Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > FAQ i zasady

Notki

FAQ i zasady Często zadawane pytania i zasady. Zanim o coś spytasz, sprawdź tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-09-2008, 12:17   #1
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Umieszczam tu tłumaczenie FAQ (Frequently Asked Questions) z http://www.tibia.com/support/?subtopic=faq. Możecie tu znaleźć odpowiedzi na nurtujące was pytania dotyczące Tibii, poczynając od problemów technicznych, kończąc na czasie premium i Gamemasterach.
________________________________________________



F.A.Q. – Najczęściej zadawane pytania.
Spis treści



Główne
Jak zacząć grać w Tibię?
Czy Tibia jest darmowa?
Co to jest premium account?
Jakie są wymagania sprzętowe klienta?
Czy istnieją inne klienty stworzone do działania w innych systemach operacyjnych (np. Linux lub Mac OS)?

System kont
Zapomniałem swoje hasła i/lub nazwy konta. Co mogę zrobić?
Dlaczego powinienem spersonalizować moje konto?
Jak mogę spersonalizować moje konto?
Jak mogę zmienić moje dane personalne?
Jak mogę dostać nowy recovery key?
Wciąż czekam na list z numerem potwierdzającym moje zamówienie nowego recovery key’a. Kiedy go otrzymam?
Otrzymałem wiadomość "A wrong password has been entered 5 times in a row". Dlaczego?
Otrzymałem wiadomość "Wrong account data has been entered from your IP address too often". Dlaczego?
Zmieniłem swój adres e-mail i teraz nie mogę się zalogować do mojego konta. Co mam robić?
Adres e-mail, na który było zarejestrowane moje konto został shakowany. Co mam robić?
Ktoś uzyskał dostęp do mojego konta i zmienił hasło (shakował konto). Co mam robić?
Dlaczego nie otrzymałem maila wysłanego przez Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania konta) lub przez Customer Support?
Dlaczego w Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania konta) nie ma opcji generowania nowego hasła?
Czy możliwe jest przeniesienie jednej lub kilku postaci na inne konto?
Czy możliwe jest przeniesienie postaci na inny świat (serwer)?
Czy mogę zmienić nazwę mojego konta?
Jak mogę usunąć moje konto?
Kiedy postacie są kasowane automatycznie?
Czy mogę zmienić imię mojej postaci?
Pojawia się komunikat “Ta nazwa jest obecnie używana”, chociaż nie ma postaci o takiej nazwie. Dlaczego?

System płatności
Dlaczego wyróżniamy dwa sposoby płatności za czas Premium?
Które metody płatności są dostępne dla Systemu Tibijskich Płatności?
W których krajach dostępny jest obecny system płatności?
Jak mogę otrzymać pojedynczy okres czasu Premium?
Zapłaciłem, a wciąż nie mam czasu Premium. W czym jest błąd?
Co to jest Abonament?
Jak aktywować Abonament?
Dlaczego powinienem aktywować Abonament?
Kiedy pieniądze za Abonament zostają pobrane?
Dlaczego nie mogę aktywować Abonamentu?
Aktywowałem abonament kilka miesięcy temu, a teraz data ważności mojej karty kredytowej wygasa. Co się stanie?
Jak mogę anulować Abonament?
Jak mogę anulować Abonament, jeśli straciłem dostęp do swojego konta?
Jak mogę anulować moje nie zapłacone zamówienie?
Moje konto zostało skasowane. Jak anulować Abonament?
Chcę uzyskać zwrot pieniędzy za mój czas Premium. Co muszę zrobić?
Moja karta kredytowa została odrzucona. Dlaczego?
Możliwość opłaty przez kartę kredytowa została zablokowana na moim koncie. Dlaczego?
Nie mogę zapłacić za dodatkową usługę, ponieważ metoda płatności jest zablokowana. Co mogę zrobić?
Czy można przenieść czas Premium na inne konto?
Mogę zapłacić za kogoś?

Płatność – Element 5
Jak zamówić czas premium?
Jak kupić premium time dla kogoś innego?
Mogę użyć mojego wolnego adresu e-mail przy kupnie czasu premium?
Które metody płatności są dostępne?
Mogę zapłacić używając PayPal?
Które waluty są dostępne?
Co to jest element 5?
Jak mogę skontaktować się z element 5?
Kiedy kończy się mój czas premium?
Moja karta została odrzucona. Dlaczego?
Zapłaciłem, jednak wciąż nie otrzymałem czasu premium. Dlaczego?
Kupiłem czas premium dla kogoś innego ale jeszcze go nie otrzymał. Dlaczego?
Kupiłem czas premium dla przyjaciela, ale on anulował płatność. Co mogę teraz zrobić?
Ile mam czasu na zaakceptowanie czasu premium, zakupionego dla mnie przez inną osobę?
Przez przypadek odrzuciłem czas premium, który ktoś dla mnie kupił. Czy wciąż mogę otrzymać ten czas premium?
Czy możliwe jest przeniesienie pozostałego okresu czasu premium na inne konto Tibii?
Chcę zwrot pieniędzy za czas premium. Co muszę zrobić?
Kim są odsprzedawcy?

Gameplay
Jak mogę wspinać się po drabinach?
Jak mogę wspiąć się przez dziurę?
Jak mogę odzyskiwać punkty życia (HP) i punkty magiczne (Mana)?
Czym są soulpoints (punkty duchowe) i jak mogę je odzyskiwać?
Co to jest stamina (wytrzymałość)?
Jakie są rodzaje obrażeń i jak one działają?
Jaka jest najbezpieczniejsza droga handlu pomiędzy graczami?
Czy mogę poślubić /rozwieźć się z innym graczem?
Kiedy mogę opuścić Rookgaard i do niego powrócić po wyjściu na kontynent?
Jak mogę wysyłać pocztę w Tibii?
Mój list lub paczka została na skrzynce. Czemu wysyłanie nie powiodło się?
W jaki sposób moja postać może otrzymać promocję? Co muszę zrobić by tego dokonać?
Co to jest dzielenie doświadczenia i jak mogę je aktywować?
Aktywowaliśmy dzielenie doświadczenia ale punkty doświadczenia nie są rozdzielane równo. Dlaczego?
Dlaczego podczas licytacji domku najwyższa oferta wynosi 0 sztuk złota, jeśli wpisałem większą kwotę?
Wygrałem aukcję z domkiem, ale go nie otrzymałem. Co się stało?
Straciłem domek. Co się stało z moimi przedmiotami?
Straciłem przedmioty lub umiejętności. Czy mogą być one przywrócone lub czy otrzymam rekompensatę?
Jedeno z moich morderstw/śmierci postaci nie jest pokazane na stronie. Dlaczego?
Jeden lub więcej światów (serwerów) zostało zresetowanych. Co to znaczy?
Czym jest „tryb bezpieczny” i jak mogę go wyłączyć?
Co to jest zamiana (swapping) i jak to działa?
Co się stanie jeśli wejdę na pole, na którym stoi już inny gracz?
Dlaczego nie mogę wchodzić na pole, na którym ktoś stoi?
Co się stanie, gdy mój czas premium się skończy?
Co się stanie z moją postacią na obszarze premium, gdy premium time się skończy?

Tibia Rules
Dlaczego zostałem zbanowany?
Jak zgłosić graczy używający boty lub inne pomocnicze programy?
Jak zgłosić naruszenie zasad?
Jak zgłosić nielegalne komentarze na stronie?
Jak mogę zgłosić nielegalne informacje na stronie gildii?
Widzę postać o nazwie łamiącej regulamin. Jak mogę to zgłosić?
Moja postać dostała namelocka (blockada nicku). Co to znaczy?
Moje konto zostało zbanowane za niewłaściwe płatności. Co mam teraz zrobić?
Kiedy mój criminal record (spis wykroczeń) zostanie wyczyszczony?
Jak mogę zostać tutorem?

Problemy z klientem
Nie mogę połączyć się z serwerem gry. Co sie dzieje?
Mam złe połączenie z serwerami gry. Gra się zacina lub zostaję rozłączany. Co mam robić?
Klient uruchamia się bardzo wolno. Co mogę zrobić by uniknąć tego problemu?
Otrzymałem wiadomość: "Video surface allocation failed (error Code 13)". Co mogę zrobić?
Od ostatniej aktualizacji Tibii otrzymuje wiadomość: "Could not delete old Tibia program Tibia*****". Co mogę zrobić?
Gdzie zapisany jest plik konfiguracyjny i automapa?
Czy można zmusić klienta, aby zapisał plik konfiguracyjny i automapę w określonym miejscu?
Wskaźnik mojej myszy nie działa poprawnie. Co mam z tym zrobić?
Światła i cienie wyświetlane są jako migocące, czarne piksele. Co jest nie tak?
Moje okno gry jest za małe i nie zmienia swojego rozmiaru automatycznie. Co mogę z tym zrobić?
Klient korzysta z możliwości procesora nawet do 100%. Czy mogę coś z tym zrobić?
Czy mogę wyłączyć nicki i nazwy wyświetlane nad głowami postaci i potworów?
Czy mogę wyłączyć ukazywanie się na postaciach i potworach, punktów życia utraconych podczas bitwy?
Czy mogę korzystać z alternatywnego sterowania myszą?
Moja postać przerywa pogoń za celem, gdy kliknę na mapie. Czy mogę to zmienić?

Linux
Jak mogę zdobyć i uruchomić Linuksowego klienta?
Jak mogę sprawdzić czy mam zainstalowany sterownik sprzętowej akceleracji grafiki?
Mogę grać w Tibie pod linuxem, jeśli nie mam sterownika sprzętowego akceleratora grafiki?
Mam starszą kartę graficzną i moja grafika wygląda dziwacznie. Co jest źle?
Nie mogę pisać znaków specjalnych, również ALT, CTRL oraz SHIFT nie działają poprawnie. Co mogę zrobić?
Klasyczna regulacja zachowuje się dziwnie, głównie podczas klikania dwóch przycisków myszy jednocześnie. Co mogę zrobić?

Inne pytania
Znalazłem błąd w grze (bug). Gdzie powinienem go zgłosić?
Mam świetny pomysł, który można by było zrealizować w Tibii. Komu mam o tym powiedzieć?
Czym jest test server i kiedy mogę się do niego zalogować?
Czy mogę zdobyć protokół komunikacyjny pomiędzy serwerami gry, a klientem?
Czy mogę zdobyć kod serwerów gry?
Czy mogę zdobyć edytor map i stworzyć kilka terenów do Tibii?
Czy możliwe jest robienie zrzutów ekranu z gry?
Kim są senatorzy?

Ostatnio edytowany przez Slythia - 07-01-2011 o 20:39.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-09-2008, 12:18   #2
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Główne

Jak zacząć grać w Tibię?
Rozpoczęcie gry w Tibię jest bardzo łatwe. By to zrobić, kieruj się poniższymi instrukcjami:

• Aby założyć konto musisz wybrać: nazwę konta i hasło, podać swój adres e-mail, wybrać imię, płeć i świat na którym będzie Twoja pierwsza postać, oraz zaakceptować Tibia Service Agreement, Tibia Rules i Tibia Privacy Policy.Pobierz
• Pobierz klienta gry i zainstaluj go na swoim komputerze.
• Teraz możesz dołączyć do gry. By to zrobić kliknij w kliencie gry na przycisk „Enter Game”.


Czy Tibia jest darmowa?
Tak! Możesz grać bez uiszczania żadnych opłat i podziwiać zalety tej gry tak długo jak tylko chcesz!
Jednakże, jeśli gra przypadła Ci do gustu, możesz ulepszyć swoje konto zakupując konto premiowe. Da Ci ono wiele dodatków i pozwoli w pełni cieszyć się możliwościami tej gry. Aby zamówić konto premiowe należy zalogować się do swojego konta na stronie www.tibia.com i kliknąć na przycisku „Add Premium Time”, w celu rozpoczęcia procedury zamawiania.


Co to jest premium account?
Możesz ulepszyć swoje konto przez zakup czasu premium. Konto premium daje Ci dodatkowe możliwości i korzyści w grze i poza nią. By dowiedzieć się więcej o tych korzyściach zajrzyj na premium page.

Jakie są wymagania sprzętowe klienta?
Klient działa na każdej wersji systemu Windows (95/98/ME/XP/2000/Vista/7) z DirectX w wersji 5.0 lub nowszej. Możesz pobrać najnowszą wersję DirectX ze strony Microsoftu. Jednakże, by grać w pełnym komforcie zalecamy, aby Twój komputer posiadał procesor 500MHz lub więcej, oraz kartę graficzną posiadającą akcelerator 3D np. ATI Radeon lub NVIDIA GeForce.

Czy istnieją inne klienty stworzone do działania w innych systemach operacyjnych (np. Linux lub Mac OS)?
Obecnie mamy klienta dla Windowsa 95/98/ME/XP/2000/Vista/7 i Linuxa libc wersje 6 lub późniejszą. Możliwe jest, że w przyszłości dodamy dodatkowe klienty, więc zaglądaj na tą stronę teraz i w przyszłości.
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!

Ostatnio edytowany przez Slythia - 04-01-2011 o 16:22.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 12:20   #3
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

System kont

Zapomniałem swoje hasła i/lub numeru konta. Co mogę zrobić?
Jeśli zapomniałeś swoje hasło i/lub numeru konta, skorzystaj z Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania konta). Sprecyzuj swój problem i podążaj za wskazówkami. Pamiętaj, że nowe hasło i/lub nazwa konta mogą zostać Tobie przekazane jedynie drogą mailową na adres, który podałeś przy personalizacji konta. Jeśli straciłeś dostęp do swojej poczty, spróbuj go odzyskać. Gdy Twoje konto jest spersonalizowane, możesz łatwo zmienić adres e-mail za pomocą recovery key. Jeżeli konto nie jest spersonalizowane, zapytaj o pomoc swojego dostawcę pocztowego. Gdy konto jest zarejestrowane a recovery key został zgubiony, możesz poprosić o nowy przez Lost Account Interface. Pamiętaj, że wyrobienie nowego numeru kosztuje 5EUR. Gdy posiadasz dostęp do maila podanego podczas personalizacji konta, proszę uzyć Lost Account Interface i poprosić o nowe hasło i/lub nazwę konta. Z przykrością musimy poinformować, że jeśli nie możesz odzyskać swojego konta za pomocą Lost Account Interface, my również nie będziemy w stanie Ci pomóc.

