Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 02-10-2008, 00:48   #1
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny Typowe błędne pojęcie na temat Tutorów.

Dzięki naszej sondzie, wielu graczy powiedziało nam, że praca tutorów ich nie satysfakcjonuje. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za Wasz odzew. Po zapoznaniu się z komentarzami, doszliśmy do wniosku, że nie wszystko, ale duża część krytyki opiera się na nieporozumieniach lub na jednorazowych doświadczeniach z pojedynczym tutorem. Wiele z Waszych komentarzy pokazało nam kilka aspektów nad którymi powinniśmy popracować. W tym artykule chcielibyśmy spróbować wyjaśnić kilka przeważających nieporozumień.

Tutorzy są naprawdę ważną częścią społeczeństwa Tibii. Są normalnymi graczami, członkami społeczeństwa, którzy czerpią radość z pomagania innym. Na przykład, odpowiadają na pytania graczy na kanale help i na pod forum supportu, starają się dawać wskazówki i pomagać nowym w znalezieniu ich drogi w Tibii. Po bardziej szczegółowe informacje na temat zadań tutorów, prosimy zajrzeć na nasz tutor guide.

Bycie tutorem to zabawa, jednakże, muszą zmierzyć się oni z kilkoma trudnościami w grze, których większość z nich nie spodziewała się, gdy decydowała o byciu tutorem. Jednym z większych nieporozumień na ich temat jest stwierdzenie, że są odpowiedzialni za wpisy do spisu wykroczeń, takie jak banicje kont i blokady imion. To nie prawda. Tylko Gamemasterzy wolontariusze i członkowie grupy Customer Support mogą nakładać kary. Prawdą jest, że tutorzy raportują nielegalne imiona, a także, że senior tutorzy raportują wypowiedzi łamiące regulamin z kanałów publicznych i forum. Jednakże, członkowie Customer Supportu sprawdzają każdy pojedynczy raport tutora czy senior tutora, i to oni decydują czy banicja powinna zostać nałożona czy też nie. Tutorzy mogą tylko zasugerować karę, ale nie mogą jej nałożyć.

Na przykład, jeśli gracz został zbanowany z powodu złej wypowiedzi, jego pełny wybuch złości pada na tutora. Ale – nie zapominajmy, zaraportowany gracz złamał regułę w ten czy w inny sposób. Ukarany gracz może informować jego przyjaciół o tym incydencie, skarżyć się, że został potraktowany niesprawiedliwie, że został zaraportowany za nic, i że nie zrobił nic złego. Jeśli nie złamał żadnej zasady, Customer Support unieważniłby raport tutora. Przecież tutor może tylko raportować wykroczenia, wszystkie kary za wypowiedzi są rozdawane przez Customer Support.


Innym nieporozumieniem jest opinia, że senior tutorzy raportują wypowiedzi bez odnoszenia się do całości kontekstu rozmowy. Jednakże, każdy raport wypowiedzi automatycznie zawiera plik z rozmową, więc kontekst jest zawsze dołączony.
Senior tutorzy wybierają dla swojego raportu pojedynczą wypowiedź gracza. To zdanie będzie wyświetlone w spisie wykroczeń ukaranego. Możliwe jest, że nie jest to najbardziej ofensywna wypowiedź jaka została użyta, może być to zwykłe "yes", ale gdy Customer Support sprawdza raporty, wyświetlony zostaje kontekst i kilka innych wypowiedzi tego gracza. Wyobraźmy sobie poniższą rozmowę:

GRACZ A: Nienawidzę gdy ktoś oszukuje.
GRACZ B: Ja nie.
GRACZ A: To niesprawiedliwe! Oszukiwałeś kiedykolwiek w Tibii?
GRACZ B: Tak, oczywiście

W tym wypadku senior tutor w swoim raporcie wybrałby "Tak, oczywiście". Członkowie Customer Support zobaczyliby całą rozmowę i nałożyliby karę za oszukiwanie. Zdanie "Tak, oczywiście" zostałoby wyświetlone w spisie wykroczeń tego gracza. Może to być dla niego naprawdę mylące, jako że mógłby pomyśleć, że został ukarany za powiedzenie "Tak, oczywiście". To nie jest jednak powód ukarania. Gracz może zobaczyć powód kary, który jest wypisany pod "Reason" w jego spisie wykroczeń.

