Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-08-2008, 16:56   #181
"NoName"
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 08 2008

Posty: 4
Świat: Candia
Domyślny

Może gdzieś poza naszym układem słonecznym istnieje jakaś forma życia. Ale puki sam nie zobaczę, nie będę w UFO ani żadne inne ciała niebieskie z kosmosu wierzył.

Ostatnio edytowany przez "NoName" - 28-08-2008 o 16:59.
"NoName" jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-08-2008, 17:00   #182
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Istnieje, u nas. Ale poprzez analogię - udowodnij, że na Ziemi nie ma smoków.
Udowodnij, że nigdy nie istniały na Ziemi.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 17:06   #183
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Udowodnij, że nigdy nie istniały na Ziemi.
Nie zrozumiałeś przekazu tkwiącego w mojej wiadomości ;>

Jeżeli sądzisz, że czegoś nie ma, nie musisz tego udowadniać. Nikt nie udowadnia, że nie ma smoków, nikt nie udowadnia, że człowiek nie potrafi latać (bez sprzętu), nikt nie udowadnia, że ryby nie żyją na lądzie (poza forumowym wyjątkiem). Za to jeśli według Ciebie coś istnieje, wypada to poprzeć dowodami.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 17:18   #184
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

To działa w dwie strony. Jeśli ktoś uważa, że coś istnieje to by przestał w to wierzyć musi mu ktoś dostarczyć dowodów na to, że nie istnieje. Wiec jeśli ktoś uważa, że życia w kosmosie nie ma niech mi to udowodni.

To nie działa tylko w jedną strone. Spójrz na przykład Boga - wielu ludzi uważa, że on nie istnieje i podaje dowody. Podaj swoje.

Ps: Wiem o co ci chodzi wiec nie ma sensu tego ciągnąć, bo ani ty ani ja nie mamy dowodów.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 17:36   #185
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

To dziala tylko w jedna strone.
Powod? Nie ma udokumentowanych w 100% autentycznych dowodow na istnienie zycia poza Ziemia. Co za tym idzie, sa podstawy zeby jednak sadzic ze zycie poza Ziemia nie istnieje.
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443
karate:] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 17:45   #186
kombossik
Użytkownik Forum
 
kombossik's Avatar
 
Data dołączenia: 16 05 2008
Lokacja: Venore

Posty: 148
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Wszyscy aby mówią że na 100% gdzieś na innej planecie jest życie może i jest jakaś szansa ale MAŁA !!! Na discovery był o tym film i naukowcy mówią że takiego farta jak miała ziemia to możemy nigdzie nie znaleść , mówili że szansa aby udało się to samo gdzieś indziej jest bardzo MAŁA ... Taka planeta musi spełniać bardzo wiele warunków ! Mówili że na ziemi to się udało , ale to był czysty zbieg okoliczności i szansa na powturzenie tego jest niemal że zerowa...

Tak ja też sądzę że gdzieś na pewno jest życie (no wykluczając ziemię) ale po tym filmie zrozumiałem że mieliśmy mega super pro evul mastah farta... to tak jak wygrać w lotka milion 100 razy z rzędu choć będziesz miał 10000000000000000 szans (to przykład ale planet/gwiazd nie wiadomo ile jest) to i tak jest na to mała szansa...
__________________




Ostatnio edytowany przez kombossik - 28-08-2008 o 17:48.
kombossik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 17:50   #187
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez karate:] Pokaż post
To dziala tylko w jedna strone.
Powod? Nie ma udokumentowanych w 100% autentycznych dowodow na istnienie zycia poza Ziemia. Co za tym idzie, sa podstawy zeby jednak sadzic ze zycie poza Ziemia nie istnieje.
Nie. Sam fakt, że na Ziemi rozwinęło się życie, daje podstawy, by sądzić, że w innym miejscu również to życie jest.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 18:00   #188
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Zycie na Ziemi jak wspomnial w nieco niezrozumialej formie pan @2UP powstalo w wyniku wielu zbiegow okolicznosci. Dochodzi do tego hipoteza jedynej ziemi. Szansa na powstanie jakiegokolwiek zycia we wszechswiecie jest bliska zeru, wiec zycie MOZE istniec, ale nie musi i nic ponad to ludzie nie wymysla, a stwierdzenia ze na 100% ludziki lataja po innych planetach sa co najmniej chybione. Polecam do przeczytania o paradoksie Fermiego.
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443

