Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 31-12-2006, 02:47   #21
Mojżesz
Użytkownik Forum
 
Mojżesz's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006

Posty: 318
Stan: Niegrający
Świat: Astera
Domyślny

Palem wcale nie jest tak różowo.Żeby huncić dl nie wystarczą same bolty
i hmm,potrzeba jeszcze dużooo manasów.Co do dragów to rzeczywiście,
palem można na nich najtaniej i najskuteczniej expić,ale w porównaniu
z sorcem/drutem,czy chociażby knightem exp leci wolno.To tyle.
Mojżesz jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-12-2006, 09:06   #22
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Palem wcale nie jest tak różowo.Żeby huncić dl nie wystarczą same bolty
i hmm,potrzeba jeszcze dużooo manasów.
Mniej niż w przypadku sorca/druta.
Cytuj:
Co do dragów to rzeczywiście,
palem można na nich najtaniej i najskuteczniej expić,ale w porównaniu
z sorcem/drutem,czy chociażby knightem exp leci wolno.
Jeśli pal i knight trenowali swoje skille tyle samo czasu to pal będzie expił dużo szybciej od knighta bo nie dość że bolty mają dużo większą szansę przebicia się przez obronę potwora, to jeszcze skille u pala rosną dużo szybciej. Zresztą średni hit z bolta na skillu 80 jest większy niż z broni na skillu 80 więc nawet na takich samych skillach pal będzie expił trochę szybciej i dużo taniej. Oczywiście knight może walnąć za 200 z broni (raz na ruski rok), a pal nie może, tylko że to nic właściwie nie daje bo pal ma dużo wyższą średnią ciosów. Pal ze skillem 80 trafia 95-100% strzałów w draga, knight ze skillem 80 trafia 60-70% strzałów w draga. Spośród celnych ciosów knighta i pala to około 70-80% ciosów pala jest blisko średniego hitu na danym skillu, a w przypadku knighta jest to tylko 10-20%. Wniosek? Knight expi wolniej od pala na dragach.

Ostatnio edytowany przez goburu - 31-12-2006 o 09:16.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2006, 13:15   #23
Wampireq
Użytkownik Forum
 
Wampireq's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2006
Lokacja: Po(rno)land

Posty: 104
Stan: Na Emeryturze
Imię: sold.; )
Świat: Menera
Wampireq ma numer GG 4602033
Dumny moje zdanie

Wiesz co pochodź jeszcze z tym war hamerem na te roty i wbij większy lvl to będziesz mógł robić strzały i przy tym bedziesz miał tylko koszty za foood który mane regeneruje!!!
Wampireq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2006, 16:04   #24
maszter321
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 262
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Poziom: 115
Domyślny

ehhh... ja swoim pallem robilem tak:na 8 lvl kupilem 10 spearow, poszedlem do ab na trole..zawsze jakies speary lezaly bo ktos ich nie zbieral albo wypadaly, potem juz nie musialem kupowac spearow, na 10lvl mialem 50 dista to poszedlem expic na roty robilem lootbagi to troche tej kasy bylo i poszedlem na cyce kolo Thais(z arrowami ofc)do 15 lvla potem juz sie w sumie o kase nie musialem martwic. od 20 lvla na pohu latalem i tak zostalo... aha na 15-20 lvl sobie trenilem mla robiac arrowsy...
maszter321 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2007, 15:19   #25
Radeks12
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Paladyn w tym upie ma na serio przechlapane... Ziom wspomnial o zrobieniu druta na takim wyskokim lev. Lev wogole nie potrzebny np. robisz druta na odpiernicz, idziesz do ab i tylko na troll do 15 lev. Z trolli masz spear a na 15 lev robisz ihy i tak jak soule ci wyjda sellujesz te ihy sellujesz eq, zostawiasz kase i spear i przesylasz na pala. Wychodzi ci gdzies ok. 7k plus gdzies ok. 700 spear i masz minimalne plecy jak by ci 8-13 lev grozil. Bardzo nudna i monotonna sposoba ale na pala starczy... I ju tylko loot bagi rob! Pozdro.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2007, 20:26   #26
pietrzyk92
Użytkownik Forum
 
pietrzyk92's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2006
Lokacja: Slask
Wiek: 31

Posty: 33
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: No have...
Świat: Iridia
Poziom: 53+
Skille: 10/23
Poziom mag.: 46
pietrzyk92 ma numer GG 9163280 Send a message via Skype™ to pietrzyk92
Cool wszystko na plus!!!! xD

Ja pallem grac nie umiem...<od zawsze gram sorckiem>, ale jedno zasadnicze stwierdzenie kazda postacia jak sie grac umie z kasa wyjdzie sie na plus moze palkiem wychodzi to po dluzszym czasie ale musi sie udac bo wyobrazmy sobie 200 pallka naprzyklad w plate armor i brass legach.... BEZ PRZESADY!!!!
__________________
|†I przypomne wam styl w ktorym jestem jedyny, raz, dwa, trzy no i wy skurwysyny...|†
pietrzyk92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2007, 20:27   #27
Equinox
Użytkownik forum
 
Equinox's Avatar
 
Data dołączenia: 01 12 2006
Lokacja: Wrocław

Posty: 24
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Psi-clown
Profesja: Royal Paladin
Świat: Julera
Poziom: 65
Skille: 84
Poziom mag.: 17
Domyślny .

