Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-07-2009, 22:48   #1001
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Muszkiet Pokaż post
Czyli jak się do słońca modlić nie będę to ono zgaśnie? Przejebane =/
nie zgaśnie , ale słonce to życie , wielka siła należy mu się szacunek w postaci modłów. W takich rzeczach objawiają się Bogowie , Wielkie Dęby , Wielkie Kamienie , Słonce , Pioruny itp. dla nas to coś takiego jak dla was kościół.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-07-2009, 22:53   #1002
Muszkiet
Zbanowany
 
Data dołączenia: 20 04 2009

Posty: 132
Stan: Początkujący
Profesja: Druid
Świat: Valoria
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
nie zgaśnie , ale słonce to życie , wielka siła należy mu się szacunek w postaci modłów. W takich rzeczach objawiają się Bogowie , Wielkie Dęby , Wielkie Kamienie , Słonce , Pioruny itp. dla nas to coś takiego jak dla was kościół.
NAWET jeśli bogowie są w krzaczkach i drzewkach, to skąd pomysł że mają ludzkie uczucia? Co im po szacunku? Może nic ich nie obchodzimy?
Muszkiet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 22:54   #1003
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
@Down

tak mam , ale to nie jest problem na ten temat , bo teraz gadamy o Religiach.
To jest problem, bo twoje żałosne (przykro mi, nie mam innego określenia) opinie nasączone są jakąś idiotyczną i bezsensowną nienawiścią do żydów (którzy na 99 % nic ci nie zrobili), a pozatym wiara nie jest czymś co się narzuca więc nie pisz, że "to Bóg narzucony nam przez żydów" bo jesteś poprostu śmieszny. Jeśli chcesz już się wdawać w dyskuję, to napisz mi jakich to szatańskich środków użyli żydzi(?) aby szerzyć w Polsce katolicyzm(?!).
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 22:58   #1004
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Żydzi - naród
żydzi - wyznawcy religii

Ponieważ nie stosujecie się do zasad ortografii, w większości przypadków nie wiem, o czym mówicie.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:00   #1005
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Argen Pokaż post
To jest problem, bo twoje żałosne (przykro mi, nie mam innego określenia) opinie nasączone są jakąś idiotyczną i bezsensowną nienawiścią do żydów (którzy na 99 % nic ci nie zrobili), a pozatym wiara nie jest czymś co się narzuca więc nie pisz, że "to Bóg narzucony nam przez żydów" bo jesteś poprostu śmieszny. Jeśli chcesz już się wdawać w dyskuję, to napisz mi jakich to szatańskich środków użyli żydzi(?) aby szerzyć w Polsce katolicyzm(?!).
sam katolicyzm wywodzi się od żydów i ma z ich religia dużo wspólnego , żydzi go rozproszyli na europe. Zabijając rodzinne religie które głosiły takie prawa jak HONOR , WALKA i SIŁA. A nie żeby nadstawiać drugi policzek jak ktoś cie uderzy... litości... to tak jak by wasz ojciec uczył was grac w piłkę nożna od małego a jak macie lat 13 przychodzi jakiś matoł mówi ze piłka nożna jest bee i uczy was grac w warcaby...


(nie mam nic do warcabów ;D tak mi się rzuciło)


UP.

U nich naród i religia to chyba to samo bo nie widziałem jeszcze żyda jako kogoś z ich narodu który jest innego wyznania niż żydostwo. Chyba ze się mylę
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"

Ostatnio edytowany przez Albertus - 07-07-2009 o 23:02.
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:03   #1006
Zegenis
Użytkownik Forum
 
Zegenis's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2004
Lokacja: Że co?!

Posty: 326
Profesja: Elite Knight
Domyślny

@Albertus: Imho jestes dzieciakiem. Jak dorosniesz pogadamy bo nie wiesz co mowisz. Z mojej strony to tyle do ciebie. Uswiadomienie cie zajelo by za duzo czasu, zreszta i tak co bym nie napisal bedzie to jalowe.

Twoje zdanie oparte jest na owczym pedzie, czyli swoje zdanie opierasz na czyms co mowili inni. Daje se reke uciac ze z Zydem nie miales jakiegokolwiek kontaktu a juz napewno nie zrobili ci nic zebys mogl miec zdanie takie jakie masz.
__________________
Apsik ;<

Ostatnio edytowany przez Zegenis - 07-07-2009 o 23:06.
Zegenis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:08   #1007
Muszkiet
Zbanowany
 
Data dołączenia: 20 04 2009

Posty: 132
Stan: Początkujący
Profesja: Druid
Świat: Valoria
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Żydzi - naród
żydzi - wyznawcy religii

Ponieważ nie stosujecie się do zasad ortografii, w większości przypadków nie wiem, o czym mówicie.
Widać Albertusowi chodzi o tych fikcyjnych Ż/żydów, którzy rządzą światem i są zrodzeni z czystego zła.
Muszkiet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:11   #1008
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zegenis Pokaż post
@Albertus: Imho jestes dzieciakiem. Jak dorosniesz pogadamy bo nie wiesz co mowisz. Z mojej strony to tyle do ciebie. Uswiadomienie cie zajelo by za duzo czasu, zreszta i tak co bym nie napisal bedzie to jalowe.

