Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-02-2006, 10:38   #1
Tomeczek999
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006

Posty: 10
Król Paladyn

Mam pytanie!!CZy paladyn zaluszmy na skilu 70 będzie hitował podobnie jak najt o podobnym skilu lub troche mniejszym bo dyst leci szycbiej dlatego skil u najta moze byc niższy??chodzi mi o hity pala z beltow..wiele osob mowilo ze są małe??czy to prawda??
Tomeczek999 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-02-2006, 14:56   #2
Picasso
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 06 2005

Posty: 131
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Yako'taka
Profesja: Druid
Świat: Unitera
Skille: -/20
Domyślny

Ja mam swoim palkiem 59 dista i najwiekszy jak dotad hit polecial w dsa za 101 (z beltow)
Watpie zeby knight o takim skillu z bronia jednoreczna byl w stanie zadac taki dmg(o ile w ogole przezyje solo z dsem ... xD) ;-)
Picasso jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2006, 15:06   #3
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

no nie chodzi czy przezyc ale czy zada hit ja szczeze wątpie w to pall ROX
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2006, 16:03   #4
Tomeczek999
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006

Posty: 10
Domyślny a

Prosze wypowiadajcie sie na ten temat o hitach pala i knighta
Tomeczek999 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2006, 16:41   #5
prywek
Użytkownik Forum
 
prywek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2005
Wiek: 36

Posty: 41
Domyślny

na best hit u pala sklada sie tylko skill dista za to u knighta wazny jest i skill i lvl. wiec knight napewno walnie wiecej z 2h broni niz palek z kuszy
prywek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2006, 20:33   #6
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez prywek
na best hit u pala sklada sie tylko skill dista za to u knighta wazny jest i skill i lvl. wiec knight napewno walnie wiecej z 2h broni niz palek z kuszy
Ze co, ze na hity knighta z melee sklada sie skill broni i LEVEL?? Od kiedy??
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2006, 21:10   #7
Tomeczek999
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006

Posty: 10
Domyślny a

Mam pytanie jak odpowiednio hitowac pallem zeby trening byl optymalny???
Tomeczek999 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2006, 21:24   #8
Picasso
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 06 2005

Posty: 131
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Yako'taka
Profesja: Druid
Świat: Unitera
Skille: -/20
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez prywek
na best hit u pala sklada sie tylko skill dista za to u knighta wazny jest i skill i lvl. wiec knight napewno walnie wiecej z 2h broni niz palek z kuszy
Z tego wynika, ze skillowania jest bez sensu -,-
No bo po co? Skoro majac skille 40/40 na 60lv wali sie wiecej niz na 20lv ze skillami 80/80 o_O
Jednym slowem LOL xD

@up
trening palkiem jest nieoplacalny, lepiej caly czas expic Skill leci bardzo szybko, kolo 20lv ma sie okolo 55 w ogole nie skillujac...
Przyklad treningu: kupilem 55 kamieni, ktore starczyly mi na jakies 30 minut... Nabilem w tym czasie chyba 21% (dist 57 mialem wtedy) ;/
Trzeba tez wspomniec o tym, ze kamienie mozna jedynie kupic od 8-10lv ktore bily lv na goblinach i dzieki temu nazbieraly kilka, jednak bardzo rzadko ktos w ogole je sprzedaje ;/ Zbieranie ich tez jest strasznie nudne i ciezkie [przez 2 godziny nazbieralem 60 ;/ [w tym 20 z n00bka ktory padl na hunterze )] Trening ze spearami to dopiero na wysokim poziomie kiedy mozna ich zabrac ze soba naprawde sporo (przeciez nie pojdziesz bez eq trenic bo cie roty ubija -.-)
Wniosek? Palem trza expic a nie trenic xD
Picasso jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2006, 21:36   #9
Tomeczek999
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006

Posty: 10
Domyślny Paadyn Rulez

A co myślicie o hitach pala z beltow jak i najta z broni..so porownywalne czy jakie??odpowiedzcie a jescze ponawaim pytanie jak najefektywniej skillowac pallem??Help me
Tomeczek999 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2006, 21:36   #10
Tomeczek999
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006

Posty: 10
Domyślny Paladyn Rulez

A co myślicie o hitach pala z beltow jak i najta z broni..so porownywalne czy jakie??odpowiedzcie a jescze ponawaim pytanie jak najefektywniej skillowac pallem??Help me
Tomeczek999 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2006, 21:59   #11
Tomcio Pall
Użytkownik Forum
 
Tomcio Pall's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 30

Posty: 519
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Arashi/KoA
Świat: Thoria/Aldora
Tomcio Pall ma numer GG 1669739
Domyślny

@Picasso
"Trening ze spearami to dopiero na wysokim poziomie kiedy mozna ich zabrac ze soba naprawde sporo (przeciez nie pojdziesz bez eq trenic bo cie roty ubija -.-)"

Na wysokim lvl lool? Ja jak poszedlem moim pallem przy skillu 56 ze spirami na cyca to 3min i cyca nie ma. A co tu gadac z jakims wyzszym lvl i skillami (mialem 21lvl).