Hmm... kiedy zaczynałem grać palem zbierałem każdy pojedyńczy gp. Na początku było krucho ale gdzieś od 50 distance ( w sumie nie długo trwało zanim go nabiłem - trolle/roty/orki etc.) szło coraz lepiej. Soldy w kazz, lootbagi, od ok. 60 dist. Guardy - Teraz mam 42 lvl i 72 dist. w dp ok. 10bp bolców, boh, c-set, ok 150k w dp. -Głównie z lootbagów w kazz.
ps. Caly czas free acc
Equinox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2007, 17:48   #28
Prusorone
Użytkownik Forum
 
Prusorone's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2004

Posty: 30
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 73
Domyślny

Powiem tak... 2-3 lata temu jak zaczynałem grać palkiem, to było różowo, może nie do końca ale muszę przyznać że fajnie się nim pykało. Jeśli chodzi o flotę... to zawsze miałem jej pod dostatkiem, już bodajże na 20 lvl miałem knight seta, warrior helmet, Dragon shield i platinium amulet ;] To były czasy...a jak się tego dorobiłem ? prosto zbierałem i zbierałem, robiłem runki adori granki i co najważniejsze może wam się to wydawać głupie i bez sensu, ale długo długo chodziłem ze spirami 0-o przez co nabiłem jak na mój tamtejszy 30 + lvl wysokie skille, może nie aż tak w dystansie, bo rzadko trenowałem, ale w shild. I tak to szło . Bolty zakupywałem tylko jak szedłem na coś lepszego, albo na jakiś hunt z blokerem i to nie zawsze, bo jak wiecie ze spiry można o wiele wiele więcej uderzyć zadać obrażeń potworowi, ba humanowi niż z bolta. Obecnie ta perspektywa zaczynania gry spirami nie jest taka fajna, "łamią" się i wogóle tibia się zmieniła, standardy heh.. Ale się rozpisałem
__________________
Może Zawsze Najpierw Trzeba Przejść Przez Piekło By Zrozumieć Czym Naprawdę Szczęście Jest !!...
Prusorone jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2007, 01:31   #29
Mojżesz
Użytkownik Forum
 
Mojżesz's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006

Posty: 318
Stan: Niegrający
Świat: Astera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
Mniej niż w przypadku sorca/druta..
Moze manasow mniej,ale dochodza koszty boltow+hmm.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
Knight expi wolniej od pala na dragach.
Zapytaj knighta na 100lvl ile robi expa na dragach w 1h,a pozniej pala na tym
samym lvlu.Zobaczysz roznice.
Mojżesz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2007, 20:23   #30
Poznanski Rycerz
Zbanowany
 
Data dołączenia: 02 04 2005
Lokacja: Poznan
Wiek: 33

Posty: 639
Stan: Na Emeryturze
Imię: Raverton
Świat: Galana
Poziom: 96
Skille: 92/47
Poziom mag.: 19
Domyślny goburu troll

nie, z broni sa wieksze hity niz z boltow
i zrozum trolu sorc expi za pomoca exori vis czyli baranie kretnie matole debilu nie wiem jak jeszcze,mage zuzywa tylko mane, a pall ma wiecej innych kosztow trollu.

powiedz mi ze jak zalozysz shielda to wtedy bolt sie przebija i nie ma roznicy trollku. zdanie na twoim poziomie wiedzy trollku
Poznanski Rycerz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2007, 01:08   #31
Equinox
Użytkownik forum
 
Equinox's Avatar
 
Data dołączenia: 01 12 2006
Lokacja: Wrocław

Posty: 24
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Psi-clown
Profesja: Royal Paladin
Świat: Julera
Poziom: 65
Skille: 84
Poziom mag.: 17
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Poznanski Rycerz Pokaż post
nie, z broni sa wieksze hity niz z boltow
i zrozum trolu sorc expi za pomoca exori vis czyli baranie kretnie matole debilu nie wiem jak jeszcze,mage zuzywa tylko mane, a pall ma wiecej innych kosztow trollu.

powiedz mi ze jak zalozysz shielda to wtedy bolt sie przebija i nie ma roznicy trollku. zdanie na twoim poziomie wiedzy trollku
ŚREDNIE hity - doczytaj dokładnie
Ataki dystansowe omijają tarcze i lecą tylko na 'armor'.

