Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Pokaż wyniki sondy: Jaka jest waszym zdaniem najsłabsza profesja w Tibii?
Knight 186 44.08%
Paladin 122 28.91%
Druid 74 17.54%
Sorcerer 40 9.48%
Głosujących: 422. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-04-2007, 21:11   #321
Ghard Lage
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Paladyn:
minusy:
-skillowanie
-słabsze hity z boltów niż knight z GSa
-musi wydawać na bolty i uhy/manasy knight tylko na uhy a sorc tylko na manasy
-drogie trenowanie
-do szybkiego expienia na high lvlu ma najdroższe expienie sd/uh/manasy/bolty
-nie ma ofensywnych czarów
-lag/kick=dead

-najbiedniejsza profesja w Tibii na low lvlu
-kusza ma po updacie ograniczony zasięg
-antyluring system
-długo się expi ze spearami=najdłużej się nim robi 20lvl

Plusy:
+dobry w pvp combo bolty+sd=mini gun
+szybko expi
+jeżeli expi na potworach co nie walą z dystansu (wyjątek dragi) ma dość niezły dochód
+budzisz respect wśród graczy "8lvl z 70 distem pallek ciekawe ile czasu podnosił speary"
+exura vita
+dobry bloker

Mimo tych plusów i tak pallek ma najbardziej zrąbane życie.

Edit:
Wiecie dlaczego najwięcej głosów jest oddanych na knighta bo najwięcej nim właśnie osub grało przed updatem i teraz patrzą przez pryzmat możliwości sorca/druida/palla.

Ostatnio edytowany przez Ghard Lage - 24-04-2007 o 21:14.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-04-2007, 02:38   #322
Frapper
Użytkownik Forum
 
Frapper's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Funreal World
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,580
Frapper ma numer GG 1002880
Domyślny

Cytuj:
-słabsze hity z boltów niż knight z GSa
Ale wyzsza srednia, i to znacznie.
Cytuj:
-drogie trenowanie
Jesli sie umie i chce to wychodzi sie na 0, ba, nawet na +.
Cytuj:
-nie ma ofensywnych czarów
A po co mu?
Cytuj:
-lag/kick=dead
Jak kazda profesja.
Cytuj:
-najbiedniejsza profesja w Tibii na low lvlu
Jesli sie umie grac to nie
Cytuj:
-kusza ma po updacie ograniczony zasięg
Co nie przeszkadza w efektywnym wykorzystwaniu jego mozliwosci
Cytuj:
-antyluring system
Bije gsy na pohu dlugi czas i jakos zaden mi nie znikl.



Cytuj:
+dobry w pvp combo bolty+sd=mini gun
Slabe sd wyklucz mozliwosc zsolowania czegokolwiek z UHem na F1
Cytuj:
+jeżeli expi na potworach co nie walą z dystansu (wyjątek dragi) ma dość niezły dochód
Na wszystkim mozna miec dochod, trzeba umiec grac.
Cytuj:
+dobry bloker
Nie ma exety co go totalnie wyklucz
__________________

http://mroziak.blogspot.com/
Pierwszy uzytkownik ktory reportuje wlasne posty.

<Tompior> ale najlepsze z kont evana
<Tompior> Rothes_pompowacz_arbuzuw
Frapper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2007, 11:14   #323
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghard Lage Pokaż post
-długo się expi ze spearami=najdłużej się nim robi 20lvl
niedorzeczne, po co expic spearami ?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghard Lage Pokaż post
+dobry w pvp combo bolty+sd=mini gun
potrzebuje troche ponad 100 level zeby z sd+bolt zadawac wiecej niz wyleczy sie podstawowa sila uha ( czyli teoretycznie atak 100 levelowego palka jest w stanie przetrzymac knight z 300hp ).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghard Lage Pokaż post
+szybko expi
expisz tak szybko jak potrafisz, jak pozwala ci miejscowka, konkurencja oraz ilosc ludzi na serwerze. Porfesja ma coraz mniej do gadania.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghard Lage Pokaż post
+budzisz respect wśród graczy "8lvl z 70 distem pallek ciekawe ile czasu podnosił speary"
podejdzie 2 sorcow z wandami, palek zlozy sie w kilka rund i "ciekawe ile czasu bedzie jeszcze musial podnosic speary" zeby odrobic skill.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2007, 12:01   #324
Ranzorx
Użytkownik forum
 
Ranzorx's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007
Lokacja: Dębica