Tutorzy również często stają twarzą w twarz z oskarżeniem, że raportują tylko wypowiedzi ich tibijskich wrogów. Niestety, niektórzy mogą zachowywać się w ten sposób. Jednakże, jest wiele tutorów, przyjaciel jednego z nich może być wrogiem innego. Prosimy również nie zapominać, że zaraportowany gracz złamał regułę gry. Jeśliby tego nie zrobił, nie zostałby zaraportowany.

Inna trudność, z którą zmagają się tutorzy, polega na zachowaniu się i raportowaniu zgodnie z zasadami gry, a nie zgodnie ze swoją własną opinią. Na przykład, w przeszłości, zasady odnoście imion otrzymały wiele negatywnego odzewu i również nowe zasady są czasami krytykowane. Kiedy chodzi o imię postaci, pojawia się wiele różnych opinii, które imię byłoby właściwe. Reguły Tibii próbują odzwierciedlać jednomyślność odnośnie imion postaci. Jednakże, nie wszyscy je lubią, co oznacza, że również nie wszyscy tutorzy je lubią. Wciąż jednak mogą oni raportować tylko imiona, które reguły gry definiują jako nielegalne. Spójrzmy na typową sytuację na kanale "help":

GRACZ A: lol – jest gracz z imieniem "Britney Spears", tutor, zaraportuj go.
TUTOR: Przykro mi, ale imię to jest właściwe, nie może zostać zaraportowane
GRACZ A: Ale jest ono złe, "Britney Spears" to nie jest tibijskie imię. Dlaczego zawsze odrzucasz moje raporty?
GRACZ B: Pozwól mu nazywać się "Britney Spears", co za problem, przecież to nikogo nie uraża…
GRACZ A: Kiepsko, to imię jest złe. Nie zostało zablokowane bo to ja je zaraportowałem a tutor mnie nie lubi.
GRACZ B: To imię jest ok.

Teraz na kanale "help" zaczyna się dyskusja na temat tego imienia. Tutor posiada ciężkie zadanie zakończenia tej konwersacji, ponieważ na tym kanale każdy powinien znaleźć miejsce na zadanie swojego pytania. Niewiele ludzi przerwałoby tą burzliwą dyskusję, by zapytać na przykład "Jak mogę kupić domek". Więc tutor mówi:

TUTOR
: Jeśli chcecie dyskutować na temat tego imienia, proszę zrobić to przez prywatną wiadomość, ten kanał nie jest właściwym miejscem na takie rozmowy.

W tej sytuacji tutor nie zrobił nic złego, jednakże są teraz dwaj gracze, którzy mogą posiadać o nim (a nawet o wszystkich tutorach) poniższą opinię:

GRACZ A: Ten tutor jest głupi bo nie zaraportuje imienia "Britney Spears".
GRACZ A: ten tutor mnie nie lubi, raportuje tylko to o co poproszą jego znajomi.
GRACZ B: Tutor jest nieuprzejmy, wspierałem go w tej dyskusji a mimo to zostałem wyproszony z kanału.
TUTOR: Też nie lubię tego imienia jednak nie mogę go zaraportować, gdyż nie łamie reguł.

Chociaż społeczność twierdzi inaczej, tutorzy nie mają dużej władzy. Ich głównym zadaniem jest pomaganie innym przez odpowiadanie na pytania, czy pomoc nowym graczom w znalezieniu ich właściwej drogi. Oczywiście, nie wszyscy tutorzy to aniołki. Niektórzy mogą być naprawdę niegrzeczni i nie zainteresowani pomocą, jednak przeważnie Ci tutorzy nie utrzymują długo swojej pozycji. Jeśli tutor przedstawia zły raport, otrzymuje "bad report" od Customer Supportu. Po trzecim "bad report" zostaje oddalony ze swojej pozycji. Wielu graczy wiedzę na temat Tibii zdobywa od innych graczy. Nie wszyscy czytają manual czy patrzą na FAQ. Wielu zostało wprowadzonych do gry przez ich przyjaciół, którzy uczą ich jak grać. Tutorzy są podobni to tych przyjaciół, jednak oni używają bardziej oficjalnego sposobu na dzielenie się wiedzą.


Przed tym artykułem zapytaliśmy tutorów o ich odczucia. Chcielibyśmy pozwolić im odpowiedzieć za siebie:

Myślę, że bycie tutorem jest najlepszą rzeczą jaka kiedykolwiek mi się przydarzyła. Nie jestem dobry w zdobywaniu poziomów, nie lubię trenować skilli. Najlepszy jestem w pomaganiu innym i byciu przyjacielem dla wszystkich. Jest to trudne ale czuję się wspaniale, gdy wiem, że zrobiłem coś naprawdę dobrego.