Twoje zdanie oparte jest na owczym pedzie, czyli swoje zdanie opierasz na czyms co mowili inni. Daje se reke uciac ze z Zydem nie miales jakiegokolwiek kontaktu a juz napewno nie zrobili ci nic zebys mogl miec zdanie takie jakie masz.

co do tych zydow , to mialem z nimi kontakt. Wiec mozesz ucinac reke ;D nagraj filmik na youtube chetnie popatrze. A to ze zrobili cos dla mego narodu zrobili zarowno mnie , chociaz osobiscie jak bym se dobrze przypomnial i pomyslal to napewno by sie cos znalazlo, ale to nie temat glowny , gadamy o religiach. Nie bede juz gadal o moiej pogardzie do zydow bo skonczy sie tak ze dostane bana jak zwykle.


Co do religi to nie masz poprostu argumentow zeby pogadac na ten temat... Nauczyli cie katolicyzmu i idziesz jak slepa krowa , zamiast pomyslec obiektywnie na sprawe.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:13   #1009
Zegenis
Użytkownik Forum
 
Zegenis's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2004
Lokacja: Że co?!

Posty: 326
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Jak wywnioskowales ze wierze?
__________________
Apsik ;<
Zegenis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:17   #1010
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zegenis Pokaż post
@Albertus: Imho jestes dzieciakiem. Jak dorosniesz pogadamy bo nie wiesz co mowisz. Z mojej strony to tyle do ciebie. Uswiadomienie cie zajelo by za duzo czasu, zreszta i tak co bym nie napisal bedzie to jalowe.
po tym , pomyślałem ze chodziło o to ze chcesz mnie uświadomić ze katolicyzm to jedyna słuszna religia itp.
moglem się mylić , ale to rzecz ludzka.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:19   #1011
Zegenis
Użytkownik Forum
 
Zegenis's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2004
Lokacja: Że co?!

Posty: 326
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Jedynie staralem sie rozwiklac zagadke czemu nie lubisz Zydow.

Otoz drogi kolezko, jestem agnostykiem, aczkolwiek oficialnie wciaz naleze do Kosciola Katolickiego. A to z prostej przyczyny, wypisanie sie z owego jest kłopotliwe.


@Edit: Nie mysle o wypisywaniu sie, bylo by to zbyt klopotliwe w terazniejszosci i przyszlosci. ; ) Robi to ze mnie hipokryte, ale coz, zycie.
__________________
Apsik ;<

Ostatnio edytowany przez Zegenis - 07-07-2009 o 23:23.
Zegenis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:21   #1012
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zegenis Pokaż post
Jedynie staralem sie rozwiklac zagadke czemu nie lubisz Zydow.

Otoz drogi kolezko, jestem agnostykiem, aczkolwiek oficialnie wciaz naleze do Kosciola Katolickiego. A to z prostej przyczyny, wypisanie sie z owego jest kłopotliwe.
no o zydach mozemy pogadac na gg , bo tu dostane bana.

ja tez oficialnie naleze do kosciola kaolickiego i tez mysle o wypisaniu sie , tylko mi troche odwagi braknie , ale z dnia na dzien , z miesiaca na miesiac mi jej przybywa , jeszcze pare miesiecy temu nie pisalbym takich rzeczy jak pisze dzis.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:28   #1013
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
ja tez oficialnie naleze do kosciola kaolickiego i tez mysle o wypisaniu sie , tylko mi troche odwagi braknie , ale z dnia na dzien , z miesiaca na miesiac mi jej przybywa , jeszcze pare miesiecy temu nie pisalbym takich rzeczy jak pisze dzis.
Bo jeszcze wtedy nie wszedłeś w okres młodzieńczego buntu? ; )
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:30   #1014
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Bo jeszcze wtedy nie wszedłeś w okres młodzieńczego buntu? ; )

