Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp.

Notki

tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp. Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat strony, wskazać błąd i zasugerować czego brakuje.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 29-07-2009, 23:02   #1
Aron Roar
Użytkownik Forum
 
Aron Roar's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2006
Lokacja: skuntowni
Wiek: 31
Wpisy bloga: 23

Posty: 292
Stan: Na Emeryturze
Aron Roar ma numer GG 833224
Domyślny Prośba do modów

Chciałbym wyjść z postulatem, by WSZYSTKIE mody razem z banami rozdawały warny, a najlepiej zamiast natychmiastowego bana przedtem warnować. Myślę, że banowanie bez warnowania jest to troszkę niesprawiedliwe i krzywdzące. Sądzę, że wielu użytkowników mnie poprze.

Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na dział "Wiadomości ze światów". Jeśli ktoś myślał, że blogi były jedyną zapomnianą częścią forum gdzie rządził spam i flame war to się mylił. CO drugi post zawiera wulgarne słownictwo i wrzuty na czyjąś starą.

Mam nadzieję, że ktoś się tym zainteresi,
Bimbermastah
__________________
Bloki mom ojczysnom
Aron Roar jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-07-2009, 23:23   #2
Punk-O-Muffin
Użytkownik Forum
 
Punk-O-Muffin's Avatar
 
Data dołączenia: 13 01 2008
Wpisy bloga: 5

Posty: 42
Domyślny

Popieram, zdecydowanie.

Ostatnio edytowany przez Punk-O-Muffin - 29-07-2009 o 23:25.
Punk-O-Muffin jest offline  
stary 29-07-2009, 23:31   #3
Mr.Pszczola
Zbanowany
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Wiek: 31
Wpisy bloga: 15

Posty: 204
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Gildia: Szczurkersi
Świat: Azura
Poziom: 5
Skille: 10/13
Mr.Pszczola ma numer GG 13843006
Domyślny

Sens jest taki że gdybyśmy dostawali warna za każde przewinienie moglibyśmy w porę nawrócić się na właściwą drogę, zamiast dostawać bana za wszystkie wypowiedzi.
Jak przypuszczam takie zjawisko występuje tylko na blogach, nie dziwię sie znając opinie o tamtejszej społeczności,ale właśnie w odczuciu blogowiczy(którzy przez długi czas mogli pisać co im się żywnie podoba) istniej aż tak niezauważalna granica między spamem a dziwnym poczuciem humoru/ dużą ilością wiadomości/własną twórczością.
Myślę że w ten sposób na blogach zapanuje stały porządek, w odróżnieniu od chwilowej pustki, obecnej za każdym razem gdy połowa użytkowników dostanie bany.
Mr.Pszczola jest offline  
stary 30-07-2009, 00:01   #4
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Ban nie jest tak o sobie. Bana dostajesz za 10 pkt. Jezeli zebrałeś parę razy po pare pktow to dostajesz bana. Według mnie sprawiedliwie.
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline  
stary 30-07-2009, 00:03   #5
Mr.Pszczola
Zbanowany
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Wiek: 31
Wpisy bloga: 15

Posty: 204
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Gildia: Szczurkersi
Świat: Azura
Poziom: 5
Skille: 10/13
Mr.Pszczola ma numer GG 13843006
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post
Ban nie jest tak o sobie. Bana dostajesz za 10 pkt. Jezeli zebrałeś parę razy po pare pktow to dostajesz bana. Według mnie sprawiedliwie.
Tyle że my na blogach dostajemy bany BEZ jakichkolwiek ostrzeżeń. Gdyby było tak jak mówisz to nie było by tego tematu.
Mr.Pszczola jest offline  
stary 30-07-2009, 00:05   #6
Aron Roar
Użytkownik Forum
 
Aron Roar's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2006
Lokacja: skuntowni
Wiek: 31
Wpisy bloga: 23

Posty: 292
Stan: Na Emeryturze
Aron Roar ma numer GG 833224
Domyślny

@Gelt
Mylisz się. Nie trzeba mieć 10pkt żeby dostać bana. Ja dostałem w przeciągu tego miesiąca 3 bany bez warnów więc coś o tym wiem.
__________________
Bloki mom ojczysnom
Aron Roar jest offline  
stary 30-07-2009, 00:09   #7
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

Prawda. Na blogach ciągle ktoś (who?) nadaje nam bany zewnętrzne. Tj. Bez warnów, w niektórych przypadkach bez możliwości przeglądania forum. Również to miałem.
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline  
stary 30-07-2009, 00:18   #8
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Ciekawi mnie ta cała sytuacja, a najbardziej w tym wszystkim mnie ciekawi ta taka publiczna cisza ze strony moderacji (chodzi mi tak ogólnie, nie tylko o ten temat).

