Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-08-2004, 17:47   #21
Katanas
Użytkownik forum
 
Katanas's Avatar
 
Data dołączenia: 03 08 2004
Lokacja: niewazne

Posty: 23
Wyślij wiadomość przez ICQ do Katanas Katanas ma numer GG niewazne Katanas ma login Tlenu niewazne Adres Jabbera do Katanas
Strzałka

Ja niewiem po co robiles ten poradnik no chyba ze dla newbiuw totalnych bo chyba kazdy wie jak nalezy trenowac gram w tibie od paru miechow mialem chyba 6 charakterow i zawsze wiedzialem jaks ie trenuje a nawiasem mowiac skoro piszesz o treningu to napisz jak trenowac na rooku! Bo tego moze ktos niewiedziec a nie tego jak trenowac na mainie.
Katanas jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-08-2004, 18:21   #22
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

> Ja niewiem po co robiles ten poradnik no chyba ze dla newbiuw totalnych bo chyba kazdy wie jak nalezy trenowac

No właśnie napisałem go dla tych, co nie wiedzą jak trenować, żebyś wiedział...

> a nawiasem mowiac skoro piszesz o treningu to napisz jak trenowac na rooku!

No widzę, że po prostu wymiatasz w Tibii jeśli w ogóle komukolwiek sugerujesz coś takiego jak trening na rooku... :S
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2004, 15:43   #23
WszechStronny
Użytkownik Forum
 
WszechStronny's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdynia

Posty: 24
Cool

Rainold, zarabisty poradnik, gratulacje, nie sluchaj tych paru osob ktorzy sie pytaja po co to zrobiles, malo inteligentnych ludzi nie sluchaj w kazdym razie bardzo ladny poradnik, a chce odpowiedziec na jeden z podpunktow, mianowicie ten czy shielding sie liczy jesli nie masz shielda... Wg moich testowan na 5 knightach to tak, liczy sie, tak samo u paladyna, dlatego radze pallom trenowac shielding
__________________
Wiem że nic nie wiem, ale wciąż wiem o wiele więcej niż wy -nOObki- ^.-

A kiedy skończy sie czas dekadencji
fałszywych pretensji
czas umysłowej impotencji
czas poświęcony negatywnej intencji
jak wielu to kręci
mimo konsekwencji
ja preferuje relaks w rytmie roots reggae ragga
w dobie chaosu
ideana przewaga dla
chorych ambicji
całej hipokryzji
dla dźwięków w eterze
i dla dzwięków na wizji
WszechStronny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2004, 16:08   #24
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Dzięki, dzięki ^^ Staram się jak mogę.

Co do shieldingu: też mi się wydaje, że się liczy. Gdyby tak nie było, to po co byłby podawany defence broni? Defence broni (wg mnie) liczy się tak, jakby broń robiła za tarczę (być może z jakimś mniejszym współczynnikiem), kiedy tej tarczy nie mamy... Niepotwierdzone dane, ale skoro mówiłeś, że robiłeś już takie testy, to może powiedz coś więcej - jak one wyglądały itp
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2004, 00:42   #25
Strepsils
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 08 2004

Posty: 4
Strepsils ma numer GG 7961735
Cool

jak dla mnie ten poradnik jest super
sam mialem knighta ale nigdzie nie bylo takiego poradnika wiec nie szlo mi zbyt dobrze
teraz gram druidem i nie martwie sie o trening
Strepsils jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-08-2004, 19:21   #26
folmi
Użytkownik forum
 
folmi's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2004
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 34

Posty: 7
folmi ma login Tlenu folmi
Domyślny

Mam wątpliwości co do tego treningu skilii.
W jednym miejscu pisze, że podczas treningu knight&knight nie potrzebna
nam jest zbroja(uderzenie w zbroje nie liczy się do awansu w sword/mace/axe - tylko
blood hit albo chmurka), ale w artykule pt. "Teorie
dotyczące skilli" wyczytałem, że trafienie w zbroje także się liczy do awansu.
Czy ktoś mi może to wytłumaczyć? Ja już całkiem się pogubiłem.

Ostatnio edytowany przez folmi - 21-08-2004 o 19:23.
folmi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2004, 16:45   #27
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

> Każda chmurka, trafienie do krwi ORAZ trafienie w zborję jest wliczana do shieldingu

Wiem, ale ten artykuł powstał po tym jak napisałem swój, a nie chce mie się zmieniać tego w tym momencie ;] No i tutaj mówią tylko o shieldingu. Nie jest też jasno powiedziane, czy ze skilami ataku też tak jest...
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2004, 21:07   #28
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Cool