...Za dużo "troll'ków".
Equinox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2007, 10:45   #32
EvilThon
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 12 2006

Posty: 12
Oczko

Radzę jak robisz paladyna,mieć juz na tym świecie druida lub sorka 27 level i 25k na start.
wtedy za 20 k kupujesz spearów caly BP po 100 i znajdujesz miejsce żadko uczęszczane przez innych graczy i jedziesz(najle4piej 3 postacie mieć-Druid,knight i ten właśnie pal)ze spearami na wysummonowanym monku,a trzecią postacią tylko donosisz ciągle speary
ja tak robie w 1 dzień(od 8.00 do 22.20) zrobiłem 8 pala który ma 61 Dista
eq wystarczy p-set i robisz 13 lvl tworzysz bp arrowsow i dalej z górki
wierz mi=wiem co mówie

@down:
rzeczywiście sorry naprawde

Ostatnio edytowany przez EvilThon - 06-01-2007 o 13:17.
EvilThon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2007, 12:17   #33
Equinox
Użytkownik forum
 
Equinox's Avatar
 
Data dołączenia: 01 12 2006
Lokacja: Wrocław

Posty: 24
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Psi-clown
Profesja: Royal Paladin
Świat: Julera
Poziom: 65
Skille: 84
Poziom mag.: 17
Domyślny

Zapomniałeś mu dać linka do Tibia-MC lol
Equinox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-01-2007, 16:18   #34
Janiol9393
Użytkownik forum
 
Janiol9393's Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2007
Lokacja: Gliwice

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Selena
Poziom: 17
Poziom mag.: 20
Janiol9393 ma numer GG 667489
Domyślny

Ja zrobilem osobiscie tak wyszlem z rooka kupilem plate armor brass legi oczywiscie z roooka mialem spery.Skiloowalem na trollach do 35 dista pozniej poszlem na roty skillilem do 50(bo kumpel mi przynosil spery z ac)Wiec mialem 9 lvl z skilami 50/36 poszlem juz expic z bowem i arrowsami na soliderki zrobilem loot baga poprosilem kumpla i mi pociagnaol do dp poczym go sprzedalem nastepnego dnia poszlem z kolega na guardy gdzie on bloczyl wbilem 2 disty i caly loot byl dla mnie wiec nabilem na nich 20 lvl w 2 dni i mialem duzo kasy z lootow i tak a 25 lvl poszlem na deserta i dopiero na 31 lvl kupilem sobie blue robe,plate legi,crown helmet i crocodile bots poczym na 48 lvl postac sprzedalem

PoZdRo
Janiol9393 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-01-2007, 00:05   #35
sirpatrick
Użytkownik Forum
 
sirpatrick's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2006

Posty: 243
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Menera
sirpatrick ma numer GG 3052509
Domyślny

Powiem wszystko od początku... Skillujesz na trolach do 45 dista i z tego "powiększania skili" otrzymasz 1K- 700gp i 10 lvl. Kupujesz łuk, strzały i na cyce. Kiedy wrócisz z polowania z tą kasą, którą zdobyłeś kupujesz tyle arrows ile możesz. I tak w kółku, aż nie osiągniesz 13 lvl... Wtedy robisz sam sobie strzały. I takim oto sposobem trenujesz mlvl. Nie wydawaj gotówki na arrows. Potem zarabisz na soldkach i całą kase magazynujesz. Nie kupuj zbędnych rzeczy. Przy 17 lvl możesz robić FB (możesz sprzedawać, albo używać). Przy 19 lvl chodzisz na... Fibule. Zbieraj cały shit z rotów i wysyłaj do thais, Od czsu do czasu idź na beho i DS-y. I to byłoby na tyle ^^'...

P.S. Jak się w czymś pomyliłem to dajcie znać.

Pozdro.
sirpatrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2007, 12:33   #36
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 34

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

Takie pytanko,
21lv 61dist bogate eq+sporo uhów, gdzie moge bezpiecznie.i.oplacalnie poexpić?:>
Pogrubiłem aby wyróżnić, że to jest do tematu..
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.
Okrutny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2007, 16:04   #37
Michnik of Celesta
Użytkownik Forum
 
Michnik of Celesta's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 34

Posty: 214
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 262
Poziom mag.: 28
Domyślny