Teh assassins time! : d.

@down
Omg, popsułeś wszystko ._.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 30-07-2009 o 00:38.
Rybzor jest offline  
stary 30-07-2009, 00:37   #9
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Co do "niewidocznego" banowania blogowiczów sprawa jest prosta - jest to najszybszy (w przypadku blogów) sposób dania bana
A osoby, które je otrzymują muszą naprawdę ostro przeginać od dłuższego czasu.
__________________
Tompior jest offline  
stary 30-07-2009, 00:54   #10
Punk-O-Muffin
Użytkownik Forum
 
Punk-O-Muffin's Avatar
 
Data dołączenia: 13 01 2008
Wpisy bloga: 5

Posty: 42
Domyślny

@Tompior
Jest to swojego rodzaju faszyzm.
Jeśli więzień, nie ważne o co posądzony wychodzi z więzienia, odsiedział swoją karę. To tak, jakby go nagle zaciągnąć do więzienia bez rozprawy ani wytłumaczeń. Każdy może się zresocjalizować!(ale nie każdy chce LUUL)
Tak samo z bloggerami - tyle, że więzień to osoba banowana, a wyrok to ban.
Punk-O-Muffin jest offline  
stary 30-07-2009, 01:15   #11
Aron Roar
Użytkownik Forum
 
Aron Roar's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2006
Lokacja: skuntowni
Wiek: 31
Wpisy bloga: 23

Posty: 292
Stan: Na Emeryturze
Aron Roar ma numer GG 833224
Domyślny

@Tompior
Najszybszy nie znaczy najlepszy, a tym bardziej najsprawiedliwszy. Dlatego proszę jednak o ten trud i warnowanie blogersów.
A co do tego, że takie bany są zasłużone to chciałbym zwrócić uwagę, że cały czas moderacja patrzy na nas pod kątem forum, a blogi (już pomijając to, że przez bradzooooo długi czas nikt się tym nie zajmował i wytworzyła się tam bardzo specyficzna atmosfera od, której trudno się z dnia na dzień odzwyczajić) to nie forum. Karze się nas za offtop, a o ile ideą forum jest zakładanie ściśle oktreślonych tematów gdzie offtop to coś złego to blogi jednak nie zmuszają do sztywnego trzmania się tematu. I tu pojawia się kolejna prośba, by nie patrzeć na blogersów przez pryzmat reszty forum.
__________________
Bloki mom ojczysnom
Aron Roar jest offline  
stary 30-07-2009, 01:23   #12
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Wszystko ma swoje granice.
Regulamin forum odnosi się również do blogów, ale wiadomo, że za zwykłe rozmowy (offtop) na blogach bana nie dostaniecie.
Jesteśmy też świadomi tego, że niektórzy blogersi lubią dostawać widoczne warny/bany, którymi podbijają sobie licznik pro-wartości, a my takiej inicjatywy nie wspieramy
__________________
Tompior jest offline  
stary 30-07-2009, 01:37   #13
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

Powrót moderatorów ninja! <3
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline  
stary 30-07-2009, 02:13   #14
Aron Roar
Użytkownik Forum
 
Aron Roar's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2006
Lokacja: skuntowni
Wiek: 31
Wpisy bloga: 23

Posty: 292
Stan: Na Emeryturze
Aron Roar ma numer GG 833224
Domyślny

@Tompior
Tak, regulamin forum odnosi się też do blogów ale czy słusznie? To jest regulamin FORUM a jak wczesniej wspomniałem blogi nieco sie od forum różnią.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior
ale wiadomo, że za zwykłe rozmowy (offtop) na blogach bana nie dostaniecie.
A o ile się zakładasz? Tu nie chodzi o Ciebie, bo wiem, że jesteś sprawiedliwy i bana bez powodu nie dasz.

