Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-06-2006, 00:29   #81
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
A tu cie zdziwie, nigdy nie zginąłem od zlurowanego gsa.
a tak w ogóle to według ciebie tlyko nooby gina od podlurowanych potworów? No bo jezeli tak to jestes noobem bo sam przyznajesz ze zginoles wiele razy w ten sposób. Tak poza tym to myslisz czemu ludzie graja na non-pvp ? bo nie chca ginac tylko dlatego bo jakis typek ma zły dzien albo po prostu mu sie nudzi -.-

PS:Tak samo kradnięcie lootbagów mozna nazwac sztuką -.-
PPS: Za to masz arcje ze Non pvp z antylurem to Noob pvp, tak samo norm PvP ze skullami to noob pvp....
Nie burz sie tak! To tylko gra! xD Gram 4fun i utrudniam (czyt. utrudniałem) życie w tej grze innym dla zabawy. Wazne ze sie fajnie bawilem, czyz nie do tego stworzono gry? A co do PPS'a to sie ciesze, ze sie w czyms zgadzamy ^^ Cia0 Antonio! xD
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl


Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-06-2006, 01:15   #82
Dymek_sc
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 03 2006

Posty: 28
Król lol ?

moim zdaniem nie opłaca sie grac na swiatach no-pvp bo to bez sensu...to jest denne tak bic sie tylko z potworkami. Czasami miło sobie z kims powalczyc nawet jakbym mial zginac...zreszta juz nie raz dedlem i nie plakalem z tego powodu tylko poszedlem i wbilem skille i udupilem tego kto mnie dednol (zalezy od lv, ale ja mam dobre skille (mam 35lv a skille jak dla 50lv))
Wiec zastanówcie sie na graniu na (dennych) swiatach no-pvp...bo to bezsens i dodatkowo jak dedniesz kogos to moga ci fajne itemki wypasc...np. nie masz pacca i masz 150lv ziomek ma pacca i ma 110lv i jest po anihilator quest (powiedzmy ze se wziol demon amror) wypadnie mu i juz masz itemek i jestes zadowolny (tylko nie piszcie ze ta osobo co stracila ten item jak bardzo by byla niezadowolona bo to logiczne) a ta druga osoba ma pacca wiec latwiej mu bedzie zdobyc leprze itemki...itd.
Dymek_sc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-06-2006, 15:40   #83
Deep Star
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@up

Ta jasne 110 knight z demon armem bez AOLA ... A pozatym to juz ich wybór jaki server.

@topic

CIPy mogly by zrobic czar dla 100+ knightow co by robil ice rapiera
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-06-2006, 16:41   #84
mentos12
Użytkownik forum
 
mentos12's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2006
Lokacja: Wiocha

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Poziom: 19
Poziom mag.: 15
Domyślny

ja bym zmienił sklepy! początkujacy zupełniie nie wiedzą gdzie kupića gdzie coś sprzedać! i jeszcze jedno: powinno być więcej sposobów na zarabianie pieniędzy!
mentos12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-06-2006, 17:04   #85
cichorek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 01 2006
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 53
Stan: Aktywny Gracz
cichorek ma numer GG 1037991
Cool

Czego mi braqje??
Hmm... może systemu anty-n00bowego??
cichorek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-06-2006, 17:56   #86
Always hunted
Użytkownik Forum
 
Always hunted's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2006
Lokacja: Thais depot...
Wiek: 32

Posty: 600
Stan: Niegrający
Imię: Petersaber
Profesja: Druid
Gildia: Silver Cross
Świat: Julera
Poziom: 43
Skille: 22/25
Poziom mag.: 49
Always hunted ma numer GG 8078836
Domyślny czego mi brakuje?