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Rahonix
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Regicide
Świat: Askara
Poziom: 80
Skille: 87/61
Poziom mag.: 18
Domyślny

Zal Zal i jeszcze raz Zal......Wy sie zastanowcie czasem nad tym co Mówicie...
Ktos tu wspominal ze Palladyn to najdrozsza profesja w tibi...Powiem tak jak sie umie grac palem to nie wastuje sie nic...Ja osobiscie expie sobie na of lub poh i nic nie wastuje od czasu do czasu jakis manas lub dwa....a exp leci bardzo szybko wiec nie gadajcie glupot...btw biezesz jakiegos noobchara idziesz na trolle do ab i zbierasz sobie tyle spearow ile bedziesz chcial i niema tu mowy o zadnym waste na speary chyba ze Ci sie niechce to twoja sprawa ...I jeszcze cos w tibii kazda profesja jest rowna tylko trzeba nia umiec grac....Tutaj chodzi tylko o umiejetnosci i wiedze o tej grze ....wiec niewiem o czym my w ogole jeszcze rozmawiamy ?

Ostatnio edytowany przez Ranzorx - 01-05-2007 o 12:17. Powód: trzebabylo xD
Ranzorx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2007, 23:41   #325
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Knight - powinni go mocno ulepszyć ;x
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2007, 12:54   #326
Candi
Użytkownik Forum
 
Candi's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007

Posty: 62
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Silvera
Domyślny

żal to wszystko czytać, jak piszecie, że paladyn ma ciągle waste itd. Zastanawiam się, czy tu pisza same nooby, które na skilach 30/20 expią na rotwormach. Bolt dla paladyna kosztuje 3gp to jest hit za około 80 przy średnich skilach. Knight będzie miał hit za 0gp, ale uh za 150gp i powiedzmy, że co 30 hit będzie używał uh na jakimś potwroku średniej klasy. To jest 5gp. Mag zużywa mana fluidy i powiedzmy, że wali z vis. To będzie około 20gp za vis. Wiecie o co mi chodzi? Na niskim levelu, kiedy mag nie zużywa mfów to nie ma żadnego waste, ale póxniej kiedy bierze kilka albo kilkanaście bp mfów na hunt to już traci napewno więcej niż paladyn. Knight używa uhów na póxniejszych levelach, chyba że expi na rotwormach na 50 levelu.
Paladyn jest dobrą profesją jeśli umiemy nią grac i tak samo jest z każdą inną profesją. Nie ma lepszej i gorszej profesji. Może byc tylko bardziej lubiana i mniej lubiana, bardziej popularna lub mniej popularna.
Candi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2007, 14:34   #327
Uci3kini3r
Użytkownik Forum
 
Uci3kini3r's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2007
Lokacja: Ostrołęka

Posty: 56
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Candia
Poziom: 32
Skille: 66/50
Poziom mag.: 10
Uci3kini3r ma numer GG 5687200
Domyślny

Są 2 główne sondy w tym dziale "kim grasz" i " jaka jest najgorsza profesja". najlepsze jest to, ze wg. was najgorszy jest knight a najwiecej ludzi gra wlaśnie knightem....cos tu jest nie tak... xD
Uci3kini3r jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2007, 15:26   #328
zoliax
Użytkownik Forum
 
zoliax's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 830
zoliax ma numer GG 6035236 Adres Jabbera do zoliax
Domyślny

Bo nie każdemu zależy, by grać najlepszą profesją? Bo niektórzy przykładowo czują niechęc do magii/walki dystansowej? Bo niektórzy lubią grać "cięzkimi" postaciami? :d Nie każdy, kto widzi, że ktoś inny ma większe obrażenia/szybciej expi/cokolwiek innego, odrazu zrobi sobie nową postać z inną klasą. No i część osób głosujących na rycka może mieć go od dawna i nie chcieć go porzucić dla "ruszczki". :d

@down
Osobiście gram, gdyż w eRPeGach nie tycam magii ani walki na dystans... a może powinien powiedzieć grałem... mniejsza. Pewnie wiele osób z tego powodu lub inaczej: grają tylko profesjami walczącymi w zwarciu. Ostatecznie mogą ćwiczyć cierpliwość skillując.
__________________
A tak na marginesie.... umrzyj.

