Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-03-2009, 19:05   #61
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pingus Pokaż post
Jak najbardziej jestem za tym projektem!
Wg. mnie pierwszą rzeczą, którą trzeba by było zrobić to wybrać świat, na którym zaczniemy swoją działalność.
Powodzenia w niemożliwym.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-03-2009, 15:29   #62
Charin
Użytkownik Forum
 
Charin's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 385
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Ty się dziecko nie wypowiadaj jak nie masz dowodów i nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Klimat to rzecz subiektywna (trudne słowo uwaga!). Każdy może go widzieć inaczej i to, że ty go nie widzisz nie znaczy, że inni też nie. Klimat jest zawsze tylko zmienia się, dostosowuje do aktualnej Tibii i aktualnych graczy.

Jestem w temacie, bo się w nim wypowiedziałem. A jak należysz do przodków Nostradamusa jak kilka osób na tym forum i wiesz wszystko o tym co ja wiem lub czego nie wiem to szkoda na Ciebie czasu bo nie wiesz co mówisz.
Właśnie trudne słowo. Użyłeś go jak typowy człowiek chcący pokazać swoją wyimaginowaną wyższość nad innymi... Subiekcja to opinia z wyrażaniem swoich uczuć, obiekcja to opinia bez wyrażania własnych uczuć i stosunku do sprawy... Więc nie może być "rzecz subiektywna". Co najwyżej "rzecz zależna od punktu widzenia". Btw. Skończenie 16 lat nie upoważnia cię do nazywania innych "dzieciakami", skoro:
a) nie wiesz czy są od ciebie starsi
b) zaczęty 17 rok życia, jest niczym. Nic jeszcze tak naprawdę nie wiesz o świecie - lecz starasz się stworzyć obraz kogoś, kto wie o co chodzi. Tym bardziej, że takie zachowanie dowodzi, że nie dorosłeś jeszcze do pewnych spraw.

Tyle. Pozdrowienia, Charin.
Charin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-03-2009, 16:45   #63
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Niestety, Bloodwin ma rację. Nazwanie kogoś "dzieckiem" nie sprowadza się do tego, czy ktoś tym dzieckiem jest w istocie, tylko do wykazania jego infantylnego (trudne słowo) zachowania.

Bloodwin ma zasadniczą rację w jednym miejscu. Klimat jest cały czas, a to dlatego, że nie jest w Tibii, tylko w ludziach. Chodzi o to, żeby wczuwać się w grę, a nie w cyferki, które wyskakują w zakładce Skills.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >

Ostatnio edytowany przez shoq - 22-03-2009 o 17:19.
shoq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2009, 18:17   #64
Reef
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Klimat...

byłem także graczem starej daty i utrzymuje zdanie, że klimatu w Tibi nie ma ani troche.

Mylicie sobie moi drodzy klimat pewnej grupy osob, z ktora sie trzymacie czy tez spedzacie czas z klimatem gry. W tibi jedynym klimatem jest hamstwo, hackowanie i pkowanie low leveli do czego mozna dodac problemy z komunikacja (nikt nie mowi po angielsku) i własnie to jest klimat gry. Cipsoft nic nie robi zeby ten klimat wrocil. Kiedys nie bylo az tyle hamstwa i przeszkadzania w tej grze dlatego wydaje mi sie ze klimat byl. Bo kazdy myslal o swojej postaci i milym spedzaniu czasu a nie checi wzbogacenia sie przez hack czy tez pking. Ide o zaklad ze stojac w depo nie znajdziesz kolegow majac 90 lvl a kazdy bedzie Cie tylko spamowal o free items plx poniewaz ma gdzies jakas jestes osoba i co robisz tylko obchodzi go rozwoj swojej postaci poniewaz zaczal grac w ta gre z kolegami klasy i boi sie nawiazywac innych kontaktow poniewaz jego wiedza o jezyku w ktorym jest napiana gra jest rzadna. W sklepie tylko przepisuje niebieskie wyrazy ktorych znaczenie i tak jest dla niego czarna magia wiec poprostu tak dlugo jak beda grali w ta gre ludzie ktorzy chodza do 1 klasy SP albo troche starsi i maja to jest ich pierwsza gra albo cipsoft nie zrobi nic z hamstwem wystepujacym w tej grze NIC sie nie poprawi,

kazdyk to sie ze mna nie zgodzi bardzo prosze o wyrazenie pogladow

(sry ale nie chcialo mi sie kropek stawiac)
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2009, 18:42   #65
Maniak69
Zbanowany
 