@topic
Szczerze mowiac mozna do jakis 35/30 poskillowac ale potem sie nie oplaca
__________________
'Świat schodzi na psy, razem z nim Ty wierzysz mi?'
'Niech rap da Tobie siłę, nadzieje i wiarę'

Ostatnio edytowany przez Tomcio Pall - 05-02-2006 o 22:01.
Tomcio Pall jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2006, 22:15   #12
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Hity z beltow nie sa wyzsze/ nizsze od hitow melee. Sa inaczej liczone.

Pal na skillu ~50 z luku spokojnie bije cyca za 70-80 ( sredni dmg jest troche nizszy ale takie hity wchodza czesto ). Knight na takim samym skillu nawet z dwurecznej broni tak mocno nie uderzy.

Wspomniany hit za 101 w dsa - takie hity knightem to i owszem, widzialem, ale na filmikach h-lev z sca/ sov.

Z drugiej strony - dmg z broni melee wyraznie rosnie ze wzrostem skilla, dmg z boltow nieznacznie ( a raczej wyrownuje sie do sredniego ). Zaloze sie ze nikt przy 77 dista nie wbije rekordowego hita w granicach 210, a tyle wynosi moj best ( warhammer, 77 cluba ).
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2006, 00:29   #13
Markizek666
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 02 2006
Lokacja: Eeemm... Kazz??

Posty: 147
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: LOL?
Świat: Silvera
Poziom: 29
Skille: 21/23
Poziom mag.: 35
Domyślny

Lev jest ważny u pala jak i u knighta Skill zwieksza sile hita a lev usrednia na skillu 80 na 10 lev walniesz za 150 i za 20 a na takim 30 lev to kolo 150 i raczej wejdzie kolo 70, oczywiscie tez moze walnac i za 1 nawet ale to zalezy w co wali. Ja malem pala na 72 skillu (juz nie mam bo 3 dedy i koniec) to w DSa z luku max za 97 walnolem.
a kumpel na 74 swordzie walnol w DSa za 111
wiec Hity raczej podobne (arrows ma 25 ataku , Serpent 25 ataku)
Ja zato na 73 discie wyciagnaolem z throwning stara w monka i w Draga 147 a knight na tym skillu z Fsa spokonie za 160 w slime walnol (ten sam co w DSa z serpenta).
POwer bolt ma chyba kolo 40 ataku a GS ponad 45 chyba (nie znam sie )
I juz kinia wygrywa kumpel za 190+ w draga na 75 swordzie a ja palem w zyciu bym nie walnol z pw na 73 skillu za 180+ nawet
To tyle na dzisaiaj
Pozdro.
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych"


Jestem super i bende jeszcze lepszym
Lecz pewnie znowu zabije mnie jakiś i dostanie i wyjdzie na

Ostatnio edytowany przez Markizek666 - 06-02-2006 o 00:31.
Markizek666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2006, 00:44   #14
Horde Blaze
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny A jednak ;/

Wlasnie sie przezucilem z knighta na pala i przykro mi to stwierdzic ale palek ma jednak slabsze hity. Knight mial skille 72 i moj best 187 a palek na tym samym skillu walnol za 134 ;/ mniej gralem troche palkiem na tym skillu lecz setki wpadaja zadziej i to znacznie przynajmiej w porownaniu do broni dwurecznej. Na kolkulatorze porownujac postacie na tym samym lvl wyszlo mi ze palek musi miec skill ponad 100 zeby ze zwyklego bolta walnac za 200 a w przypadku knighta jest to mozliwe juz od jakies 75 wiec roznica jest spora jeszcze biorac pod uwage kosz spearow i ich podoszenie ;/ Odnosze wrazenie natomiast ze palkiem hity wchodza znacznie czesciej.

Nie smiejcie sie co do tej 200 bo to tylko wynik z kalkulatora palkiem jeszcze nie testowalem natomias knight to 100 prawdy
jeszcze 65 RP ze skillem 84 ma besta cos kolo 170 wniosek wyciagnij sam.