Ostatnio edytowany przez zoliax - 03-05-2007 o 22:34.
zoliax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2007, 15:30   #329
Uci3kini3r
Użytkownik Forum
 
Uci3kini3r's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2007
Lokacja: Ostrołęka

Posty: 56
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Candia
Poziom: 32
Skille: 66/50
Poziom mag.: 10
Uci3kini3r ma numer GG 5687200
Domyślny

No wiem, ale zobacz, tylko tematow jest zakladane, prawie wszyscy narzekają na tego knighta, mową ze jest najgorszy, ze skillowanie to nuudy, expienie strasznie wolne, no to po co graja tym knightem skoro on jest taki beznadzijny? xD
Uci3kini3r jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 03:11   #330
Paterel
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 04 2007
Lokacja: Bukowno

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Paterel
Profesja: Knight
Gildia: Fear
Świat: Titania
Poziom: 41
Skille: 80/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

no właśnie nie wiem po co grają;] ale nie wydaje mi sie żeby jakiś wyższy lvl (knight) narzekał na tą profesje;p bo Ci co sie wypowiadaja "jaki to on beznadziejny" skończyli przygode na 15 lvl ze skilami po 45 bijąc trole....
Paterel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 11:15   #331
soanord
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paterel Pokaż post
no właśnie nie wiem po co grają;] ale nie wydaje mi sie żeby jakiś wyższy lvl (knight) narzekał na tą profesje;p bo Ci co sie wypowiadaja "jaki to on beznadziejny" skończyli przygode na 15 lvl ze skilami po 45 bijąc trole....
Bo nie każdy jest no-liferem i będzie wbijał skille 80/80. Ja jeden jedyny raz w życiu wbiłem takie i wiem ze gowno daja na wiekszosci potworow.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 16:01   #332
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez soanord Pokaż post
Bo nie każdy jest no-liferem i będzie wbijał skille 80/80. Ja jeden jedyny raz w życiu wbiłem takie i wiem ze gowno daja na wiekszosci potworow.
a to ciekawe spostrzezenie. cala reszta knightow, ktora wbila skile 80/80 mowi co innego...
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 16:29   #333
Belzi
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Knight chyba
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 18:36   #334
Seelow
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 04 2007

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: -.-
Świat: Refugia
Poziom: 54
Skille: ...
Poziom mag.: 53
Król hi ho

Witam to moj pierwszy post w tym temacie

Nie zaglosowalem w tej sondzie poniewaz :

1)Na faccu palem i knightem super sie expi czego nie mozna powiedziec o sorcu i druidzie
2)Na pacc sytuacja wyglada odwrotnie , postacie magiczne dostaja takiego kopa w d.pe ze nie sa juz slabymi profesjami lecz poteznymi maja wiele czarow i moga expic na wysokich levelach wszedzie.
3)Nie kazdy gra dla lvl ja np. gram bo mam tu znajomych i moge z nimi pogadac

Przyznaje ze knight i pall to najslabsze profesje ogolem lecz na serverze na ktorym gram <Refugia> jest bardzo duzo knightow w porownaniu z paladynami.
Seelow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 18:57   #335
Xzonixek
Użytkownik Forum
 
Xzonixek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 05 2005
Lokacja: 3miasto
Wiek: 32

Posty: 845
Stan: Na Emeryturze
Świat: Real
Poziom: 154
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sat Pokaż post
a to ciekawe spostrzezenie. cala reszta knightow, ktora wbila skile 80/80 mowi co innego...
80/80 to piece of shit, co to jest gdy ja bije na 50 lvlu max 50k/h na zolwiach, a sorc na 50 bije 70 na dragach, a pozniej na 60 moje skille wzrosna o 1 punkt, i bede expic max 55k/h w pozniejszych fazach, a sorc z biciem lvla tylko przyspiesza...;/

PS Mam te skille i uważam że już fajniej by się grało palkiem z 85 distem~~ którym bym mógł gski klepac...
__________________
18:31 Master of'Candia [250]: ty nie pisales o umiejetnosciach
18:31 Master of'Candia [250]: tylko os killu
18:31 Master of'Candia [250]: skillu*
18:31 Master of'Candia [250]: nie wiesz co piszesz?