Ostatnio edytowany przez karate:] - 28-08-2008 o 18:02.
karate:] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 20:22   #189
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez karate:] Pokaż post
Zycie na Ziemi jak wspomnial w nieco niezrozumialej formie pan @2UP powstalo w wyniku wielu zbiegow okolicznosci. Dochodzi do tego hipoteza jedynej ziemi. Szansa na powstanie jakiegokolwiek zycia we wszechswiecie jest bliska zeru, wiec zycie MOZE istniec, ale nie musi i nic ponad to ludzie nie wymysla, a stwierdzenia ze na 100% ludziki lataja po innych planetach sa co najmniej chybione. Polecam do przeczytania o paradoksie Fermiego.
Ah nawet nie chce mi się czytać takich tekstów. Jeśli powstanie życia we wszechświecie jest równe prawie zeru, to równie dobrze mogło nie powstać nawet u nas. A skoro powstało u nas, to może powstać w różnych miejscach.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 20:31   #190
kombossik
Użytkownik Forum
 
kombossik's Avatar
 
Data dołączenia: 16 05 2008
Lokacja: Venore

Posty: 148
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Ja pindole chyba czytać nie umiesz , tak szansa jest PRAWIE równa zeru , no i tak jak mówiłem my mieliśmy zajebistego farta... co nie oznacza że takie rzeczy jak u nas dzieją się często... to że gostek kupi 1 multi lotka i wygra milion nie oznacza że inni będą mieć takiego samego farta jak on... u nas jest to samo u nas był taki fart że hu.. ale inne planety/gwiazdy nie muszą mieć takiego szczęścia...
__________________



kombossik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 20:43   #191
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Chcesz powiedzieć, że z miliardów (nie wiem czy ogarniasz tak duże liczby) tylko jedna ma życie? Puknij się w czoło.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 20:43   #192
Anerian
Użytkownik Forum
 
Anerian's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2007
Lokacja: Wieś na zadupiu co się zowie Kraków
Wiek: 31

Posty: 185
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Aneriano
Profesja: Paladin
Świat: Valoria
Poziom: 8
Skille: 47/47
Poziom mag.: 2
Anerian ma numer GG 1494880
Domyślny

Ja tam zastosowałbym tu jedno z praw Murphiego, jak coś ma się nie udąc to nie uda się napewno i tak jest z życiem, musi zajść tak wiele zjawisk żeby wyeliminować szanse na to "nie udanie się", tak właśnie było na ziemi, co do powstania inteligentnego życia, to jest jeszcze trudniej bo jak już od dawna wiadomo ziemia bardzo długo jest w bardzo spokojnym stanie, i to pozwoliło na rozwój cywilizacji, każdy wypadek w przeszłości, jak i teraz może doprowadzić do końca ludzkości, a już raczej napewno do końca cywilizacji.
Anerian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 21:16   #193
Jelcz
Użytkownik Forum
 
Jelcz's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2007

Posty: 43
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kombossik Pokaż post
Wszyscy aby mówią że na 100% gdzieś na innej planecie jest życie może i jest jakaś szansa ale MAŁA !!! Na discovery był o tym film i naukowcy mówią że takiego farta jak miała ziemia to możemy nigdzie nie znaleść , mówili że szansa aby udało się to samo gdzieś indziej jest bardzo MAŁA ... Taka planeta musi spełniać bardzo wiele warunków ! Mówili że na ziemi to się udało , ale to był czysty zbieg okoliczności i szansa na powturzenie tego jest niemal że zerowa...

Tak ja też sądzę że gdzieś na pewno jest życie (no wykluczając ziemię) ale po tym filmie zrozumiałem że mieliśmy mega super pro evul mastah farta... to tak jak wygrać w lotka milion 100 razy z rzędu choć będziesz miał 10000000000000000 szans (to przykład ale planet/gwiazd nie wiadomo ile jest) to i tak jest na to mała szansa...

