Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-07-2007, 14:50   #1
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny Życie sorca po update - brak perspektyw i możliwości zdobywania doświadczenia.

Jak każdy wie, albo i nie wiem Letni update 2007 pogrążył postacie magiczne (w tym mnie). Jakie są moje odczucia związane z updatem? Całkowicie negatywne. Dlaczego? Tak to prawda, update ma swoje dobre strony, jednak nie dla postaci magicznych. Jeżeli CipSoft trąbi o balansacji niech ją zrobi, proszę bardzo, jednak mogli by zrobić prawdziwą balansację. Nie będę poruszał sprawy Rookgaardu, bo o tym się wypowiadałem gdzie indziej, więc tą kwestię pozostawię w spokoju.
Jak widać CipSoft dobitnie pokazuje nam, że z każdym updatem popełnia coraz więcej błędów. Rok temu znacząco ułatwili grę postaciom magicznym. W tym roku większość tego co mieliśmy nam po prostu odebrano. Co będzie w zimowym/letnim update? Czy CipSoft zabierze to co dał paladynom i rycerzom? Tego nie wie nikt, jednak już na TS widać było jak CipSoft przesadził z balansacją (hity po 800 z gwiazdek).
Co do samej balansacji - Tibia ma już 10 lat, w tym czasie przeprowadzono masę aktualizacji, a mimo to - te najważniejsze aktualizację z przeciągu 2 lat nie wyszły im zbyt dobrze. Jeżeli coś się dało w jednym updacie w drugim nie powinno się tego zabierać.
Po tym update widać jak CipSoft przewidział to co stanie się po updacie ulepszającym postacie magiczne. Teraz żeby dobrze wyjść w oczach rycerzy i paladynów większość rzeczy po prostu nam zabrał. Co zrobi w kolejnym updacie gdzie podobno ma balansować postacie magiczne... Jeżeli kolejny update ma być dla sorców kolejnym pogromem 50% postaci magicznych podziękuje za grę (jeśli te 50% nie zrezygnowało po tym updacie).

Na koniec nasuwa mi się jedno pytanie.
W związku z update wzrosła liczba rycerzy i paladynów. Ich siła nie zatrzyma ich teraz przed niczym. Wiąże się to z tym iż większość expowisk postaci magicznych zostało im zabrane. Co w tej sytuacji mamy robić, gdy widzimy na tombie nie jednego lub 2 paladynów jak było dotychczas a 10?
Jeżeli ktoś zna dobre miejsce na 40 sorca druta niech się wypowie w tym temacie. Jeżeli ktoś ma odmienne przemyślenia niech zachowa je dla siebie. Po prostu opisałem spojrzenie na życie sorca po updacie (bo głównie o niego mi chodzi) oraz na kolejne aktualizację tibii.
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-07-2007, 14:58   #2
Vinares
Użytkownik forum
 
Vinares's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Retributioon
Świat: Aldora
Poziom: 126
Poziom mag.: 8
Vinares ma numer GG 6486478
Domyślny

moze i jest w tym troche prawy ale co mial powiedziec ek ktory jak zrobil w dzien 1kk expa byl dumny z tego a ms w tym czasie zrobil z 3kk expa bez przesady, po update sorc dalej ma duze mozliwosci i z tego co widze wiekszosc dalej gra. Jak ek byl dupny nikt nic nie mowil a jak ms taki sie stal to afera ...

-CipSoft przesadził z balansacją (hity po 800 z gwiazdek). : hity zostaly zmniejszone, zeby kupic taka gwiazdke treba miec full assasin outfit, wartosc jednej wynosi 400 gp.

Czekajcie na next update moze cos przyniesie ciekawego

Ostatnio edytowany przez Vinares - 14-07-2007 o 15:05.
Vinares jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2007, 15:11   #3
chesek
Użytkownik Forum
 
chesek's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33

Posty: 368
Stan: Usunięty
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
(...) pogrążył postacie magiczne (w tym mnie)
O tak, 39 msa? -.-

Cytuj:
Jeżeli CipSoft trąbi o balansacji niech ją zrobi, proszę bardzo, jednak mogli by zrobić prawdziwą balansację.
Nikt, a tym bardziej CipSoft nie powiedział, że skończył balansację.

Cytuj:
Jak widać CipSoft dobitnie pokazuje nam, że z każdym updatem popełnia coraz więcej błędów.
W Cipsofcie też pracują ludzie. Nie podoba się - nie graj.

Cytuj:
W tym roku większość tego co mieliśmy nam po prostu odebrano.
Szczególnie Tobie.