:S

Ostatnio edytowany przez Xzonixek - 06-05-2007 o 18:59.
Xzonixek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 19:00   #336
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xzonixek Pokaż post
80/80 to piece of shit, co to jest gdy ja bije na 50 lvlu max 50k/h na zolwiach, a sorc na 50 bije 70 na dragach, a pozniej na 60 moje skille wzrosna o 1 punkt, i bede expic max 55k/h w pozniejszych fazach, a sorc z biciem lvla tylko przyspiesza...;/
na 50 lvl nie zrobisz na zolwiach 50k/h z jednego prozaiczngo powodu - jestes zbyt wolny sorc bije 70k na dragach moze i owszem, ale nie zapominaj ile on kasy w to laduje.
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 19:18   #337
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xzonixek Pokaż post
PS Mam te skille i uważam że już fajniej by się grało palkiem z 85 distem~~ którym bym mógł gski klepac...
A kto Ci kjoerva broni zrobić tego palka?

Poza tym z 80/80 i bronią pokroju avengera/arcane staffa expi się już bardzo przyjemnie (sam mam 81/80 i arcane staffa. Na scarabach na -3 bez większych problemów mogę wyciągnąć koło 30k/h przy ZEROWYM zużyciu uhów/manasów podczas, gdy znajomy ładną kasę musi utopić, żeby wycisnąć te 20k/h więcej ode mnie na dragach). Mnie tam nie przeszkadza to, że nie klepie 70k/h na moim lvl'u i skillach. Gram dla przyjemności, nie dla cyferek.
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 19:40   #338
Artus89
Guest
 

Posty: n/a
Evul Moje zdanie

Moim zdaniem najsłabsza profesja [może tylko na niskim lvl-u] jest Knight.
gram Druidem i na lvl-u 13 pójdę na cyklopy a knightem sie tam tylko pokaże i już ded. Grałem kiedyś Knightem bo jest bardzo dobrze nim zacząć ale szczerze odradzam takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2007, 20:23   #339
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Artus89 Pokaż post
gram Druidem i na lvl-u 13 pójdę na cyklopy a knightem sie tam tylko pokaże i już ded.
Sęk w tym, że wystarczy, że trafisz na jakąkolwiek złośliwą osobę, która bloknie Cię. A wtedy uwierz mi, z 3 cyklopami na klacie długo nie wytrzymasz.
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-05-2007, 20:49   #340
Xzonixek
Użytkownik Forum
 
Xzonixek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 05 2005
Lokacja: 3miasto
Wiek: 32

Posty: 845
Stan: Na Emeryturze
Świat: Real
Poziom: 154
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez P0nury Pokaż post
A kto Ci kjoerva broni zrobić tego palka?

Poza tym z 80/80 i bronią pokroju avengera/arcane staffa expi się już bardzo przyjemnie (sam mam 81/80 i arcane staffa. Na scarabach na -3 bez większych problemów mogę wyciągnąć koło 30k/h przy ZEROWYM zużyciu uhów/manasów podczas, gdy znajomy ładną kasę musi utopić, żeby wycisnąć te 20k/h więcej ode mnie na dragach). Mnie tam nie przeszkadza to, że nie klepie 70k/h na moim lvl'u i skillach. Gram dla przyjemności, nie dla cyferek.
Ta jasne już to widze, ja nie moge na hidden wyciągnąć 24k/h, 80 rycek ma best 25k/h z 85 skillem z d lanca to ty odrazu 30k/h...
Gra dla przyjemności jest palkiem, bo dla porownania palek ma 40k/h na gsach około 50 lvla, a rycek więcej na zółwich...

Cytuj:
na 50 lvl nie zrobisz na zolwiach 50k/h z jednego prozaiczngo powodu - jestes zbyt wolny sorc bije 70k na dragach moze i owszem, ale nie zapominaj ile on kasy w to laduje.
Huja w to ładuje a nie ile kasy, z dragow się zwraca z samych djin items (woi, d hammer d shield, broady), a jak sie zrobi lootbaga, to jest sie na OLBRZYMIM+, najwyżej przejde sie na arene, do jakiegos 140 ms ktory loota nie zbiera i poprosze o broady, jestem pewny ze na non pvp da bo nie chce zeby mu ktos resp klepal, a na pvp zalezy czy ma humor

Ahh i moj best na -2+-3 to 47.6k/h, więc mało nie brakuje..
__________________
18:31 Master of'Candia [250]: ty nie pisales o umiejetnosciach
18:31 Master of'Candia [250]: tylko os killu
18:31 Master of'Candia [250]: skillu*
18:31 Master of'Candia [250]: nie wiesz co piszesz?

:S

Ostatnio edytowany przez Xzonixek - 07-05-2007 o 21:06.
Xzonixek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:10.


Powered by vBulletin 3