Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 04-06-2009, 18:53   #41
djbuhos
Użytkownik Forum
 
djbuhos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2008
Lokacja: Lublin (okolice)

Posty: 102
Stan: Niegrający
Imię: Djbuh
Profesja: Paladin
Gildia: Luminosity
Świat: Libera
Poziom: 112
Skille: 90+
Poziom mag.: 22
djbuhos ma numer GG 9716423 Send a message via Skype™ to djbuhos
Domyślny

No nawet fajnie ale i tak tibia to (shit) dodają jakies pierdoły zamiast wyeliminować boty...
djbuhos jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-06-2009, 19:08   #42
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

@up
Tak, kilkadziesiąt tysięcy zbanowanych kont to rzeczywiście żadne starania.
Arcan jest offline  
stary 04-06-2009, 19:49   #43
Bob Marley
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Ełk
Wiek: 34

Posty: 17
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Xantera
Poziom: 104
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcan Pokaż post
@up
Tak, kilkadziesiąt tysięcy zbanowanych kont to rzeczywiście żadne starania.
Racja, wczoraj dostalem bana za botowanie
__________________
U Baby I love Your way
Bob Marley jest offline  
stary 04-06-2009, 19:55   #44
djbuhos
Użytkownik Forum
 
djbuhos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2008
Lokacja: Lublin (okolice)

Posty: 102
Stan: Niegrający
Imię: Djbuh
Profesja: Paladin
Gildia: Luminosity
Świat: Libera
Poziom: 112
Skille: 90+
Poziom mag.: 22
djbuhos ma numer GG 9716423 Send a message via Skype™ to djbuhos
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nonex Pokaż post
Bardzo ładnie napisany artykuł Cipsoft i nie wielka garstka graczy podchodzi do Tibi w stylu RP (role-playing) i robią to dobrze tak jak trzeba to robić. To wy matoły niszczycie klimat gry a potem płaczecie ze gra nie ma już tego samego klimatu bo zamiast wyruszyć z towarzyszem spod baru Carlin zmierzyć się z groźnym smokiem i przeżyć przygodę cieszyć się zwycięstwem i nagrodą z jego martwego ciała to wy "huncicie hordy smoków dających 700 expa i jeszcze mówicie ze jesteście na minusie bo manasy się skończyły" ludzie ogarnijcie i grajcie w Tibie z wyobraźnią!


Nie gram w Tibie nie dlatego ze od 7.6 to syf i jest pełno dzieci które mysla ze RP to royal paladin HAHA tylko dlatego ze już nikt prawie nie gra RP i nie odgrywa ról w tej dobrej grze mmorpg zaznaczam ze Tibia to gra RPG a wy nie macie nic wspólnego z graniem w stylu RPG



Powiedzcie mi ilu z was czytało Tibijskie książki i rozmawiało z npcami na tematy Tibi o których nawet pojęcia nie macie. Otwieracie solucje do questow i jazda a fabule tych questow macie daleko w dupie! Nie które questy RPG sa w Tibi a wy nawet nie macie o nich pojecia bo nagroda za nie jest Jakis wyjebany itemek ani ozdoba ale sama przygoda przeżycia tych niesamowitych lokacji i ekstremalnych walk. Teraz gracze exp exp exp kasa kasa i PvP żal mi was bo większość z was to dzieci a to podobno dzieci maja największa wyobraźnie której w Tibi brak...



Więc nie w*****ajcie mnie i prawdziwych starych graczy i tych którzy ciągle graja RP ze cipsoft zjebał wam Tibie bo zrobiliście to wy sami... I już nie da się uratować tego nawet na serwerach Non-pvp gdzie klimat właśnie jest najwazniejszy dawno poszedl w zapomnienie na rzecz itemow kasy i expu.
Pamiętam czasy szkole kiedy gralem w Tibie i przeżywałem te wspaniale przygody na codzien epickie opowiadania i walki z Faraonami. Dziś tez to jest ale nikt juz na to nie patrzy>