Ostatnio edytowany przez Horde Blaze - 06-02-2006 o 00:47.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2006, 01:31   #15
Picasso
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 06 2005

Posty: 131
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Yako'taka
Profesja: Druid
Świat: Unitera
Skille: -/20
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tomcio Pall

Na wysokim lvl lool? Ja jak poszedlem moim pallem przy skillu 56 ze spirami na cyca to 3min i cyca nie ma. A co tu gadac z jakims wyzszym lvl i skillami (mialem 21lvl).
Chodzilo mi o to, ze na wysokim lv trenowac mozna dluzej bo mozna wziac ze soba pokazna ilosc wloczni (1lv do przodu to 1 dodatkowy spear)-,- A tak co? Na 20lv ile ich wezmiesz? 20? To starcza na 10 minut (jak nie krocej) ;/

@Horde Blaze
Ale pamietaj o tym ze pal moze uzywac sd ktore w pozniejszych etapach gry w polaczeniu z boltami zadaja naprawde dotkliwe obrazenia...
No i przede wszystkim pal traci duzo mniej uhow niz knight i uzywa hmm do expienia z lepszym skutkiem niz rycek.
Kolejna zaleta palka jest niewidka z ktora elegancko sobie mozna latac np. po ghostlandzie bijac niczego nieswiadome dsy a exp leci bardzo szybko.

@Markizek666
"a kumpel na 74 swordzie walnol w DSa za 111"
Nie wierze, zeby z serpenta nawet przy skillach EO mogl wejsc taki hit w DSa (no moze jakas tam szansa minimalna jest, ale na bank nie przy skillu 74 ;/)

Nalezy wspomniec tez o tym, ze palek juz od 20-25lv moze huntowac z powodzeniem duzo lepsze monsterki(20 rycek na ghostlandzie? heuheaeuhe chyba na poziomie z ghulami max) niz knight przy czym nawet jesli nic nie wylootuje to straci tylko pare gp na bolty a knight wyda gruba kase na uhy i wszystkie "wywali w bloto" (mowa tutaj o niskich levelach)

Nastepna dobra strona palka jest mozliwosc tworzenia hmm w wolnym czasie (przy okazji mlvl leci a darmowe runki na hunta zawsze mile widziane)

Odnoscie hitow to tak jak tam ktos wspomnial - skill dista nie zwieksza poteznie sily zadawanych obrazen lecz zwieksza szanse za zadawanie srednich i duzych hitow czesciej (to chyba najbardziej trafne myslenie)

Podsumowujac, moim zdaniem palek jest lepszy od knighta (zreszta w kazdym rpgu wolalem postacie, ktore choc troche potrafia poslugiwac sie magia niz "chodzace czolgi") ze wzledu wyzej wymienionych powodow (zapewne jeszcze kilka plusow by sie znalazlo, ale juz jestem spiacy i nie chce mi sie myslec xD).
Picasso jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2006, 08:11   #16
ZiomekStwola
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Hit

Eh moim zdaniem pall dobrze bije na skillach
a knight?
Rzeczywiscie u knighta zalezy tez o lvlu....
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2006, 08:20   #17
NooB from LW
Użytkownik Forum
 
NooB from LW's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2005
Lokacja: Lidzbark Warimński
Wiek: 31

Posty: 112
Stan: Na emeryturze
Imię: Nie
Gildia: gram
Świat: juz
Poziom: w
Skille: tibie
NooB from LW ma numer GG 9402597 Send a message via Skype™ to NooB from LW
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Picasso
Ja mam swoim palkiem 59 dista i najwiekszy jak dotad hit polecial w dsa za 101 (z beltow)
Watpie zeby knight o takim skillu z bronia jednoreczna byl w stanie zadac taki dmg(o ile w ogole przezyje solo z dsem ... xD) ;-)
Na skillu 50 wziolem z fire axe wild wariora na cepa i solowalem dsa wiec mi nie gadaj ze nie dam rady
NooB from LW jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2006, 09:18   #18
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

ja swoim 20 knightem skille 68/67 walnolem z gsa 174 w scaraba i niewiem czy pall o takim samym lvl i skillach walnol by tyle z bolt ... Po prostu KNIGHT wymiata
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2006, 10:51   #19
Tomeczek999
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006

Posty: 10
Domyślny a

dzięki ze mnie pokrzepiliście.CZytałem w teoriach o skillach ze najlepiej trenic pallem to zeby ci wchodzily zolte promienie albo hity do krwi??czy to prawda
Tomeczek999 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2006, 11:02   #20
Tomeczek999
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006

Posty: 10
Domyślny l

A jest podane ile bolt/arrow/power bolt ma ataku??
Tomeczek999 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:21.


Powered by vBulletin 3