Uszczęśliwia mnie to, gdy osoba, której pomogłem mówi mi "Thank you". Są to dwa małe i proste słowa ale znaczą tak wiele! Niektóre osoby, którym pomogłem zostali wkrótce moimi przyjaciółmi.

Większość nie wie naprawdę czym tak właściwie jest bycie Tutorem. Oczekują od nas pomocy w każdych sytuacjach, banowaniu botterów. Przenoszą nas do sfery, gdzie tylko Customer Support i Game Masterzy mają prawo przebywać. Wielu Tibijczyków czyni nas odpowiedzialnymi za ich błędy i kary.

Ludzie mają tendencje do zapamiętywania złych rzeczy, nie tych dobrych. Nieważne jak bardzo pomagamy każdego dnia, ludzie będą pamiętać tylko nasze błędy. Również jak ktoś już przede mną powiedział, ludzie myślą, że możemy zrobić dużo więcej niż tak naprawdę możemy… Oprócz tego oczekują od nas wiedzy na temat wszystkiego… Niektórzy tutorzy znają się na sprawach technicznych, a niektórzy nie. Widziałem tutorów którzy zostali okrzyczani, ponieważ nie potrafili rozwiązać problemu gracza z klientem Tibii…

Jesteśmy również świadomi faktu, że jest dużo zgniłych jabłek wśród tutorów, ale zostaną oni oddaleni. Test na tutora został zmieniony i jest teraz ciężej aby go zdać. Ci źli tutorzy ledwo przechodzą pierwsze miesiące kariery tutora, na końcu zostają Ci najbardziej zaangażowani. Wiemy też, że niektórzy źli tutorzy zdali test i tym razem, więc albo nauczyli się jak zachowywać się i postępować jako tutor albo zostaną oddaleni w późniejszym czasie.

Wspaniałe jest bycie tutorem wśród tej całej społeczności. Pomimo, że to gorący temat ostatnich dni, wygląda na to, że biedni tutorzy są jego bohaterami ze złych powodów. Tutorzy z innych serwerów, których spotkałem są bardzo przyjaznymi ludźmi, którzy cieszą się pomagając innym.


Pomimo negatywnego odzewu, z którym muszą zmierzyć się tutorzy, są oni zabawną paczką. Nie wszystko w byciu tutorem jest złe. Bardzo często mają możliwość pomocy innym graczom, co aktualnie dla większości było głównym powodem zostania tutorem. Następnie, bycie tutorem to nie tylko praca. Posiadają oni prywatne, zabawne pod forum, gdzie mogą dyskutować na wszystkie tematy. Wymieniają się opiniami na temat spraw w prawdziwym życiu, lepiej się poznają lub po prostu się bawią. Tutorzy są bardzo wartościowi i często zostają przyjaciółmi. Jak wspomnieli niektórzy, kiedy gracz potrzebuje pomocy, często oczekuje rozwiązania wszystkich jego problemów. Tutor nie zawsze jest w stanie to zrobić. Może przekierować gracza do właściwego źródła informacji lub wyjaśnić pewne rzeczy. Tak więc czasami są zniechęceni. W takiej sytuacji, większość tutorów zwraca się do swoich współpracowników, którzy prawdopodobnie doświadczyli podobnych sytuacji. Oferują pocieszenie, dzielą się doświadczeniem i motywują siebie nawzajem.

Mamy nadzieje, że dzięki temu artykułowi wyjaśniliśmy kilka nieporozumień i niedomówień. Zniechęcenie Was do bycia tutorem nie było naszym celem. Najważniejszą wiadomością jest, że tutorzy to normalni gracze, są częścią tej samej społeczności, do której należycie i Wy. Nie mają żadnej super władzy i nie działają przeciwko Wam. Jeśli jesteście zainteresowani pomaganiem innym, chcielibyśmy zaprosić Was do dołączenia w szeregi tutorów, by móc zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi.

Pomaganie innym może być zabawą!
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!