Wątpię by wielu z was znało Fabule Questu POI albo ogólnie Tibi i ich największych questów nawet Anhi HAAH dla was to tylko juz itemy . ZAL MI WAS I APELUJE grajcie z wyobraźnią i odgrywajcie role nawet podrzędnego rybaka który łowi ryby kolo rzeki Thais i jest dla was NOOBEM ALE JA WAM MOWIE TO ON WŁAŚNIE JEST PRAWDZIWYM GRACZEM lepszym od was... Nie chce nikogo urazić bo wierze ze nie którzy z was sie zmienia i zmienia podejście do Tibi spróbujcie a jak wam nie wyjdzie to kupcie sobie zioło i spróbujcie jeszcze raz jak wam to nie pomoże to idźcie dalej huncic i wbijać nowe 200lvle.



I niech nikt nie wazy się mi odpisywać riposty jesli nie przeczytałeś ze zrozumieniem całego mojego postu bo znajdę , zabije i spale na stosie...


Poraz 1 raz widze takiego posta i masz racje w 100% i dodam jeszcze do tego TZW ,, Pokolenie Frostów"

Ostatnio edytowany przez djbuhos - 04-06-2009 o 19:57.
djbuhos jest offline  
stary 04-06-2009, 20:19   #45
toudi96
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 12 2008

Posty: 24
Stan: Na Emeryturze
Imię: Barbarion
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 20
Domyślny

coraz to więcej dzieci gra i namawiają rodziców (lub sami kupują) na pacca
Cipsoft zarabia i stara się żeby tylko Tibia była lepsza i kasy żeby było więcej
old tibia (7.6, 7.6) to były czasy...
coraz to nowsze expownie i lepsze potworki, dragi, dwarfy niedługo już puste będą, a np. w Edron roić się będzie od noobów
toudi96 jest offline  
stary 04-06-2009, 21:23   #46
Maniak69
Zbanowany
 
Maniak69's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Wpisy bloga: 22

Posty: 226
Domyślny

Kiedyś, grałem w tibię, bo była darmowa.
Później, grałem bo była inna. Różniła się od stad innych pseudo-RPGów. Mogłem rozmawiać z NPCetem przez chat. Zadania zazwyczaj mnie zaskakiwały fabułą oraz treścią, i to dość pozytywnie. To była inna gra, nastawiona bardziej na RP niż na siekankę.

Dziś, okazuje się, że jest to nieopłacalne. O wiele lepiej, tworzyć questy w typie ,,ić zapij 6.666 potforuf". Lepiej wypychać drogę do celu potworami, niż zagadkami. Lepiej zabić stary system kupowania, na rzecz jakiejś broszury. Lepiej tworzyć bezbarwnych NPCetów, niż tworzyć nowe, ciekawe charaktery. I w końcu - lepiej robić newsy ,,pseudo Role Playing" dla dzieci, niż wysilić się w grze.
Maniak69 jest offline  
stary 04-06-2009, 21:39   #47
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Tibia to jest _definicja_ preudorpga.
__________________
Vil jest offline  
stary 05-06-2009, 10:07   #48
Ateril
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Zacznijmy od tego, że Tibia jak wszystko inne musi się rozwijać.

Zauważcie jaka jest liczba zbanowanych kont. Cipsoft poniósł z tego tytułu ogromne straty. Nie mogą sobie teraz pozwolić na dodawanie niesprawdzonych, eksperymentalnych pomysłów. Muszą i idą za tym co jest stare i co się przyjęło w innych grach.

Co do utraty klimatu. Jak to ładnie przedstawił jeden Pan tutaj, w kolorowym poście. Ludzie! Klimat to WY! Gdy zaczynaliście grę, mieliście okres zachwytu. Tak jest zawsze. Każdą późniejszą zmianę uważacie za niebezpieczeństwo zniszczenia tego co pamiętacie. Gram od Tibi 7.0 ? Na pewno gdzieś w tych okolicach.czyli już sześć lat obserwuję zmiany. Przeżyłem farmy druidów, dwudziestosiedmio poziomowych palladynów polujących na Giant Spider'y. Wszystko to tworzyło specyficzny klimat. Wszystko tak na prawdę w grze go tworzy. Tylko pytanie czy się umie go dostrzec. Nawet armie noobów w Carlin proszących o "frii itemz PLXXX" go tworzą. Bez nich to by nie było to samo Carlin.
Nie raz myślałem tak jak wy..."to już nie ta sama stara dobra Tibia w której zaczynałem"...szczególnie jak przebudowali Kazordon. Zamiast jednak psioczyć, poszedłem tam, przyjrzałem się zmianom, zaakceptowałem ich nieuchronność i odnalazłem nowy klimat. Tak też tęsknie za starym systemem rozmów i transakcji, ale trzeba iść z duchem czasu.