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Katanas
Ja niewiem po co robiles ten poradnik no chyba ze dla newbiuw totalnych bo chyba kazdy wie jak nalezy trenowac gram w tibie od paru miechow mialem chyba 6 charakterow i zawsze wiedzialem jaks ie trenuje a nawiasem mowiac skoro piszesz o treningu to napisz jak trenowac na rooku! Bo tego moze ktos niewiedziec a nie tego jak trenowac na mainie.
skoro tak dobrze wiesz, jak trenowac, to powinienes tez wiedziec, ze na rooku sie nie trenuje tylko sie spieprza z nieo jak najszybciej... i trenuje na mainie
__________________
I feel like 11 years old nOOb...
Nie jestem podrecznym manualem. Moje gadu-gadu nie sluzy do spamowania mnie.



aktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 08:49   #29
folmi
Użytkownik forum
 
folmi's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2004
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 34

Posty: 7
folmi ma login Tlenu folmi
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold
> Każda chmurka, trafienie do krwi ORAZ trafienie w zbroję jest wliczana do shieldingu
Czy to oznacza, że nie trzeba mieć tarczy aby awansować w shieldingu?
Czytałem to co pisał powyżej WszechStronny, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Ostatnio edytowany przez folmi - 23-08-2004 o 08:52.
folmi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 17:07   #30
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

No ta informacja zmienia troszeczkę te awanse. Wygląda na to, że... można awansować w shieldingu expując dwuręczną bronią! Ja nie mam siły, żeby to sprawdzać. Ale przecież były takie głosy, że ludzie zdobywali awans w shieldingu nie mając tarczy... Sam już nie wiem
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 17:20   #31
zzizzy
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 08 2004
Lokacja: Fotel przed kompem!
Wiek: 43

Posty: 5
zzizzy ma numer GG 1644610
Domyślny

to ja juz nic nie rozumiem. skoro bron DWURECZNA i JENORECZNA ma defa, to w pewnym stopniu dziala jak tarcza, bo dostajemy chmurki, co znaczy ze blokujemy hity TARCZA (BRONIA), a wiec powinnismy dostawac awans w shieldingu )) (glupie ale jednak nieglupie )
zzizzy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2004, 12:32   #32
Mierzej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 09 2003

Posty: 63
Mierzej ma numer GG 3902722
Domyślny

Raynold świetny poradnik

Odrazu wiedziałem że bedziesz świetnym modkiem oby tak dalej...


> Ja niewiem po co robiles ten poradnik no chyba ze dla newbiuw totalnych bo chyba kazdy wie jak nalezy trenowac

omg. Raynold wie że ja robie byki ortografczne ale nie aż takie "newbiów"*
A jak nie wiesz po co robił ten poradnik to sie zastanów. Nawet doświadczeni gracze mogą niewiedziec jak dokładnie trenowac.

RAynold rulezzzzzzzzz
Mierzej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2004, 17:08   #33
Byczek
Użytkownik forum
 
Byczek's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 33

Posty: 16
Cool

Gram na swiecie non-Pvp (secura). i mam pytanko jesli trenie z potworem i wlacza sie blokada i przy 30 razem z macy a 29 razy z speara to podchodzi mi dist? czy musze zadać obrazenie sperem
Byczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2004, 21:25   #34
zar3k`
Użytkownik Forum
 
zar3k`'s Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2004
Lokacja: Stwa
Wiek: 32

Posty: 176
Stan: Niegrający
zar3k` ma numer GG 4559578
Oczko

No nareszcie juz wszystko rozumiem ale mam kilka pytan:

1. Czy mam np. 10 "chmurek" i zadam potworkowi blood hita czy bede musial zbierac od nowa (tych 30 chmurek)?

2. Czy jesli bede mial np. 40 "chmurek" to jak chyba dobrze zrozumailem to zalicza mi sie tylko te 30 czy wcale ani jedna ?

Ostatnio edytowany przez zar3k` - 15-09-2004 o 21:31.
zar3k` jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2004, 04:04   #35
spit
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 09 2004

Posty: 6
Domyślny

RE up
1 . Nom będziesz musiał od nowa zbierać, ale jeśli raz na 30 zadajesz obrażenia to sie nie martw bo wszystko jest okej. Nie jest nigdzie powiedziane, że np. dopiero 30 uderzeń Ci sie zapisuje, tylko każde.

2. Zaliczy Ci się 30 chmurek.
spit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2004, 10:18   #36
zar3k`
Użytkownik Forum
 
zar3k`'s Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2004
Lokacja: Stwa
Wiek: 32

Posty: 176
Stan: Niegrający
zar3k` ma numer GG 4559578
Domyślny

niom thx za odpowiedz. teraz juz chyba wiem wszystko co trzeba robic aby dobrze trenowac a tak wogole to spoko artykul
zar3k` jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2004, 18:59   #37
Byczek
Użytkownik forum
 
Byczek's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 33

Posty: 16
Pytanie

--------------------------------------------------------------------------------

Gram na swiecie non-Pvp (secura). i mam pytanko jesli trenie z potworem i wlacza sie blokada i przy 30 razem z macy a 29 razy z speara to podchodzi mi dist? czy musze zadać obrazenie sperem
Byczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2004, 02:08   #38
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Cool