Maniak69's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Wpisy bloga: 22

Posty: 226
Domyślny

Tibia, klimat systematycznie traciła wraz z balansacją. Im prostsza była gra, tym więcej ćwierćinteligentów próbowało w nią grać. Ja, jako gracz starszej daty ( od 7.4 ), już dawno zaprzestałem prób grania w toto. To co psuje klimat tibi, to gromada noobów, pkerów, idiotów, pałer gamerów, oraz nielicznych inteligentnych ludzi którzy mają to gdzieś. Cipsoftowi, ten cyrk jest na rękę - spójrzcie tylko, jakim językiem są pisane zapowiedzi, jak cukierkowata robi się grafika i jak wyglądają obrazki. Słodkie, prawda? Dodajcie do tego powolne rozwalanie mechaniki gry, coraz większą jej komercjalizację oraz automatyzację większości procesów. Choćby system kupna i sprzedaży - to był w zasadzie niespotykany ewenement, jedyna gra w której rozmawiamy z kupcem przez chat.
Głównym gwoździem do trumny tibi, były hotkeye i Różdżki, jednak najazd noobów zaczął się mniej-więcej za czasów wersji 8.00 ( dodanie min. Svargrondu ). Wtedy właśnie, gdy zobaczyłem co się stało z tą niegdyś piękną grą, przestałem grać.

Powinni wprowadzić maksymalny poziom.
Powinni komplikować grę, zamiast ją upraszczać.
Powinni wziąć się porządnie za balansację i w końcu skończyć z sytuacją, że profesje w zasadzie się nie potrzebują.
Powinni wyelminować skilling...
Powinni zmienić swoją politykę dot. gry.

Ale tego nie zrobią - taki potencjał ludnościowy, to po prostu coś czego nie wypuszczą z rąk, nawet jeśli pojawią się nowe osoby, skłonne do kupowania PACCa, czy nawet płacenia abonamentu.
Maniak69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2009, 21:23   #66
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

No racja. Kiedyś chodziło się drutem z GS i nawalało roty robiąc runy... to były czasy Teraz to nie jest gra tylko walka o bycie najlepszym (?) słyszeliście kiedyś (7.4 i mniej) o hackach ?? bo ja nie to jest gra dla no lajferów którzy niszczą swoje życie i charakter grając w takie chujostwo jakim jest Tibia.
0 kilmatu i dobrze może kiedyś ktoś pomyśli i zabronią pixelozy
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2009, 23:47   #67
Eruin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2007