Czy chciałbym, żeby czasy Tibi 7.0-7.3 wróciły? Nie, to już było i jest w moich wspomnieniach jako unikatowe chwile, które już się nie powtórzą. Teraz czas na nowe.

Narzekacie, że nie ma co robić w Tibi, a to nieprawda. Sami nie chcecie się bawić. Pięć lat temu potrafiłem zebrać grupę ludzi i np. bawiliśmy się w berka, graliśmy w piłkę, robiliśmy masę konkursów i zabaw. Gdzie teraz zbudować zamek z parceli...albo nikomu się nie będzie chciało, albo zaraz rozwalą. Potrafiliśmy sobie wkręcić, że szczury przybyły po nasze jedzenie i latać po kanałach z SD'kami. Bawiliśmy się. Każdego dnia było coś nowego. Teraz jak to zaproponuję to słyszę " Co Ty wiesz jaki waste ?! Oszalałeś !", " Przestań, nie będę się bawił jak dziecko", " Nie, wybacz, ale musze wbić level i kasy zarobić" a później od tych samych ludzi "Ale w tej Tibi nudno, tylko exp i exp". Ludzie, zastanówcie się czego chcecie. Tibia to mmorpg, gra wyobraźni. Jeśli chcecie, żeby Cipsoft wam wszystko podsunął pod nos, jak np. boisko do piłki...to już staci sens.

Cały akapit poświęcę czemuś co już się staje denerwujące. Zostawcie w spokoju WoW'a. Ta gra to tak odgrzewany kotlet, że szok bierze, iż ktoś daje ją do porównania jako oryginalną(niekoniecznie w tym temacie). WoW to Diablo 2 w 3D z paroma modyfikacjami. Nie jest nowatorskie, ale jest grywalne i o to chodzi. Jeśli chcecie naprawdę do czegoś porównywać, to poszukajcie trochę starych pionierów MMO i wtedy.


Więc na koniec. Jeśli chcecie mieć klimat, twórzcie go, a nie czekajcie, aż sami go wam stworzą.
 
stary 05-06-2009, 10:08   #49
toudi96
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 12 2008

Posty: 24
Stan: Na Emeryturze
Imię: Barbarion
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 20
Domyślny

kiedyś była 1 mapa i to wystarczało, choć nie pamiętam tych czasów bo zacząłem grać na początkach Tibii 7.5

pół roku nie grałem w Tibię, powróciłem na 7.92 i już wtedy było z 10 map i pełno potworków obcych mi zupełnie

obecnie nie potrafię się połapać w tych mapach, potworkach i itemkach. Siedzę wiecznie w Veno lub w Kazo i to mi wystarcza.
toudi96 jest offline  
stary 05-06-2009, 11:47   #50
eFeKt_MoTyLa_xD
Użytkownik forum
 
eFeKt_MoTyLa_xD's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2009
Lokacja: Utrecht [NL]
Wiek: 32

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Wasted Kids
Świat: Astera
Poziom: 47
Poziom mag.: 40
eFeKt_MoTyLa_xD ma numer GG 9085699
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ateril Pokaż post

