Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 01-10-2006, 22:34   #21
NervGal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 07 2006

Posty: 304
NervGal ma numer GG 6666666
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick Pokaż post
Wpisujcie miasta!!111
Wonhotsk!!111

@Topic: To powiedzenia akurat mnie wkurza, a naród żydowski - cóż, jak każdy inny.
NervGal jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-10-2006, 22:35   #22
Kukizz
Użytkownik forum
 
Kukizz's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: Venore
Wiek: 32

Posty: 19
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Honera
Wyślij wiadomość przez ICQ do Kukizz Kukizz ma numer GG 2027861 Kukizz ma login Tlenu Kuki136@tlen.pl Adres Jabbera do Kukizz Send a message via Skype™ to Kukizz
Domyślny

Moment moment już odpowiadam ;p Żydem nie jestem, ani nigdy nie byłem ... czy bedę - tego nie wiem. Tak samo jak nie znam przyszłości. A ja dalej się bede dobijał do Pana Barona. Idź się zapytaj swojego nauczyiela języka polskiego, jesli do szkoły uczęszczasz. On ci powie od razu, wtedy się wypowiadaj...
Kukizz jest offline  
stary 01-10-2006, 22:39   #23
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

Żyd (członek narodu żydowskiego) żyd (wyznawca judaizmu)

Majuskuła, wikipedia.pl


* Żyd (członek narodu żydowskiego) -dzie; -dzi, -dów [66], [119]
* żyd (wyznawca judaizmu) -dzie; -dzi, -dów [66], [119]
* żyd. (= żydowski)

so.pwn.pl

Idź się zapytaj woźnej w przedszkolu, nim zapostujesz na forum, panie Kukizz.
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline  
stary 01-10-2006, 22:40   #24
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Mieszkańców każdego narodu pisze się z dużej lidery, dlaczego Żydzi mieliby być pokrzywdzeni? A może ma to jakiś związek z historią? To bardziej miałoby związek z Prusem, niż z Sienkiewiczem. Ewentualnie Curie-Skłodowska.
__________________
.
Bambuko jest offline  
stary 01-10-2006, 22:40   #25
Raul
eX Moderator
 
Raul's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2004
Lokacja: Estadio Santiago Bernabéu

Posty: 2,197
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bambuko Pokaż post
Mi nie chodziło akurat o to Po prostu na pytanie "gdzie idziesz?" powinno się odpowiadać np. "chodnikiem", albo "w Poznaniu". Pasuje tu także dowcip:

Idzie sobie facet i nagle szybko mija go jego znajomy.
-Gdzie pędzisz? - zapytał go.
-Na strychu, a ty? - rzucił kolega.
To jak już o tym rozmawiamy to w języku polskim jest wiele nieścisłości i niekonsekwencji. Tak jak wcześniej wspomniałem, idiotyczne podwójne przeczenie. "Nic dzisiaj nie robię" - logicznie powinno to znaczyć, że dzisiaj robię wszystko a nie nic.
Bądźmy konekwentni w tym co robimy. Jak mówimy "gdzie idziesz" a nie "dokąd idziesz", to mówmy też "gdzie wracasz" a nie "skąd wracasz". Albo wszyscy mówimy "w tysiąc jedenastym roku" ale "w dwutysięcznym jedenastym". Więc niech będzie "w tysięcznym" albo w "dwa tysiące".
Mam nadzieję, że mamy podobne przemyślenia drogi Bambuko.
__________________


De las glorias deportivas que campean por Espa
ñ
a,
Va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empa
ñ
a.
Club castizo y generoso, todo nervio y corazón,
Veteranos y noveles, veteranos y noveles,
Miran siempre sus laureles con respeto y emoción.
¡
Hala Madrid! ¡Hala Madrid!
Raul jest offline  
stary 01-10-2006, 22:41   #26
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PiXik Pokaż post
Kukizz jesteś żydem?
Tos sie intelektem popisal.

Jakikolwiek przejaw rasizmu jest jedynie objawem prawdziwej slabosci danego czlowieka... jego ograniczonego swiatopogladu i obawy przed tym czego nie zna. Co przecietnemu mieszkancowi Polski zrobil Zyd? Okradl go, ze smie nazywac go zlodziejem? Jednak wielu Zydow tez nienawidzi Polakow, zaprzeczyc temu sie nie da... ale nikt nie powiedzial ze ludzi ograniczonych nie ma wsrod Zydow. W kazdym spoleczenstwie znajda sie idioci... Na szczescie tak to natura wszystko skonstruowala, ze jednostki slabe zgina, wiec jezeli ktos jest rasista, pojdzie walczyc z innymi rasistami z tej przeciwnej strony, pozabijaja sie i na swiecie zostana ludzie z wyzszym intelektem
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long

