Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 01-07-2004, 22:55   #21
Owoc
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003

Posty: 264
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Gremlin
1. Stary poradnik byl bardzo slabo napisany, a post Bartsa szybko by spadl na przed ostatnio strone i nikt by to nie widzial.

2. Stary temat zostal odklejony i zamkniety, ale jak ktos czuje ze dopisalm tam cos co powinno sie znalesc w poradniku to prosze skopiowac tutaj, ja pobierznie przegladajac tamten temat nie znalazlem nic naprawde wartego przerzucenia tutaj.

[ciach]
No dobra, ale jak przykleiliście, to dlaczego miałby być bardzosłabo napisany?
Fakt, że tu jest dobry poradnik (i duży wkład pracy), ale żeby od razu wywalać topic?

W każdym razie, ten poradnik zaszedł dalej w potworach (tzn. opisuje więcej potworów niż mój), ale nikt nie poruszył wątku hunting-spotów; w moim poradniku ja (i nie tylko ja) o tym na pisałem, trzeba było na razie zostawić... ale co tam...

Niby nie na temat ale miałem powód, żeby to napisać.

PS czemu ludzie tak nabijają posty? Już widziałem tematy w dziale zdjęcia (1 zdjęcie = 1 post; 20 zdjęć), a tutaj mamy poradnik podzielony na kilka postów, bo ta liczba jest tak ważna że każdy post się liczy.
__________________
W Tibii 2 razy dotarłem do lvl 36:
Owoc, lvl 36 Elite Knight, Danubia
Demonic Owoc, lvl 36 Royal Paladin, Elysia

Teraz już nie gram w Tibię. UT2004/GW!
Owoc jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-07-2004, 23:20   #22
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: Up
1. Poczatkowo filozofia byla ze lepsze cos niz nic, ale jak widac zamiast zmniejszenia sie pytanie zostalismy zasypanie "poprawkami".

2. Tak jak wspomnialem post Bartsa szybko by spadl na dalsza strone i nikt by tam go nie widzial gdyz wszyscy czytaja tylko ostatnia strone i czasami pierwsza.

3. Teoretycznie opcja bylo starego tematu i wladowanie nowej tresci, ale bylo by to nie fair i wymagalo duzo wiekszych nakladow pracy z mojej strony.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2004, 18:10   #23
Ikar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 12 2003

Posty: 11
Domyślny

Mam trochę więcej expa, skilli i trochę więcej łaziłem .

Co do DLi - faktycznie - ba - jak sie mocno uprzeć i mieć moocne nerwy - da się blokować dla z powodzeniem od jakichs nawet marnych 300 hp <- non stop liczac sie z deadem (nawet mniej hp mozna miec w sumie... - bo to juz niewielka różnica XD) - pytanie - po co? Jeszcze rozumiem nowe światy i pęd do nieezłych przedmiotów, na światach starszych - wyłącznie się traci (i to - głupio) + robi niebezpieczeństwo dla towarzyszy. Ja tam generalnie nie lubię ryzykować za bardzo, jeśli nie ma potrzeby - nie wchodzę do dla bez 770 hp (a już napewno nie poniżej 700) - choć to może moje traumaturgiczne przeżycia powodują - co mam tak mało hp, to dostaje dużym kombem, tak, że ledwo ledwo (fw + gfb na wejście, no i potem deep yellow, a tu trzeba wycelować uhem po kliknięciu na attack na dla ). Anyway - odrobina ostrożności, i zabija się je bez najmniejszych problemów.


Połaziłem sobie też trochę po zamku w OF . O ile kiedyś nie cierpiałem tego miejsca - to się teraz nawet przekonuję . Jeszcze może 100k na godzinę nie wyciągam (warlordy omijam), ale takie 60-70 regularnie . UHożerne miejsce - fakt, ale ten exp... .
Warlordy - blokując/albo bijąc w teamie - prościzna .
Solo miałem tylko 1, poszło 8 UH przy jakichś 82/81, albo 83/81 + ring. No i sądzę, że po prostu miałem pecha, bo nie są AŻ takie trudne - małe hity mi po prostu wchodziły, no i to było pierwsze spotkanie solo człowiek się uczy i pamięta o głupich deadach .

