Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-03-2007, 20:32   #101
Sea
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 02 2007

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Malvera
Poziom: 62
Skille: 86/70
Poziom mag.: 19
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Deselino Pokaż post
Knight z bronią dwuręczną pada jak ciota na każdym potworze. Nawet na larvach nie przetrzyma minuty bez rare seta jeśli atakuje go kilka. A z kolei prędkość expienia bronią jednoreczną o ataku 36-38 jest bardzo mizerna. Dlatego też nie widzę tutaj żadnej przewagi knighta aż do 100 lvla kiedy to knight zdobywa broń jednoręczną o ataku 48-50.

Wypowiedział się 21 lvl w dodatku pal o rycerzu
Skąd ty takie rzeczy bierzesz????
Sea jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-03-2007, 21:17   #102
Deselino
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Wypowiedział się 21 lvl w dodatku pal o rycerzu
Skąd ty takie rzeczy bierzesz????
Próbujesz zrobić ze mnie debila, ale coś ci nie wychodzi.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2007, 21:22   #103
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

kto ma powiedziec ze knight ze ma expic na dragach przed uzyskaniem sova/sca?
Na zolwiach moze tyle kaski na plus ze staje sie coraz bogatszy
Druid ma na zolwiach waste jak sk*** chyba ze z summonami ;p
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2007, 23:39   #104
Deselino
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez --Cienius-- Pokaż post
kto ma powiedziec ze knight ze ma expic na dragach przed uzyskaniem sova/sca?
Na zolwiach moze tyle kaski na plus ze staje sie coraz bogatszy
Druid ma na zolwiach waste jak sk*** chyba ze z summonami ;p
No to ja sorcem bede expil na dragach a ty knightem na zolwiach. Zobaczysz o ile wiecej zarobi sorc ;o
Dragi mają loot kapryśny, to fakt, ale nie aż tak żeby sorcem nie zarobić na nich więcej niż knightem na żółwiach w powiedzmy: 100 godzin. Jak ktoś idzie na hunt 5 minutowy a potem pisze posta na forum ze knight wiecej zarabia to taki ktos jest dla mnie zerem.

Ostatnio edytowany przez Deselino - 11-03-2007 o 23:41.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2007, 14:44   #105
*Miecz*
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 01 2007

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Pacera
Poziom: 47
Żarówka

to jaka profesje polecacie?

Ostatnio edytowany przez *Miecz* - 13-03-2007 o 15:01.
*Miecz* jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-03-2007, 21:17   #106
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Hmm do tej pory grałem druidem (35lvl) na Celeście, ale poziom znoobienia na tym serwerze przerósł mnie więc postanowiłem przenieść się na Furore. Właśnie przechodzę rooka i zastanawiam się jaką profesją grać. Może wy mi pomożecie? Odrazu mówię, że nie będę miał PACC, ani stał godzinami robiąc runki (tak tak kochani pvp xD).
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-03-2007, 21:21   #107
Desew
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piterownik Pokaż post
Hmm do tej pory grałem druidem (35lvl) na Celeście, ale poziom znoobienia na tym serwerze przerósł mnie więc postanowiłem przenieść się na Furore. Właśnie przechodzę rooka i zastanawiam się jaką profesją grać. Może wy mi pomożecie? Odrazu mówię, że nie będę miał PACC, ani stał godzinami robiąc runki (tak tak kochani pvp xD).
Najlepiej graj palem, ale to od ciebie zależy. Na wyższych poziomach sorc/drut bez pacca expią 10 razy drożej niż pal, a knight zatrzymuje się na warlockach i potem już żadnego mocniejszego potwora nie zabije bez waste.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-03-2007, 21:34   #108
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Przyznam, że pallem też grałem i to z przyjemnością, ale bardzo przeszkadzało mi skillowanie (zatrzymałem się na 21lvl i skillami 55/46). Czy jest ono aż tak uciążliwe na świecie pvp?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-03-2007, 23:58   #109
Desew
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piterownik Pokaż post
Przyznam, że pallem też grałem i to z przyjemnością, ale bardzo przeszkadzało mi skillowanie (zatrzymałem się na 21lvl i skillami 55/46). Czy jest ono aż tak uciążliwe na świecie pvp?
Ja jak grałem palem to wbiłem 33 distance i poszedłem expić na rotach. Koszty zwracały się trzykrotnie. Oczywiście uderzałem z łuku.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2007, 21:21   #110
_Thorin_Thilider_
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 01 2007
Lokacja: Puszcza Mariańska
Wiek: 32

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 33
Poziom mag.: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piterownik Pokaż post
Przyznam, że pallem też grałem i to z przyjemnością, ale bardzo przeszkadzało mi skillowanie (zatrzymałem się na 21lvl i skillami 55/46). Czy jest ono aż tak uciążliwe na świecie pvp?