Cytuj:
ednak już na TS widać było jak CipSoft przesadził z balansacją (hity po 800 z gwiazdek).
To było ich "pierwsze podejście", na drugi dzień obrażenia zostały zmniejszony. No i chyba nie muszę mówić, że tak łatwo ich nie dostaniesz?

Cytuj:
te najważniejsze aktualizację z przeciągu 2 lat nie wyszły im zbyt dobrze.
Im baaardzo dobrze, gorzej graczom, choć zależy jak na to się patrzy.

Cytuj:
Wiąże się to z tym iż większość expowisk postaci magicznych zostało im zabrane.
A było dobrze, jak ja widziałem ms/ed na żółwiach albo cały d lair zapełniony visami?

Cytuj:
Jeżeli ktoś ma odmienne przemyślenia niech zachowa je dla siebie.
Tej, a myślałem, że to jest forum? : (

Cytuj:
Po prostu opisałem spojrzenie na życie sorca po updacie (bo głównie o niego mi chodzi) oraz na kolejne aktualizację tibii.
Mogłeś to zrobić w jakimś już istniejącym temacie. Nie ukrywam, że masz wybór.

@Xambler
Cytuj:
Żal mi ciebie. Jesteś żałosny, ciekawe jak byś się wypowiadał gdybyś grał ms/ed!? Jak znowu udupiął knighta będziesz beczał
Taa, może i jestem żałosny, ale przynajmniej nie zaśmiecam forum, k****, którym to już temat: "Bo muj kolega czeczero nie bije po tysionc z esde."
Druga sprawa, moj char ma 3 lata, grałem nim przed świetnością druidów/sorców, w czasie jej i teraz też. Nie wiem, co zrobią, ale i tak nie zmienię voca, bo mało mnie to obchodzi czy zrobie 5 mln, czy 100k expa.

Cytuj:
Zal.br // Jak 230 ms z 80 mlvl walil z wave po tyle samo co jakis 45 ms z 45 mlvl przed upem to wybacz ale jest różnica. Weź pod uwagę że power bolt=SD więc bp power boltów kosztuję 12k i masz 2000 strzałów, a za 12k kupisz 2bp SD i masz 40 strzałów.
A czy ty jesteś 230 msem? Wypowiadaj się za siebie, a nie za kogoś. To, że jakiś napalony kolo przed kompem zobaczył, że ma zredukowane hity i easy mode off, nie znaczy, że nie da się grać, ale lepiej obciążać forum, niż pójść expić, nie?

Widzę, że z tym swoim żalem masz jakiś problem - #we.care na ircu. : P

Ostatnio edytowany przez chesek - 14-07-2007 o 15:45.
chesek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2007, 15:27   #4
Xambler
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 06 2007
Lokacja: Venore

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Diahma
Świat: Nebula
Poziom: 52
Skille: -.-
Poziom mag.: 47
Domyślny zaaalllllllll

@up chesek

Żal mi ciebie. Jesteś żałosny, ciekawe jak byś się wypowiadał gdybyś grał ms/ed!? Jak znowu udupiął knighta będziesz beczał
Cytuj:
Szczególnie Tobie.
Zal.br // Jak 230 ms z 80 mlvl walil z wave po tyle samo co jakis 45 ms z 45 mlvl przed upem to wybacz ale jest różnica. Weź pod uwagę że power bolt=SD więc bp power boltów kosztuję 12k i masz 2000 strzałów, a za 12k kupisz 2bp SD i masz 40 strzałów.

Zastanów się co piszesz bo jeżeli chcesz komuś tylko dop***olic to lepiej wcale się nie odzywaj. żal.br
Xambler jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2007, 16:09   #5
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Wiesz dlaczego ten update dotyczy także mnie? Nie zostały zmniejszone moje hity, ani nic - po prostu brak miejsc do expienia. Opisywałem tutaj nie tylko siebie. Poza tym dlaczego miałbym nie mieć innego chara?
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2007, 17:24   #6
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

załosny jestes koleś, easy mode off to w płacz... mi sie update w mier podoba i ostatnio zrobilem sobie nowego chara na nowym serwie - sorca, i wcale nie zaluje i nie widze zebym byl jakis pogrązony...
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2007, 18:14   #7
Hestoran
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2006

Posty: 231
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Hestoran
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: -
Świat: Secura/Hiberna
Poziom: 120
Poziom mag.: 70
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
załosny jestes koleś, easy mode off to w płacz... mi sie update w mier podoba i ostatnio zrobilem sobie nowego chara na nowym serwie - sorca, i wcale nie zaluje i nie widze zebym byl jakis pogrązony...
20 sorcem to ja też nie żałuje,zagraj sobie postacia magiczna na 60 lvlu to zobaczysz, wszedzie gdzie pojdziesz bedziesz tylko tracil kase.
Update zostało przesadzone mowia nawet o tym najci i paladyni
Hestoran jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2007, 18:29   #8
The Shodow
Użytkownik Forum
 
The Shodow's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2005

Posty: 242
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Prawda, może i troche żal sorców, bo mam paladyna i bije wiecej z burstów niż sorc, który ma 10+lvli więcej odemnie...