Dlaczego powinienem spersonalizować moje konto?
Personalizacja Twojego konta jest ważną rzeczą zabezpieczającą je. Personalizując konto otrzymasz recovery key. Numer ten pozwala Ci, na natychmiastową zmianę adresu e-mail i pomaga w szybkim odzyskaniu konta, w razie straty dostępu. Co więcej, korzystać z czasu premium i być tutorem, mogą tylko osoby ze spersonalizowanym kontem.

Jak mogę spersonalizować moje konto?
Jeśli Twoje konto nie zostało jeszcze spersonalizowane, możesz znaleźć taką informacje na górze strony Twojego konta: "You can register your account for increased protection. Click on "Register Account" and get your free recovery key today!" Jeśli posiadasz taką komendę, podążaj za wskazówkami:
  1. Kliknij na "Register Account".
  2. Uważnie przeczytaj informacje na następnej stronie.
  3. Wpisz swoje dane osobiste. Jeśli kiedykolwiek będziesz wyrabiał nowy recovery key, te dane zostaną wydrukowane na kopercie listu. Jeśli wpiszesz złe dane, nie będziesz w stanie otrzymać tego listu.
    • First Name: Jest to Twoje imię, te które możesz znaleść na swoim dowodzie osobistym. Nie wpisuj tu imienia swojej postaci.
    • Last Name: Jest to imie, które dzielisz ze swoją rodziną (nazwisko). Wypełnij je zgodnie ze swoim dowodem osobistym.
    • Street Adress: Musisz wpisać tu nazwę ulicy, na której mieszkasz oraz numer domu/mieszkania. W drugiej linijce wpisać możesz dodatkowe informacje potrzebne do korzystania z poczty.
    • Postal Code: Jest to kod charakteryzujący miasto lub obszar, który zamieszkujesz. Znany jako kod pocztowy.
    • City: Wpisać tu należy nazwę miasta, w którym mieszkasz.
    • Country: Musisz bardzo uważać przy wybieraniu Twojego państwa z listy. Sprawdz swój wybór dwa razy.
    • Date of Birth: Jest to informacja potrzebna to tworzenia statystyk. Prosimy o podanie właściwej daty. Nie będziesz już mógł zmienić tej informacji.
    • Gender: Ta informacja potrzebna jest tylko do statystyk. Nie można jej później zmienić.
  4. Po kliknięciu na "Continue", zapytany zostaniesz o zweryfikowanie swoich danych i potwierdzenie ich Twoim hasłem. Sprawdź czy wszystkie informacje zostały wpisane poprawnie. Wprowadź hasło i kliknij na "Submit", jeśli wszystkie informacje są poprawne, lub kliknij na "Back", jeśli musisz coś zmienić.
  5. Na następnej stronie zostanie wyświetlony Twój recovery key. Musisz uważnie go zapisać, gdyż nie dostaniesz e-maila zawierającego ten numer, ani nie będziesz mógł go sprawdzić w żaden inny sposób.

Jak mogę zmienić moje dane personalne?
Aby zmienić dane personalne, proszę podążać za instrukcjami podanymi poniżej:
  1. Aby zmienić dane personalne, zaloguj się na stronę swojego konta i kliknij na "Edit".
  2. Popraw podane informacje a zmiany potwierdź hasłem. Gdy skończyłeś, naciśnij "Submit".
  3. Uważnie przeczytaj informacje podane na następnej stronie. Otrzymasz również email informujący Cię o prośbie zmiany danych personalnych. Zauważ, że dane nie zostały jeszcze zmienione, tylko poprosiłeś o tą zmianę. Teraz zobaczysz taką informację na górze Twojej strony: "A request has been submitted to change your account registration. You must wait until [DATA] in order to confirm the new account registration data. Please cancel the request if you do not want your account registration to be changed!". Po okresie 30 dni, na stronie konta pojawi się taka informacja: "A request has been submitted to change your account registration. You can now confirm the changes of the account registration to finalise them. Please cancel the request if you do not want your account registration to be changed!"
  4. Aby potwierdzić zmiany, kliknij na "Edit", na samej górze strony.
  5. Na następnej stronie, proszę nacisnąć na "Accept", aby zakończyć zmienianie danych personalnych.
Proszę zauważyć, że nie możliwa jest zmiana Date of birth (data urodzenia) i Gender (płeć). Nie przejmuj się jednak, gdyż przy zdobywaniu nowego recovery key, tylko imię i adres muszą być poprawne.


Jak mogę dostać nowy recovery key?
W przypadku zagubienia recovery key, można wyrobić nowy. Jednakże, proszę zauważyć, że usługa ta kosztuje 5EUR.
Aby poprosić o nowy recovery key, proszę otworzyć Lost Account Interface. Sprecyzuj swój problem i podążaj za wskazówkami. Zostaniesz przekierowany do formy płatności, gdzie musisz wpisać szczegóły dotyczące płatności. Gdy Twoja opłata została potwierdzona, list pocztowy zostanie wysłany na adres podany podczas personalizacji konta. List ten zawiera confirmation key (numer potwierdzający). Skorzystaj ponownie z Lost Account Interface, wybierając "I need a new recovery key." a następnie "I have already received the letter with the confirmation key for a new recovery key." i wpisz confirmation key. Twój nowy recovery key zostanie teraz wyświetlony. Numer pokazany będzie tylko raz, nie dostaniesz emaila zawierającego nowy recovery key, więc upewnij się, że zapisałeś go poprawnie a przetrzymywany jest w bezpiecznym miejscu.

Wciąż czekam na list z numerem potwierdzającym moje zamówienie nowego recovery key’a. Kiedy go otrzymam?
W zależności od tego gdzie mieszkasz, otrzymanie listu może trwać do 4 tygodni. Pamiętaj, że list zostaje wysłany tylko na adres podany podczas personalizacji.
Proszę zauważyć, że jeśli adres został niedawno zmieniony i chcesz zamówić nowy recovery key, musisz czekać 30 dni, a następnie zaakceptować zmiany na stronie swojego konta. Każdy list z confirmation key`em, który został zamówiony przed zaakceptowaniem zmiany danych, zostanie wysłany na poprzedni adres.

Otrzymałem wiadomość "A wrong password has been entered 5 times in a row". Dlaczego?
Aby uchronić swoje konto przed próbą hackowania, nie możesz zalogować się na Twoje konto przez 5 min, jeśli błędne hasło zostało wpisane 5 razy z rzędu. Po prostu zaloguj się po odczekaniu tego czasu. Proszę sprawdzić (tutaj) jak chronić swój komputer przed wejściem nieporządanych osób na wasze konto.
Jeśli zapomniałeś hasła lub jeśli hacker je zmienił, proszę skorzystać z Lost Account Interface w celu odzyskania dostępu do konta.

Otrzymałem wiadomość "Wrong account data has been entered from your IP address too often". Dlaczego?
Ze względów bezpieczeństwa, adresy IP zostają blokowane na 30 minut, jeśli złe hasło było z niego wprowadzane wiele razy i w krótkich odstępach. Każde ponowne wpisanie złego hasła w tym odstępie czasu, odnawia okres oczekiwana z powrotem do 30 minut. Jeśli internet w Twoim komputerze pochodzi z sieci lokalnej, a jesteś pewien, że wpisujesz poprawne hasło skontaktuj się z administratorem sieci w celu odkrycia, kto blokuje adres IP i skonfigurowanie połączenia tak, aby nie było to już więcej możliwe. Jeśli problem się powtarza, pomyśl o zmianie dostawcy internetowego.
W przypadku, gdy zapomniałeś hasła lub zostało ono zmienione przez hakera, skorzystaj z Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania kont). Poprawne hasło zostanie wysłane na adres e-mail, który podałeś przy rejestracji, co potwierdzi, że jesteś prawowitym właścicielem tego konta.

Zmieniłem swój adres e-mail i teraz nie mogę się zalogować do mojego konta. Co mam robić?
Jeśli zmieniłeś adres e-mail w ustawieniach swojego konta, nowe hasło zostanie wysłane na nowy adres. Sprawdź swoje konto e-mail w celu otrzymania nowego hasła. Jeśli nie odebrałeś od nas maila z hasłem w ciągu ostatnich kilku godzin, istnieje możliwość, że wprowadziłeś niepoprawny adres. Nie martw się. Zmiany przy obu adresach i haśle zostaną cofnięte, jeśli nie zalogujesz się na swoje konto w ciągu 24 godzin po wysłaniu wiadomości z hasłem. Po prostu zaczekaj ten jeden dzień, i zaloguj się korzystając ze swojego starego hasła. Jeśli wciąż masz zamiar zmienić swój adres e-mail, spróbuj zrobić to ponownie.

Adres e-mail, na który było zarejestrowane moje konto został shakowany. Co mam robić?
Jeśli straciłeś dostęp do adresu email, postaraj się przepisać swoje konto na inny email. Zakładając, że konto jest spersonalizowane, możesz w łatwy sposób ustalić nowy adres email, używając recovery key. Jeśli straciłeś swój recovery key, możesz poprosić o nowy przez Lost Account Interface. Proszę zauważyć, że usługa ta kosztuje 5 EUR.
Jeśli konto nie zostało jeszcze spersonalizowane, możesz to zrobić, a następnie użyć recovery key do zmiany adresu email. W przeciwnym razie, możesz wybrać opcję "Change email address" na stronie Twojego konta, aby zainicjować zmiane adresu email. Pamiętaj, że ta prodecura trwa 30 dni.
Jeśli Twoje konto nie zostało spersonalizowane, a Ty straciłeś dostęp do konta w Tibii i adresu email, spróbuj zapytać swojego dostawcę poczty internetowej o pomoc w odzyskaniu hasła do maila. Gdy odzyskasz już adres email, skorzystaj z Lost Account Interface, aby odzyskać dostęp do Twojego konta. Pamiętaj, aby spersonalizować Twoje konto tak szybko, jak otrzymasz do niego dostęp. Również polecamy zaznajomić się z możliwymi zabezpieczeniami Twojego konta email.

Ktoś uzyskał dostęp do mojego konta i zmienił hasło (shakował konto). Co mam robić?
Po pierwsze powinieneś sprawdzić w jaki sposób ktoś mógł dostać się do Twojego konta i upewnić się, że nie stanie się to ponownie! Przeczytaj nasze wskazówki bezpieczeństwa, aby zdobyć pożyteczne informacje jak zidentyfikować i usunąć problem. Pamiętaj, że jeśli będziesz próbował odzyskać konto przed usunięciem problemu, haker może włamać się do niego ponownie. Gdy rozwiązałeś już problem, możesz odzyskać dostęp do konta korzystając z Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania kont).
Ostrzegamy, że gdy nie będziesz w stanie odzyskać swojego konta poprzez Lost Account Interface, nasza mailowa pomoc użytkownika także nie będzie mogła Ci pomóc.

Dlaczego nie otrzymałem maila wysłanego przez Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania konta) lub przez Customer Support?
Zawsze, gdy wysyłasz prośbę o wysłanie nowego hasła w Lost Account Interface, wysyłamy e-mail zawierający klucz potwierdzający na adres, na który zarejestrowane jest konto. Jeśli nie otrzymałeś jeszcze maila, możliwe jest, że niemogliśmy tego dokonać z jakiegoś powodu. Jeśli wciąż nie otrzymałeś maila, istnieje kilka możliwości, dlaczego tak się nie stało. Upewnij się, że filtr antyspamowy w Twojej poczcie nie zablokował maila od nas. Twoja skrzynka odbiorcza nie może być też pełna. Możliwe, że otrzymałeś maila w normalnym folderze ale później został on przeniesiony do foldera "śmietnik". Tibia maile powinny być zaznaczone jako "Nie śmieci" i "Nie spam". Aby mieć pewność, że zawsze otrzymasz maile od [email protected], [email protected] i [email protected].

Dlaczego w Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania konta) nie ma opcji generowania nowego hasła?
Gdy raz wniosłeś prośbę o nowe hasło, nie możesz wnieść następnej, zanim nie dokończysz procedury przy pierwszej lub, gdy nie minęły jeszcze 24 godziny od zakończenia poprzedniej. Po prostu zaczekaj jeden dzień. Wtedy pierwsza prośba zostanie anulowana i będziesz mógł ponownie skorzystać z Lost Account Interface.

Czy możliwe jest przeniesienie jednej lub kilku postaci na inne konto?
Nie. Każda postać jest przypisana tylko do jednego konta, i nie ma możliwości przeniesienia jej na inne.

Czy możliwe jest przeniesienie postaci na inny świat (serwer)?
Tak, możesz przenieść postaci na inny świat gry, za opłatą € 19.95.

Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele ograniczeń, np. można przesyłać tylko jedną postać raz na 6 miesięcy, można przenosić postacie ze światów z tych samych lub bardziej rygorystycznych przepisów PvP, oraz postacie, które chcemy przenieść nie mogą mieć red lub Black skulla, lub które są wpisane w rejestrze karnym.

Szczegółowe informacje na temat transferu postaci, proszę sprawdzić w manualu.


Czy mogę zmienić nazwę mojego konta?

Tak, można zmienić nazwę konta za opłatą € 4,95.

Aby to zrobić, zaloguj się na stronie swojego konta. W zakładce Informacje ogólne, kliknij na przycisk "Rename Account". Na następnej stronie wpisz nową nazwę konta. Proszę używać bezpiecznej kombinacji liter i cyfr, które nie będzie można łatwo odgadnąć. Następnie zatwierdź zmiany. Teraz możesz zapłacić za tę usługę przez kliknięcie na " Purchase". Pamiętaj, że możesz tylko zapłacić kartą kredytową za pośrednictwem systemu płatności Tibia lub przez odsprzedawcę dla tej usługi.
Tak długo, jak będzie zmieniana nazwa konta i nie jest opłacona usługa można ją anulować lub zmienić wybraną nową nazwę konta w zakładce Extra Services w każdej chwili na stronie konta.

Jeżeli już wcześniej zapłaciłeś za zmianą nazwy konta, przejdź do działu Extra Services na stronie swojego konta. Kliknij na "view", aby zobaczyć szczegóły. Kliknij na "Edit ", aby wprowadzić nową nazwę konta. Po potwierdzeniu nazwa konta zostanie zmieniona.