nie , bo ja tych pogansko-rasistowskich pogladow nabieram z czasem i ciagle mi sie to wzmacnia od zwyklej niecheci do arabow do tego co jest na dzien dzisiejszy , rozmowy z ludzmi , sluchanie takiej muzyki i powoli mi sie to umacnia.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:35   #1015
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Hmmm.. W sumie jak się patrzy na dzisiejsze społeczeństwo to takim Światowidem mogłaby być komórka. A zamiast "światłość wiekuista" byloby "nieograniczony zasięg".
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:46   #1016
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja wrócę jeszcze do tej wolnej woli. To nie tak, że skoro Bóg wie, co zrobimy, to znaczy, że to tak naprawdę nie jest nasza decyzja. No bo Bóg jest w końcu tutaj tylko biernym obserwatorem. A to że, zna nasz wybór zanim go dokonamy nic nie zmienia. Załóżmy, że jednak posiadamy wolną wolę. Po podjęciu każdej decyzji też wiemy, co wybraliśmy. Wiemy, dlatego że ta decyzja znajduje się w punkcie czasu poprzedzającym punk, w którym się obecnie znajdujemy. To chyba nie oznacza, że skoro wiemy, jakiego wyboru dokonaliśmy, to nie mamy wolnej woli? A to tylko nasza "prymitywna" percepcja czasu - jeśli istnieje nieskończony wszechmocny Bóg, to dla niego czas nie biegnie tak jak dla nas. On "jest" w każdym punkcie czasu jednocześnie, dlatego nie można powiedzieć, że on wie co zrobimy przed podjęciem przez nas jakiegokolwiek działania, bo nie ma tu nawet mowy o żadnym "przed" czy "po".
Miałem jeszcze coś napisać o wolnej woli, ale się rozpisałem za bardzo a spać mi się chce, więc może dodam coś jutro.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bananowy_Korniszon Pokaż post
Może i moja wiara opiera się na niczym, ale przynajmniej ja mogę oprzeć się na niej.
Bardzo mądre słowa. Być może masz nawet rację. Życie z wiarą, że jest "gdzieś tam" ktoś wszechpotężny, dla kogo jestem "dzieckiem", kto czuwa nade mną i pomaga mi może być nawet pomocna w życiu (oczywiście bez nadbudówek w postaci kapłanów, Kościoła itd., bo to już patologia), zwłaszcza w trudnych chwilach. Sęk dla kogoś takiego jak ja tkwi jedynie w tym, że choćbym nie wiem jak próbował nie potrafię się zmusić, żeby w to uwierzyć. Nawet gdyby dowiedziono istnienia Boga, i tak nijak by mnie się nie dało przekonać, że on kocha ludzi...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
Teraz są inne czasy , ale tu chodzi o Idee , Kamień to jedna z rzeczy które dawały życie (może się wydawać ze nie , ale kamienne były pierwsze narzędzia) powinniśmy być wdzięczni za to i wznosić modły , tak samo słonce , pioruny itp.
Miałem napisać coś zgryźliwego, ale ograniczę się tylko do pytania: Po co?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
jak się kiedyś miało w rodzinie jakiegoś żyda , to nie ma co się martwic bo jeden przypadek nie przekreśla człowieka , no ale jak większość to byli żydzi no to się chyba jest żydem, nie?
Powiedzmy, że mam jednak tego pecha i jestem (Ż/ż)ydem. Co wtedy?
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:48   #1017
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Śmieszą mnie nacjonaliści, którzy głoszą wartości jako coś, co powinno być przestrzegane jako święte ograniczając obywatelom wolności wyboru.

Katolicyzm, każdy ma nim być. Czy tego chcesz, czy nie. Masz tego przestrzegać i koniec <- Ich główna wartość.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.

Ostatnio edytowany przez Hakuoh - 07-07-2009 o 23:51.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 23:52   #1018
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
Omamili Europe swoimi łapami i nie chcą puścić.
I Oceanie tez, nie zapomnij o Oceanii !
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 07-07-2009 o 23:53.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 00:10   #1019
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Muszkiet Pokaż post
Masz rację, teraz wybaczcie idę się modlić do kamienia o żyzne plony.
masz racje, teraz wybaczcie ide sie modlic do obrazka/figurki z golym kolesiem przykutym do krzyza o to zebym nie poszedl do piekla
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Muszkiet Pokaż post
Czyli jak się do słońca modlić nie będę to ono zgaśnie? Przejebane =/
czyli jak nie bediesz sie modlil do boga to pojdziesz to piekla? przejebane
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grocix Pokaż post
No, no, masz się czym chwalić
jego poglad jego sprawa, sam bym wolal miec syna skinheda niz corke ktora mialaby faceta ktory ie bylby polakiem.

Ostatnio edytowany przez Draggy_Slayer - 08-07-2009 o 00:14.
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 00:10   #1020
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
nie , bo ja tych pogansko-rasistowskich pogladow nabieram z czasem i ciagle mi sie to wzmacnia od zwyklej niecheci do arabow do tego co jest na dzien dzisiejszy , rozmowy z ludzmi , sluchanie takiej muzyki i powoli mi sie to umacnia.
No, no, masz się czym chwalić
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:06.


Powered by vBulletin 3