Ale jestem paladynem

Ostatnio edytowany przez The Shodow - 14-07-2007 o 18:30.
The Shodow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2007, 18:50   #9
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kshaq Pokaż post
Wiesz dlaczego ten update dotyczy także mnie? Nie zostały zmniejszone moje hity, ani nic - po prostu brak miejsc do expienia.
Ponadto, jeśli nawet wyexpisz wyższy level, to odczujesz update =)
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2007, 19:15   #10
Artezz
Użytkownik Forum
 
Artezz's Avatar
 
Data dołączenia: 21 03 2005
Lokacja: NOWOGARD
Wiek: 34

Posty: 617
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Gildia: Demons Army
Świat: Pacera
Poziom: 275
Skille: 93/87
Poziom mag.: 11
Artezz ma numer GG 7572390
Domyślny

Dobra przesadzili z sorcami i drutami ale czy każdy musi zakładac temat i sie żalic ...? Przestańcie już :S
__________________
Artezz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2007, 19:48   #11
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xambler Pokaż post
Jak 230 ms z 80 mlvl walil z wave po tyle samo co jakis 45 ms z 45 mlvl przed upem to wybacz ale jest różnica.
dodawania w szkole nie uczyli ? Zreszta jak 200 levelowy knight mial obrazenia na poziomie goscia z levelem 2-3 krotnie mniejszym przed update to jakos nie powstawalo 30 tematow "zomg co ja mam do 300 levela spedzic na rzulwiah bo mi sie wrl nie oplaca bo bije go minute ? "

Wszystkie dzieciaki placzace po update da sie uciszyc 1 zdaniem: learn2play, jesli ktos jest za glupi zeby styl gry dostosowac do warunkow to powinien przestac grac.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2007, 21:12   #12
Artezz
Użytkownik Forum
 
Artezz's Avatar
 
Data dołączenia: 21 03 2005
Lokacja: NOWOGARD
Wiek: 34

Posty: 617
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Gildia: Demons Army
Świat: Pacera
Poziom: 275
Skille: 93/87
Poziom mag.: 11
Artezz ma numer GG 7572390
Domyślny

Musze chyba pierwszy raz się zgodzic z Vil'em...
__________________
Artezz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2007, 23:31   #13
Raditz Saiya-jin
Użytkownik Forum
 
Raditz Saiya-jin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006

Posty: 521
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devseth
Profesja: Elite Knight
Poziom: 100
Skille: 83/81
Domyślny

Znajdź 150+ sorca/druida który uważa, że profesje są teraz zbilansowane.
__________________
16:55 GM Camlost on Menera [2]: are you using a bot?
16:55 Devseth [82]: no


• Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia,
powstrzymuje się od dania nam słownego dowodu na to.•
Raditz Saiya-jin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2007, 00:28   #14
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Ale co, kurwa, z tego? To była pierwsze faza balansowania postaci. Jeśli na razie ci się nie podoba - nie graj. Jednego mniej na expowiskach. Poczekaj, aż profesje będą równe. Płakanie na forum ci easymode'a nie włączy. Poza tym - ja nie odczułem tego, żeby expowiska zajmowali cześciej. W Tibię gra tyle osób, że jeśli chce się zająć dobre expowisko (Ven D Lair, Edron D Lair, Cyclo, PoH itd.), to trzeba wstać koło 5-6 rano.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2007, 02:00   #15
Liper
Użytkownik Forum
 