Co do utraty klimatu. Jak to ładnie przedstawił jeden Pan tutaj, w kolorowym poście. Ludzie! Klimat to WY! Gdy zaczynaliście grę, mieliście okres zachwytu. Tak jest zawsze. Każdą późniejszą zmianę uważacie za niebezpieczeństwo zniszczenia tego co pamiętacie. Gram od Tibi 7.0 ? Na pewno gdzieś w tych okolicach.czyli już sześć lat obserwuję zmiany. Przeżyłem farmy druidów, dwudziestosiedmio poziomowych palladynów polujących na Giant Spider'y. Wszystko to tworzyło specyficzny klimat. Wszystko tak na prawdę w grze go tworzy. Tylko pytanie czy się umie go dostrzec. Nawet armie noobów w Carlin proszących o "frii itemz PLXXX" go tworzą. Bez nich to by nie było to samo Carlin.
Bardzo dobrze powiedziane... Mysle doslownie to samo.. tez spory czas nie gralem i teraz nie moglem sie polapac. Ale wszystko przyszlo z czasem, nauczylem sie "nowej" Tibii i trudno by mi bylo znowu uczyc sie starej.
Tak jak napisal kolega wczesniej... Klimat byl, jest i bedzie... Zawsze cos sie zmienia raz na lepsze a raz na gorsze. Tak samo jest z cenami w Tibii. Wszystko sie zmienia CipSoft chce dla kazdego jak najlepiej, rozwijaja sie.
Ktos napisal ze czeka na Tibie 3d. I co to wtedy bedzie? Kolejna denna muca.
Tibia po samym wlaczeniu ma swoj klimat, i to sie czuje. Wiec nie mowcie mi ze nie ma klimatu bo albo jestescie newbie albo wogole nie rozumiecie w co gracie.
Hmmm... To chyba na tyle. Sorka ale pisze ze szkoly i nie ma pl znakow ;D
eFeKt_MoTyLa_xD jest offline  
stary 05-06-2009, 12:25   #51
pokemonkowa
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eFeKt_MoTyLa_xD Pokaż post
Bardzo dobrze powiedziane... Mysle doslownie to samo.. tez spory czas nie gralem i teraz nie moglem sie polapac. Ale wszystko przyszlo z czasem, nauczylem sie "nowej" Tibii i trudno by mi bylo znowu uczyc sie starej.
Tak jak napisal kolega wczesniej... Klimat byl, jest i bedzie... Zawsze cos sie zmienia raz na lepsze a raz na gorsze. Tak samo jest z cenami w Tibii. Wszystko sie zmienia CipSoft chce dla kazdego jak najlepiej, rozwijaja sie.
Ktos napisal ze czeka na Tibie 3d. I co to wtedy bedzie? Kolejna denna muca.
Tibia po samym wlaczeniu ma swoj klimat, i to sie czuje. Wiec nie mowcie mi ze nie ma klimatu bo albo jestescie newbie albo wogole nie rozumiecie w co gracie.
Hmmm... To chyba na tyle. Sorka ale pisze ze szkoly i nie ma pl znakow ;D
WITAM! moze mi ktos podac link do tego abym mogla sprawdzic ile godzin gral ktos tak przez dany okres czasu...no co zgubilam strone z gory dziekuje
 
stary 05-06-2009, 12:41   #52
Pirate Cutthroats
Użytkownik Forum
 
Pirate Cutthroats's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006
Wiek: 34

Posty: 386
Stan: Niegrający
Świat: Real life
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pokemonkowa Pokaż post
WITAM! moze mi ktos podac link do tego abym mogla sprawdzic ile godzin gral ktos tak przez dany okres czasu...no co zgubilam strone z gory dziekuje
Trochę offtop ale proszę: http://www.pskonejott.com/otc_display.php
__________________
Cytuj:
Gugo Blood [47]: twoja stara pije wode po pierogach
Cytuj:
Coconut Almighty [20]: this game is for young old and prehistoricals
Pirate Cutthroats jest offline  
stary 05-06-2009, 15:39   #53
toudi96
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 12 2008