Gtyk jest offline  
stary 01-10-2006, 22:43   #27
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

nie róbcie ze mnie rasisty to było pytanie w formie żartu i nawet założyciel tematu przyjął to lightowo
PiXik jest offline  
stary 01-10-2006, 22:43   #28
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Zgadzam się, Raulu. Staram się zawsze mówić jak najpoprawniejszą polszczyzną, więc czasem mam podobne dylematy. Stosuję się też czasem do slangu, więc kiedy nie wiem już jak coś powiedzieć poprawnie, to używam słowa "ludzik", bądź "myk".
__________________
.
Bambuko jest offline  
stary 01-10-2006, 22:48   #29
Olorion.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,278
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PiXik Pokaż post
love&peace&ecstasy
noooo jedziemy na ekstazy D: d
Olorion. jest offline  
stary 01-10-2006, 22:50   #30
Raul
eX Moderator
 
Raul's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2004
Lokacja: Estadio Santiago Bernabéu

Posty: 2,197
Domyślny

Bambuko czyż nie uważasz, że bardzo popularnym błędem wśród młodzieży a nawet i osób starszych jest dosyć dziwne i intrygujące odmienianie czasownika "wyłączać"? Każdy powie "wyłącz telewizor" i to będzie poprawnie, ale "nie lubię wyłanczać telewizora". Co to wogóle ma być ja się pytam i to się wymawia jakby połączenie ł z ą. Taka litera nawet nie istnieje w naszym alfabecie.
__________________


De las glorias deportivas que campean por Espa
ñ
a,
Va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empa
ñ
a.
Club castizo y generoso, todo nervio y corazón,
Veteranos y noveles, veteranos y noveles,
Miran siempre sus laureles con respeto y emoción.
¡
Hala Madrid! ¡Hala Madrid!
Raul jest offline  
stary 01-10-2006, 22:51   #31
Ryłek
Zbanowany
 
Ryłek's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 3

Posty: 700
Imię: RC-1262
Ryłek ma numer GG 1617583
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick Pokaż post
Wpisujcie miasta!!111
Kfidzyn!oenoe
Użytkownik Olorion ma bardzo rasistowski avatar, załóż o tym temat. A poza tym trzymajmy się tego:
Cytuj:
(22:45:29) (+Olorion) Rylek
(22:45:29) (+Olorion) http://forum.tibia.pl/showpost.php?p...5&postcount=18
(22:45:31) (+Olorion) slowa mistrza
Ryłek jest offline  
stary 01-10-2006, 22:55   #32
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Masz niepodważalną rację Raulu, jednak jest to na szczęście jedynie wada wymowy. Napisali by poprawnie. Natomiast denerwujące są błędy typu "pisze", a nie "jest napisane", gdyż występują one tak w mowie, jak i w piśmie. Największą jednak zmorą współczesnego języka jest zła ortografia - nie dość, że niezwykle popularna, to jeszcze tłumaczona trudno uleczalnymi wadami genetycznymi.
__________________
.

Ostatnio edytowany przez Bambuko - 01-10-2006 o 22:56.
Bambuko jest offline  
stary 01-10-2006, 22:55   #33
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

A ja podejdę z innej strony do tematu. Nie tyle przeszkadza mi użycie tego wyrażenia, co powód dla którego jest używane. e.g: 7 godzina lekcyjna, lecę do automatu, kupuję małą czarną, nawet nie pół kubeczka i podchodzi xyz kolega z tekstem "ej, daj łyka" a ja mu na to "stfu madafaka, fu, go away n00b!!" a on mi na to "ale z ciebie żyd"... W tym momęcie jest chęć na wykonanie ruchu prostoliniowego z punktu A (pięść) do punktu B (oko delikwenta)... Nie dzielę się bo xyz nie lubię, bo jestem skompy tylko po prostu kupiłem sobie i tak małą porcję kawy i chce jakoś wytrzymac te kolejne 2 godz w szkole... To tyle...
Vanhelsen jest offline  
stary 01-10-2006, 22:58   #34
Ryłek
Zbanowany
 
Ryłek's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 3

Posty: 700
Imię: RC-1262
Ryłek ma numer GG 1617583
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok Pokaż post
A ja podejdę z innej strony do tematu. Nie tyle przeszkadza mi użycie tego wyrażenia, co powód dla którego jest używane. e.g: 7 godzina lekcyjna, lecę do automatu, kupuję małą czarną, nawet nie pół kubeczka i podchodzi xyz kolega z tekstem "ej, daj łyka" a ja mu na to "stfu madafaka, fu, go away n00b!!" a on mi na to "ale z ciebie żyd"... W tym momęcie jest chęć na wykonanie ruchu prostoliniowego z punktu A (pięść) do punktu B (oko delikwenta)... Nie dzielę się bo xyz nie lubię, bo jestem skompy tylko po prostu kupiłem sobie i tak małą porcję kawy i chce jakoś wytrzymac te kolejne 2 godz w szkole... To tyle...
To jest mentalność typowego Polaka - "ja nic od siebie nie dam ale dostac muszę, bo tak".
Ryłek jest offline  
stary 01-10-2006, 23:05   #35
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