Nie mam też większych wątów do reszty moderacji, bo nasze zachowanie patrząc przez pryzmat forumowego "porządku" może być wkurzające, ale my blogersi przystopowaliśmy bardzo po wkroczeniu moderacji na ziemie niczyje (czyt. blogi) więc może i mody mogłyby trochę łagodniej na nas spojrzeć. Wbrew pozorom my nie przebywamy na blogach dlatego że czerpiemy destruktywną przyjemność, lecz z powodu, że wytworzyła się tam bądź co bądź sympatyczna społeczność. Nikomu poza blogami krzywdy nie robimy, a nawet na blogach zachowując się przyzwoicie nic złego nikogo nie spotka.
Także ten temat obrazuje, że przynajniej część blogersów chce kompromisu, a nie wojny z moderacją. Na pewno ja nie chcę pociągnąć takiego stanu rzeczy w którym nie ma tygodnia podczas którego nie mam bana.

Prosze o rozpatrzenie tego.
__________________
Bloki mom ojczysnom
Aron Roar jest offline  
stary 30-07-2009, 02:17   #15
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

Tompior, jesteś nie dobry. Nie lubie jak mówisz o mnie bezosobowo i w liczbie mnogiej.

A może, lepiej by było znaleźć jednego szaleńca który zajmie się wyłącznie blogami, i sporządzić dla nich specyficzny regulec? Ułatwiłoby to sprawę i zdjęło problem 'które reguły forum tyczą się blogów'.
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline  
stary 30-07-2009, 02:33   #16
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

@up
Niedobry*

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aron Roar Pokaż post
@Tompior
Tak, regulamin forum odnosi się też do blogów ale czy słusznie?
Moim zdaniem jak najbardziej. Tak działa system w każdym (w miarę?) cywilizowanym organizmie społecznym. Podobnie jest z polskim prawem itepe.
Cytuj:
Wbrew pozorom my nie przebywamy na blogach dlatego że czerpiemy destruktywną przyjemność, lecz z powodu, że wytworzyła się tam bądź co bądź sympatyczna społeczność.
NO WAI.
Cytuj:
Nikomu poza blogami krzywdy nie robimy, a nawet na blogach zachowując się przyzwoicie nic złego nikogo nie spotka.
No tak, teraz przejdźmy do tej części posta, która zawiera trochę merytorycznej treści. Faktem jest, że sytuacja na blogach poprawiła się. Sądzę, że głownie za sprawą moderacji, która zauważyła problem i od jakiegoś czasu zaczęła zwracać na nie uwagę, oraz tych, którzy im takową na blogi zwracali (w tym np byłem ja). Jednak jak widać, moderatorzy oczekują wyższego standardu, chcą trzymać rękę na pulsie, kasując bezsensowne wpisy, czyniąc z blogów coś, co chociaż trochę je przypomina. Moim zdaniem nie warto pobłażać, zgadzać się na ustępstwa w tej kwestii itp, bo z biegiem czasu znowu zrobił by się tam szit, a cała praca modów poszła by na marne. Tak jest teraz, jest imo ok. Co prawda "bloggersom", którzy przyzwyczajeni są do pisania bezsensownych notek to nie pasuje, ale mam nadzieję, że z biegiem czasu przyzwyczają się do trzymania poziomu. (no chyba, że wcześniej moderatorzy sobie odpuszczą - w końcu nic nie trwa wiecznie).
Rybzor jest offline  
stary 30-07-2009, 02:54   #17
Aron Roar
Użytkownik Forum
 
Aron Roar's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2006
Lokacja: skuntowni
Wiek: 31
Wpisy bloga: 23

Posty: 292
Stan: Na Emeryturze
Aron Roar ma numer GG 833224
Domyślny

Cytuj:
Moim zdaniem jak najbardziej. Tak działa system w każdym (w miarę?) cywilizowanym organizmie społecznym. Podobnie jest z polskim prawem itepe.
Czy za kradzież będziesz osądzał tak samo dorosłego i dziecko?