Jak mogę usunąć moje konto?
Natychmiastowe usunięcie konta jest niemożliwe. Jednakże, gdy wszystkie postacie, które znajdują się na koncie zostaną skasowane, po kilku miesiącach kasacji ulegnie całe konto.

Kiedy postacie są kasowane automatycznie?
Postacie są kasowane automatycznie, jeśli nie zalogowały się do gry przez okres n miesięcy, gdzie n jest równe poziomowi postaci. Zauważ, że zasada ta odnosi się tylko do postaci z darmowym kontem. Postacie posiadające czas premium, nie zostaną automatycznie skasowane.
Gdy postać zostanie usunięta, przez pewien czas jej imię będzie zablokowane przed ponownym użyciem, w celu upewnienia się, że nowo stworzona postać nie będzie rozpoznawana jako postać, która wcześniej posiadała to imię.
Proszę zauważyć, że jeśli postać nie była używana przez 2 lata (720 dni), zostanie ona usunięta bez względu na poziom.

Czy mogę zmienić imię mojej postaci?

Tak, można zmienić nazwę swojej postaci za opłatą € 6,95.

Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto. Kliknij na "Edit" obok postaci, której chcesz zmienić imię. Kliknij w przycisk "Change Name". Na następnej stronie wpisz nowe imię postaci. Należy pamiętać, że również nowe nazwy nie mogą naruszać Tibia Rules w innym wypadku istnieje ryzyko namelock’a lub nawet bana. Następnie potwierdź zmianę nazwy postaci. Teraz możesz zapłacić za tę usługę przez kliknięcie na "Purchase". Pamiętaj, że możesz tylko zapłacić kartą kredytową za pośrednictwem systemu płatności Tibia lub przez odsprzedawcę dla tej usługi.
Tak długo, jak będzie zmieniana nazwa postaci i nie jest opłacona usługa można ją anulować lub zmienić wybraną nową nazwę konta w zakładce Extra Services w każdej chwili na stronie konta.


Jeżeli już zapłaciłeś za zmianą nazwy postaci z góry, przejdź do sekcji Extra Services na stronie swojego konta. Kliknij na "view", aby zobaczyć szczegóły. Kliknij na "Edytuj", aby wprowadzić nową nazwę postaci. Po potwierdzeniu, chęci zmiany nazwy postaci nazwę postaci zmieni się w mgnieniu oka. Tak, możesz zmienić nazwę konta w wysokości € 4,95.

Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto. W sekcji Informacje ogólne, kliknij na przycisk "Rename Account". Na następnej stronie wpisz nową nazwy konta. Proszę używać bezpiecznej kombinacji liter i cyfr, których nie można łatwo odgadnąć. Następnie zatwierdź zmiany nazwy konta. Teraz możesz zapłacić za tę usługę przez kliknięcie na " Purchase ". Pamiętaj, że możesz tylko zapłacić kartą kredytową za pośrednictwem systemu płatności Tibia lub przez odsprzedawcę dla tej usługi.
Tak długo, jak będzie zmieniana nazwa konta i nie jest opłacona usługa można ją anulować lub zmienić wybraną nową nazwę konta w zakładce Extra Services w każdej chwili na stronie konta.


Jeżeli już zapłaciłeś wcześniej za zmianę nazwy konta, przejdź do działu Extra Services na stronie swojego konta. Kliknij na "view" za odpowiedni wpis, aby zobaczyć szczegóły. Kliknij na "Edit", aby wprowadzić nową nazwę konta. Po potwierdzeniu, chęci zmiany nazwy konta zostanie ona zmieniona.

Pojawia się komunikat “Ta nazwa jest obecnie używana”, chociaż nie ma postaci o takiej nazwie. Dlaczego?

Nazwa, której szukasz została wykorzystana przez innego gracza, który został usunięty jakiś czas temu. Istnieje wiele czynników, które określają, ile czasu musi minąć, zanim będzie można ponownie użyć nazwy usuniętej postaci. To może trwać kilka miesięcy lub nawet kilka lat. Z tego powodu, radzimy wybrać inną nazwę postaci.
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!

Ostatnio edytowany przez Slythia - 07-01-2011 o 23:52.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 12:23   #4
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

System płatności

Dlaczego wyróżniamy dwa sposoby płatności za czas Premium?
Aby zaoferować Ci bardziej wygodny sposób zakupu nowego czasu Premium, wprowadziliśmy System Tibijskich Płatności. Nowy system pozwala nam na ich łatwiejszą i niezależną obsługę. W chwili obecnej, system jest dostępny tylko dla kilku wybranych krajów, a płatność ograniczona jest wyłącznie do kart kredytowych lub przelewów bankowych. W przyszłości planujemy rozszerzenie tego systemu na wszystkie kraje, jak i również rozszerzenie opcji płatności. Równocześnie zamierzamy podtrzymywać współpracę z naszym partnerem - Element 5, aby zapewnić, że każdy może zakupić czas Premium i otrzymać nasze wspaniałe opcje Premium.

Które metody płatności są dostępne dla Systemu Tibijskich Płatności?
Obecnie System Tibijskich Płatności jest dostępny tylko dla kart kredytowych oraz przelewów bankowych z wybranych państw. Akceptowanymi kartami kredytowymi są American Express, MasterCard, Visa oraz francuska Carte Bleue. Jeśli chcesz użyć innej metody płatności, możesz użyć interfejsu płatności internetowej, poprzez naszego partnera finansowego - Element 5. W ten sposób zakupisz czas Premium dla siebie lub dla kogoś innego. W przyszłości zamierzamy dodać inne metody płatności.

W których krajach dostępny jest obecny system płatności?

Kraje, w których płatności przelewem i kartą kredytową są dostępne:
Andora, Australia, Austria, Blegia, Bułgaria, Kanada, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Hong Kong, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Japonia, Łotwa, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Meksyk, Monako, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone,
Kraje, w których płatności kartą kredytową są dostępne:
Albania, Algeria, Argentyna, Armenia, Białoruś, Bolivia, Bośnia i Herzegovina, Brazylia, Brunei Darussalam, Chile, Kolumbia, Costa Rica, Kuba, Cypr, Dominican Republic, Ecuador, Egipt, El Salvador, Greenland, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, India, Indonesia, Iran, Israel, Jamaica, Jordan, Kazakhstan, Kuwait, Lebanon, Libya, Macao, Macedonia, Malaysia, Maldives, Malta, Mexico, Moldova, Montenegro, Morocco, Nicaragua, Oman, Panama, Papua New Guinea, Paraguay, Peru, Philippines, Portugal, Puerto Rico, Qatar, Russian Federation, Saudi Arabia, Serbia, Singapore, South Africa, South Korea, Sri Lanka, Syria, Taiwan, Thailand, Tunisia, Turkmenistan, Ukraine, United Arab Emirates, Uruguay, Uzbekistan, Venezuela, Yemen

Jak mogę otrzymać pojedynczy okres czasu Premium?
Kupowanie czasu Premium jest bardzo proste! Wejdź na stronę www.tibia.com i zaloguj się na własne konto. W opcjach płatności wybierz „Add Premium Time”. Na następnej stronie zaznacz „Single Payment” (pojedyncza płatność) i podążaj zgodnie z instrukcjami. Aby poznać bliższe szczegóły procesu zamówienia pojedynczego czasu Premium, zajrzyj koniecznie do naszego poradnika.

Zapłaciłem, a wciąż nie mam czasu Premium. W czym jest błąd?
Czas premium otrzymasz tak szybko, jak tylko wpłynie Twoja opłata. W zależności od Twojego banku, przelewy bankowe mogą zając do 5 dni roboczych. Proszę być cierpliwym. Przelewy kartą kredytową z regóły są realizowane nie dłużej niż w przeciągu 24 godzin. Proszę zauważyć, że może potrwać to do 3 dni, jeśli Twoja karta jest sprawdzana.

Co to jest Abonament?
Abonament jest umową, w której pozwalasz nam na automatyczne obciążenie swojej karty kredytowej, na podstawie zamówienia o dostarczaniu czasu Premium dla Twojego Tibijskiego konta. Abonament możesz aktywować tylko dla swojego własnego konta.
Zależnie od okresu czasu Premium jaki wybrałeś, automatycznie obciążymy Twoją kartę kredytową na daną ilość dni, gdy tylko Twój czas Premium będzie się kończył. Zawsze otrzymasz e-mail zawiadamiający, że nowa płatność została pobrana. Zawiadomienie będzie wysyłane, zanim dokonamy tejże operacji. W każdej chwili możesz zrezygnować z bieżącego Abonamentu, logując się na swoje konto na Tibia.com. Zauważ, że rezygnacja z Abonamentu nie wpłynie na już pobraną płatność.

Jak aktywować Abonament?
Aktywowanie abonamentu jessst również bardzo łatwe. Ponownie zaloguj się do własnego konta na stronie www.tibia.com i w opcjach płatności wybierz „Add Premium Time”. Na następnej stronie zaznacz „Suscription” (Abonament) i podążaj zgodnie z instrukcjami. Aby poznać bliższe szczegóły procesu zamówienia Abonamentu, zajrzyj koniecznie do naszego poradnika.

Dlaczego powinienem aktywować Abonament?
Aktywowanie Abonamentu gwarantuje, że Twój czas Premium będzie dodany w odpowiednim momencie. Jeśli masz aktywowany Abonament, pieniądze za czas Premium będą pobierane automatycznie, więc nie będziesz musiał się tym przejmować. Nie ważne, czy jesteś na wakacjach lub z innych powodów nie masz dostępu do www.tibia.com, Twój czas Premium zostanie dodany, kiedy zaistnieje taka potrzeba. W taki sposób nigdy nie stracisz domku, ani nie będziesz musiał się martwić, że gildia zostanie rozwiązana, ponieważ stracisz status konta Premium.

Kiedy pieniądze za Abonament zostają pobrane?
Zarówno pieniądze za Abonament, jak i także za czas Premium za pojedyncze płatności, pobierzemy tylko wtedy, gdy czas poprzedniego będzie się kończył. Jeśli nie ma więcej pozostałego czasu Premium na Twoim koncie, spróbujemy obciążyć Twoją kartę kredytową trzy dni przed końcem poprzedniego czasu Premium.

Dlaczego nie mogę aktywować Abonamentu?
Obecnie system płatności jest dostępny tylko dla wybranych krajów. Jeśli pochodzisz z innego kraju, w tej chwili możesz kupić Premium dla swojego własnego lub konta kogoś innego, poprzez usługę płatności naszego dostawcy - Element 5. W przyszłości planujemy rozszerzenie tego systemu na wszystkie kraje.
Jeśli mieszkasz w kraju, w którym ten system płatności jest dostępny, oznacza to, że konto jest źle spersonalizowane lub konto jest zablokowane na płatności kartą kredytową.

Aktywowałem abonament kilka miesięcy temu, a teraz data ważności mojej karty kredytowej wygasa. Co się stanie?
Jeśli karta kredytowa, której użyłeś do aktywacji Abonamentu wygasa, Abonament zostanie anulowany automatycznie. Nie zapomnij aktywować nowego Abonamentu swoją nową kartą kredytową, aby upewnić się, że możesz korzystać z wszystkich przywilejów konta Premium.

Jak mogę anulować Abonament?
Anulowanie abonamentu jest proste. Wejdź na stronę www.tibia.com i zaloguj się na swoje konto, po czym wybierz zakładkę Billing Information i kliknij na opcję "Cancel Subscription”. Podaj powód anulowania i potwierdź swoje żądanie. Dalsze opłaty nie będą pobierane automatycznie. Należy wziąć pod uwagę, że nie ma to wpływu na czas Premium, za który została już pobrana oplata.

Jak mogę anulować Abonament, jeśli straciłem dostęp do swojego konta?
Jeśli straciłeś dostęp do swojego konta, spróbuj je odzyskać używając opcji „Odzyskiwanie Konta”. Kiedy już je odzyskasz, możesz kliknąć na opcję "Cancel Subscription" na stronie swojego konta.
Jeśli nie masz jednak możliwości odzyskania konta, prosimy o napisanie e-maila do naszej grupy wsparcia dla klientów - [email protected]
Chcę uzyskać zwrot pieniędzy za mój czas Premium. Co muszę zrobić?
Zwrot pieniędzy za czas Premium można uzyskać tylko przez pierwsze 14 dni od momentu otrzymania przez nas pieniędzy. Czas Premium nie może jednak zostać użyty, jeśli chcesz się starać o otrzymanie swojej wpłaty. Proszę wysłać e- mail na [email protected] i podać nam nazwę Twojej postaci oraz otrzymany wcześniej numer referencyjny, aby potwierdzić operację. Zwróć uwagę na to, że nie uzyskasz zwrotu pieniędzy, jeżeli korzystałeś z tego czasu Premium.

Jak mogę anulować moje nie zapłacone zamówienie?
Jeśli chciałbyś anulować niezapłacone zamówienie, zaloguj się na swoje konto. W dziale płatności kliknij na "Show Details". Na stronie pojawi się lista zamówień ze wszystkimi szczegółami. Na dole strony kliknij na "Cancel" jeśli nie chcesz już kupić tego czasu premium. Zauważ, że jeśli nie zapłacisz za zamówienie, po 90 dniach zostanie ono anulowane automatycznie.
Proszę zrozumieć, że jeśli w krótkim czasie będzie wiele nie zapłaconych zamówień, metoda płatności przez przelew bankowy zostanie zablokowana.

Moje konto zostało skasowane. Jak anulować Abonament?
Jeśli Twoje konto zostało skasowane, Abonament zakończy się automatycznie, bez pobierania dalszych opłat. Ręczne anulowanie nie jest konieczne. Należy wziąć pod uwagę, że nie zostaną zwrócone pieniądze za już opłacony czas Premium.

Chcę uzyskać zwrot pieniędzy za mój czas Premium. Co muszę zrobić?
Zwrot pieniędzy za czas Premium można uzyskać tylko przez pierwsze 14 dni od momentu otrzymania przez nas pieniędzy. Czas Premium nie może jednak zostać użyty, jeśli chcesz się starać o otrzymanie swojej wpłaty. Proszę wysłać e- mail na [email protected] i podać nam nazwę Twojej postaci oraz otrzymany wcześniej numer referencyjny, aby potwierdzić operację. Zwróć uwagę na to, że nie uzyskasz zwrotu pieniędzy, jeżeli korzystałeś z tego czasu Premium.