Posty: 21
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maniak69 Pokaż post
Tibia, klimat systematycznie traciła wraz z balansacją. Im prostsza była gra, tym więcej ćwierćinteligentów próbowało w nią grać. Ja, jako gracz starszej daty ( od 7.4 ), już dawno zaprzestałem prób grania w toto. To co psuje klimat tibi, to gromada noobów, pkerów, idiotów, pałer gamerów, oraz nielicznych inteligentnych ludzi którzy mają to gdzieś.
teoretycznie jestem starym graczem bo zaczynalem okolo 5 lat temu nieśmiałą przygodę z Tibią ale gram bardzo okazjonalnie i moze nie powinienem się wymądrzać;] choć nie jestem z tych tu wyżej wymienionych;] też nienawidze PKerów, hackerów i botterów - tych pierwszych za to, ze wykorzystują przewagę finansową nade mną i PACCem biją mój FACC a tych drugich za cwaniakowanie ;|
dla mnie Tibia jest, jak napisał w przypływie natchnienia nasz zaginiony pomysłodawca tematu, innym światem - coś jak drugie/alternatywne życie do którego mogę zajrzeć kiedy chcę. Mogę sobie iść podbić trochę lvl, mogę poskillować, mogę połazić po prostu i sobie pooglądać przypadkowo spotkane miejsca, mogę pozbierać fajne itemki (moje małe hobby to zbieranie wszelkiej maści jedzenia). i w sumie tylko PK odwodzą mnie skutecznie co jakiś czas na jakiś dłuższy lub krótszy czas od tej gry, bo w sumie botterzy mnie nie bolą za bardzo - mozna ich podkablować albo zlać
i może nie łapię całego ideału RPG ale wasze pomysły i cele mi sie podobają
Cytuj:
Powinni wprowadzić maksymalny poziom.
Powinni komplikować grę, zamiast ją upraszczać.
Powinni wziąć się porządnie za balansację i w końcu skończyć z sytuacją, że profesje w zasadzie się nie potrzebują.
Powinni wyelminować skilling...
Powinni zmienić swoją politykę dot. gry.
1. maksymalny poziom? ok - moja najfajniejsza (nie najlepsza w lvl - celowo piszę 'najfajniejsza') postać, którą gram od tych 5 lat od samego początku ma obecnie 30 lvl i nieszybko nabije jakieś 3-cyfrowe wyniki i czuje sie fajnie z tym póki mnie PK nie dopadają
2. spoko pomysl - za duzo dzieci lecących na prostote gry marnuje życie i kase w kafejkach na nią
3. owszem powinni dokończyć balansację i sie już nie wtrącać w profesje;]
4. co Ci zrobił skilling? to wlasnie dość fajna cześć gry, choć upierdliwa... tak samo w życiu: uczysz sie, żeby coś osiągnąć, dresy pakują na siłowni, żeby potem 'pkować' na ulicach, skillujesz po to, żeby być kimś - kimś mocniejszym od kogoś kto ma słabe skille - i skillować może każdy - to wolny wybór mam knighta wlaśnie i często skilluje i nigdy nie użyłem bota (bo nawet nie umiem) bo miło jest sobie ustawić skillowanie i wejsc na forum poczytac i zajrzec co jakis czas co i jak
5. powinni robić troche mniej dla kasy albo po równo dla PACC i FACC - nigdy nie kupie sobie pacca, bo mi szkoda rl kasy, a nawet jak by sie udalo za tibijska, to nie gram pełnych 3 m-cy, bo nie mam czasu

ale ogólnie fajna idea bije z Waszych postów dotyczących tamatu

grajcie i miejcie z tego przyjemność...
Eruin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2009, 00:20   #68
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Klimat Widzę, że zwolenników klimatycznej rozgrywki jest więcej, niż przypuszczałem. Może uda mi się ucieszyć za jakiś czas część Tibijczyków starej daty? Kto wie, zobaczymy w przyszłości, mam nadzieję, że jeszcze będzie czas, kiedy zagramy razem w nowym klimacie, w innej alternatywnej rzeczywistości.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >

Ostatnio edytowany przez shoq - 06-08-2009 o 11:01.
shoq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2009, 01:51   #69
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

@up

Jedyne co mi przychodzi do głowy po przeczytaniu twojego posta to: pl?
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2009, 11:00   #70
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

@Argen:
Nie wątpię, bardziej próbowałem wyrazić swój stan emocjonalny niż rzeczywiste plany. Ale może już niedługo, mam nadzieję ;]
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2009, 16:05   #71
Jerkov Thundersword
Użytkownik Forum
 