Cytuj:
czyniąc z blogów coś, co chociaż trochę je przypomina.
A kto na tej stronie prowadził, prowadzi, bądź zamierza prowadzić prawdziwego bloga. Nawet jesli tak to wybierze onet, blogasek.pl lub inne przeznaczone portale, a nie forum.t.pl. Jak już kiedyś jakiś mod wspomniał, blogi to była jedna wielka pomyłka, ale teraz tego nikt nie usunie.Więc jeżeli nie będzie to służyć pierwotnemu celowi to czemu nie miałoby służyć czemu innemu co będzie wykorzystywane.
Poza tym ten portal "nie dojrzał" do blogów. Sam ostatnio napisałem poważny wpis. Jak to się skończyło? Ty Rypko mnie wyśmiałeś.
__________________
Bloki mom ojczysnom
Aron Roar jest offline  
stary 30-07-2009, 03:02   #18
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aron Roar Pokaż post
Czy za kradzież będziesz osądzał tak samo dorosłego i dziecko?
A co to ma do rzeczy? Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to, że wszystkie organy prawa, przepisy i obowiązki, prócz tego, że same są przepisami, muszą być zgodne z konstytucją. Tak samo jest z zasadami na blogach i na forum.
Cytuj:
A kto na tej stronie prowadził, prowadzi, bądź zamierza prowadzić prawdziwego bloga. Nawet jesli tak to wybierze onet, blogasek.pl lub inne przeznaczone portale, a nie forum.t.pl. Jak już kiedyś jakiś mod wspomniał, blogi to była jedna wielka pomyłka, ale teraz tego nikt nie usunie.Więc jeżeli nie będzie to służyć pierwotnemu celowi to czemu nie miałoby służyć czemu innemu co będzie wykorzystywane.
Poza tym ten portal "nie dojrzał" do blogów. Sam ostatnio napisałem poważny wpis. Jak to się skończyło? Ty Rypko mnie wyśmiałeś.
Operuj konkretami (chodzi o te wyśmianie). To, że ktoś napisał poważny wpis, nie oznacza, że nie może mi się wydać słaby, źle zbudowany, bądź komiczny, czy też z nim się nie zgadzam. Tak samo jak może mi się spodobać. To jest część komentarza.

Co do reszty, to już kwestia gustu. Ty opisałeś swój pogląd nt blogów na t.pl, a ja swój, nie widzę specjalnie tematu do polemiki.

btw, dostałem linka na PW od Ghernie (thx btw), że chodzi Ci o to:
http://www.forum.tibia.pl/blog.php?b=2642
No to kurde, srsly, do wyśmiania temu postowi było bardzo daleko.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 30-07-2009 o 03:08.
Rybzor jest offline  
stary 30-07-2009, 03:07   #19
Mr.Pszczola
Zbanowany
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Wiek: 31
Wpisy bloga: 15

Posty: 204
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Gildia: Szczurkersi
Świat: Azura
Poziom: 5
Skille: 10/13
Mr.Pszczola ma numer GG 13843006
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aron Roar Pokaż post
Nawet jesli tak to wybierze onet, blogasek.pl lub inne przeznaczone portale, a nie forum.t.pl.
A Moniss18? Ona jest tutaj od początku tylko dla blogów.
Mr.Pszczola jest offline  
stary 30-07-2009, 03:19   #20
Aron Roar
Użytkownik Forum
 
Aron Roar's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2006
Lokacja: skuntowni
Wiek: 31
Wpisy bloga: 23

Posty: 292
Stan: Na Emeryturze
Aron Roar ma numer GG 833224
Domyślny

@up
Jak sam to ostatnio powiedziałeś ona jest "inna".

@co do Rypki
Ty wiesz swoje ja swoje. Ok. Chociaż uważam Cię za czepialską mendę (bez urazy) to Cię szanuję i myślę, że nie ma sensu się kłócić, bo oni Ty mnie nie przekonasz, ani ja Ciebie, a jałowe rozmowy "som gupie". Teraz już wszystko w rękach moderacji. Werdykt należy do nich, a nam tylko wypatrywać ewentualnych konsekwencji. Poza tym chce mi się spać, więc gdyby ktoś się chciał pokłócić to mam cały wolny ranek. See ya.

@EDIT
Mam nadzieję, że poza Tompiorem jeszcze jakiś mod się tym zainteresuje.
__________________
Bloki mom ojczysnom

Ostatnio edytowany przez Aron Roar - 30-07-2009 o 03:33.
Aron Roar jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:50.


Powered by vBulletin 3