Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-05-2012, 14:52   #1
shinoda1990
Użytkownik forum
 
shinoda1990's Avatar
 
Data dołączenia: 05 09 2011
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 5
Domyślny Druid - EQ itp.

Witam, na starcie przepraszam i proszę o przeniesienie jeśli wybrałem zły dział.

Szybki wstęp: Druid, 14 lvl, Olympa (pytanie poza kategorią tylko tutaj jest aż tylu Polaków (chyba z 80% serwera) czy na całej tibii tak się porobiło?)


Do tematu, w tibie nie grałem od jakichś 6-7 (może więcej) lat, od tego czasu wiele się zmieniło i trudno mi wszystko naraz ogarnąć, tym bardziej, że za czasów gdy jeszcze grałem to głównie paladynem dlatego zadam parę podstawowych pytań.

1. Wiele się zmieniło pod względem itemów, kiedyś magowie/druidzi na średnich lvlach biegali z blue robe, crown legami itp. i teraz mam pytanie odnośnie EQ, mam trochę kasy od znajomego, który namówił mnie do gry więc mogę trochę zaszaleć, przechodząc do pytania - który "set" byłby lepszy do osiągnięcia tego 50lvl+ w miarę szybkim czasie:

a)
- Blue Armor
- Blue Legs
- Royal Helmet
- Demon Shield
- Bohy
Z tego co widzę to najlepszy pod względem armora, capa i bez limitu lvla set, jednak bez bonusów typu mlvl.

b)
- Focus Cape
- Blue Legs
- Hat of the Mad
- Jakiś Spellbook
- Bohy/inne
Mało armora, pod względem capa podobnie jak wyżej, bonusy do mlvla.

Możliwe, że pominąłem jakiś item, który byłby lepszy, do tych setów.
Ogólnie sądzę, że lepszym rozwiązaniem będzie wybór itemów pod armor, bo na low lvlu bardziej się przyda niż marne +2/3 mlvle i dopiero gdzieś po 40/50+ (?) zmienić te itemy, gdzie będą większe bonusy, armor etc. Jednak nie jestem pewien więc wole poczytać opinie innych graczy.

btw. jeszcze jakby napisał mi mniej więcej ceny tych przedmiotów, które powinienem kupić (żeby nie przepłacić w markecie, bo kompletnie nie znam cen na rynku) to byłbym naprawdę wdzięczny. Tak jak wyżej pisałem serwer Olympa

2. Tutaj pytanie trochę nie pasujące do działu, ale bezsensu zakładać dwa osobne tematy. Otóż wiele zmieniło się również pod względem questów, na samym rooku można przy nich dobić 8lvl. Dlatego zastanawiam się czy na mainie są jakieś questy godne uwagi (dla facca) na low lvle? Głównie chodzi mi o exp, ew. jakieś krótkie) czy dalej jak za starych czasów lepiej grindować na expowiskach?

Jak będę miał jakieś pytania jeszcze to będę dodawał w tym temacie, z góry dzięki za odpowiedzi oraz pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez shinoda1990 - 13-05-2012 o 15:01.
shinoda1990 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-05-2012, 19:59   #2
Niwe92
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 193
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 268
Skille: 96/92
Poziom mag.: 9
Domyślny

Jeżeli masz zamiar coś "osiągnąć" w tej grze to po pierwsze nie marnuj czasu na pisanie takich tematów. Co daje eq? Obojętnie który z tych dwóch setów wybierzesz twoja gra będzie wyglądała tak samo. Wolisz otrzymywać mniejsze obrażenia? Weź pierwszy set. Wolisz otrzymywać większe obrażenia, ale mocniej się leczyć? Weź dwójke.

Ja osobiście widzę to tak. Na samym początku (8lvl) lepiej mieć więcej defa, dlaczego?
-nie korzystasz z czarów ofensywnych,
-lepiej mniej otrzymywać obrażeń niż troszkę więcej się leczyć czarami,
-łatwiej będzie ci przeżyć atak cyclopów (czy tam czegoś tam trudniejszego na tym lvlu)

EQ dające premie do magicznego poziomu będą odpowiednie dla bardziej doświadczonych magów. Ponieważ dzięki dodatkowym mlvlą będziesz szybciej zabijać potwory, a obrone zrekompensuje Ci mocniejsze leczenie.

ale podsumowując, obojętnie jakie eq wybierzesz to nie odczujesz różnicy. Ubieraj byle co i po prostu expij...
__________________
I AM GOING TO GET LVL 400 IN A MONTH !!
Niwe92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:09.


Powered by vBulletin 3