Ja wlasnie trenie pallem... na pvp jest latwiej...musisz znalezc kogos kto bedzie Ci summonowal ghoula i monka... ja tak nabilem 71/60xD... w ciagu kilku tygodni... (gram 5h dziennie )... poczatki sa ciezkie...ale pozniej jest genialnie... minimalny waste... maximum exp...xD na furrorze moze byc z tym ciezko...

Ostatnio edytowany przez _Thorin_Thilider_ - 15-03-2007 o 21:23.
_Thorin_Thilider_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 09:25   #111
Beliarpal
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 03 2007

Posty: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goku_Sayian Pokaż post
Kolejny temat >.> co z tego, że update, to zależy tylko od !!!CIEBIE!!! jaka profesja ci sie podoba, ja gram na rooku, bo mi sie tam podoba, a ty jak sie nie umiesz zdecydowac, to masz problem.
Jak widze osoby kture zostają na ruku to mi się płakać chce .
To tak jagby się bały wyjść na maina
Beliarpal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 09:46   #112
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beliarpal Pokaż post
Jak widze osoby kture zostają na ruku to mi się płakać chce .
To tak jagby się bały wyjść na maina
Jak widzę takiego analfabetę to mi się źal robi... Oczywiście, każdy gra taką postacią jaką mu pasuje, a wybór profesji zależy tylko od nas!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 17:30   #113
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 34

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

Ja myślę, że rookstayerzy są dlatego, bo w łatwy sposób można zrobić dobrą postać budzącą respekt na rooku, gdzie na mainie poniżej 30lv każdy jest pomiatany .. Ja osobiście lubie rookstayerów, bo jak sie ich poprosi aby poszli na jakiś quest to pójdą i pomogą, czasem sie na takiego dobrego trafi, że i żarcia ci rzuci jak będizesz w potrzebie, choć czasem bije lv na np. wilkach, a tu nagle sie wbija jakiś rookstayer 2x lv i wygania, zachowuje się chamsko - i z takich cwaniaczków to mozna się smiać, bo wyszedł by na maina to by go szybko zrookowali

Piterownik, wbij 40 dist i idź na roty na fibuli (trzeba mieć klucz, ale skąd go dostać to ci nie powiem bo to może być jakiś QS). Nie kupuj nic prócz p-set, bo nie będziesz potrzebować. Grając na balanced od 40 skila, udało mi sie mieć 65dist na 20lv bez żadnego treningu powyżej ^40, więc na full ataku, z którym będizesz kosił roty, że miło - 60tke nabijesz spokojnie expiąc. Skillowanie się nie opłaca.

Którą profesje polecam? Żadną, ja lubię grać palem, tylko wciskam klawisz przeciwległy do kierunku w którym jest przeciwnik i miło sie expi. Ale to moje gusta, w kazdej grze lubiałem gun/bow/xbow, taki już mam styl. Wybierz tą profesje którą najbardziej lubisz, a nie ta która obecnie jest najsilniejsza, bo i tak wszystko będzie sie diametralnie zmieniało z update'ami.
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.
Okrutny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 18:00   #114
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Okrutny Pokaż post
Piterownik, wbij 40 dist i idź na roty na fibuli (trzeba mieć klucz, ale skąd go dostać to ci nie powiem bo to może być jakiś QS). Nie kupuj nic prócz p-set, bo nie będziesz potrzebować. Grając na balanced od 40 skila, udało mi sie mieć 65dist na 20lv bez żadnego treningu powyżej ^40, więc na full ataku, z którym będizesz kosił roty, że miło - 60tke nabijesz spokojnie expiąc. Skillowanie się nie opłaca.
Jakoś mnie natchnęło i wróciłem na Celestę. Aktualnie mam 23lvl (zaraz 24) i skille 60/49 i na 25lvlu mam zamiar dobić 70 dista, ponieważ ciężko się expi z takimi skillami (wiem co mówię xD).