Moja karta kredytowa została odrzucona. Dlaczego?
Zanim oplata kartą kredytową zostanie zaakceptowana, zostają przedsięwzięte pewne kroki bezpieczeństwa. Jeśli twoja karta nie przejdzie jednego z testów bezpieczeństwa, zostanie odrzucona. Proszę zrozumieć, że szczegóły dotyczące odrzucenia zapłaty nie mogą zostać udzielone. Ostateczna decyzja o akceptacji karty kredytowej spoczywa na nas.

Możliwość opłaty przez kartę kredytowa została zablokowana na moim koncie. Dlaczego?
Nasza firma musi płacić opłatę za każde anulowanie zapłaty, więc nie możemy tego tolerować. Z tego powodu, możliwość zapłaty poprzez kartę kredytowa zostaje zablokowana na Twoim koncie, po tym jak anulowałeś zapłatę.


Nie mogę zapłacić za dodatkową usługę, ponieważ metoda płatności jest zablokowana. Co mogę zrobić?

Płatny usług dodatkowych być opłacane tylko kartą kredytową lub sprzedawcy za pośrednictwem systemu płatności. Ponadto, za transfer postaci można również zapłacić przelewem jeśli jest dostępny w Twoim kraju. Nie można zmienić nazwy lub płci swojej postaci, jeśli twoje konto jest zablokowane dla płatności kartą kredytową i nie ma odsprzedawcy dostępnego w Twoim kraju. Konto może zostać zablokowane dla płatności kartą kredytową jeśli masz przekroczony limit prób płatności. Proszę zrozumieć, że wtedy Twoje konto nie może zostać odblokowane.


Czy można przenieść czas Premium na inne konto?
Tibijski System Płatności pozwala na zakup czasu Premium tylko dla swojego konta. Z tego powodu czas Premium nie może zostać przeniesiony na inne konto.

Czy można zapłacić za kogoś innego?

System płatności umożliwia płatności tylko za rachunki własne. Aby zapłacić za kogoś innego, prosimy zamawiać za pośrednictwem naszego partnera płatniczego 5 element.

Ostatnio edytowany przez Slythia - 04-01-2011 o 16:40.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 12:24   #5
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Płatność – Element 5

Jak zamówić czas premium?
Ulepszenie swoje darmowego konta, na konto premium jest łatwe! Idź na interfejs płatności i podążaj za instrukcjami.
Po szczegółowy opis procesu zamawiania, odwiedź manual.

Jak kupić premium time dla kogoś innego?
Jeśli chciałbyś kupić konto premiowe dla kogoś innego, zajrzyj do interfejsu płatności online. Znajdziesz tam parę informacji o sposobach płatności i naszej umowie licencyjnej. Gdy je zaakceptowałeś, wprowadź swój wiek i kliknij na "I want to order a Premium Account for an account of another player". Na kolejnej stronie, wpisz imię postaci, za której konto chcesz zapłacić. Powinieneś także, wprowadzić swoje imię i komentarz, by właściciel konta wiedział kto zakupił mu czas premium i dlaczego. Upewnij się, że podałeś właściwe dane, ponieważ radzimy wszystkim graczom, by nie akceptowali kont premiowych opłaconych przez nieznajomego i z niewiadomej przyczyny. Nie zapomnij o sprecyzowaniu, który wariant konta wybierasz (na jaki okres czasu). Gdy potwierdziłeś swoje zamówienie, zostanie Tobie wyświetlona strona potwierdzająca, gdzie możesz przejrzeć dane, które wprowadziłeś. Jeśli wszystko jest poprawne, kliknij na "Continue", by potwierdzić zamówienie.
Następnie zostaniesz skierowany do strony element 5, gdzie musisz wpisać swoje dane i wybrać formę płatności. Gdy ukończyłeś proces zamawiania, otrzymasz maila z potwierdzeniem od element 5.
Ze względów bezpieczeństwa, czas premium zamówiony przez kogoś innego musi zostać zaakceptowany przez osobę, która ma go otrzymać.
Uwaga: Wszystko co jest potrzebne do zakupu konta premiowego dla kogoś innego to imię jego postaci. Jeśli ktokolwiek chce kupić Tobie konto premiowe, nie musisz podawać mu swojego numeru konta i hasła. Pamiętaj, że nie powinieneś dzielić się kontem z innymi osobami.

Mogę użyć mojego wolnego adresu e-mail przy kupnie czasu premium?
Możesz użyć swojego wolnego adresu email przy składaniu zamówienia. Nie ma tu żadnych wymagań.

Które metody płatności są dostępne?
Dostępne metody płatności znajdują się na stronie interfejsu płatności online.
Proszę pamiętać, że Twoja płatność musi być zaadresowana do element 5, bez znaczenia jaki rodzaj płatności wybierasz. Nie wysyłaj pieniędzy do CipSoftu!
Uwaga: Jeśli zdecydowałeś się na wysyłkę pieniędzy, polecamy list polecony.

Mogę zapłacić używając PayPal?
Tak, możesz zapłacić za czas premium używając PayPal. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej płatności, proszę zajrzeć na interfejs płatności online.

Które waluty są dostępne?
Element 5 akceptuje poniższe waluty po obecnym kursie: Dolar amerykański, Euro, Funt szterling, Dolar australijski, Jen japoński, Dolar kanadyjski, Frank szwajcarski, Korona szwedzka.


Co to jest element 5?
Element 5 jest naszą firmą partnerską, która w naszym imieniu odbiera wszystkie płatności związane z kontami premiowymi. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zamawiania kont premiowych, zajrzyj do przewodnika w interfejsie płatności online. Jeśli masz jakieś pytania związane z płatnościami, skontaktuj się z element 5 poprzez ich email: [email protected] lub telefonicznie:
USA: +1 (952) 646 5022
Germany: +49 (0) 221 31088 30
Pamiętaj, by przedstawić swój numer zamówienia podczas transakcji z element 5.

Jak mogę skontaktować się z element 5?
Aby skontaktować się z Element 5, możesz wysłać maila na adres: [email protected] lub telefonicznie:
USA: +1 (952) 646 5022
Germany: +49 (0) 221 31088 30
Pamiętaj, by przedstawić swój numer zamówienia podczas transakcji z element 5.

Kiedy kończy się mój czas premium?
Czas premium liczony jest co do sekundy. Oznacza to, że czas premium skończy się dokładnie po 90/180/360 dniach od aktywacji.
Przykład: Jeśli aktywowałeś czas premium na 3 miesiące (90 dni) dnia 6 kwietnia 2007 o godzinie 23:59:14, czas premium skończy się dnia 5 lipca 2007 o godzinie 23:59:14.

Moja karta została odrzucona. Dlaczego?
Zanim płatności kartą kredytową zostają zaakceptowane przez element 5, wykonywane są rutynowe sprawdzenia. Jeśli Twoja karta nie przeszła jednej, lub więcej z tych testów, zostaje wtedy odrzucona. Aby rozwiązać ten problem, proszę skontaktować się z element 5 i wyjaśnić im ten problem.
Możesz wysłać maila na adres: [email protected] lub telefonicznie:
USA: +1 (952) 646 5022
Germany: +49 (0) 221 31088 30
Pamiętaj, by przedstawić swój numer zamówienia podczas transakcji z element 5.
Proszę zrozumieć, że ostateczna decyzja o zaakceptowaniu karty należy do element 5. Jeśli zdecydowali, że nie zaakceptują tej karty, musisz skorzystać z innej karty, bądź innej metody płatności.

Zapłaciłem, jednak wciąż nie otrzymałem czasu premium. Dlaczego?
Konto Premiowe nie zostanie Tobie przydzielone zanim nasz dostawca usług związanych z płatnościami Element 5 nie potwierdzi wpłaty. Prosimy o cierpliwość. Zależnie od formy płatności, którą wybrałeś, może to potrwać do 3 tygodni, zanim Twoja wpłata dojdzie do nas, zwłaszcza, gdy zapłaciłeś czekiem, poprzez transfer bankowy lub wysłanie pieniędzy pocztą. Płatności dokonane za pomocą karty kredytowej są przetwarzane w ciągu 24 godzin.
Aby sprawdzić aktualny status wpłaty, skontaktuj się z element 5 poprzez maila [email protected] lub telefonicznie:
USA: +1 (952) 646 5022
Niemcy: +49 (0) 221 31088 30
Pamiętaj, by przedstawić swój numer zamówienia podczas transakcji z element 5.

Kupiłem czas premium dla kogoś innego ale jeszcze go nie otrzymał. Dlaczego?
Ze względów bezpieczeństwa, każde konto premiowe zakupione przez kogoś innego niż właściciel konta, musi zostać zatwierdzone przez osobę, dla której zostało ono opłacone. By tego dokonać należy zalogować się do sekcji My Account. Odbiorca konta znajdzie tam informację o dokonanej wpłacie za konto premiowe. Aby je aktywować należy kliknąc na „View” i podążać za wskazówkami. Zatwierdzony czas premium zostanie aktywowany przy następnym logowaniu do gry.

Kupiłem czas premium dla przyjaciela, ale on anulował płatność. Co mogę teraz zrobić?
Masz 3 opcje do wyboru. Jeśli gracz anulował go przez przypadek, możemy go zwrócić. Możemy również przepisać ten czas premium na inne konto w Tibii. Możemy również oddać Ci pieniądze.
Proszę wysłać emaila do customer supportu ([email protected]), w wiadomości wyjaśniając co chcesz abyśmy zrobili. Proszę nie zapomnieć o numerze referencyjnym. Jeśli zdecydujesz się przepisać ten czas premium na inne konto, prosimy o podanie jednego z imion postaci, znajdującej się na tymże koncie.

Ile mam czasu na zaakceptowanie czasu premium, zakupionego dla mnie przez inną osobę?
Nie ma limitów czasowych. Możesz zaakceptować czas premium, który został zakupiony dla Ciebie przez kogoś innego, kiedy tylko chcesz.
Oczywiście, nie będziesz miał możliwości zaakceptowania go, gdy osoba, która zapłaciła za czas premium anulowała płatność. Jednakże, nie doprowadzi to do zbanowania konta, gdyż czas premium nie został jeszcze aktywowany.

Przez przypadek odrzuciłem czas premium, który ktoś dla mnie kupił. Czy wciąż mogę otrzymać ten czas premium?
Jeśli anulowałeś czas premium przez przypadek, możemy poraz kolejny wyświetlić Ci możliwość akceptacji na Twoim koncie. Aby tak zrobic, musisz skontaktować się z osobą, która kupiła dla Ciebie czas premium. Osoba ta, musi wysłać emaila do Customer Support ([email protected]), wraz z numerem referencyjnym oraz imieniem postaci, na której konto płatność musi zostać przypisana.
Uwaga: Tylko osoba, która zapłaciła za anulowany czas premium, może zapytać o przepisanie, ponowną akceptację lub refundację płatności.

Czy możliwe jest przeniesienie pozostałego okresu czasu premium na inne konto Tibii?
Nie. Aktywowane konto premiowe nie może zostać przydzielone innemu kontu.

Chcę zwrot pieniędzy za czas premium. Co muszę zrobić?
Zwrotu pieniędzy za czas premium można żądać w ciągu 14 dni od daty wpłynięcia pieniędzy na konto. Konto premiowe nie mogło być także dotychczas używane. Aby zwrócić czas premium, wyślij mail na adres [email protected] i wpisz w nim imię swojej postaci oraz numer zamówienia, w celu zweryfikowania wpłaty. Nie zwracamy pieniędzy w przypadku, gdy konto zostało użyte przed zgłoszeniem chęci jego zwrotu.


Kim są odsprzedawcy?
Odprzedawcy kupują czas premium lub usługi dodatkowe od nas i sprzedają graczom w swoich krajach. Oferują oni lokalne metod płatności, więc są one szczególnie przydatne dla graczy, którzy nie mają kart kredytowych. Jeśli mieszkasz w pobliżu to możesz pójść do nich i zapłacić gotówką. Należy jednak pamiętać, że opłata za czas premium lub usługi dodatkowe mogą różnić się od ceny jakie są ponadaje na naszej stronie internetowej. Możesz znaleźć listę naszych obecnych odprzedawców i ich dane kontaktowe w dziale odsprzedawców.

Ostatnio edytowany przez Slythia - 04-01-2011 o 16:44.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 12:26   #6
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Gameplay

Jak mogę wspinać się po drabinach?
Aby wspiąć się po drabinie, kliknij na pole znajdujące się przed nią i wybierz opcję „Use” z menu kontekstowego.

Jak mogę wspiąć się przez dziurę?
Aby wspiąć się przez dziurę, musisz posiadać w swoim ekwipunku linę. Dziurę w stropie rozpoznasz poprzez widoczne na ziemi koła. Jeśli znajdujesz się przy dziurze w ziemi, za pomocą liny możesz wyciągnąć z niej innych graczy, potwory i przedmioty.

Jak mogę odzyskiwać punkty życia (HP) i punkty magiczne (Mana)?
By odnowić punkty życia i manę musisz coś zjeść. Aby to zrobić kliknij na jedzeniu prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Use” z menu kontekstowego. Teraz Twoje punkty życia i mana będą się przez jakiś czas stopniowo regenerować. Możesz także używać specjalnych mikstur, które natychmiast przywracają pewną ilość punktów życia (health potion) lub many (mana potion). Po trzecie, jeśli posiadasz odpowiedni poziom magicznym (czytaj dział magia) będziesz mógł nauczyć się i korzystać z kilku czarów mogących uleczyć Ciebie, innych graczy, bądź potwory. W końcu istnieje możliwość uleczenia przez kapłanów w świątyniach miejskich (leczą oni jedynie wtedy, gdy masz mało punktów życia).