Co by nie mówić jednak - 60 lvl 80/80 - i OF czeka otworem - znaczy - nie ma wtedy problemów żadnych - poza lagami, brawurą, etc


A co do zdradzania taktyk - a co ty myślisz? że wszystko na talerzu dostaniesz? :> pewne rzeczy samemu trzeba odkryć .
Ikar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2004, 20:32   #24
eldian
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Venore
Wiek: 31

Posty: 289
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 36
Skille: 68/59
Poziom mag.: 15
eldian ma numer GG 7414703 eldian ma login Tlenu Eldian@o2.pl
Domyślny

hmm... normalny knajt który teni na 20lev ma srednio 50/50-60/60 moj brat by mial gdizes 60/60 a nie 50/50 gdyby nie to że musiał na firesword uzbierać
na nonpvp tez ludzie trenia i to ostro bo miniej coraz jest blokerów bo wszyscy na mocne potwory idą a na słabe niema blokerów
__________________
"Bo nie możemy nie mówić tego cośmy słyszeli i widzieli"
Dz 4,20
eldian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2004, 20:51   #25
Ikar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 12 2003

Posty: 11
Domyślny

@up

że tak powiem - post bez sensu absolutnie cię nie rozumiem , co to ma do rzeczy w poradniku? :>
A co do trenowania - ja gram na calmerze i trenuje się, trenuje . Przy czym calmera jest o tyle specyficzna, że ma mało średnich lvli, a szczególnie mało średniolvlowych knightów - dlatego też rzeczy do crown i bronie są tak tanie, a potem nagle jest duuży skok cenowy .
Ikar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2004, 08:17   #26
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

@Up : twoj post tez nic ciekawego nie wnosi.Co kogo obchodzi, ze trenujesz(ecie) i na calmerze ceny crown setu i broni sa tanie?

@Topic : Podam tutaj ekipy na odpowiednie hunty.

Cyklopy : knight -15lvl + 1-2pallkow-15lvl
Dwarf guard : knight -20lvl + pallek-20lvl
Smoki : 1)knight-25lvl-+ pallek-25lvl + sorc-20-25lvl(bloker + bolter + hmmiec ) 2)Knight-30lvl+ + knight-30lvl+(gsy / dlance / whammery).
Banshee : knight ~50lvl, pallek ~40, sorc ~40
Giant spider : knight 40lvl, pallek ~30lvl
Hero : knight 35lvl, pallek 35lvl, sorc 30lvl
Black knight : knight 50-60lvl, pallek 55, sorc 55
Dragon lord : 1)knight 45lvl, pallek 45lvl, sorc 40lvl
2)knight 50-55lvl, pallek 50, sorc 55.
Behemoth : knight 60lvl, pallek 60lvl, sorc 55lvl
Warlock : knight 80-85lvl, sorc 80, sorc 80lvl,sorc 80.
Demon : knight 75lvl, sorc 70, sorc 70, sorc 70.

Oczywiscie podalem ekipy "w przyblizeniu", bo nikt nie broni isc na 20lvl na DLa, albo na 60 na demona.Po prostu podalem squad, ktory wg mnie jest wystarczajacy.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2004, 20:19   #27
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: Up
Cyklopy: 1 palek na 12+ lvl, albo 1 knight na 30+lvl, ew sorc/druid z monkiem (27+lvl), ekipa tutaj to glupota.

Dwarf Guardy: 1 Knight na 40+, albo 1 palek na 35+ albo druid/sorc z 2 monkami.

Banshe: 1 knight na 55+ i 1 koles co strzela SD

GS: 1 Palek na 25+ lvl, albo 1 sorc/druid na 30+lvl

Hero: Knight na 35 lvl nie da rady dojsc do hero jako bloker, 45+ lvl na blokera knight, ekipa 1 osoba z boltami albo DS (Demon skeleton). Ew solo paladyn 65+ lvl (sorc ~80)

BK: 1 Knight 50 lvl i 1 Bolter albo koles z 2 DS.

DL: Polecam blokowanie na 45 lvl, pelne ciekawych przezyc i nie przezyc , ekipa moze miec ~30 lvl jesli beda uzywac mana shield.

Behemot: Albo 2-3 palkow z 80+ distance (lvl 30+), albo 1-2 sorcow/druidow z explosion lvl 40-50 polecany.

Demon: Knight 70+, ekipa 40+ sorce/druidzi i 50+ paladyni.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2004, 09:18   #28
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

@UP sam mowiles, ze czesto chodza na cyce huntowac, wiec dalem je tez do tej listy.To samo z guardami.