1-> testy na inteligencję i na znajomość podstaw języka angielskiego
2-> pracy zlecanej przez NPC (pracowanie jako sprzedawca... haha)
3-> exura sio i exori vis na FACCu
4-> kasy i expa
5-> różnych kolorów skóry dla postaci

Na pewno już takie były, ale musiałem napisać
__________________

Już skopiowałem, w końcu pomysł był mój ;d
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez plafdzifego mloka
Mroku (21-03-2007 18:31)
hyba nie zaówarzyłeś ,rze to byl joke -.-'
Mroku (21-03-2007 18:31)
mash problem
Mroku (21-03-2007 18:31)
metalOOffcu?
Mroku (21-03-2007 18:32)
iks.IKS
PS: Dzięki za reklamę ;d
Always hunted jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-06-2006, 18:51   #87
Ozon18
Użytkownik Forum
 
Ozon18's Avatar
 
Data dołączenia: 25 05 2004
Lokacja: Racibórz
Wiek: 37

Posty: 420
Ozon18 ma numer GG 3636929
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kloddi
Chmm... Niektóre zbroje są bardzo ładne i chciałabym żeby były widoczne gdy ktoś je zakłada. Albo gdy bierzesz miecz do ręki, żeby go było widać. Kiedy idziesz na ślub nie musisz przecież zakładać jakiejś zbroi tylko np: założyłabyś (do dzieczyn) suknie balową. Bo niby po co ona jest w trej Tibii? Tak dla podjary? Brakuje mi też animacji walki np: rusza ręką kiedy walczy.
Podsumuje to tak:

Komiks wziety z tibianews strip.
__________________
Confutatis maledictis,
Flammis acribus addictis.

Dies Irae
Ozon18 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-06-2006, 19:00   #88
Johanes19
Użytkownik Forum
 
Johanes19's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Wiek: 31

Posty: 1,108
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Galana
Johanes19 ma numer GG jak co to priv...
Domyślny

Hmmm...Jest za mało wysp dla free account.Przydało by sie coś nowego żeby nie tylko pacc mógł sie tym cieszycx
Johanes19 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-06-2006, 19:38   #89
Lady Kwaczorek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Jak mam pacca to jak zdobyc pokoj,wlasnie nie wiem pisac plz :(

mam pacca jak zdobyc pokoj pisac? plz
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-06-2006, 19:52   #90
Elder Zakamada
Użytkownik forum
 
Elder Zakamada's Avatar
 
Data dołączenia: 21 03 2006
Lokacja: Rzeszów

Posty: 22
Stan: Początkujący
Profesja: Knight
Gildia: Nightmares
Świat: Aurea
Poziom: 20
Skille: 60/60
Poziom mag.: 4+
Elder Zakamada ma numer GG 8480013
Problem shit!

to chyba pytanie nia na miejscu(chodzi mi kolege przedemną)jest już poradnik o domkach!! ładny z ciebie noob jak nie wiesz jak qpić domek , na huj ci ten PACC jak jesteś taką ciota?(sorki za wulgary ale mnie to wkur..) istnieje opcja szukaj!!!!!!!!!!!!!

CO DO TEMATU:
mi osobiście brakuje:
exori dla KNIGHTA to tyle
Elder Zakamada jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-06-2006, 20:31   #91
Asthan
Użytkownik Forum
 
Asthan's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005
Lokacja: Ilawa

Posty: 245
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thran~
Profesja: Elder Druid
Świat: Julera
Poziom: 80
Poziom mag.: 60
Domyślny

Punktów umiejętnosci
przykladowo z kazdym levelem zdobywasz okreslona ilosc takich i idac do kowala uczy on nas wykuwac bron, pancerze zamiast zdobywac armor gotowy z potworów uczymy sie jak taki wykonac zdobywajac ze smokow luski, kly kazdy by mugl by szkloic sie na kogos innego jeden by sie zajmowal wydobywaniem surowcow inny warzeniem mikstur trzeci tworzeniem broni jeszcze innym pozyskiwaniem skur, klow, pazorow itd system aktualnych skilli zostal by bez zmian tyle ze od levela by przybywalo z 10~ takich punktow
Asthan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-06-2006, 21:25   #92
Rozi
Użytkownik forum
 
Rozi's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Caytia
Profesja: Elder Druid
Gildia: Abaddon
Świat: Nerana
Poziom: 81
Skille: 19/24
Poziom mag.: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Elder Zakamada
CO DO TEMATU:
mi osobiście brakuje:
exori dla KNIGHTA to tyle
no to nieźle masz -.- . Przeciez rycki maja exori n/f/c

A czego mi brakuje:
- tańszych spearów
- może jakis tutorial na rooku dla nowych ;p (zeby zalapali szybciej co sie jak robi)
- jakiegos nowego potworka na rooku np. orc warriora mogliby dac =]

i tyle =]