Posty: 24
Stan: Na Emeryturze
Imię: Barbarion
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 20
Domyślny

ci którzy przezywają Tibię tzn. że jest głupia i najgorsza bo zaczęli grać jak zaczęły się updaty
ja gram z początków tibia 7.5 i gdyby porównać tamte czasy z obecnymi to widać spoooore zmiany

gdy pierwszy raz usiadłem przed tibią cieszyłem się że można fajnie pograć, pogadać z ludźmi i cieszyć się grą
przez tyle lat Tibia stawała się coraz to mniej sławna
pamiętam jeszcze jak Venore było całe pełne, nie było miejsca w dp, amazon camp był wiecznie zajęty, a teraz? ludzi w Venore i nie tylko w nim, ubywa bo coraz to nowsze updaty. Wkrótce w tibię będzie grać mniej niż 10 000 osób.

nie wiem po co Cipsoft robił tyle tego
powinna być jedna mapa i wszyscy powinni posiadać równe prawa

Ostatnio edytowany przez toudi96 - 05-06-2009 o 15:41.
toudi96 jest offline  
stary 05-06-2009, 16:01   #54
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez toudi96 Pokaż post
ci którzy przezywają Tibię tzn. że jest głupia i najgorsza bo zaczęli grać jak zaczęły się updaty
ja gram z początków tibia 7.5 i gdyby porównać tamte czasy z obecnymi to widać spoooore zmiany

gdy pierwszy raz usiadłem przed tibią cieszyłem się że można fajnie pograć, pogadać z ludźmi i cieszyć się grą
przez tyle lat Tibia stawała się coraz to mniej sławna
pamiętam jeszcze jak Venore było całe pełne, nie było miejsca w dp, amazon camp był wiecznie zajęty, a teraz? ludzi w Venore i nie tylko w nim, ubywa bo coraz to nowsze updaty. Wkrótce w tibię będzie grać mniej niż 10 000 osób.

nie wiem po co Cipsoft robił tyle tego
powinna być jedna mapa i wszyscy powinni posiadać równe prawa
Jest więcej lokacji, więc ludzie się rozproszyli po nich.

Klimat to klimat, zmienna rzecz.

Nie rozumiem was. 90% rzeczy ze starej tibii można robić na tej nowej, te 10% to wkurzające błędy. Tak samo, facc area zostaje zawsze taki sam, nie zmienia się, więc po co się pchacie na nowe nieklimatyczne tereny skoro macie za darmo cały facc area do dyspozycji? Są dwie części gry, mechaniczna i klimatyczna. Są tacy którzy dzielą się na obydwa i tacy którzy wybierają jedno, da się zrobić i to i to, a wbrew pozorom każdy gracz urządza sobie tibijskie zabawy. Moi koledzy dużo expili, graliśmy nieklimatycznie, używając nieklimatycznych określeń, używaliśmy spoilów, ale kiedy co do czego przyszło, bawiliśmy się. Spotykaliśmy się na gry w piłkę (tak, 50+ levele), zwiedzaliśmy zagadkowe miejsca, bawiliśmy się w domku, gadaliśmy, robiliśmy questy bez spoilerów, czytaliśmy tibijskie książki... Łączyliśmy to i to, zawsze tak było w tej starej tibii i w tej nowej. Myślicie, że w starej tibii był tylko klimat? Mylicie się. Przypomnijcie sobie swoje wspomnienia, też stawialiście dużo na rozwój postaci, każdy dużo grał mechanicznie. W tej nowej tibii jest taka sama ilość mechaniki co klimatu, większość tego nie zauważa.

Nowe miejsca są klimatyczne, barwne i ciekawe, mają nowe zagadki jak i część mechaniczną - odpowiednio skonstruowane miejsca expienia, wartościowe questy itd.

Na koniec dopowiem: idę wbić lvl moim 50 knightem na potężnym smoku, oczywiście za pomocą mojego nowego gigantycznego miecza, tylko żeby manasów nie zabrakło.
Alanus Lutinum jest offline  
stary 05-06-2009, 16:04   #55
Maniak69
Zbanowany
 
Maniak69's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Wpisy bloga: 22

Posty: 226
Domyślny

Dzieje się postęp.
Definicja postępu?
Postęp, oznacza że złe rzeczy, wydarzają się o wiele szybciej...

Czasami myślę, że lepiej by było, gdyby specjaliści z cipsoftu przestali rozwijać tibię - po prostu, co update stacza się ona w dół.