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zzizzy
to ja juz nic nie rozumiem. skoro bron DWURECZNA i JENORECZNA ma defa, to w pewnym stopniu dziala jak tarcza, bo dostajemy chmurki, co znaczy ze blokujemy hity TARCZA (BRONIA), a wiec powinnismy dostawac awans w shieldingu )) (glupie ale jednak nieglupie )
a jednak glupie...
widzisz... sa rozne klasy broni... w sumie 3 rodzaje obuchowe, klute i ciete. na tibii masz skille w fiscie czyli walce bez broni ( klasa obuchowych ), swordzie czyli mieczach ( powinno byc ciete, ale jest tez klute ze wzgledu na noze - nozem nie walczy sie jak mieczem...), axe - topory ( tnaco-obuchowe - w sumie tna, ale ich moc bierze sie z uderzenia i masy broni ), cluby - w sumie niby czyste obuchowe bronie takie jak hammer chociazby czy mace ( sila ciosu zalezy gluwnie od ich masy (ale jest bron ubuchowo klujaca, co prawda nie na tibii, ale jest. jest to nadziak inaczej zwany mlotkiem rycerskim. jest to zwykly mlot z takim kolcem...) ) i distance - bron dystansowa ( i tytaj zaczynaja sie schody bo to jest mismasch totalny -> na tobii sa to obuchowo-klujace bronie ).
toporami walczy sie w sposob podobny co czystymi obuchami. wedlug twojej teorii walczac axe na tibii powinien rosnac skill takze w clubie... nic bardziej mylnego... co do tego, ze walczac bronia niemiotana jestes w stanie sparowac nia cios przeciwnika nie oznacza, ze umiesz poslugiwac sie tarcza ktora to z kolei sie oslaniasz/zaslaniasz... ( chociaz w sumie kusznicy w sredniowieczu posiadali takowe... na plecach(!!!). podczas napinania kuszy obracali sie tylem do przeciwnika.). generalnie twoja teze mozna splycic do tego, ze jak sparujesz cios to sie powinno liczyc do shieldingu wiec wynika z tego, ze powinno byc tylko "walka reczna ze shieldingiem" i distance no bo w koncu cios to cios obojetnie czym lejesz... mozna w sumie rzucac grochem o sciane...

ogolnie mowiac, cipowie znaczaco uproscili model walki. dlaczego?
1) bronie/zbroje pod wplywem walki niszczeja - bronie sie tepia, a zbroje wyginaja
2) rozne rodzaje zbroi inaczej reaguja na poszczegolne klasy zbroi. kolczugi sa dobre na miecze i sztylety, natomiast nie sa zbyt dobrym materialem na ochrone przed obuchami. zbroje plytowe dobrze chronia przed w zasadzie wszystkimi rodzajami broni. w zasadzie bo zbroja plytowa nie jest "szczelna" i podczas walki zdarzaja sie miejsca nieosloniete przez zbroje.
3) powinna byc brana pod uwage zrecznosc obu stron... ktos bardzo zreczny nie mialby raczej problemu z uniknieciem ciosu dajmy na to szczura czy jakiejs innej pokraki dajmy na to low-leva, ktory mial by problemy z trafieniem w slimaka. na tibii tak jest... jakis high lev niech skoczy na raty pod thais i niech calkowicie goly bez niczego na sobie postoi przez 1h na 2 ratach...

jezeli kogos zainteresowalem uzbrojeniem/bronmi i mechanika walki to zapraszam na http://www.freha.pl
__________________
I feel like 11 years old nOOb...
Nie jestem podrecznym manualem. Moje gadu-gadu nie sluzy do spamowania mnie.




Ostatnio edytowany przez aktus - 21-09-2004 o 02:12.
aktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2004, 11:11   #39
Vegefa Ziom
Użytkownik Forum
 
Vegefa Ziom's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: skąd? Z dużego pokoju
Wiek: 31

Posty: 348
Vegefa Ziom ma numer GG 6128566
Szczęśliwy

Ja trenuję według poradnika od kiedy się pijawił i od razu skapowałem.
Tylko ja to zrozumiałem tak że w treningu ważne jest tylko to żeby zadawać bloodhita co 30 chmurek, ale skoro ja zadaje blood hita co 30 chmurek to czemu club fighting leci mi szybciej niż shielding a "podobno" ryckowi leci tak samo shielding i broń Zatem nie tylko to się liczy w treningu. Myślę że malutki procent ma w tym ilość chmurek które dostaniesz(nawet jeśli nie atakujesz)
Vegefa Ziom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-10-2004, 18:02   #40
van palka
Użytkownik forum
 
van palka's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2004
Lokacja: Dobre Miasto
Wiek: 33

Posty: 24
Domyślny WiElKi GrAtZ

Raynold pierwszy raz widze tak za****sty post o skillach i o treningu!
Wielki GRAtZZZZZZZ
Oby takich więcej na ziemi
van palka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:26.


Powered by vBulletin 3