Co do dla to sie zgadzam.Co do 45lvlu to sam blokowalem na nim (45 wlasnie) i nie bylo tak strasznie jak mowia...tzn blokowalem na wiezy .
BK : 2 ds?Przeciez bk sie przerzuci i je rozwali dosc szybko..
Hero : czemu knight na 35 nie bloknie?Dalej uwazam, ze moze (ah ta droga )
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2004, 01:32   #29
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Domyślny

jakim cudem ktos na 10 levie moze miec 20/20 knightem? caly czas na full attack jedzie czy co? ja mam 9 lvl knighta i mam skile 31/29. wale prawie caly czas full defence i staram sie lac podwojne mobki. eq mam spike sword, p-armor, brass legs, iron helmet i dwarven shield. chodze w leather boots dla wygody
__________________
I feel like 11 years old nOOb...
Nie jestem podrecznym manualem. Moje gadu-gadu nie sluzy do spamowania mnie.



aktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2004, 14:08   #30
jasiek - Aldora
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 07 2004

Posty: 14
jasiek - Aldora ma numer GG 2071430
Domyślny Pytanie

Ja jestem knightem, używam pałki i zauważyłem że coś wolno mi rosną skile. Na 10 lvlu bez trenowania mam skile 23/22 czy to dobrze? Bo kiedyśgrałem knightem i bez trenowania miałem coś lepsze skile. Przejdźmy do rzeczy. Czy knightowi tak samo rośnie club fighting jak sowrd fighting? Musze to wiedzieć. Prosze odpiszcie. Z góry thx .
jasiek - Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2004, 08:22   #31
Xeromo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 08 2004

Posty: 3
Xeromo ma numer GG 2796411
Domyślny

ja mam level 60 skile 77/73 i nie wiem na czym teraz amm expic i jakie potworki moge jakos oplacalnie huncici samemu moze ktoś mi odpowiedzieć na te jakże trudne pytanie?? NIE MAM PACC'A JAKBY CO! dzięki za odpowiedź
Xeromo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2004, 23:56   #32
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: Up
Do kopalni z guardami marsz i nie widze cie przez kilka dni.

Ew. Mindwallin (poszukaj bylo naprawde duzo tematow jak tam dojsc).
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2004, 03:15   #33
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Domyślny

po dlugich rozmyslaniach doszedlem do wniosku, zelepiej jest sie przyezucic na mass expa. skille i tak urosna. to co ze na 25 levie bede lal potworki, ktore "wyskilowani" najci leja na 20? skille i tak urosna a przynajmniej pierona sa wieksze szanse ze sie ucieknie pk albo przed jakims upierdliwym respawnem dowod? w 4 minuty 600 expa. tylko roty na full attack. okolo 200 gp. moze i malo ale leje tylko spike swordem i uzbieralem sobie juz na serpenta... nastepnym krokiem bedzie k-armor ( beholder shielda juz mam) i bedzie cacy. tam gdzie expie w nocy jest baaaardzo malo ludu i exp ciekawie skacze. moglem przez caly czas trenic, skille by urosly nieznacznie bardziej niz na mass expie.
jednakze jest problem taka taktyka sprawdza sie tylko przy gestych spawnach i jesli nie ma konkurencji... jezeli jest konkurencja to wtedy defensive i napieprzam...
__________________
I feel like 11 years old nOOb...
Nie jestem podrecznym manualem. Moje gadu-gadu nie sluzy do spamowania mnie.



aktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2004, 07:59   #34
Barts
Użytkownik Forum
 
Barts's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Hell
Wiek: 37

Posty: 416
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Askara
Poziom: 40
Poziom mag.: 44
Domyślny

@up
po czesci sie moge z toba zgodzic jednak na wyzszych lv lepiej miec dobre skille zeby oplacalo sie na cos expic for example 75 w mele zeby jakos oplacalo sie expic na guardach czy 70 zeby na elfach nie schodzilo za duzo UH nie mowie juz o orcland czy smokach ;p

wiec bez paranoi ze ktos na 30 lv lata ze skillami 50 a gosc na 20 ma skille 80
ani dla 1 ani dla 2 sie te skille nie oplacaja

dobrze jest najpierw trenic do momentu uzyskania 4 MLV a pozniej masz chwile spokoju z trenowaniem na wyzszych lv mozesz juz trenic czekac na wyznaczona kolejke na guardach itp

@ gremlin
Minatwiln analfabetku ;p
Barts jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2004, 16:36   #35
Siergiey
Użytkownik Forum
 