Ostatnio edytowany przez Fureyka - 02-10-2008 o 10:53.
Fureyka jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-10-2008, 15:37   #2
Goggo
Użytkownik Forum
 
Goggo's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2007

Posty: 80
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Domyślny

Całkiem dobre tłumaczenie , jak i sam artykuł
Mam nadzieję że przemówi to niektórym do rozsądku , (tym co oskarżają tutorów) bo bycie ciągle krytykowanym przez osoby nie wiedzące o czym mówią (naprawdę..) , wkurza.
__________________
http://www.eweimages.blogspot.com/

Moja Galeria Prac
Goggo jest offline  
stary 02-10-2008, 15:38   #3
Nacho
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 09 2008

Posty: 14
Domyślny

Nie udał im się ten artykuł, nic ciekawego nie napisali
Nacho jest offline  
stary 02-10-2008, 15:53   #4
Grycan
Użytkownik Forum
 
Grycan's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2008
Lokacja: Rybnik
Wiek: 31
Wpisy bloga: 10

Posty: 551
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Bona
Poziom: 99+
Grycan ma numer GG 9815855
LOL

Zaciekawił mnie ten artykuł.Choć szczerze, sam jeszcze nie miałem okazji spotkać czy rozmawiać z tutorem (w grze oczywiście), ale mam kumpla który był tutorem i mówił że to trudna praca, chociaż czasami, (podobno )
idzie się zabawić
__________________

辟へき
アニメ


Grycan jest offline  
stary 02-10-2008, 16:55   #5
psyhopatka
Użytkownik Forum
 
psyhopatka's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 809
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artix-pal
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Eternus
Świat: Elera
Poziom: 102
Skille: 88/69
Poziom mag.: 20
Domyślny

Wreszcie.
Napisali bardzo ciekawy artykuł , sam jestem senior tutorem i te problemy z graczami co oni napisali to tylko wierzchołek góry lodowej.
Powinni napisać o : please free items, please rope me oraz o używaniu innego języka niż angielki na helpie.
__________________
Mój temat ze zdjęciami.
psyhopatka jest offline  
stary 02-10-2008, 17:07   #6
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Moim zdaniem, artykuł ten jest delikatnie mówiąc marny. Dość długo byłam tutorem i nie uważam, że przedstawiono tu najważniejsze problemy. Ani razu nie zostałam oskarżona o to, że przeze mnie ktoś został ukarany, jeśli ktoś tak uważał, to wystarczyło parę słów wyjaśnienia i już otrzymywałam przeprosiny... Ten artykuł nic tak na prawdę nie wyjaśnia, w kółko piszą o tym samym...

Ostatnio edytowany przez Slythia - 02-10-2008 o 17:09.
Slythia jest offline  
stary 02-10-2008, 17:23   #7
bemo
Użytkownik Forum
 
bemo's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2006
Lokacja: Kalisz
Wiek: 31

Posty: 2,095
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Berylia
Skille: 100/72
Domyślny

Całkiem niezły artykuł. Duży plus.
__________________
I'm not perfect. I live on the planet Earth where humans live. Humans aren't perfect. Never have been. Never will be. I don't always make the right choices. I don't look like a fashion model. I don't always do what people expect of me. I'm human. I'm imperfect. But there is no one else like me in this whole wide world. I'm unique. I'm a miracle. I'm a legend, and my enemies envy me.


bemko'
bemo jest offline  
stary 02-10-2008, 19:58   #8
sueroski
Użytkownik Forum
 
sueroski's Avatar
 
Data dołączenia: 02 07 2008
Lokacja: Świdnica

Posty: 275
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Świat: Zanera
sueroski ma numer GG 12398778 sueroski ma login Tlenu sueroski@tlen.pl Send a message via Skype™ to sueroski
Domyślny

niestety troszkę jest niedopracowany tutor w Tibi. Ponieważ ja uważam iż każdy kto zna dobrze zasady Tibi i sprawia mu przyjemność pomaganie powinien mieć szansę zostać tutorem. A tu trzeba mieć PACCa.
__________________
Cytuj:
Na tablicy kontrolnej gdzie na ogół paliło się 150 lampek, kilka sekund po wybuchu zapaliło się 100 kolejnych. Później lampki zgasły, zaległa cisza.
http://tibiafun.y0.pl/up.php?c=Sueroski Kliknij, aby wbić mi level
sueroski jest offline  
stary 02-10-2008, 20:02   #9
Master_Ek
Guest
 

Posty: n/a
Brak ikony

Co trzeba zrobić żeby być Tutorem??
 