Ostatnio edytowany przez Rozi - 13-06-2006 o 21:32.
Rozi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-06-2006, 23:37   #93
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

ogólnie widac ze ludzie chca skomplikowania i urozamicenia tibii
@2UP - Gothic?
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2006, 00:00   #94
Palek Demon
Użytkownik Forum
 
Palek Demon's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2005

Posty: 377
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Elder Zakamada
to chyba pytanie nia na miejscu(chodzi mi kolege przedemną)jest już poradnik o domkach!! ładny z ciebie noob jak nie wiesz jak qpić domek , na męski narząd płciowy ci ten PACC jak jesteś taką ciota?(sorki za wulgary ale mnie to wkur..) istnieje opcja szukaj!!!!!!!!!!!!!

CO DO TEMATU:
mi osobiście brakuje:
exori dla KNIGHTA to tyle
Z ciebie jeszcze wiekszy...wiecej emotow do podpisu nieszlo dac? 0o
__________________
Oh aH...
Palek Demon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2006, 14:48   #95
Asthan
Użytkownik Forum
 
Asthan's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005
Lokacja: Ilawa

Posty: 245
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thran~
Profesja: Elder Druid
Świat: Julera
Poziom: 80
Poziom mag.: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
ogólnie widac ze ludzie chca skomplikowania i urozamicenia tibii
@2UP - Gothic?
Taa przynajmiej cos takiego moim zdaniem by urozmaicilo tibie i nadalo troche klimatu niechce mi sie caly czas nwalac guardy albo stac i skille robic to sie nudzi po pewnym czasie a jakby wprowadzono cos nowgo ciekawego niekoniecznie to co mowilem

W Gothica duzo gralem i nadal sie nieznudzil teraz czekam na Gothica III

Ostatnio edytowany przez Asthan - 14-06-2006 o 14:51.
Asthan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2006, 21:01   #96
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

up:
Ale zrozum, w to graja dzieci z kompleksami, dysmozgowie, 50<IQ, Jakające sie debile z Kafejki internetowej (Reportaz TVN'u ).

I powiedz mi... Czy Ci, ktorych wymienilem wyzej, beda chcieli w to grac ? To dla nich za trudne juz bedzie... oni uznaja tylko 3 podstawowe rzeczy:
-EXP
-Skille
-Przedmioty (Kasa i "eq" )

A wprowadzenie takiego zametu moze im mozgi przepalic , a co za tym idzie... Duzo osob sie zabije bo ich swiat bedzie zbyt trudny...



Topic:
Dodam jeszcze:

-Rasy
-Psucie Sie broni
-Paladyna (Jak ktos mi powie ze w Tibii jest paladyn... TO NIECH WYP... BO GO W TIBII NIE MA !)
-TEAM WORK (No przestan, Bicie demona...w "teamie" gdzie Sorc bije tylko spamem SD'kow, Knight Stoi jak debil, Paladyn takze jak Sorc + Bolty, druta nawet nie ma)
-Atrybuty Typu Sila, Wiedza, Inteligencja, Zrecznosc itp. (Strength , Wisdom, Inteligence, Dextirity)
-Urealistnienie potworow... Bo to jest chore !!!!! MINOTAUR ! CO DO KU... Ma to byc ?! TROLL ? WTF, KTO KIEDY KOLWIEK WIDZIAL TAKIEGO TROLLA ? I TO JESZCZE TAK SLABEGO ?? ORK ... Smok powinien byc najpotezniejszym stworem, demon Troszke mocniejszy od Ducha (Demon to zazwyczaj duch opetajacy istoty zywe... najczesciej wystepuje w parze z Egzorcyzmami), itp... To co Cipsoft zrobil ... to jest poprostu zalosne !
-Test Podstawy Angielskiego (Najlepiej by napisac historie postaci, nie krocej niz 20 zdan)
-Waluta... (Takze do du... Gdzie miedziaki ? Braz ? Srebro ? Odrazu Zloto ?! A potem Platyna ? No i oczywiscie Krysztal..tak tandetny ... ze ... -.- )
-Skille typu Cooking, Wood Cutting, Minning, Farming, Tracking, Hidding.
- Oddzielne Skille dla broni Dwu Recznej a Jedno Recznej (No wybaczcie, inaczej sie walczy mieczem dwu reczny a jedno recznym ! Tak samo z toporami jest i obuchowcami)
-Dodanie broni Drzewcowej (odzielny skill) - Dla tych co nie kojarza, Halabarda, Wlocznia, itp - Spear Fighting (takze bardzoooo originalna i NOWATORSKa nazwa dla skilli ... - ten "Fighting")

I wogole tysaic innych rzeczy... jak to zobrze ze RP-Online to bedzie mialo .