Siergiey's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2004

Posty: 458
Gildia: Draco~ 4ever
Świat: j3bac tibie
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Barts
@ gremlin
Minatwiln analfabetku ;p
Mintwallin analfabetku;D
A co do mass expa, to na poczatku - tzn wejsciu na main wyciagnac te 40/40 (szybko sie to robi) i dopiero expic i nabijac mlvl. Jak exp zacznie naprawde wolno isc, a my bedziemy mieli za male skille by bic guardy albo cos innego (cyce,smoki itp), wtedy mozna zaczac podnosic skille ;P

Ostatnio edytowany przez Siergiey - 11-08-2004 o 16:39.
Siergiey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2004, 22:41   #36
Pawelek paladyn
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 08 2004

Posty: 26
Pytanie Pytanko :)

Mam pytanie
Mam elite knighta i mam 4 mlvl (zaraz 5 ) i jak bym chcial uzyc exori to ile many potrzebuje ..???

Z Gury thx
Pawelek paladyn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2004, 11:39   #37
Siergiey
Użytkownik Forum
 
Siergiey's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2004

Posty: 458
Gildia: Draco~ 4ever
Świat: j3bac tibie
Domyślny

Exori zawsze zabiera prawie cala mane, niezaleznie od tego ile jej masz na danym poziomie. Jezeli twoje full many to np 300, kogos innego 400 to i tak zabierze prawie cala jej ilosc ;P
A liczy sie to tak:Berserk (Exori) = LvL*4, czyli jak masz 20 lvl, to 20*4 = 80 i zostaje ci jeszcze 20 many na utevo lux
Siergiey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2004, 02:58   #38
Maniack
Użytkownik Forum
 
Maniack's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2004
Lokacja: zabierzow bochenski

Posty: 677
Stan: Na Emeryturze
Imię: Neust
Profesja: Elite Knight
Gildia: Chair Kids
Świat: Unitera
Poziom: 154
Skille: 97/85
Poziom mag.: 9
Pytanie

Mam pytanie:
Mam knighta na 26 lvl ze skilami 65/63... jakie to skile jak na ten lvl zle/srednie/dobre
A i drógie pytanie.. te 65 to mam cluba i czy opłaca mi sie zaczynać trenować sword/axe (sword zajefajny def,axe zajefajny atak... a clun jakis taki shit :/)
__________________
od 8 maja 2007 siedzę w wojsku
8 maj 2007 - szeregowy
26 styczeń 2008 - starszy szeregowy
22 czerwiec 2009 - podporucznik
Maniack jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2004, 06:35   #39
McCooper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 06 2004
Lokacja: Białogard
Wiek: 42

Posty: 64
McCooper ma numer GG 3915659
Domyślny

@up
"Mam knighta na 26 lvl ze skilami 65/63... jakie to skile jak na ten lvl zle/srednie/dobre"

Jak ja zaczynalem trening to mialem wlasnie na tym lvl cos okolo tego. Czyli uwazam ze sa pozytywne. Tylko moze jakos je wyrownaj bo te 2 shielda to w pare godzin latwo osiagniesz a wiele zyskasz

"te 65 to mam cluba ..."
To dobrze. Malo osob gra wlasnie clubami, przez co przedmioty z tego typu sa tanie i latwe do zdobycia. No i of kors masz doswiadczenia z rooka. Popatrz sobie na statystyki na www.tibia.com i zobacz kto na twoim swiecie wymiata z cluba. Jak bedziesz widzial jakiegos polaka ktory jest "wysoko" to nie boj sie go zapytac o pare porad. Tylko nie badz nachalny bo ignore poleci natychmiast, no i nie bierz go za przyjaciela jak to robi wiekszosc niskolevelowcow, a pozniej nimi straszy wszystkich ktorzy chca ich "dotknac".
McCooper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2004, 12:46   #40
Maniack
Użytkownik Forum
 
Maniack's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2004
Lokacja: zabierzow bochenski

Posty: 677
Stan: Na Emeryturze
Imię: Neust
Profesja: Elite Knight
Gildia: Chair Kids
Świat: Unitera
Poziom: 154
Skille: 97/85
Poziom mag.: 9
Domyślny

cluby są tanie ale są słabe... :/
a tak apropo to jestem w rankingu club skill's na 50 pozycji xD
__________________
od 8 maja 2007 siedzę w wojsku
8 maj 2007 - szeregowy
26 styczeń 2008 - starszy szeregowy
22 czerwiec 2009 - podporucznik
Maniack jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:15.


Powered by vBulletin 3