Na początku jest cięzko , trzeba ciągle kupować speary , potem arrowsy. Jeednak mając już ten 45 dist możesz wychodzić na + na rotach robiąc lootbaga. Potem jest coraz łatwiej jeśli chodzi o zarabianie gotówki. Wtedy problemem zaczyna być mało capa na bolty.
__________________
Cytuj:
Tyrael-Elite Knight [9]: BUY DICK!!!!!!!!!!!!!!!
Michnik of Celesta jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 08:34   #38
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mojżesz Pokaż post
Zapytaj knighta na 100lvl ile robi expa na dragach w 1h,a pozniej pala na tym samym lvlu.Zobaczysz roznice.
100 level ek raczej expi wolniej na dragach niz pal poniewaz malo kto na tym levelu zrobil ani/kupil bron na 115+ widac juz roznice, knight ma SREDNIA hitow wieksza (ale pewnie tez spedzil wiecej czasu na treningu) i moze brac na siebie wiecej niz 1 draga, co dla pala jest o wiele bardziej niekomfortowa sytuacja, przez co nie traci tyle czasu nalurowanie, ropowania i ogolnie bawienie sie zeby nie lurnac za duzo dragow.

CO do tematu, pal expi najtaniej ze wszytkich profesji, ale tez najwolniej. Moj 80 rp biegal w calym rare secie (bez mms-d shield lzejsza) i ogolnie nie mialem co z kasa robic. Z perspektywy czasu stwierdzam ze wydawanie tej calej kasy na eq bylo jej marnotrawieniem, teraz ten sam palek biega w b robe, p legsach i poluje mi sie tak samo dobrze.

Kiedy ja zaczyanlem gre paladynem tibia byla duzo latwiejsza dla niego, a wiekszosc z top 300 to byli paladyni (na eterni z 20 paladynow 100+ zrokowalo sie/zostalo skasowanych). Dlatego nie wiem jak teraz zaczac gre paladynem, wiem jak ja kontynłowac po 30 levelu. Polecam guardy, pewnie wiele osob napisze ze ciezko wyczyscic spaw, ze drogie belty, ze maly cap, mam skromna nadzieje ze te same osoby nie wysylaja w innych tematach magow na podobnym levelu na guardy, bo zapachnialo by to lekka hipokryzja. Po 40 levelu mozna lepiej expic w orc fortes, jesli nie ma tam akurat paru knightow 100+. 50 level to zuzywanie nadwyzek kasy na vampach, niestety loot z vampirow jest ubogi, czasem spadnie tarcza i jestesmy na + a czasem mozna wbic 1 mln expa i nic nie zodbyc. Jezeli jestesmy sprawnym graczem to na 50 levelu mozna juz chdzic na expowiska typu edl/vdl, dragow w ank nie lubie, za wolny spaw jest. Od 60 levela mozna lazic na poh, ale lepiej miec pacc (utani hur) lub time ringa pod reka bo czasem moze byc goraco, swietnym expowiskiem jest tez vamp hell. po 70 levelu mozna solo expic praktycznie na wszystkich stworach dajacych mniej niz 2k expa.

Co do huntow druzynowych, majac 640 many mozna chodzic z druidem i blokerem na hydry, od 40-50 levela mozemy tez przejsc sie na hero, z jakims paladynem na wyzszym levelu ktory bedzie biegal z hero i strzelal na raz, na polowania z jednym bolterem tylko potrzeba 90+ dysta. DL, hmmmm, ciezka sprawa, na starych swiatach praktycznie dsm nie jest nic warty, jakies 50-60k do tego trzeba sie podzielic z druzyna, exp tez nie za dobry (conajmniej jeden ataker wiecej, drugi pal lub knight-bloker), i generalnie jesli nie idziemy na poi lub double dl w venore to bedzie trzeba czekac na spaw.

Moim zdaniem jezeli gracz nie podchodzi do gry w stylu "nie ide na guardy bo to nudne i wolny exp, kupie bp beltow za moje ostatnie 6k i skocze na vampy, bo to szybszy exp" to nie powinien narzekac na brak kasy. Kazda profesja mozna byc biednym i bogatym. Ja kupilem sca na 70 levelu, a niektorzy koledzy knighci 110+nie maja kasy zeby kupic uhy i isc na anihilatora. 2 magow- jeden na 90 levelu lata bez blesow bo nie ma za co ich kupic, drugi spoluje na demony bo ma 50 bp sd i pelno kasy w dp.

Ostatnio edytowany przez Fagaro - 16-01-2007 o 09:01.
Fagaro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 10:00   #39
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Aktualnie mam 19 lvl i przyznam, że jestem na +. Tylko do 13lvl było waste, teraz przed każdym huntem "zjadam" wszystkie soule robiąc arrowki i do tego w trakcie expienia jak mam 100 many wale "exevo con mort". No niestety od momentu w którym zacznę używać blotów waste zacznie się na nowo, bo boltów nie da się robić
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 11:42   #40
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piterownik Pokaż post
No niestety od momentu w którym zacznę używać blotów waste zacznie się na nowo, bo boltów nie da się robić
to rob hmmy, daja o wiele wiekszy profit niz robienie beltow czy strzal.
Fagaro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:52.


Powered by vBulletin 3