Ostatnio edytowany przez Avager - 14-06-2006 o 21:03.
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-06-2006, 15:59   #97
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Witam.

Nie jestem dzieckiem, bezmózgowiem (chyba :-P) także, nie mam raczej kompleksów, nie gram z kafejki internetowej, a już na pewno nie oglądam "przemundrej" TVN :-P. Jaka sobie ta Tibia jest i jak ją CipSoft wymyślił - taka niech sobie będzie, a komu nie odpowiada - niechaj w nią nie gra wcale :-P. A jednak jest i całkiem mi się podoba. :-)

Choć także pewnych rzeczy w Tibii mi brakuje. ;-)

Klient:
  • Opcja Remember me (checkbox) zapamiętująca numer konta i hasło podczas logowania. I oczywiście możliwość jej wyłączenia w głównych ustawieniach programu.
  • Możliwość dowolnego pozycjonowania okienka z wyposażeniem, a także całkowitego zminimalizowania go do pojedynczej belki (tak jak np. plecaki, Skills, Battle, VIP itp.). Problem polega na tym, że grając na ekranie o mniejszej rozdzielczości (ale nawet na 1024×768 :-/) nie wszystkie okienka się mieszczą. Po za tym można by było sobie ustawić okienko z wyposażeniem blisko otwartego plecaka, żeby móc szybko zmieniać bronie, wkładać strzały do kołczanu itp.
  • Możliwość logowania zapisu rozmów na dowolnym kanale do pliku. Wiem, że jest opcja Save channel, ale czasami się zapomni zasejwować i... kupa :-/. A tak włączałoby się to na samym początku (lub ustawiło w opcjach) i samo by się zapisywało. Zresztą nawet ustawianie takiej opcji osobno dla każdego kanału też nie powinno być wielkim problemem.
  • Lepsza blokada antyspamowa przeciw noobom, dzięki której nie mogliby oni floodować całego ekranu głupimi "aaaaaaa" itp. To zaś co, jak poczytałem w manualu już jest (kiedy wyświetla się coś jak "player muted") - jakoś kiepsko działa, a floody są na porządku dziennym. Niekiedy nie widać co "mówią" inni gracze. :-/
  • Dzwięk - ktoś trochę wcześniej pokazał jak mogłyby "wyglądać" możliwości dźwiękowe Tibii - tak, coś na ten kształt. Pamiętacie Warcraft I i II (ale niekoniecznie już III - wystarczyłyby dźwięki podobne do I lub II)? Zaś muzyka? Mogłoby to być kilka plików MIDI, których odtwarzanie zależne by było od miejsca w którym się znajdujemy, ewentualnie pory dnia. To dość łatwe do wykonania, a same pliki MIDI są nieduże, co zniwelowałoby problem długiego ładowania muzyczek do pamięci, czy choćby jej zajętości. Po za tym, grafika w grze jest taka jaka jest, więc muzyka nie powinna tej grafiki przewyższać swoją jakością - jakość MIDI w zupełności by wystarczyła. Oczywiście, odnośnie tego punktu: możliwość całkowitego wyłączenia zarówno muzyki, jak i dźwięków gry.
  • Animacja walki - znowu przypomina mi się Warcraft I i II (tam wszak też była taka prosta, podzielona na równe kwadraty grafika), gdzie, na przykład, widać jak rycerze machają mieczykami.
  • Więcej ikonek dla VIP oraz dla znaczników na mapie.
  • Wyskakujące dymki z opisem (lub, kiedy nick się nie mieści: z nickiem oraz opisem) osób umieszczonych w liście VIP (te opisy możemy sobie wpisywać, kiedy wybierzemy opcję Edit <osoba> na tej liście).
  • Chodzenie na ukos przy pomocy klawiszy kursora (strzałek).
  • Możliwość definiowania skrótów klawiszowych nie tylko dla klawiszy Fn. Dla przykładu, rycerz mógłby sobie zdefionować L albo U jako "utevo lux", E jako "exura", P jako "exana pox" czy też G jako "utevo gran lux". Znakomite by to jednak było z pewnością dla typowych profesji posługujacych się czarami. Skróty te powinny dać się też definiować dla kombinacji klawiszy z Shift i Ctrl (tak jak obecnie dla Fn), np. Shift+L lub Shift+U dla "utevo gran lux".
  • Skróty klawiszowe Alt+A, Alt+S, Alt+D do przełączania trybów walki, odpowiednio, na Full attack, Balanced fighting, Full defence. Dlaczego akurat takie? Bo zarówno literowo, mniej więcej (oprócz S) odpowiadałyby nazwom tych trybów, a także znajdują się blisko lewego klawisza Alt, jak i również to, że znajdują się w swoim sąsiedztwie. Byłyby więc z pewnością bardzo wygodne. :-)