BTW. od 8lvla do 20lvl expiąc bowem na full atk wbiłem z 40 dista na 53 dista więc twoja teoria jest trochę nagięta xD

Ostatnio edytowany przez Piterownik - 18-03-2007 o 18:09.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2007, 19:26   #115
Lord Wardi
Zbanowany
 
Lord Wardi's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2006
Lokacja: OW

Posty: 423
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Antica
Lord Wardi ma numer GG 5762125 Send a message via Skype™ to Lord Wardi
Domyślny

Ja sam nie wiem co wybrać... Gram na faccu, na non-pvp. Zastanawiam się między sorcem/drutem/palem. Knight odpada, wg. mnie najsłabsza profesja w grze. Co radzicie?

Sorc ma sd(dopiero 45 lvl) i te wszystkie spontaniczne czary ofensywne...
Druid ma IHy, UHy...
Paladyn jest wg. mnie najciekawszy, ale na początku jest strasznie trudno...

EDIT:
A i powiedzcie jeszcze... Knightem się łatwo gra?? Jest bogaty?? Jest... dobry?

Ostatnio edytowany przez Lord Wardi - 22-03-2007 o 14:47.
Lord Wardi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2007, 00:59   #116
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 34

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

Graj tym kim chcesz. Aczkolwiek co do pala, to nie podam dokladnej liczby, ale do 40 lub prawie 40 dwa rzuty spearami = 1% skila lub wiecej (jezeli mniejszy skil), więc idzie .. wysmienicie? Potem juz nie ma po co skilowac. Od 13lv dlatego latwiej, gdyz expiąc na rotwormach i innych potworach dających zarcie ale nie zabierających ci życia, zamiast exurować sie castujesz exevo con i 10 strzal przybywa. Przedluza to czas expienia, ktory na niskim lv jest dosyc krotki (na 15lv gdzies 1-1.5h huntu) wiec dodatkowe ammo przyda sie, chociazby po te dodatkowe 30 minut.
Piterownik, obecnie robie sobie drugiego pala bo mam male problemy z łączem (częste dc), i grając na full ataku od 10 lv gdzie mialem 40dist, obecnie na 15lv mam 50dist, co jak co, ale idzie pozytywnie.. mysle ze do 58 dojdzie spokojnie, moze 60
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.
Okrutny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2007, 01:05   #117
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Hmm a na czym tak expiłeś? Ja na 8lvlu wbiłem 40 dista i poszedłem na Soldy pod Kazz. Tam dobiłem 20lvl i dist wynosił wtedy równe 53. Biłem z arrowów na full atk.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2007, 01:06   #118
soantoran
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
EDIT:
A i powiedzcie jeszcze... Knightem się łatwo gra?? Jest bogaty?? Jest... dobry?
Ani latwo sie nie gra, ani nie jest bogaty ani tym bardziej dobry.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2007, 09:21   #119
Vorph
Użytkownik Forum
 
Vorph's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Wiek: 38

Posty: 91
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Refugia
Vorph ma numer GG 3828652
Domyślny

Wystarczy troche skilla, siedziec do konca zycia na zolwiach/scarabach/cycach/guardacg i potem smokach. I tak, jest bogaty, tak...latwo sie gra i nie...nie jest dobry...
__________________
Tak, staram sie byc wredny.

Thoria ma to cos ^^I niech sie sama z tym meczy

Vorph jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2007, 12:12   #120
Lord Wardi
Zbanowany
 
Lord Wardi's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2006
Lokacja: OW

Posty: 423
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Antica
Lord Wardi ma numer GG 5762125 Send a message via Skype™ to Lord Wardi
Domyślny

Czyli jakbym szedł na paladyna, to na Rookgaardzie tak samo, co na inne profesje, tak? Czy kupić tam np. łuk alboco... Albo zostawiać strzały?? Pal mnie tak ciągnie... ;p Druid też... Kasy ma full... Sorc też, ale dopiero na 45lvlu więc... Wiem, że dla niektórych to szybko, ale ja 20 ledwo obie... Nie wiem czemu mi tak idzie
Lord Wardi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:06.


Powered by vBulletin 3