Czym są soulpoints (punkty duchowe) i jak mogę je odzyskiwać?
Punkty duchowe są potrzebne do wytwarzania magicznym run i amunicji, w ilości zależnej od spalanej many. Maksymalna ilość punktów duchowych u normalnej postaci wynosi 100, a u postaci posiadającej promocję – 200. Jeśli zabijesz potwora, który daje conajmniej tyle doświadczenia, ile wynosi Twój poziom, (np. jeżeli twoja postać ma 10 poziom, musisz zabić potwora, który daje Ci conajmniej 10 punktów doświadczenia np. wąż), od momentu w którym go zabijesz, punkty duchowe będą się odnawiać przez 4 minuty. Normalne postacie otrzymują 1 punkt duchowy co 2 minuty, a postacie z promocją - 1 punkt co 15 sekund. Postacie otrzymują także 1 punkt duchowy, co 15 minut snu w łóżku.

Co to jest stamina (wytrzymałość)?
Licznik staminy wskazuje czas jaki pozostał do czasu, gdy postać będzie za bardzo zmęczona, aby zdobywać doświadczenie podczas huntów. Postać może polować do 42 godzin. Przez pierwsze 2 godziny staminy, gracze posiadający konta Premium zdobywają 50% doświadczenia za zabicie każdego potwora. Po 42 godzinach gry gracz nie będzie zdobywać punktów doświadczenia. Jednakże, podczas ostatnich 14 godzin, zdobywać będzie tylko połowę doświadczenia. Stamina odnawia się podczas, gdy postać jest wylogowana. Za każde 3 minuty, gdy jesteś wylogowany, Twojej postaci doliczona zostanie 1 minuta staminy. Proszę zauważyć, że stamina zaczyna się odnawiać, gdy jesteś offline dłużej niż 10 minut.

Jakie są rodzaje obrażeń i jak one działają?
Rodzaje obrażeń pozwalają Ci na większą różnorodność ataków. Wszystkie potwory posiadają mniej lub bardziej silne strony, jednego lub więcej rodzajów obrażeń. Przez użycie broni lub czaru właściwego rodzaju obrażeń, możesz pokonać swojego wroga w szybszy i łatwiejszy sposób.
W Tibii istnieje 7 różnych rodzajów obrażeń: ogień, lód, energia, ziemia, śmierć, świętość i obrażenia fizyczne. Ogień działa efektywnie przeciwko ziemi, ziemia przeciw energii, energia na lód a lód na ogień. Świętość jest przydatna w walce przeciwko nieumarłym, podczas gdy śmierć przydaje się na świętość. Obrażenia psychiczne mogą być zadane prawie wszystkim wrogom, za wyjątkiem dusz. Zajrzyj na dział potworów, aby dowiedzieć się więcej na temat mocnych i słabych stron każdego z potworów. Odwiedź również liste czarów, aby zobaczyć jaki czar należy do jakiego rodzaju obrażeń.

Jaka jest najbezpieczniejsza droga handlu pomiędzy graczami?
Istnieje tylko jedna bezpiecznego droga handlu, gdzie nikt nie może Cię oszukać. Kliknij na przedmiocie, który chcesz zamienić prawym przyciskiem i wybierz opcję „Trade with...” z menu kontekstowego. Następnie kliknij lewym przyciskiem myszy na osobę, z którą chcesz handlować. Jeśli osoba ta zaoferuje coś w zamian, otworzy się okno handlu ukazujące zaoferowane przez was przedmioty. Jeśli oferta Cię satysfakcjonuje, kliknij na przycisk „Accept”. Jeśli obydwie strony posiadają odpowiednią ilość miejsca w ekwipunku i wystarczający udźwig, transakcja dojdzie do skutku. Jeśli oferta Ci nie odpowiada, kliknij na przycisk „Reject”. Jeśli jeden z handlujących zrezygnuje z wymiany lub nie będzie miał odpowiedniej ilości miejsca w ekwipunku lub/i za mały udźwig, transakcja zostanie anulowana.
Zapamiętaj, że inne metody handlu np. handel przy pomocy paczek pocztowych, jest ryzykiem, którego nie powinieneś podejmować. Wiedz także, że kradzież nie jest naruszeniem regulaminu i gamemasterzy nie będą mogli Ci pomóc, gdy zostaniesz okradziony.

Czy mogę poślubić /rozwieźć się z innym graczem?

Jeśli Ty i Twój ukochany postanowicie wziąć ślub, sakramentu udzieli Wam Lynda która jest w kościele w Thais, Llathriel w Ab'Dendriel, oraz Ferus w Kazordoon. Jeśli nie jesteście w stanie uzgodnić jednego kapłana, można także wybrać dwóch różnych kapłanów aby się ożenić. Jednak to może wyglądać bardzo dziwnie, jeśli goście weselni zostaną podzieleni na dwie grupy. Nie można być w związku małżeńskim, jeśli już jesteś żonaty, ale możesz ożenić się z graczem tej samej płci. Uwaga, nie można przenieść na inny świat gry drugiej połówki. Więc jeśli chcesz ją przenieść, trzeba będzie wziąć rozwód w pierwszej kolejności.
Do ślubu będą potrzebne dwie obrączki oraz stroje ślubne. Norbert w Venore sprzedaje wspaniałe suknie ślubne i garnitury za 5000 sztuk złota. Aby upewnić się, że ukochana nie widzi stróju wcześniej, Norbert przekaże Ci je w specjalnym oknie. Obrączki mogą być znalezione podczas polowania lub możesz kupić u jubilera, do 990 sztuk złota.
Jeżeli masz już strój oraz obrączki, to można oddać je kapłanowi i rozpocząć ceremonię. Zostaniesz poproszony o podanie nazwiska osoby, do której należy Twoje serce. Twoje wesele ślubne będzie widziane przez wszystkich gości. Oboje otrzymacie obrączkę z wygrawerowanym zarówno nazwiskiem i data ślubu. Nazwa Twojego małżonka będzie również wyświetlana na stronie postaci. Od teraz możesz także nosić strój ślub w dowolnym momencie pod warunkiem, że nadal jesteście małżeństwem.
W dzień waszego ślubu, czyli przez 24 godziny, będziecie mogli pójść na swój miesiąc miodowy. Kamil przewoźnik z Fibula wyśle nowożeńców na miesiąc miodowy na wyspę Meluna.

Możesz wziąć rozwód ze swoim partnerem, nawet jeśli on lub ona nie zgadza. Wszystko co musisz zrobić, to odwiedzić Lugri w Thais, lub Brewster w Port Hope. Za zaledwie 10000 sztuk złota Lugri sprawi, że będziesz ponownie wolny mężczyzna lub kobietą. Brewster bierze tylko 5000 sztuk złota. Twoje małżeństwo będzie złamane symbolem uszkodzonej obrączki.

Kiedy mogę opuścić Rookgaard i do niego powrócić po wyjściu na kontynent?
Rookgaard możesz opuścić w momencie, gdy osiągniesz 8 poziom doświadczenia. Aby to uczynić, musisz udać się do wyroczni znajdującej się we wiosce. Zauważ, że najkorzystniejsze będzie opuszczenie Rookgaardu zaraz po osiągnięciu wymaganego poziomu doświadczenia. Jeśli kontynuujesz zdobywanie doświadczenia na Rookgaardzie, szybko przekonasz się, że z każdym kolejnym poziomem zdobytym tam, będziesz otrzymywał mniejszą ilość pkt. życia, many, umiejętności, niż taką, jaką mógłbyś otrzymywać na kontynencie. Wartość wyżej wymienionych cech, którą straciłeś w wyniku dalszego zdobywania doświadczenia na Rookgaardzie nie zostanie Ci zwrócona, nawet po wyjściu na kontynent.

Jak mogę wysyłać pocztę w Tibii?
W każdym Tibijskim mieście występuje usługa pocztowa, która pozwala Ci na wysyłanie listów i przedmiotów do depozytów innych graczy. Aby to zrobić, należy kupić list lub paczkę w urzędzie pocztowym. W pierwszej linii listu lub etykiety paczki, wpisz imię gracza, do którego ma dojść przesyłka, a w drugiej miasto, w którego depozycie ma się ona pojawić. Ponadto, gdy wysyłasz paczkę, nie zapomnij o umieszczeniu wewnątrz niej zaadresowanej etykiety. Gdy wykonałeś już wszystkie z wymienionych czynności, wyślij przesyłkę, kładąc ją na niebieskiej skrzynce pocztowej.

Mój list lub paczka została na skrzynce. Czemu wysyłanie się nie powiodło?
Sprawdź, czy dane imię adresata i nazwa miasta zostały wpisane właściwie. Pojedynczy błąd przy wpisywaniu, jak na przykład zbędny znak lub pusta przestrzeń za imieniem mogą wystarczyć, by przesłanie listu/paczki nie powiodło się. Jeśli przesyłka jest paczką, upewnij się, że umieściłeś w niej etykietę. Zauważ także, że listy lub paczki są jednorazowego użytku i te posiadające stempel, nie nadają się do ponownego użytku.

W jaki sposób moja postać może otrzymać promocję? Co muszę zrobić by tego dokonać?
Promocja zapewnia potaciom kilka dodatkowych przywilejów. Aby dowiedzieć się więcej o zaletach awansowania postaci, przeczytaj dział „Promocje” (Promotions) w podręczniku (Manual).
Awansować postacie może król w Thais, królowa w Carlin, imperator w Kazordoon i wielki wezyr w Ankrahmun. Aby otrzymać promocję musisz porozmawiać, z którymś z powyższych NPC i poprosić o promocję dla Twojej postaci (Hi>Promotion>Yes). Jeśli Twoja postać jest gotowa na otrzymanie jej (posiada conajmniej 20 poziom doświadczenia) i posiada 20000 sztuk złota w ekwipunku, otrzyma ona natychmiast wyższą rangę zależnie od profesji (Knight>Elite Knight, Paladin>Royal Paladin, Sorcerer>Master Sorcerer, Druid>Elder Druid). Zauważ, że promocje są przeznaczone jedynie dla postaci znajdujących się na kontach premiowych. Gdy konto premiowe straci swoją ważność, promocja Twojej postaci zostanie zawieszona.

Co to jest dzielenie doświadczenia i jak mogę je aktywować?
Dzielenie doświadczenia oznacza, że punkty doświadczenia, które otrzymuje się za pokonanie potwora, dzielone są równo między członków party. Aby uaktywnić dzielenie doświadczenia, lider party nie może mieć znaku walki i musi wybrać tą opcję z menu. By móc dzielić doświadczenie, poniższe warunki muszą zostać spełnione:
  1. Tylko postacie z podobnym poziomem, mogą dzielić się doświadczeniem podczas wspólnych polowań. By być bardziej precyzyjnym, najniższy poziom w party, nie może mieć mniej niż 2/3 poziomu postaci z najwyższym levelem. Oznacza to, że na przykład osoba z levelem 40, może dzielić doświadczenie z graczem z poziomem 60, ale nie z 20; lub level 200 może dzielić doświadczenie z 300.
  2. Odległość członków party od lidera, musi być mniejsza lub równa 30 kratkom. Działa to również, gdy jesteś piętro wyżej lub niżej.
  3. Każdy w party musi brać aktywny udział w polowaniu. Oznacza to, że muszą leczyć innych członków praty lub też atakować potwory.
Uwaga: Dzielenie doświadczenia nie jest możliwe podczas zabijania innych postaci na światach PvP-enforced.

Aktywowaliśmy dzielenie doświadczenia ale punkty doświadczenia nie są rozdzielone równo. Dlaczego?
Pewne warunki muszą zostać spełnione, aby móc dzielić się punktami doświadczenia. Jeśli nie spełniasz wszystkich tych warunków, dzielenie doświadczenia zostanie automatycznie anulowane, a punkty doświadczenia będą rozdzielane według zadanych obrażeń. Poniższe warunki muszą być spełnione:
  1. Tylko postacie z podobnym poziomem, mogą dzielić się doświadczeniem podczas wspólnych polowań. By być bardziej precyzyjnym, najniższy poziom w party, nie może mieć mniej niż 2/3 poziomu postaci z najwyższym levelem. Oznacza to, że na przykład osoba z levelem 40, może dzielić doświadczenie z graczem z poziomem 60, ale nie z 20; lub level 200 może dzielić doświadczenie z 300.
  2. Odległość członków party od lidera, musi być mniejsza lub równa 30 kratkom. Działa to również, gdy jesteś piętro wyżej lub niżej.
  3. Każdy w party musi brać aktywny udział w polowaniu. Oznacza to, że muszą leczyć innych członków praty lub też atakować potwory.
Jeśli jeden z powyższych warunków nie jest spełniony, czerwony krzyżyk pojawi się na tarczy, która oznacza Ciebie jako lidera, a dzielenie doświadczenia zostanie wstrzymane do momentu, aż wszyscy członkowie party będą ponownie spełniali warunki.
Przez migający znaczek party możesz łatwo rozpoznać osobę, która nie spełnia wymagań. Jeśli dzielenie doświadczenia zostało anulowane, ponieważ najwyżej poziomowa postać zdobyła level, party nie zostanie aktywowane do momentu, aż najniższo poziomowa postać nie będzie posiadała 2/3 jego poziomu.

Dlaczego podczas licytacji domku najwyższa oferta wynosi 0 sztuk złota, jeśli wpisałem większą kwotę?
Kwota, którą podałeś podczas licytacji, oznacza maksymalną kwotę, którą chcesz zapłacić za domek. Tak długo, jak nie zostanie ona przebita, system będzie w Twoim imieniu automatycznie próbował przewyższyć innych uczestników aukcji o 1 sztukę złota. W konsekwencji otrzymasz za kwotę 0 sztuk złota, jeśli nie będzie żadnych innych ofert.
Przykład: Ustaliłeś swój limit na 1000 sztuk złota. Póki nie pojawią się oferty innych graczy, będzie ona wynosiła 0 sztuk złota. Następnie, inny gracz oferuje 500 sztuk złota za domek. Jednakże Twoja oferta jest wyższa, więc przebijasz go o 1 sztukę złota i prowadzisz w aukcji. Oferta wynosi 501 sztuk złota.

Wygrałem aukcję z domkiem, ale go nie otrzymałem. Co się stało?
Możliwe jest, że Twoj czas premium skończył się, zanim aukcja została zakończona. Proszę zauważyć, że tylko gracze z kontem premiowym mogą licytować i wynajmować domy.