1) Od manifestacji są ulice. Wystarczy takową zgłosić. Jak to w "Dniu Świra": "Od tego jest demokracja żeby każdy, nawet w pojedynkę mógł sobie pójść."
2) W Polsce konstytucja gwarantuje wolność i równość wyznań. Ponoć.
3) Nie ma co się kłócić, bo nie widzę to niczego do osiągnięcia. Stwierdzeń jakie autor raczył wzmiankować w pierwszym poście używają jedynie dzieci specjalnej troski, nie koniecznie wiedząc nawet kto to jest ten Żyd, albo uosabia takowego z kibicem innej drużyny piłkarskiej.
4) Rozumiem że pewne sprawy mogą budzić emocje, ale dyskusja czy autor słusznie użył małej litery jest bezowoca. Może prof. Miodek was rozsądzić, a wy możecie najwyżej napluć sobie w gęby. Zaraz skocze po wiadro żeby po was posprzątać
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline  
stary 01-10-2006, 23:24   #36
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Stwierdzenie "Ale Zyd" to ulubiony tekst wszystkich cwiercinteligentow, bezdennie glupi. Trzeba jednak pamietac, ze antypolonizm wsrod Zydow jest nie mniejszy niz antysemityzm w Polsce. No coz, w kazdym narodzie musza byc debile...
__________________
spider-bialystok jest offline  
stary 02-10-2006, 08:08   #37
Dark Sven
Użytkownik Forum
 
Dark Sven's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2005
Lokacja: Śrem

Posty: 2,539
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok Pokaż post
A ja podejdę z innej strony do tematu. Nie tyle przeszkadza mi użycie tego wyrażenia, co powód dla którego jest używane. e.g: 7 godzina lekcyjna, lecę do automatu, kupuję małą czarną, nawet nie pół kubeczka i podchodzi xyz kolega z tekstem "ej, daj łyka" a ja mu na to "stfu madafaka, fu, go away n00b!!" a on mi na to "ale z ciebie żyd"... W tym momęcie jest chęć na wykonanie ruchu prostoliniowego z punktu A (pięść) do punktu B (oko delikwenta)... Nie dzielę się bo xyz nie lubię, bo jestem skompy tylko po prostu kupiłem sobie i tak małą porcję kawy i chce jakoś wytrzymac te kolejne 2 godz w szkole... To tyle...
To ty nie wiesz co ja mam z drugim śniadaniem. Koledzy kasiaści a na każdej przerwie "masz śniadanie?" Muszę się ukrywać żeby je zjeść 0.o

A co do "Ale żyd 1!1!1666" To u mnie tego nie używają- najwyżej "Ale wieśniak!!1!666!!1"


To może założe temat jak to człowiek ze wsi (Endrju^^) przyjechał do miasta i się zasmucił, że mówią "Ale wieśniak!!1!666!!1" Ya?

Śrem111
__________________
Cytuj:
- Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. – Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.
Dark Sven jest offline  
stary 02-10-2006, 08:44   #38
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez __DARK_SVEN__ Pokaż post
A co do "Ale żyd 1!1!1666" To u mnie tego nie używają- najwyżej "Ale wieśniak!!1!666!!1"


To może założe temat jak to człowiek ze wsi (Endrju^^) przyjechał do miasta i się zasmucił, że mówią "Ale wieśniak!!1!666!!1" Ya?

Śrem111
Ja jestem ze wsi i jakoś się nie zasmucam jak ktoś na mnie powie wieśniak.
@Topic:
Ja do Żydów nie mam nic, tego "powiedzonka" też nie używam. Ale poczekajcie no tylko na Caera, naszego forumowego antysemitę
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline  
stary 02-10-2006, 10:24   #39
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Użytkownicy Bambuko i Raul prezentują iście akademicki poziom. Mimo wszystko radze się trzymac (nie szkodzi, że głupiego) tematu ; ). To jest głupota walczyć z czymś tak zakorzenionym w kulturze.
Dr.Unknown jest offline  
stary 02-10-2006, 14:01   #40
Glacial
Użytkownik Forum
 
Glacial's Avatar
 
Data dołączenia: 25 11 2004

Posty: 357
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kukizz Pokaż post
Ee...Przepraszam ale co w historii żydów jest takiego, co by namawiało, lub chodźby skłaniało do uzywania tego wyrażenia? Co?
Różne moher fan babcie pod kościołem plotkują, że to niby żydzi zabili „nam” Boga czy cuś hmm...

!i!i!i!i!i Sherock njenjenje !i!i!i!i!i
Glacial jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:25.


Powered by vBulletin 3