  • Podobnie do poprzedniego punktu: odpowiednie skróty klawiszowe dla trybów Stand while fighting, Chase opponent i/lub "attack marked person". Tutaj akurat jednak nie mam pomysłu na to, jakie litery do naciśnięcia z Alt mogłyby to być. ;-)
Serwer:
  • Możliwość zapisania stanu map wraz z ustawionymi na nich znacznikami na serwerze (coś jak kontakty w Gadu-Gadu: też możemy je sobie zapisać na serwie), po to, żeby można było, bez kombinowania z tymi plikami *.map pójść do kumpla i u niego zagrać.
Tibia:
  • Na mainie i na Rookgaardzie: blokada miejsc przeznaczonych tylko dla postaci o odpowiednim levelu. Do takich miejsc (podobnie, jak obecnie na moście do PACC na Rook, czy na moście na północ od Rook) nie mogliby wejść żadni osobnicy z niższym, niż wymagany, levelem. Pozornie wydaje się to bez sensu, bo przecież zawsze mogłaby się (w życiu realnym) wydarzyć sytuacja, że jakiś niedoświadczony rycerz zbłądziwszy, dostał się np. w łapy smoka. OK, tylko, że biorąc pod uwagę ile noobów gra w Tibię - byłoby to chyba lepsze rozwiązanie. Denerwujące bowiem jest to, że na miejsce questa, do którego wykonania nie ma w ogóle co iść z malutkim levelem idą, wraz z osobami chcącymi go wykonać, także początkujące nooby, tylko i wyłącznie chcące coś ukraść z miejsca questa. Zawsze przecież przed takim wejściem można umieścić tabliczkę z napisem "Only very experienced players may enter here.". ;-)
Gra:
  • Psucie się broni (ktoś już powyżej o tym wspomniał). Ale i możliwość samodzielnego jej naprawiania (patrz: kolejny punkt), jak również, co oczywiste, zanoszenia jej do NPC-ów "zawodowo" ją naprawiających, za pieniądze. Przy okazji, dla nowoprzybyłych do Tibii obywateli, mogłyby być wówczas prościutkie questy typu "przynieś mi z lasu to i owo, abym mógł z tego robić broń, naprawiać ją, czy też wykonywać amunicję - dobrze zapłacę". ;-)
  • Skill odnoszący się do zdolności manualnych: coś w rodzaju Fishing, ale określający umiejętność wykonywania pewnych czynności, na przykład właśnie naprawiania broni, zbierania runa leśnego (patrz: kolejny punkt ;-), czy wykonywania amunicji (patrz: jeszcze kolejny punkt ;-). Mój przedmówca ("przedpiśca"? ;-) zaproponował dość mocno rozbudowane skille - ja to już, aby nie komplikować zbytnio gry, uogólniam po prostu do jednego.
  • Zbieranie runa leśnego: do tej pory, jak zauważyłem, oprócz jagód, nie ma w Tibii możliwości łażenia po lesie w celu zbierania grzybów, ziół czy innych rzeczy. To by się przydało zarówno dla magów (wspomniana przez kogoś wyżej alchemia), jak i nawet dla rycerzy (wykonywanie amunicji). A nawet, jeśli zacznie się zbierać jagody, to oprócz niewielkiej w sumie zapłaty w sklepie oraz niewielkiej możliwości odżywienia się nimi, żadnego więcej pożytku z nich nie ma. Oczywiście, jak napisałem wcześniej: sprawność zbierania runa leśnego musiałaby zależeć od skilla zdolności manualnych.
  • Wykonywanie amunicji. Zawsze mnie to śmieszyło, że palladyn czy kto tam inny, strzały do łuku może wykonywać tylko za pomocą magii, choć przecież mógłby podnieść z ziemi najzwyklejszą żerdź i wystrugać je sobie :-). Wówczas mógłby to sobie zrobić gracz o dowolnej profesji. Znowu odnośnik do zdolności manualnych: szybkość i sprawność robienia strzał byłaby zależna od wspomnianego wcześniej skilla.
  • Wzrastające doświadczenie przy poruszaniu się po ciemku, bez światła. Wewnątrz jaskini - więcej (bo tam jest ciemniej i ciaśniej), a po powierzchni i terenie otwartym - mniej (bo jest jaśniej i łatwiej). Żeby uniemożliwić ludziom bezsensownego nabijania expa (hehe, wyobraźcie sobie jak ludzie przez całą noc łażą dookoła jednego krzaczka lub drzewka :-D), należałoby wprowadzić w grze pojęcie przebytego dystansu albo, co chyba byłoby prostsze: powierzchni obszaru odwiedzonego przez noc lub w ciemnościach jaskiń.
  • Aby jednak ludziom nie zaczęły "nagle" wzrastać expy (patrz: poprzedni punkt), tę możliwość trzeba by było wprowadzić wraz ze zmęczeniem. Albo: zmęczenie przejawiające się malutkim, ale jednak, ubytkiem bieżącego HP (oczywiście, kiedy postać by się baaaardzo zmęczyła, jej HP musiałoby spaść do 1, a nie do 0, żeby nie umarła ze zmęczenia ;-), albo: dodatkowy "wskaźnik zmęczenia". Oczywiście postać przemęczona nie mogłaby się poruszać, a jej zmęczenie malałoby wraz z upływającym czasem jej odpoczywania. Musiałaby być też wówczas możliwość "uzupełniania żywotności" (czyli odpoczywania) np. jedzeniem - pozostałoby to wtedy bez żadnych zmian, gdyby zmęczenie zrealizować jako ubytek HP.