Telewizja kłamie
Jelcz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 21:25   #194
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

ja jednak sadze ze kosmici to ludzie z przyszlosci i potrafia manipulowac czasem lecz to moja teoria
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 23:17   #195
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Ah nawet nie chce mi się czytać takich tekstów. Jeśli powstanie życia we wszechświecie jest równe prawie zeru, to równie dobrze mogło nie powstać nawet u nas. A skoro powstało u nas, to może powstać w różnych miejscach.
Nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Napisalem ze moze istniec, ale wcale nie musi.

We wszechswiecie jest "troche" wiecej niz miliardy gwiazd, wiec bez watpienia mozna powiedziec ze zycie istnieje na jednej z wielu miliardow*.


@Jelcz
Moze i telewizja klamie. Ale akurat to nie klamstwo. Poszukaj sobie warunkow powstania zycia i odpowiedz sam na pytanie czy szansa jest duza.


*Wg. mnie bardzo zanizony stosunek.
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443
karate:] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 23:56   #196
Vlad Dracula
Użytkownik Forum
 
Vlad Dracula's Avatar
 
Data dołączenia: 24 05 2006
Lokacja: KK
Wpisy bloga: 1

Posty: 535
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Honera
Poziom: 22
Poziom mag.: 19
Vlad Dracula ma numer GG 1970836
Domyślny

@karate
skąd wiesz, że to nie kłamie?
Ja juz od dawna nie wierze w media, prase, rząd.
Wyobraź sobie, że NASA płaci Ci 1 miliard za nagranie jakiegoś głupiego filmiku, ktory ma za zadanie klamac. Nie wspomnę już, że posiadasz wszystko - ludzi, sprzęt itp
Nie wzialbys kasy?
__________________
..
Vlad Dracula jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2008, 23:58   #197
poreda
Użytkownik Forum
 
poreda's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 205
Domyślny

a moze ufole to rasa taka sama jak ludzka (wyglad, rozum itd itp), tylko zyja w innej galaktyce i tez tak jak my nie potrafia przedostac sie dalej?
__________________
poreda jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 00:11   #198
Tentotrix
Użytkownik Forum
 
Tentotrix's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2006
Lokacja: Stąd

Posty: 358
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

a kto powiedział ze warunki żeby życie powstało MUSI być takie jak na Ziemi?słyszeliście o takim czymś jak przystosowania do życia w danym środowisku?Być może rozwineły się takie formy życia,które żyją w bardzo gorącym klimacie gdzie jest +200 C , albo w bardzo zimnym,gdzie panuje temperatura zbliżona do zera absolutnego...i być może te istoty zastanwiają sie tak samo jak my czy gdzieś we wszechświecie panują takie warunki do powstania życia jak oni mają...
Tentotrix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 00:12   #199
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vlad Dracula Pokaż post
@karate
skąd wiesz, że to nie kłamie?
Ja juz od dawna nie wierze w media, prase, rząd.
Wyobraź sobie, że NASA płaci Ci 1 miliard za nagranie jakiegoś głupiego filmiku, ktory ma za zadanie klamac. Nie wspomnę już, że posiadasz wszystko - ludzi, sprzęt itp
Nie wzialbys kasy?
Nie nie nie. Tu nie chodzi o glupie media. Discovery nie bylo pierwsze z tym materialem. Jak wspomnialem, poczytajcie o warunkach stworzenia zycia. Wystarczy troche poszukac.

@UP
Bo jest cos takiego jak prawa fizyki.
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443

Ostatnio edytowany przez karate:] - 29-08-2008 o 00:15.
karate:] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 00:22   #200
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez karate:] Pokaż post
@UP
Bo jest cos takiego jak prawa fizyki.
Tu bym polemizował, na Ziemi też mamy organizmy ekstremofilne, które żyją w temperaturze np. ok. 100 stopni C. W najnowszym Focusie, chociaż ponoć tam pierdoły piszą, jest nawet o jakimś niesporczaku - "Milimetrowe niesporczaki mogą przeżyć temperaturę od plus 151 do minus 200 st. C, ciśnienie 6 tys. atmosfer, dawkę promieni jonizujących 5,7 tys. grejów, a nawet pobyt w próżni kosmicznej".
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:29.


Powered by vBulletin 3