Straciłem domek. Co się stało z przedmiotami, które się tam znajdowały?
Jeśli stracisz domek, wszystkie znajdujące się w nim przedmioty zostaną przeniesione do depozytu w mieście, w którym zarejestrowany jest dom.

Straciłem przedmioty lub umiejętności. Czy mogą być one przywrócone lub czy otrzymam rekompensatę?
Ze smutkiem informujemy, że z zasady nie przywracamy żadnych przedmiotów, ani umiejętności utraconych wskutek lagów, kicków, błędów, kradzieży, hakowania lub z jakichkolwiek innych przyczyn. Zauważ także, że przywrócenie postaci do stanu z poprzedniego zapisu serwera (server save) również nie jest możliwe. Ponadto prosimy o zrozumienie tego, że nie możemy graczom w żaden sposób zrekompensować strat postaci (umiejętności i przedmiotów).

Jedeno z moich morderstw/śmierci postaci nie jest pokazane na stronie. Dlaczego?
Czasami śmierć postaci lub morderstwo nie jest wyświetlone na stronie postaci z powodu opóźnienia komunikacji między bazą danych a serwerem gry. Niestety, niemożliwe jest dodanie ich później.
Uwaga: Pomimo, że śmierć nie jest pokazana na stronie, wliczona jest ona do liczby zabić nieuzasadnionych (unjustified). Uważaj, jakoże za duża ilość tych morderstw prowadzi do uzyskania czerwonej czaszki a nawet banicji konta.

Jeden lub więcej światów (serwerów) zostało zresetowanych. Co to znaczy?
Mimo, że CipSoft stara się zapewnić graczom bezproblemową grę o każdej porze, problemy techniczne są nieuniknione. W najgorszych przypadkach może to spowodować potrzebę zresetowanie jednego lub kilku światów, co wiąże się z utraceniem danych. Jeśli świat zostanie zresetowany, zostanie on przywrócony do stanu z poprzedniego zapisu. Jest to niezbędne do zapewnienia stabilności gry. Niestety oznacza to, że wszystkie postacie zostaną przywrócone do stanu, w którym były podczas poprzedniego zapisu. Prosimy o zrozumienie tego, że żadne rekompensaty lub dodatkowy czas konta premiowego nie mogą być wręczone z powodu strat związanych z resetowaniem światów. Zauważ także, że resetowanie pojedynczych postaci jest również niemożliwe.

Czym jest „tryb bezpieczny” i jak go wyłączyć?
Postacie z włączonym trybem bezpiecznym nie mogą atakować graczy nieoznaczonych czaszką. W ten sposób można uniknąć przypadkowego zaatakowania znajdujących się w pobliżu graczy lub przyjaciół. Pamiętaj, że mając włączony ten tryb, możesz się obronić, ponieważ atakujący Cię gracz zostanie automatycznie oznaczony czaszką. Zauważ, że tryb ten nie ochroni Cię przed zdobyciem czaszki, jeśli korzystasz z czarów obszarowych (np. run fire field lub explosion).
Tryb bezpieczny jest domyślnie włączony. Aby go wyłączyć, kliknij na symbol białej ręki znajdujący się po prawej stronie Twojego ekwipunku, aby zamienić go w czerwoną pięść. W tym trybie możesz atakować zarówno graczy z czaszką jak i bez niej. Pamiętaj, że atakowanie nieoznaczonego gracza wiąże się ze zdobyciem symbolu czaszki.

Co to jest zamiana (swapping) i jak to działa?

Zamiana jest specjalną cechą PvP na światach Open PvP, która umożliwia uwięzionej postaci uwolnienie się. Jeśli postać otrzymuje obrażenia od innych graczy i jest uwięziony - więc wszystkie pola wokół niego są zajęte, przez co nie może się poruszać, to postać ta może zamienić się z jednym z atakujących miejscami w pewnych okolicznościach. Miejsca, na które może zamienić się postać, są oznaczone beżowymi kwadratami. Aby się zamienić, uwięziona postać może nacisnąć przycisk myszy na wybranym polu bądź po prostu na nie przejść.

Postacie mogą wymieniać się z:
  • innymi postaciami;
  • stworzeniami, które można przesunąć bądź summonami;
  • stosem stworzeń; potworek na górze zajmie miejsce uwięzionej postaci, zaś uwięziona postać pojawi się na samym dole stosu.

Postacie nie mogą się zamieniać z:
  • postacią, którą uwięziony zaatakował pierwszy;
  • jeśli przynajmniej jedna z postaci znajduje się w strefie ochronnej bądź na questach i w drzwiach;
  • członkiem bądź jego summonem własnej gildii bądź przeciwnej, z którą jesteś w stanie wojny.

Co się stanie jeśli wejdę na pole, na którym stoi już inny gracz?

Wchodzenie na pole, na którym stoi inny gracz jest zwykle możliwe tylko na światach Optional PvP w strefie ochronnej. Jednakże, istnieje również możliwość aby stanąć na tym samym polu na światach Open PvP bądź Hardcore PvP np. przy użyciu drabiny.

Jeżeli dwóch lub więcej graczy stoi w tym samym miejscu, tylko postać lub stworzenie, które stanęło na tym polu pierwsze i tym samym jest pierwsze na górze stosu nie posiada żadnych ograniczeń.
Na światach Optional PvP, wszyscy inni gracze nie mogą:

* atakować innych graczy
* leczyć lub rzucać czary na innych graczy lub summonować z wyjątkiem siebie
* zbierać łup z potworów
* otwierać żadnych pojemników na mapie
* zadawać jakichkolwiek obrażeń obszarowych


Dlaczego nie mogę wchodzić na pole, na którym ktoś stoi?

Wchodzenie na pole, na którym stoi inny gracz jest zwykle możliwe tylko na światach Optional PvP w strefie ochronnej. Jednak, mimo to mają kilka ograniczeń:

1. Istnieje kilka pól, na których tylko jedna postać może stać. Pola te można łatwo rozpoznać, ponieważ są one specjalnie oznaczone, np. pole naprzeciwko skrzynki depozytowej
2. Jeśli jesteś zaangażowany w wojny gildii, nie możesz chodzić po tych samych polach, na którym stoi członek przeciwnej gildii.

Co się stanie, gdy mój czas premium się skończy?
Gdy konto premiowe wygasa, Twoje konto z powrotem staje się darmowym kontem. Tracisz przy tym wszystkie dogodności związane z kontem premiowym. Np. stracisz domki, Twoje promocje postaci zostaną zawieszone, nie będziesz miał możliwości korzystania z czarów premiowych i nie będziesz mógł odwiedzać miast na obszarach premium. Jeśli zdecydujesz się odnowić swoje konto premiowe, wszystkie jego zalety zostaną reaktywowane, np. nie będziesz musiał ponownie kupować czarów premiowych i promocji.
Gdy Twoje konto premiowe wygaśnie, wszystkie przedmioty, które posiadałeś w domku zostaną automatycznie przeniesione do depozytu w mieście, do którego przypisany był domek. Jednakże, nie będziesz miał dostępu do przedmiotów, które zostawiłeś w depozytach w miastach, które należą do strefy premiowej, zanim nie zakupisz konta premiowego ponownie. Umiejętności i poziom Twojej postaci nie ulegną zmianie po utracie statusu konta premiowego. Recovery Key, który uzyskałeś podczas personalizacji konta, także pozostanie niezmieniony. Nawet, gdy Twoje konto straci status premiowego, a spersonalizowałeś je podczas jego trwania, ciągle będzie ono chronione sposobami używanymi przy kontach spersonalizowanych.

Co się stanie z moją postacią na obszarze premium, gdy premium time się skończy?
Jeśli będziesz online podczas gdy czas premium się skończy, Twoja postać ma dostęp do obszarów premium do czasu wylogowania. Gdy zalogujesz się po tym, jak czas premium się skończy, postać obudzi się w temple w Thais (jeśli wcześniej byłeś mieszkańcem miasta premium) lub w Twoim mieście rodzinnym (jeśli byłeś mieszkańcem miasta dla darmowych kont).
Na Rookgardzie, postać zostanie na obszarach premium, nawet jeśli czas premium się skończy. Jednak po opuszczeniu tego terenu, nie będziesz mógł na niego wrócić do momentu zakupu nowego czasu premium.

Ostatnio edytowany przez Slythia - 04-01-2011 o 17:33.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 12:28   #7
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Zasady Tibii

Dlaczego zostałem zbanowany?
Jeśli zostałeś zbanowany, oznacza to, że złamałeś jedną lub więcej reguł gry. Z tego powodu, zostałeś tymczasowo wyłączony z gry oraz korzystania z forum. Zaloguj się do swojego konta na oficjalnej stronie i zajrzyj do spisu wykroczeń, by zobaczyć jaki jest powód bana. Jeśli nie rozumiesz powodu lub nie zgadzasz się z nim, możesz wysłać e-mail na adres [email protected]. Proszę zrozumieć, że możemy jedynie rozpatrywać skargi, które zostały dokonane w terminie do 30 dni od zapadnięcia kary.

Szczegółowe informacje na temat banów możesz znaleźć tutaj.


Jak zgłosić graczy używający boty lub inne pomocnicze programy?

Jeśli widzisz graczy używających nielegalne oprogramowanie, takich jak BOT lub makro, możesz to zgłosić bezpośrednio do obsługi klienta. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na postać lub kliknij prawym przyciskiem myszy na nazwę postaci na Battle list i wybierz opcję "Report Offence". Oznacza to, że można tylko raportować postacie, które stoją blisko Ciebie.

1. Na pierwszej stronie, sprawdź czy wybrałeś prawidłowego gracza.
2. Na następnej stronie, wybierz "Using unofficial software" jako powód raportu.
3. Tutaj krótko wyjaśnij, dlaczego uważasz, że postać używa nieoficjalnego oprogramowania.
4. Sprawdź, czy wpisałeś wszystko poprawnie. Kliknij przycisk "Submit", aby wysłać raport do obsługi klienta.

Biuro obsługi klienta będzie sprawdzało raport. Możesz sprawdzić wynik raportu na stronie swojego konta, zgodnie z art. Rule Violation Reports.

Uwaga: Możesz mieć tylko 2 raporty w oczekiwaniu.

Ponadto, możesz je jedynie zgłosić, jeśli nie masz 4 odrzuconych raportów w ciągu ostatnich 30 dni. Ponadto, 3 odrzucone raporty w ciągu ostatnich 30 dni plus jedno dodatkowe w oczekiwaniu na sprawozdanie będzie także wykluczać kolejne raporty.


Jak zgłosić naruszenie zasad?

Naruszanie zasad może być zgłaszane bezpośrednio do obsługi klienta. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na oświadczenie i wybierz opcję " Report Offence".

1. Na pierwszej stronie, sprawdź czy masz wybrane odpowiednie oświadczenie.
2. Na następnej stronie, wybierz art., Tibii który jest złamany. Jeżeli oświadczenie nie pasuje do żadnej z wymienionych kategorii, nie należy tego zgłaszać. W razie wątpliwości, czy naruszenie jest niezgodne z prawem, nie zgłaszaj tego.
3. Jeśli naruszenie nie jest w języku angielskim, proszę przetłumaczyć je w pierwszym polu. W drugim polu należy wpisać komentarz oraz informacje na temat powodu zgłoszenia.
4. Sprawdź, czy wpisałeś wszystko poprawnie. Kliknij przycisk "Submit", aby wysłać raport do obsługi klienta.
Biuro obsługi klienta będzie sprawdzało raport i go przyjmą lub odrzucą. Możesz sprawdzić wynik raportu na stronie swojego konta, zgodnie z art. Rule Violation Reports. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach możliwe jest, że raport ma status " processed " czyli postępowanie jest w toku. Jednak jest to tylko szczegół techniczny i nie oznacza nic innego niż "przyjęte".

Uwaga: Możesz mieć tylko 2 w oczekiwaniu raporty na raz. Raport ten zamieszczony jest na oczekiwaniu aż do obsługi klienta ma przetworzył.
Ponadto, można jedynie zgłosić, jeśli nie mają 4 odrzuciła sprawozdania w ciągu ostatnich 30 dni. Ponadto, 3 odrzucone sprawozdania w ciągu ostatnich 30 dni plus jedno dodatkowe w oczekiwaniu na sprawozdanie będzie także wykluczenia z kolejnych sprawozdań.


Jak zgłosić nielegalne komentarze na stronie?

Nielegalne komentarze na stronie mogą być przekazane bezpośrednio do obsługi klienta. Należy jednak pamiętać, że musisz być zalogowany na swoje konto na stronie internetowej aby móc korzystać z tej funkcji. Jeśli widzisz nielegalny komentarz to zgłoś go klikając na "Report Comment".

1. Z rozwijanego menu wybierz art. Tibia Rule jako naruszane komentarza. Jeśli komentarz nie pasuje do jednej z wymienionych kategorii, nie należy go zgłaszać. W razie wątpliwości, czy komentarz jest nielegalny, nie zgłaszaj go.
2. Jeśli komentarz nie jest w języku angielskim, proszę przetłumaczyć go w następnym polu.
3. W ostatnim polu należy wyjaśnić, dlaczego zgłaszasz ten komentarz.
4. Na koniec kliknij przycisk "Submit".
5. Na następnej stronie, sprawdź czy wpisałeś wszystko poprawnie. Kliknij przycisk "Submit", aby wysłać raport do obsługi klienta.

Biuro obsługi klienta będzie sprawdzało raport i go przyjmą lub odrzucą. Możesz sprawdzić wynik raportu na stronie swojego konta, zgodnie z art. Rule Violation Reports. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach możliwe jest, że raport ma status " processed " czyli postępowanie jest w toku. Jednak jest to tylko szczegół techniczny i nie oznacza nic innego niż "przyjęte".

Uwaga: Możesz mieć tylko 2 w oczekiwaniu raporty na raz. Raport ten zamieszczony jest na oczekiwaniu aż do obsługi klienta ma przetworzył.
Ponadto, można jedynie zgłosić, jeśli nie mają 4 odrzuciła sprawozdania w ciągu ostatnich 30 dni. Ponadto, 3 odrzucone sprawozdania w ciągu ostatnich 30 dni plus jedno dodatkowe w oczekiwaniu na sprawozdanie będzie także wykluczenia z kolejnych sprawozdań.


