elvenbane i expisz do 13 kupujesz wand of dragonbreath i idziesz expisz na elvenbane albo do kazz idziesz i na dwarfach i soldkach expisz i potem guardy
Piotress jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2007, 14:09   #20
Holek080
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 04 2007
Lokacja: Frombork

Posty: 66
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Celesta
Poziom: 79
Skille: 89/74
Poziom mag.: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spacyjka1 Pokaż post
@Duch Niespokojny
lol nikt mi nie naopowiadał było to na uniterze walnął mnie gościu z flam hura i miałem obrażenia ale nie pamiętam jakie a teraz zobaczyłem coś jeszcze - nie można zrobić utevo res ina"dragon lord a ten gościu właśnie miał outfit dl`a to chyba gm musiał byc... nie jestem noobem który wymyślił że tak było i będzie tu pisał że tak naprawdę było itp możecie wierzyć lub nie chuj mnie to obchodzi
EDIT:
lol to ja już nie wiem co myśleć czy to był jakiś gm/god czy naprawdę można/można było walić z flam hura/czarów ofensywnych/czarów ofensywnych i run...
http://hunted.pl/2007/07/03/najlepsz...jako-rascioch/
A nie pomyślałeś że mógł sie w demodrasa zamienić??? Demodras tak samo jak d lord wygląda--- ale mi się wydaję że i tak można się zamienić w d lorda.

@do kogoś tam xD
Thais jest odpowiednim miastem dla sorca i venore.
W veno znajdziesz dużo rotów i swamp trolli. Ale raczej ci polecam thais na początek trolle i orki a trochę później cyklopy

Ostatnio edytowany przez Holek080 - 28-07-2007 o 14:10. Powód: Literówka :P
Holek080 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.


Powered by vBulletin 3