stary 02-10-2008, 20:03   #10
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sueroski Pokaż post
niestety troszkę jest niedopracowany tutor w Tibi. Ponieważ ja uważam iż każdy kto zna dobrze zasady Tibi i sprawia mu przyjemność pomaganie powinien mieć szansę zostać tutorem. A tu trzeba mieć PACCa.
Pacca trzeba mieć conajmiej raz. Jesli juz miales, nie musisz miec go podczas pelnienia funkcji tutora czy ubiegania sie o nia.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Master_Ek Pokaż post
Co trzeba zrobić żeby być Tutorem??
Cytuj:
Jak mogę zostać tutorem?
Aby uzyskać stanowisko tutora i uzyskać jego przywileje, musisz spełniać pewne wymagania. Na przykład, Twoje konto musiało chociaż raz mieć status premiowego i musi być ono zarejestrowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zostać tutorem, wymagania i wszystkie niezbędne informacje otrzymasz w poradniku tutorów.
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!

Ostatnio edytowany przez Fureyka - 02-10-2008 o 20:08.
Fureyka jest offline  
stary 02-10-2008, 20:08   #11
sueroski
Użytkownik Forum
 
sueroski's Avatar
 
Data dołączenia: 02 07 2008
Lokacja: Świdnica

Posty: 275
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Świat: Zanera
sueroski ma numer GG 12398778 sueroski ma login Tlenu sueroski@tlen.pl Send a message via Skype™ to sueroski
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fureyka Pokaż post
Pacca trzeba mieć conajmiej raz. Jesli juz miales, nie musisz miec go podczas pelnienia funkcji tutora czy ubiegania sie o nia.
wiem że trzeba mieć conajmniej raz ale ja nie miałem pacca i w najbliższym czasie nie będę go mieć :/

a czy tak jest w Tibi jak w niektórych grach że np. z okazji świąt ma się darmowe konto premium?
__________________
Cytuj:
Na tablicy kontrolnej gdzie na ogół paliło się 150 lampek, kilka sekund po wybuchu zapaliło się 100 kolejnych. Później lampki zgasły, zaległa cisza.
http://tibiafun.y0.pl/up.php?c=Sueroski Kliknij, aby wbić mi level

Ostatnio edytowany przez sueroski - 02-10-2008 o 20:14.
sueroski jest offline  
stary 02-10-2008, 20:15   #12
A_Legend_Who_Never_Die
Użytkownik forum
 
A_Legend_Who_Never_Die's Avatar
 
Data dołączenia: 11 09 2007
Wpisy bloga: 4

Posty: 12
Profesja: Druid
Poziom: 8
Domyślny

tutorzy sa bardzo pomocni! mi zawsze pomagaja, albo staraja sie pomoc
sa i tacy ktorzy olewaja help channel, pewnie nawet nie rozumieja pytania (kupowanie odpowiedzi)
ciekawe w jaki jeszcze sposob cipsoft bedzie staral sie poprawic dzialalnosc tutorow.
mam nadzieje ze wiele osob przeczyta ten artykul bo spotkalem sie z wieloma takimi sytuacjami
amen.
A_Legend_Who_Never_Die jest offline  
stary 02-10-2008, 20:17   #13
Regoor
Użytkownik Forum
 
Regoor's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2006
Lokacja: Opole

Posty: 134
Stan: Początkujący
Imię: Myalitth
Profesja: Rookstayer
Świat: Candia
Poziom: 70
Regoor ma numer GG 1682441
Domyślny

Jak dla mnie, jeden z najlepszych artykułów w ostatnich latach. Do tłumaczenia nie można się przyczepić, bo jest po prostu bardzo dobre.
Co do samej treści, to może, jak już ktoś wcześniej powiedział, zwykli gracze trochę więcej się dowiedzą o nas, czyli o Tutorach. No i przede wszystkim, może dostrzegą, że nasza praca jest bardzo fajna, ale i bardzo trudna.

EDIT:
No, właśnie kolega wyżej wspomniał o bardzo poważnym problemie, jakim jest kupowanie odpowiedzi to Tutor Exam. Również mam nadzieję, że coś będzie w tej sprawie się działo, chociaż mam świadomość, że będzie to ciężka walka.
__________________
Prawdopodobnie osoba z największą ilością notek w historii forum tibia.pl.