Jak mogę zgłosić nielegalne informacje na stronie gildii?

Jeśli widzisz, że informacje gildii przeszkadza Ci i naruszają Tibia Rules, możesz zgłosić to ze strony gildii na naszej stronie internetowej klikając na " Report Offence". Należy jednak pamiętać, że musisz być zalogowany na swoje konto na stronie internetowej, aby móc korzystać z tej funkcji.

1. Najpierw wybierz czy chcesz zgłosić nazwę, logo, opis, nazwę rangi lub podpis. Następnie kliknij na "Continue".
2. Z menu rozwijanego wybierz opcję "Reason" jako powód zgłoszenia tej informacji. Jeśli raport nie pasuje do żadnej z wymienionych kategorii, nie należy tego zgłaszać. W razie wątpliwości nie należy niczego raportować.
3. Jeżeli opis jest w napisany w innym języku niż angielskim to prosimy go przetłumaczyć w drugim polu.
4. Napisz powód raportu w ostatnim oknie.
5. Na koniec kliknij przycisk "Submit".
6. Na następnej stronie, sprawdź czy wpisałeś wszystko poprawnie i kliknij "Submit", aby wysłać raport do obsługi klienta.

Biuro obsługi klienta będzie sprawdzało raport i go przyjmą lub odrzucą. Możesz sprawdzić wynik raportu na stronie swojego konta, zgodnie z art. Rule Violation Reports.

Uwaga: Możesz mieć tylko 2 w oczekiwaniu raporty na raz. Raport ten zamieszczony jest na oczekiwaniu aż do obsługi klienta ma przetworzył.
Ponadto, można jedynie zgłosić, jeśli nie mają 4 odrzuciła sprawozdania w ciągu ostatnich 30 dni. Ponadto, 3 odrzucone sprawozdania w ciągu ostatnich 30 dni plus jedno dodatkowe w oczekiwaniu na sprawozdanie będzie także wykluczenia z kolejnych sprawozdań.


Widzę postać o nazwie łamiącej regulamin. Jak mogę to zgłosić?

Jeśli pojawi się gracz z nickiem, który naprawdę Ci przeszkadza i narusza Tibia Rules, możesz to zgłosić.

W grze:
Aby to zrobić należy otworzyć okno dialogowe raportu klikając prawym przyciskiem myszy na graczu lub nazwie postaci i wybierać opcję "Report Offence".

1. Na pierwszej stronie, sprawdź czy wybrałeś prawidłowego gracza i kliknij na "Report Name".
2. Na następnej stronie, wybierz art. Tibii które gracz naruszył. Jeśli nazwa nie pasuje do żadnej z wymienionych kategorii, nie należy tego zgłaszać. W razie wątpliwości, czy nazwa postaci jest nielegalna, nie zgłaszaj tego.
3. Jeśli raportujesz nie-angielską nazwę, proszę przetłumaczyć ją w pierwszym polu. W drugim polu należy wpisać komentarz na temat dlaczego zgłaszasz tą nazwę.
4. Sprawdź, czy wpisałeś wszystko poprawnie. Kliknij przycisk "Submit", aby wysłać raport do obsługi klienta.


Na stronie:
Alternatywnie, można zgłaszać nielegalne imię, które widać na stronie internetowej bezpośrednio ze strony gracza przez kliknięcie na " Report Name". Należy jednak pamiętać, że musisz być zalogowany na swoje konto na stronie internetowej, aby móc korzystać z tej funkcji.

1. Z menu rozwijanego wybierz opcję "Reason" dlaczego zgłaszasz tą nazwę. Jeśli nazwa nie pasuje do żadnej z wymienionych kategorii, nie należy to zgłaszać. W razie wątpliwości, czy nazwa postaci jest nielegalna nie zgłaszaj tego.
2. Preferujemy tłumaczenie w drugim polu w przypadku gdy nazwa ma inną niż angielską nazwę.
3. Wpisz komentarz oraz dodatkowe informacje na temat dlaczego zgłaszasz tą nazwą gracza w ostatnim oknie.
4. Na koniec kliknij przycisk "Submit".
5. Na następnej stronie, sprawdź czy wpisałeś wszystko poprawnie i kliknij "Submit", aby wysłać raport do obsługi klienta.

Biuro obsługi klienta będzie sprawdzało raport i go przyjmą lub odrzucą. Możesz sprawdzić wynik raportu na stronie swojego konta, zgodnie z art. Rule Violation Reports.

Uwaga: Możesz mieć tylko 2 w oczekiwaniu raporty na raz. Raport ten zamieszczony jest na oczekiwaniu aż do obsługi klienta ma przetworzył.
Ponadto, można jedynie zgłosić, jeśli nie mają 4 odrzuciła sprawozdania w ciągu ostatnich 30 dni. Ponadto, 3 odrzucone sprawozdania w ciągu ostatnich 30 dni plus jedno dodatkowe w oczekiwaniu na sprawozdanie będzie także wykluczenia z kolejnych sprawozdań.

Moja postać dostała namelocka (blockada nicku). Co to znaczy?
Twojej postaci zostało uniemożliwione zalogowanie się do gry, ponieważ jej imię łamało reguły gry. Aby kontynuować grę, musisz podać nowe, właściwe imię dla postaci. W tym celu zaloguj się do swojego konta na
oficjalnej stronie, kliknij na przycisku „Rename” znajdującym się przy wpisie w spisie wykroczeń (Criminal Record) i podaj nowe imię. Członkowie Customers Support sprawdzą, czy nowe imię nie łamie zasad gry i gdy będzie ono właściwe, odblokują Twoją postać.

Moje konto zostało zbanowane za niewłaściwe płatności. Co mam teraz zrobić?
Bany za niewłaściwe płatności są automatycznie nakładane, gdy płatność została anulowana, a Ty skorzystałeś z czasu premium, który nie był już opłacany. Proszę wysłać maila pod adres [email protected] a w nim, podać imię jednej z Twoich postaci. W odpowiedzi podamy Ci jaki czas premium musisz zakupić, aby ban został zniesiony.
Proszę zauważyć, że czas premium jaki zużyłeś, zostanie odjęty z tego, który zakupisz.

Kiedy mój criminal record (spis wykroczeń) zostanie wyczyszczony?
Twój spis wykroczeń zostanie wyczyszczony wraz z początkiem miesiąca, jeśli minęło co najmniej 6 miesięcy od daty ostatniego wpisu. Na przykład jeżeli ostatni wpis w rejestrze karnym był 5 marca, oznacza, że wykroczenia zostaną usunięte na początku października. Jeśli jednak są kolejne wpisy w tym okresie czasu, czas zostanie przedłużony, a Ty musisz czekać do 7 miesięcy ponownie do jego wyczyszczenia.
Uwaga: wykroczenia nie zostaną usunięte w ogóle, jeśli istnieje wpis o za korzystanie z nieoficjalnego oprogramowania lub handlu kontami lub o udostępniania danych. Takie wykroczenia są trwałe i nie zostaną usunięte.

Jak mogę zostać tutorem?
Aby uzyskać stanowisko tutora i uzyskać jego przywileje, musisz spełniać pewne wymagania. Na przykład, Twoje konto musiało chociaż raz mieć status premiowego i musi być ono zarejestrowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zostać tutorem, wymagania i wszystkie niezbędne informacje otrzymasz w poradniku tutorów.

Ostatnio edytowany przez Slythia - 07-01-2011 o 20:42.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 12:29   #8
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Problemy z klientem

Nie mogę połączyć się z serwerem gry. Co sie dzieje?
Aby grać w Tibię, potrzebujesz w pełni funkcjonalnego połączenia TCP/IP z serwerami gry. Jeśli masz problemy z połączeniem, sprawdź ustawienia swojego połączenia lub spytaj swojego administratora sieci o poradę. Zauważ, że niektórzy dostawcy ograniczają dostęp np. poprzez zezwalanie na przesył danych tylko niektórym programom, jak na przykład przeglądarki, a blokowanie innych, na przykład naszego klienta. Możliwe jest także, blokowanie połączenia z serwerem przez proxy lub firewalla. Upewnij się, że połączenie z portem 7171 nie jest zablokowane.
Jeśli otrzymałeś wiadomość „Server is not online” oznacza to, że serwer został wyłączony z powodów konserwacyjnych lub problemów technicznych. W takim przypadku zaczekaj, aż serwer zostanie uruchomiony ponownie.

Mam złe połączenie z serwerami gry. Gra się zacina lub zostaję rozłączany. Co mam robić?
Sprawdź ustawienia swojego połączenia internetowego, by upewnić się, że jest ono poprawnie skonfigurowane. Zapamiętaj, że dodatkowy przesył danych, jak na przykład transfer plików, dodatkowo spowalnia połączenie internetowe. Wiedz także o tym, że połączenia są zawierane poprzez routery i kontakt Twojego komputera z naszymi serwerami, może stać się niestabilny, jeśli jeden z takich routerów ma problem techniczny. W związku z tym, nie możemy zagwarantować bezproblemowego połączenia z naszymi serwerami o każdej porze, ponieważ jakość połączenia jest poza naszą kontrolą. Jednakże, zalecamy grę na serwerach znajdujących się jak najbliżej twojego domu, aby zminimalizować odległość pomiędzy Tobą, a serwerami gry. Jako ostatnie, możesz zastosować połączenie z naszymi serwerami poprzez innego dostawcę internetowego. Prawdopodobnie inny dostawca jest w stanie zaoferować Ci lepsze połączenie z serwerami.

Klient uruchamia się bardzo wolno. Co mogę zrobić by uniknąć tego problemu?
Jeśli klient uruchamia się zbyt wolno, możesz spróbować zastosować poniższe opcje z menu klienta:
• Options>Graphics, włącz tryb „Fullscreen”, niską rozdzielczość i głębię kolorów (np. 640x480, 16 Bits)
• Options>Graphics>Advanced, zaznacz opcję „Don’t stretch/shrink the map.”
• Options>Graphics>Advanced, zaznacz lub odznacz opcję „Show Light Effects.”
• Options>Graphics>Advanced i zmniejsz limit klatek na sekundę „frame rate limit”
Powinieneś także uaktualnić sterowniki swojej karty graficznej i pobrać najnowszego DirectX’a

Otrzymałem wiadomość: "Video surface allocation failed (error Code 13)". Co mogę zrobić?
Jeśli otrzymałeś wiadomość z tym błędem, klient nie jest w stanie określić właściwej grafiki. Zatem musisz wybrać ją ręcznie.
Prawy przycisk myszy na ikonę Tibii, wybierz właściwości. W zakładce skrót, znajdź cel. Pozostaw w tej lini wszystko tak jak jest. Na końcu zostaw spacje, dopisz engine, zostaw kolejną spacje i dopisz 0 dla DirectX 5.0, 1 dla OpenGL lub 2 dla DirectX 9.0. Jeśli masz wątpliwości, którą wybrać, wypróbuj, która opcja działa dla Ciebie najlepiej.
Zauważ, że jeśli grałeś w Tibię przed wersją klienta 7.7, dodając 0 dla DirectX 5.0, pozwoli Ci to na granie z takimi samymi ustawieniami grafiki jak wcześniej.

Od ostatniej aktualizacji Tibii otrzymuje wiadomość: "Could not delete old Tibia program Tibia*****". Co mogę zrobić?
Istnieje kilka wyjaśnień dlaczego mogłeś otrzymać tą wiadomość. Możliwe jest, że nie masz praw do edytowania plików w folderze Tibii. Powinieneś zalogować się do komputera jako administrator i ściągnąć patch. Jeśli jest to dla Ciebie nie możliwe, proszę zapytać o wskazówkę administratora systemu.
Możliwe jest również, że posiadasz źle nazwany plik na swoim komputerze. Proszę otworzyć folder Tibii. Jeśli znajdziesz tam plik o nazwie tibia.bak, nazwij go tibia*****. Teraz wszystko powinno działać normalnie.
Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie naprawiło problemu, proszę ściągnąć klienta z oficjalnej strony, i przeinstalować Tibię. Upewnij się również, czy Tibia nie jest już włączona na Twoim komputerze.

Gdzie zapisany jest plik konfiguracyjny i automapa?
Pod Windows 2000, Windows XP i Windows Vista, najłatwiejszym sposobem na zlokalizowanie pliku konfiguracyjnego jest wpisanie %appdata%\Tibia w miejsce adresu Windows Explorera, wciśnij enter. Otworzy to właściwy katalog, który zazwyczaj jest jednym z poniższych:
Pod Windows Vista i Windows 7:
C:\Users\[nazwa użytkownika]\AppData\Roaming\Tibia
Pod Windows 2000 i Windows XP:
C:\Documents and Settings\[ nazwa użytkownika]\Application Data\Tibia
Proszę zauważyć, że [nazwa użytkownika] to imię jakie wpisujesz na ekranie logowania w systemie operacyjnym. Wykaz imion może być zlokalizowany (Niemcy, Hiszpania, Polska itd). Możliwe jest, że te lokalizacje są "ukryte" i musisz zmienić ustawienia Windows Explorera na "pokaż wszystkie pliki".
Pod Linux:
~/.tibia
Pod Windows 95, Windows 98 i Windows ME nie ma tam możliwości zarządzania, tak więc wszystkie ustawienia plików są zlokalizowane w tym samym folderze gdzie klient Tibii.
Ustawienia Tibii (opcje główne, opcje ekrany, hotkeye itd) są zapisane w pliku Tibia.cfg.
Pliki automapy zapisane są w podkatalogu Automap, jako *.map files.