Ostatnio edytowany przez Maniak69 - 05-06-2009 o 16:10.
Maniak69 jest offline  
stary 05-06-2009, 17:10   #56
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

Jak dla mnie to co update robi się ona lepsza.
Alanus Lutinum jest offline  
stary 05-06-2009, 17:39   #57
toudi96
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 12 2008

Posty: 24
Stan: Na Emeryturze
Imię: Barbarion
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 20
Domyślny

Każdy ma własne zdanie i nie wolno mu zabraniać myśleć inaczej.
W tibi 7.6 było z kim pójść na guardy, minosy i orci. Owszem teraz też można ale nie tak samo fajnie jak kiedyś.
Ale zobacz dzisiejsze Kazordoon ile tam jest ludzi na oko? Kopalnie nie są pełne, nie często widzi się tam dużo ludzi, a kiedyś? Pełno tego było, dużo party się robiło. Dobrze pamiętam te czasy, bo sam z kumplami chodziłem i wbijałem lvl. Gdzie teraz znajdziesz ludzi chodzących w party w dużych grupkach? Raczej się nie da, jak już to są to koledzy ze świata realnego.

Dla wielu ludzi Tibia to gra , w której celem jest wbicie największego lvla.
Grać, grać, wbijać lvl, wbijać lvl, grać. I to wszystko

Są też tacy ludzie dla których nie liczy się lvl, tylko przyjaźń lub poprostu bycie kolegą. Mam kolegę dla którego nie liczy się lvl. On wbija lvl i podczas tego rozmawia, i nie tylko.

Tak więc podsumowując Tibia jest dla każdego inną grą, innym światem, jedni wbijają i chcą być najlepsi, a drugim to wisi, chcą się poprostu dobrze bawić.

Ostatnio edytowany przez toudi96 - 05-06-2009 o 17:41.
toudi96 jest offline  
stary 05-06-2009, 17:43   #58
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

Teaser rzeczywiściwe ciekawie napisany, zupełnie inaczej niż poprzednie. Zmiany oceniam na plus, zobaczymy co będzie dalej.
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie

piternet jest offline  
stary 05-06-2009, 18:59   #59
Frezko
Użytkownik Forum
 
Frezko's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2008
Lokacja: Venore

Posty: 134
Stan: Usunięty
Imię: Ferionix
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xerena
Poziom: 140
Skille: 30/30
Poziom mag.: 78
Frezko ma numer GG 2997386
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nonex Pokaż post
Bardzo ładnie napisany artykuł Cipsoft i nie wielka garstka graczy podchodzi do Tibi w stylu RP (role-playing) i robią to dobrze tak jak trzeba to robić. To wy matoły niszczycie klimat gry a potem płaczecie ze gra nie ma już tego samego klimatu bo zamiast wyruszyć z towarzyszem spod baru Carlin zmierzyć się z groźnym smokiem i przeżyć przygodę cieszyć się zwycięstwem i nagrodą z jego martwego ciała to wy "huncicie hordy smoków dających 700 expa i jeszcze mówicie ze jesteście na minusie bo manasy się skończyły" ludzie ogarnijcie i grajcie w Tibie z wyobraźnią!


Nie gram w Tibie nie dlatego ze od 7.6 to syf i jest pełno dzieci które mysla ze RP to royal paladin HAHA tylko dlatego ze już nikt prawie nie gra RP i nie odgrywa ról w tej dobrej grze mmorpg zaznaczam ze Tibia to gra RPG a wy nie macie nic wspólnego z graniem w stylu RPG



Powiedzcie mi ilu z was czytało Tibijskie książki i rozmawiało z npcami na tematy Tibi o których nawet pojęcia nie macie. Otwieracie solucje do questow i jazda a fabule tych questow macie daleko w dupie! Nie które questy RPG sa w Tibi a wy nawet nie macie o nich pojecia bo nagroda za nie jest Jakis wyjebany itemek ani ozdoba ale sama przygoda przeżycia tych niesamowitych lokacji i ekstremalnych walk. Teraz gracze exp exp exp kasa kasa i PvP żal mi was bo większość z was to dzieci a to podobno dzieci maja największa wyobraźnie której w Tibi brak...