Ostatnio edytowany przez Regoor - 02-10-2008 o 20:22.
Regoor jest offline  
stary 02-10-2008, 20:31   #14
chesek
Użytkownik Forum
 
chesek's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33

Posty: 368
Stan: Usunięty
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Jednakże, członkowie Customer Supportu sprawdzają każdy pojedynczy raport tutora czy senior tutora, i to oni decydują czy banicja powinna zostać nałożona czy też nie. Tutorzy mogą tylko zasugerować karę, ale nie mogą jej nałożyć.
Cytuj:
eśli nie złamał żadnej zasady, Customer Support unieważniłby raport tutora.
To ciekawe, bo kiedyś dostałem namelocka na nick "szejm". Nie pamiętam czy mogłem czy nie, ale nie wykorzystałem szansy wytłumaczenia się. I jakieś pół roku temu zagadał do mnie tutor, który mnie reportnął. Napisał w komeńcie, że Szejm to polski parlament. Więc widać jak sprawdzają. : D
chesek jest offline  
stary 02-10-2008, 21:22   #15
A_Legend_Who_Never_Die
Użytkownik forum
 
A_Legend_Who_Never_Die's Avatar
 
Data dołączenia: 11 09 2007
Wpisy bloga: 4

Posty: 12
Profesja: Druid
Poziom: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez chesek Pokaż post
Więc widać jak sprawdzają. : D
Sprawdzaja jesli moga, wiadomo, ze cip nie znaja polskiego, wiec zdaja sie na uczciwosc tutorow
A_Legend_Who_Never_Die jest offline  
stary 02-10-2008, 22:49   #16
meneca
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

to chyba moj pierwszy post na forum
ale w tej sprawie zabiore glos
mysle ze czas najwyzszy by CIPSOFT
pomyslal o tym ze wiekszosc graczy nie mowi w jezyku angielskim
a tez w innych jezykach z przewaga polskiego i hiszpanskiego
angielski jest co prawda jezykiem oficjalnym
ale mysle ze skoro chca na tym zarabiac
czas najwyzszy wziasc pod uwage graczy ktory nie mowia i nie pisza w tym jezyku
off topic
gram w tibie od ok 2 lat pomagam ludziom dlatego ze lubie pomagac
ze wzgledu na temat ktory napisali zdam egzamin na tutora
bo znam doskonale zasady tibiii i bede pisal w jezyku polskim
dla zasady ze nie tylko angielsko jezyczni sa gracze i czas to zmienic
sa tez potrzebni tutorzy i GM bez najomosci jezyka
ktorzy chca cos zrobic dla spolecznosci tibijskiej (znam osobiscie kilka takich osob)
skoro CIPSOFT bierze za to pieniadze niech sie postaraja i wyciagna reke w stosunku do innych graczy moze czas najwyzszy zatrudnic tlumaczy
ps znam dobrze w mowie i pismie. angielski i wloski
 
stary 02-10-2008, 23:08   #17
skiter
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 04 2006
Wiek: 40

Posty: 13
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Dziwne tutaj uzywaja slownika na hunted.pl juz nie
skiter jest offline  
stary 02-10-2008, 23:20   #18
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez skiter Pokaż post
Dziwne tutaj uzywaja slownika na hunted.pl juz nie
Jak na hunted.pl nie? Jeśli znalazłeś w tłumaczeniu jakiś błąd to napisz posta... A zostanie on poprawiony.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 02-10-2008 o 23:21.
Slythia jest offline  
stary 03-10-2008, 01:21   #19
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

@Menecera
Tak
Na prawdę
Ja też uważam
Że
ENTER
To bardzo fajna rzecz
Ale na prawdę
Znaki interpunkcyjne
Też są fajne
I można ich używać
Zamiast Entera
Na Prawdę

@Temat
D'oh. Tak, "D'oh" t chyba najtrafniejsze określenie tego, co o tym myślę. Nie mam zbyt dobrej opinii o tutorach. Nie wysilają się...
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline  
stary 03-10-2008, 08:27   #20
lesioognisty
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Tutki

Napewno są tutorzy którzy coś robią......., ale so i tacy co nic nie robią
Niechciał bym tutaj odrazu podawać name nie tutora lecz senior tutora który botuje, a niema mowy że odpisze.....i co to ma być ta pomoc....
Albo jak tutorstraszy ze jak mu się z respu nie zejdzie to napisze raporta i ban...

To się nazywa cała POMOC tutora .....!!!!
 
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:44.


Powered by vBulletin 3