Czy można zmusić klienta, aby zapisał plik konfiguracyjny i automapę w określonym miejscu?
Normalnie, klient Tibii pyta Twój system operacyjny, jaki jest adres dla "określonych aplikacji i danych użytkownika". Jednakże, jeśli chciałbyś określić inny adres, możesz to zrobić używając ścieżki, nowego wiersza poleceń parametru dla klienta Tibii. Z tym, możesz zmusić klienta Tibii, do zapisywania pliku konfiguracyjnego (Tibia.cfg) i plików automapy (*.map) w określonym miejscu. Na przykład:
Pod Windows: C:\Programme\Tibia\Tibia***** path C:\MyTibia
Pod Linux: ./Tibia path ~/MyTibia
Proszę zauważyć, że ścieżka wiersza poleceń parametru, musi być ostatnim używanym kryterium, np Tibia***** engine 0 path C:\MyTibia

Wskaźnik mojej myszy nie działa poprawnie. Co mam z tym zrobić?
Wejdź w opcje, następnie dział Graphics>Advanced i zaznacz lub odznacz opcję „Windows Mouse Pointer”

Światła i cienie wyświetlane są jako migocące, czarne piksele. Co jest nie tak?
Wejdź w Options->Graphics->Advanced i włącz opcję "Show Light Effects". Jeśli to nie zadziała, prawdopodobnie nie posiadasz akceleratora 3D. W tym przypadku efekty świetlne i cienie będą wyświetlane jako czarne piksele. Włączenie trybu „Fullscreen” (Options>Graphics) może pomóc, ponieważ akeceleratory 3D czasami nie działają z niektórymi trybami graficznymi. Możesz także, wypróbować różne tryby graficzne, poprzez zmienianie rozdzielczości i głębi kolorów.

Moje okno gry jest za małe i nie zmienia swojego rozmiaru automatycznie. Co mogę z tym zrobić?
Wejdź w opcje, następnie Graphics>Advanced i odznacz opcję „Don’t stretch/shrink the map”. Jeśli Twój klient zwalnia po odznaczeniu tej opcji, zmniejsz rozdzielczość (np. 800x600).

Klient korzysta z możliwości procesora nawet do 100%. Czy mogę coś z tym zrobić?
Tak. Wejdź w opcje, następnie Graphics>Advanced i sprawdź limit klatek na sekundę „frame rate limit”. Jeśli suwak ustawiony jest na „Max”, przesuwaj go stopniowo w lewo, aż efekt zniknie. Gdy wykonałeś już powyższe czynności, Twój procesor powinien przeznaczać mniej zasobów na Tibię, a gra będzie działac dużo szybciej.

Czy mogę wyłączyć nicki i nazwy wyświetlane nad głowami postaciami i potworów?
Tak. Wejdź w opcje. Następnie General i wyłącz opcję „Show Names of Creatures”. Gdy jesteś w grze, naciśnij Ctrl+N, a otrzymasz ten sam efekt. Zauważ, że skrót ten pozwala także wyłączyć imiona potworów, graczy zostawiając na ekranie jedynie ich paski życia.

Czy mogę wyłączyć ukazywanie się na postaciach i potworach, punktów życia utraconych podczas bitwy?
Tak. Wejdź w opcje, następnie General i odznacz opcję „Show Textual Effects”.

Czy mogę korzystać z alternatywnego sterowania myszą?
Tak. Wejdź w opcje, następnie General i włącz opcję „Tibia Classic Control”. Odtąd, kliknięcie prawym przyciskiem na przedmiocie spowoduje jego użycie, na potworze/graczu, zaatakowanie. Aby włączyć menu kontekstowe kliknij na celu którymkolwiek z przycisków myszy, trzymając wciśnięty klawisz Ctrl.

Moja postać przerywa pogoń za celem, gdy kliknę na mapie. Czy mogę to zmienić?
Tak. Wejdź w opcje, następnie General i wyłącz opcję „Auto Chase Off”
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!

Ostatnio edytowany przez Slythia - 04-01-2011 o 17:35.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 12:30   #9
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Linux

Jak mogę zdobyć i uruchomić Linuksowego klienta?
Po ściągnięciu właściwego archiwum tar dla Twojego systemu, musisz rozpakować go w żądanym folderze docelowym. Aby to zrobić, wydaj poniższe polecenie:
tar xfz tibia870.tgz
Zostanie stworzony nowy folder pod nazwą "Tibia", zawierający klienta i pliki wspomagające. Dodatkowo, w Twoim katalogu domowym pojawi się folder ".tibia", zawierający osobiste ustawienia i pliki automapy.
Aby uruchomić Tibię, musisz zmienić nowo utworzony folder Tibia. W tym celu, proszę otworzyć plik binarny "Tibia". Proszę zrozumieć, że klient nie będzie w stanie znaleźć wszystkich potrzebnych plików do uruchomienia klienta z innych lokalizacji. Jeśli chcesz utworzyć skrót na pulpicie, powinieneś również ustawić aktywator do działającej ścieżki aplikacji.

Jak mogę sprawdzić czy mam zainstalowany sterownik sprzętowej akceleracji grafiki?
Jeśli nie możesz uruchomić Tibii, prawdopodobnie nie masz zainstalowanego właściwego sterownika sprzętowego akceleratora grafiki. Aby to sprawdzić, wprowadź komendę w konsoli:
"egrep -i 'driver|dri|glx'/etc/X11/*.conf'"
O to co mógłbyś uzyskać:
Load "glx"
Load "dri"
Driver "kbd"
Driver "mouse"
Driver "nvidia"
BoardName "VESA driver (generic) "

Prawdopodobnie nie masz zainstalowanego sprzętowego akceleratora grafiki, gdy: dla karty NVIDIA, zamiast driver "nvidia" wyświetla się driver "nv" lub dla karty ATI, driver "ati" zamiast driver "fglrx". Również Load "glx" lub Load "dri" powinno pojawić się, gdy posiadasz zainstalowany sprzętowy akcelerator grafiki.

Mogę grać w Tibie pod linuxem, jeśli nie mam sterownika sprzętowego akceleratora grafiki?
Tak. Jeśli nie masz sterownika sprzętowego akceleratora grafiki, możesz grać w Tibię pod Linuxem, używając klienta Windowsa za pomocą wine. Po więcej szczegółów, zajrzyj do poradnika.

Mam starszą kartę graficzną i moja grafika wygląda dziwacznie. Co jest źle?
Klient próbuje wykryć, która z Twoich kart jest właściwa. Jednakże, czasami wykrywa niewłaściwą. Rezultatem tego może być dziwacznie wyglądająca grafika. Spróbuj uruchomić klienta z parametrem "engine 3", na przykład: "./Tibia engine 3". To zmusza klienta do użycia starszego, bardziej odpowiedniego trybu OpenGL.
Uwaga: Jeśli posiadasz kartę graficzną NVIDIA serię 440, możliwym rozwiązaniem jest zainstalowanie sterownika grafiki beta dla UNIX.

Nie mogę pisać znaków specjalnych, również ALT, CTRL oraz SHIFT nie działają poprawnie. Co mogę zrobić?
Jest to głównie sprawa odwzorowanie klawiatury. Większość z systemów X-Window lub pulpitu jak KDE czy Gnome, określa klawisz skrótu dla ich własnego użytku. Zmień Twoje odwzorowanie klawiatury i skróty pulpitu według własnych potrzeb.

Klasyczny system sterownia (tibia classic control) zachowuje się dziwnie, głównie podczas klikania dwóch przycisków myszy jednocześnie. Co mogę zrobić?
Dzieje się to często jeśli Twój X-Server jest skonfigurowany jako mysz z 3 przyciskami. Sprawdź swój plik konfiguracyjny X11 (zazwyczaj /etc/X11/xorg.conf) po wpis emulate3buttons. Jeśli ustawione jest na "yes", proszę zmienić na "no" i zresetować swój X-Server.

Ostatnio edytowany przez Slythia - 04-01-2011 o 17:36.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 12:30   #10
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Inne pytania

Znalazłem błąd w grze (bug). Gdzie powinienem go zgłosić?
Prosimy o zgłaszanie błędów tutorom, korzystając z help channel (ctrl+t). Mogą oni sporządzić raport o błędzie, który wysyłają bezpośrednio do CipSoftu.
Zapamiętaj, że opis błędu powinien być opisany tak szczegółowo, jak tylko jest to możliwe, najlepiej, gdy podasz opis błędu, krótkie wyjaśnienie jak poważny jest ten błąd i najważniejsze – listę kroków, niezbędnych do wywołania błędu. Prosimy o skupienie się na przekazaniu najważniejszych informacji o błędzie, pomijając te, które są zbędne do zrozumienia błędu.
Jeśli Twój klient „padnie”, szczegółowy opis błędu zostanie umieszczony w pliku error.txt. Zostaniesz poproszony o wysłanie nam tego opisu, po ponownym zalogowaniu się do gry. Nie ma potrzeby zgłaszania błędu poza podaniem go w formularzu przy logowaniu.

Mam świetny pomysł, który można by było zrealizować w Tibii. Komu mam o tym powiedzieć?
Zapraszamy Cię do przedyskutowania Twojego pomysłu z innymi graczami na forum z propozycjami. Zespół CipSoftu regularnie przegląda to forum, jednakże nie włącza się do dyskusji. Jeśli pomysł dobrze pasuje do kontekstu Tibii, jest ogromna szansa, że zostanie on wprowadzony do gry.

Czym jest test server i kiedy mogę się do niego zalogować?
Test serwery są wprowadzeniem do nowych opcji i terenów, zanim zostaną one wprowadzone do gry. Zwykle są one uruchamiane kilka dni przed update’m, ponieważ nowe opcję muszą zostać przetestowane. Aby dowiedzieć się, czy test server jest uruchomiony, sprawdź newsy.
Jeśli test serwer test włączony, musisz pobrać dodatkowego klienta który będzie również w dziale aktualności. Bądź przygotowany, aby stać w kolejce, nawet jeśli masz konto premium. Proszę zrozumieć, że pojemność serwera testowego jest ograniczona.

Czy mogę zdobyć protokół komunikacyjny pomiędzy serwerami gry, a klientem?
Przepraszamy, ale ten protokół nie jest udostępniany publicznie.

Czy mogę zdobyć kod serwerów gry?
Przepraszamy, ale kod serwerów nie jest udostępniany publicznie.

Czy mogę zdobyć edytor map i stworzyć kilka terenów do Tibii?
Doceniamy Twoją chęć pomocy, ale prosimy o zrozumienie tego, że edytor map jest przeznaczony tylko do użytku wewnętrznego. Pracownicy CipSoftu odpowiedzialni za rozwój gry, wciąż pracują nad powiększaniem mapy.

Czy możliwe jest robienie zrzutów ekranu z gry?
Tak. Aby wykonać zrzut ekranu, naciśnij klawisz „Print Screen” na swojej klawiaturze. Następnie otwórz program graficzny (np. MS Paint) i naciśnij kombinację ctrl+v. Wklejony obraz zapisz na dysku.

Kim są senatorzy?
CipSoft wręcza honorowy tytuł senatora, byłym wolontariuszom, którzy wiele pomogli społeczności Tibijskiej. Senatorzy zatrzymują swoją doradczą funkcję, ale nie posiadają już przywilejów np. Gamemastera. Senatorzy są normalnymi graczami. Mogą nimi zostać jedynie, byli Gamemasterowie i tutorowie, którzy długo wykonywali swoją funkcję. Decyzję o mianowaniu kogoś senatorem podejmuje CipSoft.

Ostatnio edytowany przez Slythia - 04-01-2011 o 17:37.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-09-2008, 15:06   #11
Nacho
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 09 2008

Posty: 14
Domyślny

Lol! Gratuluje znajomości angielskiego
Nacho jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-09-2008, 23:55   #12
KromeX
Użytkownik Forum
 
KromeX's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Gdzieś

Posty: 58
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zakarumita
Profesja: Royal Paladin
Świat: Luminera
Poziom: ...
Skille: Xx/Xx
Poziom mag.: Xx
KromeX ma numer GG 5052395
Domyślny

ale tego duzo - musialas sie niezle napisac
__________________
> "4L-ThaT" napisał/napisała
moja stara slucha slipknot


- POZDRO dla Twojej starej
KromeX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2009, 21:35   #13
MajinBuuMajin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 04 2009

Posty: 8
Domyślny

Mam 1 pytanie
Bo kiedys gralem w tibie zrobilem sobie przerwe po jakims czasie postanowilem wrocic mam zapisanego rk zeby mnie nie hakneli ale nie wiem czy jest poprawny jak sprawdzic czy wogole mozna?
MajinBuuMajin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2009, 21:48   #14
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Sprobuj odzyskac konto. Jesli sie uda, znaczy, ze dziala.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2009, 21:49   #15
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

*2 Up
Mam dość nietypowy sposób - przy logowaniu na t.com kliknij 'Lost Account?' i wybierz np. zapomniałem numeru konta i hasła. Pic polega na tym, że masz dojść do poziomu, gdzie trzeba podać r-key. Jeżeli się uda - key dobry, jeżeli nie - musisz wyrobić sobie nowy.
Prawdopodobnie jednak r-key jest dobry, jeżeli nikt się nie logował na tą postać podczas Twojej nieobecności.
__________________
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 15:57   #16
DrDree
Użytkownik forum
 
DrDree's Avatar
 
Data dołączenia: 13 07 2009
Lokacja: Siedlce

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
DrDree ma numer GG 2814538
Domyślny

"Fureyka" świetnie xD...
Ale mam problem z tibia.com. Otóż loguje sie na konto jest Okay ale klikam na byle jaką zakładkę i mnie wywala z powrotem do stronki na której muszę się zalogować... mogłabyś mi to wytłumaczyć ? z tego co wiem to kilka osób ma ten sam problem ale jeszcze nigdzie nie widziałem rozwiązania problemu
DrDree jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2009, 16:34   #17
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DrDree Pokaż post
"Fureyka" świetnie xD...
Ale mam problem z tibia.com. Otóż loguje sie na konto jest Okay ale klikam na byle jaką zakładkę i mnie wywala z powrotem do stronki na której muszę się zalogować... mogłabyś mi to wytłumaczyć ? z tego co wiem to kilka osób ma ten sam problem ale jeszcze nigdzie nie widziałem rozwiązania problemu
spróbuj z IE , Mozilla lub Operą
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2014, 12:32   #18
krawczykadrian
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Jeszcze wczoraj wieczorem nie mogłem się zalogować wywalało mnie całkowicie ze strony.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2014, 14:39   #19
Kidaro
Użytkownik Forum
 
Kidaro's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2011
Lokacja: Płock

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurora
Poziom: 25
Skille: 53/51
Poziom mag.: 2
Kidaro ma numer GG 800168
Domyślny

Czemu nie moge lognąć się na Aurore ze zwykłego klienta a na flashu działa normalnie ? Czy to po prostu działa w ten sposób ten tryb testowy ?
Kidaro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:42.


Powered by vBulletin 3