  • Pojedynki w światach non-PvP. Są, co prawda, w światach PvP tzw. "party", ale na non-PvP już nie można kogoś wyzwać na pojedynek ("You cannot attack this person"). Bardzo ważne: aby nie zrobić z serwerów non-PvP "mordowni", należałoby na nich te "parties" ograniczyć tylko do walk jeden-na-jednego. Oczywiście, ktoś, kto nie czułby się silny do walki w pojedynku (albo, po prostu, jest tchórzem :-P) zawsze mógłby, bez żadnych konsekwencji, odmówić przyjęcia "zaproszenia" na pojedynek (to wszak serwery non-PvP), a wówczas gra dla niego nie różniłaby się niczym od normalnego serwera non-PvP (najwyżej traciłby szacunek w oczach innych). Ważna rzecz z tym związana: przy wyzywaniu na taki pojedynek, osoba wyzywająca musiałaby podać konkretny powód, aby wszyscy gracze znajdujący się w "zasięgu wzroku" mogli go widzieć i ewentualnie samym ocenić zarówno to, czy warto było wyzywać, czy też warto wystąpić w takim pojedynku przez osobę wyzwaną (oczywiście decyzja o tym pozostawałaby tylko dla osoby wyzwanej). I kolejna ważna rzecz związana z pojedynkami: pojedynek, jako rzecz honorowa, w odróżnieniu od np. zginięcia od potwora, sprawiałby, że ciała ani jego zawartości u postaci, która go (pojedynek) przegrała, nie mógłby ruszyć nikt inny, niż ona sama. No i ostatnia ważna rzecz: tryb pojedynku byłby automatycznie wyłączany z chwilą śmierci jednego z walczących, ale także tylko i wyłącznie przez osobę, która wyzwała drugą na pojedynek (niekiedy bowiem, trzeba takiego "szmaciarza" honorowo zostawić przy życiu - niech ma nauczkę :-P). To byłby chyba sromotny koniec noobów i złodziei :->.
    Oczywiście ten punkt tyczyć by się musiał, jak wspomniałem, tylko serwerów non-PvP. Jednak również byłby prosty w realizacji: po prostu gracz "zaprasza na party" tylko jednego innego gracza i nie może już zaprosić innych; następnie w kanale Default wpisuje powód tego wyzwania na pojedynek, a zostaje on wyświetlony innym kolorem, tak aby się wyróżniał (dopóki nie wpisze powodu pojedynku: ani gracz wyzwany nie może "dołączyć do party", ani wyzywający go zaatakować). Gracz wyzwany może po tym jednak olać "zaproszenie na party" i nie dołączyć do niego. Kiedy jednak dołączy - pomiędzy graczami rozpoczyna się walka: obaj nawzajem mogą się zaatakować. A dalej, już napisałem trochę wcześniej: wyzywający (i tylko on) może odwołać "party", a śmierć jednego z graczy automatycznie kończy "party". No, i jak też napisałem wcześniej: blokada okradania zwłok (sprawa honorowa) - stuff należy do zmarłego gracza, kiedy po niego przyjdzie, a jego ciało nie zdąży się rozłożyć; ciała takiego nie daje się nigdzie przemieszczać.
  • Jak również ktoś wcześniej wspomniał: "płatne" questy - coś jak na Rook: "idź do kanałów, przynieś mi zdechłe szczury, a zapłacę Ci po 2 zeta od każdego" ;-), oczywiście "trochę" trudniejsze, np. zabicie jakiegoś potwora, bo zabrał on jakiś cenny skarb, skarb ten możemy odnieść do NPC-a, a on nas za to sowicie wynagrodzi. (w tym punkcie mogę się oczywiście mylić, o ile w Tibii takowe questy już są; a mylić się mogę, bo jestem początkujący :-P)
Ufff... ;-). No cóż - można by było tak sobie wymyślać i wymyślać, ale ja już tylko przedstawiłem pomysły i rzeczy, których mi brakuje, jakie naprawdę w Tibii można by było łatwym i prostym sposobem zrealizować, podnosząc tym samym jej atrakcyjność. NIE proponuję, dla przykładu wprowadzania tzw. "planowania zadań" (coś jak w Warcrafcie III), czyli kazania postaci "zrobić coś teraz", a potem jeszcze coś "zaraz, gdy skończy robić co teraz robi", bo skomplikowałoby to znacznie program klienta. NIE proponuję też wielu innych rzeczy, które mogłyby znacznie skomplikować zarówno sam serwer, jak i wprowadzić konieczność znacznej edycji i zmiany na istniejącej mapie.