Jerkov Thundersword's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2004

Posty: 635
Stan: Niegrający
Domyślny

RPG w Tibii kończy się po wyjściu z rooka i wybraniu profesji.
Kolejne update'y zmieniają Tibię w The Sims. Dodają nowe outfity, addony, dekoracje do domków, ludzie uganiają się za przedmiotami addnonowymi. Ściągają rzeczy z Diablo- dodali rozmaite potiony, umożliwili umagicznianie przedmiotów. Po update, w którym dodali automatyczne celowanie z run na battle i leczenie zniszczyli coś takiego jak skill PVP u gracza. Teraz zawsze wygra ten, który ma większe zapasy suppli i wyższy level, i teraz legendy PVP są zrównane z cieniasami, którzy nawet z GFB potrafią spudłować. Klimat gry czułem, kiedy 25 lvl druidem dopadłem 60 ms na dwarf guardach i go ubiłem, bo był cienki jak włos, w obecnej sytuacji ten koleś by puścił kilka razy exori vis i nawet by nie musiał stać przede mną, dzięki autocelowaniu. Nigdy nie traktowałem Tibii jako RPG.

Ostatnio edytowany przez Jerkov Thundersword - 06-08-2009 o 16:11.
Jerkov Thundersword jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2009, 21:54   #72
RedFOg
Użytkownik Forum
 
RedFOg's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Lokacja: -unknow-

Posty: 171
Profesja: Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Charin Pokaż post
Ale tego nie zrobią, bo nie zabija się kury, która znosi złote jajka. A CipSoftowi zależy na pieniądzach. Bardziej, niż na graczach-ale co ich oni obchodzą? Ważne, żeby płacili!

Zastanawiam się, czy ten poradnik ma jakiś sens. Ci którzy chcą utrzymać klimat chyba wiedzą jak to zrobić, a ci co nie chcą-i tak nie przeczytają. Jedynym dobrym pomysłem jest albo Nowa gra (mamy pewną wizję), albo nowa gildia zrzeszająca wszystkich graczy, którzy chcą mieć klimat. Z własnych doświadczeń wiem, że takie gildie zazwyczaj się rozpadają (niestety). Gry rzadziej, to też w mojej/naszej głowie/głowach knuje się wizja nowej gry.

Edit: Pierwsze co w takiej grze powinno się zrobić (przed wydaniem na rynek nawet) to zabronić spoilingu.
Jakby CIPSoftowi na kasie zależało to by po prostu abonament/mikropłatności wprowadził i oddał do dystrybucji firmą trzecim...

Tibia klimatu nie odzyska bo CIPSoft musi się dostosować do ludzi utrzymujących projekt. Czyli głównie dzieci ne0, n00bów, botterów itp. ...
Jedynym sposobem przywrócenia dawnego klimatu byłoby wyeliminowanie wszelkich n00bów. a tego zrobić się nie da...

ŻADNA gra MMO nie pozostaje wolna od n00bów. prędzej czy później idioci się dowiadują o niej i zaczynają grać... Szczególnie dotyczy to userów PL...

To czy Tibia będzie miała klimat zależy wyłącznie od nas. I jak chcecie go przywrócić to wio do tyrki...
RedFOg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2009, 13:28   #73
Regnis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 38

Posty: 27
Stan: Początkujący
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 32
Domyślny

Gram na Securze i szukam ludzi, którzy chcą choć trochę rpg od Tibii. Nie musi być od razu gildia (zwłaszcza że mam free acc). Ot, tajne stowarzyszenie Szukam raczej ludzi powyżej 16 roku życia Napisałem już w temacie o gildiach, ale nadmienię i tu, że na początek wspólne polowania, biesiady w karczmie w Kazordoon, zwiedzanie świata i odkrywanie różnych zakamarków cenię ponad zdobywanie cyferek za wszelką cenę... W przyszłości może jakaś strona, gdzie pisalibyśmy historie naszych postaci. Ale wszystko stopniowo, bez nerwów i napinania się Może ktoś z Was chce się przyłączyć? piszcie śmiało w temacie, albo do mnie. Nick w grze: Lythius aen Carn.
Regnis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2009, 22:23   #74
RedFOg
Użytkownik Forum
 