Liper's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2006
Wiek: 33

Posty: 712
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

W tej grze nie chodzi o to zeby miec jak najwyzyszy lvl.Chodzi o to zeby dobrze sie bawic i milo spedzac czas, poznawac ludzi, dyskutowac.Dlatego kazdy kto uwaza ze ten up jest bez sensu, jest dziwny przynajmniej dla mnie.
Liper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2007, 17:51   #16
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kshaq Pokaż post
Wiesz dlaczego ten update dotyczy także mnie? Nie zostały zmniejszone moje hity, ani nic - po prostu brak miejsc do expienia. Opisywałem tutaj nie tylko siebie. Poza tym dlaczego miałbym nie mieć innego chara?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hestoran Pokaż post
20 sorcem to ja też nie żałuje,zagraj sobie postacia magiczna na 60 lvlu to zobaczysz, wszedzie gdzie pojdziesz bedziesz tylko tracil kase.
Update zostało przesadzone mowia nawet o tym najci i paladyni
@Hestoran: ty nawet nie widzisz o czym piszemy ( patrz up) - a co do mojego sorca 20 lvl (nawet zgadles ktory ma lvl ^^ ) to chodzi mi to ze go wybralem bo nie uwazam ze jest udupiony (ani na 20 ani na 100 lvl)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez The Shodow Pokaż post
Prawda, może i troche żal sorców, bo mam paladyna i bije wiecej z burstów niż sorc, który ma 10+lvli więcej odemnie...

Ale jestem paladynem
a co w tym dziwnego?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raditz Saiya-jin Pokaż post
Znajdź 150+ sorca/druida który uważa, że profesje są teraz zbilansowane.
znajdz mi knighta ktory uwazal ze przed UPdate profesje byly zbalansowane... btw, jakby wszyscy przy wyborze profesji sie przejmowali tylko tym jak szybko sie expi i zarabia to mysle ze knightow i paladynow byloby nie wiecej niz 15% w skali wszystkich graczy... gra sie dla przyjmnosci a nie zeby PGowac 100 lvle w 2 miechy...
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2007, 19:43   #17
Browarrior
Zbanowany
 
Data dołączenia: 03 01 2007

Posty: 104
Imię: Siupa
Domyślny

Placzecie z powodu gry....Mamo zabrali mi mocne esdeki i sie kuffa nie oplaca :[..
Grajcie tym kim sie podoba a nie patrzcie na cyferki...
tak w ogole to wakacje sa pasuje odejsc od monitora czasem
Browarrior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2007, 21:47   #18
lvlanius
Użytkownik Forum
 
lvlanius's Avatar
 
Data dołączenia: 24 05 2007
Lokacja: Olszowa
Wiek: 31

Posty: 113
Stan: Usunięty
Profesja: Royal Paladin
Świat: Keltera
Poziom: 70
Skille: 88/75
lvlanius ma numer GG 7835949
Domyślny

Widocznie powstała tu jakaś cheroiczna dyskusja. Po 1. Sorc/Druid narzekają bo diametralnie zmienily im sie dmg zadawanych obrazen nie dziwcie sie (knighty, palki) temu bo to jest normalne hmm. podam przykład. Teraz 100 knight z 100 swordem (przyklad) wali hity z SoVa po okolo 300 fajnei sie expi na hero bk dl a nawet demony zalozmy ze za rok ulepszaja sorcow i druidow co byloby ironia ale zalozmy ze tak sie dzieje a knighta i palka dmg zminiejszaja o 200 - 300 % nie narzekalibyscie jakby wasze hity z 300 zeszly na 100? i bilibyscie potowora 5 x dluzej? pomyslcie...
lvlanius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2007, 22:01   #19
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lvlanius Pokaż post
nie narzekalibyscie jakby wasze hity z 300 zeszly na 100? i bilibyscie potowora 5 x dluzej? pomyslcie...
5x dluzej niz po debilnym update czy 5x dluzej niz przed ? Pierwsza opcja byla juz przerabiana.

Zauwaz, ze sytuacja profesji magicznych przybliza sie do tego co bylo przed updatem z tania mana, biezacy update przycial troche to, co zostalo dane niesprawiedliwie i nieprzemyslanie a nie perfidnie oslabil profesje. Gdyby przyszedl do ciebie Misztal i pozwolil ci sie powozic przez 1 dzien maybachem, odczuwalbys prawo do plucia sie gdy tego maybacha by ci zabierano, czy cieszylbys sie ze mogles sie nim pobawic, chocby przez 1 dzien ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2007, 22:01   #20
Vansider
Zbanowany
 
Vansider's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2006

Posty: 458
Domyślny

I dobrze zrobili ten updated.Jak Sorcowie i druidzi górowali latami nad palladynami i knightami to wszysko było ok?Myśle że w nastepnym update znow zrobia z pallow i knightow noobow,bo jakies 100 lvl sorcowie będą im płakać że oni teraz są słabsi niż knigtowie i nie walą z sd po 1000
Vansider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:41.


Powered by vBulletin 3