Ale i tak gra mi się bardzo podoba - idzie się jakoś do tego wszystkiego przyzwyczaić. ;-)

- Podoba Ci się ta opcja?
- Nie, wiesz, nie bardzo.


;-D

Ale Wam, mam nadzieję, się spodobały. ;-)

Serdeczne pozdrowienia.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!

Ostatnio edytowany przez Jarassimus - 15-06-2006 o 16:05.
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2006, 01:04   #98
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

@up
Dźwięk - sry ale zrozum ze to kompletnie nie do wykonania, jak ty sobie to wyobrazasz? ze w czasie walki wraz z "dymkiem" wydobywal sie jakis debilny jednorodny dziwek? i tak co chwila?
blokada antyspamowa -spox, mogliby ejszcze zrobic ograniczenie wielksoci wypowiedzi(teraz jest tez ale taka ze mozna sobie spamowac do woli)
animacja walki - moge ci zagwaratowac ze keidys bedzie na pewno (tak jak keidys wprowadzili animacje chodzenia )
Dymki z wypowiedziami - ŚWIEtNy pomsyl , naprawde swiety bodajze najlepszyz z tych nadalo by to fajnego kilmatu (tlyko ze wieksze blokady spamu musialby byc)
psucie sie broni - Nie, wiesz, nie bardzo.
wiecej ciekawych czynnosci( wtym czesc z tych "umiejetonsci manualnych) -
- jak najbardziej!!!
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowany przez Piotrek Marycha - 16-06-2006 o 01:05.
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2006, 01:37   #99
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
Dźwięk - sry ale zrozum ze to kompletnie nie do wykonania, jak ty sobie to wyobrazasz? ze w czasie walki wraz z "dymkiem" wydobywal sie jakis debilny jednorodny dziwek? i tak co chwila?
A grałeś może we wspomniane przeze mnie Warcraft I lub II? Jeśli tak, to czemu mówisz, że byłoby to "kompletnie nie do wykonania" - przecież te gry w swoim czasie były hitami. A dźwięk w nich był zrobiony właśnie tak, jak piszesz: jednorodne dźwięki tak ck chwila, które, gdy komuś się nie podobały, można było jednak wyłączyć.