RedFOg's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Lokacja: -unknow-

Posty: 171
Profesja: Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Regnis Pokaż post
Gram na Securze i szukam ludzi, którzy chcą choć trochę rpg od Tibii. Nie musi być od razu gildia (zwłaszcza że mam free acc). Ot, tajne stowarzyszenie Szukam raczej ludzi powyżej 16 roku życia Napisałem już w temacie o gildiach, ale nadmienię i tu, że na początek wspólne polowania, biesiady w karczmie w Kazordoon, zwiedzanie świata i odkrywanie różnych zakamarków cenię ponad zdobywanie cyferek za wszelką cenę... W przyszłości może jakaś strona, gdzie pisalibyśmy historie naszych postaci. Ale wszystko stopniowo, bez nerwów i napinania się Może ktoś z Was chce się przyłączyć? piszcie śmiało w temacie, albo do mnie. Nick w grze: Lythius aen Carn.
zapisałbym się ale na Guardii gram :|

a z tym o expieniu nie przesadzaj, szczególnie na N-PvP (plaga botterów...)


a poza tym co wy na to żeby do CIPsoftu petycje wysłać żeby PACC gracze nie mogli na FACC expowiska wchodzić?? bo IMO to do reszty klimat psuje jak n00bki z PACC outfitem mające pół Tibii dla siebie muszą nam życie utrudniać (jakby botów było mało...)
RedFOg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2009, 10:01   #75
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez RedFOg Pokaż post
a poza tym co wy na to żeby do CIPsoftu petycje wysłać żeby PACC gracze nie mogli na FACC expowiska wchodzić?? bo IMO to do reszty klimat psuje jak n00bki z PACC outfitem mające pół Tibii dla siebie muszą nam życie utrudniać (jakby botów było mało...)
Epic fail, lol.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2009, 10:40   #76
Regnis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 38

Posty: 27
Stan: Początkujący
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 32
Domyślny

Jeżeli ktoś ma ochotę się spotkać przy piwie i powołać do istnienia tajne stowarzyszenie, wcielające w życie role-playing w Tibii, to zapraszam dzisiaj o 23:00 do tawerny w Kazordoon Ja stawiam Jak nikt się nie stawi, to nie marudzić potem, że "nie ma klimatu" Trzeba wziąć się za siebie, ot co!
Regnis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2009, 13:51   #77
Charin
Użytkownik Forum
 
Charin's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 385
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Antica
Domyślny

Refresh? A może kogoś to świeci...

Ta jasne, marzenia...
Charin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2009, 20:07   #78
mistrz99
Użytkownik Forum
 
mistrz99's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2008

Posty: 213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 38
Skille: 68/67
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cintorek Pokaż post
TIBIA ZUO
na czym padłeś?


@topic
połowa noobków spami że klimat był do tibi 7.4 ...(pewnie wtedy nawet nie wiedzieli co to tibia a teraz expertttt(?)).
Mi się zdaje że klimat byłby nadal tylko zrobić test na inteligencje przy rejestracji.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jerkov Thundersword Pokaż post
Kolejne update'y zmieniają Tibię w The Sims. Dodają nowe outfity, addony, dekoracje do domków, ludzie uganiają się za przedmiotami addnonowymi. Ściągają rzeczy z Diablo- dodali rozmaite potiony, umożliwili umagicznianie przedmiotów. Po update, w którym dodali automatyczne celowanie z run na battle i leczenie zniszczyli coś takiego jak skill PVP u gracza.
co ci przeszkadzają outfity? Pomyśl sobie jak by się expiło bez potionów?? Do tych outfitów mnie w*****a tylko ta marchewa u demon huntera i te ślubne(śluby nie przeszkadzają ale outfit panny młodej tak). Umagiczianie przedmiotów, tak ale co w tym złego?
Z tym battle to troche wkurza ale ok.

