Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 11-04-2009, 16:24   #1
Herakles2
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 08 2008

Posty: 8
Domyślny CipSoft się pomylił lub oszukuje - problem z logowaniem

Witam wszystkich.
Mam bardzo interesujący problem z kontem. Od 2 dni próbuje się zalogować na konto, lecz wyskakuje komunikat "Account name or password is not correct." Wspomnę, że na koncie nie był założony Recovery key. Więc sprawdzam po kolei:

- klawiaturę czy nie zmieniła ustawienia klawiszy i TAB (wszystko OK)
- Account name i passy (wszystko OK)
- próba odzyskania konta też się nie powiodła "Incorrect account name or email address"

Jedyna możliwość jaką mogę wykonać to wykupienie "I need a new recovery key". Czyli oznaczało by to, że został już wyrobiony recovery key (ALE KIEDY PYTAM?. Dzień wcześniej grałem bez problemu a dziś mam recovery key nadany?

Po pierwsze jeżeli ktoś zmienił mojego e-maila na koncie to powinienem dostać powiadomienie o takiej zmianie na e-maila (nic takiego nie dostałem, bo otrzymuję powiadomienia o nowej poczcie na telefon).

Po drugie fizycznie jest raczej niemożliwe by gość dostał recovery key w przeciągu 12 godzin.

Po trzecie Last login jest mój.

Wynika z tego, że jak zapłacę 24.56 PLN za "nowy" recovery key to dalej będę mógł się cieszyć swoim 57lvl harem.

Account name i passy znam tylko ja. Komputer jest chroniony antywirusem i zaporą systemową. Poza tym nie używam oprogramowanie nieznanego pochodzenia. Raz w tygodniu robię skanowanie całego komputera. Hijackthis też nie pokazał żadnych podejrzanych wpisów.

Więc pytam czy to jest pomyłka CipSoft czy celowe wyłudzenie kasy za mojego hara?

Jeżeli ktoś miał taki problem i odzyskał swoje konto, to proszę o POMOC.


Z góry dziękuję za zainteresowanie i za poświęcenie czasu mojej sprawie.
Herakles2 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-04-2009, 17:19   #2
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herakles2 Pokaż post
Witam wszystkich.
Mam bardzo interesujący problem z kontem. Od 2 dni próbuje się zalogować na konto, lecz wyskakuje komunikat "Account name or password is not correct." Wspomnę, że na koncie nie był założony Recovery key.
To pożegnaj się z postacią.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herakles2 Pokaż post
Więc sprawdzam po kolei:

- klawiaturę czy nie zmieniła ustawienia klawiszy i TAB (wszystko OK)
- Account name i passy (wszystko OK)
- próba odzyskania konta też się nie powiodła "Incorrect account name or email address"
No to w takim razie ktoś włamał Ci się na konto.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herakles2 Pokaż post
Jedyna możliwość jaką mogę wykonać to wykupienie "I need a new recovery key". Czyli oznaczało by to, że został już wyrobiony recovery key (ALE KIEDY PYTAM?. Dzień wcześniej grałem bez problemu a dziś mam recovery key nadany?
Hacker sobie wyrobił.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herakles2 Pokaż post
Po pierwsze jeżeli ktoś zmienił mojego e-maila na koncie to powinienem dostać powiadomienie o takiej zmianie na e-maila (nic takiego nie dostałem, bo otrzymuję powiadomienia o nowej poczcie na telefon).
Nie przy zmianie recovery keyem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herakles2 Pokaż post
Po drugie fizycznie jest raczej niemożliwe by gość dostał recovery key w przeciągu 12 godzin.
Jest możliwe, bo recovery key gdy pierwszy raz jest wyrabiany to wyświetla się na ekranie, i trzeba go zapisać. Dopiero ponowne wyrobienie kosztuje 5 euro, i trzeba czekać kilka dni na niego.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herakles2 Pokaż post
Po trzecie Last login jest mój.
Po prostu hacker się nie zalogował jeszcze.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herakles2 Pokaż post
Wynika z tego, że jak zapłacę 24.56 PLN za "nowy" recovery key to dalej będę mógł się cieszyć swoim 57lvl harem.
Jeśli recovery key nie był wyrobiony, to nie otrzymasz recovery keya.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herakles2 Pokaż post
Account name i passy znam tylko ja. Komputer jest chroniony antywirusem i zaporą systemową. Poza tym nie używam oprogramowanie nieznanego pochodzenia. Raz w tygodniu robię skanowanie całego komputera. Hijackthis też nie pokazał żadnych podejrzanych wpisów.
HijackThis nie musi nic pokazywać... ;-) Keyloggery są podchwytliwe.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herakles2 Pokaż post
Więc pytam czy to jest pomyłka CipSoft czy celowe wyłudzenie kasy za mojego hara?
Na bank CipSoft chce wyłudzić hajs za Twoją postać. Po prostu sprawdzaj pliki, które ściągasz - nawet niektóre strony zawierające Ventrilo zawierają również keyloggera. Na nowym koncie polecam natychmiastowe wyrobienie recovery keya, pozdrawiam.

(imho, prowokacja)
Gonzo jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:54.


Powered by vBulletin 3