Nie oczekuj, że zrobią z Tibii Bóg wie czego. To jest prosta gra (w idei, nie w złożoności), z prostą grafiką, prostymi animacjami i dźwięk wówczas także powinien być prosty. Założę się, że nigdy nie będzie tu realistycznych efektów ze szczękiem stali, jękiem rannych itp. Choć jednak, moim zdaniem, te proste jednorodne dźwięki także by dodały grze uroku.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
blokada antyspamowa -spox, mogliby ejszcze zrobic ograniczenie wielksoci wypowiedzi(teraz jest tez ale taka ze mozna sobie spamowac do woli)
To co teraz jest jako blokada antyspamowa - działa źle albo w ogóle nie działa. Powinno to być zrobione w serwerze (czemu w serwerze, a nie kliencie? bo ludzie używają też podrobionych klientów i botów :-/), który po prostu nie pozwala wysyłać w krótkim czasie flodów.

Do swoich propozycji anty floodowych i antyspamowych dodałbym jeszcze ograniczenie szybkości łowienia ryb (mechanizm wykonany po stronie serwera), zabezpieczający przez używaniem fishing-botów. Bardzo mnie to wkurza, kiedy stoję nad skrawkiem wody i lowię sobie ryby na jedzenie, a widzę na tej wodzie mnóstwo kręgów, które bynajmniej nie pochodzą ode mnie, zaś oprócz mnie, nad tą wodą stoi jeszcze tylko jeden gracz. To co mam sobie myśleć o tym graczu? No tylko to, że właśnie włączył bota do łowienia ryb :-/. I na takim skrawku wody dla mnie przez to nie pozostanie już nic :-/. To nieuczciwe. Dlatego powinno na serwerze być przed tym zabezpieczenie. Coś jak antyflood: łowienie ryb w odstępach czasu krótszych niż pewne ustalone jest blokowane (tak samo, jak byłyby blokowane zbyt częste wypowiedzi na jakimś kanale).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
animacja walki - moge ci zagwaratowac ze keidys bedzie na pewno (tak jak keidys wprowadzili animacje chodzenia :p )
Mam nadzieję. ;-)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
Dymki z wypowiedziami - ŚWIEtNy pomsyl , naprawde swiety bodajze najlepszyz z tych :P nadalo by to fajnego kilmatu :P (tlyko ze wieksze blokady spamu musialby byc)
Może i dobry pomysł, ale nie mój :-). Nie chodziło mi o to wcale: przeczytaj dobrze.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
psucie sie broni - Nie, wiesz, nie bardzo. :P
No cóż, każdy ma swe upodobania i poglądy - szanuję je, w odróżnieniu na przykład od Ciebie. :-P

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
wiecej ciekawych czynnosci( wtym czesc z tych "umiejetonsci manualnych) -
- jak najbardziej!!!
Zaś tutaj przyznaję całkowitą rację. :-)

Pozdrowienia.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2006, 02:16   #100
Ciunu
Użytkownik Forum
 
Ciunu's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2005
Lokacja: Nisko
Wiek: 33

Posty: 110
Stan: Niegrający
Imię: Lady'Ant
Profesja: Elite Knight
Świat: Selena
Poziom: 34
Skille: 65/64
Poziom mag.: 4
Ciunu ma numer GG 7238281
LOL

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Heliwurab
*Starej grafy
*Usunięcia PACCa i dania ich możliwości FACCom ;P
tego mi brakuje...
A wiesz w ogóle o co chodzi z Pacc'em w sensie ekonomicznym??..
Serwery też kosztują - ty się ciesz, że możesz sobie grać przy tylu osobach bez/z lekkimi lagami od serwera, a zwłaszcza, że nawet możesz za darmo grać, zobacz ile jest płatnych MMORPG..
Nie ma Pacc - Nie ma Tibii. Taka jest prawda Nie okłamujmy się - wszystko kosztuje.


@Topic
Mi brakuje klimatu z hmm.. 2004 roku ? Wtedy chociaż fajnie było
__________________
"I am here to proof you wrong!"
Ciunu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:57.


Powered by vBulletin 3