Ostatnio edytowany przez mistrz99 - 19-08-2009 o 08:13.
mistrz99 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2009, 18:14   #79
Charin
Użytkownik Forum
 
Charin's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 385
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Antica
Domyślny

Kurde, tibia dla każdego jest czymś innym. Niektórzy lubią wbić super hiper level i cieszyć się dynamiką walki (postacie magiczne), inni uwielbiają robić hardkorowe akcje ze zgraną ekipą, ja lubię robić rozmaite potrawy, ciasta itp. kolekcjonuję napoje, potrawy. Mnie to bawi, relaksuje. Od czasu do czasu poexpię, żeby nie być tym 11 poziomem, ale przecież to i tak nie ma znaczenia - mały level, zabije cię każdy noob, duży level - dostajesz paymenta za poziom i jak nie zapłacisz to masz jak to się fajnie mówi "pograne".

Cipsoft to firma która naprawdę nie jest komercyjna. Spójrz na wow. Zadbany? Dobra, ale płatny. Masa dzieci mówiących, WOW ROX A OD TIBI PIXELE KŁUJĄ!. Tylko ile z tych dzieci nie gra na prywatnych serwerach? Metin? Nie płatny. Dobra, wejdź do domu. Zrób cokolwiek innego oprócz expienia. Łowienie ryb? I wydobywanie surowców? TO WSZYSTKO?

Najgorsze są porówniania. Metin2 jest w 3D i jest zajebisty,a tibia ma starą, zjebaną grafikę. Naprawdę dużo takich wypowiedzi możemy usłyszeć na forach. Fajnie. Co z tego, że ma więcej graczy? Ale w porównianiu do innych gier 3D wypada blado. Bardzo. A ile mamy gier 2D? 1? No więc cieszcie się co macie.

Jeśli chcecie mieć klimat, to go stwórzcie. Zbijcie się w grupę, zróbcie ots, podrasujcie go i grajcie. Sami ze sobą. Po co wam reszta? Klimat polega na tym, że grasz. Grasz z innymi, bez odchodzenia. Zawsze takie gildie się rozpadają. I mam nadzieję, że pisząc o takich gildiach, o chęci wstąpienia, będziecie trzymać się danego słowa. Jeśli nawet tak błahej rzeczy nie potrafisz zrobić w tibi, to naprawdę, nie chcę cię poznawać w życiu realnym.


A tibia jest jaka jest. I tak zostanie. CipSoft ma prawo brać pieniądze za swoją pracę. I stara się brać jak najmniej. Kiedyś tak nie sądziłem, ale to co o nich mówicie i ja kiedyś mówiłem to tylko zwyczajne stereotypy.

Pozdrowienia, Charin
Charin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 12:44   #80
RedFOg
Użytkownik Forum
 
RedFOg's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Lokacja: -unknow-

Posty: 171
Profesja: Paladin
Domyślny

podstawowa różnica między Tibią a WoW/M2 jest taka że za pare lat ich grafika to będzie szajs absolutny a w Tibii poziom grafy zawsze będzie taki sam. Ręcznie rysowana grafa 2D starzeje się baaaaardzo wolno czego o 3d powiedzieć nie można...

@OUTFITY:
outfity są w założeniu czymś takim jak edycja wyglądu przy tworzeniu postaci w RoM chodźby. Outfit ma wyróżniać gracza z tłumu. I tyle.

---------TOPIC--------
IMO za brak klimatu odpowiadają:
a) noobki 20-30 levelowe z PACC expiące jak na złość na FACC area
b) kradzieje loota/lootbagów
c) chmary botterów w każdym miejscu gdzie jest resp więcej niż 5 mobków...
d) dzieci "go go go 400lv"
e) CHAMSKIE POLSKIE DZIECI NE0 i ich teksty typu "100% JP" poparte paroma wulgami...
f) dzieci/idioci co sami nie umią grać ale innym też nie pozwolą i respa bloczą/ksują mobki
g) PK n00bki typu 19lv sorc z WoD czekające pod depo na każdego kto wyjdzie na Maina albo wbijające na expowisko i "all your gold or u dead"
h) ludzie bottujący pół-AFK czyli największa zaraza, bota taki puści, siedzi przed kompem, po necie buszuje i ani Ctrl+r ani nic bo GM napisze kontrolnie a tan odpisze że wszystko spox...
RedFOg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:44.


Powered by vBulletin 3