Więc nie w*****ajcie mnie i prawdziwych starych graczy i tych którzy ciągle graja RP ze cipsoft zjebał wam Tibie bo zrobiliście to wy sami... I już nie da się uratować tego nawet na serwerach Non-pvp gdzie klimat właśnie jest najwazniejszy dawno poszedl w zapomnienie na rzecz itemow kasy i expu.
Pamiętam czasy szkole kiedy gralem w Tibie i przeżywałem te wspaniale przygody na codzien epickie opowiadania i walki z Faraonami. Dziś tez to jest ale nikt juz na to nie patrzy>



Wątpię by wielu z was znało Fabule Questu POI albo ogólnie Tibi i ich największych questów nawet Anhi HAAH dla was to tylko juz itemy . ZAL MI WAS I APELUJE grajcie z wyobraźnią i odgrywajcie role nawet podrzędnego rybaka który łowi ryby kolo rzeki Thais i jest dla was NOOBEM ALE JA WAM MOWIE TO ON WŁAŚNIE JEST PRAWDZIWYM GRACZEM lepszym od was... Nie chce nikogo urazić bo wierze ze nie którzy z was sie zmienia i zmienia podejście do Tibi spróbujcie a jak wam nie wyjdzie to kupcie sobie zioło i spróbujcie jeszcze raz jak wam to nie pomoże to idźcie dalej huncic i wbijać nowe 200lvle.



I niech nikt nie wazy się mi odpisywać riposty jesli nie przeczytałeś ze zrozumieniem całego mojego postu bo znajdę , zabije i spale na stosie...
W pewnym znaczeniu twojego posta mogę się zgodzic. Ale powiec mi kto dodał frosty na których można bic tak szybko lvl. Kto dał tak wielką siłę Rycerzowi,Paladynowi,Magowi i Druidowi że by mogli bic masowo Smoki. Kto pisze książki od razu z odpowiedziami jakie trzeba zdobyc przedmioty np książka która znajduje się na poh z wypisanymi samymi przedmiotami do Dreamer's Challenge Quest. Kto ułatwia dojścia na dane expowiska. Kto opisuje wszystko w swoich newsach co się znajdzie w updacie. Kto dał eq na początek. Przecież to sprowadziło najwięcej dzieci. Gdzie te zwroty akcji z gier RPG. Za co mam bic Hairman The Huge,Generala Muriusa czy Orshabaala.
jak mam wyczuc klimat RPG jak Golden Boots wyglądają żałośnie. Że potężnego potwora bije koleś o wyglądzie błazna. A jedną z najlepszych broni obuchowych jest rękawicą na patyku. Był już temat o wstawienie starego servera które poparło strasznie dużo ludzi wiesz dla czego cipsoft się nie zgodził dla tego że taki staroc sprzed kilku lat cieszył by się większą popularnością niż nowe servery co by udowodniło że cipsoft spierdzielił tibie.
__________________
Nie gram w tibie
Frezko jest offline  
stary 05-06-2009, 21:53   #60
toudi96
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 12 2008

Posty: 24
Stan: Na Emeryturze
Imię: Barbarion
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 20
Domyślny

@up
popieram

powinno sie zaczynać bez eq, niektóre itemki mogłyby wyglądać lepiej
powinni zrobić 1 server na którym byłyby mapy z 7.5 i starszych Tibi


a co najważniejsze (według mnie) to przy zakładaniu konta powinni zrobić test z angielskiego
(strzelam) pewnie 40% Tibijczyków nie zna w ogóle angielskiego, ich podstawowe słowa to:
fri items plx, leave, no have, (i oczywiście zwroty pytające o narodowość)

Cipsoft powinien czasem posłuchać graczy, zrobić ankiety, to może wtedy nie byłoby tylu noobów, może niektórzy ludzie bardziej optymistycznie patrzyliby na Tibię
toudi96 jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:27.


Powered by vBulletin 3